Sterk optreden Leos-mannen )lympia blijft ware :welgeest voor LHV leusder krant „Wij willen accent leggen op de jeugd" Titelkansen SVL aanwezig hksbinnen Leusdenaren pakken punt Zangrijk verlies mannenhandballers Waterpolovoorzitter Reinald Bakker: Libregts te nieuwe coach zal zijn den vol hebben aan het op dien van het moraal. En die uwe zal geen problemen iervinden met spelers? Er natuurlijk altijd spelers die met met de trainer kunnen den. Er zijn ook mensen die kilometer per uur te lang ui vinden. En als men die Iheid maar lang en vaak g overschrijdt, wordt de urn snelheid van zelf hoogd (Zo is het ook ge in bij de verhoging van 100 1120 km/u.) Recht roeien Sport loENSDAG 4 APRIL 1990 hoor u denken 'nee, toch niuet over die Libregts, hè. wil het toch wel even 'bben over die Libregts. ie bescheiden en wat verle- i man heeft het Nederlands al naar WK-voetbal m Italië oodst. lanvcerder Cullit, waarvan areen hoopt dat hij toch zal doen, heeft geroepen de bondscoach maar niet moet gaan naar Italië, sl spelers schijnen het met ht eens te zijn. a inmiddels is Thijs Li- gts op non-actief gezet. fcbaar heeft dat veel indruk naakt op de spelers, die ssaal vonden dat Libregts meemocht. Getuige de Ë/ider van Ronald Koeman de stomme actie van Hans Breukelen in de wedstrijd en Rusland. hgenlijk hadden de spelers WK moeten mislopen, want i was Libregts natuurhjk al- ng weggeweest. Maar voor- wg zitten we nog met de ubhifselen van deze trainer, int laten we eerlijk zijn- Net de juiste trainer waren toch allang verlost geweest |vi West-Duitsland. (Ik eek u nog wel tijdens de Frits Schoenmaker LEUSDEN - De overwinning op Unicornus heeft de mannenvo- leyballers van Leos geen windeieren gelegd. De Leusdenaren behaalden voor het eerst op de voor hun lastige vrijdagavond een punt. Bijna waren dat er twee geweest, want in de beslis sende vijfde set leidden zij tot 14-13. De routine van het op de derde plaats staande Huizen was uiteindelijk toch doorslagge vend. De thuisclub won de laatste set met 17-15. bij een stand van 12-5 gewisseld voor Ruud Kooien. „Niet omdat Ronald het zo slecht deed, maar omdat Ruud wat feller is en wat leven in de brouwerij kan brengen. Hij praat veel en kan de rest soms oppeppen. Maar zijn vele praten komt de wedstrijd niet altijd ten goede, hoor." Het verlies van de eerste set kon door de wissel met worden voorkomen. De gerouti neerde Huizenaren wonnen de set met 15-6. In de tweede set kwam Klaas Jan Hutten de met zo sterk spelende Niels Noorlander vervangen. Deze set werd gekenmerkt door wissel vallig spel van beide teams. Leos Lep uit naar 1-4, maar zag Huizen door eigen aanvalsfouten bijkomen tot 6-6. Door goed serveren van Alex Moraal liepen de Leusdena ren weer uit naar 6-9. Bij 6-11 vroeg Huizen een time-out aan, maar dat mocht met baten. De bezoekers gaven de voorsprong niet meer uit handen en trokken met 7-15 het verlies van de eerste set weer vol komen recht. In de derde set was het initiatief weer voor Huizen. Toch kon Leos tot 7-7 bijblijven vooral door goed aanvallend spel van Rob de Ko ning. Daarna kreeg het veel gele genheid om via eigen service pun ten te scoren, hetgeen echter niet gebeurde. Aanvallend liet Hutten op dat moment teveel kansen on benut. De punten werden wel ge maakt door de thuisclub, die uitein delijk met 15-9 won. Trainer Rob Vooijs was duidelijk ingenomen met