correspondent MI ni uu Winterconcert van Lisiduna Leusdense musici in Duitse concertzaal >on' opent nagelnieuw utomatiseringscentrum Echtpaar Bijl legt de pen neer' Weer meer Leusdenaren „Wegwezen of ik steek je kapot" EHBO-Achterveld wint districtkampioenschap leusden krant lelheids- introle eis bejaarden BDU yj Oud ijzer Leusdenaar beboet Achterveldse Alien en Dick gaan 'met pensioen' Geluidsoverlast WOENSDAG 28 MAART 1990 plaatselijk nieuws SDEN - Morgen neemt Ace een nieuw bedrijfspand in pülc. Het landelijk automati- jgscentrum Acepon is gele naast het hoofdgebouw van 5 Automobielhandel aan de lerinslag. Acepon is een zelf- üge werkmaatschappij zon- ^instopdracht, die automati- igswerkzaamheden levert de twintig werkmaatschap- n. Pon Holding bestaat uit be- t een groot aantal importbe ren in de transportsector, zo- Volkswagen, Audi en Por- i. Van scheepsdieselmotoren, jjouwtractors, autogasmo- tot aan de Hubo en de Forxni- Acepon, met ongeveer hon- medewerkers is de comma- tiespil tussen deze onderde- De centrale computer van de tg staat in Leusden. In de jjk werkt het als volgt: elke jesloten dealer kan door mid- |van het systeem zijn onderde- stand op peil houden. Door kijkje in het bestand van de ian is hij in staat altijd het irdeel te leveren. De kracht het netwerk ligt dan ook m dit it handelingen. De importeur is aangesloten, zodat er in princi- >en landelijke trend uit de bin- komende informatie gehaald worden. Op de centrale wordt dag het hele bestand, van alle Iers in Nederland, nagekeken, volgende morgen vertrekken dan de koeriers om de lege plek ken in de magazijnen op te vullen. „Het toevoegen van een waarde aan het blok van importeur en dea lers is een basis onder onze organi satie", aldus bedrijfsdirecteur Kap pen. „De ondersteuning van de sy nergie is uitermate belangrijk. Het hele traject, de koppeling tussen band-auto en financier kunnen wij in een hand houden. De service voor de individuele gebruiker zal meer en meer maatwerk worden, dus daar lopen wij nu al op vooruit, de vervagende landsgrenzen bin nen Europa stellen Acepon voor meuwe uitdagingen. De fabrikan ten van de produkten zullen het traject van fabriek naar klant nog efficiënter maken. De koppeling van de verschillende netwerken sluit hier goed op aan." Het automatiseruigscentrum van Pon wordt morgen officieel in gebruik genomen. [SDEN - Bij een snelheidscon- ole. die maandag op de Asschat- terweg ter hoogte van de Honds draf werd gehouden, heeft de poli tie elf automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 78 kilometer per uur. De controle werd gehouden op verzoek van klaar-overs, die bij een oversteekplaats vermoedden dat er te hard gereden werd. Die veronderstelling bleek juist. pUSDEN - Het comité Ontspan- ng Bejaarden Leusden-Achter- veld organiseert voor de veertigste keer een reis voor de bejaarden van Leusden en Achterveld. Het comité wil er een feestelijke ge beurtenis van maken. Daarom vraagt zij Leusdenaren een bijdra ge te storten op bankrekening 335964400 van de Rabobank Leus den. (advertentie) De redaktie van de Leusder Krant vraagt een: op freelance basis voor Achterveld. Van de correspondent wordt verwacht: - eigen nieuwsgaring - funktioneren als „inleveradres" voor de verenigingen/instanties uit Achterveld - typevaardigheid - contactpersoon voor Achterveldse samenleving. Telefonische informatie 033-941495, vragen naar Gerrit Jeuring. Schriftelijke reakties naar: Redaktie Leusder Krant, Postbus 11, 3830 AA Leusden LEUSDEN - Het aantal inwoners van Leusden is m de maand januan weer licht gestegen. Dat was vooral te danken aan het aantal geboortes (36), dat hoger was dan het aantal mensen