SB p krant; Als ik moet stoppen ben ik m'n huis, n'n auto, eigenlijk alles kwijt" Russische kinderen bij Koedriest Voorlopig nog geen MTV op Leusdens kabelnet V erkeer scontroles F BDU In afwachting op beslissing fusie CAI Deze week in de Leusder Krant oei ten Hove moet kopieerwerkzaamheden in woning aan de Kuperssmgel staken: IKrantkomt I |dag later SERVA VOLVO KEISTAD B.V. fjoiMel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden mTi aJTal Amersfoorter bedreigd bij De Til Jongen beroofd Vrijwilliger altijd welkom Dagvaarding vergeten Slachtoffer y MITSUBISHI DEALER uan het panterhuis Konijntje in De Wetering HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV WOENSDAG 11 APRIL 1990 - 21e JAARGANG NO. 50 VSDEN - „De wereld begint voor ons in Leusden, thuis en op school, op werk en op straat,zei burgemeester Parus dinsdagmiddag m zijn spraak ter gelegenheid van de herdenking bij het Russische oorlogs- inument Koedriest. Daarmee gaf hij aan dat m deze tijd, waarm de reldvrede dichterbij lijkt dan ooit, volgens hem ook dichtbij huis aan die gewerkt moet worden. Op de plek waar het monument nu staat werden op 9 april 1942 77 issische krijgsgevangenen gefusilleerd Het was dit jaar een bijzondere idenkwg, omdat het monument geadopteerd is door openbare basis- iooi De Wegwijzer. Leerlingen van deze school waren samen met deren van de Russische ambassadeschool uit Den Haag bij de plechti ge gebeurtenis aanwezig. De Russische kinderen waren de hele dag te gast bij De Wegwijzer. De leerhngen van de Leusdense school vormden bij het monument een erehaag en gaven daar een krans door De kinderen van de ambassade- school legden bloemen neer en brachten een groet aan hun gesneuvelde landgenoten. De ambassadeur moest zelf op het laatste moment afzeggen, maar in zijn plaats kwam zijn plaatsvervanger, de ministerraad Bourlukov. Verder w<±ó de commissaris van de koningin van de provincie Utrecht, Beelaerts van Blokland aanwezig. Ook waren alle Leusdense wethouders bij de herden king Van de plechtigheid werden opnames gemaakt voor het Russische jeugdjournaal. LEUSDEN - Het Leusdense kabel net wordt voorlopig niet uitge breid met 6 kanalen, zoals bin nenkort wel in Amersfoort ge beurt. Volgens een gemeentelijke woordvoerder wacht de gemeen te met een beslissing daarover, totdat bekend is of Leusden een eigen CAl-bedrijf in stand houdt of aansluiting zoekt bij het Regio nale Nutsbedrijf Eemland (RNE). Het signaal wordt overigens al geleverd door het RNE. Deze heeft op de Amersfoortse Berg een an tenne staan, die 18 kanalen naar het Leusdens kabelnet doorstuurt. In de komende weken begint de RNE in Amersfoort met de uitbreiding MB I *1 iim0M van het aantal zenders van 18 naar 24. „De uitbreiding is technisch ge zien ook m Leusden mogelijk, maar vergt een investering van enkele tonnen. De mogelijkheid bestaat om het net uit te breiden tot 30 kanalen. Dat is op zich een eenvou dige ingreep," aldus de woord voerder. Tijdens die werkzaam heden m Amersfoort, die op werk dagen worden uitgevoerd tussen 8.00 uur en 16.00 uur, kunnen storin gen optreden. Ook Leusdense ka belabonnees kunnen hiervan hin der ondervinden. Eind mei moet de uitbreiding voltooid zijn. Dan kunnen op de Amersfoortse televisies de zenders MTV en Rai- uno ontvangen worden. De Media raad van Amersfoort moet nog be slissen welke zenders op de ander vier kanalen zullen worden door gegeven. Oud leraar ergert zich: „Ik zie de buurt achteruit gaan" Pag. Gezondheidsmarkt in De Korf: „Dat zou mijn dokter veel werk besparen" Pag. 5 95 jaar Huize St. Joseph in Achterveld Pag. 11 Problemen in sportzaal in Achterveld Pag. 15 WEEKEINDDIENST: VR.