Problemen in slecht afgewerkte sportzaal Achterveld w f J Geflatteerde nederlaag Roda 'oda D2 kampioen weinig kleedruimte en loshangende TL- armaturen 3oede zaken Leusdenaren nog één punt nodig voor klassebehoud Turners Impala naar finale 'erm«; ERVELD - De drie jaar oude Sportzaal Achterveld heeft ■leeds geen plafond. Dat wil zeggen geen afgewerkt pla- De TL-lampen zijn nooit ingebouwd, maar hangen vrij overkapping. Dit levert een gevaarlijke situatie op; er J twee keer lampen naar beneden gekomen. Sportvereni- vanti uit Achterveld heeft de gemeente Leusden dan ook -ief gestuurd, waarin dit samen met andere problemen orde komt. TL-armaturen zijn krom er ballen tegen komen [een nieuw plafond in komt, n deze lampen niet meer worden. Het is gewoon Bovendien zijn het glas en npen, die vrijkomen bij het Drzets» iar spanen van de lamp, on- igevpj voor de sporters zegt id; is van Dijk van de Stichting 202 v letingsruimte Sportzaal Ach- 1 (SOSA). 0 |fi= ït de twee kleedruimten zien iQenbfl lelt hoe het eraan toe gaat. ar; 21 i toe staan ze hier met veer- Fr er pn in een kleedkamer, terwijl I kun vijf douches zijn. Dat gaat 22 lijk niet Het is zelfs zo dat 'va> ndenng voor twee extra [êi kamers er al ligt, maar toen jeelv pax geleden het geld op was, eiei, de gemeente bezuinigd op edruimte." omt nog bij dat de hoofdin- «ak 's avonds gesloten is. ibliek moet dan door een zij- g naar de sportzaal. ,Het pu- noet dan ook door de kleed heen. en dat is waarde- Jet wordt één natte modder- get sr; 2t 253 riefpj i opg» van Dijk is erg betrokken bij ort in Achterveld. Hij heeft iar als niet-spelend lid in het ur van Avanti gezeten. Nu is Dizitter van de SOSA Dat is rhting die de ontmoetings- met behulp van sponsors ingencht. Het beheer van mimte is in handen van de ,Ik ben erg trots op de zaal, svan ons. In een kleine ge- schap als Achterveld zie je mets vermeld wordt. Het is dat de sporters de ontmoe- uimte onderhouden, wij zien >n maar op toe." ran Dijk vertelt hoe het zo- eeft kunnen komen. „Een jaar geleden kwam de froep Sportzaal Achterveld tot stand. Zo'n tien tot twaalf men sen, afkomstig uit de voetbalvere niging SVA, tennisclub. Emelaer, SV Avanü, en de scholen en uit het dorp, wilden een sporthal realise ren. Deze zijn toch met de ge meente Leusden aan het bakke leien gegaan, vooral over de afme tingen. Omdat er ook in getennist moest gaan worden, werd het gro ter dan de gemeente eigenlijk wilde." „Er is gekozen om toch een grote zaal te bouwen, wat wel te duur werd. Eén miljoen was beschik baar, nu werd het 1,4 miljoen. De werkgroep kwam op het idee om zelf te gaan helpen bij de bouw van de hal. „Je kan best mensen aan het schilderen zetten, daar hoef je geen vakman voor te zijn." Maar tot Van Dijk's verba zing nam de gemeente geen con tact op met de werkgroep 'Sport zaal Achterveld'. „Toen alles ge bouwd was, kwam de gemeente toch terug op de zelfwerkzaam heid; wij mochten de parkeer plaats aanleggen." „Daar hebben wij 'nee' op ge zegd. Dat is gewoon belachelijk, wij kunnen wel helpen, maar met een hele parkeerplaats aanleg gen." Van Dijk legt uit: „De bestra ting is uiteindelijk toch nog tot stand gekomen, doordat 'Prins Doerak twee jaar geleden heeft toegezegd het grondwerk te wil len verrichten. Hij heeft de grond geegaliseerd en zo voor een las- tenvoorlichting gezorgd Even la ter kwam er een bedrijf en de par keerplaats lag er." Vorig jaar, tijdens de