dat overleed (10). Er kwa men verder 119 mensen van elders in Leusden wonen, terwijl er 118 mensen vertrokken. Daarmee komt het aantal inwoners"6p 27292. Dat was op 1 januari 27265. ACHTERVELD - Zaterdag 7 apnl zal weer de jaarlijkse oud-ijzeractie van de KPJ plaats vinden. Die dag zal in Achterveld en Stoutenburg oud ijzer worden opgehaald. Dege nen die oud ijzer op te ruimen heb ben, wordt verzocht dit tijdig aan de weg klaar te zetten. Het ophalen gaat die dag om zeven uur van start. In verband met de grote afstanden wordt men verzocht het oud ijzer voor zeven uur de morgen klaar te zetten. LEUSDEN/UTRECHT - Een 37- jange Amersfoorter kreeg maan dag van de Utrechtse politierechter mr. T. Rothuizen zeshonderd gul den boete opgelegd omdat hij de nieuwe vnend van zijn Leusdense ex-vriendin met een stuk slagers gereedschap bedreigd had. Op 23 maart vorig jaar was de verdachte in Leusden gaan „kij ken" of zijn informatie klopte dat zijn gewezen vnendin een nieuwe geliefde gevonden had. Met een slijpstaal sloeg hij de voordeurruit in, stampte naar binnen en trof zijn ex met haar minnaar op de bank aan. „De stoppen sloegen door", biechtte hij later aan de politie op. De man sprong met het gereed schap - dat op een mes lijkt - op de tafel en nep tegen de „concurrent": „wegwezen of ik steek je kapot". Het stel vluchtte het huis uit. Officier van justitie mr. J. van Hout zei bij haar vordering „enigs zins" rekening te houden met de aanleiding tot de affaire, al vond ze de reactie van de Amersfoorter „al te extreem". Eigenlijk was de eis van zeshonderd gulden boete „aan de lichte kant", aldus de politie rechter, maar zij vonniste toch conform. LEUSDEN - Op de valreep van de sluiting van de krant heeft het echtpaar Bijl dinsdagavond af scheid genomen als correspon dent. „Met een lach en een traan", zo deelde de heer Bijl mee. „Ons hele leven stond zo langzamerhand in het teken van de Leusder Krant, afspraken werden zo geregeld dat de kopij voor de krant niet in gevaar zou komen. Nu krijgen wij meer vrije tijd en dat is de lach. De traan slaat op het contact met onze mede-dorpsbewoners. Velen kwamen de berichten aan huis brengen en deze bezoekjes zullen nu minder worden." Het afscheid van familie Bijl be stond uit een receptie m de zaal van café-restaurant Buitenlust in Ach terveld. Vele genodigden, waaron der burgemeester Parus, kwamen het echtpaar de hand drukken. Alien en Dick waren van de vele blijken van waardering erg onder de indruk. Alien: „Wij hadden een aantal mensen verwacht, maar dat de zaak zo vol zou lopen...? Nee, dit is werkelijk niet te vergeten. Toch gaat onze grote dank uit naar de gehele bevolking van Achterveld. Zonder de steun van de vereru- gingsmensen zouden wij met in staat zijn geweest de berichten in de krant te krijgen." De receptie werd druk bezocht, alle verenigingen hadden af gevaardigden gestuurd om het echtpaar Bijl te bedanken voor de bewezen diensten. Vele handen waren er nodig om na afloop de cadeaux richting Van Oldenbarne- veldtstraat te krijgen. Een waardig afscheid voor een trouw en con sciëntieus conrespondenten-echt- paar! Echtpaar Bijl krijgt uit handen van BDU-algemeen hoofdredacteur Van Cinkel een reischeque aangeboden. „Voor u hebben de uren nooit geteld, daarom gunnen wij u nu van harte een aantal betaalde vakantie-uren." LEUSDEN - In de zaal van PON, Zuiderinslag wordt op vrij dag 30 maart, de jaarlijkse win- teruitvoering gehouden door mu ziekvereniging LISIDUNA. Zo wel de drumband als het orkest en het jeugdorkest geven acte de presence. Een gastoptreden wordt verzorgd door de majoret- tengroep „de Starlight Girls" uit Amersfoort. Het orkest brengt onder meer „Tales from Finland" van Ann M. Gilby en „Ouverture" van Kees Schoonebeek ten gehore. Deze werden gespeeld tijdens het KNF- concours te Sliedrecht. Het pun tentotaal was dermate hoog dat met deze werken de promotie werd behaald. Een aangenaam stukje om naar te luisteren is .Skataco" van Jabovski. Dit lichtvoetige werkje kreeg bekendheid door de uitvoe ring in 1988 tijdens de taptoe van Breda. Bijzonder aandacht dit jaar is er voor de instrumenten klarinet en hoorn. De hoorn is een instru ment met een prachtige klank, maar zeer moeilijk te bespelen. In „Air Poetique for Horn and Band" van Ted Huggens kan geno ten worden van de getalenteerde jeugd van Lisiduna. Harry Vollaard zal als hoorn-solist dit werk verzor gen. De solist op de basklarinet is Cees van Winden in „Clarmet Jubi lee" van Kees Vlak Verder staan op het programma een arrange ment van Peer Severijns in „Three Penny Opera", muziek uit het Ca- raibische gebied met „Jamaican folk suite", als ook een muzikale vakantie door Griekenland met „Traumreise Griekenland" van N. Studnitzky. Het jeugdorkest brengt een tweetal werkjes getiteld: „Suite Va riable", van Jabovski en „Easy POP Suite". In de laatste zijn Asia Rock, Reggae Ballad en Disco Frisco te horen. De majorettengroep „Starlight Girls" uit Amersfoort zal dit jaar een LEUSDEN - Op de Rosmolenstraat heeft de politie maandag geluids apparatuur in beslag genomen. De bezitter daarvan veroorzaakte overlast bij de buren. De man raakte al eerder een geluidsinstal latie kwijt. ACHTERVELD - Op de in Mij drecht gehouden Districtswed strijd van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO District Utrecht was de wedstrijdploeg van de af deling Achterveld vonge week dinsdag weer succesvol. Met 284 punten werd de ploeg, bestaande uit mevr. Anita Men- ting-Tolboom (leidster), mevrouw Threes Verhoef-Reimert en de heer Henk Ravelli, eerste. De leid ster behaalde in het individuele klassement de tweede plaats met 78 punten Door dit succes speelt de Ach terveldse ploeg op 15 mei te Mont- foort mee om de Kneepkensbeker. Op 16 juni volgt dan de grote klapper, de deelname aan het Landkampioenschap dat wordt ge houden te Maastricht. gastoptreden verzorgen. Op mu ziek van „Show Selektie" van J. Pesch en „Big Bas Boogie" van J. Hendriks zullen ze showen. Het Drum-lyrakorps van Lisidu na speelt onder meer werken als „Slapstick" van H. Kikkert en „Mar ching and Waltzing" van J. v. d. Klift en H. Kikkert. In „Funny Party" van A. J. Boetze krijgt zowel het intro als het slotstuk een bijzonder karakter door gebruikmaking van diverse bongo's en verschillende effectin strumenten. Het korps opent het programma met „Joking drums and Lyra's" van J. v. d. Klift en H. Kikkert en met „In Holland staat een huis" van S. Eg berts en Kr. Smits. Met deze werken werd een eerste prijs met onderscheiding van de jury be haald tijdens het laatste concours te Heinkenszand. Tijdens een medley van „Drea mer, Variété en Drumband Disco" van H. Kikkert zal een disco versie worden gebracht, waarbij een drietal „bijzondere" slagwerkers hun steentje zullen bijdragen. Tijdens de pauze en na afloop van het concert is er een verloting. Na afloop is er tijd en ruimte om gezellig samen te zijn onder het genot van een drankje en dansmu ziek. De zaal is open om 19.15 uur, het programma begint om 19.45 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsprijs: Kwartaal 13.30. halfjaar 26,10, jaar 49,50 Klachten bezorging: I A's abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te ebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18,30 uur), el. 