Roda en De Meern delen in topper de punten Mager resultaat Roda-zaterdag: 1-1 ILeusdenaren blijven in strijd om promotie naar de vierde klasse KNVB Nog acht clubs in gevecht tegen degradatie VOETBAL Half dozijn Reserveshirts Spelerskaart LEUSDEN - Op het Buiningsportpark kwamen de beide koplo pers, De Meern en Roda'46 niet verder dan een gelijkspel. Ondanks de teleurstellende 1-1 konden de Leusdenaren toch tevreden zijn over het reslutaat. In de strijd om de tweede plaats verloor Scherpenzeel namelijk in eigen huis verrassend van het in degradatienood verkerende Zeist: 1-4. Voorlopig gaat de strijd om die tweede plaats dus tussen Roda en Rivier- wijkers. Onderin behaalden zowel 's Graveland, Zeist als Ne- derhorst twee punten. De situatie op de ranglijst is zeer onover zichtelijk door het grote verschil in gespeelde wedstrijden van de verschillende verenigingen. het resultaat ben ik tevreden, al leen had er naar mijn mening meer ingezeten." Roda, spelend in een zwart-wit reservetenue, was de wedstnjd be gonnen zonder Henk Weishaupt op het middeneveld. Met zijn vervan ger, Evert van den Berg, wilde Roda-trainer Cor Smink meer loop vermogen knjgen op het midden veld. Smink: „Van den Berg is ook verdedigend wat sterker. Het mid denveld van De Meern is razend snel, zoals we m de eerste wed strijd hebben kunnen merken." Het betekende dat de thuisclub vanuit een hechte verdediging ten strijde trok. Ook de bezoekers wa ren vertrokken vanuit een verdedi gende stelling. Toch leverde deze voorzichtige wijze van spelen een interessante eerste helft op. Bij balbezit van de tegenpartij trokken beide ploegen zich mas saal terug op eigen helft. Het ge volg was dat met combinaties de verdedigingen opengetrokken moesten worden. Een fout in de opbouw werd meestal beantwoord Roda kon in de tweede helft niet Iprofiteren van een nummerieke ■meerderheid. Een speler van De Meern werd vlak voor rust uit het {veld gestuurd, toen hij Henk Strij bos een elleboog gaf. De thuisclub moest zelfs in de eerste minuut na rust een 0-1 achterstand incasse ren. Uiteindelijk was het weer John ■Jansen, die, op aangeven van inval ler Henk Weishaupt, de gelijkma- ker met het hoofd scoorde. Trainer I Cor Smink vond dat zijn ploeg voor rust de wedstrijd al kunnen beslis sen. „We hebben vier, vijf goede kansen gekregen, maar die wer- niet benut. Na rust hebben we weinig tempo gespeeld en te de achterlijn gehaald. Over met een messcherpe uitval. Het spelen op de counter, waar zowel Roda als De Meern patent op heb ben, leverde een aantal uitsteken de kansen op voor beide doelen. HOOG OVER De eerste plaagstoten waren van de thuisclub. Al in de eerste minuut lanceerde laatste man Erik van de Vis rechtermiddenvelder Remco Bosman. Zijn voorzet leverde slechts een corner op. De eerste schietkans was voor het bezoeken de elftal. Zo golfde het spel op en neer. De eerste uitgespeelde kans was voor de Leusdense ploeg. Aan voerder Meindert Vlugt stuurde linksbuiten Henk Stnjbos langs de lijn de diepte in. De voorzet van de Drent werd door John Jansen onvol doende krachtig ingekopt, zodat de keeper van De Meern gemak kelijk kon redden. Na een kwartier spelen kreeg Stnjbos van dichtbij een dot van een kans. Hij kon de zuiver genomen vrije trap van Vlugt niet langs de keeper koppen. In diezelfde minuut ging voor- stopper Harrie Oussoren in zijn ei gen verdediging in de fout. Bij het uitverdedigingen werd hij door een aanvaller opgejaagd, waar door hij terugspeelde op keeper Hans van Bekkum. Hij had echter de rechterspits van De Meern over het hoofd gezien. Deze schrok zo van de kans, toen hij alleen voor Van Bekkum verscheen, dat hij het leer hoog over schoot. y Roda en koploper De Meern bleken beiden gebaat bij een gelijkspel: 1-1. De thuisclub kroop ook tien mi nuten voor de rust door het oog van de naald. Dezelfde rechterspits werd opnieuw