carnaval, werd de plaats onthuld als 'Prins Doerakplaats', in het bijzijn van de wethouders De Jongh en Blom „Dat originele naambordje is een paar maanden later door de straat- namencommissie weer verwij- CHTERVELD - De voetbal- ïrs van SV Achterveld heb- len het afgelopen weekeinde (oede zaken gedaan. De Ach- ervelders voegden liefst vier lunten aan hun conto toe en net het oog op de positie op Ie ranglijst in de tweede klas- e waren die punten meer dan relkom. Voor de eerste twee punten toefden de Achtervelders werigens maar een kwartier- je aan de bak. Op het pro gramma stond namelijk het restant van het duel KDS - ftchterveld, die vier weken geleden werd gestaakt bij de stand 1-2. In Utrecht bleven de Achtervelders zonder kleer scheuren overeind en behiel den hun voorsprong. Een te genvaller was het uitvallen van routinier Fred van de Pol, die per brancard het veld moest verlaten. Hoewel de blessure van Van de Pol uiteindelijk lijkt mee te vallen, moest Achter veld zonder hem de belangrij ke ontmoeting met kam pioenskandidaat Amsvorde, afgelopen zondag, in. Kenne lijk had het goede resultaat bij IÖS Achterveld weer op het goede spoor gezet. De forma tie van trainer/coach Cor Hoogland beroofde de Amersfoorters op eigen ter- rem van de kampioensaspira ties door opnieuw met 1-2 te zegevieren. •ij a. DEN - In navolging van de Al -junioren, de jongens die al tegen Qtote werk aan zitten te bikken, werd afgelopen zaterdag ook D2 ^jPJoen. D2, één van de talloze jeugdelftallen die de Leusdense lL j vereniging Roda'46 rijk is, deed dat op grootse wijze. In de l e'e competitie stond het team, onder leiding van trainer Gerard ^rs en leider J. Stoeltie, slechts dne punten af. Zaterdag werd het wpioenschap een feit m een onderonsje met D3 van dezelfde wging. De kampioenen stelden de toeschouwers niet teleur en n er een doelpuntenfeest van: 7-1. Duidehjker kan het haast leid' ^an,p]oej7se2/raf bestaat uit: (staand van links naar rechts) eiT Stoeltie, Pieter Timmerman, Sander Seton, Joost Tolboom, rfj ,n Ruiter, Arjan Sakkers en trainer Gerard Albers. Zittend bh ®ssendniver- Huib Jonker, Paul Albers, Bastiaan Oos- u 3s' Knstiaan Verkade, Jeroen Bouwman, Mark Stoeltie en Hilbert °n de Ham. derd, het paaltje staat er nog. Nu is er weer een bordje op de muur geschroefd. Wij hopen dat dat blijft hangen, het is er in ieder ge val moeilijk af te halen Nu wordt er al drie jaar gebruik gemaakt van de sporthal door de verschillende scholen en clubs, onder andere van honkbal, voet bal. volleybal, tenrus, tafeltennis, badminton, gymnastiek en judo. Hoe is het mogelijk dat het zo lang heeft geduurd voordat de Achter velders geklaagd hebben? „Je moet roeien met de riemen die je hebt. Wij waren allang blij dat die zaal er stond. Voor een klein dorp hebben wij tenslotte een grote hal. Er is bewust drie jaar gewacht om het haalbaarheidsonderzoek van de zaalverhuur te kunnen be kijken." „Die verhuur is dus boven ver wachting De gemeente zal ook kunnen beamen dat het goed gaat, terwijl die eerst dacht dat de huur met verwezenlijkt zou kun nen worden. Na dne jaar is het dan de tijd om aan de bel te trek ken. Eigenlijk hadden ze het op het gemeenthuis zelf kunnen be denken, zij hebben hun werk niet afgemaakt." „Wij Achtervelders wachten rus tig af, maar ik hoop dat ze morgen al aan de verbetering gaan begin nen in plaats van over drie jaar pas. Nog lang wachten kan we ieens gevaarlijk