Het leuke van het werk is, dat je onder de mensen bent' P"1 BDU-TV •8H MUZIEK in de -om komende weekte CORNER Verkiezingen: een heksen ketel op de redaktie Komende specials: „Ton's Groente Fruit" 1IVi - Mevrouw van Waardenburg 25 jaar receptioniste bij De Lichtenberg Brieven, reacties KIJKKRANT Hoge kijkcijfers Nijkerkse Kabelkrant TV-uitzendingen LOGO Geldermalsen DE COMMERCIAL VAN DE WEEK: WOENSDAG 28 MAART 1990 plaatselijk nieuws AMERSFOORT - Het is deze xaand vijfentwintig jaar gele en, dat mevrouw M. A. van /aardenburg als receptioniste in ienst trad bij polikliniek de lichtenberg. Een heel goede re en om haar die dag een kleine eceptie aan te bieden, waarbij owel de direktie als leden van e personeelsvereniging, colle- a's en oud-collega's haar geluk wam en wensen. Misschien is o*n 25-jarig jubileum niet voor edere werknemer een heuglijk eit, voor mevrouw Van Waar lenburg wel: zij doet haar werk La al die jaren nog met toewijding met plezier. Enkele weken na haar jubileum mtmoeten we haar in het gezellige estaurant van de polikliniek. Aan »en tafeltje wacht haar man ons op »n ook haar naaste collega, me vrouw Van de Bedum moet van nevrouw Van Waardenburg bij het jesprek aanwezig zijn: zij heeft im- ners de krant gebeld! KNUS Op de vraag hoe zij ertoe geko- nen is om bij de polikliniek te gaan /verken, antwoordt mevrouw Van Waardenburg: „Voordat we in Amersfoort kwamen wonen had den we eerst in een pension ge- 1 woond en plotseling zat ik de hele 1 dag alleen. Daar kon ik slecht te gen en een kennis van me vertelde me toen, dat er op de polikliniek een receptioniste voor halve dagen nodig was. 1 Binnen een week was ik aan het werk. Ik had eigenlijk het idee om 1 het een paar jaar te doen maar nog steeds vind ik het werk erg leuk. Volgende maand kan ik in de VUT gaan maar dat doe ik niet, ik blijf werken. Ik ben begonnen op de polikli niek toen die nog gehuisvest was in de Korte Bergstraat. Daar was het heel klein en heel knus. Druk, maar niet zo druk als nu. Het was mijn taak om de telefoon aan te nemen, mensen te ontvangen, afspraken te maken en de kaarten op te zoeken. We hadden toen nog open spreek uren. Enkele jaren later zijn we ver huisd naar de Hellestraat. Daar hebben inmiddels allerlei verande ringen plaatsgevonden en er is ook geen open spreekuur meer. Voor het maken van de afspraken wordt nu met de computer gewerkt. Dat is makkelijk maar het is ook een beetje jammer. Hoe moet ik het zeggen.het is allemaal een beetje verzakelijkt. Als het vol is, is het vol, je kunt nu heel moeilijk meer improviseren. Vroeger had ik meer het idee dat ik dichter bij de patiënten stond. Toch zijn er door de jaren heen heel leuke contacten ontstaan. Vroeger kwamen er kinderen een snoepje bij me halen. Die kinderen zijn nu groot en komen nu met hun eigen kinderen hier. Dat is het leuke van het werk: je bent onder de mensen". In de polikliniek, waar een groot aantal specialisten zitting houdt en waar tevens kleine ingrepen wor den verricht, vervult mevrouw Van Waardenburg haar taak op de be nedenverdieping. Zij maakt afspra ken en ontvangt mensen aan de balie voor „haar" specialisten. Zij werkt daarbij nauw samen met me vrouw Van de Bedum. Beiden zijn goed op elkaar inge speeld (mevrouw Van de Bedum werkt er ook al 17 jaar) en begrij pen elkaar al door een enkele blik of een half woord. Want ondanks de drukte, probe ren zij toch ook oog te hebben voor de mensen, die het wel eens wat moeilijk hebben Soms knjgen mensen een naar bencht van de dokter te horen en zijn dan erg verdrietig. Voor zover dat in hun vermogen ligt, probeert dan één van beiden zulke mensen op te vangen. PATIËNTEN Door de jaren heen heeft me vrouw Van Waardenburg het aan tal patiënten zien toenemen: „Op de oude poli, toen ik voor de Keel-, neus- en oorarts werkte had ik één kaartenbak voor de particuliere patiënten en twee voor de zieken fondspatiënten. Dat is nu wel ver tienvoudigd! Ja, Amersfoort heeft natuurlijk veel meer inwoners ge kregen maar er komen ook men sen uit de wijde omgeving, bijvoor beeld uit Ermelo". Mevrouw Van de Bedum merkt op: „Uit heel Nederland komen hier ook mensen, die een