'Als de Leusdenaren maar gaan stemmen' 'Wij willen vooral eigen werk spelen' Leusdense band was te horen in AVRO- programma Politieke partijen voeren campagne in de Hamershof Nieuws uit de verenigingen Doorgereden LEUSDEN - „Doel is om ons eigen werk te kunnen spelen en daar mee bekend te wor den," zegt Ton Koekoek, toet senist en woordvoerder van de Leusdense band Livfe. De groep met een naam, die ge makkelijker is uit te spreken dan op te schrijven, was vrij dag te horen in het radiopro gramma Hobbyvitaminen van de Avro. De nummers 'Super Inten dant ir en 'Life without you werden tussen 20.00 en 21.00 uur gedraaid. „Ik vind dat de programmamakers uit het bandsje dat wij gestuurd heb ben een dgoede keuze heb ben gedaan. Zij zouden eigen lijk drie nummers van ons laten horen, maar 'Super Intendant II duurt 6,5 minuut, dus we zijn ruimschoots aan bod geweest. Wij spelen symfonische rock," vertelt hij. Hij vergelijkt de mu ziek met die van Queen en Electric Light Orchestra. „Ik gebruik de band als uit- laapklep voor mijn muzikale ideeën," zegt Koekoek, die lichte muziek studeert aan het conservatorium in Hilversum. De groep bestaat uitsluitend uit Leusdense muzikanten. „De enige band m dit genre in Leusden," denkt hij. De broer van Ton speelt slag- en sologitaar en is in het dagelijkse leven metaalbe werker bij Polynorm. De stu dent Mark Hakkenes speelt basgitaar, de MEAO-scholier Niels Houting zit achter de drums en uitzendkracht Moni que Schourer is de zangeres. Ton is dus de enige 'professio nal' van het gezelschap. „Maar ze zijn wel allemaal ambitieus met de muziek bezig," zegt hij. „Ons ideaal is om zoveel mogelijk eigen nummers in ons reportoire te hebben. We kunnen nu 3x40 minuten spe len. We hebben 15 eigen num mers. De rest bestaat uit zoge naamde covers." Ton vertelt dat er twee mogelijkeheden waren om met hun muziek op de radio te komen. Ook de NCRV heeft een programma waarin nog onbekende bands hun muziek kunnen laten ho ren. De AVRO reageerde het eerst op hun brief. Livfe is nu een klem jaar bij elkaar in de huidige bezetting. Daarvoor speelden een aantal van de bandleden in 501, een groep die begonnen was door de broer van Ton. „Deze band speelde vooral gitaarrock en het reportoire bestond voorna melijk uit covers. Met Livfe streven we ernaar om tenmin ste 60 procent eigen nummers te kunnen spelen." De band van Ton's broer, die nu dus ook overgestapt is naar Livfe, repeteerde en speelde veel in jongerencen trum De Geut. Dat is ook de thuisbasis van Livfe. Tot nu toe heeft de band nog geen optre den gehad. Hun eerste kans komt op 19 mei, tijdens het Puddingproeven. Bij dit evene ment, waarvan de opbrengst bestemd is voor Puddingpop in september, treden de bands op die van de repeteemiimte van De Geut gebruik maken. „Door belangeloos op te tre den, laten we zien dat we het waarderen dat we in De Geut kunnen repeteren," vertelt Ton. Het is de bedoeling dat zijn band in de toekomst vaker in jongerencentra zal optreden. Een daarvan zou bijvoorbeeld De Til kunnen zijn. Ook gokt de groep op optredens in ca- fé's. „Het ligt er maar net aan, De leden van de Leusdense band Livfe bij de radio. Vrijdag waren zij te horen in het AVRO-programma Hobbyvitaminen. waar we kunnen spelen," zegt Ton. „We moeten nog de nodi ge ervaring opdoen. Wat de muziek betreftzijn we inmid dels wel op elkaar ingespeeld, maar we moeten alleen nog een showact opbouwen. Daar gaan we nu aan werken, maar de ervaring daarvoor kunnen we alleen maar krijgen door veel op te treden." Het moet er allemaal goed uitzien, want volgens Ton is de concurrentie