worden. Mis schien dat er wel wat geregeld kan worden. Het is als met het plantsoen rond de sporthal, dat zou eigenlijk pas in 1992 aan de beurt komen. Nu is er toch opeens geld voor en wordt het in deze week nog aangelegd," aldus Van Dijk. De gemeente wil in de loop van dit jaar op dit onderwerp terugko men, kan echter op korte termijn niets zeggen over een plafond of over twee extra kleed- en was ruimten in Sportzaal Achterveld Sportprojecten als deze moeten aangemeld worden bij de Sport stichting Leusden op een zoge naamde prioriteitenlijst De lijst voor 1991 is al samengesteld en daar komt dit nog met op voor, omdat de ^vereniging de jdachten nog met Xenbaar maalde. LEUSDEN - De zaterdagafdeling van Roda'46 is nog steeds op zoek naar dat ene puntje om het verblijf in de hoofdklasse te verlengen. Ook tegen Lopik lukte dat niet. De Leusdenaren gingen in Lopik, zij het wat geflatteerd, met 4-0 ten onder. Trainer Nico Romeijn had gekozen voor een zo sterk mogelijke verdediging om het zo begeerde punt mee naar huis te kunnen Lopik is, door de overwinning op Roda, VOP en Bloemenkwartier tot op twee punten genaderd, die nu samen de leiding in de hoofdklasse hebben. De Amersfoorters lieten thuis tegen Velox een punt liggen (0-0). De twee koplopers hebben aanstaande zaterdag aan één punt genoeg om promotie veilig te stel len. VOP zal de meeste weerstand ondervinden, want het moet op be zoek bij Hulshorst. De Veluwse club, die na de winterstop slechts drie punten haalde (waaronder een overwinning op Roda), is alleen bij een zege gebaat. Elk ander resul taat betekent degradatie. Het staat weliswaar in punten gelijk met Sova'54, maar dat krijgt het gede gradeerde Vitesse op bezoek. De club uit Breukelen behaalde, nadat degradatie een feit was, echter de meeste punten. Zodat na Vitesse ook Hulshorst, de tweede ploeg die vong seizoen naar de hoofdklasse promoveerde, waarschijnlijk de gang terug zal moeten maken. Voor Roda kan het bijna met meer mis gaan, want tegen SWU moet het toch in staat zijn een punt te halen. De Utrechters stelden zich via een 2-1 overwinning op Huls horst in veiligheid. Na de winter stop haalden zij tien punten. De opmerkelijke opmars begon na de 4-3 overwinning op VOP De Leus dense ploeg haalde na de winter stop slechts vier punten. Het won met 2-4 bij PVDV en tegen Bloe menkwartier en Sova'54 werd thuis 1-1 gespeeld. Fake Schonewille...onverzettehjk... Trainer Romeijn was met een be houdend team naar Lopik gereisd. „We zijn daarheen gegaan om een punt te halen. Daarom heb ik Hame Kerssies als laatste man gepos teerd en Klaas de Vnes weer als rechtsachter laten spelen." Edwin van Ginkel, nog altijd m afwachting van een lucuwe beslissing omtrent zijn schorsing, speelde weer als voorstopper en linksachter was op nieuw Jack Bijkerk. „We zouden een beetje afwach tend spelen en Lopik laten komen. We zouden op de counter gokken. Daarom had ik ook Remco Bitter- ling en Harm Wasssink m de spits geposteerd, omdat die een ïndivi- duel actie in huis hebben," aldus Romeijn. Het zat de Leusdense ploeg ech ter weer met mee. Al na een kwar tier kreeg het een dubieuze straf schop tegen. Bij een vnje trap van Lopik ging een aanvaller in het drukke strafschopgebied onderuit De scheidsrechter zag hierin een overtreding en gaf tot ieders ver bazing een penalty. De thuisclub verzilverde het buitenkansje dank baar. Daarvoor was Lopik nog niet echt