LEOS opnieuw afgetroefd SVA kansloos tegen Houten De Jager loopt uit rechtsport' Mannen kansloos bij Renswouw oede resultaten pala-turnsters iekend— liensteiL Huiscompetitie SVL IEDERE MAANDAG OP DE KABELKRANT Jeugdtitels BCL verdeeld 1 LEUSDENj /r\ Linksbinnen sartsen btheek Wijkverpleging Verloskundige Tandarts Dierenartsen i® Stichting Slachtofferhulp Eemland Ambulance Accordeon vereniging Dubbelconcert Maart in vorm leeft u dat nu ook als u met itie bent geweest dat u wat is sport toch een wereld? (Ik heb de sport ■een moment gemist, trou- fsj Je komt terug terug: - de te- -,ie laat beelden zien van Iers die elkaar het le tuur maken door te schop te vechten en maar zelden fraai doelpunt te maken, televisie toont een boks- ijd, waarbij een bokser vijf minuten zes keer >ruit gaat. Zulke sport is toch om aan te zien? de andere kant was er ig ook mooie sport te Topsport in Amstelveen, de Europa-cup volleybal rd uitgevochten (Waarom ongekend spannende üna- an onderbroken moet wor- voor schaatsen is mij vol- kt onduideUjk). De World- yschaa tswedstrijden wa- natuurlijk ook een lust voor oog. Jaar gaan we met de sport toe? Gaan we naar sport waarbij lichamelijk contact x>den is? Of krijgen we [cs alleen maar vechtspor- e zien?Hebben sporten als eybal, schaken, dammen, us, squash, schaatsen en minton de toekomst? Of >n teamsporters zich ooit eens gaan bezinnen dat ze ieze manier hun sport op j helpen? Frits Schoenmaker LEUSDEN - Het vrouwenteam van Leos is er nog niet inge- slaagd uit het dal te kruipen waar zij zich momenteel bevindt. Het geroutineerde Brother/Martinus 3 versloeg de Leusdena- ren met 3-2. Ondanks een indrukwekkende eerste set (0-15) van Leos raakte de thuisclub niet onder indruk. In de vijfde en beslissende set hield het op de beslissende momenten het hoofd koel (17-15) en pakte de begeerde twee punten. De mannen bakten er op de vrijdagavond weer bijzonder weinig van en lijken daar bijna een complex van over te houden. Nog geen enkele wedstrijd werd op de vrijdagavond gewonnen of zelfs maar een redelijk niveau gehaald. Ook in Renswoude kon de thuisclub, Renswouw, een gemakkelijke 3-0 overwinning boeken. Trainer Evert van Garderen van de vrouwen van Leos was, ondanks de nederlaag, toch redelijk tevre den over de prestatie van zijn team. „We klauteren weer langzaam uit het dal naar boven. Het is ook niet Mia van 't Klooster...wissel... erg dat we in een dal zitten. Het is alleen jammer dat dat dal juist in een periode komt waarbij we moeilijke tegenstanders krijgen. Ik heb bij alle club die ik heb getraind meegemaakt, dat een team een mindere periode doormaakt. Het is ook heel moeilijk om een heel sei zoen iedere wedstrijd weer scherp te blijven spelen. Leos is zover nog niet." Leos kwam verbluffend uit de startblokken. Liesbeth Overeem serveerde de eerste set in één keer uit. In de hele set wisten Martinus en Leos tot een aantal rally's te komen. Van Garderen: „Martinus werd van die 0-15 dan ook koud noch warm. Het maakte geen enkele in druk op hen. Dat kan ook niet an der want er speelt een aantal zeer geroutineerde oud-eerste team spelers in." De bezoekers konden uit deze eerste setwinst niet de morele op kikker putten die ze zo hard nodig hadden. Dat kwam dan ook voor namelijk door de tegenpartij, die het tempo op allerlei manieren uit de wedstrijd wisten te halen. „Ik had mijn team opdracht ge geven zo'n hoog mogelijk tempo te spelen om zo de