Leusden opnieuw in gevaar Open toernooi I Antilopen kampioen MHCL wil garanties over kunstgrasveld Ruime winst voor vrouwenhockeyers SVA-jeugd in 't nieuw j ACHTERVELD - Het Bl-jeugdelftal van de voetbalvereniging Achterveld 15 door de agrarische handelsonderneming van Van Burgsteden van een toeuwe outfit voorzien. Afgelopen zaterdag kreeg het team, vlak voordat tiaar Leusden zou afreizen voor de derby met Roda, uit handen van de >nsor de nieuwe shirts uitgereikt. jnksbinnen Elleboog juash-kampioenschap dags om 9.00 uur terwijl de finales gepland staan voor zondag om 15.00 uur. Deelnemers worden in gedeeld m drie categorieén, te weten beginners, half-gevorder- den en gevorderden. Geïnteres seerden kunnen zich inschrijven aan de receptie van het centrum aan de Groene Zoom. Komst Red Caps onzeker Kaarttoernooi WOENSDAG 21 MAART 1990 Nadat Jan Wouters het sinds iax-Volendam in Amsterdam ,fer de ellebogen bhjkt te jben, zoals zijn tegenstan- Pastoor mocht ondervm- jji, heeft Leusden sinds zon- \g zijn eigen elleboogaffaire, stoot werd afgelopen zon- ,g geplaatst tijdens het duel de hoofdklasse tussen la'46 en De Meeni. volgende situatie deed voor: De rechterspits, zo- die tegenwoordig ge- ,md worden, van De Meern t een duel aan met de lin- spits van Roda. De laatste .ft al inde KNVB gespeeld, die kent het klappen van zweep. De Roda-speler ikt aan het shirt van zijn te enstander: de scheidsrechter De twee spelers staan ngend tegenover elkaar en ten elkaar niet al te vrien- ijk aan. De linkerspits heeft het laat- woord. De rechterspits taakt bij het weglopen een Wouters-beweging". De voor- talige KNVB-speler reageert et iets te laat, maar snel ge- ioeg on te doen voorkomen dat hij geraakt is. De rest van de spelers rea- jeert bijna niet. Het gedrag yan de scheidsrechter is op merkelijk. Hij blijft volkomen listig, controleert dat er geen pstootje tussen andere spe lers uitbreekt. Hij roept de wosdoener bij zich. Terwijl ie dereen verwacht dat hij de peler een boeking zal geven, erteJt hij de 'elleboog-stoter" ^t hij maar beter kan gaan douchen. De spelers van De Meern lijven rustig en een mede- fspeler van verwijderde speler legeleidt hem naar de kleed- amer. De Roda-speler wordt )pgelapt en lacht in zijn vuistje. Hij heeft KNVB-ervaring. Frits Schoenmaker Kzelnt HTERVELD - De auto-, mot or - bromfietsclub Achterveld MBC) houdt zondag 25 maart een eelnt. De nt heeft een lengte circa 35 kilometer. Inschrijven nogehjk vanaf 13.30 uur in cafè- itaurant De Roskam, Hessenweg in Achterveld (telefoon: 03425- 13). LEUSDEN - Het sinds de winterstop door blessures geteister de mannen elftal van Leusden, wordt sinds twee wedstrijden aangevuld door Al spelers, Wijnand Jansen ep Michiel Heyli- gers. minuut kwam Ares via wederom een counter in de cirkel van Leus den terecht en forceerde een straf- corner. Deze ging via de uitloper UITBRAAK Nog maar net ontwaakt uit de lange winterslaap en dan, we schrijven 18 maart, hockeyen bij een temperatuur van een dikke twmtig graden m de schaduw. Dat is even wennen, vond kennelijk ook deze speelster van Leusden, die zich tegen een zonnesteek wapende door een petje te dragen. De Leusdenaren voelden zich evenwel opperbest bij de behaaglijke