groot. „Er zijn in Nederland zo'n 60.000 bands geregistreerd bij de verschil lende boekingsbureau's," weet hij. Zijn band staat inge schreven bij het Amersfoortse bureau de Stijger. Hun optreden voor de radio kan er wellicht toe bijdragen dat daar de komende weken de boekingen binnenstromen. Dit weekend waren er nog meer Leusdenaren in omroe pland. Het echtpaar Ben en Katinka de Groot namen het in de Holidayshow van de NCRV op tegen het vriendinnenpaar Ans Grooten en Maijon Riet man. Het echtpaar wist de eer ste prijs te winnen. Zij gaan binnenkort op vakantie naar Portugal. i zit muziek in de komende verkiezingen,vindt Hans Pekelharing. Acupunctuur Oud Papier ISDEN - De Filmliga van de ulturele Raad Leusden brengt Tijdag 23 april in boerderij Groot 'iiorst de Zwitserse film 'Pas si mechant que ga' van de Franstalige sseur Claude Goretta. De film, komedie, wordt beschouwd 5 één van de aardigste van de rcer, die eerder furore maakte 't TInvitation'. i voorstelling begint om 20.00 r en de entree bedraagt 7,50. Ruimte' 'DEN - Het wmterprogramma de Culturele Raad, dat mo menteel wordt voorbereid, zal dit jei2oen in het teken staan van het hema Ruimte'. Potentiële deelne- ners aan het programma zullen binnenkort worden benaderd door 'e CR, om op de één of andere *ijze invulling aan dat thema te Seven. Het is de bedoeling van de Cultu- ele Raad dat gedurende het win- erseizoen '90-'91 een keur van acti- Meiien, voorstellingen en lezingen het Leusdense pubhek kan "rden aangeboden. LEUSDEN - De Leusdense zwem en waterpolovereruging De Haaien houdt het komende weekemde een oud papieractie, daartoe zal van vrijdag 23 maart tot en met zondag 25 maart een container staan opge steld op het Burgemeester Buining- park. De container is open op vrij dag tussen 19.00 uur en 20.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur en zondag tussen 14.00 en 15.00 uur. Lisiduna LEUSDEN - Muziekvereniging 'Lisi duna' houdt vreijdag 30 maart de jaarlijkse winteruitvoering. Het concert wordt gegeven m Pon's automobielbedrijf, Zuidennslag 2. De zaal is open vanaf 19.15 uur en het concert begint om 19.45 uur. Tijdens het concert zullen de drumband, het orkest en het jeugd orkest van de vereniging een proe ve van hun kunnen afleggen. Het programma wordt opgeluisterd door een gastoptreden van de ma- jorettengroep 'de Starlight Girls' uit Amersfoort. LEUSDEN - In vrouwenontmoe tingscentrum 't Vooronder, m het gemeentehuis, wordt woensdag 21 maart een thema-avond belegd over 'Acupunctuur'. De arts Bar- naard-Helle, een deskundige op dat gebied, zal het thema aan de hand van dia's inleiden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen met Gabnela Spronk of Mia van Vuure, telefoon: 942519 of 945697. Joan Mijnlieff LEUSDEN - In restaurant Bos en Heide aan de Doomseweg treedt dinsdag 27 maart het kwartet van de Arnhemse pianist Joan Mijnlieff op. Mijnlieff begeleidt de zangeres Yvonne Kok, terwijl het viertal wordt gecompleteerd door bassist Jan Voogd en drummer Patrick de Vries. Het repertoire van het kwar tet kan het best omschreven wor den als 'easy-listening'. Het concert, dat onder auspiciën van Jazz-Sen wordt georganiseerd, begint om 20.30 uur en duurt onge veer tot middernacht. Er is een mu- ziektoeslag van 2,SO van per per soon. EHBO LEUSDEN - De afdeling Hamers- veld van de EHBO houdt donder dag 22 maait een algemene leden vergadering. De vergadering wordt gehouden in basisschool De Heerd, Berkelwijk 33. De aanvang is om 20.00 uur. Voedsel allergie LEUSDEN - Het kruiswerk Leus den/Achterveld houdt donderdag 29 maart een informatiebijeen