emoedelijkheid tussen fonometers en computer Het belichten van actualiteiten... 'jjiel-Groenstege en Geboers starten nieuwe groepspraktijk BDU b.v. Afdeling Lezersservice Modeshow in Sint Joseph reanimatie- cursus Geheugen training Later weer zachter Nieuws uit de verenigingen Siema-ochtend lomerpostzegels Vernieling KPJ Boeldag Leusder Krant WOENSDAG 28 MAART 1990 «IJSDEN - Na maanden verbou- m is op 5 maart jongstleden de Ruwste Leusdense huisartsen- -jrtijk officieel geopend. Het joonhois aan de Burgemeester ugcaufortweg 44 is uitgebreid omgevormd tot één praktijk twee huisartsen. Dokter T. kl-Groenestege en dokter C. lboers zijn sinds eind vorig jaar jassocieerd. Hetgeen betekent zij samen met één patiënten- tand werken. De praktijk- tte is daarop ingericht. nieuwe ingang ligt achter 't iersvelt. In de hele praktijk ko- r, dezelfde kleuren terug; zacht Ljnt-groen voor de muren en deu- oud rose voor de lampjes, tassen en de toilettafels in de fereekkamers. [Bij de ingang is de receptie, Laarachter de nieuwe doktersas- Eente Vera Valk te vinden is. De centrale wachtkamer kenmerkt Jach door banken met dikke kus- jsens, waarop het makkelijk zitten L _Ook door rugpatiènten," aldus de doktersassistente. I Naast de receptie is een behan delkamer. Daarin staat onder meer een fonometer. Dit is een apparaat dat in staat is op electronische wij fie verschillende bloedwaarden te [meten. Hierdoor is het voor patiën ten van deze praktijk niet langer (noodzakelijk om in het ziekenhuis bloed te laten prikken. Dat kan nu inde praktijk gebeuren, waarbij de Hslag snel beschikbaar is. JHet verschil in inrichting van bei de dokterskamers is opvallend. Op het parket na is al het hout dat in Geboers zijn kamer te vinden is Afrikaans hardhout. Geboers werkte een aantal jaren in Afrika en hield daaraan wat spullen over. Bureau, stoelen en boekenplan ken zijn van Irokko hout. Lachend legt hij uit dat de donkere, hardste vorm van deze houtsoort man-irok- ko heet en de lichtere en iets zach tere variant woman-irokko. Op de gang bij zijn kamer staan op de grond een bewerkte kroko dil en een vogeL Die komen niet uit Afrika maar volgens Geboers uit Xenox. „Groenestege zal ze daar wel hebben neergezet." grinnikt Geboers. Dokter Groenstege heeft, na lang aarzelen, voor zijn kamer ook geen moderne meubelen gekozen. Zijn kamer kenmerkt zich door spullen, die vooral gezellig bij el kaar staan. Oud houten bureau met rieten stoeljes en een opvallende spiegel met bloemenrand. Op zijn bureau pronkt een antiek inhaleringsappa- raat dat hij ter gelegenheid van de opening van deze praktijk van een van zijn patiënten kreeg. De overgang van de indrukwek kende praktijkruimte naar de over kant bij dokter Lantink is groot. Hoewel de nieuwe praktijk een groot aantal veranderingen teweeg bracht, wordt getracht de oude ge moedelijkheid te bewaren. Daar doet de aanwezigheid van de computer niet aan af. Voorlopig is deze nog alleen voor de admini stratie, binnen niet al te lange tijd zal hij ook voor de andere bestan den gebruikt worden. Een scherm op het bureau van de huis arts lijkt tegenwoordig meer dan alleen maar een toekomstbeeld. Op 10 april van 16.30 tot 18.00 uur houden de huisartsen een open dag om iedereen in de gele genheid te stellen de nieuwe praktijkruimte aan de burge meester de Beaufortweg 44 te ko men bekijken. ACHTERVELD - Vrijdagmid dag werd in de recreatiezaal van Huize St. Joseph een mode show gehouden. Deze show werd ver zorgd door Harry Kerkhofs kle ding bedrijf uit Zeist. Voor deze show was er grote belangstelling van de bewoners van het Huis, Sine Cura, Wagenberg en 55+ers uit het dorp. Tijdens de show werd zowel da mes als heren kleding getoond. De prijzen waren redelijk en