het resultaat. „Ze hebben er keihard voor gewerkt. Het ging natuurlijk nog lang niet vlekkeloos, maar dat ene puntje hebben we toch maar gepakt. Met een beetje geluk waren dat er twee geweest. Het schort bij ons nog aan een goede blokkering. We trainen er hard op, maar vanavond hebben we daar weer bijzonder weinig punten mee gehaald. Verder wordt teveel gepraat. Het leek af en toe wel een discussieprogramma in het veld." Leos heeft in de vroege ochtend van zaterdag een punt gehaald in Huizen. De wedstrijd zou eigenlijk om half tien beginnen, maar er kon pas een uur later gestart worden. De wedstrijd was uiteindelijk om half één afgelopen. „Dat was wel in ons voordeel," grapte Vooijs na af loop. „De vrijdagavond ligt ons met zo. De zaterdag ligt ons duidelijk beter." Trainer Vooijs was begonnen met Ronald van Doorn als spelver deler. Deze werd m de eerste set Edwin Meijerman...aanvallende off-day... In de vierde set waren beide teams weer aan elkaar gewaagd. Bii 12-10 moest Vooijs zijn team nog even toespreken. Leos knokte zich weer naast Huizen en stelde via 16- 14 m ieder geval één punt veilig. In de vijfde en beslissende set waren de Leusdenaren ook bijna succesvol. De vijfde set, die door veel trainers een loterij wordt ge noemd, was voor Leos tot nog toe weinig succesvol Ieder fout is in zo'n vijfde set een punt. Bij de wisseling van speelhelft leidden zij met 6-8. Leos kwam zelfs op matchpoint, 13-14, maar na 15-15 trok Huizen de winst bij 17-15 uit eindelijk toch nog naar zich toe. Vooijs: „Deze wedstrijd heeft, denk ik, wel wat zelfvertrouwen aan de ploeg gegeven. Waar ik alleen nog wel van baal dat er zo veel gepraat wordt in het veld. Het lijkt af en toe wel een praatpro gramma en dat kost punten. Dan moet je weer een time-out aanvra gen om de zaak weer te sussen. Als ze nu eens probeerden positief met elkaar om te gaan en niet over elk woord te discusieren. Want daar schieten we niets mee op." Aanstaande zaterdag komt lei der NVC uit Nijkerk naar De Meent in Leusden. Volgens Vooijs kan Leos tegen NVC vrijuit spelen en hij gelooft wel in een stuntje. Leos zal er m ieder geval moeten knokken, om het de lijstaanvoerder moeilijk te maken. Spelers Leos (mannen): Niels Noorlander, Erik van Dijk, Ruud Kooien, Rob de Koning, Alex Mo raal, Klaas-Jan Hutten, Edwin Meijerman, Mark Bruin en Ro nald van Doorn. AMERSFOORT - In Amersfoort is een roeivereniging in op richting. De stad heeft hiervoor een uitstekend stuk roeiwater; de Eem, met weinig vracht vaart en over een lange afstand recht (ideaal voor roeiers!). Met een bevolking van hon derdduizend mesnen moet het mogelijk zijn een roeivereni ging op te zetten. In een ver gelijkbare stad als Alkmaar is een roeivereniging met over de tweehonderd leden, het geen de levensvatbaarheid van een op te richten vereni ging in Amersfoort onder streept," aldus Annemieke Schriemer. Annenuek vraagt alle roei- sportliefhebbers uit Amers foort en Leusden de meuwe vereniging te steunen en zich m te schrijven als aspirant-lid. „Hoe groter het aantal leden des te eerder de tot stand ko ming van de vereniging. De Eerste Algemene Ledenver gadering staat gepland voor eind deze maand. Belangstel lenden kunnen contact opne men met Guus de Jong (650496) of Annenuek Schriemer (752958). - voerder To Schoenmakers neemt het Olympia-doel onder vuur. LHV leed voor eigen publiek een