komst over voedselallergie bij ba by's. Een diëtiste en een wijkver pleegkundige zullen iets vertellen over het ontstaan en de behande ling hiervan. Ook zal ingegaan wor den op de signalering van het pro bleem op het consultatiebureau. Ouders van kinderen jonger dan één jaar, die last hebben van een voedselallergie kunnen zich voor 24 maart aanmelden. Kinderop vang is mogelijk. De bijeenkomst, die voor leden van de kruisvereniging gratis is, is van 9.00 uur tot 11.15 uur in het gebouw aan de Rozengaarde 33. Voor meer informatie kunnen be langstellenden bellen met: 948875 (tussen 9.00 uur en 16.00 uur). Ouderen- sportdag LEUSDEN - Leusden is op zoek naar ouderen, die de gemeente willen vertegenwoordigen op de sportontmoetingsdag voor oude ren, die dit jaar op 18 april in Vee- nendaal wordt gehouden. Er wordt naar gestreefd twee teams van maximaal 14 personen in te schrij ven. Belangstellenden kunnen zich tot 22 maart opgeven bij: A. Bakker, Brinkhorst 12 (telefoon: 942168) en J. Haanstra, Vlasland 20 (telefoon: 941337). Lectuurbak LEUSDEN - Het Rode Kruis heeft in het winkelcentrum in Leusden- Zuid een lectuurbak geplaatst, waar mensen boeken en tijdschrif ten kwijt kunnen. De bak stond eer der in De Hamershof, maar volgens het Rode Kruis was daar de op brengst te laag. Het Rode Kruis selecteert de bruikbare boeken en tijdschriften voor hergebruik en de rest wordt als oud papier verkocht. De op brengst komt ten goede aan de Rode Kruis-colonne, die in Amers foort, Leusden en Hoevelaken werkzaam is. Schenking ACHTERVELD - Het bestuur van de stichting De Moespot in Achter veld heeft een bedrag van 260,- geschonken aan de stichting VOGG, een stichting die belangen behartigt van geestelijk gehandi capte kinderen. Het geld is overge bleven van de viering van het tien jarig bestaan van De Moespot, dat in september 1989 werd gevierd. Mevrouw Van Druten-Van Houten, een vertegenwoordiger van de stichting, heeft het bedrag inmid dels in ontvangst genomen. 'Textiel' ACHTERVELD - In samenwerking met de KPO, MOV en de Zonne bloem, houdt de Achterveldse Soli- dariteitswinkel een thema-avond over textiel, die vervaardigd wordt in kleine coöperaties m India. Aan de hand van een modeshow zal worden gedemonstreerd hoe de Indiase stoffen in kleding wordt verwerkt. De bijeenkomst wordt donder dag 22 maart gehouden in Ons Ge bouw aan de Hessenweg. De aan vang is om 20.00 uur. USDEN - „Als de Leusdena ren maar in ieder geval gaan temmen voor de nieuwe ge ien te raad, op welke partij is a minder belang." Hier waren ille politici het over eens op de dezingsmarkt van afgelopen terdag. Vertegenwoordigers i de meeste politieke partijen waren aanwezig op het winkel centrum De Haroershof in Leus den om de verkiezing van de nieuwe gemeenteraad onder de aandacht van de bevolking te brengen. Deze zonnige dag was voor veel mensen een uitnodiging om eens de kraampjes van de verschil lende lokale partijen te bekijken. Het was een goede gelegenheid om een keuze te maken. Niet al leen het halen van bijvoorbeeld partijprogramma's of posters, maar ook een gesprek met één van de lijsttrekkers behoorde tot de mogelijkheden De stemgerechtigde bevolking van Leusden had genoeg aan de bestuurders te vragen. Dat va neerde van de vraag over repara tie van het wegdek tot de even tuele uitbreiding van De Hamers hof. Op sommige vragen werd concreet geantwoord, zoals door Joost de Jongh (WD): „Wat mij be treft krijgt het winkelcentrum er een reformzaak bij. Zo'n winkel mis ik hier nog." „Wij zien wel muziek in de ko mende verkiezing", dat zegt Hans Pekelharing, de