hte start Lookhorst Ik had gewoon pech' LTV BDU-TV Winst Haaien Geen limieten Haaien-selectie leis—er» hranfc CORNER Boerenmaandag in Nijkerk: Special Paaspuzzels Tel de eieren en paashazen Landenpuzzel Spar-ondernemer H. v.d. Brink: „Enthousiast" Ballonvaarder veroorzaakt schade Misbruik vuilstort R0DA '46 - SVVU Auto leeggehaald Thermostaat vernield KIJKKRANT C DEELNAMEBON PAASPUZZEL DEELNAME BON KINDERPUZZEL Reis naar New York plaatselijk nieuws WOENSDAG 11 APRIL 1990 LEUSDEN - Iemand uit Lang weer had in Leusden een hete luchtballon opgelaten, waarbij hij als gezagvoerder "gevaarlijk gemanoeuvreerd" had, zoals de tenlastelegging het formuleerde. Bij het opstijgen was en lantaren paal geraakt waarbij een stuk naar beneden gevallen was op een geparkeerde auto en de bal lon was vervolgens te dicht over een huis heengegaan. Hierdoor was "de openbare orde en/of veiligheid verstoord en/of in gevaar gebracht". "Het was gewoon en stukje pech." legde de gezagvoerder op de strafzitting van 5 april uit "Nor- Imaal was er genoeg lucht om snel omhoog te gaan, maar de ballon was te nat. Het is nog redelijk goed afgelopen en de schade is geregeld. Ik hoop het nooit erger mee te maken". "En als u aan de paal was blijven hangen?" wilde de kantonrechter, mr. de Klerk, weten. Maar dat was een lekenvraag in de ogen van verdachte, die glim lachend geruststelde: „Dat ge beurt niet". De officier achtte het tenlastegelegde zonder meer be wezen en sprak haar bezorgdheid uit over het feit dat in het proces verbaal wel degelijk gesproken werd over mensen in de omge ving die met kinderen stonden toe te kijken. "Ik wil best aannemen dat het om een uitzondering gaat, maar er mag van u kundigheid verwacht worden om het goed te doen". Ze eiste 750,- boete, waarvan 400,- voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. De kanton rechter benadrukte nog eens dat tenlastegelegd werd dat de zaak wat uit de hand was gelopen en met dat de regels met in acht ge nomen waren. Hij veroordeelde conform eis Een motorrijder had op de Al 190 km gereden. Waarom9 "Ach, ik wilde een auto voorbij, even laten zien wat je kunt". "Wat spielerei dus". Daar had ver dachte kennelijk meer last van, want dit was de derde snelheids overtreding "Wat doet u voor de kost?" wilde de kantonrechter we ten. "Rijinstructeur". "Dan hoef ik warempel met te vragen of u uw rijbewijs nodig heeft!" De officier eiste 500, - boete en dne maanden ontzetting uit de nj- LEUSDEN - De grote hoofdprijs van de 'prijsronde' bij kledingzaak Ho- geveen is gevallen op champagne fles nummer 1328. Bij de opening van de zaak gaf de winkelier ie dere koper in de maand maart een genummerd champagneflesje. Dinsdag werd onder notarieel (advertentie) bevoegdheid, ditmaal nog voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. "Als ik volgens mijn gemoed te werk zou gaan, dan kreeg u een hogere boete" merkte de kanton rechter op, die zich toch maar con formeerde aan de eis. Een mevrouw uit Stoutenburg reed op de Hessenweg in Achter veld 94 km in plaats van 80. "Er staat daar nergens een bord" merkte ze op. "Als er nergens een bord staat, hoe hard mag u dan rijden?" Op deze examenvraag