kostbare Jlaag: 11-12. SDEN - Het Hilversumse Olympia'25 ontpopt zich voor de sdense handbalsters van LHV tot een ware kwelgeest. De *as is, na drie duels in het recente verleden, 3-0 in het Weel van de Hilversummers. Tot drie keer toe was het ichil niet groter dan één doelpunt, maar wedstrijdpunten tide dat voor de Leusdenaren niet op. Zondag moesten de p-ers opnieuw buigen, waardoor de ploeg voor eigen pu- tótde leidende positie in de eerste klasse kwijtraakte: 11-12. k mannen kunnen zich gaan opmaken voor degradatie- dbal. In Maarssen gingen de Leusdenaren de boot in tegen SM, dat één van de degradatieplaatsen bezette. Na het 20- «sultaat, wisselden beide ploegen stuivertje in het klasse- it en is LHV op de voorlaatste plaats beland. LHV begon nog veelbelovend met snelle treffers van Anja Douma en Carla Mossel, waardoor LHV op een 2-0 voorsprong kwam. Vanaf het moment dat Olympia de stand weer gelijk trok, ontwikkelde zich een gelijkop gaande strijd, waarin beide teams afwisselend op voro- sprong kwamen. Via 3-3 en 3-5 be sloot de thuisploeg uiteindelijk de eerste helft toch met een voordeli ge marge: 6-5. Na de pauze bleef het wedstrijd beeld nagenoeg hetzelfde, waann beide teams elkaar tot 8-8 geen duimbreed toegaven. Toen liet LHV een paar steekjes vallen, waarvan de tegenstander profi teerde en uitliep naar 8-11. Uitge speelde kansen werden aan Leus- dense kant gemist en dat kon de ploeg zich tegen deze opponent met permitteren. LHV herstelde zich echter sterk en leek in de slotfase alsnog een wedstnjdpunt binnen te kunnen halen. In een laatste krachtsinspa- ning werd het gat uiteindelijk door Carla Mossel gedicht: 11-11. Hoe wel een gelijkspel verdiend zou zijn geweest, haalde Olympia met een schot van afstand alsnog de volle winst binnen: 11-12. Door dit resultaat zakte LHV in de algemene rangschiking naar de derde plaats. Koploper BHC maakte tegen DWSM geen fouten (5-7) en nummer twee Nijenrodes won bij ASV (5-9). Van de kansheb bers ging HVBS thuis in de fout tegen HVN/Attüa (4-5), waardoor LHV het punt voorsprong op de Bunschotenaren vasthield. Met de duels tegen Nijenrodes (zondag in Leusden) en BHC (een week later in Bussum) in het vooruitzicht, zijn de komende weken al van door slaggevend belang voor de kansen op een titel en promotie voor LHV. ZIJDEN DRAADJE Voor de mannen hangt het voort bestaan in de tweede klasse na zondag aan een zijden draadje. Te gen degradatiekandidaat DWSM gingen de Leusdenaren, na een spannend duel, uiteindelijk met 20-17 de boot in, waardoor de LHV-ers onder de rode streep te recht zijn gekomen. Weliswaar is het verschil met de middenmoot nog uiterst klein, maar in de slotfa se van de competitie zullen de Leusdenaren nog stevig aan de bak moeten om een deceptie te ontlo pen. Met name de defensies van bei de ploegen hielden zondag onder zomerse omstandigheden open huis. LHV, dat zonder Ed Davids (gestopt), Robert Boer en Matthijs Jantzen in het doel zocht naar een nieuwe balans in het team, had on voldoende antwoord op de aanval lende acties van de middenopbou wer van de tegenstander. Die zocht met succes naar afspeelpunten op de cirkel, maar bleek zelf ook over een flink schot te beschikken. Dat bracht de Leusdense afweer vaak in problemen. Met name m de tweede helft, toen de Leusdenaren uit een ach terstandsituatie sterk terugkwa men en het heft m handen leken