temperaturen: Tegenstander Kromhouters werd met 3-0 afgedroogd. De mannen gingen deze zondag voortvarend van start in een gelijk waardige felle wedstrijd. Ares werd voortdurend m de verdedi ging gedrongen maar probeerde meerdere malen met succes uit te breken via de counter, die zeer snel opgezet werd. In de 10e mi nuut verdedigde Leusden ver keerd uit, waardoor een tegenstan der de bal kon oppikken. Door een mooie safe van Gert Jan van de Groep (keeper) wist Ares niet te scoren. Leusden kwam in de 20e minuut op voorsprong via een strafcorner. Robert Jan Willemsen sloeg de bal niet in één keer, maar speelde de uitloper uit en scoorde beheerst. Vlak hierna kreeg Ares via de strafcorner de kans om op gelijke hoogte te komen, maar zag de inzet op de paal belanden. Tegen het einde van de eerste helft werd er door Leusden links voorin een fout gemaakt, waardoor Ares zeer snel kon counteren. Hier door waren Leusdense spelers niet op tijd terug, waardoor dne aan vallers van Ares in de cirkel vrij stonden. Eén daarvan maakte de gelijkmaker: 1-1. Na rust bleef Leusden aanvallen. De ploeg was technisch iets beter, maar er kwam niks uit. In de 33e over de liggende keeper Gert Jan van de Groep heen. Vlak voor tijd kreeg Michiel Heyligers nog een mooie kans. Een hard geslagen lange corner tipte hij nog net aan, maar zag zijn inzet vlak voorlangs gaan. Na de slechte wedstrijd van vori ge week waarin niks lukte, deden de vrouwen van Leusden dit keer het tegenovergestelde. Al na twee minuten kwam de Leusdense ploeg op voorsprong via een snelle uitbraak over de rechter-vleugel. Anke den Boer wist m de cirkel te komen en de bal voor te geven. Letty den Besten pikte de bal op en scoorde. 9 Minuten later werd de voorsprong zelfs vergroot doordat Inge Spijkman een strafcorner hard insloeg. Ze had de hoek voor het uitzoeken, vanwege het slechte uitlopen van de Kromhouters. Vanaf de 20e minuut kwamen de vrouwen van de Kromhouters meer in het spel en wisten een paar keer gevaarlijk te worden, maar door goede reflexbewegingen van keepster Charlotte van de Ven bleef het doel leeg. De vele aan vallen van Leusden resulteerde in niets. Een mooie lob van de goed op dreef zijnde Renee Tuininga werd vlak voor doellijn geretour neerd. Na rust werd de Leusdende ver dediging onder druk gezet. In de vierde minuut sloegen de Krom houters een strafcorner op de paai. Een uitbraak m de 9e minuut via Nicole Lipjes pushte zij net naast. In de 21e minuut wist Inge Spijkman een ingeslagen strafcorner van de lijn te halen. Eén minuut later kwam in haar plaats Al speelster Mirthe Ponsen m het veld. In de 30e minuut bracht Matty Ankerman een bal vanaf de doellijn terug in het veld, maar drie minuten later kon zij er net niet bij. Eén minuut voor tijd kregen de vrouwen van Leusden nog een strafcorner toegekend, die door Matty tussen de benen van de keepster door hard ingeslagen werd. IUSDEN - Het Tennis- en Squash- ntnim m Leusden houdt in het eekemde van 7 en 8 april het intnim Squashkampioenschap. lelname aan het kwmapioen- hap staat open voor iedereen. De wedstrijden beginnen zat er- De dames van Leusden blijven in de race voor de tweede plaats, door Kromhouters met 3-0 te verslaan. LEUSDEN - De