moest ze het antwoord schuldig blijven. "Geen bord betekent 80 km", legde de kantonrechter uit. Con form de eis kreeg ze 65,- boete. toezicht het winnende nummer ge trokken. De prijs is een geheel ver zorgd weekend voor twee perso nen naar New York. De winnaar kan zich met de bedrijfsleidster van Hogeveen in de Hamershof, mevrouw Braas, in verbinding stel len voor nadere informatie. LEUSDEN - De politie overweegt gerichte acties tegen het mis bruik van de tuinvuilstortplaat- sen in de gemeente. Naast tuin- vuil, waarvoor de stortplaatsen bedoeld zijn, worden er de laatste tijd ook plastics, jerrycans met afgewerkte olie, medicijnen en keukenafval aangetroffen. Met name dat laatst blijkt aantrek kingkracht op ongedierte uit te oefenen. „We hebben meldingen binnen gekregen, dat er ratten zijn gesingaleerd", aldus een woordvoerder van de politie. „Als dat zo blijft, zullen we ge richte acties tegen de overtreders gaan nemen. We zijn ons op dit moment aan het beraden op de wijze waarop dat gestalte zou moe ten knjgen. Maar liever doen we een beroep op het gezonde ver stand van de mensen om die stort plaatsen uitsluitend te gebruiken waarvoor ze bedoeld zijn", aldus de politie. LEUSDEN - Het eerste zondag mixed team van LTV Lockhorst is de tenniscompetitie slecht be gonnen. Het verloor thuis met 1-7 van Soest 4. Beter presteerde het eerste zaterdagmixed team. Dat team won uit met 0-5 van HLTC Hilversum 1. Lockhorst-zondag speelde dui delijk onder het niveau, waarop dat team geacht wordt te spelen. Met een 0-4 achterstand werden de en kelpartijen afgesloten: Frank Vis sers verloor van zijn 15-jarige op ponent met 2-6, 2-6. Ingeborg Ri chel won de eerste set met 6-3, stond de tweede set nog met 4-2 voor, maar viel toen terug; zij ver loor zowel de tweede als de derde set met 5-7; Haika de Jongh zag ook nog kans de eerste set te winnen, maar moest ook de tweede en der de set aan haar tegenstandster la ten (6-4, 2-6, 4-6); Marcel de Jong verloor in twee sets, de eerste nipt met 5-7, de tweede royaler met 3-6. De twee mixed partijen werden in twee sets verloren: Vissers/Ri chel bleven de eerste set nog bij (5-7) maar waren in de tweede set nergens meer (0-6). De Jong/De Jongh verloren met 4-6, 4-6. De aa- LEUSDEN - Ondanks verwoede pogingen zijn de leden van de wedstrijdselectie van de Leus- dense Zwem- Poloclub De Haaien er afgelopen weekeinde niet in geslaagd één of meer toe gangsbewijzen voor de Neder landse kampioenschappen in de wacht te slepen. Er zullen zich echter, daar de kampioenschap pen voor juli op het rooster staan, nog wel enige mogelijkheden voordoen. Tijdens de wedstrijden, voor de Kring Utrecht op zaterdag en spe cifiek voor het behalen van een li miet op zondag, werd ovengens wel een aantal goede prestaties geleverd Op het programma van beide ontmoetingen stond de spectaculaire 50 meter vnje slag. Deze sprint leverde persoonlijke records op voor Jeroen Verhoe ven, Bons van Gorkom, Sandra van Wegen, Kim Bijleveld en Danny Alewijn. Op zowel de 100 meter rug- als de 100 meter vrije slag, wist Chester Hoofdklasse A Wilma Elsinger - Ria v. Bentum 2-1 Krijna Groeneveld - Margriet v Kalsbeek 2-1 Cinta