allergietest voor wespensteken ondergaan. Dat wordt gedaan door de internist en de huidarts, daar ben je de hele middag mee zoet. De Lichtenberg staat bekend om die test". Zijn de mensen die de polikli niek bezoeken in de loop der jaren veranderd? Nadenkend zegt me vrouw Van Waardenburg: „Toch wel. Vaak is het te druk en dan Gelders orkest öc Maxim Vengerov. Het Gelders Orkest komt volgen de week woensdag naar De Flint met het volgende programma: - Hendrik Andriessen (1892-1981): Symphonische étude. De Neder landse componist Hendnk An driessen onderging de invloed van de Franse componisten uit zijn tijd. Die invloed verwerkte hij op een strikt persoonlijke manier in zijn muziek. - Peter Tsjaikovski (1840-1893): Vioolconcert opus 35 (1878). Door Tsjaikovski's tijdgenoten werd het vioolconcert onspeelbaar geacht. Nu staat het op het repertoire van menig violist. Ook op dat van de Russische violist Maxim Vengerov. Met zijn 15 jaren is hij wel heel vroeg bezig aan een eclatante in ternationale carrière Op 13-jarige leeftijd speelde hij zelfs al met het Concertgebouworkest - Jean Sibelius (1865-1957): Sym- phome nr. 1 in e kl.t., opus 39 (1899). Sibelius is in zijn vaderland Finland een nationale Figuur. Toch is het niet zo dat hij volksmelodieën in zijn werk opnam. Het is meer door dat hij in al zijn muziek steeds op nieuw de schitterende natuur van zijn land beschrijft. Het typisch Fin se in zijn werk zijn de wendingen die hij uit de volksmuziek overnam. Zijn stijl werd vooral beïnvloed door Brahms. Het orkest wordt geleid door Ge rard Oskamp. Oskamp is chef-diri gent van het Symphonie Orkest in Stavanger, Noorwegen. Vroeger is hij enkele jaren als vast gastdiri- gent aan Het Gelders Orkest ver bonden geweest. Woensdag 28 maart in de Stadshal. Aanvang 20.15 uur. (1756-1791) en Georg Philipp Tele- mann (1681-1767). Donderdag 29 maart in de Smt Jo- riskerk. Aanvang 20.00 uur. Docentenconcert muziekschool. De docenten aan de Amersfoort- se Muziekschool laten zich regel matig in concerten horen. Over morgen is er weer zo'n concert. Dan spelen in de aula van de mu ziekschool het Weiderkwartet (Kees Paasen - viool, Ineke Wou denberg - altviool, Nienke Franke- ma - altviool en Joris Boon - cello), Kees van Hage - trombone en Ton Beckers - piano. Op het program ma staat muziek van o.a. Willem Pijper, Joh. Seb. Bach, Hector Ber lioz en Paul Hindemith. Vrijdag 30 maart in de aula van de muziekschool. Aanvang 20.00 uur. La Pat. Een nieuw fenomeen in de Ne derlandse theaters, La Pat, komt overmorgen in het Flint-theater. In het dagelijks leven is zij het burger meisje Patty Trossèl, in de theaters roept ze herinneringen op aan de vamps m het Duitsland van het in terbellum. In haar programma Eine Frau für die Liebe is ze een diva die liedjes zingt waarin vaudeville, jazz, pop en chanson m doorklinken. De aankleding is even extravagant als de teksten van haar liedjes waarin ze extreme gevoelens beschrijft. La Pat wordt in deze productie be geleid door een ensemble met blaasinstrumenten, viool, cello, contrabas, accordeon, keyboard en slagwerk. Vrijdag 30 maart in het Flint-thea- ter. Aanvang 20.15 uur. Orlando kwartet Isabelle van Keulen. Onze nationale trots op kamer muziekgebied is het Orlando Kwartet. Het bestaat uit John Har ding (viool), Heinz Oberdorfer (viool), Ferdinand Erblich (altviool) en Stefan Metz (cello). Dinsdag speelt het ensemble samen met de jonge talentvolle en veel gelauwer de violiste Isabelle van Keulen m de Sint Aegtenkapel. Op het pro gramma staat: - Joseph Haydn (1732-1809): Strijk kwartet m F gr.t. opus 77 nr. 2. Dit kwartet is geschreven door de nj- pe meester die Haydn in 1799 was. In deze tijd heeft Haydn de invloed van zijn vriend Mozart verwerkt m zijn eigen schijnbaar ongecompli ceerde stijl. - Ludwig van Beethoven (1770- 1827): Strijkkwartet m Es gr. t. opus 74, bijgenaamd het „Harpkwartet". Dit kwartet ontstond m Beethovens tweede stijlperiode, in 1809, kort na de zesde symphonie (Pastorale). In deze periode schreef Beethoven zijn meest populaire werken. Bijna steeds getuigen ze van een heldere monumentaliteit. - Johannes Brahms (1833-1897): Strijkkwintet nr. 2 in G gr. t„ opus lievelingsinstrument de altviool. De melodieën lijken aan volksliedjes ontleend. Dinsdag 3 april in de Sint Aegten kapel. Aanvang 20.15 uur. Isabelle van Keulen. Heideibergs kamerorkest. Een van de bekende kameror kesten in Europa is het Heidelber- ger Kammerorchester. Het orkest nam menige plaat op. Op zijn jongste tournee doet het ook Amersfoort aan. Morgenavond speelt het in de Sint Jonskerk een programma met muziek uit de 18e eeuw. Het ver meldt de namen van Antonio Vival di (1678-1741), Joh. Seb. Bach (1685-1750), Wolfgang Am. Mozart La Pat: 'Eine frau fur die liebe' moeten de mensen lang wachten. Zij zijn dan wel eens een beetje kwaad op ons maar wij kunnen er weirug aan veranderen. Het loopt altijd uit. Meestal wordt er om de vijf minuten een patiënt afgesproken, maar als je om het kwartier afspreekt worden de wachttijden nog langer. Het duurt nog soms al een paar maanden voordat de mensen terecht kunnen. Je probeert als er veel mensen zijn om geduldig te blijven maar als dan de telefoon ook nog alsmaar nrtkelt heb je geen tijd om ze uitge breid te woord te staan". Zij, en ook haar collega, kan echter heel goed tegen de drukte Ook heeft zij be grip voor de mensen: „Ach, als je zelf hebt ervaren hoe het is wan neer je onder doktersbehandeling bent, weet je wel hoe angstig men sen kunnen zijn". Zo ziet mevrouw Van Waarden burg elke dag weer vele tientallen mensen de poli binnenkomen en verlaten. Een enkele keer verlangt zij nog wel eens terug naar de knusheid van vroeger maar zij rea liseert zich, dat je met je tijd mee moet gaan. Voor veel bezoekers zal zij on getwijfeld een vertrouwd gezicht achter de balie zijn; een toegewijd medewerkster die hen met rustige aandacht te woord staat. We be sluiten het gesprek en nemen har telijk afscheid van elkaar. Dat mevrouw Van Waardenburg en mevrouw Van de Bedum op recht geïnteresseerd zijn in hun werk, blijkt wel uit het feit, dat zij 's middags samen naar een cursus liplezen gaan. „Vooral bij de Keel-, neus- en oorarts komen nogal eens dove mensen", zo vertellen zij. „Omdat wij hen beter willen be grijpen zijn we deze cursus gaan volgen, die door een logopediste wordt gegeven. Het is nog best moeilijk maar het is ook leuk". Mevrouw van Waardenburg zit al 25 jaar achter de balie bij De Lichtenberg. (advertentie) Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland. Redaktie Bert Vos, algemeen hoofdredakteur BDU-TV Reakties naar Redaktie BDU-TV-Corner, Postbus 67. 3770ABBarneveld Uit Ede kwamen talrijke enthou siaste reacties van kijkers, die op maand»" 19 en dinsdag 20 maart via het kabelkrant-kanaal hebben gekeken naar de lokale televisie uitzendingen, die BDU-TV in sa menwerking met de stichting Lo kale Omroep Ede verzorgde. De geluidsstoring, die tijdens de eer ste helft van de eerste uitzending optrad, kon gelukkig snel worden verholpen, zodat de herhaling perfect de kabel opging. Ver schillende kijkers vroegen ons, waarom wij niet vaker met derge lijke lokale televisie-uitzendingen komen. Zij zagen wel iets in een wekelijks plaatselijk journaal. Ook wij zouden het produceren van een dergelijk journaal uiter aard op prijs stellen. Maar het is allemaal niet zo simpel. Het pro duceren van regelmatige televi sie-uitzendingen, ook op lokaal niveau, is een kostbare aangele genheid. Uitzendingen als voor de verkie zingen moeten dan ook als een eenmalige „aanbieding" worden beschouwd. Enkele kijkers uit Leusden vragen zich af, waarom er niet wat meer plaatselijk nieuws via de Leusder Kabelkrant wordt gebracht. En dan hebben ze het met name over de belangrijkste nieuwtjes uit commissie- en raadsvergaderin gen. Zij zouden graag een wat bre der nieuwspakket op de Leusder Kabelkrant zien buiten de politie berichten. Wij hebben deze opmerkingen doorgegeven aan de redaktie van de Leusder Krant die de dagelijk se berichtgeving voor de Leusder Kabelkrant verzorgt. Er wordt aan gewerkt. Gemeenteraadsverkiezingen be horen tot de meest turbulente tij den van een redaktie. Ook de cen trale kabelkrant-redaktie heeft dat vorige week duidelijk onder vonden. Vanuit meer dan zes lo- katies kwamen