:oda-(za.) op valreep naast Bloemenkwartier Positie Roda verzwakt na nonchalant verlies )egradatie van CSV Vitesse een feit 's Grave land bezorgt Leusdenaren koude douche: 1-0 Openingsrit AMBC taliaans feest jn beroep Groenaanleg SDEN - Harrie Kerssies scoorde ruim in blessuretijd de lijkermaker voor Roda. De Leusdense ploeg snoepte daar- ior een belangrijk punt af van Bloemenkwartier. De Hilver- ners misten daardoor de kans om in puntenverlies op lijke hoogte met lijstaanvoerder VOP te komen. Want de nersfoorters verloren verrassend met 4-3 bij Veensche Boys. eerste beslissing in de fcfklasse is gevallen: CSV Vitesse gedegradeerd na de 3-0 neder- g bij SVM Boys. Na een jaar deze e te hebben vertoefd, gaat het n uit Breukelen weer terug naar eerste klasse. Vanaf het begin ft Vitesse in de onderste regio- n doorgebracht en speelde dus [enlijk voor spek en bonen mee. k de tweede nieuweling in deze Hulshorst, krijgt het zeer leilijk na het verlies tegen Lopik: I. Voor de tweede degradatie- Jats zijn nog acht teams kandi- tt. Roda kan aanstaande zater- j een stap in de goede richting f en als het op bezoek gaat bij het s gedegradeerde Vitesse. |loda heeft met enig fortuin een t weten te pakken van Bloe- wartier. Aan het eind van de a tien minuten durende blessu- [jjd, die overigens terecht door scheidsrechter bijgetrokken Is, scoorde Harrie Kerssies uit verre inworp van Harm Was- jk alsnog de verdiende gelijkma- j thuisclub was in het laatste |f uur de betere ploeg en liep jen de wind in storm op het doel {i de Hilversummers. De Leusde ren deden verwoede pogingen 10-1 achterstand te elimineren. I bezoekers hadden het zover n komen, omdat die nogal slor- met hun kansen waren omge- Jongen. Een ander obstakel was feper Hans Kraak, die de tegen- juj toch van een aantal zekere plpunten wist af te houden. Bloe- wartier wist zich in de tweede ft ook geen raad met de harde wind die het in de rug had. In dat al eerder gememoreerde laatste half uur was de beste kans op de gelijkmaker voor spits Rik- kert Hem. Hij schoot de bal vanaf de penaltystip hoog over het lege doel. Dat was nog voor de extra tijd. Aan de gemiste kans van Hein was een prima actie van Remco Bitter- ling vooraf gegaan. Hij had op links een dieptepass van Wim van de Biezen ontvangen. Hij spnntte het strafschopgebied binnen, kapte daar zijn directe tegenstander uit en dwong de keeper tot een uiter ste redding. Deze sloeg de bal voor de voeten van Hein, maar deze wist dat buitenkansje niet te benutten. Roda was de wedstrijd gehandi capt begonnen. Het speelde zon der de geblesseerden Jos Snijder en Fake Schonewille. Hans Nieu wenhuis speelde daardoor als laat ste man. Deze viel echter al na tien minuten met een blessure uit. Hij werd vervangen door Frank Vis sers. De thuisclub had het geluk dat Edwin van Ginkel, die eigenlijk ge schorst was, wel mee mocht spe len. De speler heeft protest aange tekend tegen zijn schorsing en in afwachting van de uitspraak was hij speelgerechtigd. De beste kans voor Roda voor rust ontstond uit een corner, die door Hein geforceerd was. Voor stopper Win van de Biezen kopte de bal bij de tweede paal tegen het houtwerk. HANDS Bloemenkwartier was in de eer- Bloemenkwartierleek tot in de 100ste minuut de Roda'46-horde te kunnen nemen. Toen schoot Hame Kerssies de Leusdenaren echter alsnog langszij. ste helft, tien minuten voor rust, met behulp van de scheidsrechter op voorsprong gekomen. Aan het doelpunt ging balverlies op het middenveld van Roda vooraf. De bal kwam bij de spits, die de bal voor ïedereeen duidelijk zichtbaar tegen de arm kreeg. De scheids rechter het echter