bestuursleden van de Amersfoortse honk balclub de Red Caps waren er afgelopen vrijdag van overtuigd dat zij op het ge meentehuis van Leusden een voorlopig huurcontract zou den ondertekenen. Ze wer den teleurgesteld. De heer J.M. Schiermeier, bestuurslid en coördinator materiële za ken van Mixed Hockey Club Leusden (MHCL), kon niet akkoord gaan met de voor stellen van de Sportstichting. Volgens Schiermeier werd hij geheel onverwacht met het door de Sportstichting opge stelde contract geconfron teerd. Handtekeningen kun nen zijns inziens alleen gezet worden zodra de leden van zijn vereniging daarvoor toe stemming hebben gegeven. De Mixed Hockeyclub Leus den vraagt voor het ter be schikking stellen van twee vel den aan de Red Caps, de garantie voor de aanleg van een tweede kunstgrasveld. De Sportstichting kon deze toezegging niet geven voor 1990. Zij spreekt, bij monde van secretaris en ambtenaar Sportzaken Theo Hendriks van een 'twee sporen beleid', waarbij het gebruik van de vel den door de Red Caps 'min of meer" losstaat van de toezeg ging van het kunstgrasveld. Het voorlopig huurcontract werd afgelopen vrijdag niet getekend. Daarmee lijkt de kans voor de Red Caps verke ken mee te doen aan de ko mende honkbalcompetitie. Volgens de woordvoerder van de Sportstichting, Theo Hendriks, liggen de stand punten dicht bij elkaar maar desalniettemin te ver om afge lopen vrijdag een principe overeenkomst te kunnen slui ten. Tot zijn verrassing. Honkbalvereniging de Red Caps raakte hun veld in Amersfoort kwijt bij de uitbrei ding van Quick. Omdat een flink aantal leden uit Leusden komt, werd besloten hier een meuw onderkomen te zoeken. De gemeente Leusden zag en ziet de honkballers graag komen. Desalniettemin mis lukten de pogingen om m het Burgemeester Buiningpark te komen. De daarvoor noodza kelijke financiën ontbraken. Het aanbod van de hockeyclub doorbrak de impasse. Deze club opperde de mogelijkheid de Red Caps op de twee ach terste hockeyvelden te laten spelen. Het honkbalseizoen begint aan het emde van het hockeyseizoen, zodat beide clubs nauwelijks last van el kaar zouden hebben. Bijko mend voordeel was dat de honkballers gebruik zouden kunnen maken van het club huis van MHCL en de financiën aanwezig lijken te zijn aange zien de gemeente geld gere serveerd heeft voor de reno vatie van het betreffende veld. De hockeyclub koppelde aan het aanbod, het verzoek voor de versnelde aanleg van een tweede kunstgrasveld, waardoor ondanks de komst van de honkballers ruimte ge noeg voor alle hockeyteams zou over blijven. Volgens de woordvoerder van de Sport stichting heeft de gemeente echter een twee-sporen beleid gevolgd. Enerzijds werd ge tracht om de Red Caps een (tijdelijke) voorziening te ge ven. Anderzijds werd de ver snelde aanleg voor een twee de kunstgrasveld overwogen. Volgens de voorzitter van de hockeyclub, Pim Goldsmann, is MHCL altijd uitgegaan van een koppeling en is dit stand punt verwoord in de brief van 15 maart waarin het betreffen de voorstel bij de gemeente werd ingediend. Het realiseren van speelmo- gelijkheden voor de honkbal club leek te kunnen slagen door de medewerking van de hockeyers en het voorlopige karakter van het huurcontract waarmee het