'U komt er makkelijk vanaf teusder krunt jerlingen dansen vier lagen voor Hartstichting mesty vraagt aandacht )or vervolgde vrouwen Vrijspraak wegens fout in dagvaarding Postzegelclub WOLKENVELDEN Blikseminslag woensdag 7 maart 1990 |f verzorgingsteam zorgde voor verkoeling op de dansvloer. tSDEN - Bij Dansschool i (voorheen Van Den Heu- 5 Danscentrum) aan de Lepe- 6 in Leusden is vorige week dans vierdaagse gehouden. hiervan was geld in te za- i voor de Nederlandse Hart- g. De leerlingen van de chool hebben met hulp van ors geld ingezameld, t ging hierbij niet alleen om e bedragen. Eén leerling haal- ïlfs meer dan 200- op. In heeft de Dansschool bijna ingezameld. Voor dit geld ►en de leerlingen wel wat moeten doen. Er kon gekozen wor den uit vier keer één uur dansen of vier keer twee uur dansen en een plaspauze van 5 minuten. De meesten hadden voor twee uur dansen gekozen. Dinsdag begon het feest. Alle soorten dansen werden beoefend, zelfs een snelle jive. Daarbij kwam het verzorgingsteam op de dans vloer om voor verkoeling te zor gen. Dit moest op de dansvloer gebeuren, want stilstaan was ver boden. Na woensdag uitgerust te heb ben stond donderdag iedereen weer op de vloer. Het camavalsge- weld dat de zaterdag daarvoor door de dansschool joeg was nog niet vergeten zodat de polonaise ook van de parti) was. Ook vrijdag zat de stemming er weer goed in en het einde kwam steeds meer in zicht. Zaterdagavond was het slot. Er was veel publiek die voor een goe de sfeer zorgde. Met het vooruit zicht dat het de laatste twee uur waren, werd het doel bereikt. Alle deelnemers kregen een certificaat en een tas. De dansvierdaagse werd zaterdag afgesloten met het blarenbal. De rust keert met terug in de dansschool, want op 17 maart wordt een clubkampioenschap ge houden en op 31 maart een „black and white" avond. IDEN - Ieder jaar vraagt lesty International in het ka de Internationale Vrou- dag op 8 maart aandacht vrouwen die ten onrechte den vervolgd. In de afgelo- jaren werden, mede dankzij e internationale belangstel en druk op de betreffende sringen, vrouwen in vrijheid leid. Vrouwen in de hele wereld ne men meer en meer deel aan maat schappelijke en politieke activitei ten. Daardoor lopen zij in sommige landen ook meer risico's opgepakt, gemarteld of vermoord te worden. Amnesty International vraagt dit jaar aandacht voor 9 vrouwen uit Kameroen, Malawi, Guatemala, Peru, Zmd-Korea, Myanmar (voor heen Birma), Joegoslavië, Saoedi- Arabië en Syrië. Van deze vrouwen zijn er 2 gedood. Amnesty eist op heldering in deze zaken. Van de 7 vrouwen die nog in leven zijn, is bekend dat enkelen van hen slecht behandeld en soms ernstig ge marteld worden. Amnesty Interna tional vraagt onmiddellijke en on voorwaardelijke vrijlating van deze vrouwen. Er zijn voorbedrukte kaarten en brieven beschikbaar. Deze kunnen kosteloos worden af gehaald, dinsdag t/m zaterdag van 9.30-12.00 uur in de Solidariteits- winkel, Hamersveldseweg 100. Op 9 maart 1990 staat AI op de markt in Leusden-Zuid van 10.00-12.00 uur. Voor meer informatie: mevr. I. Gra vendeel 943858 en Ton Wildekamp 941960. AMERSFOORT - Vrijspraak we gens een vormfout in de dagvaar ding is de droom van iedere ver dachte, die meent een foutje ont dekt te hebben wat betreft datum, plaats of handeling. Maar Justitie dekt zich zoveel mogelijk in „op of omstreeks" 26 januari betekent dat de 25e of 27e geen nietigheid te gevolge heeft. Toch vond de offi cier op de strafzitting van 1 maart dat een Leusdenaar die toegaf wel 150 km gereden te hebben, echter op 24 januan ï.p.v. op 26, gelijk had toen hij stelde dat 2 dagen