was voor elke portemonnee betaalbaar. Na afloop van de show was er nog gelegenheid de uitgestalde kle ding te bekijken en te kopen. Jeu de Boules LEUSDEN - Jeu de Boulesclub De Hakhorst houdt zondag 1 april van 10.15 uur tot 17.00 uur wedstrijden op de nieuwe banen bij De Hak horst. Dokter Tiel-Groenestege (links) en dokter Geboers met hun assistente Vera Valk in de nieuwe praktijkruimte. plaatselijk nieuws Het is wel even flink wennen aan het gewijzigde thermi sche gedrag, dat door de na tuur sedert het weekeinde op het menu is gezet. Lange tijd waren we temperaturen ge wend, die op een niveau van 12 tot 15 graden lagen. Het vorige weekeinde bereikte het kwik zelfs bijna zomerse waarden. We moeten ons echter reali seren, dat eigenlijk voor het eerst sinds een zeer lange pe riode de temperatuur weer eens op een normaal niveau voor de tijd van het jaar is beland. Vooral in februari, maar ook in de tweede tien daagse periode van maart leefden we sterk boven onze stand. Een waarde van 10 graden overdag is in feite datgene waar we momenteel recht op hebben. Maar het betekent natuurlijk een flinke stap te- rug in vergelijking met de voorzomerse sferen waarin we hebben verkeerd. Eigenlijk tonen de weerkaar ten ons een luchtdrukverde ling die karakteristiek is voor het vroege voorjaar. In het verleden ontwikkelde zich vaker in deze tijd een krachtig hogedrukgebied op de Oceaan, dat belangstel ling koesterde voor de omge ving van IJsland of Scandina vië. In die situaties is een schrale noordooster het gevolg, waardoor we soms geruime tijd met vrij koud, maar ook droog weer te maken krijgen. Niet voor niets is het voor jaar met gemiddeld 150 mm neerslag het droogste sei zoen dat wij kennen. De laat ste jaren kwam daar met nat te maartmaanden lichtelijk de klad in. Koude noordelijke circula ties zijn in de vroege lente niet ongebruikelijk, vandaar ook dat onze grasmaand april zelfs nog een of twee sneeuwdagen kent. Ook nu treffen we op de Oce aan een krachtig hogedruk gebied aan. Gisteren werd het duidelijk dat dit systeem, ten zuidwes ten van Ierland gelegen, zijn territorium wilde vergroten en verplaatsen. De barome ter liet een geleidelijke stij ging zien, hetgeen aantoonde dat een uitloper onze richting uitkwkam. De wind kroop voorzichtig wat naar het noorden tot noordoosten. Dat is wel heel lang geleden dat de wind uit die hoek waaide. In de gehele afgelopen win ter kwam dat niet voor. Ook morgen en de komende dagen wordt er vrij droge lucht aangevoerd, waardoor de zon ruim aan bod zal ko men. Er kan nog wel een en kele stapelwolk ontstaan, maar tot een bui zal het niet komen. In de komende nacht(en) zal het kwik tot iets onder het vriespunt dalen. Tegen het einde van de week gaat de temperatuur weer een langzame stijging inzet ten. De vorst in de nacht ver dwijnt en het kwik komt overdag geleidelijk op een niveau van 14 graden, in het weekeinde mogelijk nog iets hoger. Dan keert het oude recept terug van boven nor male temperaturen. Of maart 1990 recordwarm wordt(8.4 of hoger), is de vraag. De Bilt zit met 8.8 gra den tot en met de 24e nog erg ruim in het jasje, maar de gemiddelde temperatuur zal tot het weekeinde wel enig terrein verliezen. Het wordt dus nog spannend, maar een topklassering voor deze eeuw kan deze maand maart niet meer ontgaan. (advertentie) Kampen De Leeuw iEN - In jongerencentrum De aan de Zwarteweg 29 treedt trdag 31 maart de Engelstalige b-rockgroep "Van Kampen De is/ op. Naast covers van werk D Tom Waits en Elvis Costello, left de groep ook eigen werk op repertoire staan. De deuren van De Geut zwaaien 21.00 uur open en de entree draagt 5,-. ini-playbackshow JHTERVELD - De Achterveldse sisschool 't Startblok houdt don- rdagavond in De