komende jaar, voor de realisering van het kunstgrasveld overbrugd zou kunnen worden. Als tegemoet koming voor het gebruik van de velden had de Sportstich ting een huurcompensatie in gedachten. De honkbalvere- ning zou de twee achterste vel den kunnen gebruiken zonder dat zij daarvoor permanente voorzieningen aan mochten brengen. Dus geen verharde honkplaatsen, slagperk en verhoogde werpheuveL Wan neer in 1991 meer duidelijk heid zou zijn gekomen in zowel de levensvatbaarheid van een honkbalclub in Leusden als de aanleg van het kunstgrasveld, konden definitieve beslissin gen worden genomen. De tij delijke voorziening zou vooral een oplossing moeten bieden voor de honkbalclub die deze week moet laten weten wel of niet aan de competitie van dit jaar mee te kunnen doen. De hockeyclub zou als tegemoet koming voor het gebruik van de velden een huurcompensa tie krijgen. MHCL neemt hier mee geen genoegen. Zij wil voor de komst van de honkbal club de toezegging van het kunstgrasveld. De sportstich ting waardeert het aanbod van de hockeyclub waardoor de komst van de Red Caps moge lijk leek en staat positief tegen over de wensen van de hoc keyclub ten aanzien van het kunstgrasveld, maar kan voor alsnog geen definitieve toe zegging doen. Een dergelijke garantie ver eist een voorstel naar en be handeling door de raad. Daar liggen bijvoorbeeld ook drin gende wensen van Roda, Avanti en Antilopen, om maar eens wat te noemen, die m de planning zijn opgenomen voor mogelijke realisering in de ja ren 1991 tot 1994. Hendriks: „Dus de hockeyvereniging zal met goede argumenten moe ten komen om versnelde reali sering van de wensen te reali seren. En die heeft men op het moment dat de honkbalvereni ging op basis van de voorlig gende samenwerkingsover eenkomst wordt geholpen." Een snelle beslissing op ba sis van de honderdduizend voor renovatie gereserveerde guldens kan niet voor het ein de van dit jaar genomen zijn. De tijd drong. Deze week moeten de Red Caps aan de bond laten weten of ze mee doen met de competitie. Bij alle drie de partijen staan grote belangen op het spel. Met als gevolg het voorstel van een tijdelijk huurcontract zoals dit afgelopen vrijdag werd voor gelegd. Volkomen onver wachts volgens Schiermeier die dacht te komen ter voorbe reiding van het gesprek dat hij aanstaande vrijdag met de wethouders Vroon en De Jongh zal hebben. Hij achtte zich niet bevoegd tot tekenen. Maandagavond, 19 maart, ver gaderde het bestuur van de Sportstichting. Wederom zag men op korte termijn geen al ternatieve mogelijkheden dan zoals in het principe akkoord voorgesteld. Men besloot daarop nog deze week een dringend beroep te doen bij de hockeyclub om mee te werken aan een tijdelijke op lossing voor 1990. Men hoopt deze week nog opnieuw te kunnen praten met het bestuur van MHCL. Wanneer de hoc keyclub bij haar harde eis: zonder toezegging geen huur contract, blijft zal de Sport stichting waarschijnlijk met met haar verhuurbevoegdhe- den gaan zwaaien. Men hoopt het dilemma in goed overleg te kunnen oplossen waarbij dui delijk is dat als de hockeyclub niet kan instemmen met een tijdelijke oplossing de argu menten om haast te maken met de aanleg van een tweede kunstgrasveld vervallen. i