Panorama Leusden m St-Joseph start huiskamerproject Jongerenkoor maakt naam !'De Heuvelkamp' begint et eerste huisconcert Toneelgroep Podium speelt 'De Hebberd' Schoolkinderen 'rollen' geld bij elkaar Pia Beck met jong talent in De Flint leusder krant „Een oase van rust" Hansje van Noort bij Accu '88 Kamermuziek Bromfietser gewond Inbraakpoging Naam: mr. A.L.WJ. Panis Beroep: Burgemeester van Leusden Favoriete plek: „De achtertuin van m'n woning" „Ik heb deze plek in de gemeente gekozen els mijn meest favoriete, omdat je hier zo n ongelofelijk mooi uitzicht hebt. Het is een ware oase van rust. Je kijkt over het water naar weilanden en de schoolsteegbosjes en daar is altijd wat te zien. Grazende koeien, maar ook reeen bijvoorbeeld. Bovendien zitten hier ontzettend veel vogels." „Mijn vrouw en ik hebben altijd aan de rand van de bebouwde kom willen wonen. We houden allebei van het uitzicht, de vergezichten met wolkenluchten en als het even kan de zon. „In deze gemeente is de overgang van de bebouwmg naar het buitengebied stedebouwkundig ontzettend fraai opgelost. De waterpartijen, die langs de stadsrand zijn aangelegd, hebben een heel natuurlijke loop. In de gemeente Maartensdijk, waar ik hiervoor burgemeester was, hebben we Leusden graag als voorbeeld, inspiratiebron gebruikt, als het ging om stedebouwkundige vraagstukken. „Ik heb heel bewust niet gekozen voor mijn werkkamer als favoriete plaats in de gemeente. Niet omdat ik daar niet lekker zou zitten, maar gewoon omdat ik mijn huis nog altijd iets hoger waardeer dan mijn werk. Dit plekje vormt ook een sterk contrast met m 'n werk. Het is een hele andere wereld, dan de drukke, hectische omgeving op het gemeentehuis. Zeker in de eerste jaren van mijn burgemeesterschap was dat verschil levensgroot." „Het landschap in Leusden doet in enige mate denken aan dat in Maartensdijk. Zeker m de overgangs zone naar de Utrechtse Heuvelrug. Ik vind alleen dat het hier veel mooier intact gebleven is. ,Je mag me gerust een natuurliefhebber noemen, al ben ik zeker geen natuurkenner. Ik ben wel erg graag buiten, en dat kan m deze gemeente ook fantastisch. Je pakt de fiets en weg ben je, welke kantje bij wijze van spreken ook opgaat. m ACHTERVELD - Donderdagmorgen werd in Huize St. Joseph in Achterveld een huiskamerproject officieel gestart. In de recreatiezaal was een groot aantal bewoners en familieleden aanwezig. De directeur van het huis de heer G. Hilhorst opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. „Vandaag gaat het huiskamer project van start. De zorg die we aan de bewoners moeten geven veranderd steeds. De bewoners die nu komen zijn er slechter aan toe dan 10 jaar geleden. Ze zijn nu ouder dan degenen die 10 jaar ge leden binnen kwamen. Allen heb ben een mooie kamer ter beschik king met luxe voorzieningen zoals douches e.d. Maar al die dingen worden door de bewoners steeds minder gebruikt. Ook zijn er bewo ners die veel alleen zijn. Om deze mensen met te later, vereenzamen moesten we iets gaan doen. Daar om wordt er nu met het huiska mer-project gestart. Op elke afde ling is er nu één. Voorlopig zal er twee maal per week een bepaalde tijd gelegenheid zijn voor de bewo ners van hun afdeling naar de daar voor bestemde ruimte te komen waar men dan zal worden bezig gehouden met diverse activitei ten." Een grote groep bewoners heeft gunstig op het project gereageerd. Het bezoeken van het huiskamer project is geheel vrijblijvend. Nie mand is verplicht er heen te gaan. De activiteit die zullen plaats vin den worden verzorgd door stagiai res en vrijwilligers. Men kan mo