Panorama Lisiduna isiduna marcheert er lustig op los e hebben vertrouwen en geloof in eigen kracht5 s en Heide na kwart eeuw niet veranderd Garagehouder komt op voor Leusdense klant ÜMr I „l'Histoire se repète" Benzine afgetapt DENSDAG 4 APRIL 1990 plaatselijk nieuws (advertentie) W KIJKKRANT VOOR MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet. Barneveld - 63 Leusden 4 Ede 52 Geldermalsen 4 Buren 4 Woudenberg 4 Scherpenzeel 4 Renswoude 4 Maarn 4 Ni j kerk 4 Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie. zie de colofon van de krant Advertenties voor alle informatie. 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels ƒ6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek zonder foto. hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek MET foto. 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling). Info: 03420-94888 Naam: Corri Verduin. Beroep: Wethouder van milieu. Favoriete plek: „Het dak van het gemeentehuis" Ik vond het geen gemakkehjke vraag om m'n favoriete plek m de gemeente aan te wijzen. Ik weet er I een heleboel! Leusden is zo'n fraaie gemeente. Ik wandel er ook veel en graag. Het was moeilijk om te kiezen. „Ik heb uiteindelijk voor het gemeentehuis gekozen, omdat ik daar zolang als ik hier woon mee F verbonden ben geweest. Het is ook een symbolische keuze, omdat we van hieruit met succes fraaie stukjes natuur in de gemeente hebben beschermd. Vanaf het dak kun je zo naar de Schoolsteegbosjes I kijken en dat is een centraal punt geweest in de discussie rond de ontwikkeling van de gemeente in de l achter ons hggende decennma. Ik ben, als raadslid voor Progressief Leusden en later als raadshd en I wethouder voor de Partij van de Arbeid, zeer nauw bij die discussie betrokken geweest. <.Het gebied waar je van hieruit op uitkijkt, zo rond de Schoolsteegbosjes, was in de oorspronkelijke I uitbreidingsplannen het nieuwe stadshart van de gemeente Leusden. Tegen die plannen is veel actie gevoerd. Ook door mij. We hebben met succes aangetoond dat de Schoolsteegbosjes zeer bijzonder waren en dat die beschermd moesten worden. Dat is gelukt. I „Maar l'histoire se repète, de geschiedenis herhaalt zich. Er gaan nu wéér stemmen op om Leusden- Zuid uit te breiden, waarmee het gebied tussen Schoolsteegbosjes en het landgoed Geerestem in I Woudenberg opnieuw onder druk komt te staan. Planologisch is dat misschien wel te verdedigen, omdat bijvoorbeeld De Hamershof nu decentraal in de gemeente hgt. Voor de natuur en het landschap hier, juist het gave, goed bewaard gebleven coulissenlandschap tussen Schoolsteegbosjes en Geerestein, is dat I tthter een ramp. Het Rijk vindt dat overigens ook. In de Vierde Nota op de Ruimtehjke Ordening wordt de Gelderse Vallei met name genoemd als een gebied dat extra aandacht verdiend. Uitbreiding van teusden-Zuid zou het begin betekenen van het asfalteren van het oostelijk deel van de provincie. Het is ook niet voor niets dat we steeds hebben betoogd dat het stadshart van Leusden veel meer in de nchting van de Biezenkamp zou moeten komen. Dat is ruet gebeurd, maar dat betekent nog met dat we dat nu als KQUment moeten gaan gebruiken om toch maar naar het zuiden te gaan bouwen. Een jonge trompettist 'betrapt' tijde moge duidelijk zijn. gehaald. Haar werd een onder scheiding door de heer Griffioen opgespeld. Mevrouw Van Asselt is 50 jaar lid. De eerste jaren van de Maarnse muziekvereniging en la ter van Lisiduna, en smds 1986 ere lid. Ook verzorgt zij al jaren de koffie tijdens de repetitieavonden. „En Jans is nog lang niet van plan om te stoppen," vertelde de voor zitter in z'n toespraak. „Laatst vroeg zij om een nieuwe saxofoon!" een van de vele muzikale bijdragei Na