v Diemen - Juli Choy 2-1 Ingnd v. Blenk - Christina Steinfort 3-0 1Wilma Elsinger 8-9 2. Krijna Groeneveld 8-8 3. Ria v. Bentum 8-7 4 Cinta v. Diemen 8-6 •5 Margnetv Kalsbeek 8-6 6. Ingrid v Blerk 8-5 7 Christina Steinfort 8-4 8. Juli Choy 6-3 Hoogste Game: Krijna Groeneveld 167 le klasse A Margnet v. Toren - Annerruek Horst 2-1 Maja v/d Berg - Agnes Kok 2-1 Jannie v. Ravenhorst - Sue Jansen 3-0 Lia Vink - Betsie Menünk 3-0 1 Margnet v. Toren 8-10 2 Maja v/d Berg 8- 8 3. Jannie v Ravenhorst 8- 7 4. Annemiek Horst 8- 6Vz ZATERDAG 14 APRIL Burg. Buiningpark. Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door Schoenmode Panterhuis HAMERSHOF - LEUSDEN mesdubbel werd een close finish: 6-7, 5-7. Het enige tegenpunt werd bin nengehaald in de herendubbel: Vissers/De Jong verloren de eerste set met 3-6, maar zagen kans zowel de tweede set 7-6 als de derde set 6-4 te winnen. Het tweede zondagmixed team, dat in dezelfde klasse uitkomt als het eerste, speelde 4-4 gelijk tegen Luck Raeck 3. Het eerste zaterdagmixed team met Ruud en Gré Hoksbergen, Cy ril Holleman en Gisela Bolk walste LEUSDEN - Op de Julianalaan in Leusden-Zuid is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto leeggehaald. Er verdween een koffer met gereedschappen en een complete geluidsinstallatie. De to tal waarde van de verdwenen za ken bedraagt 4.000,-. Marsman een eerste plaats in de wacht te slepen en naast zilver voor Saskia Helsingen op de 100 meter vlinderslag, noteerden we derde plaatsen voor Sandra van Wegen (50 meter vrije slag) en Ca- rine Kampes (100 meter school slag). Tenslotte leverde Tamara van Gor kom een goede tijd af op de 200 meter vrije slag: 2.28.6. Zaterdag werd in het water van de thuishaven Octopus, de recrea tieve vijfkamp afgerond. Hoewel de Haaien-équipe na de eerste ontmoetingen niet onverdien stelijk aan de leiding gmg van het tussenklassement, heeft men de overgang van veel zwemmers en zwemsters van de recreatieve naar de wedstrijd-selectie moeten bekopen met een vijfde en laatste plaats. Al tijdens de vierde van de vijf ontmoetingen werd de leiding overgenomen door Olympia uit Geldermalsen en die stonden, ge durende deze laatste, spannende wedstrijd, de fel begeerde eerste plaats riiet meer af. 5. Lia viiik 8- 6 7 Sue Jansen 8- 4'/z Hoogste Game: Annemiek Horst 174 2e klasse A Gon Reus - Eigen gem. 2-0 Dymphie Stuart - Eigen gem. 2'/2-0 Lies Schuurman - Nannie Doeland 0-3 Ria Oostwal - Gerda Ham 1-2 1Gon Reus 8-9'/i 2. Dymphie Stuart 8-8V4 3. Lies Schuurman 8-8 4. Nannie Doeland 8-6 5. Ria Oostwal 8-5'/z 6. Gerda Ham 6-3 Hoogste Game: Nannie Doeland 168 Hoofdklasse B Heyman Roeper - Jetty v. Donselaar 3-0 Rie de Ridder - Aiuue Biel 3-0 Willy v/d Lagemaat - Loes Nederpelt 0-0 AL Bontje - Maasje v/d Braak 2-1 1 Heyman Roeper 8-10 2. Rie de Ridder 8- 9 3. Willy v/d Lagemaat 8- 7 4 AL Bontje 8- 6 5. Loes Nederpelt 4- 5 6. Maasje v/d Braak 8- 4 7 Jetty v Donselaar 8- 3 8. Annie Biel 8- 1 Hoogste Game: Rie de Ridder 178 le klasse B Wim Jansen - Jo de Wild 3-0 Dora Paulen - Lenie Graaf 3-0 Tnjnie Winkel - Ida de Jong 2-1 Miep v. Kampen - Gre v/d Wel 3-0 1 Wim Jansen 8-11 2. Dora Paulen 8-11 10 over HLTCV Hilversum