Klaveet aan de stweg, een mini-playbackshow. durende drie kwartier, van 19.15 rtot 20.00 uur, zullen vele binnen- buitenlandse artiesten geimi- erd worden. Jinkeurmg Swingmates LEUSDEN - Het internationaal ver maarde jazz-combo Bernard Berk hout, Frits Landesbergen en de Swingmates komt zondag 1 apnl naar Leusden. Het concert van De Swingmates, die met een Edison en de Randstad Jazztrophy onder scheiden zijn en die recentelijk m Montreux optraden en met Rita Reys en Pim Jacobs speelden, be gint om 14.30 uur. Plaats van han deling is De Hakhorst en de toe gang is gratis voor leden van de Jazz-sociëteit Leusden, de organi sator van het concert. Niet-leden betalen vijf gulden entree. Voor de komende tijd staan op het programma: Greetje Kaufeld (29 apnl) en de Tempting Seven (eind mei). Opbrengst collecte iUSDEN - De Koninklijke Maat- happij voor Tuinbouw en Plant- nde (KMTP) zal dit zomerseizoen Leusden een tuinkeuring hou- fn. Leden van de vereniging zul- pm het voor-, hoog- en naseizoen fortuinen in de wijken Langen- pek, Bosveld en Munnikhove fon bekijken. De tuinen die op de finten aanleg, onderhoud en kleur ped scoren, komen in aanmer- P9 voor een pnjs. pe eerste keuring zal voor Pasen iatsvinden. IffUSDEN - In 't Vooronder iun het gemeentehuis (Burgemeester Van oer Postlaan 2) wordt woensdag 4 Bril zal de in vrouwen-kringen niet Kliekende schrijfster mevrouw jPssenaai voorlezen uit eigen perk. Daarnaast zal de Montfoortse tos vertellen over het ontstaan van IJtof geschriften. Belangstellen- Ijlen, die zelf literaire aspiraties Rebben, worden uitgenodigd ei gen werk mee te nemen, om daar I °*er te kunnen spreken. De bijeenkomst begint om 9.00 terwijl er voor kinderopvang is iB&orgd. Voor meer informatie tonnen belangstellenden bellen »>et Irene de Boer (948844) of Elly ton der Hoeve (945643). lïpJSDEN Wethouder Bram l«oon zal dinsdag 3 april in het postkantoor in Leusden-Centrum n ^and openen, waar zomerze- ?ls verkocht gaan worden. Vanaf m°nient kunnen de zegels, een ®^ave van de Stichting Zomer- Ipostzegels die particuliere projec ts steunt, gekocht worden. Aan de *toie is een prijsvraag verbonden, "tot als hoofdprijs een ballonvaart I ®^t tv-journalist Hans Zoet. Iv/egels hebben als thema 'Het j De opbrengst van de ver- J°P van de afdeling Leusden ^t jaar ten goede aan de har- ynievereniging 'Lisiduna', ten be- ve van het fonds voor de aan gaf van nieuwe instrumenten. LEUSDEN - De collecte voor het Nationaal Reumafonds, die in de week van 12 tot 18 maart werd ge houden, heeft in de gemeente Leusden een bedrag opgebracht van 13.666,75. Achterveld was daarbij goed voor een bedrag van 2.965,00, Leusden-Centrum bracht 8.942,65 bijeen en Leus den-Zuid voteerde 1.759,10. Bomen planten LEUSDEN/ACHTERVELD - Voor het eerst sinds 1986 zullen in de gemeente Leusden in het kader van de Nationale Boomfeestdag bomen woren geplant. Op initiatief van het Comité Milieuzorg Leusden zullen Leusdense basisscholleren vrijdag 30 maart op een terrein in Achterveld circa 300 bomen plan ten. Het terrein (Het Mastenbroek) aan de Jan van Arkelweg, in eigen dom van de Jozefparochie in Ach terveld, heeft momenteel te lijden van spelende kinderen. Het planten van de bomen gaat om 13.00 uur van start. Het CML heeft het initiatief tot het planten van de bomen genomen. Daarmee wordt een traditie in ere hersteld. Eerder werd de Boom feestdag, die m 1986 voor het laatst werd gehouden, door de gemeente wegbezuinigd. 