de pauze werd het program ma afwisselend door harmonieor kest, drumband en majorettes voortgezet. Met de mars „Rocky Farm" waarbij alle deelnemers aangetreden stonden werd deze winteruitvoering besloten. Tot in de kleine uurtjes werd het feest voortgezet met muzikale be geleiding van de band „Combo Benz". Ook werd deze avond nog- naals de aandacht gevestigd op de Aan concentratie geen gebrek, dat verkoop van zomerzegels, kaarten een eerste-dag-enveloppen. De verkoop wordt gehouden van 3 tot 13 april in het postkantoor te Leus den-Centrum. Aan de aktie is een prijsvraag verbonden met als hoofdprijs een ballonvaart met de tv-journalist Hans Zoet. Een gedeelte van de opbrengst van de verkoop komt dit jaar ten goede aan het instrumen tenfonds van „Lidisuna". JSDEN - Om precies kwart icht opende voorzitter Th. ,n, met een hartelijk wel aan alle aanwezigen de jkse uitvoering van muziek- Iging „Lisiduna". Aanwe nen o.a. de wethouders me- «v Blom en de heer Croon. Tionieorkest, drumband en najorettenpeloton de „Star- mt Amersfoort, verzorgden jzikale opening met de mars iüi pujs Blues". Omdat „Lisiduna" «een majoretten meer heeft, de „Stargirls" gevraagd, groep bestaat sinds 1981 en rt bij speeltuin Irene. De lei- in handen van Mary en Her- sing- Instructrice is Ingnd optreden van de minirettes, ian de jongste vier jaar is, was vertederend. Ze deden erg est om net zo goed als hun rpcj „zusjes" te zijn. Die waren ilijk nogal nerveus, hetgeen rat ondisciplineerde en rom- e indruk maakte. iagi ago Lisiduna" duidelijk in de lift nam deze avond duidelijk naar Vorig jaar behaalde het har- n ^Sorkest, dat onder leiding ran de heer J. Hendriks, een prijs op het KNF-concours, »n een promotie van de der de tweede afdeling bete- Deze concoursstukken, Ou- van Kees Schoonebeek en :om Finland, van M. A. Gilby nogmaals ten gehore ge- Opvallend was de goede De Minirettes zetten tijdens de uitvoering van het winterconcert van muziekvereniging Lisiduna het beste beentje voor. De jongste deelnemende minirette wasvier jaar! klankverhouding wat een duidelij ke verbetering is. Ook het tamboer- en lyrakorps o.l.v. de heer Henk Kikkert behaal de een eerste prijs met promotie. Met de nummers „Joking drums and lyra's" van J. v. d. Klift/H. Kik kert, en „In Holland staat een huis" van S. Egberts/T. Smits werd het hoogste aantal punten in de wacht gesleept. De heer Kikkert ontving uit han den van de heer Griffioen, af gevaardigde van de KNF het Eredi ploma 2e divisie, sekte Ac, zoals officieel vermeld werd. Dit bete kent tevens dat er deelgenomen mag worden aan het landelijk Top- concours in Barneveld. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", verkondigde de lady speaker mevrouw Jori Wouters. Dat deze woorden zeker betrek king hebben op het Jeugdorkest werd deze avond duidelijk bewe zen. De opleiding van dit Jeugdor kest is in handen van de heer J. Valkenburg. Het niveau was dui delijk gestegen en ondersteund door enkele leden uit het grote or kest speelden zij als eerste „Suite Variable". Sommigen op 't puntje van hun stoel en duidelijk nerveus, wat soms te horen was. „Easy Pop Suite", waarrn rock-, reggae- en discostijl klonken, lag hun duidelijk beter, twee cornet spelers, Hermen de Bruin en Nico Troost namen uit naam van het hele orkest wat verlegen het applaus in ontvangst. Moedig was het optre den van de jeugdige hoornist Harry Vollaard. Een talentvol lid van het harmonieorkest. De moeilijke solo partij m „Air Poetique" van Ted Huggens werd bepaald niet vlek keloos gespeeld. Maar de zenu wen en de hoge temperatuur op het podium waren hier waarschijnlijk de oorzaak van. Een verrassende onderbreking van het programma was de huldi ging van