heen, Ge« partij werd verloren. Met 0-5 kvfj men de Buiningpark-bewoners te rug naar Leusden. Uitslagen: Zondag: Lockhorst 1 - Soest 4 Luck Raeck 3 - Lockhorst 2 Rynhuyse 2 - Lockhorst 3 Luck Raeck 4 - Lockhorst 4 Lockhorst 5 - Doordraaiers 2 j. Nieuwegein 1 - Senioren 35 Zaterdag: Hilversum 1 - Lockhorst 1 Lockhorst 2 - Mijdrecht 4 Lockhorst 3 - Dicke Rijst 1 Heren 1 - Weesp 1 j Zuilen 1 - Heren 2 Heren 3 - Waterwijk 1 j. Junioren 1 - Eemslag 2 Weldam 1 - Junioren 2 Leusden 1 - Junioren 3 3. Meisjes 1 - Larsheim 3 3 Alta 1-Jongens 1 3 LEUSDEN - Onbekenden hebb* in Leusden-Zuid de kabel van es thermostaat aan de buitenzijde rt de bibliotheek De Boekenmole stukgetrokken. De thermosta; moest als gevolg daarvan ook ve vangen worden. De schade wen donderdag geconstateerd. Kringwedstrijden Veenendaal 50 meter vrije slag: Rogier Tolboo: 34.7, Jeroen Verhoeven 28.6, Jan Vfi lem van Dijk 27.9, Bons van Gorkcc 28.9, Sandra van Wegen (3e) 30.7, R05 manjn Sybrandy 34.0, Kim Bijleve' 32.9, Saskia Helsdingen 30.1, Dan: Alewijn 31.1, Maneke Ruitenberg 301 Simone Sybrandy 30 6. 100 meter rugslag: Rogier Tolbo:; 1.25 0, Jeroen Verhoeven 1.32 9, Sandr, Vein Wegen 1 19.6, Rozemarijn Sy brandy 1.30.9, Kim Bijleveld 1.24) Chester Marsman (le) 1.05.1 100 meter schoolslag: Rob van Weg* 1.24.2, Carine Kamps (3e) 131.1 100 meter vlinderslag: Rob van We gen 1.04.7, Jan Willem van Dijk 1.07) Saska Helsdingen 1.11.5, Tamara vz Gorkom 1.17.9, Maneke Ruitenbï- 1.20.7, Simone Sybrandy 1.19.9 100 meter vrije slag: Chester Marsrm: le) 55.8. Enk Küthe 1.02.6. 1500 meter vrije slag: Jan Willem vh Dijk (3e) 18 24.5 Limietwedstrijden Amersfoort 50 meter vrije slag: Rob van Wege 25 4, Chester Marsman 25.6, 200 meter vrije slag: Jan Willem vz Dijk 2.35 4, Saskia Helsdingen 2.46 8,S mone Sybrandy 2.40.2, Xandra Ve schuur 3.00.0. 200 meter vlinderslag: Jan Willem vz Dijk 2.31.5, Sandra van Wegen 2 56.1 200 meter vrije slag: Tamara van Ga kom 2.28.6. 400 meter vrije slag: Chester Marsmï 4.23.1. Eindstand Recreatieve Vijfkamp 1. Olympia 299, 2 Woest dijn 318 1/2.; Larsheim 333, 4 DD VZC 341. 5. D« Haaien 369 1 /2 3 Jo de Wild 4 Tnjnie Winkel 5. Miep v. Kampen 6. Gre v/d Wel 7 Lenie Graaf 8. Ida de Jong Hoogste Game: Wim Jansen 2e klasse B Riek v. Oyen - Jo Min Reynie v. Gils - Joke Los Neel Wanner - Sjef v. Oyen 1Riek v. Oyen 2 Reynie v Gils 3. An rue Verungs 4 Neel Wanner 5 Jo Min 6 Joke Los 7. Sjefv Oyen 8. Annie v. Bentum Hoogste Game: Anrue Verungs 1* 3e klasse B Riet Bartels - Henny Holthuis Gerda Wessels - Gre v Balen Sjaan Eggens - Adne Hogenbrug Dick v Hee - Ger du Pree 1Riet Bartels 2 Hennie Holthuis 3. Gerda Wessels 4. Sjaan Eggens 5. Gre v Balen 6 Dick v. Hee 7 Ger du Pree 8. Adrie Hogenbrug t' Hoogste Game: Riet Bartels Springklasse 1 Truus Streefland 2 Anruc de Vries Informatie-rubriek van de BOU-Kabelkranlkombinatie Midden-Nederland Redaktie Bert Vos aluemeen hooldredakteur BDU-TV Reakties naar Redaktie BOU-TV-Corner. Postbus 67. 