doorspelen en de aanvaller scoorde uit een moei lijke hoek fraai. In eerste instantie had Kraak de bal nog weten te onderscheppen. Vijf minuten later werd Hein on deruit gelopen in het vijandelijk strafschopgebied, maar de scheidsrechter zag er geen vrije trap in. Op slag van rust kreeg in valler Vissers nog een boeking, toen hij een speler onderuithaalde De 'professionele' overtreding was nodig, omdat een aanvaller van de bezoekers alleen op Kraak dreigde af te gaan. Zo'n overtreding is dus in feite goed voor een rode kaart. Na rust werd de wedstnjd wat grimmiger. Regelmatig moest de scheidsrechter het spel onderbre ken voor blessures, vooral aan de kant van Bloemenkwartier. De ver van dichtbij mgeschoten bal toch nog te pareren. Twintig minuten voor tijd besloot trainer Nico Romeijn alles oi mets te spelen. Hij wisselde laatste man Vissers in voor aanvaller Andre Besseling. Bloemenkwartier werd in de verdediging teruggedrongen en de kansen kwamen, maar wer den niet benut. Na rust was er veel oponthoud geweest en de scheidsrechter het bijna tien minuten langer spelen. In die extra tijd wist Kerssies alsnog de gelijkmaker te produceren. De aanvoerder beleefde een moeilijke middag aan zijn directe tegenstan der. Samen met Van Ginkel verzet te hij echter bergen werk op het niddenveld. Met nog drie wedstrijden te spe len is Roda nog niet veilig. Winst op Vitesse aanstaande zaterdag zou de Leusdenaren een heel eind op weg helpen. Dat zal wel nodig zijn, want de week daarop staat een bezoek aan Lopik op het programma. Deze ploeg heeft de achtervolging inge zet op VOP en Bloemenkwartier Aanstaande zaterdag zijn twee wedstrijden interessant; die tussen de promotiekandidaten Bloemen kwartier en Lopik en de respectie velijke degradatiekandidaten Hulshorst en SWU. Een nederlaag voor laatstgenoemde clubs zou voor Roda zeer welkom zijn. Opstelling Roda'46: Hans Kraak, Klaas de Vries, Hans Nieuwen- huis (10. Frank Vissers (70. Andre Besseling), Wim van de Biezen, Michel Tiggelhaven, Harm Was- sink, Remco Bitterling, Harrie Kerssies, Edwin van Ginkel, Rik- kert Hein en Harrie Epskamp. zorger had zijn handen er vol aan, maar kon tegelijkertijd aan zijn conditie werken. De bezoekers hadden vlak na rust de stnjd in hun voordeel moe ten beslissen. Zij kregen daarvoor via snelle uitvallen enkele uitgele zen mogehjkheden. Zij hadden echter hun vizier niet op scherp of strandden op de uitstekend spe lende keeper Kraak. Hij redde bij voorbeeld fameus, nadat de rechts achter de buitenspelval had om zeild. Deze bracht een medespeler vrij voor Kraak. De keeper wist de Roda deed thuis goede zakan, door kanshebber Bloemenkwartier op 1-1 te houden. LEUSDEN - De feestcommissie van de Leusdense Mixed Ho- chey Club houdt op zaterdag 31 maart voor iedereen die voor 2 april 1972 geboren is (en dat zijn er heel veel) een gran dioos Italiaans feest. De avond wordt gehouden in het club huis aan Het Sluisje. Aan alles is gedacht: Italiaanse hapjes, muziek, sfeer en met te verge ten Italiaanse drankjes. Tij dens de avond zal de trekking plaatsvinden van loterij. Alleen is de vereniging ver geten een Italiaanse prijs ter beschikking te stellen. Want een onvervalste Italiaanse maaltijd in Parijs nuttigen, is maar natuurlijk half zo leuk. ACHTERVELD - De gemeente heeft besloten dat er bij de sporthal in Achterveld een be perkte groenaanleg gepleegd zal worden. De entree zal daar door, aldus de gemeente, een wat acceptabeler aanzicht krij gen. Met het aanbrengen van het groen is een bedrag van 3.700,- gemoeid. LEUSDEN - Edwin van Ginkel van Roda-zaterdag kreeg dne wedstrijden schorsing opge