tegenpartij kapot te maken. Maar deze vrouwen wa ren zo geroutineerd dat ze het tem po er uit wisten te halen. Dus veelal in discussie met de scheidsrechter, alle tijd nemen bij het serveren, losse veters en dat soort zaken. Daarbij kwam dat de scheidsrech ter ook regelmatig de discussie aanging en het spel nog extra ver traagde," aldus van Garderen De tweede en derde set waren duidelijk voor de thuisclub, 15-11 en 15-4. In de vierde set kwam Leos knap terug, 8-15. In de vijfde en beslissende set kwamen de Leus- denaren niet iets tekort. „Op de beslissende momenten zie je dan dat Martinus de routine gebruikt. Een slim balletje en een prikbal en de setwinst is voor hen. En dan zie je ook dat als Leos onder druk komt te staan bepaalde belangrijke op drachten gewoon worden verge ten," volgens Van Garderen. Hij was begonnen in de bekende opstelling met Overeem, De Wild, Gijsen, Boonzaaijer, Visser en Van Engelenhoven. Daarnaast speel den Rona de Koning, Astrid van Dijk en Mia van 't Klooster ook nog een aantal sets mee. De wissels speelden goed en waren zeker een verbetering. Zij hadden natuurlijk de laatste wedstrijden al wat vaker gespeeld. RENSWOUW De mannen van trainer Rob Vooijs hadden in de wedstrijd te gen Renswouw weer last van de vrijdagavond-blues. De Leusdena- ren wonnen nog geen enkele partij op vrijdag. Zo ook de wedstrijd tegen de ploeg uit Renswoude. „Ik had wel veïwacht dat we zou den verliezen, maar niet dat het zo erg zou zijn. We misten natuurlijk ook Edwin Meijerman, die op win tersport is. Maar we hebben vooral blokkerend weinig tot niet ge presteerd. Of het blok was te laat of te vroeg en als hij werd aangeraakt, ging de bal uit of hij werd mee naar beneden genomen," aldus de trai ner. In de eerste set kon Leos nog aardig bij blijven (15-10), maar m de tweede set werd het team weg gemaaid door de thuisclub (15-1). Vanuit de service scoorde Rens wouw punt na punt. Opnieuw lag de oorzaak bij de Leusdenaren in het stoppen. Vooijs: „De jongens luisteren ook niet zo goed naar de opdrachten die je ze meegeeft. Bij een time-out maak je ze daar op merkzaam op en dan zeggen: 'o, ja'. Ze zijn er zo mee bezig dat het niet loop, dat ze vergeten wat hun op dracht ook alweer was." In de derde set bouwde Leos vlot een 0-4 voorsprong, maar gaf die in één servicebeurt weer uit handen (8-4). Vier aanvalsfouten, drie ver- dedigingsfouten en één set-upfout waren daar debet aan. De derde set was dan ook vrij eenvoudig voor Renswouw (15-10). En zoals zo vaak dit seizoen won de tegenpartij met omdat ze zo briljant maar om dat Leos zo vriendelijk was de punten cadeau te geven. Liesbeth Overeem...servicebeurt... Vooijs: „We hebben ontzettend slecht gespeeld, allemaal. Dat Jan van Tilburg, een speler uit het tweede team, de emge was die een voldoende haalde, zegt dan ge noeg. De wedstrijd tegen Unicor- nus zullen wqe moeten benutten om ons te handhaven in deze klas se en ik geloof erin dat het zal luk ken. Het probleem zit 'm nog steeds in de trainingen. Dit jaar hebben we als ploeg nog maar twee keer ge traind en dat is te weinig. De jon gens zeggen wel dat ze vooruit zijn gegaan, maar als ploeg staan we stil. Ze hebben overigens allemaal hele aannemelijke redenen om met komen trainen, hoor, maar als je vooruit wil, kom je daar niet verder mee." Spelers Leos (vrouwen): Erna Boonzaaijer, Marjan van Enge lenhoven, Nadja Gijsen, Liesbeth Overeem, Maija de Wild, Anita Visser, Astrid