3770A8Barneveld Op maandag 23 april is het in Nijkerk Boerenmaandag. Natuurlijk besteedt de Nijkerkse Kabelkrant hieraan rui me aandacht, onder meer met een spe cial, die te zien zal zijn van 17 tot en met 21 april. In deze week is het zaak om elke dag regelmatig te kijken naar de Nijkerkse Kabelkrant, omdat op onverwachte momenten een prijsvraag in beeld kan komen, waarmee aardige prijzen te winnen zijn In ieder geval een prijs van honderd gulden, beschikbaar ge steld door de Stad Nijkerk. maar ook tal van andere attractieve prijzen, be schikbaar gesteld door dc Nijkerkse adverteerders. Kijk en doe mee' Als u kijkt en de prijsvraag komt in beeld, zoek dan zo snel mogelijk het antwoord, grijp de telefoon en bel het nummer dat in beeld komt Wie het eerst het goede antwoord doorbelt heeft de prijs gewonnen Het komt dus op een snelle reactie aan! De prijs vraag kan in de periode van dinsdag 17 tot en met zaterdag 21 .april ver schillende keren per dag verschijnen Deze week brengt BDU TV vanaf dinsdag tot en met zaterdag een paas- special met naast allerlei aardige we tenswaardigheden een paaswedstrijd voor zowel de kinderen als voor de volwassenen. Men kan alleen meedoen als men gebruik maakt van de bon in deze aflevering van de BDU TV Cor ner. Kijk elke dag even naar de special en doe mee aan onze prijsvraag! Kinderen van 5 tot en met 10 jaar mogen meedoen aan onze telwed- strijd. Wat je moet tellen? Eieren en paashazen, die in de paasspecial van de kabelkrant van dinsdag 10 tot en met zaterdag 14 april te zien zullen zijn Per dag zijn dat enkele pagina's. Kijk goed en tel de eieren en paasha zen. Vul het door jou gevonden to taal-aantal in op onderstaande bon, plak die bon op een briefkaart en stuur het naar onderstaand adres. Onder de goede inzendingen worden een aantal leuke prijzen verloot Suc ces! vooh MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Bameveld: Leusden: Ede Geldermalsen: Buren: Woudenberg: Scherpenzeel: Renswoude: Maarn: Nijkerk: kanaal -63 kanaal 4 kanaal 52 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 Centrale redaktie BDU-TV 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertenties voor alle informatie: 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Elke dag, van dinsdag tot en met za terdag ziet u in de Paasspecial een foto van een bekend gebouw of straatbeeld uit een stad in Europa. In totaal krijgt u vijf foto's te zien uit vijf landen. Aan u de taak om niet alleen het land van herkomst maar ook de stad en het on derwerp te benoemen. Bijvoorbeeld: u ziet een foto van de Eifeltoren. Het antwoord is dan: Frankrijk - Parijs - Eifeltoren. Naam: Adres Postcode: Plaat6: Naam van de kabelkrant: Mijn oplossing van de paaspuzzel voor volwassenen is: 1 Land: Stad: Onderwerp: 2 Land: Stad: Onderwerp: 3 Land: Stad: Onderwerp: Land: Stad: Onderwerp: Land: Stad: Onderwerp Deze oplossing vóór woensdag 18 a'pril inzenden naar: Centrale redaktie BDU TV. Postbus 67, 3770 AB Bameveld U kunt met uw goede oplossing een diner voor twee winnen. Iedere maandag brengt de Spar via de kabelkranten van BDU TV de aanbie dingen van de week. De respons is in het algemeen uitstekend, zo blijkt uit de verschillende reacties. Bijzonder enthousiast is Spar-ondernemer H Spar-winkelier H. v d. Brink uit Nijkerk „Respons overtreft onze stoutste ver wachtingen". v.d Brink uit Nijkerk: „Wat voor