/Vij willen geen half en gammel gebouw' [ijn manier van werken is sneller en goedkoper' Zakennieuws Stoutenburg van de baan Fietspaden wijken voor bushaltes EHBO VLEES, VLEES EN NOG EENS VLEES... ngeren praten met raadsleden over jongerencentrum WENS IN VER VULLING pert Zwarteveen maakt muziek met hulp van computer S wil ook bouwen in Leusden-Zuid NIEUWE MODEZAAK VAN HOGEVEEN IN HAMERSHOE Over de kop Rijbewijs vergeten Auto in brand Wisseltruc plaatselijk nieuws Wethouder Bram Vroon was het met een met dit argument. „Van zelfwerkzaamheid moeten we niet teveel verwachten. In het verleden is gebleken dat dit vaak een moei zame zaak is." Volgens hem was het uitgangs punt bij het opstellen van het pro gramma van eisen dat er zoveel mogelijk activiteitren gehouden moeten kunnen worden in het cen trum. „Ervaringen bij andere jon gerencentra hebben geleerd, dat dit het beste werkt. Op deze ma nier bereik je zoveel mogelijk jon geren." Dat dit ook betekent dat er veel ruimte nodig is, zag Harm Offereins (GPV/SGP) niet zo zitten. Volgens de werkgroep moet het gebouw een oppervlakte krijgen van bijna 600 m2. Offereins verbaasde zich hier- De EHBO-groep Hamersveld houdt donderdagavond rayon- wedstnjden in sporthal De Korf. Zeven ploegen uit de om geving strijden om de beste plaatsen. Aanvang 20 uur, voor belangstellenden is toegang gratis. LEUSDEN - Een vrouw uit Amers foort reed dinsdagmiddag met haar auto te dicht langs het troittoir van het bruggetje over de Horster- weg. Zij raakte met de voorwiel van haar auto de troittoirband, waar door haar auto over de kop sloeg. Daann zat ook haar baby. Moeder en kind bleven ongedeerd. LEUSDEN - Bij een algemene ver keerscontrole op de Hessenweg ter hoogte van de Emelaarseweg bleken 6 mensen hun nj- of kente kenbewijs met bij zich te hebben. Zij moesten later naar het politiebu reau om dit te laten zien. Verder kreeg één automobilist een bekeu ring, omdat zijn auto met APK ge keurd was. Vier mensen bleken hun veiligheidsgordel niet om te hebben. Ook zij kunnen een be keuring tegemoet zien. HOEVELAKEN/LEUSDEN - De grootste vleesschotel ter wereld werd onlangs gemaakt in Hoevelaken. Mevrouw Timmer van slagerij Timmer uit Leusden was een van de tien vrouwen van de werkgroep van Ambachtelijke Slagersvrouwen die hieraan mee deed. De schotel werd gemaakt ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijfspand van Van den Born Vleeswaren uit Hoevelaken. Er waren 12000 plakjes vleeswaar nodig nodig om de schotel te maken. Voor wie van vleeswaar op zijn brood houdt...(Foto: Jan Verhoeff) DENSDAG 4 APRIL 1990 Peter van der Snee en Ellen Rietveld voor café De brouwerij dat vanaf zaterdag The Wish heet. LEUSDEN - Café De Brouwerij heet vanaf zaterdag 7 april The Wish. De eigenaar, de heer Bunnik, verkocht het café aan zijn barkeeper Peter van der Snee en diens vrouw Ellen Rietveld. Deze week werd het pand van binnen ingrijpend verbouwd. De nieuwe eigenaars zijn van plan om de mogelijkheid maaltijden te bestellen uit te breiden. „Wij willen meer gerechten op het menu zetten," vertelt Van der Snee. Die maaltijden zullen dan vooral overdag geserveerd worden. De nieuwe eigenaar hoopt dat tij dens de avonduren het vertrouwde publiek in de zaak blijft komen. De opening zal zaterdag opgeluisterd worden door de rockformatie Bitch. Hun optreden begint om 21.00 uur. U5DEN - Met gevoel voor ter eindigde Philip Mij zen pleidooi voor de commissie ojn en Huisvesting om niet te en in het programma van ei- roor een nieuw jongerencen- (iAls ik het doormidden ór," helpt dat de kosten om- te brengen," zei hij, terwijl et programma omhoog hield. voorzitter van de kersverse