De gemeenteraads verkiezingen 1990 BDU-TV Tentoonstelling kant in Nederland Bronzen en sieraden bij Dubbelzeven 'Schoon' tuinvuil naar golfterrein Keramiek en schilderwerk in Elisabethziekenhuis Videotips op BDU TV BDU TV maakte opnamen in gemeentehuis KIJKKRANT Foto expositie VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT FELICITEREN VIA DE TV: IETS ANDERS VIDEOTHEEK DE BANDENSCHUUR: Betaalde rubriek TELEVISIE-UITZENDINGEN IN EDE Brieven, reacties UITGEBREIDE AGENDA plaatselijk nieuws 10 w VOOR MIDDEN NEDERLAND Lady en de Vagebond De campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart zijn inmiddels van start gegaan en in de komende weken kunnen we dan ook wat plaatselijk vuurwerk verwachten. Ook via de kabelkrant zullen de lokale politieke partijen ongetwijfeld hun mening kenbaar maken. Via een speciaal tarief kunnen zij op de kabelkrant adverteren, waarbij (gratis) gebruik gemaakt kan worden van de kleurenfoto's, die onze fotograaf Janus Visser in de verschillende gemeenten van de kandida ten heeft gemaakt, voor zover zij een redelijke kans maken om gekozen te worden. Een unieke service. Voor alle informatie: 03420-94888. LEUSDEN - De golfclub De Hoge Kleij aan de Appelweg ontvangt van de gemeente circa 12.000 m3 tuin- en plantsoenafval. De grond wordt gebruikt voor de aanleg van een geluidswal met een hoogte van 2 tot 3,5 meter. Hier door ontstaan nabij de A-28 een geluidsreductie van 2 tot 3 deci bel. De leden van de commissie Mi lieu ontvingen vorige week woensdag een keuringsrapport te vergadering. Na lezing van dit rap port bleek dat de normen van schadelijke stoffen niet worden overschreden. Reden voor een al- AMERSFOORT - In de openbare bibliotheek aan de Zonnehof is on der de titel 'De jonge dorpen van Lima' van 20 maart tot en met 6 april een foto-tentoonstelling te zien gemene goedkeuring door de commissie. Wel bevat de grond nogal wat puin, stobben en plastic (o.a. vuilniszakken). Het betreft dus niet gesorteerd en niet vermalen tuinvuil. Dit in te genstelling tot de huidige verwer king van het tuingroen middels de Kampo-mix De kosten voor de verwijdering van het destijds gestorte tuinafval aan de Valleilaan en 't Sluisje naar de golfclub bedragen volgens het beschikbaar te stellen krediet 181.000,-. Met deze afvoermo- gelijkheid maakt de gemeente schoon schip. Nu is het wachten op leverantie van compost. over het dagelijks leven in de krot tenwijken van de hoofdstad van Peru. Op de tentoonstelling is werk geexposeerd van de bekende foto graaf Willem Diepraam, die samen met ontwerper Jumaan Schrofer de expositie inrichtte, onder auspiciën van Novib/Gast aan tafel. De expositie is te bezichtigen op openingstijden van de bibliotheek. AMERSFOORT - Van 24 maart tot en met 22 april a.s. zal in Mu seum Flehite te Amersfoort de tentoonstelling „Kant in Neder land" te zien zijn. Deze tentoon stelling werd in samenwerking met de landelijke Organisatie van Kant Klossters georgani seerd. Deze 2500 leden tellende vereniging heeft onder haar le den een ontwerpwedstrijd uitge schreven met als thema „Kant in Nederland". Aan de wedstrijd kon worden meegedaan door kantklossters van verschillende leeftijden en diverse vaardig heidsniveaus. In totaal zijn er acht categorieën zoals bijvoor beeld „eigen ontwerp, tot 16 jaar" en „naar bestaand patroon, les gevers" enz. De inzendingen mochten uitge voerd worden m naald en/of klos- kant en zijn of geheel gemaakt van kant of gemaakt van kant die aan stof is gezet. Voor de expositie werd speciaal een lenteboom ge maakt die getooid is met vele kan ten bloemen. Naast de inzendingen op de wedstrijd zullen er ook oud kant en kanten mutsen uit de col lectie van het museum getoond worden. Dit omlijst met enkele schilderijen waarop kant of een kantklosster is afgebeeld. Voor mensen die het naadje van de kous willen weten over de tech niek van het kantklossen zullen er dagelijks demonstraties gegeven worden. In de museumwinkel zul len naast foto's van bijzondere kanten ook houten klossen en pa troonboeken, uitgegeven door het LOKK te koop zijn. Op A3- of A4-formaat Hel kan allemaal bi| de Een snelle fotokopieerservice tegen redelijke pri/zen Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag toten mei vrijdag van 9 uur tot 12 a van 14 uur tot 17 uur (advertentie) Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland. Redaktie Bert Vos. algemeen hoofdredakteur BDU-TV Reakties naar: Redaktie BDU-TV-Corner, Postbus 67. 