-ZO. OCHTEND: 944600 ZO. OCHTEND -DL: 948080 hboktober vong jaar kwam in Leus den Veronique, net als elders in het land, op het kabelnet. Het zal voor lopig de laatste uitbreiding van het aantal zenders zijn. LEUSDEN - In totaal 38 verkeers deelnemers werden bij verschil lende verkeerscontroles in de ge meente bekeurd. Bij een controle, die de politie maandagochtend tussen half elf en kwart voor één op de Arnhemseweg hield, gin gen 21 automobilisten op de bon. Er werden 16 bekeuringen uitge deeld omdat er geen gordel ge dragen werd en één keer ontbrak de linkerbuitenspiegel. Drie keer bleek de APK niet in orde en twee keer ontbrak een geldig deel drie. Bij een bromfietscontrole, die maandag tussen half vier en vijf uur werd gehouden, gingen acht men sen op de bon. Zes bromfietsen bleken te zijn opgevoerd, waarvan dne dusdanig, dat de voertuigen werden meegenomen naar het bu reau voor een nader onderzoek. Eén bromfiets bleek met over ade quate remmen te beschikken en bij een ander ontbrak de verplichte gele plaat. Negen automobilisten zijn vonge week woensdag tussen 11.00 uur en 12.30 uur op de bon geslingerd, wegens snelheidsovertredingen. De hoogst gemeten snelheid be droeg 80 kilometer per uur. USDEN - „Uit een door ons ingesteld onderzoek is gebleken >1 een deel van uw woning op de Kuperssingel in gebruik is bedrijf. Dit gebruik is in strijd met het ter plaatse geldende stemmingsplan, met name met artikel 31, lid 1, sub a van de Borschriften, deel uitmakend van het bestemmingsplan eosden-Centrum 2e fase'. Wij schrijven u hierbij aan het braik van de woning als bedrijfsruimte uiterlijk per 1 juli 90 te beëindigen. Hoogachtend, burgemeester en wethou- u van Leusden." Deze in ambtelijk jargon gestelde zinnen, troffen het Leusdense echtpaar Ten Hove, bij thuiskomst van een korte vakantie, als een mokerslag. De brief van de gemeen te betekent niets meer of minder dan een ramp voor het gezin, dat met kopieerwerk, met name voor verenigingen, een nieuw bestaan probeert op te bouwen, nadat Roel bij een reorganisa tie op straat kwam te staan. 'Kopie en Druk', dat in Leusden maar ook ver daarbuiten, inmiddels een goede naam opbouw de, lijkt door de maatregelen van de gemeente een faillisement boven het hoofd te hangen. LEUSDEN/AMERSFOORT - Een 18-jarige Amersfoorter beweerd zaterdagnacht bij jongerencentrum De Til te zijn bereigd door een groep van acht jongeren. De jongen hok een alarmpistool om zijn aanvallers af te schrikken. Na het voorval meldde de knaap zich bij het politiebu reau in Amersfoort, waar hij zijn wapen afgaf. LEUSDEN - Onder bedrei ging is een Leusdenaar zon dagnacht beroofd. De jongen liep met de fiets aan de hand °ver de Burgemeester de Beaufortweg, toen hij werd ^gesproken door een drie tal jongens op brommers. Volgens het slachtoffer werd bij voor de keuze gésteld een ®es tussen zijn ribben te krij gen of zijn geld af te geven. De Leusdenaar koos voor het laatste en raakte 75,- kwijt. De dieven, naar schatting bissen de 20 en 25 jaar oud, verdwenen daarna op de brommer in de richting van Amersfoort. De politie roept eventuele getuigen op zich te melden. yetuig< LEUSDEN - De Unie van Vrij willigers afdeling Leusden vraagt dringend nieuwe me dewerkers. Om aan de huidi ge vraag te kunnen voldoen is het noodzakelijk zeker dertig nieuwe mensen aan te trekken. Op de langere ter mijn bestaat behoefte aan nog eens twintig vrijwilli gers. De Unie is sedert 1970 ac tief in de zogenaamde 'man telzorg1. Dat is de aanvullen de zorg aansluitend op het werk van de beroepskrach ten. Van de ongeveer twee honderd leden werkt de helft in het St. Elisabeth Zieken huis Amersfoort. In het ziekenhuis zorgen deze mensen voor de bloe men- en fruitverzorging, ma ken ze een praatje met de patiënten en assisteren bij de koffie- en theevoorziening. Daarnaast verzorgt de Leusdense UW twee senio ren sociéteiten, een zwemac- tiviteit voor ouderen en reis- begeleiding. Ook is men ac tief in verzorgingshuis 't Ha- mersveld, in Lisidunahof en in St. Joseph te Achterveld. Veel medewerkers doen dit werk al meer dan tien jaar. De onderlinge band is hecht, niet in