legd voor het uit het veld ge stuurd worden in de wedstrijd tegen Hulshorst. Daarom speelde hij tegen Sova'54 met mee. Nog twee wedstrijden Maar afgelopen zaterdag te gen Bloemenkwartier stond opeens Van Ginkel wel binnen de lijnen. Hoe kan dat? Hij is in beroep gegaan tegen de op gelegde straf en mocht in af wachting van de uitspraak weer spelen. Nu staat er m de jongste 'Voetbal', het officiële orgaan van de KNVB, een artikel over het in beroep gaan tegen strafopleggingen. Daann staat dat de straffen door in beroep te gaan met, zoals bij het be taalde voetbal, automatisch opgeschort zijn. 'Alleen indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, kan (hoeft dus niet) de commissie van beroep daartoe besluiten.' Dat gebeurt overigens zelden. Van Ginkel zal zich waar schijnlijk met afvragen hoe vaak zelden is. •Wy&t IJSDEN - De A-l junioren van Roda'46 zijn zonder zelf te spelen I kampioen geworden. Concurrent DVS verspeelde m de laatste I wedstnjd tegen Baarn in de laatste minuut een punt, waardoor de Iheusdenaren promoveren naar de regionale hoofdklasse. De A-ju- I Juoren zullen het seizoen af sluiten met een oefenwedstrijd tegen het I eder/ands elftal van spelers onder de 16 jaar. De wedstnjd wordt I °P dinsdag 3 april gespeeld op het Buiningsportpark en begint om 117 00 uur. LEUSDEN - Roda heeft in 's-Graveland de kracht van een degradatiekandidaat ontmoet. De thuisclub had in deze wed strijd alles voor de winst over en die instelling bleek voor de Leusdense club een maatje te groot. Het elftal van trainer Cor Smink was natuurlijk gewaarschuwd door de goede reslutaten van 's-Graveland in de laatste weken. De club vecht voor zijn laatste kansen. Roda vatte deze wedstrijd te licht op en kreeg de rekening gepresenteerd. De thuisclub kwam tien minuten voor tijd via een omstreden straf schop aan de 1-0 voorsprong. De scheidsrechter legde de bal op stip, toen invaller Edwin Boog zijn tegenstander na een duel ten val bracht. Tien minuten eerder had 's-Graveland ook al om een penalty geroepen, maar toen werd deze weggewoven. Tegen de goed ge nomen trap was keeper Hans van Bekkum kansloos. Er is voor Roda echter nog niets verloren, want het heeft alles nog in eigen hand. De wedstrijden tegen Scherpenzeel en Rivierwijkers, kandidaten voor de tweede plaats, zullen de beslissing moeten bren gen. De spanning m de hoofdklasse stijgt met de week. De mtslagen van afgelopen weekeinde hebben daar weer verder toe bijgedragen. Koploper De Meern verloor op nieuw punten. Deze keer bleek Scherpenzeel, in achtervolging op Roda, te sterk: 3-0. De Meern moet nu gaan oppassen, dat het met meer punten gaat verhezen, want Rivierwijkers kan, als het de inhaal wedstrijd wint, op drie punten na derbij komen. Scherpenzeel staat Evert van den Berg: doellijn... ..£al van de op vier punten punten van de lei der. Onderin lijkt het doek voor DWSV te zijn gevallen. De Utrecht se vereniging staat met nog êén wedstrijd te gaan op een negende plaats. DEV staat één punt achter, maar loopt twee wedstrijden ach ter. Evenals 's-Graveland, dat aan een indrukwekkende opmars be zig is. Als deze club degradatie weet te ontlopen, kan gesproken worden van een zeer bijzondere prestatie. Verder zijn ook Zeist, SVF, Cele- ritudo en Nederhorst ook nog lang niet veilig. De laatste club is overi gens ook aan een opmerkelijk op mars bezig. Nederhorst heeft het voordeel dat het pas 15 wedstrij den heeft gespeeld. Het elftal heeft nu de goede vorm te pakken en kan via de inhaalwedstrijden de reeks goede wedstrijden voortzet ten. Deze vorm van gecamoufleer de competitievervalsing speelt in het voordeel