te nemen, faalde de aanval op crucia le momenten. Twee strafworpen werden gemist, terwijl men in break-outs verzuimde de doelman van de tegenstander te passeren. Omdat DWSM een paar keer pro fiteerde door na een afgeslagen aanval zelf te scoren, gaf LHV de wedstrijd uit handen. LHV begon nog veelbelovend, toen de ploeg een 0-2 voorsprong nam. Tot 1-3 behielden de Leusde naren het initiatief, maar zagen de produktie stokken. Via 2-4 en 4-4 boog DWSM bij 6-4 de stand in eigen voordeel om. Bij 8-8 kwamen de bezoekers weer langszij, maar de gastheren gingen rusten met een voordelige marge op zak: 9-8. Na de pauze maakte LHV een 11-8 achterstand goed en sloot bij 11-11 weer aan. Vanaf dat moment ging de stand tot 17-17 gelijk op, waarbij het initiatief bij DWSM bleef berusten. In de slotfase bleek de tegenstander over de sterkste zenuwen te beschikken en werd LHV alsnog met lege handen naar huis gestuurd: 20-17. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Anja Douma (5x), Ria Meyerink (2x), Carla Mossel (2x), To Schoenmakers en Hilde Steen beek (ieder lx). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Onno Zwaan (4x), Daan Bleuel (3x), Willem van der Hey- den (3x), Ruud Bosch (2x), Mat thijs Jantzen (2x), Wil van Kollen burg, Ronald Morren en René van Garderen (ieder lx). k vrouwen van LHV hadden de hervatting van de ver- tnpetitie ongetwijfeld anders "jesteld. De ploeg kwam, na noei2ame start, in de zaal lang- op dreef en stelde een plaats ^oogste afdelingsklasse vei- °ie ervaring zou de ploeg n kunnen gebruiken op het was de algemene opinie, was de ploeg op de laatste 'an de eerste helft op de eer- tts terecht gekomen, jwel LHV ook op het veld eerst in de eerste klasse «gt het niveau over het alge- iets lager Die bewenng ondersteunt door het feit dat ""denaren, die in de zaal met kwamen dan een vijfde op het veld bovenin mee- *n. Daarbij moet overigens !n ^getekend dat de ploeg let *°P en schouders boven t uitsteekt, zoals een seizoen f. maar de eerste plaatsen en met drie andere regel- kanshebbers en één of twee Iers Eén van die outsiders is het Hil versumse Olympia'25, dat een sei zoen eerder LHV promotie belette, door een beslissingswedstrijd te winnen. De Hilversummers hielden aan zeven duels zes punten over, maar gaven daarmee maar vier punten toe op de koplopers LHV en BHC. Toch leek de ploeg een te kloppen tegenstanders. Zeker ook omdat LHV de voorbereidingen op het veldseizoen zeer serieus had genomen. De ploeg ging vroegtij dig naar buiten en dacht ook de ervaringen uit de zaalcompetitie te kunnen benutten. Voor eigen publiek kwam LHV toch een tikje bedrogen uit. Olym pia, dat m de zaal een klasse lager uitkomt, bleek een taaie sta-in-de- weg, waartegen LHV met het eigen spel kon spelen. Trainer Theo Geerding zag dan ook de slechtste wedstnjd van het seizoen, maar dat moet wellicht ook als de verdienste van de Hilversummers worden aangemerkt. Anja Douma probeert van afstand een muur van Olympia-spelers te overtroeven. Reinald Bakker, voorzitter van de waterpolocommissie, streeft er naar met zijn ploeg de derde klasse van de landelijke competitie te bereiken. LEUSDEN - Het eerste wa terpolo mannenteam van de vereniging De Haaien gaat promoveren naar de hoogste districtsklasse. De negen Leusdenaren spelen water polo in het district Noord- Holland, tweede klasse, sa men met tien andere