mij van belang is, is dat het een vaste rubriek is op maandag. Het wordt daardoor herkenbaar Een kon- sument verwècht van ons ook dat wij er op staan. De kabelkrant is een nieuw, modern medium en wij willen voldoen aan het verwachtingspatroon van de konsument." „Ik denk zelf dat iedere aangesloten abonnee minstens één keer per week kijkt Dit moet ook wel, want de res pons op onze aanbiedingen overtreft ons stoutste verwachtingen. Het loopt als een trein! Van de Brink kijkt bovendien vooruit: „Ik denk", zegt hij, „dat de kabel krant wat dat betreft de toekomst heeft. Want het milieu-aspect zal steeds meer mee gaan spelen en de kabelkrant kost geen papier" Naam. Adres: Postcode- Plaats: Leeftijd. jaar. Meisje/jongen Ik heb in totaal eieren en paashazen geteld Deze bon op een briefkaart plakken en vóór woensdag 18 april sturen naar dc centrale redaktie van BDU TV, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. LEUSDEN - De Haaien wa- terpoloërs kwamen tegen De Vaart snel op voorsprong door een doelpunt van Harry Abbing. De Vaart kwam te rug op 1-1 door weinig pres sing. Bij de man meer situa tie scoorde Carl Diepenbroek en bracht de stand op 1-2. Bij de volgende man meer situa tie scoorde Bart Borgman, de stand werd daardoor 1-3. Via een snelle combinatie tus sen Gerco Renkers en Rei- nald Bakker werd er weer ge scoord door de Haaien, 1-4. Uit de de daarop volgende man meer situatie werd voor de vaart via een afstandsschot van 5 meter de stand 2-4. Een snelle combinatie met Theo de Rijk en Willem Burger in het begin van de tweede pe riode bracht de stand op 2-5 voor de Haaien. De vrijlig- gende midvoor van de Vaart maakte de stand 3-5. Doordat Bart Wanrooy en Carl Diepen broek uit het water gezonden werden, werd ondanks 2 goede stops van keeper Aart van Bemmel toch nog een te gendoelpunt gescoord. De stand werd daardoor 4-5. Carl Diepenbroek scoorde bij te rugkomst en bracht de stand op 4-6. In de 3e periode scoorde Rei- nald Bakker al snel: 4-7. De Haaien liepen nog verder uit via doelpunten van Gerco Renkers en Willem Burger, tot 4-9 Maar de vaart kon snel terug komen door drie keer op een nj te scoren waardoor de stand op 7-9 werd gebracht. Dit heten de Haaien niet op zich zitten en door een snelle combinatie van Harry Abbing en Reinald Bakker werd de stand teruggebracht tot 7-10 In de 4e periode kwam een man voorbij de Haaien-verde- diging en scoort 8-10. Door goed aanvallen van Carl Die penbroek en Theo de Rijk wordt de stand 8-11. Een vnje man van de Vaart scoort 9-11. Een strafworp voor de Haaien wordt benut; stand op 9-12. De Vaart krijgt hierna even eens een strafworp toegewe zen waarvan dankbaar ge bruik gemaakt wordt, 10-12. Terwijl Theo de Rijk in de laat ste minuut van de wedstrijd uit het water wordt gestuurd maakt de Vaart het laatste doelpunt en brengt daarbij de stand op 11-12 in het voordeel van de Haaien. De volgende en laatste wed strijd van dit seizoen vindt plaats op zaterdag 21 april om 17.15 uur in zwembad 'Okto- pus'. Het belooft dan spannend te worden; de Haaien (tweede plaats) speelt dan tegen kop loper KAZ uit Amsterdam.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10