I SVA verrast Amsvorde Zwaar verlies SVA-vrouwen Tineke Brosky jeugd kampioen bowlen LHV levert in op koplopers Plafond De druiven zijn zuur voor Leos Linksbinnen Sport WOENSDAG 11 APRIL 1990 'De sportstichting wenst uit- breidingsverzoeken te toetsen aan demografische en sport- techrusche ontwikkelingen m de gemeente Leusden. Voor uw uitbreidingsverzoek dient de concrete noodzaak te wor den onderzocht m relatie tot het gebruik van kleed- en was ruimten in bijvoorbeeld sport hal De Korf en sportzaal Groenhouten. Op de reeds in gediende prioriteitenlijst voor 1991 komen de aangehaalde wensen nog niet voor. Deze antwoorden kreeg de sportvereniging Avanti uit Achterveld van het gemeente bestuur van Leusden op de vraag of er na drie jaar einde- hjk een plafond in de sportzaal Achterveld geplaats zouden kunnen worden. Bovendien zou de vereniging twee extra kleed- en wasruimtes willen hebben. Momenteel zijn er twee en dat is veel te weining. Bhjkbaar is het te ingewik keld voor de gemeente om op korte termijn een plafond te laten inbouwen, waardoor de stookkosten naar beneden kunnen en niet om de week een TL-Jamp naar beneden komt. Bovendien zou de heme ook een stuk minder worden. Waarschijnlijk moeten er eerst ongelukken gebeuren. U kent het spreekwoord van het kalf en de put. Fnts Schoenmaker ACHTERVELD - SVA heeft afgelopen zondag onverwacht ge wonnen van Amsvorde. De oranjehemden gingen met een ge havend team op weg, maar slaagden er drie minuten voor het einde van de wedstrijd in, 1-2 te scoren. Een hoofdrol was weg gelegd voor de junior Jeroen Tolboom. Hij speelde een zeer goede wedstrijd, en was ook degene die de score opende met een prachtig doelpunt. SVA stond in het begin van de match onder druk. Amsvorde was erg aanvallend, omdat zij moest winnen, wilde de ploeg nog kam pioen kunnen worden Al na vijf minuten hadden de Amersfoorters een goede kans om te scoren, toen de scheidsrechter niet floot voor de drie mannen ie buitenspel stonden. De kopbal die de aanval afrondde, belandde echter op de bovenkant van de lat. Het was jammer dat beide ploe gen vaak niet echt aan voetballen toekwamen door de vele vrije trappen die toegekend werden. Omdat de arbiter voor ieder wis sewasje floot, leek de wedstrijd af en toe gewoon op een aaneen schakeling van vrije trappen. Zo kende de scheidsrechter aan Amsvorde een indirecte vrije trap in het strafschopgebied toe. Deze werd goed genomen, maar de schitterende redding van keeper Gerard van de Bedum hield de Amersfoorters op een afstand. Naast Jeroen Tolboom was ook Hans van Hamersveld gevraagd om mee te gaan naar Amsvorde. De speler uit het zesde elftal maakte in de tiende minuut nog bijna een doelpunt, toen hij een terugspeelbal onderschepte. De keeper was er echter snel genoeg bij om dat te verhinderen. Achterveld ging steeds beter voetballen. Dit maakte de wed strijd erg aantrekkelijk, omdat ook Amsvorde zeer aanvallend speelde. De ploeg slaagde er wel in kansen te creëren, maar ver knalde deze keer op keer. Zo kon den dne spelers doorlopen toen er niet gefloten werd wegens bui tenspel. De spits speelde de bal echter veel te ver voor zich uit, zo dat keeper Gerard van de Bedum het gevaar kon wegnemen. Na 35 minuten spelen het SVA zien dat zij wél zorgvuldig met kansen omgaat: Jeroen Tolboom loste van ongeveer 18 meter afstand een schot. Mede onder invloed van de wind draaide de bal zó het doel in. Dit was een verdiend doelpunt van de junior, die voor het eerst in de