verschil te veel is om het bewijs te kunnen leveren. „Die komt er dus makke lijk af," constateerde de kanton rechter, mr. Seton, nadat hij con form de eis tot vrijspraak geconclu deerd had. Wel sympathie, maar geen vrij spraak kreeg een jongen uit Leus den, die op zaterdagavond aan het stappen geweest was in Amers foort en vervolgens wegens drank gebruik zijn auto had laten staan, waardoor hij zich schuldig maakte aan een parkeerovertreding de volgende ochtend, ,,'s Nachts mocht m'n auto daar staan, maar op zondagochtend stond hij er ten on rechte. Ik had echter geen geld voor de boete." „Een juiste beslis sing om met te rijden," prees de officier hem. Maar autorijden is nu eenmaal duur en hij ontkwam niet aan een boete van 60,-. Een automobilist uit Hengelo had op de A-l op een zondagochtend 202 km gereden, terwijl er sprake was van „belemmerd zicht" door mistvorming. „Levensgevaarlijk" concludeerde de officier. „Boven dien neemt de uitstoot van uitlaat gassen ook nog excessief toe, wat in deze tijd met meer te tolereren is." Waar bovendien sprake was van recidive kort achter elkaar, eiste hij een onvoorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid voor 6 maan den en 500,- boete. De raadsman refereerde aan het feit dat zijn cliënt na de laatste aanhouding een tempomaat in de auto had aange bracht, waardoor zijn Mercedes onder controle gehouden werd en herhaling dus was uitgesloten. Bo vendien had verdachte een eigen bedrijf met werknemers in dienst. Zonder rijbewijs zouden de groot ste problemen ontstaan. Liever dus een voorwaardelijke straf en een hogere straf boete, bepleitte hij. De kantonrechter, mr. Seton, reageer de op het pleidooi van de raads man en legde een voorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid op voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Daarnaast echter een boete die tien maal hoger uitviel dan de geëiste: 5000,-. Iemand uit Assen had proble men met zijn rechtsgevoel, vertel de hij op de zitting. Hij had geen geldig deel III zichtbaar achter de voorruit gehad, maar het zat wel m zijn portemonnee. „De volgende dag ben ik van Assen naar Soest gereden om het te laten zien, maar die agent wilde de zaak niet sepo neren, want dan zou zijn functie met zinvol zijn, zei hij? Zo gaat men toch niet met mensen om? Er zijn wa rempel wel ernstiger zaken!" Dat kon de officier met ontkennen. „Ik kan mij best in uw gevoelens ver plaatsen, maar formeel juridisch is het juist. Het heeft niet met rechts gevoel te maken, maar het is een kwestie van sportiviteit. Jammer om tegen uw rechtsgevoel ui te gaan, maar ik eis 75,-." „Het is van groot belang hoe de politie met mensen omgaat" stelde mr. Seton met nadruk vast. „Ik kan me uw gevoel van „zo'n hark" best voor stellen, maar strikt formeel is dit correct. Om u mijn gevoel te tonen maak ik er 50,- van." De postzegelvereniging Lisidu- na, houdt haar maandelijkse bij eenkomst op 13 maart m de zijzaal van de Sporthal Groenhouten. Deze bijeenkomst is ook toegankelijk voor niet-leden en alle belangstel lende verzamelaars worden uitge nodigd een kijkje te komen nemen. Er is een veiling van 50 kavels Ne derland, zowel oud als meuw waar onder de Nederland no. 4 van 1864 en de Nederland no. 9 van 1867, respectievelijk 40,- en 80,- in de catalogus, maar die voor nog geen tientje wordt aangeboden. door Jan Versteegt. Hoewel de temperatuur wat is opgelopen in vergelij king met de vorige week, zijn we er niet echt op vooruitge gaan. Vooral de wind blijft aanhou dend de grote spelbreker. Door het veelal schuil gaan van de zon is het weerbeeld daarnaast vrij somber. Een