LEUSDEN - In he» afgelopen weekend heeft voor de achtste teer het traditionele „Korf-toemooi" van de Badminton Club J leusden plaatsgevonden. Ook dit jaar heeft de BCL z'n best -I tedaan om dit Landelijke Open Toernooi te laten slagen. Ach teraf kan worden gesteld dat dit zeker is gelukt. De badminton-fanaten konden ar gedurende de twee dagen weer flink tegen aan. Totaal zijn er 259 1 partijen gespeeld in de B, C en D- klasse J Het toernooi is op een zeer spor- [tieve wijze verlopen. Het publiek t genieten van vele spannende J tnjden tussen badmintonners wijde omgeving, ndag werden de partijen ge teld voor de punten van het Bad- (nton-Toernooi-Circuit, waarvan korftoernooi onderdeel uit maakte. Er werd fanatiek en op een hoog speliuveau om de punten ge streden. Hierdoor waren er een aantal zeer aantrekkelijke prijzen, waarvan enkele met 3 setters. Na afloop van het toernooi reikte de voorzitter van de BCL Wim de Graaf, de bekers uit aan de finalis ten van de diverse klassen. UITSLAGEN OPEN TOERNOOI BCL Klasse B (finales). Heren enkel M. Hjort (Badso) - R. Stomp (Badso) 2- Dames enkel C. van Loosenoord (Nijkerk) - S. Vuijk (Badso) 2-0 Heren dobbel René GilhuijsDico Tijsen (Nijkerk) - Rob Stomp/Paul van Ginkel (Badso) 0-2 Dames dobbel S Vijk/C. Schussler (Badso) - J. van de Berkmortel (KBVAVC van Loosenoord (Nijkerk) 2-0 Gemengd dobbel Martin Hjort/Sander Vuijk (Badso) - Frank One (Flevomeppers)/Linda Wallet (DOTO) 0-2 Klasse C (finales). Heren enkel A Krist ('t Slot) - S. Hormann (BCL) 2-1 Dames enkel A Stokkentie (KBVA) - S. Vlaardmger- broek (Flevomeppers) 2-0 Heren dobbel A. Krist/M. Moers ('t Slot) - E. de Lange/ J.W. Nienhuis (KBVA) 1-2 Dames dobbel S. Vlaardingerbroek/J Vlaardinger- broek (Flevomeppers) - M. Klinken- berg/P. Gerrits (BCL) 1 -2 Gemengd dubbel Richard van Erp/Margnet Hooijman (Driebergen) - Erik Stokkentie/Aiuka Stokkentie (KBVA) 1-2 Klasse D (finales). Heren enkel E. Stokkentie (KBVA) - J. Tichelaar (KBVA) 2-1 Dames enkel I. den Hartog (OSM75) - R. Kuhlmann (Dnebergen) 2-1 E. Stokkentie/J. Tichelaar (KBVA) - E. van de Akker/S. Noorman (OSM'75) 2-0 Dames dubbel P. van de Bos/DHendnks (BCL) - S. Vlaardingerbroek/J. Vlaardingerbroek (Flevomeppers) 0-2 Gemengd dobbel Marjo Tollenaar/Erik Vuik (BVO'79) - Wouter van den Hoogen/Wendy Vuu- rens (Meerkerk) 0-2 2 Lies Schuurman 2-3 8 Sjef v Oyen 2-0 Dick v Hee - Adrie Hogenbrug 2-1 6 Gre v Balen 3 Dynphie Stuart 2-2 Hoogste Game: Riek v Oyen 152 1 Sjaan Eggens 2-3 7 Gerda Wessels 4 Ria Oostwal 2-1 3e Klasse B 2 Riet Barteis 2-3 Hoogste Game: Riet Baitels 134 5 Nannie Doeland 2-0 Sjaan Eggens - Gre v Balen 3-0 3 Henny Holthuis 2-3 Reserveklasse B 6 Gerda Ham 2-0 Riet Barteis - Ger du Pree 3-0 4 Dick v Hee 2-2 1 Truus StreeQand Henny Holthuis - Gerda Wessels 3-0 5 Adne Hogenbrug 2-1 2 Aruue de Vnes Hoogste Game: Gon Reus 145 Uitslagen en standen huisvrouwen bowlen le week 4e periode Hoofdklasse A Wilma Elsinger - Ingrid v. Blerk 3-0 Christian Steinfort - Juli Choy 3-0 Ria v. Bentum - Margriet v Kalsbeek 2-1 Cinta v Diemen - Kryma Groeneveld 2-1 1 Wilma Elsinger 2-3 2 Chnstina Steinfort 2-3 3 Ria v Bentum 2-2 4 Cinta v. Diemen 2-2 5 Kryma Groeneveld 2-1 6Margnetv Kalsbeek 2-1 7 Ingrid v. Blerk 