basis gestart was Door zijn goede spel en zijn inzet, gaf hij al meteen zijn visitekaartje af De vreugde om dit doelpunt werd al snel de grond ingeboord. Nog geen vijf minuten na de openings treffer kreeg Amsvorde een vrije trap wegens duwen, via de muur werd het een corner, die hoog ge nomen werd. Gerard van de Be dum maakte vervolgens zijn emge fout in deze wedstrijd door uit te komen, maar de bal met te pak ken. Hierdoor kon de laatste man van Amsvorde de bal in de korte hoek koppen: 1-1. De eerste minu ten van de tweede helft ging het minder goed met Achterveld. Over de hele linie kreeg Ams- LEUSDEN - Voor het vrouwenteam van Leos zijn de druiven aan het eind van het seizoen toch nog erg zuur. De Leusdenaren wonnen niet al te overtuigend van het al gedegradeerd Phoenix (15-8,15-12,15-6). De overige uitslagen waren des te verrassen der, want zowel Molenwiek als VSC verloren hun wedstrijd. Het team van Evert van Garderen is daardoor op twee punten gekomen van deze twee. „Ik was er al weer aardig over heen, toen we een aantal weken geleden kansloos werden. Maar als je deze uitslagen dan weer hoort, dan komt de teleurstelling toch weer terug." De mannen van Leos verloren in De Meent met 1-3 van NVC, dat op weg lijkt naar de titel. De Leusdenaren staan nu gelijk met Harderwijk 2, maar die zijn uitgespeeld. Zij hebben dus aan één punt genoeg in de laatste wedstrijd tegen Vollkei 2 in Amersfoort. Van Garderen gaat het m de laat ste wedstrijd tegen Molenwiek toch nog een keer proberen om de promotie/degradatiewedstrijd uit het vuur te slepen. „We zullen alles of mets moeten spelen." In Zaan dam zullen de dne punten dan wel naar Leusden moeten gaan. Degra dant Phoenix zal Leos dan wel een handje moeten helpen door VSC te kloppen en geen punt aan de Rijs - wij kers te gunnen. Dat zou wel een stunt betekenen, want Phoemx heeft pas vijf punten. Onderaan de ranglijst gaat het alleen nog om de derde plaats van onderen. Deze zal promotie-/de- gradaüewedstrijden moeten spe len tegen de nummer twee uit de derde divisie. Voor deze plaats ko men Brother/Martinus 3 en Gemi- ni/K nog in aanmerking. Bij winst van deze twee teams is ook de positie van Varel/CW nog met he lemaal zeker. Gemini/K haalde uit de laatste tien wedstrijden 16 punten, waar onder een 3-1 overwinning op Leos en 3-2 winst op Radius. De club uit Voorschoten speelt de laatste wed strijd tegen Madjoe, dat zich afge lopen weekemde dankzij een over winning op Radius in veiligheid stelde. De ploeg uit Gouda heeft nadat het kampioen is geworden de pijp aan Maarten gegeven en speelt nu een soort Sinterklaas. Het derde team van Martinus moet voor de laatste wedstrijd naar het al ge degradeerde Allides. Het slot van de competitie is. net als de hele competitie, ongekend spannend. Leos heeft alleen in de derde set een redelijk mveau gehaald. Toen werd Phoemx ook met 15-6 opge rold. Trainer Van Garderen was duidelijk met tevreden over de prestaties m de twee voorgaande sets. „Zo'n ploeg moet je gewoon opvreten. Die moet je onder de vijf punten houden. Het ging allemaal te makkelijk. De agressie en con centratie was niet altijd even opti maal. Vier punten voorsprong ga ven ze net zo makkelijk weer weg. We hebben het oms zelf moeilijk gemaakt." EEN PUNT Voor de mannen Leos lijkt een verlenging van het verblijf in de promotieklasse met meer te kun nen ontlopen, ondanks het 1-3 ver lies tegen NVC. De twee teams van Sydec/Vif zijn al gedegradeerd. De strijd om de derde