gevaarlijk geweest, maar zo als zo vaak hep Roda weer achter de feiten aan. De Leusdenaren deed daarna verwoedde pogingen om de ach terstand weg te werken. De beste kans was voor Jack Bijkerk, die een doorgekopte ingooi van Wassink inkopte. De kopstoot werd door de keeper uit het doel getikt. PANIEK Frank Vissers zaaide met zijn in draaiende hoekschoppen veel pa niek in het strafschopgebied van de thuisclub, maar doelpunten le verde het niet op In de veertigste minuut was het aan de andere kant wel raak. Een aanvaller van Lopik mocht in buitenspelpositie door gaan. Keeper Hans Kraak wist het doelpunt nog wat uit te stellen, maar nadat de bal was afgespeeld naar een medespeler, werd het als nog een doelpunt. De protesten van Roda mochten met baten. In de laatste minuut was er nog een knappe actie van Bitterhng. Uit zijn voorzet kopte Wassink goed m, maar de kopstoot werd gekeerd door de keeper. Na rust gooide Roda alles op de aanval. Frank Vissers werd gewis seld voor linksbuiten Ronald de Haas. Wassink ging in de spits spelen en Kerssies en Bitterling gingen op het middenveld spelen. Romeijn: ,Ja, je moet iets probe ren. Ik moet zeggen dat de drie verdedigers, die na rust geen rug dekking meer hadden, ongeloof lijk goed hebben gespeeld. Edwin (Van Ginkel, red.) schakelde de gevaarlijke lange spits goed uit en het zich met van de wijs brengen door provocerende acties van zijn tegenstander. Voor Jack Bijkerk is het geen gemakkelijk debuut ge weest, want hij natuurlijk niet op het meest gunstige moment in de ploeg." Waar Roda de kansen het liggen, maakte Lopik goed gebruik van de kleine kansen die het kreeg. Na tien minuten scoorde de thuisclub uit een vrije trap. De bal werd, na een tikje opzij, langs de muur ge schoten. Ook Kerssies, die uit de muur was gelopen, kon het schot met meer blokkeren. Ook na deze bijna onoverbrug bare 3-0 achterstand bleef het elftal uit Leusden de aanval zoeken. Wassink en Hans Nieuwenhuis ver schenen alleen voor de keeper, maar zagen geen kans de keeper te passeren. Een voorzet van De Haas werd voor het doel te zacht ingeschoten. Trainer Romeijn verving na twintig minuten Michel Tiggelha- ven voor Wim van de Biezen, die vanwege zijn lengte m de spits ging spelen. Hij was bijna succesvol, maar hij kopte de bal tegen de hand van een Lopik-speler. De scheidsrechter weigerde een straf schop te geven Vlak voor tijd ver schalkte de linkshalf van Lopik de „Er is geen geld voor beschikbaar op dit moment," zegt wethouder van financiën en welzijn Bram Vroon. „Aan de problemen is nog nooit wat gedaan omdat deze dne jaar een proeftijd is geweest, om te kijken wat er nu niet precies klopte. Wij hebben ook kunnen zien hoe alles verloopt en ik moet zeggen dat het boven verwach ting draait." In mei 1987 werd de sporthal ge opend. „Dat heeft 1,4 miljoen gekost, een bedrag wat mede door de wensen van Achterveld veel te hoog was. Er is gekeken hoe er bezuinigd kon worden. Dat is gedaan op het plafond en de kleedruimten," aldus Vroon. In februari is wethouder Vroon zelf in Achterveld gaan kijken. „Het probleem was nooit inge diend en werd dus ook niet zo ern stig opgevat. Toen ik ermee ge confronteerd werd heb ik hun ge adviseerd om het officieel te mel den. Dan kan het meegewogen worden in de Meerjaren Aktivitei- ten Plan Procedure. Er moet geko zen worden, de middelen van de gemeente zijn beperkt." Wethouder Vroon neemt het wel seneus. „Maar