Wim Hogeveen durft nieu\ avontuur aan in Leusden I Ook voor de middelbare scholieren is er bij Wim Hogeveen volop (betaalbare) keuze! Het gaat om de sfeer Van Gils vond zijn inspiratie voor de zomermode in het thema 'film' Gasten van Wim Hogeveen wacht enthousiaste ontvangst Met vakkennis en ondernemingszin Janet Braas en Fred van Riet - een gemotiveerd duo Wie is Wim Hogeveen, de man wiens naam in fraaie letters prijkt op de vernieuwde,in een modern jasje gestoken pui van het winkelcen trum aan de Brouwerij no. 4? De man, die met ontembare energie, vakkennis een ondernemingszin naast zijn bloeiende bedrijf in de Laanstraat in Baarn het avontuur aandurft om zich royaal te presenteren met een nieuwe zaak in de Leusdense Hamershof? De volgende regels in het verhaal van een geslaagde zakenman wil op die vragen een antwoord geven. De jeugdige Wim Hogeveen heeft het herenmodevak en met name de verkoop duidelijk altijd in het bloed gezeten. Hij begon zijn loop baan als verkoper bij Jaap's kle- dingcentrum in de Langestraat in Amersfoort. Vervolgens bekleed de hij een aantal verkoopposities, maar altijd in de sector van de he renkleding. In 1970, twintig jaar geleden dus, vond Wim Hogeveen het meer dan tijd om op eigen benen te staan. Hij begon zelf een zaak in Amersfoort naast het café In den Grooten Slock aan de Zevenhuizen, waar thans het reformhuis 'Kruidje roer met niet' is gevestigd Vier jaar later, in 1974, keerde Hogeveen terug naar zijn geboor teplaats Baarn. 'In zo'n beginpe riode van je loopbaan ben je na tuurlijk nog op zoek. 'Men heeft tijd nodig om zich te ontwikkelen. Maar het is allemaal uitstekend ge gaan' De nieuwe vestiging floreerde. Herinnering van Wim: 'In de eerste jaren was het nog zo dat de mensen door mij persoonlijk wilden wor den geholpen. Maar dat is later anders geworden. De medewer kers spreken allemaal dezelfde taal; iedereen straalt hetzelfde spe cifieke sfeertje uit. Ze beschikken ook allemaal over een even grote mate van vakkennis. Ze zijn zelf ook bereid er alles van te weten'. In de tuin Het winkelpad in de Baarnse Laan- straat werd na afloop van tijd te klein, een gunstige ontwikkeling dus. Uitbreiding echter was nau welijks mogelijk. Maar Hogeveen is letterlijk en figuurlijk niet voor een enkel gat te vangen Grenzend aan de achterkant van de winkel bevond zich nog een tuintje van beperkte afmetingen. De enige mogelijkheid was destijds om daar te gaan graven en het pand uit te breiden met een soort souterrain. Zo gezegd, zo gedaan. De winkel is thans aan de achterzijde verlengd met een verlaagde ruimte, inclusief paskamers Bovenstaande bijzon derheden geven een treffend beeld van de inventiviteit en de creativi teit van de ondernemer Wim Hoge veen, die bij al zijn aktiviteiten in elk denkbaar opzicht perfect wordt bijgestaan door echtgenote Lia. Zijn vrouw Lia Wim Hogeveen weet nadrukkelijk zijn zaken te scheiden van zijn privé-omstandig- heden. Van zijn gezin wil hij alleen kwijt dat er twee kinderen zijn, een jongen van zestien en een meisje van veertien jaar en dat hij een echtgenote heeft, die heel belang rijk is, met name wat betreft de verbouwing en inrichting van de zaak. De grote kans Wim Hogeveen heeft jarenlang ge wacht op een mogelijkheid om zich in Leusden te vestigen, zoals reeds elders in dit nummer is uiteenge zet. Ik heb echt zitten popelen om naar Leusden te gaan. Waarom7 Ik weet het eigenlijk niet. Maar toen bleek dat de heer Bootsman zich liever ging concentreren op zijn an dere zaken, de kousenwinkels in Amersfoort en Hilversum, heb ik mijn grote kans gegrepen' Het echtpaar is toen gezamenlijk in de slag gegaan. Wim: 'We zijn sa men, Lia en ik, een heel hecht team. We doen alles samen; we doen gezamenlijk de in- en koop. Toen kwam de k we stil het nieuwe pand in Leusden ai orde. We hebben daarna de u als volgt verdeeld: ik bepaald sfeer, dit met betrekking td verkoop en mijn vrouw hield bezig met de inrichting. Ik hel daar totaal niet mee bemoeid was haar werk en dat is het va begin af geweest. Zij is teehni uitstekend, heeft gevoel voor houdingen; dat heeft perfeit werkt. Zo heeft zij ook alle t ningen gemaakt. Wat daan ook zo belangrijk is: die met* van werken tussen ons twee echtpaar heeft ook duidelijk vloed en weerklank op de me: waarmee wij samenwerken,! eigen medewerkers. We gevec alle vrijheid en hun eigen vet woordelijkheid en hebben bed matig gezien voor hen geen g men. Daarom was het ook ni moeilijk om een door