plek van onde ren gaat tussen Umcornus, Harder wijk 2 en Leos. De Leusdenaren staan met 26 punten gelijk met Harderwijk, maar die zijn uitgespeeld en zijn dus afhankelijk van anderen. Leos heeft aan een punt genoeg om zich veilig te stellen. In Amersfoort is Vollkei 2 de laatste tegenstander. Umcornus is een verhaal apart. De club mt Bunschoten heeft van de volleybond gelijk gekregen in het geschil omtrent een speler, die zonder spelerskaart m de wed strijd tegen AGAVS zou hebben gespeeld. Het kreeg toen dne punten en het wedstnjdpunt in min dering. De Bunschoters hebben de vier punten erbij gekregen en staan nu op 23 punten. In pnncipe kunnen de Bunschoters nog gelijk komen met Harderwijk en Leos. Dan moet in de laatste wedstnjd wel van NVC gewonnen worden. De Nij kerkers moeten nog twee wedstrijden spe len. Zij moeten in ieder geval een punt halen om kampioen te wor den, maar dan moet de laatste wed strijd tegen Spirit wel drie punten opleveren. NVC is er dus alles aan gelegen die drie punten al in de thuiswedstrijd tegen Umcornus binnen te halen. In beide gevallen blijft Leos, ook bij verlies, behouden voor de pro motieklasse. Bovendien wordt de wedstrijd NVC tegen Umcornus op dinsdag 17 april al gespeeld. Dus als de ploeg van trainer Rob Vooijs op zaterdag 21 april aantreedt te gen Vollkei is de uitslag van die wedstrijd al bekend. Het weet dan wat het te doen staat. Voor het paasweekeinde is er zowel voor de vrouwen als de man nen geen programma vastgesteld. De laatste wedstrijden worden de week daarop afgewerkt. Op zater dag 28 april wordt in de promo tieklasse de laatste wedstrijd ge speeld. NVC kan dan via een over- winnning op Spirit het kampioen schap binnenhalen. vorde te veel ruimte, waardoor er veel gevaar ontstond. Zo zette Amsvorde een goed een tweetje op m het strafschopge bied. Het schot dat daarop volgde ging echter over. Vlak daarna was keeper Gerard van de Bedum bijna met uitkomen. De keeper had het geluk dat hij de bal met zich meekreeg Na tien minuten spelen in de tweede helft was het wederom Je roen Tolboom, die een prachtig schot op doel loste, nadat hij zich goed van zijn tegenstander had weggedraaid. De keeper van Amsvorde kon de bal ternauwer nood over de lat tikken. Deze actie was het begin van het herstel van Achterveld, dat net als in de eer ste helft pas na een kwartier goed begon te spelen. Toch bleef Amsvorde gevaarlijk. Vooral de vele vrije trappen om en nabij het zestienmetergebied ga ven goede kansen om te scoren. De Amersfoorters leken echter meer tegen zichzelf te voetballen, dan tegen de tegenstander. Zo werd er een goede, strakke vrije trap genomen aan de rand van het strafschopgebied. Het enige wat er nodig was om een doelpunt te scoren, was een hoofd dat tegen de bal aankwam. De drie spitsen van Amsvorde misten echter alle drie. Zelfs toen de buitenspelval enkele minuten later goed werd ontlopen en de spits alleen op de keeper afging, kon Amsvorde met scoren. Wat vaak gebeurt als een ploeg persé moet scoren, gebeurde ook nu: de verdediging wordt ver waarloosd zodat er ruimte ont staat. Rob de Vette zag dat heel goed, en gaf een diepte-pass aan Peter van Middelaar Die hep goed door, en schoot vanaf de rechterkant in de uiterst linkse hoek - dne minuten voor tijd. Achterveld bleef ook in de laatste minuten onder zware druk staan, maar boog niet. Door deze over winning kan Amsvorde geen kam pioen meer worden. Het is alleen ontzettend jammer dat SVA met heeft gewonnen