de uitslagen op de centrale redaktie binnen, waar de gegevens voor de verschillende kabelkranten werden verwerkt. Dat niet alles volgens „planning" plaats vond, zal duidelijk zijn. Toch konden de meeste kijkers al snel kennis nemen van de eerste uitslagen en werd later op de avond een keurige zetelverdeling gepresenteerd in- taart-diagram en kwamen de kleurenfoto's van de gekozen kandidaten in beeld. Dat alles aangevuld met berichten Een beeld van de centrale kabelkrantredaktie tijdens de verkiezingsavond, woensdag 21 maart een heksenketel Tijd speelt hierbij een belangrijke rol. Een kabelkrant moet aktueel zijn en daarom is het zaak, dat elke uitslag vrijwel meteen wordt verwerkt voor de kabelkrant. De redaktie is daarbij afhankelijk van de snelheid, waarmee een ge meente de resultaten van de ver kiezingen verwerkt en doorgeeft. en commentaren van lokale politi ci. Een heel karwei, maar het is weer gelukt. Meer dan in totaal 300 berichten, beelden en dia grammen werden die avond ver werkt en naar de verschillende kopstations van de plaatselijke kabelkranten verzonden. MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Bameveld: Leusden: Ede: Geldermalsen Buren: Woudenberg: Scherpenzeel: Renswoude: Maam. Ni jkerk: kanaal-63 kanaal 4 kanaal 52 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertenties: voor alle informatie; 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Paas-special, alle kabelkranten: 10 t/m 14 april Nijkerk, Boerenmaandag: 17 t/m 21 april Informatie over adverteren in deze specials: 03420-94888. 0 De Nijkerkse Kabelkrant wordt erg goed bekeken. Dat blijkt uit de kortgeleden bekend geworden cijfers van een Intomart-onder- zoek, dat in opdracht van BDU- TV in het eerste twee maanden van dit jaar in de gemeente Nij kerk werd gehouden. De Nijkerk se Kabelkrant is erg bekend: 96 procent van de 14.200 Nijkerkers ouder dan 12 jaar kennen de ka belkrant. Het totaalbereik ligt op 93% (13.600 kijkers). Het weekbe- reik, dat zijn de mensen die in ieder geval één keer per week naar de Nijkerkse Kabelkrant kijken, ligt op 79%. Het dagbereik, men sen die elke dag minstens één keer kijken, is 35% en dat is een erg goede score: de best bekeken ka belkranten in Nederland hebben een dagbereik tussen de 30 en 40%. Voor meer informatie over het bereik van de kabelkrant: BDU-TV, t a v. de heer T. Roskam, Postbus 67, 3770 AB Barneveld In de afgelopen periode voor en tijdens de verkiezingen werden de uitzendingen van de Kabelkrant voor Geldermalsen en Buren ver schillende keren onderbroken door TV-uitzendingen van de Lo kale Omroep voor Geldermalsen en Omstreken (LOGO). Eén en an der gebeurde uiteraard in nauw overleg met BDU-TV. Op de ver kiezingsavond werd samenge werkt, waardoor in de pauze(s) van de rechtstreekse uitzending vanuit het gemeentehuis van Gel dermalsen, de kabelkrant in beeld kwam met de meest aktuele uit slagen en berichten over de ge meenteraadsverkiezingen. Ton is marktkoopman en dat is iets anders dan ergens een vaste winkel hebben. „Ik folderde al en kele jaren in de gebieden, waar ik op de markt sta, maar ik had vaak het idee, dat de folders niet altijd op de juiste plaatsen arriveerden en ben toen op zoek gegaan naar een goed alternatief." Dat alternatief werd de kabel krant. Ton: „Ik wil me graag on derscheiden van mijn collega's en daarom ben ik de eerste markt koopman die op de kabelkrant ad verteert Als het allemaal goed verloopt heb ik er zelf geen omkij ken naar èn ik heb de zekerheid dat ik nu mijn hele gebied bereik." Vanaf vorige week staat „Ton's Groente Fruit" op de kabel krant van Renswoude, Scherpen zeel, Woudenberg en Maam met speciale aanbiedingen. Op maandag. „Want zegt markt- handelaar Ton Kievit-v.d. Weerd, dan zit ik op dezelfde dag als alle Spar-zaken en dat is mooi meegenomen omdat het toch even wennen zal zijn voor mijn klanten om in plaats van mijn folder in de bus te vinden nu even de TV aan te moeten zetten. TON S GROENTE FRUIT EEN TOPKLASSE VOOR IEDEREEN Advertentie van „Ton's Groente Fnnt Maar dan zien ze dan ook mijn uiterst scherp geprijsde aanbie dingen in kleur!

Leusder Krant | 1990 | | pagina 8