van Dijk, Rona de Koming en Mia van 't Klooster. Spelers Leos (mannen): Niels Noorlander, Erik van Dijk, Ruud Kooien, Rob de Koning, Alex Mo raal, KI aas-Jan Hutten, Jan van Tilburg en Ronald van Doorn. DEN - Bij de districtskam- schappen turnen in Eindho- ras Impala met vijf meisjes genwoordigd. De turnsters uit de provincies lit, Gelderland en Limburg, is moesten zij zich proberen latsen voor de voorrondes Ie Nederlandse kampioen pen. Vier van de meisjes dit zonder meer. Alleen c Albers moest nog even en op de uitslagen van de wedstrijden. 4A-klasse moesten Tamara en Anouk Albers begin- et de vloeroefening. Tamara s kreeg voor haar oefening etgeen een zeer goed begin ouk Albers kreeg 2.55 oefening. Bij de sprong omgedraaid en kreeg Al en Gerrits 2.85. Op de Albers zelfs de op dne ie score te behalen, na- i0. Ook Gerrits scoorde 5.75. Bij de balk moest 15 scoren om door te de voorrondes en Ger- Dit moest dan ook geen iem zijn. Maar helaas ging de balkoefening van Albers totaal de mist in. Zij kreeg dan ook maar een 1.00 en dit was 0.15 tekort om zich te plaatsen. Met een totaal score van 14.85 stond zij toch nog op een elfde plaats. Gerrits, die een goede balkoefening turnde, kreeg hier toch maar 1.35 voor, hetgeen wel erg laag beoordeeld was. Maar haar totaalscore van 15.10 was wel voldoende voor plaatsing en een tiende plaats in de eindrangschikking. In de 4B-klasse moesten de Im pala-meisjes beginnen op de balk. Hanneke Claessen behaalde 3.30, Samantha van Loenen 3.45 en Ilona Tolboom 6.05. Vooral de vloeroe fening voor deze meisjes ging erg goed. Claessen kreeg er 5.95 voor, Van Loenen 5.85 en Tol boom 6.80. De sprong leverde Sa mantha 4.90 en Ilona 5.30 op. Bij Hanneke ging de sprong helemaal mis. Als laatste onderdeel was er de brug. Claessen had de schrik van de slechte sprong nog in de be nen want de brugoefening hep ook helemaal niet; 1.05. Ook Sa- mantha's brugoefening was helaas erg slecht, 1.00. Dona deed het iets beter en kreeg er 4.55 voor. De totaalscore van Tolboom, 22.70, le verde een goede 11e plaats op, Van Loenen had 15.20, hetgeen een 29e plaats was en Claessen was 32e.Alle drie gaan door naar de voorrondes voor de Neder lands kampioenschappen. Uitslagen Impala-turnen Individuele recreatieve wedstrijden Baarn Meisjes 6-7 jaar leRieneke Se vink 2e Rianne Schrijvers 3e Marjolein Ennema/Tamara Meijer MÉ*s88jir 2e Mayke v.d. Post 2e Eva v. Ginkel 3e Petra Triel Meisjes 10-11 jaar le Titia Gijsbertse 2e Femke Kok/Liesbeth Brehler 3e Kim Westgeest Meisjes 12-15 jaar le SelinaBunnik Jongens 6-8 jaar 3e Christian Russcher Jongens 9-12 jaar Remt v. Rooij e huisartsen in de gemeente i, voor de praktijken van de Van den Berg, Bol, Du I Koch/Schaeffner, Lantink/ foenestege, Verhagen, Van k, Kunz, v.d. Waart en >om neemt dit weekeinde vrijdag 18.00 uur tot I 23.00 uur: mevr. M. A. Waart, Lepelaar 8, Leus- 951011 en van zaterdag r tot maandag 08.00 uur: n", Walter v. Amers- at 34A, Achterveld, tel. 22. ipreekuur op zaterdag- en luddag om 14 uur. Visites fróór 10 uur 's morgens aan- De Hamershof, De Brouwerij 14, Leusden, tel. 943441. Apotheek Leusden, De Biezen- kamp 16, Leusden, tel. 942303. Openingstijden: op werkdagen van 8.30-17.30 uur (onafgebroken). De dienstdoende apotheek daar naast: ma. t/m vr. 19.30-20.00 uur. Za. en zo. 14.00-15.00 uur en 19.30- 20.00 uur. Week: 16 maart t/m 22 maart. Geopend uitsluitend voor spoedre- cepten op werkdagen van 