tegen Oranje-Wit en Kamenk, anders zou de ploeg nu zélf nog meedraaien voor pro motie. OPSTELLING: Gerard van de Be dum, Jos Koot, Jos van Dalen, Henk van Rijnsoever, Henk Voor burg, Rob de Vette, Peter van Ruitenbeek, Harry van Dalen, Peter van Middelaar, Jeroen Tol boom en Hans van Hamersveld (Ron Smeeing). Scheidsrechter: De Groot. ACHTERVELD - De laatste wed strijd van de competitie is desa streus verlopen voor de vrouwen van Achterveld. Zij werden met 1-6 van het veld gevaagd door de toekomstige hoofdklasser 't Gooi. SVA had de wedstrijd 'uit' gewon nen op karakter, maar daar was nu weimg van over Juist die taaie vol harding die er de vorige keer voor zorgde dat 't Gooi haar zelfvertrou wen verloor, was met aanwezig. Hierdoor konden de vrouwen uit Hilversum de wedstnjd volledig naar hun hand zetten. SVA werd met de regelmaat van de klok to taal weggespeeld door de goed combinaties van 't Gooi. De score werd al na tien minuten spelen geopend Doordat links back Petra van Rossum de bal met wegwerkte, maar begon te pinge len, kon de rechterspits van 't Gooi de bal onderscheppen. Zij gaf de bal op maat voor, zodat de andere vleugelspeelster makke lijk kon scoren: 0-1. Het was op nieuw een persoonlijke fout die er voor zorgde dat 't Gooi de voor sprong kon vergroten. Rechts back Ellen Smit stapte met in, zo dat de buitenspelval niet dicht klapte. Hier werd goed van gepro fiteerd door de Hilversumse rech terspits: 0-2. 't Gooi bleef kansen creëren door de combinaties die zij opzette De ruimte die hierdoor ontstond, werd goed benut. De Achter- veldse achterhoede stond dan ook voortdurend onder druk Deze druk werd nog vergroot, doordat er in een paar dubieuze buitenspelsituaties steeds doorge voetbald werd. De Achtervelders liepen daardoor voortduren ach ter de feiten aan. Zo kon ook het derde doelpunt gescoord wor den. De verdedigsters dachten dat het buitenspel was en lieten de bal aan, en kwamen er tot hun grote schrik achter dat er noch ge vlagd, noch gefloten werd. On dertussen was de speelster van 't Gooi al buiten bereik: 0-3 Na een half uur spelen leek het tij te keren voor SVA. Chnstel van Dijk scoorde een prachtig doel punt in de kort hoek na een snelle counter: 1-3. Achterveld had op dat moment door moeten druk ken. De voorhoede van 't Gooi was weliswaar bijna ongrijpbaar, maar de achterhoede was te klop pen. Maar de hoop die SVA na dit doelpunt had gekregen, ver dween al snel toen de doelpun- ten-machine van 't Gooi door raasde. Zeer kort achter elkaar werd er twee keer gescoord Zoals iedereen, zag ook de scheidsrechter dat het vijfde doel punt buitenspel was, maar omdat er niet gevlagd werd liet hij door spelen. Zo stond het met de rust al 1-5. Na rust was 't Gooi slechter. SVA kreeg iets meer ruimte, en de aan vallen van 't Gooi resulteerden niet in doelpunten. Dit kwam niet alleen doordat de spits alles veel te mooi wilde doen, maar ook doordat de Achterveldse verdedi ging keihard bleef knokken om de schade te beperken Achter veld kreeg zelfs enige kansen, maar benutte die met. Bovendien maakte de Hilversumse achter hoede ook overredingen om daar voor te zorgen. Zo brak spits Linda van Hamersveld door. en werd ze vervolgens van achteren gehaakt. De scheidsrechter gaf echter geen penalty. Dat 't Gooi de tweede helft slech ter voetbalde, was ook te merken aan het aantal doelpunten. Er werd in de tweede helft slechts één keer gescoord. Voorstopster Ilona Hoogland liet de spits gaan omdat ze dacht