i* krant LIESHOUT BV 'erkeer eist iteeds meer ilachtoffers Ruud Gullit en Michael Jackson in De Hamershof Sint tegen COT De lokale omroep weer op de buis ronken man gewond Video weg Debat en uitslagen verkiezingen rechtstreeks op de t v SERVA VOLVO KEISTAD B.V. WIM H0GEVEEN HERENMODE Deze week in de Leusder Krant dame Resultaten actie -25% vallen tegen EHBO haalt eerste prijs Nieuw in Lensden Ruit ingegooid Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden INTER-/MEUBEL 1 Konijntje in De Wetering gemeester en wethouders voor met de gemeentes Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg mee te doen met de gezamelijke aanschaf van radarapparatuur. Op dit moment is de rijkspolitie afhankelijk van het district Zeist voor het gebruik van de radar. Dat betekent dat snelheidscontroles lang van tevoren gedaan moeten worden, omdat Zeist de aanvragen voor de radars moet kunnen plan nen. Door nu de apparatuur met een kleiner aantal gemeentes te delen, kunnen de controles vaker worden uitgevoerd. De gemeente verwacht dat daarvan een preventieve wer king zal uitgaan. Een argument om aansluiting te zoeken bij Renswoude, Scherpen zeel en Woudenberg is ook dat deze gemeentes al gezamelijk meedoen aan de actie -25%. De rijkspolitie Leusden vormt or ganisatorisch een geheel met de politie in deze gemeentes. De Leus- dense politie ervaart het als een knelpunt dat Leusden zich apart heeft aangemeld voor de landelijke actie. Meedoen met de buurgemeen tes kost Leusden ruim 7000,-. Van het geld dat beschikbaar kwam van de actie -25% is nog een bedrag van 4200,-- over. Dat wordt toegevoegd aan de reserve nieuwe beleidsvoornemens, on derdeel verkeersveiligheid. Daann zat al een bedrag van 23000,--, zodat na het wegzetten van het restant van de actie -25% m deze pot een bedrag van ruim 27000,- staat. woningen in Groenhouten en ver zorgingshuis 't Hamersveld. Tij dens die bezoeken zal met de be woners van gedachten gewisseld worden over zaken die specifiek de aandacht van ouderen hebben. Daarnaast zal een bezoek ge bracht worden aan de BECO, waar vertegenwoordigers van het lokale bedrijfsleven vragen kunnen stel len aan de gedeputeerde en lijst trekker De Jongh. LEUSDEN - Het winkelcen trum De Hamershof in Leus den viert dit jaar het tienjarig bestaan. Het winkelende pul- biek wordt daaraan herinnerd door verschillende activitei ten iedere tiende van de maand. Zaterdag 10 maart was voor de derde keer een feestdag, in afwachting van de „grote" viering van het ju bileum in september. Een man, die op de voetballer tiest Michael Jackson hep niet al- Ruud Gullit leek, hep in een trai- e*-.n rond, maar verzorgde ook nog ningspak samen met een fotograaf over de Hamershof. Veel kleine fans wilden wel gefotografeerd worden met hun nationale held. Vaak alleen al om later indruk te kunnen maken op de klasgenoten met een unieke foto. Andere kinde ren vonden dat toch wel wat eng en achtervolgden Ruud Gullit alleen maar. De look-alike" van de popar- eens een half uur durend playback optreden. De foto's van de beide beroemdheden kunnen in de ko mende week gratis worden afge haald in de winkels waar ze ge maakt zijn. Voor kinderen met een muziek instrument was er de mogelijkheid om het gerepeteerde ten gehore te brengen. De inspanningen op de viooltjes, blokfluiten en trommels leverden wat geld op van de toe schouwers en een tractatie van de winkeliers. Behalve deze festiviteiten had den alle winkeliers een aanbie ding, die in elk geval iets met een tien te maken had. Dat varieerde van tien procent korting tot een aardigheidje voor iedere tiende klant. De heer De Koning, lid van het bestuur van de Belangenvereni ging Hamershof, zegt hierover: „De acties lopen erg goed, wij krijgen leuke reacties. Vooral de korting op de verschillende produkten slaat erg aan bij de klanten." Volgende maand gaat er weer van alles gebeuren m het Leusden- se winkelcentrum. De feestelijkhe den staan dan geheel in het teken van de paasdagen en paashazen. LEUSDEN - Partij van de Arbeid- voorzitter Marjanne Sint heeft zich afgelopen zaterdag uitgesproken tegen uitbreiding van het militaire oefenterrein op de Leusderheide. De toegenomen ontspanning tus sen oost en west, waarin met name het oostblok stappen zette die de militaire dreiging verminderden, moet