19.30- 20.00 uur en op zaterdag, zon- en feestdagen van 14.00-15.00 uur en van 19.30-20.00 uur: Apotheek Leusden, de Biezen- kamp 16, tel. 942303. In Amersfoort is uitsluitend voor spoedrecepten geopend: Vermeer Apotheek, Vermeer- straat 124, tel. 615335. Dokterscentrale Amersfoort, tel. 722000. Voor de praktijk van de verlos kundigen mevr. Blanken, mevr. Van Rijswijk en mevr. Van der Vel den heeft dienst: mevr. G. J. T. v.d. Velden, Alb. Schweitzersingel 305, Amersfoort, tel. 550696 b.g.g. 722000. Voor inlichtingen: tel. 631234 en eerstgenoemd tel. nr. - Voor de praktijk van de verlos kundigen mevr. Thuis, mevr. Dijk huizen en mevr. Van de Wolfshaar heeft dienst: mevr. A. v.d. Wolfs haar, Zangvogelweg 25, Amers foort, tel. 752949 b.g.g. 722000. LEUSDEN - In de onderlinge competitie van de Schaakver eniging Leusden heeft Jaap de Ja ger zijn voorsprong uitgebreid tot meer dan honderd punten. Zelf maakte hij korte metten met Henk Roelofs, terwijl zijn broer Pieter afbrak tegen Wim Velker in een stelling die waarschijnlijk op re mise uitloopt. Bert Uneke was zelf in actie. Carel Vos kwam wel tot winst, maar diens achterstand op de koploper bedroeg al geruime tijd meer dan honderd punten. Verder deden in de top-tien ook Sietze van Dokkum, Shahrizadeh en Réne Stienen mee. Het derde bondsteam kwam vnj- dag met een 3-4 voorsprong terug van de uitwedstrijd tegen DCB III (De Bilt). Als de Leusdenaren te gen het eind niet een paar riante stellingen hadden verprutst, had de zege al een feit kunnen zijn. Aan de andere kant mocht Leus den ook niet klagen toen de te genstander van Gerard van de Weerd in gewonnen stelling op gaf. Hij overzag een simpel tussen- schaak waarmee hij de iets te vroeg ingezette "slotaanval" hard handig kon weerleggen. Voor Leusden scoorde ook Theo El- schot een vol punt. Remises waren er voor Rene Stienen, Jaap de Ja ger (sr.), Johan Gerrits en invaller Dick Willigenburg. De afgebro ken partij van Leen Boogaard gaat waarschijnlijk verloren, zodat de eindstand wel 4-4 zal zijn. Leusden V verloor ook de zesde wedstrijd van het seizoen. Tegen Huizen IV bleef het team net aan de verkeerde kant van de score: 4,5 - 3,5. Met een beetje meer kil- lersinsünct had Leusden V de wedstrijd kunnen winnen, want Rob van Kleef en Peter Beukelman heten gewonnen stellingen in re mise verzanden. Ook Bert Kam- pes, Ruud Visser en Jasper Eijl- ders deelden de punten. Joop Zaal was de enige die voor Leusden won. In het Persoonlijk Kampioenschap van de SGS is Jaap de Jager begon nen met een teleurstellende ne derlaag tegen Dick de Graaf (En Passant). In een poging remise te ontlopen vergde hij teveel van de stelling, waar de Spakenburger in de tijdnoodfase handig gebruik van maakte. In de voorwedstrij den (Promotiegroep A) zijn de kansen dat Bert Uneken de door stoot naar het Persoonlijk Kam pioenschap van volgende jaar maart ook niet groter geworden. Na een remise tegen Berry Ver boom (Moira) staat hij met 2,5 uit 4 niet echt bij de top. Uitslagen hoiscompetitie Roelofs - J. de Jager jr. 0-1 Velker - P. de Jager afgebroken Boemaars - Vos 0-1 A. Peperkamp - Stienen 0-1 Moed - Sharhrizadeh 0-1 Halkes - Zijlstra afgebroken Agterberk - Gemts 1-0 Willigenburg - Van Kampen remise G. Wisman - Langman remise Buurlage - Van den Pol 1-0 Voor noodgevallen in het weekein de: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefo nisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedge vallen te bereiken is. Tel. 951015. Voor ongevallen openbare weg en bij levensgevaar ook thuis: ambu lance hulpverlening, tel. 612345. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur uitsluitend richten aan het Redaktie-secretariaat BDU Kran- tenkombinatie, Postbus 67, Barne- veld. (Tel. 03420-94911) LEUSDEN - Afgelopen zaterdag kwam er een einde aan de club kampioenschappen. Vijftig van de tachtig jeugdleden van de Bad mintonclub Leusden hadden zich voor dit toernooi ingeschreven. In vier achtereenvolgende zaterdag ochtenden werden meer dan hon derdzestig partijen gespeeld. De jeugdleden werden op leeftijd ingedeeld en konden aan maximaal drie onderdelen mee doen: de single, de dubbel en de gemengddubbèl. De jeugdleden die echter te sterk geacht werden voor hun leeftijdsgroep, werden door de toernooileiding in een ho gere leeftijdsgroep ingedeeld. In de herenenkelfinale tot 18 jaar stonden Mark van Woerkom en (1)ex mtindeyetment^ Donderdag 15 maart 13.30 uur Bejaardensoos 'Ons Ge bouw' Vrijdag 16 maart 20.00 uur Kaarttoumooi SVA, kan tine sportpark Zaterdag 17 maart 12.00 uur Radioprogramma Paper Clip, 'De Klaveet' 20.00 uur Disco Show, 'De Klaveet' Dinsdag 20 maart 9.00 uur Welfareclub Zonne bloem, 'Ons Gebouw' WIJ DOEN IN VERZEKERINGEN, MAAR ADVISEREN IS ONS VAK KOOPS ASSURANTIËN Bohemen 71 3831 ER Leusden Tel. 033-9414 30 uvaLwi Hans Langbroek tegenover el kaar De eerste set ging met 15-10 naar Hans. De tweede set wist hij in de verlenging ook te winnen, 18-13. De damesenkel tot 18 jaar was heel spannend. Hier nam Leonore van Zalinge het op tegen Mathilde Lawalata. De eerste set ging vrij gemakkelijk naar Leonore, 11-5. Daarna was Mathilde duidelijk warmgespeeld. Zij won de tweede set met 11-9. De derde en laatste set werd in een zinderende verlenging met 12-11 gewonnen door Leonore. Uitslagen finales: Jongens tot 12 jaar: Walter van Dijk - Tjits Potijk jr 17-14, 15-12. tot 14 jaar: Vincent Braaf - Pim van Eijkeren 7-15, 18-13, 10-15; tot 16 jaar: Serge Jedeloo - Marino Nobel 15-9,14-17,15-10. tot 18 jaar: Hans Langbroek - Mark van Woerkom 15-10, 18-13. Dames: tot 12 jaar: Irma Tijmensen - Maneke Kropfl 11-0, 5-11. 5-11; tot 14 jaar: Danielle van Ingen - Manon Ey- kelboom 11-6, 1-8; tot 18 jaar: Mathilde Lawalata - Leonore van Zalinge 5-11, 11-9, 11-12. Jongens dubbel: tot 14 jaar: Jellie Haarsma - Gijs van Eijkeren 12-15, 4- 15; Axel de Wee - Pim van Eijkeren; tot 18 jaar: Hans van Woerkom - Je roen Dekker 15-0,15-1; Mark van Woer kom - Ben Slotboom. Meisjesdubbel: tot 12 jaar: Irma Tij mensen - Nynke Caspers 2-15, 10-15, Kam Fischer - Cynthia Jeurdink; tot 14 jaar: Danielle van Ingen - Manon Beu- öck 15-1, 7-15, 15-8; Inge Verhoef - Charly Herder; tot 18 jaar: Leonore van Zalinge - Ester van Woerkom 15-12, 15-6; Mathilde Lawalata - Lisette de Koning. Gemengddubbel: tot 14 jaar: Manon Eykelboom - Danielle van Ingen 3-15, 5-15; Axel de Wee - Pim van Eijkeren; tot 18 jaar: Mark van Woerkom - Hans Langbroek 11-15, 5-15, Mathilde Lawa lata - Leonore van Zalinge AMERSFOORT - De Accordeon vereniging Amersfoort (AVA) houdt dinsdag 20 maart een open dag voor belangstellenden. Begin ners zijn welkom om 18.30 uur, gevorderden om 19.00 uur en erva ren accordeonbespelers vanaf 20.00 uur. De open dag wordt ge houden m het clubgebouw 'Hosan na' aan de Puntenburgerlaan 102. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opne men met: H. Nagtegaal, Verhoe- venstraat 84, 3818 PN in Amers foort. Telefoon: 633193. AMERSFOORT - De Lost Penquins, een uit de regio Amersfoort afkom stige band, en de vrouwengroep 'Lovecramps' treden zaterdag 17 maart op in de Kelder in theater De Lieve Vrouw. De Lost Penquins maakt muziek, die een mix is tussen wave en rock, met funk- en punkin vloeden. Lovecramps speelt uit sluitend zelfgemaakt repertoire. Het concert begint om 22.00 uur. (advertentie) ZATERDAG 17 MAART RODA'46 - SOVA'54 Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door; Jan v.d. Berg Tuin en Dier, Hamersveldseweg 54 Leusden, tel. 033-941693. ZONDAG 18 MAART RODA'46 - DE MEERN Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door: Zeilmakerij - Speciaalbouw G. Veenendaal. Industrieterrein de Paardenmaat Leusden ACHTERVELD - De vrouwenvoetballers van SVA hebben af gelopen zondag verdiend verloren van Houten. De eindstand was 0-3. De eerste helft was geheel voor Houten. Het spel van Achterveld was trager en veel minder fanatiek dan dat van Houten. Al in de vijfde minuut kreeg Houten de eerste scoringskans toen de aanvoerster de buitenspelval goed ontweek. Zij ging alleen op de keepster af, maar schoot de bal net voorlangs. Nog geen vijf minuten later deed er zich een soortgelijke situatie voor, nadat voorstopper Ilona Hoogland de bal niet goed had weggewerkt. Achterveld kwam niet in de wed strijd. Twee goede reddingen van keepster Rita Wouters hielden de stand nog even gelijk, maar het was duidelijk dat SVA op alle fron ten afgetroefd werd. Het veelvul dig opkomende middenveld van Houten werd met goed gedekt, waardoor er ontzettend veel ruimte voor de opponent van Ach terveld ontstond. Dat Achterveld pas in de twintigste minuut een klein gevaar op kon leveren door een goed schot van Ellen Smit, zegt genoeg over de verhoudin gen. Waar iedereen al de hele tijd op zat te wachten, gebeurde uitein delijk pas na 25 minuten spelen. Na talloze kansen voor Houten liet laatste 'man' Mirjam van Dijk zich te gemakkelijk passeren door de goede spits, die een mooi doel punt scoorde: 0-1. Pas rta dit doelpunt ging Achter veld beter voetballen. Na een on derschepte aanval van Houten kon spits Linda van Hamersveld doorbreken. Zij omzeilde drie te genspeelsters, maar werd zo'n 25 meter voor het vijandelijke doel neergelegd door de laatste man. De vrije trap die genomen werd door mid-mid Liane Hoogland, leek de gelijkmaker te worden De bal raakte echter nét de lat. Zo werd de rust ingegaan met een 0-1 achterstand, wat gezien het aantal kansen dat Houten had gehad, nog een gunstige score voor de oranjehemden was. Het begin van de tweede helft werd wederom gedomineerd door de ploeg uit Houten Na op eenvolgende verdedigingsfouten van de kant van SVA kreeg op nieuw de aanvoerster zoveel ruimte, dat zij op doel kon schie ten. Keepster Rita Wouters kreeg de bal niet klemvast, waarna de inlopende rechterspits de bal sim pel in het doel kon tikken: 0-2. Achterveld gaf de moed nog niet op, maar kwam net een stapje te kort. Een dieptepass van Linda van Hamersveld op Christel van Dijk opende perspectieven, maar de doelvrouw kwam goed uit. Meteen daarna kwam er weer een aanval van Houten. De ploeg maakte vooral goed gebruik van de vleugels, waar veel gevaar van daan kwam. Voorstopster Ilona Hoogland leek de situatie goed op te lossen door een terugspeelbal, maar doelvrouw Rita Wouters maakte een inschattingsfout. Ze hield met haar voet de bal tegen, die