tgroep van De Geut en JUID ilrte een vergelijking met het imefümpje van een verzeke- jmaatschappij, waarin een bij het wegrijden uit twee de- >bjkt te bestaan. moraal van het verhaal was |t>ns hem dat een halve investe- een slechte is. „Wij staan voor i beslissing die gaat over de >mst van het jongerenwerk m ien. Een goede investering is de bouw van een heel centrum. Een slechte investering is een half en gammel gebouw." De commissie moest dinsdag avond beslissen over een jonge rencentrum dat volgens het pro gramma van eisen 1,2 miljoen gul den moet gaan kosten. Oorspronkelijk was er een be drag van 1 miljoen gulden gereser veerd. Bij de behandeling van de begroting in november vorig jaar had de gemeenteraad echter be slist dat dit bedrag gehalveerd moest worden. Er was namelijk geld tekort voor de verbouwing van de bibliotheek en dat had volgens de raad meer haast dan het nieuwe jongeren centrum. „Dat er een nieuw jongerencen trum moet komen, daar zijn we het wel over eens," begon VVD-raads- lid Lily van Amerom. „Bij de ver bouwing van de bibliotheek had den echter meer mensen belang en die verbouwing is in hetzelfde jaar aan de orde als de bouw van het jongerencentrum," verdedigde zij de halvering van het bedrag. Van haar kwam ook het meeste verzet tegen het programma, zoals dat door de werkgroep van de jon gerenorganisaties was ingediend. „Bij de behandeling van de begro ting hebben wij gezegd dat het jon gerencentrum een sober gebouw moet worden. Het geld dat wij in november ter beschikking hebben gesteld 500.000,-) is misschien wel te weinig, maar als de jongeren zelf ook aan het gebouw werken is er een hoop mogelijk. Dat geeft de jeugd ook het gevoel dat het ge bouw van hen is. n Jen irv; ihe SDEN/UT RECHT - Tegen- lers van grootschalige wo- bouw in Leusden kunnen op- eht ademhalen. Gedeputeer- taten van Utrecht zeggen in vervolgschrijven op de amb- ke nota "Sporen naar de toe dat er in de provincie icht geen 80.000 woningen tot t jaar 2015 gebouwd zouden len worden, maar 55.000. 'an zouden dan 15.000 hui- het gewest Amersfoort kun- komen. Een provinciaal fcdvoerder verklaarde verder Der eerst op het grondgebied Amersfoort zelf gezocht zal irden naar geschikte lokaties. fes daarna komt Leusden aan de lurt, Het restant van de geplande 000 huizen zouden dan m het Sdelijk deel van Leusden langs Fponlijn gebouwd kunnen wor- ii tneveel dat er zullen worden niet uit de perspectieven- van GS, die de titel 'De toe getekend' heeft meegere- Dat is volgens de woord van de provincie bewust omdat er eerst zoveel mo- zal worden naar lo- Leusden. Een verdeling van de getallen [uiteindelijk uit de discussies voortvloeien, die de ko- maanden nog gevoerd worden,"zegt hij. v/el in de nota van GS dat [0.000 woningen m de jongste van Nederland, Flevo- zouden moeten komen. Na de drooglegging en inrichting van de Flevopolders is ook uitdrukkelijk met een dergelijke ontwikkeling rekening gehouden, maar die is na de bouw van steden als Lelystad en Almere tot staan gekomen. GS van Utrecht zeggen nu m hun nota: „Zou te zijner tijd de ver wachte extra druk op de provincie Utrecht een feit worden, dan zijn GS van oordeel dat in overleg met GS van Flevoland in die provincie op lossingen gezocht moeten wor den." Dat Gedeputeerde Staten kiezen voor lagere aantallen en lokaties dan in de ambtelijke nota 'Sporen naar de toekomst' oorspronkelijk vermeld stonden, komt overigens niet geheel onverwachts. De Leus- dense Gedeputeerde Jippe Hoek stra (PvdA) liet zich in de dagen vóór de verkiezingen ook al in die nchting uit. In de verkiezingsuitzending van de lokale omroep en in deze krant zei hij twee weken geleden dat