i Leusden wegbermen '.22 ha. natuurgebied internationale contacten Miele maakt de mooiste en de beste keukens Miele e leusden verkiezingsuitslagen GEMEENT Joop Blok WORDPERFECT de Seegers' Opleidingen er is geen betere WOENSDAG 21 MAART 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 19, 21 maart 1990 De woonwijken in de gemeente Leusden worden gekenmerkt door de aanwezigheid van veel en gevarieerd groen. Aan het onderhoud daarvan wordt veel zorg en aandacht besteed. Dat blijkt al uit het bedrag dat daarmee is gemoeid: jaarlijks ruim 2 miljoen gulden. Maar wist u dat de gemeente daarnaast ook nog de zorg heeft voor een natuurgebied van bijna 220.000 m2? Voor wie zich afvraagt om welk gebied het gaat: het zijn de wegbermen buiten de bebouwde kommen van Leusden en Achterveld. De meeste weggebruikers zullen in de bermen die zij passeren weinig meer zien dan een simpele strook gras. Vaak is dat ook zo. maar een wegberm kan ook een kleinschalig natuurgebied zijn. Dat hangt af van de manier waarop de berm wordt onderhouden In de gemeente Leusden wordt sinds een paar jaar een werkwijze gevolgd, waardoor in de bermen langs de buitenwegen een veelsoortige plantenrijkdom ontstaat. minder maaien Vroeger werden bermen veelvul dig gemaaid, het maaisel liet men liggen en er werden bestrijdings middelen gebruikt. Hierdoor ver dween een belangrijk deel van de natuurlijke plantengroei en ont stonden er eentonige grasbermen. Door het maaien tot een- of twee maal per jaar te beperken, het maaisel af te voeren en geen be strijdingsmiddelen meer tc gebrui ken, kan zich in de bermen weer een gevarieerde plantengroei ont wikkelen. Dat is ook van belang voor allerlei kleinere diersoorten als bijen en vlinders, voor wie die planten voedselleveranciers zijn. Bovendien vormen soortenrijke bermen een voedselbron voor zangvogels en spitsmuizen, die op hun beurt weer voedsel zijn voor roofvogels. spaar bermen Aan het beheer van de wegbermen op de hierboven beschreven ma nier geeft dé gemeente, inclusief het onderhoud van de bermsloten, ongeveer 60.000,- per jaar uit. Milieuvriendelijk onderhoud van bermen is echter niet alleen een zaak van de gemeente. Ook de bur gers kunnen daar een bijdrage aan leveren, vooral door een aantal dingen niet te doen: vuil storten in de bermen, de berm gebruiken als inhaalstrook en het vanuit aan grenzende tuinen, akkers en wei den laten overwaaien van bemes- tings- en bestrijdingsmiddelen. Voor wie wat meer wil weten over het beheer van de bermen in de gemeente Leusden ligt bij het bu reau Voorlichting een notitie ter inzage. afdeling groen verhuist De afdeling Groen gaat verhuizen van het ge meentehuis naar de ge- meentewerf Woensdag 21 en donderdag 22 maart is de afdeling voor het pu bliek gesloten. Vrijdag 23 maart kunt u ze weer be zoeken, dan aan de Ha- mersveldseweg 105 Het telefoonnummer blijft on gewijzigd, 961611. vergaderagenda Donderdag 29 maart ver gadert de gemeenteraad. De vergadering wordt ge houden in het gemeente huis en begint om 20.00 uur. De agenda is in te zien bij het bureau Voor lichting en de bibliotheek Langenbeek. u s d e n A3 ~T" 9 actuele folders Bij het bureau Voorlich ting van de gemeente lig gen de meeste Postbus 51 folders voor u klaar. Een van de nieuwste folders gaat over beroepsoplei dingen. Kiezen voor een beroepsopleiding is kie zen voor een toekomst die werkt. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek is namelijk ge bleken dat mensen met een beroepsopleiding meestal aan de slag ko men. Dat is logisch, want het bedrijfsleven zit te springen om goed opgelei de vakmensen. De be roepsopleidingen kennen vele mogelijkheden op LBO en MBO niveau. In dc folder zit een bon waar mee je het VakBlad kan aanvragen met nog meer informatie. Haal hem even, die folder. Bij het bureau Voorlichting. de werkgroepLeusden para Tarrafal" coördineert de contacten tussen Leusden en het plaatsje Tarrafal op de Kaap Verdische eilanden. Kinderen uit Tarrafal maakten deze tekening. Vandaag is het de dag van de ge meenteraadsverkiezingen. De stem bureaus zijn tot 19.00 uur geopend. Mogelijk zijn ze dat nog op het mo ment dat u dit leest. Heeft u nog niet gestemd? Doe het alsnog, want ook uw stem telt. bekendmaking uitslagen Hoe er vandaag in Leusden, Ach terveld en Stoutenburg is gestemd, kunt u - wanneer u op de kabel bent aangesloten - vanavond op kanaal 4 zien. Vanaf 19.30 uur be richt de Omroep Leusden in een rechtstreekse uitzending vanuit het gemeentehuis over de uitslagen. Rond 21.30 uur wordt de einduit slag verwacht. Dan zal de burge meester bekend maken hoe de 21 zetels in de nieuwe raad zijn ver deeld. U bent trouwens van harte welkom in het gemeentehuis om daar de uitzending van nabij mee te maken. uitslagenoverzicht Voor wie daarna nog eens op zijn gemak de uitslagen wil bekijken en vergelijken, kan vanaf maandag 26 maart een compleet overzicht bij het bureau Voorlichting afhalen Daarop staan per stemdistrict be halve de uitslagen van de vandaag gehouden raadsverkiezingen ook de uitslagen van de raadsverkiezin gen in 1986 en de Tweede Kamer verkiezingen in 1989 vermeld. Deze week is de gemeente begonnen met een onderzoek naar internationale contacten die bedreven en organist ties in de gemeente Leusden onderhouden. Een groot aantal bedreven, politieke partijen, kerken, schoolbestu ren en andere organisaties hebben een enquête ontvangeo waarin gevraagd wordt naar de contacten op het gebied van ontwikkelingssamenwerking, contacten binnen de Europese gemeenschap en oost-west relaties. Steeds vaker wordt de gemeente geconfronteerd met verzoeken tot ondersteuning van of deelname in projec ten met een internationaal karakter. Deze projecten bevinden zich met name op het terrein van de ontwikke lingssamenwerking. De laatste tijd komt er echter ook meer aandacht voor contacten in Europees verband. Terwijl ook Oost-Europa om aandacht vraagt. Interna tionale contacten zijn primair een taak van de Rijksover heid. Vandaar dat de gemeente zich terughoudend moet opstellen. particulier initiatief Lhtgangspunt bij de ontwikkeling van het grensover schrijdend beleid is dat gestreefd moet worden naar aansluiting bij reeds bestaande particuliere initiatieven Het is de bedoeling aan de hand van de uitkomsten uit het onderzoek te inventariseren welke activiteiten er zijn binnen de gemeente. Heeft u geen enquêteformulier ontvangen of wilt u meer informatie, neemt u dan con tact op met de afdeling Welzijn van de gemeente, tel 961611. ruige velddreef dia '•In verband met het aan brengen van een asfaltlaag wordt de Ruige Velddreef donderdag 22 en vrijdag 23 maart tussen de Koen- dert en de Kollenkamp af gesloten.'De bus zal die dagen via de Randweg rij den. Het blijft mogelijk om vanaf de Middenweg het Ruige Veld te berei ken. Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende bou wvergunningen bouwvergunningen Grifthorst 2, plaatsen dakkapellen Wildenburgstraat 21, plaatsen dakkapel Bouwdriest/Davelaak, bouwen 26 woningen (type 2 onder één kap) Gersteland 15, plaatsen tuinhuisje Lijsterbeslaan 17, plaatsen dakkapel Landjonker 65, plaatsen dakkapel Kwintlaan 23, uitbreiden woning Reggewijk 12, plaatsen dakkapel Speelkamp 26, plaatsen fietsenstalling Ruige Velddreef/Zwarteweg, bouwen bedrijfs pand bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08 30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), tele foon 961752 (kapvergunningen). Schilder- en afwerkingsbedrijf WILGENLAAN 21 3831 XT LEUSDEN-C TEL 033-941251 Al 25 |aar uw vakman Schilderwerk, behangen, beglazing, zonwering aanvragen om bouwvergunningen De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; het bouwen van een berging aan de woning op het perceel Tiendvrij 19 het bouwen van een bedrijfswoning met be drijfspand op een perceel aan de Ruige Veld dreef in plan 't Ruige Veld