ons op! de kracht als Janet Braas, ooi zij met haar 24 jaren toch ree jong, in Leusden op een ve woordelijke post te plaatsen' Wim Hogeveen, zelf nog also nemer volop in beweging, ish zijn talentvolle, door hem ze! geleide jonge mensen kans bieden in een bedrijf met om' rijk perspectief. Het blijkt beide kanten uitstekend te wet Het ziet er naar uit dat de here schepping in Leusden en wijde geving daarmee royaal hun1 deel kunnen doen. lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliu Het mag dan zo zijn dat Wim Hogeveen zich in zijn nieuwe pand aan de Brouwerij in de Hamershof presenteert als een herenmodezaak, dat neemt niet weg, dat hij evenals in zijn winkel in Baarn ruime aan dacht schenkt aan de verlan gens van de jongelui. De jeug dige Janet Braas, bedrijfsleid ster in Leusden, zelf een twinti ger en enthousiast paardrijd- ster en tennisspeelster, weet maar al te goed hoe het met de wensen staat van de jeugd op het gebied van kleding. Vanuit haar eigen ervaring in Baarn weet zij de Leusdense jongeren in de winkel te wijzen op de vele mogelijkheden, die de zaak heeft te bieden. wim Hogeveen heeft in zijn collectie duidelijk een groot aantal merken, die zoals ook in Baarn blijkt, bij de middel bare scholieren in trek zijn. En dat zijn dan met name de be taalbare merken. In de winkel zal men een col lectie aantrekkelijke badkle ding aantreffen en ook voor het surfen ligt het nodige klaar. Verder zijn er T-shirts in so(f ten en maten in prijsklasse- waarvoor geen jongen meisje) de winkeldeur vi Wim Hogeveen voorbij ho4 te lopen. Janet weet wat je wel en nit met kleedgeld kunt doen. Ko* binnen dus. kijken mag altijd kopen hoeft nog niet eens. ^lliliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiliiiliiiiiiiiiliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllllllllilllliliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHillllllliiiiliiiiriiii'10 Waarom stapt de klant de winkel binnen? Daarvoor kunnen consu mentenorganisaties en andere geïn teresseerde onderzoekers zonder enige twijfel belangwekkende rap porten overleggen.Wellicht zijn er zelfs proefschriften over geschreven door wetenschappers, die voor hun dissertatie om een onderwerp verle gen zaten. Wim Hogeveen, eigenaar van een voortreffelijke, fraai ingerichte he renmodezaak in tiaarn, die hij drie jaar geleden op feestelijke wijze heeft heropend na een welhaast revolutionaire modernisering en thans weer aan de vooravond van een al even glorieuze start van een indrukwekkend pand in de Ha mershof in Leusden, heeft er niet zoveel woorden voor nodig. Hogeveen: 'Waar gaat het nu om? De mensen moeten zich in mijn zaak prettig voelen. En dan moet niet alleen de entourage goed zijn. het gaat ook nog om de kleinighe den. Er moet een fris bloemetje staan. Ik vind dat er ook altijd iets te eten moet staan, een kleinig heid, een lekkernij. Dat is in mijn zaak in Baarn zo, dat zal ook in Leusden het geval zijn. Een gezelli ge schaal met chocolaatjes bijvoor beeld Kijk, dat zijn van die dingen die sfeerbepalend zijn'. Wim Hogeveen heeft gevoel voor detail. Dat bepaalde zijn succes in de loop der jaren. Vandaar dat zijn charmante bedrijfsleidster Janet Braas het zonder daartoe te zijn gesouffleerd het in de geest van haar Baarnse werkgever aldus ver woordt: 'Ik wil altijd zorgen dat de winkel een bijzondere sfeer uit straalt. En inderdaad, dat zijn de bloemen en de lekkernijen. Na tuurlijk komen de mensen daar niet voor. Maar ze weten wel dat het best gezellig is in de zaak van Wim Hogeveen'. De invloed van de film op mode en het ontstaan daarvan is onmisken baar Films zoals Out of Africa, The Great Gatsby en Saturday Night Fever hebben in het verleden een en ander teweeg gebracht Jac ques van Gils heeft voor de zomer 1990 zijn inspiratie gezocht en ge vonden in het thema 'film' met als titel 'SUMMER VERSES'. De vier kleurenthema's van de kollektie kenmerken zich door een verlangen naar kleur. Zomer 1990 zal hierdoor worden gedomineerd. Navy blue Van donker marineblauw via een fellere versie naar flessengroen. Navy blue is een realiteit voor de man met een uitgesproken voor keur voor blauw. Natural Zomerse frisse natuurkleuren bij uitstek geschikt voor kostuums. Pasteltinten vormen een alliantie met ecru, beige en lichtgrijze kleu ren. Bij de kombmaties kolbert en pantalon ontstaat de verfijning door weinig kontrasten De acces soires zijn de vrolijke eye catchers. Scarlet letter Een vurig temperamentvol