van de teams die goed zijn gaan draaien na de win terstop, Terwijl bijvoorbeeld Roda en DWSV nu de eerste drie weken geen competitiewedstrijden meer spelen. Voor deze ploegen wordt het uiterst moeilijk de vorm vast te houden. Theoretisch kan Neder horst, als het de drie inhaalpartijen wint, nog gelijk met Roda komen. Dus zou dat elftal zich nog kunnen mengen m de strijd om promotie, terwijl het maanden onderaan heeft gebungeld. WINDVOORDEEL De Leusdenaren hadden in de wedstnjd tegen het laaggeklas seerde 's-Graveland voor rust op voorsprong kunnen komen, als Henk Strijbos twee unieke moge lijkheden had benut. Hij verscheen twee keer alleen voor de keeper, nadat een corner van 's-Graveland was afgeslagen en Roda een ra zendsnelle tegenstoot plaatste. De eerste keer had hij al een aantal spelers gepasseerd, maar zijn po ging om ook de keeper te verschal ken mislukte. Hij kreeg in de kluts de bal nog wel mee, maar de de bal Edww Boog...omstreden straf schop... verdween naast het doel. Twee mi nuten later moest Evert van den Berg de bal van de doellijn trappen. Hij bereikte daarmee Strijbos, die echter opnieuw geen kans zag de keeper te passeren. De thuisclub werd in de eerste helft nauwelijks gevaarlijk, want het had de groot ste moeite om de bal met de harde wind mee onder controle te hou den. Na rust ging dat een stuk beter en werd Roda op eigen helft terug gedrongen. De bezoekers kwamen eigenlijk met meer aan goed voet bal toe. Alleen een rush van Remco Bosman en een schot van rechts achter Peter Knijf waren gevaarlijk. De beide spitsen John Jansen en Strijbos kwamen er m de tweede helft helemaal niet meer aan te pas. 's-Graveland was tien minuten voor tijd via een strafschop op 1-0 gekomen. De voor Bosman inge vallen Edwin Boog vocht een duel uit, dat eindigde m een valpartij in het strafschopgebied. De scheids rechter gaf een strafschop. De felle protesten van Roda, die vonden dat de overtreding buiten het 16 meter- gebied had plaats gevonden, mochten niet baten. De Leusdenaren poogden nog met een offensieve iets aan de achter stand te veranderen. Ze kregen ook een aantal corners, maar de hoge voorzetten waren een prooi voor de lange verdedigers van de thuisclub. Roda speelde in 's-Graveland te afwachtend en met te weinig inzet. Daar kwam bij dat goaltjesdief Jan sen bijzonder goed werd bewaakt en Strijbos de kansen op een doel punt onbenut liet. Dit spelbeeld werd bestraft met een nederlaag. Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Peter Knijf, Erik van de Vis, Harrie Oussoren, Bob Schoordijk, Remco Bosman (60.Edwin Boog), Meindert Vlugt, Henk Weishaupt, Evert van den Berg, John Jansen en Henk Strij bos. ACHTERVELD - De AMBC Achterveld hield zondag de eer ste puzzelrit van het nieuwe sei zoen. Uitzetter was de heer G. Vink. De rit die een lengte had van ongeveer 35 km werd gere den onder een eigen reglement. Er waren 24 deelnemers. Om de tijd tijdens het uitrekenen van de startkaarten te bekorten, werd een bingo gespeeld. De winaars van de rit waren: Sport klasse: 1 H. Schopping uit Huizen met 31 strafpunten 2. v.d. Heuvel uit Putten met 60 strafpunten 3. J. Slomp, Hoornaar met 9U strai- punten De poedelprijs was voor J. Staal uit Soest met 215 strafpunten. Tourklasse: 1. J. A. v.d. Berg uit Putten met 121 strafpunten 2. Ria v.d. Berg uit Putten met 167 strafpunten 3. H. Hazeleger uit Scherpenzeel met 198 strafpunten 4. Jannes de Boer uit Putten met 245 strafpunten De poedelprijs was voor T. Broek huizen uit Voorthuizen met 368 strafpunten. De volgende rit, de Korunginnent, zal worden gereden op zondag 29 april. ZAND AFGRAVING In 't