het plaatsen van een Back-stop/Ballenvanger t.b.v. de Honk- en softbal vereniging The Red Caps op het Valleisportpark het uitbreiden van de woning op het perceel M Stuartlaan 10 één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen De tekeningen liggen van donderdag 22 maart t/m woensdag 4 april 1990 op werkdagen 's mor gens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuizc afdeling Ruimtelijke Ordening/ Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leus den-centrum Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. gewijzigde vaststelling bestemmingsplan paardenmaat De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat met ingang van maandag 19 maart 1990, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, op de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken (kamer 208) voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 22 februari 1990 gewijzigd vastgestelde bestem I „CD V. ZANDBRINK INST ALLATIE WERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs sen/ice mingsplan .Paardenmaat". De wijzigingen hebben betrekking op de gebruiks- en bebou wingsmogelijkheden van het perceel Hamers- veldseweg 124. Gedurende genoemde termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend en zij die bezwaar hebben tegen bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen bij Gedeputeerde Staten van Utrecht (postadres Postbus 80300,3508 TH Utrecht) bezwaar indie nen. parkeermaatregel voor vrachtwagens Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van 1 april 1990 het de rechthebben de op of bestuurder van een voertuig met een lengte van meer dan 6 meter en/of een hoogte van meer dan 2 meter, hetzij een breedte van meer dan 2,5 meter, alsmede een oplegger dan wel een aanhangwagen met die maten, verbo den is dit voertuig langer dan 2 uren achtereen te parkeren op een weg gelegen binnen de be bouwde kom van Leusden-centrum Dit verband geldt niet van maandag tot en met vrijdag, dagelijks van 08.00 uur tot 19.00 uur, voor zover deze dagen niet zijn nieuwjaarsdag. 2e Paasdag of 2e Pinksterdag, Hemelvaartsdag en Kerstdag of een dag waarop de verjaardag des Konings wordt gevierd. Het parkeerterrein op de hoek Groene Zoom Larikslaan is aangewezen als vervangende par keergelegenheid, voor zover dit parkeerterrein is op de aan de gemeente Leusden toebehorende grond Een en ander zoals ter plaatse door mid del van markeringen en borden is aangegeven. Ontheffing van het verbod is slechts mogelijk indien onverkorte handhaving zou leiden fot onevenredige aantasting van bijzondere belan gen. Aan een ontheffing kunnen voorschriften worden verbonden ter bescherming van de be langen, welke dit artikel beoogt te beschermen In Leusden start de kursus tekstverwerking weer op 2 april. Dit is de laatste kursus vóór de vakantie. Er wordt les gegeven in kleine groepen. Informatie en aanmelden: te Achterveld. Tel 03425-1818 Daarvan overtuigen wij u graag. Miele maakt erg mooie en zeer goede keukens. Mei de perfektie en duurzaamheid die u van Miele mag verwachten De hoge kwaliteit vindt u veelvuldig terug in elk van de tientallen Miele keukenprogramma's, in de meer dan 200 oogstrelende designs, in de doordachte details en in de fantastische afwerking. Naar onze mening maakt Miele de mooiste en de beste keukens. Het zal ons niet moeiliik vallen ook u daarvan te overtuigen. Want met Miele kunnen we van uw keuken een eenheid maken, passend bij uw smaak, voorkeur en stijl Daarin zullen we u graag vrijblijvend adviseren en uw keuken samen met u, stap voor stap laten 'ontstaan'. Tot in de details. Want bij Miele levensduur en Miele komfort hoort een doordacht, vakkundig opgesteld lotaalkoncept Ook daarom onze voorkeur voor Miele En waarschijnlijk, binnenkort, ook voor u. Na 'n vrijblijvend informatiebezoek. Miele-Keuken-Centrum Huizenga Montaubanstraat 241, tel 03404-15750

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4