nieuwe lijsttrek ker van het CDA. Het CDA pro beerde dan ook de aandacht te trekken met een luidspelend draaiorgel, waarmee zij al eerder deze week elders in Leusden en in Achterveld waren geweest. Verder werd men met een grote plattegrond van Leusden attent gemaakt op het CDA-verkeers- plan. „Het eigenlijke idee is om het centrum bijeen te houden en geen doorgaand verkeer in de woongebieden toe te laten," aldus Pekelharing. De WD bracht met twaalf aan dachtspunten een op het individu gerichte campagne „De WD heeft er deze vier jaar hard aan ge trokken en wij hopen dat dat de interesse van de burger heeft," zegt De Jongh. „Dit is niet de laat ste campagne; op dinsdag net voor de verkiezingen gaat de WD blauw irisjes uitdelen op de markt op De Biezenkamp." Corri Verduin (PvdA) vond de ver- kiezingsmarkt een goede maruer om haar kiezers te ontmoeten. Zij: „Bij een eerder gehouden tele foonactie was de hele dag de tele foon bezet. Er konden toen vragen gesteld worden. Ook nu komen de mensen vragen stellen." De PvdA kwam met vijf hoofdpunten uit het verkiezingsprogramma. „Na een periode van oppositie heeft de PvdA toch wel bewezen dat ze goed kan besturen," aldus Verduin. D66 bracht vijf onderwerpen naar voren in een videopresentatie. „De eerste vijf kandidaten van de lijst gaan op een item in, wat op locatie in Leusden opgenomen is," zegt Ton Geijsberts. Ook hij heeft over de aanloop niets te kla gen. Leusden '90 ging met een grote bus langs de verschillende win kelcentra in Leusden en Achter veld. Lijsttrekker Ben Stoelinga meldt hierover: „Er is veel aan dacht voor de geluidswagen en voor de folders. Maar eigenlijk be staat de campagne uit de inzet, die wij de afgelopen vier jaar gele verd hebben.';' GPV/SGP waren met een kraam vertegenwoordigd op De Hamers hof. Een van de medewerkers ver telt: „Wij hebben vandaag geen speciaal item, de mogelijkheid om met Harm Offereins te praten is voor ons het belangrijkste. Verder zijn wij het publiek van dienst met goede documentatie." De grote afwezige was de een manspartij Leusden '85 van Louis van den Berkendreef. Hij vond het moeilijk om in zijn eentje een j goede campagne te voeren. „Bo vendien heb ik aan 700 stemmen j genoeg. Bij meer dan 800 stem- men gaan die extra stemmen mis- schien naar een met zo'n redelijke partij en dat heeft weinig zin," vol gens Van den Berkendreef. Mede dankzij het schitterende weer kan de verkiezingsmarkt ge slaagd genoemd worden. Of alle1 campagnes hun doel bereikt heb ben zal blijken bij de einduitslag. LEUSDEN - Dankzij getuigen verklaringen kon vrijdag een auto mobilist worden opgesproord, die vrijdagmiddag op de Smidse een geparkeerde auto beschadigde. De man reed na het incident door1 maar werd gezien. Op de Postweg werd een auto beschadigd, toen een tegenligger: met hoge snelheid onvoldoende ruimte liet om te passeren. Het slachtoffer week met z'n auto nog uit in de berm, maar werd toch geraakt. De veroorzaker reed door en bleef tot nu toe onbekend. 'True Blue' LEUSDEN - In café De Brouwerij treedt zaterdag 24 maart de bluesrock-{ formatie 'True Blue'op. De band, die een reputatie hoog te houden heeft in het kroegencircuit, speelt aanstekehjke op blues geènte muziek. True. Blue bestaat uit: Bram van Beest (zang), Paul van Alphen (gitaar, mondharp monica, zang), Hans Andriessen (gitaar), Edgar de Grijs (bas) en Folkert, Hildama (drums). Een zeer jonge CDA-sympathisant maakt reclame Alle pohtieke partijen hadden dezelfde 'strategische'plek in het winkelcentrum uitgezocht om hunprogramma te

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5