3770ABBarneveld Je kunt natuurlijk gewoon een kaartje sturen De meeste Nederlanders doen dat als ze iemand willen feliciteren. Voor een paar gulden is dat geregeld en als de PTT niet met vertragingen te kampen heeft zal de boodschap ook enkele dagen later op de mat van de gelukkige vallen In gemeenten, waar BDU TV een kabelkrant verzorgt, heeft men een bevoorrechte positie. Want via de felicitatie-rubriek van BDU TV bent u er zeker van, dat de felicitatie op de juiste dag wordt door gegeven. Dat kost wel iets meer, maar (en dat is onze ervaring) het heeft ook een heel apart effect en de ontvanger van de felicitatie is extra verrast. Voor zes gulden voor de eerste twee regels regelen wij dat voor u Elke regel meer kost eveneens zes gulden. Wilt u het helemaal goed doen, dan levert u er een (kleuren-)foto van de gelukkige bij. Dat kost u dan in totaal 25.—. U dient uw felicitatie de dag voor plaat sing te hebben ingeleverd. Dat kan op één van onze kantoren ter plaatse of rechtstreeks. Advertentie-afdeling BDU TV, Postbus 67, 3770 AB Barne- veld. Bij voorkeur tegen kontante be taling omdat het bedrag anders met administratiekosten verhoogd wordt. Informatie over de beste manier om uw felicitatie in te leveren. 03420- 94888. 'Ik wil mijn klanten iedere week een video-tip aan de hand doen', zegt de eigenaresse van de Barneveldse vi deotheek De Bandenschuur, 'en daar om adverteer ik op de kabelkrant' Dat gebeurt elke donderdag met de 'film van de week' en de Banden- schuur is best tevreden over het re sultaat. 'Mensen kijken nu eenmaal steeds meer TV en met de afstandbediening van de moderne toestellen wordt er ook regelmatig geschakeld. De prak tijk leert dat men dan ook op het ka belkrant-kanaal terecht komt. Een kabelkrantadvertentie is dan gauw gezien'. De Bandenschuur is gericht op een zo breed mogelijk publiek en de kabel krant heeft, volgens de eigenaresse, het voordeel, dat die op elk moment van de dag is na te slaan. De „Kabeltjes" (alleen voor parti culieren), rubriek voor vraag en aanbod, zoals de „kleintjes" in de krant. Prijs: 6,- voor de eerste twee regels, elke regel meer ƒ6,-. Opgave op het kantoor van uw plaatselijke (BDU-)krant tegen kontante betaling. de strakke leiding van gemeentese cretaris Oudshoorn werd het evenmin een Babylonische spraakverwarring. De belangstelling voor deze diskus- sie-avond annex politieke markt was ondanks sterke concurrentie zeer groot. Veel politiek geïnteresseerde Edenaren hadden die avond toch de verleiding kunnen weerstaan en het ruime voetbalaanbod op televisie ver- aan een samenvattende montage en aanvullende lokatie-opnamen. Het is de bedoeling dat deze samenvatting in twee gedeelten via het kanaal van de kabelkrant in Ede wordt uitgezonden en wel op maandag 19 en dinsdag 20 maart. Deze uitzendingen vinden plaats in samenwerking met de stich ting Lokale Omroep Ede. De juiste uitzendtijden volgen nog. Een olieverfschilderij van Nanda Bakhuis. AMERSFOORT - In de hal van het Sint Elisabeth Ziekenhuis is tot 12 apnl het werk te zien van Lidi Oepts-Hutter en Piet Devolder. Lidi Oepts-Hutter toont keramische vormen, Piet Devolder airbrush- en acrylschilderijen. Vaasvormen en borden van Lidi Oepts-Hutter zijn opgebouwd uit plakken en repen, waarvan de af zonderlijke randjes zichtbaar blij ven. De vormen op zich zijn geo metrisch strak, de onderdelen waaruit ze zijn samengesteld lever den een organisch getinte decora tie op. Geometrische en organi sche elementen zorgen voor een boeiend spanningsveld. Soms to nen de hoofdvormen van de vazen een geknikte ingreep, en vormen de kleistrookjes de strakke lijnvoe- ring. Er zijn ook piramides en strak ke vazen te zien, waarvan één zijde in golvende partijen naar beneden zakt. Hierdoor worden plooiingen in grillige beweging gevangen in de statisch geometrische vorm van piramide of vaas, waardoor de be weging als het ware stolt. Kleur en geaardheid van het giazuui zijn on dergeschikt aan het spel van vlak ken, lijnen en hoofdvormen. Wat opvalt in het werk van Piet Devolder is, dat zijn schilderingen zijn vereenvoudigd naar enkele or- namentieke partijen en blokken Woensdagavond 7 maart leek de expo sitieruimte van het Edese gemeente huis een complete TV-studio. Ver schillende camera's, een compleet re gie-centrum en felle lampen in de ex positie-ruimte zorgden voor een extra nerveus sfeertje