de laatste plaats door de eigen feest commissie. Over en weer be valt de relatie zo goed, dat het ziekenhuis de projecten wil uitbreiden. Dames en heren die zich belangeloos één ochtend of middag per week voor ande ren willen inzetten, zijn van harte welkom. Gemaakte kosten voor het vrijwilligers werk worden vergoed. Telefonische inlichtingen: 94 49 42, 94 63 20 of 94 18 78. LEUSDEN - De strafzaak bij de Utrechtse rechtbank te gen een 45-jarige inwoner van Leusden, die op 4 mei 1988 in Amersfoort met zijn auto door 'rood' gereden zou zijn en daarbij een fietser aanreed, die daardoor zwaargewond raakte, is dinsdag niet doorgegaan. Volgens Officier van Justi tie mr. Timmers heeft de poli tie van Leusden verzuimd aan de verdachte de dag vaarding uit te reiken. Het document lag dinsdag ochtend nog op het politiebu reau....! Voor zover bekend heeft de Leusdenaar geen advocaat in de armen geno men. hij was dinsdag dan ook niet verschenen. Het zal min stens enige jmaanden duren voordat de zaak weer op de agenda van de rechtbank zal staan. LEUSDEN - Slachtofferhulp Eemland stelt zich ten doel slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen ade quate hulp te bieden. Soms is een luisterend oor voldoen de, vaak wordt informatie vertsrekt over practische za ken. De vrijwillige medewer kershelpen bij het opruimen van een huis na inbraak, be geleiden mensen bij bezoe ken aan de politie, rechtbank of arts, verlenen assistentie bij het invullen van formulie ren, het schrijven van brie ven of verzoekschriften of verwijzen door naar instel lingen als maatschappelijk werk. Dit alles geschiedt in nau we samenwerking met de politie ter plaatse, een kan toor voor de hele regio is ge vestigd te Amersfoort in het politiebureau aldaar. Telefonisch is Slachtoffer hulp Eemland te bereiken van 7-23 uur via het gemeen telijk bureau in Leusden (033 - 63 87 10). In spoedeisende gevallen is deze instelling buiten genoemde uren te be reiken via de meldkamer van de Amersfoortse politie: 033 66 66 66. De klap is hard aangekomen in huize Ten Hove, waar Roel en zijn vrouw op weg leken een succes volle onderneming op poten te zet ten. Temeer daar bezoeken van controlerend ambtenaren aan de woning de indruk vestigden dat alles koek en ei was. Roel ten Hove: „Er zijn hier de laatste tijd mensen van het gemeentehuis geweest en die hebben gekeken of ik niet in strijd met de Hinderwet opereerde Dat bleek niet het geval. Er werd mij gezegd dat ik geen vergunning nodig had om mijn werkzaamhe den hier uit te voeren." Dat bleken echter andere amb tenaren, dan degenen die moesten beslissen of Ten Hove wel in een woonwijk mocht opereren. En daar bleek het addertje onder het gras te schuilen: Het bedrijfje opereer de in strijd met het bestemmings plan, dat bepaalde dat er in de wijk geen bedrijven gevestigd mochten worden. De gemeente bleek voor Ten Hove geen uitzondering te wil len maken en dat resulteerde begin apnl in een bnef, waarin Ten Hove werd opgedragen voor 1 juli zijn werkzaamheden te staken. Ten Hove: „Die gang van zaken bevreemdde mij zeer, omdat ik kort na het bezoek van ambtenaren nog contact had met het gemeente huis. Tijdens dat telefoongesprek kreeg ik duidelijk de indruk dat ik mee geen zorgen hoefde te maken. Er werd mij gezegd dat ik geen ontheffing nodig had, maar dat B& W hun goedkeuring nog moesten geven. Maar dat zou wel goed zit ten." „Maar wat ik nog het meest '£jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilh schrijnend vind is dat ik nog kort geleden een brief van de gemeen te kreeg, door dezelfde mensen ondertekend als deze, waann ik word uitgenodigd te adverteren in de meuwe 'Wegwijs m Leusden'. Daar heb ik notabene duizend gul den in gestoken Maar op dat mo ment krijg je toch wel de indruk dat men van je bestaan af weet en dat het allemaal m orde is. Temeer daar ik hier al ruim drie jaar bezig ben en ik daar ook