er geen woningen gebouwd zullen worden in de omgeving van Stou tenburg en dat de aantallen lager zullen zijn dan oorspronkelijk is ge noemd. Vooral in Stoutenburg had 'Spo ren naar de toekomst' voor de nodi ge onrust gezorgd. Al snel na het bekend worden van de nota werd er een actiecomité van Verontruste Stoutenburgers opgericht. Deze lieten met borden aan de grenzen van de dorpskern weten dat zij tegen grootschalige woning bouw in hun omgeving waren. Ook kwamen zij massaal naar de nieuwjaarsreceptie van burge meester en wethouders om hun on genoegen kenbaar te maken. De raad bleek ook in meerder heid tegen de inhoud van de nota te zijn, voorzover het de passages over Leusden betrof. In een be stuurlijk overleg van de provincie Utrecht met een aantal burge meesters en wethouders uit de be trokken gebieden, liet wethouder Joost de Jongh weten dat wat het Leusdense college betrof alleen voor eigen behoefte gebouwd zou mogen worden. Het ziet er nu naar uit dat dit ook zal gebeuren. Toch is de lokatie die de provincie nu aanwijst met hele maal 'probleemvrij'. In het gebied liggen de Schoolsteegbosjes, die algemeen worden gezien als waar devol en kwetsbaar. Daarom zeggen GS uitdrukkelijk toe dat dit natuurgebied niet aan getast mag worden. 'Sporen naar de toekomst' en 'De toekomst gete kend' zijn het antwoord van de pro vincie Utrecht op de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening, die nog on der minister Nijpels van VROM tot stand kwam. Daarin wordt een ontwikkeling tot het jaar 2015 geschetst, waarin gekozen wordt voor ontwikkeling van de industrie en de woning bouw in zogenaamde stadsgewes ten. Op deze manier kan het lande lijk groen gespaard blijven. In 1995 loopt het huidige streekplan ten einde. Het is dus noodzakelijk om voor die tijd een nieuw plan gereed te hebben. LEUSDEN - De gemeente Leus den blijft proberen om het open baar vervoer voor de wijken De Wetering en Alandsbeek weer op peil te krijgen. Dat was in het gedrang gekomen, nadat de halte bij de Valleikanaal in augustus vorig jaar werd opgeheven. Het college wil nu 2 haltes aanleggen op het punt Middenweg/Asschat- terweg. Deze liggen volgens het college op redelijke loopafstand van de wijken. De haltes kosten 100.000,--. De VAD is bereid om daarin 20.000,-- bij te dragen. Eerder al stelde het college voor de nieuwe aansluiting op de A 28 geschikt te maken voor een bus baan. Op die manier zou dan tijd winst geboekt kunnen worden, die gebruikt kan worden voor de uit breiding van het openbaar vervoer m Leusden, waar tot nu toe twee lijnen (117 en 118) rijden. „Door verschillende bewoners zijn heftige protesten geuit tegen de opgetreden wijziging m het verloop van de busroutes," schnjft het college in een brief aan de raad. „Mede daarom hebben wij mtensief overleg gevoerd met de directie van de betrokken ver voersonderneming (de VAD). Dit overleg heeft echter niet een zodanig effect gehad, dat verwacht mag worden dat op korte termijn de vroegere busroutes geheel of gedeeltelijk zullen worden her steld." Daarom wordt voorgesteld de twee haltes op de Middenweg aan te leggen. Daarvoor moeten wel de voet- en Fietspaden langs de weg worden verlegd. Dat verklaatr waarom de aanlag van de haltes zoveel geld kost. De haltes komen aan de kant van Henegouwen. De bewoners van de woningen vreesden geluidsover last. Verlegging van de haltes in zuidelijke nchting heeft een nega tieve invloed op de loopafstand en is dus niet aan de orde. Daarbij blijkt uit berekening dat de toena me van het geluid meevalt. De bus zal maar eens per half uur stoppen en dat wordt in de avonduren min der. LEUSDEN - Een Eden werd zater dagmiddag