alleen voor Van Bekkum gebracht. De keeper bracht de aanvaller waarschijnlijk opnieuw aan het schrikken, want hij schoot de bal opnieuw hoog over het doel. OPSTOOTJE Vlak voor rust onderstond er een opstootje tussen Strijbos en een speler van De Meern. De Leusde- naar greep zijr tegenstander met de handen beet. De rechterspits van de bezoekers rukte zich los en een woordenwisseling volgde. De scheidsrechter had al gefloten voor een overtreding van Strijbos. De aanvaller van De Meern rea geerde alsnog met een beweging met de elleboog naar het gezicht van Strijbos. Deze reageerde over dreven en ging liggen, evenwel zonder echt geraakt te zijn. De goed leidende scheidsrechter riep de boosdoener bij zich en stuurde hem vervolgens volkomen terecht naar de kleedkamer. Wie echter dacht dat Roda na de rust de num- meriek meerderheid in doelpunten zou uitdrukken, kwam bedrogen uit. De eerste de beste aanval van De Meern leverde een vnj trap op midden voor het doel. De muur werd opgesteld, maar de midden velder die rechts naast de muur stond werd niet gedekt. De bal werd dan ook naar rechts gespeeld en de bezoekende vereniging scoorde tussen de benen van Van Bekkum door: 0-1. Trainer Weijman van De Meern kon tevreden zijn. „Als je bijna een uur lang met tien man speelt, dan kun je wel tevreden zijn. Het was na rust natuurlijk improviseren. Aan de andere kant hadden we het voor rust af moeten maken, als je twee keer alleen voor de keeper ver schijnt." Zijn ploeg presteerde na winterstop wisselvallig. „We heb ben onze inzinking gehad. Dat hoort erbij, want je kunt niet een heel seizoen goed presteren." Hij had ook niet zo opgezien te gen deze wedstrijd. „Nee, voor Roda was deze wedstrijd natuurlijk van veel meer belang. Wij kunnen nog wel twee keer verhezen als het moet." Weijman was tijdens de wed stnjd niet echt een toonbeeld van rust. In de tweede helft, toen Roda gevaarlijk dichterbij kwam, hep hij zenuwachtig rond zijn dug-out. KANSEN Trainer Smink kon in de tweede helft ook niet echt tevreden, want zijn ploeg maakte veel te weinig gebruik van het feit dat De Meern met tien man speelde. Vooraf had hij op een gelijk spel of een kleine John Jansen, die opnieuw een belangrijke treffer scoorde, m gevecht om de bal. overwinning gerekend. „Natuurlijk ben ik tevreden over het resultaat, maar er had meer ingezeten. Dus daar ben ik niet te vreden over. Voor rust hebben we vier, vijf kansen gehad gewoon door zelf goed te voetballen." Smink doelde op de kopkansen die Strijbos en Jansen (2x) kregen. Smink: „Na rust denk je dan dat je de wedstrijd naar je hand kan zet ten. Dat lukt dan niet omdat we in een te laag tempo hebben ge speeld. We hebben te weirug de bal rond laten gaan en veel te wei nig de achterlijn gehaald." Bovendien was er de angst voor de uitvallen van De Meern. Roda hield de tweede helft constant drie man achterin. Linkerverdediger Bob Schoor dijk: „We mochten natuurlijk geen risco achterin nemen, omdat De Meern ook met tien man een goede ploeg blijft. Want ze hebben een paar snelle jongens voonn lopen. Vandaar ook dat we Peter Knijf achterin hadden lopen, die met zo zeer vanwege zijn kopkracht, maar wel vanwege zijn snelheid goed te gebruiken was." Toch ontstond een aantal ge vaarlijk situaties doordat de verre uittrappen van de keeper met kon den worden weggekopt. In de eer ste helft had de verdediging van De Meern daar ook last van. „De zon was daar ook van in vloed op. De zon staat in dit jaarge tijde nog heel laag. Je zag die ballen gewoon niet aankomen," aldus Schoordijk. ONDERDRUK Na de achterstand had de Leus denaren even de tijd nodig om deze klap te verwerken. Toen bleek dat Henk Weishaupt werd gemist, want m de opbouw kwa men de passes met aan en vaak bemoeide de verkeerde mensen zich daarmee. Trainer Smink zag waar het aan schortte en verving Edwin Boog voor Weishaupt. Er