voor de plaatselijke politici, die met elkaar het debat aan zouden gaan. Achteraf viel het na tuurlijk erg mee Er werd weinig ca mera-vrees gekonstateerd en dankzij ruild voor een avondje plaatselijke politiek. De video-registratie van de avond was in handen van de Elektronische Media Groep van de BDU, de video-techniek zowel als de zaalversterking werd grotendeels geleverd door Hulskamp Audiovisueel uit Nieuwegein Op dit moment wordt hard gewerkt 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld. kanaal -63 Leusden: kanaal 4 Ede: kanaal 52 Geldermalsen: kanaal 4+ Buren: kanaal 4+ Woudenberg: kanaal 4+ Scherpenzeel: kanaal 4+ Renswoude: kanaal 4+ Maarn: kar.aal 4 1- Nijkerk: kanaal 4+ Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertentie^: voor alle informatie: 03420-94888 Advertentie-rubrieken: Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: in gepatineerde lijstjes a la me- daillons. In dezelfde vitrines bevinden zich bronzen m klem formaat van de hand van Hans Goddefroy. Een hoornblazer met een Grieks baardje, een ruiter, een varkens hoeder, figuratief vaardig en fraai gekarakteriseerd. Een nijlpaard is in rechthoekige vormen weerge geven. Robuuste vormen in klein formaat zijn ook de koning en ko ningin uit een schaakspel. Buiten m de tuin staan een stoer boeren- weefgetouw in steen, kubistisch opgeloste dieren en een kolos van een nijlpaard. Van Nanda Bakhuis zijn bloem- ïmpressies te zien in felle kleuren en grote vlakken. Eveneens in felle kleuren, en min of meer geabstra heerd is een landschap mei meer, dat uit de laatste tijd dii Zachter van tmt is een harmor. ritmisch stilleven met potten, schakel vormt naar de eerden stracte composities van vlakt* mildere tinten. Van de keramiste Iet Coo; fraaie schalen op voet, dek$^ ten, kelkjes en vazen te zien. fc geschakeerde, uitgebalanc* vormen, en met heldere glazun blauw, paars en oranje, of inn genuanceerde aardkleuren, en daar hebben vazen gering* stulpingen of inkervingen, rijn vanuit een smalle basis breed hoog, geeft oxydenng een bo de huidstructuur. Het is een overvolle tentoo: ling. Een schilderij van Piet Devolder. toe. Vooral groot en simpel houdt hij de elementen, waaruit zijn voor stellingen zijn opgebouwd. Hij sti leert en abstraheert, en behoudt daarbij enkele herkenbare vor men. Hij isoleert zijn onderwerpen om zijn verhaal zo duidelijk moge lijk te maken. Zo is „Boter op het hoofd" een afbeelding van twee uiterst eenvoudig weergegeven mannen met een enorme gele plak op hun hoofden. Duidelijke: het al niet. Om aan het 1« gevaar van al te grote versimp te ontkomen past Devolder schildertechnieken toe. Ene penseelt hij zijn herkenbare men met de hand, geeft ze 01 kenbaar anecdotische detaiB mee. Anderzijds maakt hij rrë brush dromerige achtergrond ken, waarmee hij een vent dende sfeer wil scheppen. AMERSFOORT - Tot en met zondag 1 april is in Galerie Dub belzeven, Kamp 77, een expositie te zien van het werk van vier kunstenaars. Dubbelzeven is van dinsdag tot en met zaterdag ge opend van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 13.00 tot 17.00 uor. Mechel Goddefroy toont in twee vitrines sieraden en draag- objekten, vervaardigd uit meta len, waaronder zilver, in combi natie met zelf geslepen edelste nen of kleurige kunststoffen. De broches zijn zeer draagbaar. Door geplooid zilver is een ko- renblauw kunststofstokje gesto ken. Kleine helderzilveren ele- mentjes zijn aangebracht op een gepatineerde ondergrond. Por tretjes in helder zilver zijn gevat Een kijkster uit Woudenberg zou graag een toch wat meer uitgebreide agenda dagelijks op de kabelkrant willen zien Zij vindt, dat ook de klei nere zaken, zoals oud papier-acties, bingo-avonden e.d. in de agenda thuishoren met eventueel een verwij zing naar een uitgebreider bericht in de plaatselijke krant. De wijze, waarop een agenda door de (lokale) redaktie van de kabelkrant wordt samengesteld, is niet voor elke plaats gelijk, maar m het algemeen is het wel zo, dat er geselecteerd moet worden om het aantal pagina's met agenda-punten niet al te lang te ma ken Met name bingo-avonden, kla- verjaswedstnjden en dit soort aktivi- teiten van verenigingen worden zo re gelmatig gehouden (en veelal ook nog alleen maar toegankelijk voor de le den), dat het regel is om die niet in de kabelkrant-agenda te plaatsen Wij vragen daar begrip voor.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10