twee leden. Mevrouw Anita Scheffer-Voorburg ontving een onderscheiding en bloemen van de voorzitter. Van het inmid dels opgeheven majorettenpeloton was zij tien jaar hoofdmajorette en ruim ZVz jaar instructrice. Hierna werd de 73-jarige me vrouw Van Asselt voor 't voetlicht uit het hele land, die op dagtocht zijn of langere tijd van de prachtige omgeving komen gemeten. Want dat blijft de grote kracht van „Bos en Heide", de lokatie in een van de fraaiste natuurgebieden m het centrum van het land. Een belangrijk pluspunt is de omvangrijke parkeerruimte, het terras met uitzicht op de Leusder- hei en de ren met kippen, pauwen en konijnen, een trekpleister met name voor de stadskinderen, die hun ogen uitkijken. Maar ook de ouderen uit de steden voelen zich goed thuis in de rustieke ambiance van het bos- en heideland. Herinnert Kees Wijnands zich het volgende voorval. „In het najaar spannen wij lijnen met voer voor de vogels. Meestal zitten er dan wel zo'n twintig mezen te eten. Komt er een van de gasten naar mij toe met de vraag: Meneer, zijn al die beest jes nou van u...?" AMERSFOORT - Op de strafzit ting van 29 maart trad een gara gehouder uit Amersfoort op na mens zijn klant, die in Leusden woont. „Mijn klant zit op het ogenblik op een cursus en de zaak waar hij voor komen moet - namelijk het rijden zonder keu ringsbewijs - gaat ook mij aan, dus ik heb m'n handen gewassen om hier namens hem te verschij nen," legde hij uit. Omdat hij een geschreven machtiging kon over handigen, was dat geen pro bleem. Wèl een probleem bleek het feit dat verdachte in Nijme gen bekeurd was. „Wij zijn niet bevoegd voor feiten begaan bui ten dit arrondissement," legde de kantonrechter, mr. Veggel uit. Dat was dan toch wel erg verve lend, want de zaak bleek al lang slepende. „We worden eindeloos door de bureaucratie in de maling genomen. Omdat er in deze auto LPG is ingebouwd, mogen wij zelf niet keuren. Dat moet de Rijks dienst voor het Wegverkeer doen, maar mijn klant wordt voortdu rend van het kastje naar de muur gestuurd. Nu zal ik nog weer naar Nijmegen moeten om de zaak uit te leggen, dat is toch al te gek?" Dat werd beaamd door zowel de officier als de kantonrechter, die aan de hoeveelheid correspon dentie in het dossier konden zien dat er al heel wat heen en weer geschreven was. „We zullen er wel iets aan regelen," beloofden LEUSDEN - Benzinedieven werden tijdens de uitvoer van hun snode plannen op de Toermalijn kenne lijk gestoord. Bij een auto, die daar geparkeerd stond, werd een jerry can gevonden, met een slangetje dat in de benzinetank van de auto hing. De hevel was nog m vol be drijf, maar de daders waren al met de noorderzon vertrokken. geput werd ik vernoemd naar mijn grootmoeder. Negen jaar lang zou ik tot mijn grote ellende Corrie blij ven tot gelukkig alsnog een nako mertje kwam, een meisje. Dat werd toen Corrie en sindsdien ben ik Kees". Wilma is 49, geboren in Rotter dam, maar verhuisde met het gezin na haar eerste verjaardag naar Am sterdam om daar tot haar huwelijk in 1960 te blijven. Kees had in Soesterberg een bakkenj annex winkel en Wilma kwam terecht achter de toonbank. „Ik vond dat heel verschrikkelijk, die winkel. Het is onbenullig werk, er zit geen gang m. Ik was dolblij toen we „Bos en Heide" overna men. Toen kwam ik terug m mijn oude vak en was weer echt geluk kig". TERUGVAL Van het begin af floreerde het bedrijf. De klanten kwamen niet alleen uit de regio, tenslotte ligt de zaak redelijk afgelegen ten opzicht van de gemeenten Leusden, Amersfoort en Woudenberg, maar uit het gehele land. Dat vond zijn oorzaak in het feit, dat de Doornseweg jarenlang een belangrijke doorgaande route vormde voor het verkeer uit het noorden