Stickertje, het clubblad van de Mixed Hockey Club Leusden, staat een waarschu wing voor teams die een wed strijd bij Schaerweyde moeten spelen. Op het sportcomplex aldaar is een levensgevaarlij ke situatie ontstaan, doordat er gedurende drie jaar een grote ontzanding plaatsvindt. „Er zal zoveel mogelijk wor den geprobeerd het gevaar te elimineren, maar een afgra ving van zeven meter diep blijft levensgevaarlijk." De hockeyers zijn derhalve ge waarschuwd en doen er wel licht goed aan behalve een hockeystick, ook een polsstok in de wedstrijdtas te pakken. ACHTERTNET Het fraai gedrukte clubblad van de badmintonclub BCL, 'Achter 't net', verschijnt zes maal per jaar. De redactie vindt haar eigen blad ook wel de moeite waard getuige het volgende: „In jullie handen ligt nu het eerste clubblad van de jaren negentig. Extra reden dus om dit clubblad met zorg te lezen en te behandelen, want over honderd jaar is dit exemplaar waarschijnlijk vele tienduizenden guldens waard." Wij vragen ons dat af, hoe wel gezien de huidige stand van de pnjzen voor het oud papier het blad nou ook weer niet direct m een container van Eurogrondstof of aanverwante firma's zal belanden. DEWEEKCHEF Bij de tennisvereniging De Eemelaar uit Achterveld doet een weekchef verslag van een telefoongesprek. Een week chef is de contactpersoon voor degene die in die week kanti- nedienst hebben. „Goedenavond, u spreekt met de weekchef. U staat op de lijst voor bardienst op woens dag." -„Bardienst?, daar weet ik mets van." „Heeft u het laat ste clublad niet ontvangen? Daar staan de bardiensten in." Het clubblad blijkt niet goed gelezen te worden. De week chef is blij dat vantevoren altijd even gebeld wordt, maar woensdag kan deze tennisser niet. De weekchef stelt voor om te ruilen, maar vnjdags komt een beetje slecht uit. Of maandag dan kan. -,Ja, als ik het maar tijdig weet," ant woordt hij. „Hoeze tijdig?' -Liefst van avond nog, maar ik ben zelf niet huis, 't is woensdag weet u wel. Maar u kunt mijn vrouw op haar werk bellen. Dat is tot 21.00 uur 020-123435 en na ne genen 123543 of andersom. Maar het is een doorkiesnum- mer, dus ze neemt zelf op. maar wel onder een andere naam." De weekchef onderbreekt het tennislid en zegt dat het waarschijnlijk eenvoudiger is als hij zelf maar achter de bar gaat staan en hij bedankt hem vriendelijk voor de medewer king. De druk bezette speler antwoordt: „Geen dank, graag gedaan!" De Eemelaar zal eens moe ten polsen of die niet achter de bar wil gaan staan, dan kan het misshien nog wel gezellig wor den. WOORDEN In 'Achter 't net' staat ook de rubriek 'Ik geef de pen door aan...' Hans van Loenen geeft daann uit leg van enkele nieuwe Nederland se woorden. Wij willen er u een paar niet onthouden: Vetloods: - vernederlandsing van snackbar. Sandwichkind: - middelste kind in een gezin met drie kinderen. Kanaalzwemmer: iemand die met de afstandsbediening de tv- stations afzoekt. KVP-ers: knijpen, voelen en pleite gaan; in ogen van kooplie den weinig toeschietelijke klanten. Girostrook: de linkerrijstrook op de snelweg, waar de meeste auto mobilisten te hard rijden. Afvaltounsme: vervoer van giftig afval naar een ander land. Wibrocri's (turbotaal): 'witte boorden'-criminelen. Brabo (turbotaal): persoon uit Brabant. Zwartslaper: memsen die zonder te betalen, vertrekken uit hotels na daar logies en ontbijt hebben ge noten en genuttigd. Hans van Loenen is werkzaam op een bank en heeft vnjwel dagelijks met kredietverlening aan bedrij ven te maken. Hij heeft bij ons wel enig krediet opgebouwd met deze lijst nieuwe worden.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11