ploe gen, waarvan de beste drie doorgaan naar de eerste klasse. „Wij streven ernaar om derde klasse van de lan delijke competitie te gaan spelen." dat zegt Reinald Bakker, voorzitter van de waterpolocommissie en spe ler van het team. „Het is moeilijk om uit een bepaald district weg te komen. Het niveau van het spel en de scheidsrechters worden an ders. Wij moeten wel oppas sen dat er aansluiting blijft met het tweede team, in verband met de doorstroming van spe lers. Eigenlijk zou heren 2 ook moeten promoveren, maar dat zit er waarschijnlijk met in," aldus Reinald Bakker. „De laatste belangrijke wedstrijd is tegen de koploper KAZ uit Amsterdam. Daar heb ben wij al eens een uitwed strijd tegen gespeeld, maar die hebben wij verloren. KAZ heeft een fysiek sterk team, terwijl wij het van snelheid moeten hebben. Maar zelfs als deze wedstrijd wordt verloren, blijft de promotie een feit." Bakker speelt nu zo'n ander half jaar bij De Haaien, die hij nog van vroeger kende. „De Haaien is een vriendenploeg en dat trekt mij wel aan. Je ziet ook dat de mensen, na de brand in het oude zwembad, terugkomen." Bakker heeft veel ervaring met waterpolo. Hij oegon al op zijn zesde bij de Amersfoortse zwemvereniging AZPC. Ver volgens speelde hij bij 't Gooi in Bussum, HZ PC m Heereveen en De Houtrib m Lelystad. „Het leuke is dat ik eigenlijk alleen maar promoties heb meege maakt. Ik heb vooral in Lely stad veel voordeel gehad, daar hadden ze namelijk twee be taalde trainers." Volgens Bakker gaat het erg goed met De Haaien. Het aan tal jeugdspelers waterpolo bij voorbeeld is toegenomen van twee tot vijfendertig spelers. „Wij willen het accent leggen op de jeugd. Dat proberen wij te doen door een waterpolo- toernooi voor scholen te orga niseren. Maar ook de zwem- vierdaagse kan kinderen inte resseren voor het zwemmen in het algemeen. Een ander toer nooi komt er in september, waarbij een Engels waterpo- loteam wordt uitgenodigd." Het feit dat het wedstrijd- zwemmen en het waterpolo twee gescheiden vormen van sportbeoefening zijn, daar is Bakker niet erg tevreden over. Bakker „Ik vind dat 't beter ge combineerd moet kunnen worden. De jeugd hoeft niet op jonge leeftijd in een hokje ge duwd te worden, ze moeten een vergelijk kunnen maken. Ik begrijp wel dat er een keuze tussen zwemmen en waterpolo gemaakt wordt, als het niveau hoger wordt. De A-selectie heeft bescherming nodig, maar het zouden geen twee kampen behoren te zijn." „Veel mensen raken na een tijdje uitgekeken op het baan tjes zwemmen. Die stoppen dan of ze gaan door met een teamsport, waterpolo." Samen met de nieuwe aanwas ver klaart dat de groei. „De be doeling is dat er naast de he ren-, de dames- en de aspi rantenteams een jeugdteam en een pupillenploeg komt." Dat geeft niet alleen het probleem van de extra ruimte die in het zwembad gehuurd moet wor den, maar ook het probleem van de scheidsrechters. Bak ker: „Als een team geen scheidsrechter kan leveren, dan kan het ook geen compe titie spelen. Dat is erg verve lend, maar wij proberen om het komende seizoen een scheidsrechtercursus hier heen te halen." Bakker blikt vast vooruit op de komende wedstrijd tegen KAZ; „Het gaat een harde wed strijd worden, toch hebben wij een goede kans. Dit is voor ons een thuiswedstrijd, wij hebben trouwens tot nu toe alle thuis wedstrijden gewonnen, terwijl KAZ veel uitwedstrijden heeft