dat deze buiten spel stond, maar omdat de links half was blijven hangen, was dat niet het geval. Rechtsback Ellen Smit kon niet goed meer bij de bal, en speelde deze recht in de voeten van de tegenstander. Zo werd het voor 't Gooi wel heel makkelijk om 1-6 aan te tekenen. Opstelling: Rita Wouters, Mirjam van Dijk, Ilona Hoogland, Ellen Smit, Petra van Rossum (Suzanne Schimmel), Liane Hoogland, Ma rianne Tijmessen (Judith Steen beek), Herma Rozema, Linda van Hamersveld, Christel van Dijk en Anja Voorburg. Scheidsrechter: Horstink. Kampioenen in de afdeling bowlen: dat gebeurt niet elk jaar. Reden om Tineke Bros ky eens in de schijnwerpers te zetten. Naast Tineke is overigens een aantal spelers van de Bowling Bond Leus den tijdens de afdelingskam pioenschappen, die onlangs in De Korf werden gespeeld, kampioen geworden. Onze interesse ging uit naar Tine ke Brosky, die zowel bij singles als bij de doubles, kampioen is geworden. Door een merkwaardig misver stand belandden we bij een andere Tineke Brosky, die overigens ook kampioen werd, maar dan wel bij de jeugd. Tineke Brosky: 15 jaar en 'altijd' te vinden op de bow lingbaan m de Korf. „Ik ben 15 jaar en ik zit op de Amerij. Dat is een huishoudschool. Ja, dat noemen we nog steeds zo." „Ik ben kampioen gewor den van de jeugdafdeling van de Bowling Bond Leusden. Er deden acht spelers mee van rond de 15 jaar." En nog ging er bij mij geen licht op. „Dit is mijn vijfde seizoen. Ik ben er via mijn moeder bijge komen, die zelf ook speelt. Ik zat eerst op gymnastiek, maar ik vond bowling veel leuker. Toen trainde we één keer per week, maar nu trainen we nog maar één maal per maand. Trainen is ook niet zo leuk. Ik speel liever in de 'huisleague'. Elke zaterdagmorgen speel je dan tegen andere clubleden en dat is heel leuk." Op mijn vraag hoe het in de double is gegaan, komt de aap uit de mouw. Zij heeft helemaal geen dubbel gespeeld, want dat was haar moeder. Haar moeder die zowel smgle- als doublekampioen werd. „Mijn moeder heet ook Ti neke," zegt zij lachend. Daar zit je dan met de 'ver keerde' Tineke, maar zij ver telt gewoon verder. „Die zaterdag heb ik in Arn hem gespeeld, maar ik ben daar niet in de finale gekomen. Het lukte gewoon niet, want gooide bijna alleen maar splits." Splits zijn worpen waar bij de twee buitenste kegels blijven staan en die je dus nooit m de tweede worp allebei om ver kunt gooien. Wat vind je nu zo leuk aan bowlen? „Oh, dat is een rotvraag. Ik vind het gewoon lekker om met ballen te gooien. Vooral als je spares en strikes begmt te gooien." Een strike is een worp, waarbij in één keer alle kegels worden omgegooid. Met een spare gebeurd dat m twee worpen. Eén beurt be staat uit twee worpen. „Ik heb er gewoon plezier in en natuurlijk de gezelligheid, hè." Want bowling wordt net als biljarten in een cafè-achti- ge omgeving gespeeld. In bowling De Korf kijkt men met de rug naar de bar naar een aantal banen waar op elke baan een groot aantal mensen een balletje gooit. Onder genot van een drankje en sigaretje wordt met veel fanatisme ge- probeerd de kegels omver te gooien. „Ik wil wel hogerop, maar ik denk dat ik dan wel vaker moet trainen. Mijn vader coacht mij vaak. Door hem ben ik ook kampioen geworden, want hij ziet of je goed staat of goed gooit." Tineke gooit momenteel niet met een eigen bal. maar ge woon met een bal van de club. Ze zou het wel graag willen, maar de ballen zijn erg duur Kledij is voor haar ook niet zo belangrijk. Tegenwoordig