de sportvereniging Avanti heeft het pas zes weken ge- nemen. Maar door een dubieuze strafschop en een buitenspel- doelpunt stond Roda met de rust al met 2-0 achter. Daarna nam de Leusdense ploeg alle risico, maar alleen de thuisclub doel puntte nog twee keer. Zowel bovenin als onderin zullen aan staande zaterdag tijdens de laatste wedstrijden de beslissingen vallen omtrent promotie en degradatie. verdediging van Roda, keeper Kraak incluis, en scoorde oop fraaie wijze 4-0. „Lopik heeft natuurlijk een goe de ploeg, maar de manier waarop we verliezen is heel vervelend. De ploeg heeft verder hard gewerkt en de inzet was uitstekend. Verder waren een aantal spelers die niet voor de volle honderd procent fit waren, maar die wilde persé spe len. Dat vindt ik klasse," was de mening van Romeijn. Blijft er voor Roda met anders over dan SWU een punt af te snoe pen. „Daar gaan we van uit. We zullen ook op dat ene puntje spe len." Hij vroeg zich verder af of het een voordeel was dat de Utrechtse club zich al m veiligheid heeft ge steld. „Je ziet het aan Vitesse nadat degradatie een feit was. Aan de andere kant moet VOP m Hulshorst ook minimaal een punt halen om te promoveren. Doen ze dat dan zijn wij ook veilig. Maar daar moeten we het natuurlijk niet op aan laten komen." Opstelling Roda'46: Hans Kraak, Klaas de Vries, Harrie Kerssies, Edwin van Ginkel, Jack Bijkerk, Michel Tiggelhaven (65.Wim van de Biezen), Hans Nieuwenhuis, Frank Vissers (45.Ronald de Haas), Fake Schonewille, Harm Wassink en Remco Bitterling. Hans Nieuwenhuis...rentree- leden aangekaart. Dat is te laat. Nu komt het pas op zijn vroegst in 1992 aan de orde." „Ik begrijp dat ze in Achterveld graag een plafond willen hebben, maar hoeveel kost dat? Er zal eerst een onderzoek naar moeten ko men. Dat zal waarschijnlijk in de zomer gedaan worden Afhanke lijk van de uitkomst van dat rap port zullen er dan misschien voor zieningen getroffen worden, zodat er geen gevaar meer is voor de sporters." Nog even over het straatnaam bordje 'Pnns Doerakplaats'. „Dat was een camavalsstunt. Het col lege van Burgemeester en Wet houders geeft een naam aan een traat of een plein. Het plein heeft geen naam en dat zal er voorlopig ook wel niet komen. Zo werkt dat niet," aldus Bram Vroon. De sportvereniging Avanti verwijt de gemeente Leusden dat de bouw van de sporthal nooit is vol tooid. Terwijl de gemeente, ofwel de eigenaar van het complex, het niet zo ernstig opvat. Zoals het er nu uitziet zal de situatie nog wel een tijd voortbestaan. Het enige dat er voor de sporters opzit is voorzichtiger spelen en bij drukke wedstrijden toch maar even thuis omkleden LEUSDEN - De jongensse- lectie van Impala, die ge traind wordt door Guus Tho massen heeft zich via vijf wed strijden geplaatst voor de re gio D finale. Deze finale werd zaterdag 7 april in Utrecht ge houden. In de leeftijd tot 12 jaar kwam Arthur Scher- penzeel uit. Er werd geturnd op vijf onderdelen te weten, brug, lange mat, rekstok, rin gen en sprong. Er deden 40 jongens aan mee, en Arthur Scherpenzeel wist een 20e plaats te bereiken achter ge- renomeerde verenigingen als THOB en Sport Vereent, die al langer met jongens turnen be zig zijn. In de finale jeugdturners 12 t/m 15 jaar namen deel voor Impala Patrick van Heusden, Koos en Bart van Empel. Deze jeugdturners moesten zes on derdelen turnen. Zij komen namelijk ook uit op paard vol tige. Als ploeg wisten zij een