menteel een beroep doen op 55 vrijwilligers. „Maar we zouden er nog graag een aantal bij hebben", aldus de directeur. „Want met al leen het nu van start gegane project is belangrijk maar er zijn nog meer activiteiten waar vrijwilligers hard voor nodig zijn." AMERSFOORT - Pia Beek komt op donderdag 22 maart met haar theaterproduktie "Beek Magie' naar theater De Flint. Zij geeft daarin onder meervoor de pauze jong talent een kans. Meindert Veldhuis en Momca Rijpma zullen samen nmet haar optreden. Verder zal zij m haar conferences herinneringen ophalen aan Billy Holiday, Oscar Peterson en Duke Ellington, die zij persoonlijk heeft gekend. AMERSFOORT - In het kader van de cyclus 'Cycloon' presenteert Accu '88, Korte Beekstraat 6, een expositie van beeldend kunstena res Hansje van Noort. Zij stuurde af aan de Hogeschool voor de Kun sten in Utrecht. Haar werk is van 24 maart tot en met 1 april te zien in de presentatieruimte van Accu '88. De openingstijden zijn 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. AMERSFOORT - Het Heidelberger Kammerorchester treedt dinsdag 29 maart op in de Sint Joriskerk. Er zal dan werk worden gespeeld van Vivaldi, Bach, Mozart en Teleman. Het concert begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Het Jongerenkoor Leusden maakt naam. Die conclusie lijkt gerechtvaardigd, na optredens met coryfeeën uit de nationale en mternationale show-bizz. Het begon vong jaar, toen de Leusdenaren volslagen onverwacht een concert gaven met de Britse Vicki Brown. Die samenwerking verhep van beide kanten zo voortvarend, dat voor dit jaar opmeuw optredens werden gepland. Door ziekte van Brown, moest dit seizoen uitgekeken worden naar een aanvaardbaar alternatief. Dat bleek geenszms een onoverkomelijke opgave, want in de Amersfoortse Flint maakten de Leusdenaren onlangs hun opwachting met niemand minder dan Lee 'elleboog' Towers (overigens ruet te verwarren met Jan 'elleboog' Wouters). Maar de ster van de Leusdenaren rijst verder. Ook in het Hilversumse zijn de kwaliteiten van het koor inmiddels ontdekt. Dit weekeinde maakte het koor opnamen voor het nieuwe Vara televisie-programma 'Fantastico', dat met Robert Long m de hoofdrol binnenkort de lucht wgaat. Met hoofdgaste Simone Jüeinsma heeft het koor de opnamen voor de show inmiddels gemaakt. De aflevering met het Jongerenkoor is de derde in een nj van vier en zal donderdag 12 april worden uitgezonden (20.50 uur, Nederland 1). Overigens treedt het Jongerenkoor binnenkort nog op met Vicki Brown en wel op donderdag 29 maart in de Barneveldse Veluwehal. Belangstellenden kunnen bij radio Drieënhuizen in De Hamershof nog kaarten bestellen. ACHTERVELD - In de paasva kantie komt de toneelgroep Po dium uit Barneveld naar Achter veld. Op woensdagmiddag 18 april voert Podium het blijspel op 'De Hebberd' in Ons Gebouw. De aanvang is om 14.00 uur. De uit voering is bestemd voor kinde ren. 'De Hebberd', geschreven door Wim Burkunk, is een dolle klucht rondom het 900-jarig bestaan van een klem dorp. Een speciaal feest comité heeft alle voorbereidingen getroffen en het feest kan begin nen. Dan ligt notaris Gnjpstuiver, penningmeester van het feestco mité, dwars. Alle kinderen van 4-14 jaar kunnen komen genieten van een mid dagje dolle klucht. De entree is 2,50 per persoon. Ouders en an dere belangstellenden zijn ook van harte welkom. WOENSDAG 21 MAART 1990 De Heuvelkamp. Vanaf zondag zullen er in dit gebouw regelmatig concerten gegeven worden. f LEUSDEN - Peter en Joke Kuij- pere-van der Have hebben geen loze beloften gedaan en er even- Bin gras over laten groeien