krachtig hogedrukge- bied boven Frankrijk deed bij ons de barometer in het afgelopen weekeinde oplo pen tot dichtbij de 1040 milli bar. Ondanks de hoge stand van het weerglas was er vooral op zondag vrij veel wind. De oorzaak was het grote verschil in luchtdruk in een betrekkelijk klein ge bied. Het genoemde hoge- drukgebied trok begin deze week langzaam naar het zuiden, waardoor de depres sies met hun fronten gelei delijk weer dichterbij kon den komen. Daarbij bleef er een stevige wind waaien. Erg onstuimig is het mo menteel in de wateren rond Schotland en Noorwegen. Aktieve depressies trekken over IJsland naar het noor den van Scandinavië en jut ten de wind in die omgeving stevig op. Een depressie ten westen van Spanje zorgde eerder deze week vooral langs de Algarve en de Cana- rische Eilanden voor de nodi ge onstabiliteit. Ook aan de oostkust was het weerbeeld verre van pluis. Vanaf vandaag krijgt het hogedrukgebied boven de Alpen weer wat meer in vloed op het weer bij ons. Niet dat het direct stralend weer zal worden, maar de kans op neerslag is de vol gende dagen vrij klein. Naast wolkenvelden kunnen er af en toe enkele opklaringen voorkomen. De temperatuur loopt daarbij op tot 11 12 graden en dat is ruim boven normaal. Tegen het weekeinde te kent zich een wijziging af. Dan trekt een depressie over Scandinavië naar het zuid oosten en daarachter wordt koudere lucht naar het zuiden geblazen. Het kwik zal dan een stap terug moe ten doen. De winter van 1990 zit er op. Naarmate februari steeds meer met warmte ging strooien, werd het duidelijk dat het afgelopen seizoen se rieuze pogingen deed de win ter van vorig jaar naar het tweede plan te schuiven. Dat is gelukt. De gemiddelde temperatuur liep in de Bilt op tot 6 graden en dat is maar liefst 3.5 graden boven nor maal. Daarmee werd de win ter van 1990 de warmste se dert tenminste 1706. Ook in Leusden was het warm. De gemiddelde temperatuur be droeg 5.6 graden. Het was ook vrij nat. Er viel in onze gemeente 241 mm neerslag, terwijl er normaal ongeveer 200 mm valt. Daarnaast werd februari met een gemiddelde temperatuur van 7.3 graden de warmste sedert 1735. De afgelopen sprokkelmaand was wel erg nat. Er komt nor maal ongeveer 50 mm in de meters, maar nu viel er lan delijk 104 mm. Leusden no teerde 93 en medewerker Antoon Hak uit Achterveld ving 96 mm op. Nog natter werd het meer naar het oos ten. In Barneveld bijvoor beeld viel 118 en in Ter- schuur zelfs 121 mm neer slag. Het is niet onlogisch de voorbije winter als stormsei zoen de geschiedenis in te laten gaan. Er kwamen ze ven min of meer zware stor men voor, waarbij de orkaan van 25 januari verderf zaai de. LEUSDEN - Op verschillende plaat sen in de gemeente is woensdag avond de bliksem ingeslagen. In Alandsbeek werd de centrale an tenne-inrichting getroffen, waar door de televisie in m gedeelten van de wijk op zwart ging. Ook radio-apparatuur moest het ontgel den. Het ongemak heeft op sommi ge plaatsen bijna 24 uur geduurd. Bij Alberts Comer aan de Dode- weg raakte de alarminstallatie on klaar, na een blikseminslag. Op an dere plaatsen gingen alarminstal laties af, zonder aanwijsbare reden. Waarschijnlijk is de bliksem ook hier de oorzaak. De gemeenteraadsverkiezin gen komen steeds dichterbij. Op woensdag 21 maart is het zover. Alle partijen die aan de verkiezingen meedoen, hebben inmiddels hun pro gramma bekend gemaakt. Voor de kiezer die niet regel matig de gemeentelijke poli tiek volgt, is het niet gemak kelijk te bepalen op welke partij hij zijn stem zal uit brengen. De komende weken zullen daarom een aantal Leusdenaren hun mening ge