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: D® meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe- 1 ®"en (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met wdelljke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num- ÏT«n Krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. •bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). Kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, "fleveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste ,oto('«) thuis. DE LEUSDER KRANT la een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. Jan van Spaendonck achter de vleugel. Hij verzorgt samen met zijn zoon een concert in grozkrotzenburg. LEUSDEN Groszkrotzenburg is een kleine plaats van zevendui zend inwoners onder de rook van Frankfort op 418 kilometer van Leusden. In deze kleine woongemeen schap zijn de bewoners uitermate actief op het gebied van cultuur. De plaats, gelegen aan de Main, telt tientallen verenigingen op cultureel gebied, zodat het niet verwonderlijk zal zijn dat bijna alle inwoners actief lid zijn van minimaal één vereniging. Een gemeente als Leusden mag met recht jaloers zijn op zoveel acti viteit. De Groszkrotzenburgers be schikken over diverse uitstekend geoutilleerde zalen waar gemusi ceerd en toneel gespeeld kan wor den. Jaarlijks wordt door de Grosz krotzenburgers een 'Kulturwoche' georganiseerd, een week die m de praktijk 14 dagen duurt. De diverse verenigingen laten elkaar horen wat ze mans zijn op hun specialiteit. Ieder jaar zijn er echter optre dens van mensen die niet in Grosz- krotzenburg zélf wonen. Dit jaar treden de bekende Leusdense pia nist Jan van Spaendonck en zijn zoon, de baritonzanger Jean-Paul van Spaendonck op ter gelegen heid van de „Groszkrotzenburger Kulturwoche 1990.' De Leusdense uitwisseling naar Groszkrotzenburg heeft een lange voorgeschiedenis. Op 21 mei 1986 berichtte de Leusder Krant over een Duits koor dat op bezoek was in Leusden. Dat was het Sankt Ca- cilia-Koor uit Groszkrotzenburg. De voorzitter van het desbetref fende koor liet bij die gelegenheid weten, dat het zijn innige wens was, dat Leusden eens naar Groszkrot zenburg zou komen. Mede door inspanningen van Jaap Riewald kon er een eerste Leusdense uit wisseling plaats vinden op 21 en 22 november 1987. Het waren de Leusdense „Canto- res Familiares' onder leiding van Gerard Wijnands die voor het eerst de voor Groszkrotzenburg zo typi sche gastvrijheid mochten bele ven. Na deze uitwisselingen verf lauwden de contacten niet. Zo nodigde burgemeester P. Hochmuth van Groszkrotzenburg Leusdense verenigingen uit deel te nemen aan de culturele weken van 1989. Ook wilde hij graag dat de uitwisseling ondersteund zou wor den met een bezoek van burge meester en wethouders Leusden aan zijn gemeente. Die wens zou echter niet in ver vulling gaan. De heer Panis deelde destijds mee, dat hij met zo veel in dit soort uitwisselingen zag. Wel kregen alle Leusdense verenigin gen een brief van B W, waarin werd meegedeeld, dat een uitwis seling in Groszkrotzenburg tot de mogelijkheden hoorde. Die uitwisseling is inmiddels op gang gekomen. De inwoners van Grozkrotzenburg kunnen binnen kort luisteren naar de muziek van Duitse en Italiaanse componisten. Jan van Spaendonck zal zijn zoon Jean-Paul begeleiden op de vleu gel. Op het programma staan werken van Franz Schubert, Robert Schumann, Franz List, Paolo Tosti, Sinding, Trad en Gioacchino Rossi ni Binnenkort zal nog een tweede delegatie naar Groszkrotzenburg afreizen om te concerteren. Dat is het jazzkwartet van Wiebe Haan stra die optreedt met hot-jazz-vio- list Michael Gustorff en pianist Peer Hartjesveld. Dit optreden zal plaats vinden eind september van dit jaar.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3