laten liggen. Wij moeten ge woon ons eigen, snelle spel spelen." Remald Bakker: „Veel mensen raken na een tijdje uitgekeken op baantjes zwemmen. Die stoppen, of gaan door met een teamsport. Waterpolo, bijvoorbeeld. LEUSDEN - Het eerste team van de Schaakvereniging Leusden heeft de kansen op het kampioen schap in de le klase B voorlopig in eigen hand gehouden. In een bijzonder enerverende wedstrijd werd koploper Vianen I op een voorlopige 4-3 achterstand gezet, waarbij een 4,5-3,5 overwinning mogelijk lijkt. Het niveau van de wedstrijd lag echter teleurstel lend laag voor twee kampioens kandidaten. In alle partijen die tot een beslis sing kwamen was dat te wijten aan grove fouten. De eerste partij die tot een einde kwam hoorde daar niet bij: Jaap de Jager hield de zeer sterke kopman van Vianen met zwart keung op remise. Even later kwam Leusden op voor sprong. De tegenstander van Bert Uneken was zijn zenuwen waar schijnlijk niet geheel de baas en gaf totaal onnodig zijn dame weg. Hans Peperkamp had in een Ko ningsgambiet actief spel gekre gen, maar of het helemaal correct was viel te betwijQen. Zijn tegen stander vertrouwde de zaak ech ter ook niet helemaal en bood re mise aan. Omdat Leusden voor stond werd dit geaccepteerd. Daarna was het de beurt aan Leus den om fouten te maken. Juist twee van de betrouwbare spelers gaven beiden een stuk weg en daarmee meteen hun ongeslagen status: Wim Velker en Jan Snij ders. Leusden kwam op 3-3 door dat Pieter de Jager een kwaliteit cadeau kreeg. Bij Carel Vos leek het helemaal mis te gaan, maar toen zijn tegenstander in tijdnood een simpele winst liet liggen be gonnen de zenuwen hem ook par ten te spelen. Ondanks de voor sprong van een kwaliteit liet hij zich steeds meer in het nauw drukken en toen de veertig zetten eenmaal bereikt waren was zijn stelling een puinhoop: 4-3. De af gebroken partij van Arnold Peper kamp lijkt goede remisekansen te bieden, ook al kan zijn tegenstan der op pionwist spelen. Leusden moet nu eerst op 12 april de uitwedstrijd tegen HSG IV tot een goed emde brengen. Als dan de week daarna de afgebroken partij tegen Vianen remise wordt gehouden lijkt het kampioen schap er toch nog in te zitten voor Leusden. heuse n III lijkt zich aardig te ont worstelen aan de degradatiezor- gen in de derde klasse B. De uit wedstrijd tegen Nijkerk III werd een vrij gemakkelijke 3-5 overwin ning. Vooral aan de kopborden was Leusden superieur. Sander Berg, Theo Elschot, Jaap de Jager sr. en Gerard v.d. Weer wonnen. Het vijfde punt kwam uit de remi ses van Arie Valkenburg en Leen Boogaard. Voor de onderlinge competitie werden 13 partijen gespeeld. De meest in het oog lopende uitslag was de overwinning van Dick Wil- ligenburg op Egbert Moed. Uitslagen: Roelofs - Sharizadeh Stieneri - Halkes de Rijke - Elschot Moed - Willigenburg Nijhof - Van de Weerd Struiwig - Boogaard Van Kampen - G. Wisman Modin - v d. Pol Van de Tang - Buurlage Van Kleef - Mus Verschuur - Pasman Rietveld - Veenendaal Langman - Valkenburg Stand aan de kop: 1 .J. de Jager jr 2 P de Jager 3. Uneken 4. Vos 5. Velker 6. H. Peperkamp 7/8 A. Peperkamp de Rijke 9. Shahrizadeh 10/11. Roelofs Stienen afgebroken afgebroken 1-0 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 remise 1-0 1-0 1894 1783 1754 1714 17-8 1704 1687 1687 1686 1681 1681

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11