op de Tijmensenpoort onaangenaam verrast, toen onder de motorkap van zijn auto ineens een rookpluim zichtbaar werd. De auto brandde, nadat de man en zijn passagier waren uitgestapt, goed deels uit. LEUSDEN - Een winkelier in de Hamershof is vrijdagavond het slachtoffer geworden van een wis seltruc. Een man vervoegde zich bij de kassa met het verzoek een biljet van 250,- te wisselen. Bij het op maken van de kas, bleek evenwel een bedrag van 600,- weg te zijn. Het interieur van de iueuwe zaak van Wim Hogeveen is ontworpen door zijn echtgenote. Bedrijfsleidster is Janet Braas. werken met computers en is sinds kort een eigen bedrijf begonnen onder de naam Mi- disized. Het is moeilijk om precies te omschrijven wat hij 'verkoopt'. Zijn muzikale activiteiten be strijken een breed terrein. „Ik maak jingles voor de radio, heb een cassette gemaakt voor het eindexamen muziek van het voorbereidend mid delbaar onderwijs en ik geef zelf bladmuziek uit,vertelt hij. Op zich geen zaken waar mee hij zich onderscheidt van andere muziekbednjven. Het bijzondere van het werk van Albert Zwarteveen is echter dat hij alles op de computer doet. De naam van zijn bedrijf ver wijst zelfs naar het programma dat hij daarvoor gebruikt. Midi is een softwarepakket dat ui termate geschikt is voor ge bruik op een Atari, een naam die computerfreaks veel zal zeggen. Eén ding kan hij nog niet zelf en dat is het maken van digita le opnames. Het is een opna metechniek die vooral ge bruikt wordt bij de produktie van Compact Discs. „Ik werk daarvoor samen met John van Hoek uit Scherpenzeel, die deze apparatuur wel heeft," zegt £v,^-Qveen. Samen heboo*. het label Rotate opgericht, onder welke naam zij hun gezamelijke mu- ziekprodukties uitbrengen. Maar verder doet de Leusde- naar alles zelf. Na zijn studie aan het con servatorium, die hij overigens niet afmaaktte, is hij een jaar bezig geweest met de voorbe reidingen, voordat hij de tijd rijp achtte, zich naar buiten te presenteren. „Ik wilde eerst alle appara tuur in huis hebben," legt hij uit. Dat kostte hem 60.000,--, een bedrag die hij bij de bank moest lenen. Veel moeite was daar overigens niet voor no dig, omdat de bank er kenne lijk voldoende vertrouwen in had, dat hij het bekende 'gat' m de markt heeft gevonden. Zwarteveen stopte met zijn muziekopleiding, omdat hij tij dens zijn studie geïnteres seerd raaktte in de mogelijk heden van de computer en zich daarin verder wilde ver diepen. Eigenlijk had hij pianist moeten worden, maar de ken nis en kunde die hij zich daar voor op het conservatorium ei gen maakte komen hem nu goed van pas. Hij speelt zelf synthesizer in de band Right Stuff en dat in strument gebruikt hij ook voor zijn studiowerk. Een van zijn eerste op drachten was een pakket jingles voor de Stadsomroep in Amersfoort. Hij hoopt dat er meer radiozenders zijn die van zijn diensten gebruikt willen maken. Inmiddels heeft hij de nodige ervaring kunnen op doen. „Ik kijk bij het beden ken van een jingle naar het soort programma. Is het hard rock of jazz, gaat het om snelle of langzame muziek. Het zijn allemaal factoren die meespe len. Het leuke van het maken van jingles is dat je in een paar seconden duidelijk moet ma ken wat je wil zeggen." Hij laat een opname horen, die hij maakt voor het afscheid van de Amersfoortse wethou der Albert Verwey. Hij ge bruikte daarvoor een nummer van de Andrew Sisters. Eerst verwerkt hij de oorspronke- lijkke muziek op zijn computer en met de synthesizer 'mixt' hij er diverse instrumenten bij. Dat vaneert van het geluid van een saxofoon tot een compleet strijkorkest. Het verschil met de echte instrumenten is voor een riiet- kenner