kleur- gamma waarvan het skala loopt van donkerrood tot de zachte kleur van de perzik. Van brique, wijn rood, kersenrood, curry oranje tot het zachte zalmrood worden alle registers opengetrokken. Green years De grote vernieuwing voor zomer 1990 met het dominante geel-groen en citroen en dit gekombineerd met een blauw overhemd. Flexibel als een Ferrari op het circuit in alle mogelijkheden met de kleur groen. Een jonge,energieke vrouw en een ervaren.gediplomeerde vakman vormen het duo, dat met ingang van vrijdag aanstaande gereed staat om de klanten binnen de filosofie van de gerenommeerde zaak spreekt men liever van 'gasten' - in de winkel te ontvangen. Zij is de 24-jarige Janet Baars, die al maanden staat te popelen om van start te gaan; hij is een routinier in het herenmodevak, Leusdenaar Fred van Riet (43), een bekend gezicht voor degenen, die de zaak van voorganger Bootsman plachten te bezoeken. Janet Braas is geboren in Baarn, maar deze regio is voor haar niet echt onbekend. Zij genoot haar beroepsopleiding, drie jaar mid delbaar commercieel onderwijs (MCO) in Amersfoort. Na haar opleiding werkte zij als stagiaire in een damesmodezaak, maar als zij aan die periode terug denkt weet zij waarom zij uitein delijk toch heeft gekozen voor het herenmodevak. 'Dat bevalt me toch duidelijk beter Ik kan ook wel zeggen waarom Dames komen om te winkelen, heren bezoeken een winkel gericht Daar komt dan nog bij dat dames liever zelf kijken en heren een advies willen hebben. Het gevolg is dat je als verkoopster met hen vanwege die adviezen meer en beter kontakt hebt'. 'Maar hoe ben je zelf als je naar een winkel gaat om iets te kopen?' 'O, ik koop heel snel Ik weet van tevoren precies wat ik wil. Mis schien wel juist vanwege mijn eigen ervaring'. In 1986, ruim drie jaar geleden kwam Janet in functie bij de heren modezaak van Wim Hogeveen. Tussen haar en de 'baas' en diens vrouw klikte het onmiddellijk; ze kon zich uitstekend vinden m de opvattingen van Hogeveen en diens bedrijfsbeleid. Toen er plan nen bestonden voor een vestiging in Leusden werd zij als medewerk ster regelmatig van de ontwikkelin gen op de hoogte gehouden en niet zonder trots en dankbaarheid nam zij de uitnodiging aan om als be drijfsleidster te gaan fungeren in het nieuw op te zetten filiaal in Leusden. Janet Braas: 'Ik ben nog jong en kan dus veel aan. Ik beschouw het als een eer en een uitdaging. Met Fred van Riet zal ik het uitstekend kunnen vinden; hij is een vakman en kent de Leusdenaren'. Zelf blijft zij in Baarn wonen, waar zij sinds kort een fraai oud pand heeft ingericht. 'Maar ik stel me wel voor in Leusden te gaan tennis sen', aldus de spontane, goedlach se Janet 'Bovendien ben ik lid van het Ruiter- en Sportcentrum aan de Leusderweg, waar ik al jaren paar- drij. Nee, ik zal me in Leusden best thuisvoelen!' 'Grandioos' Eigenlijk verandert er na vrijdag, wanneer Wim Hogeveen zijn win keldeur aan de Brouwerij opent, niet zoveel in het leven van Fred van Riet. Sinds de officiële opening van het winkelcentrum de hamers hof in 1980 en ook al daarvoor is hij als chef-verkoper in dienst geweest bij Bootsman Herenmode,het be drijf dat voorheen op deze plaats was gevestigd. Van Riet woont sinds anderhalf jaar in Leusden. Hij is geboren in Soest. Na het behalen van zijn vakdiploma's ging hij als zeventienjarige het vak in bij het plaatselijke herenmagazijn Adema, waar hij ongeveer vier jaar werkte. Vervolgens maakte hij kennis met de technische kant van het confectievak in een damesmo de-atelier. 'Een andere kant van het vak',aldus Fred, 'maar wel bui tengewoon leerzaam" Hij vervolgde zijn loopbaan bij La Copitana in Amersfoort, een zaak die overigens inmiddels is opgehe ven. Een aantal omzwervingen volgde WOENSDAG 14 MAART 1990 (advertentie) WIM HOGEVEEN KRANT met onder andere een functie als bedrijfsleider bij de firma Dormael in Amersfoort tot hij vijftien jaar geleden in dienst trad bij Boots man, Met het winkelpand maakt hij thans de overstap naar het Leus dense filiaal van Wim Hogeveen. Fred van Riet: 'Een ander type zaak, dat zeker Qua assortiment en prijzen is het allemaal wat bre der opgezet. Ik vind het persoon lijk belangrijk dat ik het allemaal geboren heb zien worden. Sinds begin februari ben ik elke dag bij de verbouwing en inrichting ge weest'. 'En wat gaat het worden?' 'Ik ben erg enthousiast en hel enorm veel trek in. Het wordtt grandioos'.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12