toen nj half december vorig jaar in deze krant aankondigden, dat zij in hun fraaie nieuwe behuizing Heuvelkamp" gelegenheid Iden bieden voor culturele ak- iteiten. Zaterdag 24 maart irdt in de sfeervolle lounge van it landhuis het eerste concert 'houden. De primeur dus voor it nieuwe Leusdense mini-cul- lentxum. In het riante monumentale, zestig jaar oude pand aan de Kerkweg ontvangt het echtpaar Kuijpers, zelf uiteraard rechtgeaarde muziek minnaars, zijn gasten voor het eer ste huisconcert. Daarmee maakt Peter Kuijpers zijn belofte waar, toen hij bij de opening van „De Heuvelkamp" verklaarde ook an dere Leusdenaren te laten profite ren van wat hij noemde „de parel van Leusden" en in dat verband de mogelijkheid noemde van een soort van cultureel centrum. Dit eerste huisconcert, waarvoor een beperkt aantal belangstellen den speciaal is uitgenodigd, wordt als het ware een try out, maar zal zeker gezien de sfeervolle ambian ce een succes worden. Er worden werken ten gehore gebracht van Purcell, Van Eyck, Williams, Cou- perin, Schem, Claudin, Passerau, Telemann en Schickhardt. De uitvoerenden zijn Arrijette van Boxtel, clavecimbel en blok fluiten, Marleen van Reenen, blok fluiten, Manon van der Veer, blok fluiten en spinet, Jan Strik, blokflui ten en Hans van der Boom, clave cimbel. Joke Kuijpers: „We hopen met dit concert de start te maken van een aantal interessante cultu rele aktiviteiten". ACHTERVELD - Voor de hoog ste groepen van de Protestants j Christelijke Basisschool "De Re- genboogwas het vrijdagmiddag geen gewone schoolmiddag. De kinderen van deze groepen had den een sponsorloop bedacht voor Ethiopië. Zij deden dit op rollerskates en skelters. de kinderen geen straten en kruis punten behoefden over te steken Twee keer 20 minuten hadden de kinderen om hun rondjes te rijden met een pauze van vijf minuten. Van 13.15 uur tot 14 00 uur was het een drukte van belang achter de Regenboogschool Aangemoedigd door de kinderen van de laagste vier groepen, moe ders, vaders, leerkrachten en an dere belangstellenden snelden de 17 kinderen regelmatig voor bij. Het was deze middag ideaal weer. Om 14.00 uur werd het eind signaal gegeven. Het aantal gere den rondjes varieerden van 13 tot 25. Na veel gereken kon het bereikte eindbedrag worden bekend ge maakt. Door de deelnemende ki neren was een bedrag van ruim 1600, - bij elkaar gerold. Er was bij de school een speciaal parcours voor de kinderen uitgezet. Al geruime tijd was er door de kinderen zowel voor als na school tijd en in de pauze druk geoefend. Vrijdagmiddag vond de sponsor loop plaats. Er was een parcours van ongeveer 400 meter uitgezet Familie, vrienden en kennissen werden ingeschakeld om de kin deren per rondje te sponsoren. Dit bedrag varieerde van een stuiver tot een rijksdaalder per rondje De route was zodanig uitgezet dat rOUTENBURG - Een Barneveldse romfietser raakte licht gewond, oen ze donderdagmiddag op de nusing Hessenweg/Stoutenbur- erlaan aangereden werd door een automobilist. Het meisje, dat op het fietspad langs de Hessenweg reed, werd kennelijk over het hoofd gezien door een mwoner van Hoevelaken, die de Stoutenbur- gerlaan op wilde. De automobilist raakte de brommer op het achter wiel. Het meisje raakte licht ge wond. De schade aan beide voer tuigen was gering. LEUSDEN - Een kinderkledingzaak in winkelcentrum De Hamershof was in de nacht van maandag op dinsdag het doelwit van inbrekers. Onbekenden trachtten met een schroevedraaier het slot in de voor deur te forceren. Daar bleef het echter bij.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7