'Vrouwen voor vrede' LEUSDEN - De afdeling Leusden van Vrouwen voor vrede houdt maandag 2 apnl een bijeenkomst, waar Paulien Geitenbeek iets zal vertellen over een aktie-kamp te gen kernproeven. Geitenbeek nam deel aan een vredeskamp in de Nevada-woestijn, waar Amerika kernproeven neemt. De bijeenkomst wordt gehouden in vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder, Burgemeester Van der Postlaan 2 (onder het gemeente huis). De avond begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. LEUSDEN - Onbekenden hebben in het weekeinde vernielingen aan gericht bij basisschool De Groen- horst. Er verdween een putdeksel en er werd een ruit ingegooid. ACHTERVELD - De KPJ houdt donderdagavond een thema avond. Het thema van deze avond handelt over „Sparen en Beleg gen". Gaastra van de RABO Neder land, beleggingsadviseur zal een lezing houden over dat onderwerp. De avond is m De Meppel en begint om 20.00 uur. Maandagavond hebben 16 Ach- tervelders het reanimatiediploma behaald. De cursus werd gegeven door Fons de Jonge, hoofd hartbe- waking/intensive care afdeling in 't St. Elisabethziekenhuis. Hij ver zorgt al jaren deze opleiding voor de EHBO-vereniging „Achterveld". Inmiddels zijn er ruim 200 gediplo meerden, die de cursus hebben gevolgd. Zij houden hun diploma geldig door regelmatig de herha- lingslessen te volgen. Geslaagden zijn: M. v.d. Akker - L. Baaiman v. Ruitenbeek - M. Groenendaal - L. Hendriksen - M. Horst de Jong - K. Janssen - G. Keja - H. Keja - A. Ladage Praktiek - M. Louw - E. Overmars - L. v.d. Voor burg v.d. Heuvel - N. Zuyderduyn v. Vulpen. Bij voldoende belangstelling start er in het najaar weer een nieu we reanimatiecursus. ACHTERVELD - Het Feestcomité bestaat 25 jaar en viert dit onder meer op 28 april met een boeldag. Om 13.00 uur zal er een grote vei ling zijn m de feesttent. Iedereen die wat te bieden of te verkopen heeftwordt gevraagd te bellen met het comité: 03425-1997 of 1436. Jubileum bridgedrive LEUSDEN - Bridgeclub'80, een ver eniging die dit jaar het tweede lus trum viert, houdt zaterdag 28 april een jubileumdrive, waaraan alle Leusdense bridge-liefhebbers kunnen deelnemen. Geïnteres seerden kunnen per paar inschrij ven door 20,- over te maken op rekeningnummer 33.59.08.349, ten name van de penningmeester van Bridgeclub'80, onder vermelding van de naam en adres van één van de deelnemers. Het gironummer van de bank is 278135. Vliegoefeningen LEUSDEN/SOESTERBERG Vliegers van het op de basis Soes- terberg gestationeerde 298ste heli kopter-squadron houden woens dag 4, 11 en 18 april avondvlucht oefeningen. De oefeningen, die tot middernacht kunnen duren, kun nen ook in Leusden voor geluids overlast zorgen. Het doorgaan van de oefeningen is afhankelijk van de weersomstan digheden. Indien het programma om die reden wordt afgelast, zullen de oefeningen later worden inge last. Op donderdag 12 en vrijdag 27 april blijft de vliegbasis Soester- berg tot 's avonds acht uur ge opend. Trombonist LEUSDEN - In club 'Jazz-Sen'in res taurant Bos en Heide aan de Doornseweg 29 treedt dinsdag 3 april de trombonist Rudy Bosch op. Bosch, die onder meer z'n sporen verdiende als muzikant van het Metropole-orkest en de Skymas- ters, wordt voor de gelegenheid begeleid door de Amersfoortse pianist Jimmy Once, slagwerker Chris Dekkers en bassist Hans Mantèl. Het concert begint om 20.30 uur. Er is een muziektoeslag van 2,50. Tekenfilm Milieu-actie LEUSDEN - In het kader van het conciliair proces hebben de ka tholieke-, hervormde- en gerefor meerde kerken een nuheuwerk- groep in het leven geroepen, die dezer dagen Leusdense kerkgan gers via een folder oproept tot se lectief autogebruik. Aan de folder is een deelnemersverklanng ge hecht, waarmee mensen zich be reid kunnen verklaren de auto zo weinig mogelijk te gebruiken. Belangstellenden, die geen fol der hebben ontvangen, kunnen contact opnemen met Ineke Wes- terveld (telefoon: 945920) of Gerda Wiertz (telefoon: 941774). Speelgoedbeurs LEUSDEN - Speel-o-theek Hamer tje Tik houdt woensdag 4 april een speelgoedbeurs in peuterspeel zaal Pinkeltje aan de Hoefijzer la. Bruikbare spullen daarvoor kun nen dinsdag 3 apnl (van 16.00 - 17.00 uur en van 19.30 - 21.00 uur) worden ingeleverd. Donderdag 5 april, tussen 16.00 uur en 17.00 uur, kan er worden afgerekend. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met: 945865, 946593 of 942156. Cursus LEUSDEN/AMERSFOORT - De Maatschappelijke Dienstverlening Amersfoort (MDE) start donderdag 29 maart een cursus voor vnjwilli- gers, die via de thuishulpcentrale Eemland regelmatig gezinsleden van verstandelijk gehandicapten willen bijstaan in de verzorging. De cursus, die kosteloos is, be slaat zes dagen en wordt gegeven op 29 maart, 12 april, 26 april, 10 mei, 22 mei en 7 juni. Telefonisch aanmelden is 's ochtends mogelijk op werkdagen onder nummer 633924. Kledingbeurs LEUSDEN - Het gemeentediako- naat van de Dorpskerk in Leus den-Zuid houdt woensdag 4 apnl een kledingbeurs in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg 75. Het inleveren van goede en bruikbare kleding kan op maandag 2 april van 19.00 uur tot 20.00 uur en op dinsdag 3 april van 14.00 uur tot 15.00 uur bij 't Trefpunt. De opbrengst van de beurs wordt voor verschillende goede doelen bestemd. Bakkerswedstrijd LEUSDEN - In de aula van de streekschool voor beroeps bege leidend onderwijs (SBBO) wordt woensdag 28 maart een bakkers wedstrijd gehouden. Cursisten van de streekschool zullen 's avonds in wedstrijdverband laten zien wat ze geleerd hebben. De produkten zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. LEUSDEN - De WOL organiseert een cursus voor mensen die moeite hebben dingen te onthouden als het sofinummer, de pmcode en het nummer van de giropas. Deze ge heugentraining is al eerder geor ganiseerd en was toen een groot succes. Begin mei start er een nieuwe cursus voor mensen die in Leus den-centrum wonen. In het najaar zijn de mensen in Achterveld en Stoutenburg aan de beurt. De kosten bedragen 25,- voor tien lessen. Tijd en plaats zullen aan de deelnemers worden bekendge maakt. Inschrijving kan bij verzor gingstehuis 't Hamersveld, Albert Buininggaarde 34, telefoon: 942724. LEUSDEN - In het gebouw van de Blijhof aan de Lisidunalaan wordt zaterdag 31 maart de tekenfilm 'Samson en Sally' vertoond. De film gaat over twee walvissen en de gevaren die de dieren bedreigen. De film, die in het Nederlands is nagesynchroniseerd, is gemaakt naar het boek 'Het lied van de wal vissen' van de auteur Bent Haller. De film is geschikt voor de jeugd vanaf zes jaar. Er zijn twee voorstellingen, die respectievelijk om 10.30 uur en 13.30 uur beginnen. Leden van de vereniging betalen twee gulden, niet-leden eengulden meer. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met: 619931 of 944951. Ik ben abonnee op de Leusder Krant Naam: i Adres: I Plaats Code: en geef hierbij op als nieuwe abonnee: als premie ontvangt ik de zaklamp Naam: Adres: i Plaats: Code: P Telefoon: (i v.m kontrole bezorging) De nieuwe abonnee betaalt per iaar. Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld En..het wordt nu nog interessanter gemaakt, want wanneer u zich nu abonneert ontvangt u gratis een zaklamp met uurwerk. U kunt dan uw licht laten schijnen op de tijd, terwijl u een krant in de bus krijgt die zijn licht laat schijnen op de actualiteit. Nu invullen en opsturen. wordt bij uitstek verzorgd door de Wekelijks worden tal van onderwerpen en nieuwsfeiten belicht, waarbij de eigen regio een centrale rol speelt. Wanneer uw eigen regio maar enigszins uw interesse heeft - en bij wie is dat niet het geval? - is een abonnement op de Leusder Krant een absolute must!

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5