daardoor weer terugsprong naar het centrum. Dit foutje werd onmiddellijk afgestraft: 0-3. Met deze nante voorsprong ge loofde Houten het verder wel. De ploeg speelde op een simpele manier de wedstrijd uit. Opstelling: Mixjam van Dijk, Ilona Hoogland, Petra van Ros- sum, Ellen Smit, Liane Hoogland, Herma Rozema, Marianne Tij mensen (35 Suzanne Schimmel), Linda van Hamersveld, Christel van Dijk, Anja Voorburg. Maart is wat het weer be treft goed in vorm. De de pressies worden op een flin ke afstand gehouden. Daar naast doet de zon pogingen de achterstand van de eerste decade in te lopen. De oorzaak van deze posi tieve geluiden is onze ligging aan de gunstige kant van een hogedrukgordel, die reikt vanaf de Azoren tot in Rus land. Aan de westflank van dit systeem is een zuid westelijke stroming aktief, mede opgewekt door de ge noemde depressies die zich uitleven in de wateren rond IJsland en Groenland. Die ge schetste drukverdeling staat garant voor zacht weer en daarmee is maart hard op weg de zoveelste te warme maand te worden. Natuurlijk zijn er ook scha duwkanten. De depressies voeren fronten met zich mee, die met de heersende stro ming af en toe de pret komen verstoren. De grootste akti- viteit vindt echter niet bij ons plaats, maar op de Britse Ei landen. Daar valt dan ook de meeste neerslag en steekt de wind af en toe weer flink de kop op. De komende dagen zal de wind zich bij ons echter re delijk in toom houden. Op de weerkaart ver scheen gisteren een front, gekoppeld aan een diepe de pressie ten zuidwesten van IJsland. Dit systeem trok in onze richting en zal in de af gelopen nacht voor wat re gen hebben gezorgd. Grote hoeveelheden werden ech ter niet verwacht. Daarna kwam vanuit het zuiden opnieuw hogedruk naderbij, zodat het weer zich snel kon herstellen. Vandaag kwam de zon dan ook terug en werd het lenteweer voort gezet. Ook morgen en vrijdag zal het mooie weer voortduren, waarbij de temperatuur in een meer zuidelijke stroming nog wat verder kan oplopen. Het is niet onmogelijk dat de temperatuur de 16 graden kan bereiken. Nog onzeker is of we in het weekeinde met wat neerslag te maken gaan krijgen. Het blijft wel zacht. In het overzicht dat het KNMI publiceerde over het jaar 1989 valt te lezen, dat er vorig jaar maar liefst 140 da gen waren met mooi weer. Daartoe leverde de maand mei, met 17 van die dagen, de grootste bijdrage. Er waren 88 redelijke dagen. Echt slecht weer kwam op 41 da gen voor, de meeste in april. Het landelijk instituut komt tot die berekening, door aan iedere dag een cijfer toe te kennen aangaande de be haaglijkheid. Er is nogal wat opschud ding ontstaan over de storm van 26 februari, omgedoopt tot Vivian. Voor veel lezers kwam die naam plotsklaps uit de lucht vallen. Ik kreeg dan ook veel vragen of het hier een ex-tropische cy cloon betrof, aangezien het in Amerika gebruikelijk is dergelijke monsters te be noemen. Het antwoord is heel simpel: neen. De naam Vivian is afkomstig uit Duitsland, waar de weer- dienst aan iedere depressie die voor hen van belang is of wordt, een naamkaartje hangt. Men geeft aan de sys temen een letter op volgorde van het alfabet. Als nu een dergelijke depressie uit groeit tot een stormdepressie van omvang gaat men hen van een volledige naam voorzien. Zo heette de or kaandepressie, die ons op 25 januari trof, Daria en de op volger van Vivian, Wiebke.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 19