goede derde plaats te be machtigen. Achter THOB I en II. Dit werd bereikt door een zevende plaats van Bart van Empel. Een elfde plaats voor Koos van Empel en Patrick van Heusden werd viiftiende. BESTUURSCRISIS In De Roedel, het clubblad van volleybalvereniging Leos, van februari kondigde voor zitter Van de Ven zijn aftreden aan. In De Roedel van maart heeft de voorzitter in zijn rubriek 'Ti me Out' nog meer verrassin gen in petto. Want ook vice- voorzitter Hans Kluit zal zich niet meer herkiesbaar stellen. Voeg daarbij dat het secreta riaat nog altijd onbemand is, dan zal er een volledig nieuw dagelijks bestuur bij Leos moeten komen Ook een ander bestuurslid, Maas Hilhorst, zal na afloop van dit seizoen zijn werkzaam heden voor technische zaken stopzetten. De scheidende voorzitter doet dan ook een beroep op de leden om de opengevallen functies in het bestuur op te vullen. Voorwaar geen gemakkelij ke opgave. 'Ik ben 36 jaar en gebruik ook gel in mijn haar.' Dit is volgens een onbekend lid van de redactie van De Roe del de overeenkomst tussen dertigers en tieners. In het clubblad van Leos zegt hij dat dertigers zijn groot gebracht met de Beatles Zij dronken Pinard van Albert Heijn uit papieren pakken. Zij deden het zonder condoom en •waren hooguit bang dat 'het mis zou gaan', maar je hoefde niet bang te zijn dat je er dood aan ging'. Volgens de columnist gaat de jeugd tegenwoordig m driedelig grijs naar disco en weet zich daar te gedragen. Ze doen het pas nadat ze ge trouwd zijn. Verder zou de jeugd geen idealen meer heb ben en alleen de carrière zou tellen. Of de jeugd zich zo ge- draagd vragen wij ons af. Als gel de emge overeenkomst is tussen dertigers en tieners, dan ziet het er met best voor ons, dertigers, uit. SCHONE LEI Het jongens A-junioren van Leos zijn niet tevreden over de gang van zaken binnen hun vereniging. Zij luchtten hun hart in de rubriek Steekjes in De Roedel. Zij dreigen op te stappen om met 'een schone lei' bij een andere vereniging te begin nen, als het stukje dat ze heb ben geschreven tegen de borst stuit. De A-junioren voelen zich gepasseerd, omdat zonder overleg besloten werd dat twee spelers met de 'heren 2' zouden gaan meetrainen. Daardoor is volgens hen het trainingsniveau gezakt en ver ging hen ook het plezier. 'Daar de opkomst van ons team op de traiiugsavond bijna nooit honderd procent is, heb ben wij Erik van Dijk (heren 1), die zijn goede wil heeft ge toond om ons team te trainen, gezegd dat hij zijn tijd beter voor zijn studie kan gebrui ken.' De twee spelers, die nu bij de heren 2 trainen, hebben waarschijnlijk geen proble men met dat feit. Misschien kunnen de A-junioren volgend seizoen met een schone lei de twee andere spelers naar de heren 2 volgen? DE VUILE WAS De matenaalcommissie van Roda'46 klaagt in Rodactueel over het feit dat de leden bij zonder slecht de gedragsre gels in de kleedaccomodatie naleven. De bordjes met de regels daarop worden met pluggen en al uit de muur ge trokken. Ook met het trainingsmate riaal wordt volgens de com missie slordig omgesprongen. Bovendien wordt 'kleding binnenste buiten voor de was aangeboden. In de kleedloka len is het al net zo.' Wij vinden ook dat, als kleedkamers binneste buiten worden gekeerd, daar tegen moet worden opgetreden. Overigens hebben onze moeders ons geleerd dat je vuile was binnenste buiten moet wassen.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 15