nooit een ge heim van heb gemaakt. Twee jaar geleden adverteerde ik bijvoor beeld ook al in de gemeentegids." De aanschrijving van de ge meente lijkt voor Kopie Druk, het bedrijfje van het echtpaar, de doodsteek. Ten Hove: „Ik heb me net stevig in de schulden gestoken om te investeren. Daarvoor heb ik bijvoorbeeld een tweede hypo- (advertenties) huis moeten nemen. Als ik de kans niet knjg om dat terug te verdienen, ga ik failliet. Dan ben ik m'n huis en m'n auto, kortom alles kwijt. Ik wil hier best weg, maar we zitten nog in een fase dat ik nog met helemaal op eigen benen kan staan. De huren van een pandje in Leusden kan ik op dit moment nog niet opbrengen." WIEG De wieg van 'Kopie Druk' stond in de woning van Ten Hove aan de Kuperssmgel, waar de eerste werkzaamheden in 1986 begonnen. Het echtpaar Ten Hove woonde toen dne jaar in hun koopwoning en Roel was werkzaam, bij een be drijf in Houten als servicemonteur voor kopieermachines. In 1986 be gon Ten Hove m de avonduren wat kopieerwerk te doen voor zijn ver eniging. Later breidde de klandizie zich voorzichtig uit tot andere sportverenigingen, die kennelijk brood zagen m de lage prijzen, die Ten Hove kon rekenen. Dat opstapje leek later een gun stige mogelijkheid in tijden dat het allemaal wat minder ging. Bij een reorganisatie in het bednjf, waar Ten Hove werkte, werd Roel over bodig en met een afkoopsom kwam hij op straat te staan. Ten Hove: „Vanaf dat moment ben ik serieus gaan nadenken om voor mezelf te beginnen." De contacten, die Ten Hove in middels gelegd had werden uitge bouwd en langzamerhand nam het werk toe. Roel kreeg bovendien het dealerschap van een firma m kopieermachines en begon oude apparaten te reviseren, op te knap pen, en te verkopen. Dat alles naast het maken van kopieen en het be middelen in het regelen van druk werk Met name de handel in ge bruikte machines groeide al snel tot proporties, dat het vanuit de huiskamer niet meer te bestieren viel. Roel huurde daarom op de Klepelhoek een deel van een ma gazijn, waar nu de kapotte en gere viseerde apparaten staan opgesla gen. Bovendien wordt daar het pa pier afgeleverd, dat Roel voor het kopiëren nodig heeft. In zijn huiskamer, waar het een plezienge rommel is, werd een soort bijkeuken gecreëerd, waar twee kopieermachines voor de produktie staan. Daarnaast is er een moderne kleurenkopieerder ondergebracht. Boven op zolder staan nog wat apparaten waarmee papier gesneden kan worden en een electnsche perforator. In de huiskamer staan enkele ontmantel de onderdelen van machines, die op een onderhoudsbeurt wachten. „Dat doe ik 's avonds als de kinde ren naar bed zijn, met een kopje koffie erbij." De vernieuwde ma chines worden weer verkocht. Inmiddels groeide de bedrijvig heid. Met name sportverenigingen, maar ook lokale politieke partijen,, peuterspeelzalen, bedrijven in de regio en anderen vonden de weg naar Kopie Druk. Ook ver buiten de gemeentegrenzen is de klandi zie te vinden. Ten Hove: „Ik ver zorg bijvoorbeeld het clubblad voor een vereniging m Rouveen, in Drente. Dat maken we hier ver- zendklaar. Het is hier aantrekke- vervolg op pagina 3 De Leusder Krant verschijnt volgende week in verband met Pasen een dag later. De krant komt in plaats van woensdag 18 april op donder- e dag 19 apriL Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir. aM tuincentrum ^^"Ton Hilhorst de groenspecialist breed ass planten persoonlijk advies Ursulineweg 5, Leusden 033-940593 2e paasdag geopend AMERSFOORT DEALER Amslrrdamsrwro 7 lel 033-630154 Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 |t| oop |U SUPERIOR SHOES D UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE Winkelcentrum Hamc'snof Komenu 4 - LEUSOEN Tel 033-944119 cüiiiiiiiiiiii milium mi mi iiiii minuut hui in HU: Paaskonijn: ..Prettige dagen!"... Tmuuuuuuuuummuuiuiuiiuummimmuir

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1