nauwelijks te horen. Albert Zwarteveen hoort zelf wel dat zijn computermuziek anders klinkt. Hoewel hij enthousiast is over de resultaten die hij met zijn apparatuur bereikt, is hij zelf eigenlijk liefhebber van de 'echte' muziek. „Als ik moet kiezen tussen een stuk muziek gemaakt door de computer of een uitvoering door musici, kies ik voor het laatste," geeft hij eerlijk toe. „Mijn manier van werken is echter wel een stuk goedko per en het werkt sneller." over. ,,Ik zou wilen weten of de activiteiten die de Geut nu buiten organiseert (zoals Puddingpop m de zomer) in het nieuwe gebouw binnen zijn gepland." Over de plek waar het centrum zou moeten komen, bij de ijsbaan ten westen van de Groene Zoom, waren de meeste commissieleden tevreden. Alleen vroeg Wil van der Kar (CDA) zich af of deze afgele gen plek wel veilig genoeg was voor de vrouwelijke bezoekers. Zij wilde in ieder geval dat er voldoen de verlichting zou komen. Ook wilde zij weten of ervan wordt uitgegaan dat voor het be drag van 1,2 miljoen alles gedaan moest worden of dat er wordt uit gegaan dat alle eisen van het pro gramma gerealiseerd moeten wor den. Het laatste geval kan beteke nen dat de bouw eventueel meer gaat kosten dan de 1,2 miljoen die nu geraamd is. Ben Stoelinga van Leusden '90 wilde weten of alle jongeren die het gebouw in de toekomst gaan ge bruiken wel voldoende betrokken waren bij de besprekingen. „Bij de verslagen zie ik wel telkens de na men van de bestuursleden, maar de eigenlijke gebruikers kom ik nergens tegen." Alleen Ep Oostra (D 66) was he lemaal tevreden. „Als je iets doet, moet je het goed doen," vond hij. ,Je kunt beter een gebouw neer zetten dat te ruim is dan te krap, want aan een te klein gebouw heb je niets." LEUSDEN - De komst van de nieuwe herenmodezaak van Wim Hogeveen aan de Brouwerij bete kent een aanwinst voor het win kelcentrum De Hamershof. Het interieur, is geheel ontworpen door de echtgenote van de Baarn- se zakenman. De inrichting van de nieuwe win kel is volgens de eigenaar bepa lend voor de sfeer, waann zijn klanten door bedrijfsleidster Janet Braas worden ontvangen. „Ik wil evenals in mijn winkel in Baam een band scheppen, een persoonlijke relatie. Als ik mensen ontvang wil ik optreden als gastheer", aldus Hogeveen, die in zijn winkel een up to date-collectie aanbiedt. „Ik doe geen concessessies, dat wil zeg gen dat ik naar boven en naar be neden ga wat de prijzen van de aangeboden artikelen betrett. Ik ben niet bang om dure artikelen te verkopen, maar men treft hier ook heel goedkope produkten aan." Ie dere koper krijgt een flesje cham pagne met een speciaal nummer. Een van de nummers geeft recht op een compleet verzorgd weekend voor twee personen naar New York. De trekking van het winnen de nummer zal één van de komen de dagen plaats vinden. jEUSDEN - Een muziekstudio i meestal een grote ruimte, [lie vol staat met kostbare ap- aratuur en die zorgvuldig is Afgesloten voor geluiden uit de puitenwereld. Dat geldt niet de studio die Albert Ewarteveen in zijn woning aan [de Arnhemsweg heeft inge- InchL Op zijn zolder staan [slechts een computer, een lagbaar mengpaneel, een synthesizer en enkele luid sprekers en versterkers. Spe ciale akoestische voorzienin gen om de ruimte geluiddicht te maken zijn er niet aange bracht. Toch doen zijn opnames niet onder voor die van de 'gewo ne' studio's. Zwarteveen, die lichte muziek studeerde aan het conservatorium m Hilver sum, specialiseerde zich m het 'S E Albert Zwarteveen achter het mengpaneel: ,,Ik kijk bij het bedenken van een jingle naar het soort programma, waarvoor ik het maak.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3