speelt ze gewoon m haar spij kerbroek. „Vroeger kleedde ik mij wel om en speelde in een rokje, j maar tegenwoordig doe ik dat niet meer. Vooral met omdat we maar met twee meisjes zijn." Ze zou dan ook heel graag zien dat er nog wat meisjes bij zouden komen bowlen. Op de vraag of zij nog ande re hobbies heeft, antwoordt ze „Wandelen met de honden, te kenen en knutselen. En veel bmten zijn; met heel veel mei den lopen te keten." Frits Schoenmaker LEUSDEN - De handballers van LHV hebben een slecht week einde achter de rug. De vrouwen verloren op twee fronten: allereerst de belangrijke ontmoeting met kanshebber Nijenro- des en daarnaast topscorer Anja Douma, die met een gebroken pink wellicht vroegtijdig een punt achter haar carrière zal moeten zetten. De mannen gaven titelkandidaat Baarn'73 verdienstelijk partij, maar kwamen uiteindelijk tekort. Nadat de strijd een helft lang precies gelijk op was gegaan, bogen de Leusdenaren in de tweede helft, met de wind tegen, het hoofd: 12-15. Het voortbestaan van de Leusdense ploeg in de tweede klasse hangt daarmee nog steeds aan een zijden draadje. Het zit de vrouwen van LHV met de grootste vrienden te beschou- echt mee. De ploeg, die als één van de titelpretendenten aan het res tant van de veldcompetitie begon, ging opnieuw voor eigen pubL-jk met één treffer verschil de boot in. Na twee wedstrijden zijn de Leus denaren nog steeds puntloos, waarmee de kansen om inderdaad nog voor promotie mee te doen danig zijn geslonken. De achter stand op de lijstaanvoerders, BHC en Nijenrodes, groeide na zondag tot dne punten. Zonder daarmee de uiteindelijke oorzaak van het verlies te willen aanwijzen, speelde het scheids rechterlijke koppel zondag een be denkelijke rol. Het duo, dat al eer der in de competitie niet onder stoelen of banken stak LHV met als wen, maakte er zondag opnieuw een publiekelijk geheim van dat de blauwhemden weinig goeds kon den doen. Het leidde tot talloze tijdstraffen, die soms om on verklaarbare redenen werden ge geven. Het leek, gezien de wed strijd, totaal overbodig. Het treffen was stevig, maar bepaald niet on sportief. Dat LHV zich door de flui tisten liet beïnvloeden was op be paalde momenten begrijpelijk, maar onverstandig. Men vergat daardoor het eigen spel te spelen, waardoor Nijenrodes uiteindelijk het Buiiungpark kon verlaten met twee uiterst kostbare punten op zak. De ploeg uit Breukelen komt daarmee naast BHC aan de leiding in de eerste klasse. Anja Douma, nog onwetend van het feit dat ze met een gebroken pink speelde, was mét blessure toch goed voor twee doelpunten. Uiteindelijk leed LHV groter verlies dan de twee wedstnjdpun- ten. Anja Douma, die de laatste twee seizoenen een belangrijk stempel op de ploeg drukte, brak al in de tweede minuut van de wed strijd haar pink. Het euvel werd langs de lijn aanvankelijk onder schat, waardoor Douma de wed strijd uitspeelde. Later in het zie kenhuis was de diagnose evenwel duidelijk: een fractuur. De blessure betekent hoogstwaarschijnlijk dat Douma niet meer m actie zal komen in het restant van de competitie. En LHV, dat alle zeilen zal moeten bij zetten om nog terug te komen, lijdt daarmee op voorhand al een grote nederlaag. SPANNING Het uitgangspunt voor de wed stnjd was dat beide ploegen de twee punten hard nodig hadden om in de race te blijven. Door het verlies van LHV tegen Olympia een week eerder (9-10), was Nijenro des de Leusdenaren m het klasse ment gepasseerd en in de achter volging op BHC. Doordat