2-0 8 July Choy 2-0 Hoogste Game: Wilma Elsinger 178 le Klasse A Margnet v. Toren - Maja v.d. Berg 3-0 Janny v Ravenhorst - AgnesKok3-0 Sue Jansen - Betsie Mentink 3-0 LiaVink - Annemiek Horst 2-1 1 Margriet v. Toren 2-3 2 Jannie v. Ravenhorst 2-3 3 Sue Jansen 2-3 4 Lia Vink 2-2 5 Annerruek Horst 2-1 6 Maja v/d Berg 2-0 7 Anges Kok 2-0 Hoogste Game: Lia Vink 173 2e Klasse A Gon Reus - Nannie Doeland 3-0 Lies Schuurman - Gerda Ham 3-0 Dynphie Stuart - Ria Oostwal 2-1 1 Gon Reus 2-3 Hoofdklasse B Rie de Ridder - Ali Bontje 3-0 Maasje v/d Braak - Jetty v Domselaar 3-0 Loes Nederpelt - Aruue Biel 2-1 Willy v/d Lagemaat - Heyman Roeper 2-1 1 Rie de Ridder 2 Maasje v/d Braak 3 Loes Nederpelt 4 Willy v/d Lagemaat 5 Annie Biel 6 Heyman Roeper 8 Jetty v Donselaar 8 Ali Bontje 2-3 2-3 2-2 2-2 2-1 2-1 2-0 2-0 Hoogste Game: Maasje v/d Braak 144 le Klasse B Wim Jansen - Ida de Jong 3-0 Jo de Wild - Lenie Graaf 3-0 Dora Paulen - Miep v Kampen 2-1 Gre v/d Wel - Tryrue Winkel 2-1 1 Wim Jansen 2-3 2 Jo de Wild 2-3 3 Dora Paulen 2-2 4 Gre v/d Wel 2-2 5 Miep v Kampen 2-1 6 Trynie Winkel 22-1 7 Lenie Graaf 2-1 8 Ida de Jong 2-0 Hoogste Game: Wim Jansen 187 2e Klasse B Riekv Oyen - Neel Wanner 3-0 Reyrue v Gils - Sjef Oyen 3-0 Joke Los - Annie v Bentum 3-0 Jo Mm - Aruue Venings 2-1 1 Riek v Oyen 2-3 2 Reynie v Gils 2-3 3 Joke Los 2-3 4 Jo Mm 2-2 5 Annie Venings 2-1 6 Neel Wanner 2-0 7 Annie v Bentum 2-0 ACHTERVELD - Vrijdagavond werd in de kantine van het Kerst- enssportpark de zesde en tevens laatste ronde gespeeld van het SVA-kaarttoernooi. Er waren 40 deelnemers waarvan 28 klaverjas sers en 12 schutjassers. Er was een aantal mooie prijzen beschikbaar. Klaverjassen Aantal ponten P. Kok 5513 H. de Vette 5324 H. Kok 5303 mevr van Rossum 5183 mevr. T Hak 5102 Schutjassen mevr de Ridder 96 G. v.d. Pol 92 J.Pnnsen 91 Th. Wijntjes 89 J. Steenbeek 89 Klaverjassen P. Kok 24018 mevr. van Rossum 24006 mevr. T. Hak 23670 J. Kok 23632 H.de Vette 23465 Schotj assen 446 J. v.d. Heuvel J. Prinsen 441 LEUSDEN - Voor de korfbalvereniging Antilopen was het onlangs feest. De PI-pupillen van de veremgmg werden m de voorlaatste wedstnjd van het zaalseizoen kampioen, door voor eigen publiek tegen Sparfta Nijkerk fors uit te halen. Met 16-1, overtuigender kan het haast niet, werden de laatste punten bijeen gesprokkeld. Door die uitslag werden de Leusdenaren onbereikbaar voor De Meeuwen, die met Antilopen in de slag was voor de titel. Antilopen maakte zaterdag ook geen fout en besloot de competitie met vijf punten voorsprong op de naaste concurrent. Met een doelsaldo van 107 doelpunten voor en 18 doelpunten tegen heten de Antilopen er geen twijfel over bestaan wie er de beste papieren had in de zaal. Op het veld overigens moest hetzelfde team nog de meerder erkennen in De Meeuwen, dat toen met een punt voorsprong de titel voor de neus van de Leusdenaren wegkaapte. Straks krijgt Antilopen wellicht een herkan sing. Op de foto het kampioensteam, dat bestaat uit: Hannah Zegers, Kann Nieuwhof, Marjolem Verwey, Sandra Hertgers, Wendy Reiding, Arjan Meyer, Bart Timmerman, Jeroen van Herwaarden, Thijs Bokkers en (niet op de fotoBarbara Nieuwenhuysen.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13