kwam meteen meer lijn in het spel van de thuisclub en de bezoekers werden onder druk gezet. Weishaupt was nog maar net binnen de lijnen toen hij een vrije trap van de rechterkant panklaar op het hoofd van John Jansen legde. Deze kopte de bal bij de tweede paal over de keeper heen m de verste hoek, een goal die sterk deed denken aan het doelpunt dat Povlsen voor PSV in München maakte in de Europa-Cupwed strijd. Een volgende vrije trap van Weishaupt werd door Schoordijk, na rust spelend m de spits, doorge- kopt. De inzet van Strijbos kon nog net worden geblokt. Roda bleef aandringen op zoek naar de over winning, maar moest in de verdedi ging attent blijven voor de lange uittrappen van De Meem. Smink probeerde vijf minuten voor tijd de beslissing te forceren door Ferry Houtveen in de spits te posteren in de plaats van Schoor dijk. Er werd echter met meer ge scoord, zodat de twee coaches al- lebeid tevreden konden zijrn PROMOTIE Door verlies van Scherpenzeel staat Roda nu een punt voor op deze ploeg. Rivierwijkers won een voudig met 2-0 van DWSV en kan, als het de twee inhaalwedstrijden wint, gelijk komen met het elftal uit Leusden. Aanstaande zondag moet trainer Smink met zijn team op bezoek bij 's-Graveland. Eem moeilijke opga ve, want deze ploeg doet verwoe de pogingen degradatie te ontlo pen. DEV ondervond dit aan den lijve en ging in 's-Graveland met 4-2 onderuit. Verder moet Roda nog uit naai Scherpenzeel en de thuiswedstrijd tegen Rivierwijkers kan misschien beslissend zijn voor promotie. Er staat dus nog een aantal interes sante wedstrijden op het program ma. Scherpenzeel vecht aanstaande zondag voor zijn laatste kans teger De Meern. Schoordijk: „We rekenen ner gens op. Het zal erg moeilijk wor den, maar we gaan er natuurlijk wel voor knokken. De groep staat pal achter elkaar en we hebben het in feite in eigen hand. We zijn volgens mij net zo sterk als aan het eind van vorig seizoen. Alleen is de tegen stand in de hoofdklasse iets groter. Er lopen wat slimmere spelers rond. Dat zag je maar bij die vrije trap, waaruit De Meern scoorde." Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Peter Knijf, Erik van de Vis, Harrie Oussoren, Bob Schoordijk (80. Ferry Houtveem), Remco Bosman, Meindert Vlugt, Edwin Boog (60. Henk Weis haupt), Evert van den Berg, John Jansen en Henk Strijbos. LEUSDEN - De Amersfoortse voetbalploeg KWA komt uit in de tweede klasse A, waarin ook Achterveld acteert. Er ge beurt eigenlijk van alles in die klasse. Een paar voorbeelden daarvan: Het Utrechtse KDS zag al twee wedstrijden ge staakt worden. Tegen Auto mat. Van Rijn werd de wed strijd tien minuten voor tijd ge staakt. Van Rijn werd aange wezen als de schuldige en kreeg twee punten in minde ring. Twee weken geleden werd KDS - Achterveld gestaakt bij de stand 1-2. Datzelfde KDS zag ook nog eens zes wedstrij den afgelast worden dit sei zoen. Verder kwamen de meest bizarre uitslagen in de tweede klasse voor: 2-5, 4-2, 4-3 (2x), 4-4 (2x), 3-3 en 5-1 (5x). Maar erg bont maakte KWA het wel. De Amersfoort se club had tot afgelopen zon dag nog maar twaalf doelpun ten gemaakt. In Lelystad tegen Automat. Van Rijn voegden de Amersfoorters er een half do zijn aan toe: 1-6. LEUSDEN - Zowel het eerste elftal van Roda-zaterdag als het eerste elftal van Roda-zon- dag moesten het afgelopen weekeinde de reserveshirtjes uit de kast halen. De zaterdag speelde in een zeer fraaie groen/paarse tenue tegen het Amersfoortse Sova'54, terwijl de zondag in sober zwart/wit aantrad tegen De Meern. Het zal toch met aan de shir tjes gelegen hebben dat beide teams op een gelijkspel, 1-1, uitkwamen. Leusden - In de volleybal pro motieklasse bij de mannen werd op 6 januari de wedstrijd AGAVS tegen Unicornus ge speeld. De laatste ploeg ver loor de wedstnjd met 3-2. Na afloop bleek dat een speler van die club had meegedaan, die geen