BHC te gen Olympia gelijk speelde (9-9), had winst voor beide ploegen op het Buiiungpark gunstige gevol gen. Die spanning bleef dan ook de gehele wedstrijd voelbaar en bei de kemphanen gaven elkaar geen millimeter ruimte. Nadat Nijenro des de score opende, moest LHV tot 4-4 steeds een gaatje dichten. Vanaf dat moment leken de Leus denaren het initiatief over te nemen en sloegen de Buirungparkers zo waar een kloof: 6-4. Nog voor de pauze werden de plooien evenwel weer glad getrokken en gingen beide ploegen met 7-7 rusten. Het wedstrijdbeeld bleef na de veldwisselmg hetzelfde, al gaf Nij enrodes het initiatief niet meer weg. De Leusdenaren misten daar voor ook teveel opgelegde kansen. Aanpikken bleek echter steeds wel mogelijk, tot 10-10. Een af standsschot van Nijenrodes vlak voor tijd plaatste LHV toen voor onoverkomelijke problemen, waardoor de ploeg uit Breukelen als de grote winnaar het veld ver liet. In de eerste klasse gaan BHC en Nijenrodes nu gezamelijk aan de leiding, op dne punten gevolgd door LHV. BS, dat zaterdag niet in actie kwam em Olympia, dat op kousevoeten naderbij sluipt, beho ren echter ook nog steeds tot ge vaarlijke outsiders. Na de Pasen treft LHV BHC en dat zal de laatste kans voor de Leusdenaren zijn om nog een rol van betekenis in de competitie te gaan spelen. Winst is m dat geval het enige resultaat wat tot tevredenheid kan leiden. Gege ven het feit dat Nijenrodes en BHC elkaar ook nog zullen treffen en dat BS en Olympia nog in staat geacht moeten worden voor verrassingen te zorgen, is de competitie dus nog geenszins gedaan. LASTIG De mannen wachten in de twee de competitiehelft nog steeds op de eerste punten. Punten die zo langzamerhand hard nodig zijn. Zondag traden de Leusdenaren op eigen veld aan tegen Baarn'73, dat nog steeds in een fel gevecht is gewikkeld voor het kampioen schap. LHV maakte het de bezoe kers lastig, maar met meer dan dat. Baarn bleek op beslissende mo menten meer in huis te hebben en dat gaf de doorslag. Met name doelman Arjan Schneiders groeide tot grote hoogten en behoedde zijn ploeg voor groter verlies. De eerste helft was op het zonni ge, maar winderige en kille Bui- rungpark, de meest aantrekkelijke. Beide ploegen hielden elkaar per fect in evenwicht en met name LHV slaagde erin een niveau te halen, waarnaar het al weken op zoek is. Door een haperende defensie in het eerste kwartier (met name op de hoeken hielden de Leusdena ren open huis) bleef Baarn gen kelijk in het spoor, anders zou!* weieens een duidelijke sprong hebben kunnen nemea Tot 5-5 maakte LHV steedss verschil van één doelpunt goed« met een treffers van Matthijsj3 zen kwamen de Leusdenaren het eerst en voor het laatst op** sprong: 6-5. Tot 8-8, een S3 waarmee de rust werd berel ging de wedstrijd gelijk op Na de veldwisseling profited Baarn het meest van de winAl de bezoekers mee haddea drie treffers op rij namen de BS naars kort na de hervatting «j beslissende voorsprong: 8-11-1 Leusdenaren slaagden er nog in de achterstand terug te bres) tot twee punten (10-12 en 12-' maar verder kwam de ploeg- meer. Bij 12-15 finishte Baarn us* delijk als de verdiende overs Doelpuntenmakers LHV wen): Ria Meyerink (2x), M Douma (2x), Jeanet Kok Carla Mossel, Hüde Steent Georgette Rijnders, Yvoö Haaster (ieder lx). Doelpuntenmakers LHV nen): Willem van der Hef» (3x), Daan Bleuel (2x), Ma» Jantzen (2x), René van Garde^ Ronald Morren, Ruud Onno Zwaan, Robert Boer lx).

Leusder Krant | 1990 | | pagina 18