ven over één van de onder werpen die in de verschillen de programma's aan de orde komen. Zij zijn daarvoor door de Leusder Krant gevraagd, omdat zij door hun betrok kenheid of deskundigheid veel van het onderwerp af weten. Zij geven daarmee niet de mening van de krant weer, maar schrijven onder eigen verantwoordelijkheid. Deze week neemt De Bedrij- venkring Leusden de politie ke programma's onder de loep. Bij de kring zijn 65 bedrijven uit 5 verschillende branches aangesloten. Dat zijn de bouw- en aannemingsbedrij ven, de commerciële dienst verlening, de niet-commer- cièle dienstverlening zoals het Astmafonds en Scouting Nederland, de groothandel en de industrie. Bij de kring zit 80 tot 85 procent van het Leusdense bedrijfsleven. De winkeliers hebben overigens hun eigen belangenorganisa ties. Het doel van de Bedrij- venkring is het bevorderen van de goede verstandhou ding met voor de leden be langrijke groeperingen en het behartigen van het ge meenschappelijk belang. Dat komt er in de praktijk onder meer op neer dat de organi satie zich bezighoudt met in frastructurele zaken als het verkeer, ruimtelijke orde ning, milieu en de beschik baarheid van bedrijventer- De politieke partijen zijn over het algemeen selectief in hun wensen met betrekking tot nieuw ko mende bedrijven. De Bedrijvenkring Leusden on dersteunt het uitgangspunt van een zekere kleinschaligheid bij de verkaveling van nieuwe bedrijfs terreinen, zonder dat dit tot kneu terigheid moet ontaarden. Wij benadrukken het belang van een voldoende gevarieerd be drijfsleven, waann verschillende elkaar onderling versterkende branches aanwezig zijn. Een al te grote nadruk op de dienstverleningssector moet wor den vermeden. Hierbij is ook te bedenken, dat grotere bedrijven een trekkers functie kunnen vervullen voor bijv. toeleveringsbedrijven. Het bepleiten van het oprichten van één of meer bedrijfsveizamel- imte voor bedrijven in JSDEN »r een gezonde economische s van Leusden is het noodza- k. dat zowel bestaande als iwe bedrijven een passende •vesting wordt geboden. politieke partijen geven blijk de noodzaak van een gezond ijfsleven m Leusden. De con- lenties hiervan worden echter fens in hun volledige samen getrokken. I politieke partijen bepleiten I aktief werkgelegenheidsbe- Een belangrijke zo niet de «grijkste voorwaarde hier- is, dat zowel het bestaande let nieuwe bedrijfsleven goed lusden kan functioneren. Bedrijvenkring Leusden on derhoudt een regelmatig en goed contact met de Gemeente over de voor het Leusdense bedrijfsleven belangrijke zaken. Het is van belang om deze effec tieve vorm van communicatie voort te zetten. Qua belangenbehartiging ligt voor de Bedrijvenkring Leusden het zwaartepunt bij het goed laten functioneren van het bestaande bedrijfsleven. Niet alle politieke partijen realise ren zich in voldoende mate, dat de bestaande werkgelegenheid met vanzelfsprekend is en dat be staande bedrijven zonodig zullen vertrekken, wanneer hun huisves ting problematisch zou gaan wor den, of wanneer voor andere be drijfsbelangen onvoldoende oplossingen zouden kunnen wor den gevonden. gebouwen wordt door de Bedrij venkring Leusden van harte on dersteund. HUISVESTING VOOR DE MEDE WERKERS VAN BEDRIJVEN Naast de huisvesting van de be drijven zelf, vraagt een passende huisvesting van de medewerkers méér aandacht dan uit de econo mische paragrafen van de verkie zingsprogramma's blijkt. Het lijkt erop, dat een aantal voor het bedrijfsleven onderling sa menhangende beleidszaken in de politieke programma's tamelijk versnipperd wordt gepresen teerd, zoals: - werkgelegenheid - uitgifte