Nederland volgens Sint ook de goede wil tonen. Eén van de mogelijke stappen is dat het aantal oefenterreinen in het westen, dus ook in Nederland, niet verder wordt uitgebreid. PvdA-nunister Ter Beek komt binnenkort met de fensienota, waarin bezuinigingen op defensie worden voorgesteld. Volgens Sint zou onder die bezuini gingen ook het niet uitbreiden van het militaire oefenterrein op de Leusderheide moeten vallen. LEUSDEN - Uit een woning aan Arebos in 't Ruige Veld is in de nacht van woensdag op donder dag beeld- en geluidsapparatuur ter waarde van zevenduizend gulden gestolen. De inbrekers kwamen binnen door met een breekijzer een deur aan de ach terzijde van de woning te force ren. De dieven namen de benen met een video-recorder, een pla tenspeler, een tuner/versterker en een cassettedeck. Aan de Fazantenhoeve deden in brekers in de nacht van woensdag op donderdag vergeefse pogingen een woning binnen te komen. Een beschadigde deur en een boven licht waren de stille getuigen van het nachtelijke bezoek. De sloten bleken echter van goede kwaliteit waardoor de inbrekers onverrich- terzake de aftocht bliezen. LEUSDEN - Op de vooravond van de verkiezing van de nieuwe gemeenteraad, dinsdag 20 maart, is er een lokale tele visie-uitzending. En ook op woensdag 21 maart zal er een lokale uitzending zijn. In deze tweede uitzending zullen de uitslagen bekend worden gemaakt en zal ook nog andere infor matie worden geboden. Op dinsdag 20 maart zullen de lijstaanvoerders van de zeven groeperingen die in Leusden aan de verkiezingen mee zullen doen voor de camera's debatteren. Deze discussie zal worden geleid door Henk van Hoorn, journalist bij de VPRO en inwoner van Leusden. De uitzending begint om 20.30 uur en wordt uitgezonden via Kanaal 4, het kanaal waarop anders de Leus der Kabelkrant te zien is. Het zal vermoedelijk tot 22.00 uur duren. Het debat zal worden gevoerd in de raadszaal van het gemeente huis, die voor deze gelegenheid tot studio zal worden omgebouwd. In de hal van het gemeentehuis wordt diezelfde avond een kleine verkie- zingsmarkt gehouden, met stands van alle zeven partijen. Hienn kan men de zittende en kandidaat-ge meenteraadsleden ontmoeten. Pu bhek is daarbij vanzelfsprekend welkom. Het debat kan door een beperkt aantal toeschouwers live worden gevolgd. In de pauze van het debat zal er gelegenheid zijn telefonisch vra gen te stellen aan de lijstaanvoer der, terwijl er ter plekke in het gemeentehuis ook mondelinge vragen kunnen worden gesteld. UITSLAGEN Muzikale bijdragen aan deze uit zending zullen worden geleverd door het kwartet van de Leusdense jazzmusicus Wiebe Haanstra, met mondharmonicaspeler Jan Ver- wey. De avond wordt verzorgd door BDU-tv en de Leusder Krant in samenwerking met Omroep Leus den. Op de dag van de verkiezingen, woensdag 21 maart, verzorgt Om roep Leusden een uitzending die van 19.30 tot circa 22.00 uur zal du ren. Deze avond zal in het teken staan van de uitslagen. Er zal wor den ingegaan op de wijze waarop de verkiezingen en het stemmen tellen plaatsvinden, er wordt aan dacht besteed aan de gebeurtenis sen m de nu bijna afgelopen vierja rige zittingsperiode van de huidige gemeenteraad en er wordt een wandeling door de gemeente ge maakt met de in Leusden wonende Gedeputeerde J. Hoekstra. De lijstaanvoerders en andere vertegenwoordigers van de diver se partijen zullen voor de camera om hun reacties worden gevraagd (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Zie de speciale bijlage in deze krant. op de uitslagen door VARA's Jan de Graaff, die ook nog een aantal an dere vraaggesprekken zal voeren. Ook deze avond zullen er muzikale bijdragen worden geleverd door het kwartet van Jan Verwey en Wiebe Haanstra. De uitzending is te zien op Kanaal 4. Deze twee lokale televisie-uit zendingen zijn mogelijk geworden door een eenmalige subsidie van de gemeente Leusden. Alle mede werkenden - waaronder diverse professionals - zijn vrijwilligers, de benodigde apparatuur wordt ge huurd. Een aantal Leusdense be drijven verleent ook de nodige steun. LEUSDEN - In het weekeinde is bij basisschool De Rossenberg een ruit van ruim anderhalve vierkante meter gesneuveld. Onbekenden gooiden er een bierflesje door heen. Plattelands- vrouwen LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Nederlandse Bond voor Plattelands Vrouwen (NBPV) houdt dinsdag 20 maart een verrassings avond voor Pasen. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Vooronder m de kelder van het gemeentehuis, Burgemeester Van der Postlaan 2. De avond begint om 20.00 uur. HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV WOENSDAG 14 MAART 1990 - 21e JAARGANG NO. 46 Milieukunde-studenten bekijken Leusden. Daar zijn ze... de mensen van 21 maart. Pag. 5 en 6 Gijs van Woudenberg Pag. 3 iEN - Het aantal verkeers- ttoffers in Lensden in 1988 [989 is hoger dan de gemeente ichtte. In 1988 meldde zich aan bij de landelij- ie - 25 De bedoeling van campagne was dat het aan- il slachtoffers met 25 procent g afnemen. Nu blijkt dat dit lal in 1988 72 was en in 1989 iat had 69 respectievelijk 65 [ten zijn. illege stelt nu dat het verband tn de inspanningen van de ge ile om het verkeer veiliger te jen en het aantal slachtoffers Ier sterk is dan bij het begin le actie werd verondersteld, ilgens het college is de toena- het aantal slachtoffers ook jen landelijk trend, die volgens ook de Leusdense situatie ne- if beïnvloedt. Toch zien burge ier en wethouders nog wel lichtpuntjes. :en die de veiligheid positief rloeden zijn de gewijzigde re- igen van de verkeerslichten bij ipunten Noorderinslag - ie Zoom - Heüigerbergerweg lorsterweg en Burgemees- Ie Beaufortweg. de toekomst zullen er ver- ichten worden geplaatst bij ilitsing Arnhemsweg/Maan- schnjft het college aan de ik meldt zij dat het geld dat len kreeg toen zij zich aan- Ide bij de actie -25% al voor ilangnjk deel is besteed. Dat ibruikt voor de aanschaf van computerprogramma waar de ongevallengegevens van lenst Verkeersongevallenre- itie te Heerlen geanalyseerd len worden. Daaruit blijkt )89 wat het aantal dodelijke allen betreft een 'rampjaar' Er werden 4 dodelijke slacht- geregistreerd. Het jaar daar- was dat er één. In de jaren lot en met 1987 waren deze len respectievelijk 1, 2, en 0. rkbezoek 5DEN - Het WD tweede ka- id Erica Terpstra (ouderenbe- en gedeputeerde Cees van en (economische zaken) bren- vrijdag 16 maart een werkkbe- aan Leusden. Samen met de dense WD-lijsttrekker Joost ongh wordt onder meer een >ek gebracht aan de ouderen- Wij zoeken een vriendelijke, representatieve voor een paar dagen per week om ons verkoopteam te versterken. Hamersveldseweg 22, Leusden, tel. 033-941331 Hormonen gieren door het lokaal. Pag. 7 Leusdense scholen pikken het niet meer. Pag. 21 W eekenddienss t: vr. - za.: 951011 zo. - ma.: 03425-1222 - Een Scherpenzeler kwam zondagochtend om kwart voor zeven op de Arnhemse weg frontaal in 9 met een boom. De man moest door de brandweer van Amersfoort en Leusden uit het wrak worden De brandweer is geruime tijd met die klus bezig geweest. De bestuurder raakte zwaar gewond en moest faJ van fracturen aan de benen en het hoofd worden opgenomen in het ziekenhuis. De man bleek te hebben ^iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimiiiiiiiiimmiiiiii^ ACHTERVELD - Na enkele ja ren van stilte rond de EHBO-Ach- terveld voor wat de deelname aan wedstrijden betreft, deed er weer een geheel nieuwe wed- strijdploeg mee aan de EHBO- Rayonwedstrijden. Deze wed strijden werden vorige week in J het Wapen van Werkhoven ge houden. Aan deze wedstrijden namen vijf ploegen deel. De Achterveldse ploeg bestond uit Anita Menting- Tolboom, Marjolein Wieman-Tol boom en Trees Verhoef-Reimert, met als reserve Henk Ravelli. Daar staat echter tegenover dat het de totale slachtofferaantallen aanmerkelijk hoger waren. Zo wa ren er in 1987 90 mensen die met verwondingen naar het ziekenhuis moesten. De ongelukken zijn volgens het college vooral te wijten aan de hoge snelheden van de verkeers deelnemers. Daarom stellen bur- De Achterveldse ploeg werkte goed en had succes. Na afloop van de wedstrijden bleek dat de Achterveldse ploeg de eerste plaats had behaald met 264 pun- ten. De leidster van de Achterveldse ploeg behaalde een tweede plaats met 81 punten. Door dit succes mag de ploeg uit Achterveld nu deelnemen aan de Districtswedstnjden die op dins dag 20 maart worden gehouden in Mijdrecht. Verkeer(d)".. Ti 111111111111 in in 11111111111111111111111 li jji 1111111111 RESULTATEN ACTIE VALLEN TEGEN:

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1