geldige spelerskaart zou hebben gehad. De volleybalbond bestrafte Unicornus. De wedstrijd werd nu met 3-0 verloren en het kreeg dne punten in minde ring. De ploeg uit Bunschoten heeft een protest ingediend, omdat het telefonisch contact zou hebben gehad over de betreffende speler. Wordt het protest toege kend, dan krijgt Unicornus er vier punten bij. En dan komt deze club ge vaarlijk dicht bij Leos. Het is dus zaak voor de mannen uit Leusden de Bunschoters te verslaan aanstaande zaterdag. Anders zijn de Leusdenaren afhankelijk van de uitspraak van de bond, die zowel positief als nagatief kan uitvallen. LEUSDEN - Roda'46 heeft in een teleurstellende wedstrijd de punten gedeeld met Sova'54 uit Amersfoort. De Leusdenaren leken in de eerste helft een vrij eenvoudige wedstrijd tegemoet te gaan. Al na tien minuten schoot Harrie Kerssies zijn ploeg na een 1-0 voorsprong, nadat hij even daarvoor al verzuimd had te scoren. In plaats van toen zelf de bal tegen de touwen te jagen, wilde hij Harrie Epskamp laten scoren. Een Amersfoortse ver dediger kon alsnog de bal wegwerken. Roda kon in de eerste helft niet verder afstand nemen van de matige Amersfoortse ploeg. Na rust kreeg Sova iets meer ruimte en zag kans tegen te scoren. „Zij waren duidelijk uit op een punt, want in het eerste kwartier hadden zij ons de genade klap kun nen geven. Nu konden wij er weer bovenop komen en bijna nog de overwinning bemachtigen," vol gens trainer Nico Romeijn. Hij doel de op het schot van invaller Remco Bitterling, die via de onderkant van de lat en de rug van de keeper het veld weer insprong. Het was ook ongeveer de enige mogelijkheid die de thuisclub na rust kreeg. De thuisclub begon goed m de thuiswedstrijd tegen het Amer- foortse Sova, dat tegen degradatie vecht. Er werd rustig vanuit de achterhoede aan de aanvallen ge bouwd. Alleen laatste man Jos Snij ders, licht geblesseerd aan de wedstnjd begonnen, zag zijn pas ses niet altijd aankomen. Roda werd gevaarlijk als het via de vleu gels een aanval opzette. De eerste goede aanval had ei genlijk al raak moeten zijn. Na krap tien minuten ging linksachter Mi chel Tiggelhaven mee naar voren. Hij speelde de vrijstaande aanvoer der Kerssies aan. Deze drong het strafschopgebied binnen, passeer de de laatste man van Sova en be sloot de in de dekking staande Epskamp aan te spelen. Hij had geheel vnj staand voor de keeper het doelpunt zelf moeten maken. De Leusdenaren lieten zich door de misser met ontmoedigen. Twee minuten later scoorde Kerssies wel. Na een langdurige belegering van het Amersfoortse doel, besloot de Leusdense aanvoerder in een kluwen van spelers de bal in te schieten. Op het puntertje had de keeper van Sova met gerekend: 1-0 Roda probeerde op dezelfde wijze door te gaan door van achter uit op te blijven bouwen, maar kon toch niet echt gevaarlijk meer wor den. Daar de bezoekers ook geen potten konden breken, zakte het peil van de wedstnjd. Het tempo zakte dan ook ge staag. De thuisclub probeerde met hoge ballen de spitsen in stelling te brengen. Maar Rikkert Hem en Harrie Epskamp waren in de lucht kansloos. Bovendien werd de af stand tussen het middenveld en de aanval steeds groter. De Amersfoortse ploeg begon langzaam uit de schulp te kruipen en voelde dat er meer in zou kun nen zitten. Bij de Leusdenaren sloop de angst de ploeg in, toen een ruimere voorsprong uitbleef. Het eerste kwartier na rust was zeer rommelig. De Leusdenaren gaven de spelers van Sova teveel ruimte. Binnen vijf minuten lag de gelijkmaker achter keeper Hans Kraak. Hij had een corner met de vuisten weggestompt. Op de rand van het strafschopgebied werd de bal terug in de doelmond gekopt en van dichtbij kon een Amers- foorter de enige treffer inkoppen. Roda beleefde toen een zeer moeilijk kwartiertje, maar Sova kon niet profiteren. Bij het verkeerd dichtklappen van de buitenspelval kon