bedrijfsterreinen - verkeer en vervoer - huisvesting - welzijn/milieu e.d. Voor het bedrijfsleven is het juist van wezenlijk belang dat ook de onderlinge samenhang van deze beleidszaken in het oog wordt ge houden! Het valt ons op, dat in geen enkele economische werkgele genheidsparagraaf specifiek wordt stilgestaan bij de huisves ting van de medewerkers van de plaatselijke bedrijven. Dat valt des te meer op, omdat huisvesting in de buurt van het werk vooral m de landelijke poli tiek veel aandacht krijgt en daar door om een concrete plaatselijke politieke vertaling vraagt. VERKEER/OPENBAAR VOER VER- Het valt de Bedrijvenkring Leus den op, dat verkeerszaken in de programma's sterk defensief wor den benaderd in de zin van 'ver keer is een probleem'. Vrijwel nergens worden verkeers- voorzieningen, of maatregelen be naderd vanuit een strategische visie met betrekking tot de belan gen van het bedrijfsleven bij eer goede bereikbaarheid of eer vlotte aan- en afvoer van personer en goederen. Slechts in een enkel programma wordt het belang benadrukt van infra-structurele en planologische voorzieningen, zoals bijvoor beeld, voldoende parkeermoge- lijkheden. Overigens wil hiermee niet ge zegd zijn dat de Gemeente dat niet doet. De voortvarende aanpak met be trekking tot de aansluiting op de A28 verdient alle lof en ook het initiatief met betrekking tot de ver betering van het Openbaar ver voer geeft blijkt van een gemeen telijke betrokkenheid bij deze za ken. De Bedrijvenkring constateert echter, dat de noodzaak van een goed openbaar vervoer - in sa menhang met passende algemene voorzieningen ten behoeve van een goed functionerend bedrijfs leven - niet als een specifieke be leidsdoelstelling uit de politieke programma's blijkt. Vandaar dat wij dit aandachtspunt nog eens willen onderstrepen. Daarnaast benadrukken wij de noodzaak om op enkele punten in Leusden adequate maatregelen te nemen met betrekking tot de ver keersveiligheid. CONTACTEN/SAMENWER KING MET GEMEENTEN IN DE REGIO De Bedrijvenkring Leusden is voorstander van een goede sa menwerking tussen gemeente en andere betrokken instanties in het vlak van: - contact, overheid-bedrijfsleven - bedrijfsvestiging/verhuizing - ruimtelijke ordening, verkeer- /vervoer Niet m alle programma's wordt deze intentie specifiek vermeld, terwijl het duidelijk is, dat een goede samenwerking tussen de buurgemeenten voor het bedrijfs leven van wezenlijk belang is. De Bedrijvenkring Leusden on derhoudt ook zelf regelmatig con tacten met de plaatselijke bedrij- venkringen in de Eemlandregio. AANVULLENDE VOORZIENIN GEN VOOR HET BEDRIJFS LEVEN De bedrijvenkring Leusden on derstreept het belang van een goede plaatselijke opvangmoge- lijkheid voor zakelijk bezoekers- verkeer in het vlak van een nader te kwantificeren behoefte voor ho tel- en congresaccommodatie. SAMENVATTING Over het geheel genomen is de 'toon' van de politieke program ma's met onvriendelijk en wordt de noodzaak van een goed func tionerend bedrijfsleven vanuit di verse invalshoeken onderkend. Geen enkel programma blijkt ech ter algehele samenhang voor maatregelen ten behoeve van het bedrijfsleven. Wij pleiten er dan ook voor dat deze verdieping en verbreding in de gemeentelijke beleidsbepa ling meer aandacht krijgt binnen het reeds bestaande goede over leg met de Bedrijvenkring Leus den. Waar nodig weten wij ons hierbij ondersteund door instanties als bijvoorbeeld Kamer en Koophan del, met wie wij eveneens een re gelmatig en goed contact onder houden. Leusden, 2 maart 1990 Bedrijvenkring Leusden Het Bestuur

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7