en oosten naar het zuiden en zuidwesten van het land en om gekeerd. De heer Wijnands: „Wij waren als het ware een wegrestaurant. Op maandagmorgen om half acht zat de zaak al vol met koffiedrinkers Maar het waren snelle passanten, geen blijvers, ook de eters niet. Het moest allemaal zo vlug mogelijk. Ze stonden bij wijze van spreken op de stoep op hun maaltijd te wach ten. Dat is allemaal radicaal veranderd toen een aantal jaren geleden de autoweg A 27 klaar kwam. Het aantal per dag passerende auto's daalde op slag van 38.000 naar 18.000. Daardoor kregen wij te ma ken met een behoorlijke terugval, die negen maanden heeft geduurd. In het begin waren we er best zenuwachtig van, maar we hadden vertrouwen en geloof in eigen kracht. Daarom heeft het ook nog geen jaar geduurd, voordat we ons volledig hadden hersteld en terug waren op het oude peil". Eigen kracht - in dat verband zijn Kees en Wilma blij met de steun, die zij smds vier jaar in het eigen bedrijf ondervinden van hun zoon Cees, die een uitstekende leer school heeft gehad in de keukens van vermaarde hotels als Bouwens in Zandvoort en Crest in Scheverun- gen. Cees (26) had heimwee naar de plaats, waar hij op een jaar na zijn hele jonge leven heeft doorge bracht en trad toe tot het familiebe drijf in Leusden, waar hij zoals hij zelf zegt „all rounder" is geworden, overal inzetbaar. Het echtpaar heeft zijn succes te danken aan het feit, dat zij zowel goede zakelijke als huwelijkspart ners zijn en aan een uitstekende taakverdeling. Kees is baas in de keuken, Wilma leidt het café-res taurant. Zoon Cees doet, zoals ge zegd, van alles, maar kan zich van wege zijn ervaring het best uitleven bij zijn vader in het gerenoveerde en gemoderniseerde kombuis. ANDER PUBLIEK De snelle eters en drinkers van de tijd vóór de snelweg A 27 heb ben plaats gemaakt voor een ander type publiek. De Wijnands hebben daarop ingespeeld;het restaurant heeft nog meer dan voorheen een belangrijke rol gekregen in de be drijfsvoering. De gasten zijn nu meer mensen, die voor een rustige, wat uitgebrei dere maaltijd komen, recreanten _DEN - Toen Wilma en H Wijnands een kwart eeuw faen het destijds ongeveer j jaar oude horecabedrijf n Heide" van de toenmali- nsterdamse eigenaar „O- f Leen de Jong overnamen, jen zij een redelijk onzekere komst tegemoet, jmers, het vrouwelijk deel [het echtpaar beschikte over iige ervaring, jaren tevoren Jtoan in het hoofdstedelijk (Fleischer in de Warmoe s- L Maar voor Kees, bakker rofessie, begon als het ware kieuw leven. Nu, na vijfentwintig jaar, een jubileum dat afgelopen zondag met de omvangrijke klanten kring werd gevierd, kunnen de Wijnands terugzien op een suc cesvolle periode in een bloeiend bedrijf. Er is in en om „Bos en Heide" veel en niets veranderd in al die jaren, hoe paradoxaal dat ook mag klinken. Veel veranderde er buiten het etablissement vanwege het to taal gewijzigde karakter van de Doornseweg Maar binnen m het stemmige café-restaurant, ouder wets van snit maar juist daardoor zo charmant, bleef alles zoals het oor spronkelijk was toen het echtpaar er in 1965 introk. Wilma: „We zijn ook niet van plan het te veranderen. Als er iets moet worden vervangen gebeurt dat natuurlijk wel, maar in het alge meen blijft alles bij het oude. De klanten zouden ook niet anders willen". Kees Wijnands (60) heet eigen lijk Cornells. Maar hij is blij met de naam Kees en vertelt waarom. „Ik ben in Soest geboren als vijfde zoon van een aannemer. Het zou het laatste kind zijn en toen het namenlijstje zo ongeveer was uit pen Wilma Wijnands voor hun restaurant. Kees is de baas in de keuken en Wilma zwaait de scepter in het

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5