Kraak nog maar ternauwer nood redding brengen. De Leusdense ploeg bleek met de spanning opnieuw veel moeite te hebben. Toch knokte het elftal zich daar weer bovenuit. Dat resul teerde in een tweetal kansen. Invaller Remco Bitterling had pech toen hij een voorzet van Eps kamp in een keer op zijn schoen nam. De belandde op de onderkant van de lat en stuiterde via de rug van de keeper het veld weer in. Vlak voor tijd kon Epskamp een voorzet van Kerssies net niet intik ken. Trainer Romeijn probeerde met het inbrengen van de lange Mark Tolboom een beslissing te forceren. De wissel had echter met het gewenste resultaat. Aanstaande zaterdag kan Roda lijstaanvoerder VOP een handje helpen door van Bloemenkwartier te winnen. Zelf kunnen de Leusde naren dan ook weer iets rustiger ademhalen, want veilig zijn zij m nog geen geval. Eigenlijk doen de clubs vanaf nummer vijf, Roda, nog mee in de strijd tegen degradatie. Opstelling Roda'46: Hans Kraak, Klaas de Vries, Wim van de Bie zen, Jos Snijders, Michel Tiggel haven, Harm Wassink (45. Remco Bitterling), Harrie Kerssies, Hans Nienwenhuis, Fake Schone wille, Rikkert Hein (75. Mark Tolboom) en Harrie Epskamp. ZATERDAG 24 MAART RODA '46 - BLOEMENKWARTIER Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Van der Plas elektronika. Van Bemmelstraat 1Amersfoort 114 <:V. T-' V.' 7 '0' DE ROEDEL Misschien kunnen we de redactie De Roedel, het onvol prezen clubblad van voleybal- vereniging LEOS, een handje helpen. De redactie vraagt na melijk opheldering over de naam van het clubblad. „Vol gens de dikke Van Dale is een roedel onzijdig en zou dus ge sproken moeten worden van het Roedel. Derhalve deze op roep aan de historici. Waarom heeft men destijds gekozen voor De Roedel?", aldus een vertwijfeld scribent in de ko lommen van het blad. Volgens het iets dunnere Koenen woordenboek is roe del mannelijk en dan zou De Roedel dus correct zijn. Roedel betekent overigens volgens dit woordenboek fa miliegroep of troep. Als voor beeld noemt het boek 'een roedel moeflons op De Hoge Veluwe'. Dan weten wij voor de redactie nog een veel bete re vraag. Als er dan toch histo rici geraadpleegd gaan wor den, waarom is er dan destijds juist voor de naam 'Roedel' ge kozen voor een clubblad van de volleybalvereniging, een naam die gezien de letterkun dige afkomst beter op zijn plaats zou zijn bij clubs als Im pala of Antilopen. Zoals biolo gen weten zullen, zijn dat hert achtigen, die in roedelverband plegen samen te leven. CONTRIBUTIES Dat leden niet altijd even punctueel hun contibutie beta len is algemeen bekend. Dat de clubs dat liever binnenska mers houden is ook een alge meen aanvaard principe. In 'Rodactueel' staat ver meld dat een Amersfoortse krant had vermeld dat er bij de voetbalvereniging Roda'46 een contibutie-achterstand be stond. Het doel van Roda blijkt te zijn om positiever in het meuws te komen. „Dus als iedereen die de contributie nog met heeft be taald, dit nu snel verzorgt, dan plaatsen we gewoon een arti kel waarin staat dat nog nimmer zo snel is betaald." Misschien dat deze 'positie ve' aandacht helpt? ACHTERSTAND Ook bij de volleybalvereni ging Leos bestaat een grote contributie-achterstand, zo staat te lezen in het clubblad De Roedel. Per 10 februari van dit jaar bedroeg de achter stand maar liefst 15.358,50. Dat is dertig procent van de totale jaarcontributie. Alle wanbetalers hebben een schrijven thuisgekregen en degenen die niet voor 17 maart hebben betaald kunnen maatregelen van het bestuur verwachten. Zoals incasso, in nemen van spelerskaarten, royeren, aanschrijven van de NeVoBo of kwijtschelding. Verder wijst het bestuur erop dat het lidmaatschap voor de duur van één jaar wordt aangegaan en stilzwijgend met een jaar verlengd. Als u voor 30 juni opzegt, wordt het lid maatschap niet verlengd.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11