'asen in Amersfoort I leusilBr tertMifc I leusder krenk Leusden maakt bezwaar tegen Amersfoortse centrumplannen Seniorenraad kan met werk beginnen Jazz-podium Secret Warrior Voorrang doorstromers in 't Ruige Veld Jazz-sen Veldleeuwerik 4 - i. LIESHOUT 30 JAAR Achterveld op de buis Telefooncel vernield Brugleuning geraakt JVIERSFOORT - Wat er te doen is rond Pasen in Amers- t? Van allerlei, voor elk wat wils. Wie de Paasdagen in ersfoort doorbrengt, wie vrienden of kennissen op bezoek ft, kan een fleurig cultureel gekleurd programma samen- len. Het hele gezin kan eraan deelnemen, want ook voor ieren zijn er aardige dingen te zien en te beleven tijdens en d de Paasdagen. EN geren mogen vanzelfsprekend jontbreken met Pasen, ze beho- ftoi een lange traditie. Voor we u i waar u ze m Amersfoort zien willen we even stilstaan Bie traditie. jeren zijn vanouds het symbool r de scheppmg. Goden uit de Biologie werden soms veron- fcteld uit een ei te zijn gekomen. pte lung men eieren m de jeis om vruchtbaarheid te frderen. In Rome moesten jrigere vrouwen een ei bij zich i om de duivel af te weren, jbewoonte versierde eieren ten [chenke te geven komt uit Chi- vaar in 722 voor Christus een [vemeur beschilderde eieren melde en als eetbaar ge- jenk uitdeelde. De Perzen be- het religieuze jaar met een n geschenken van geverfde [vergulde eieren. Gedurende ienden jaren hebben de Joden [en gebruikt bij de Seidervie- I Mogelijk komt hieruit de sa- ihang met Pasen en de weder- uiding voort, lieren worden gebruikt bij vele Igieuze lentefeesten. In christe- landen over de hele wereld i beschilderde eieren als ft gegeven. In de oosters or- |oxe kerk worden de eieren 1 geverfd, symbool voor ge- [ite. bloed en wederopstan- j In Polen worden de eieren in schillende kleuren geschilderd: jieüige maagd zou dat ooit ge- n hebben om kinderen te pie len. In Oostenrijk verft men ze [en, symbool van de venueu- n de natuur. Gedurende vele (wen is eierversieren een kunst >est, waann ieder land uit- c met eigen ontwerpen. Be dild zijn de Boheemse kantachti- jjravures. de zeer bewerkelijke iner Pysansky-eieren, de Iharten en vogels versierde eie- |van de Hollanders m Pennsyl- a V S. Het hoogtepunt van de icoratiekunst vindt men in de ire ontwerpen van de mees- cudsmid Carl Faberge. Zijn fee ei werd door tsaar Alexan der III aan de tsarina geschonken. De Faberg-eieren waren bezaaid met echte juwelen, en binnenin zat altijd een kostbare surprise. En waar zijn eieren in Amers foort te zien? In de eerste plaats bij brasserie en designwarenhuis Ermers Van Ze lm, Kortegracht 9. Daar laar keramiste Inez de Heer Kloots onder andere feeste lijk versierde eieren in zachte pasteltmten zien. Op Paaszaterdag 14 april van 9.30 tot 17.00 uur. En dan in het Dierenpark aan de B.W.laan 224. De Ark bevat een educatieve tentoonstelling over het ei, en laat de ontwikkeling van het ei zien, aan de hand van vogeleie ren van verschillende makelij: groot, klein, gespikkeld, mono chroom. Met de kip als de grootste eierproducent. Ook zijn er eieren te zien van eierleggende zoogdie ren (vogelbekdier) en van haaien, kikkers, schildpadden en slangen. Ook heeft De Ark een kleine col lectie van ongeveer dertig beschil derde eieren m huis, en wel op Eerste en Tweede Paasdag van 9.00 tot 17.00 uur. RELIGIEUS PASEN De avond vóór Pasen, zaterdag 14 april, wordt een Paaswake ge houden in de Sint Ansfriduskerk aan de Jacob Catslaan. De wake begint om 19.00 uur, en duurt dit jaar tot middernacht precies. Op Paaszaterdag kunt u ook naar een muzikale voorstelling, die om 22.30 uur begint ter inleiding van de Paasviering. In de Johanneskerk aan de Westsingel wordt de Lucas- cantate „Een Narrenschip naar Ni neveh" uitgevoerd. Het narren schip is de allegorische voorstel ling van de dwaasheden van de wereld m de vorm van een schip met een groep narren. Alle mense lijke ondeugden en zwakheden worden verpersoonlijkt en bela chelijk gemaakt. De toegang is gratis. Een oecumenische kindervie- nng voor peuters en kleuters gaat van start om 9.00 uur. Op Eerste Paasdag m de Sint Henncuskerk aan de Paulus Borstraat. Het thema: Rode bloem' te zien in galene Dubbelzeven. Op zijn Paasbest. Kinderen mogen een Paasversiering, die zij mooi vinden, zelf gemaakt of gekregen hebben, meenemen naar de kerk. En dan zijn er uiteraard de Paas- diensten m de diverse Amersfoort- se kerken, waarvoor u het over zicht kerkdiensten kunt raadple gen. GOEDE VRIJDAG Op Goede Vrijdag 13 april start in Amersfoort het Iers weekend om 20.00 uur. Toneel, muziek en film zijn gewijd aan Ierland, waar rond om 1900 met de afscheidmgsbewe ging de interesse weer opbloeide voor de oporspronkelijke Ierse cultuur. Belangrijke schrijvers bin nen deze beweging zijn de schrij vers Yeates en Synge. De oprichting door Yeates in 1903 van het Abbey Theatre in Dublin betekende voor Ierland een eigen nationaal theater, waar Ierse stukken gespeeld kon den worden. In het Filmtheater van De Lieve Vrouw om 20.00 uur „Cal", Pat O'Connor, Noord-Ierland, jaren '80 Cal, negentien jaar, katholiek en werkeloos, woont met zijn vader m een protestantse wijk. Wanneer hij Marcella ontmoet, wier man is ver moord door de IRA, wil hij zijn ter roristische aktiviteiten stoppen. In het Flinttheater om 20.15 uur: Shaws „Candida": over een vrouw met een eigen wil en een eigen verlangen. In Theatercafé De Lie ve Vrouw spelen Bernard Joyce and Company vanaf 21.30 uur Ierse folkmuziek. De toegang is gratis. Om 23.00 uur kunt u m het theater van De Lieve Vrouw James Joyces „Molly Bloom" zien, met spel en zang door José Kuypers. Op dat zelfde uur kunnen de liefhebbers van een nachtfilm in de filmzaal gemeten van „Sweetie", een luid ruchtig meisje, dat de spot drijft met de angsten en het bijgeloof van haar zusje. Nog dne andere mogelijkheden op Goede Vrijdag. 1. Om 20.00 uur geeft Marcelle van Bemmel bij Accu 88, Korte Beekstraat 6, een lezmg over haar aktiviteiten met liveperformances. 2. Om 20.30 uur spelen Jeroen van Merwijk en Kiki Heessels troubadour en Sneeuw witje in Theater De Lieve Vrouw, met ieder hun eigen houding ten aanzien van cynisme en romantiek van de hedendaagse realiteit. 3. Ook om 20.30 uur kunnen degenen, die met beginnende artiesten ken nis willen maken, terecht bij Open Podium. De Instee, Zuidsingel 45 Nederlandstalige liedjes, toneel van Herman Heyermans, cabaret en een vertelling staan op het pro gramma. PAASZATERDAG Op Paaszaterdag 14 apnl zijn er twee leuke dingen voor de kinde ren. Camilla Coevoets speelt met haar poppentheater Toermalijn voor kinderen vanaf vijf jaar „Het lappenpaardje" In de Koppelpoort aan het Grote Spm. Om 14.30 uur wordt m de filmzaal van Theater De Lieve Vrouw voor kinderen vanaf acht jaar de Deense film „Otto is een neushoorn" vertoond. Een jon gen ziet een potlood in het water drijven, en tekent er een vis mee. die tot leven komt. Wie zichzelf wil ontdekken op deze Paaszaterdag kan van 10.30 tot 16.00 uur terecht bij Het Licht punt, B.W.laan 51. Sylvia Los bege leidt er de eigen ervaring van eigen intensiteit en onstuimigheid! Naar hartelust dansen dus. Wie het Iers weekend verder wil volgen kan zich weer naar De Flint en De Lieve Vrouw begeven. In het Flintrestaurant houdt Jeroen Kra nenburg de monoloog „Een avond met Oscar", waann Wilde terug kijkt op zijn leven. Aansluitend is er in De Flint een Ierse maaltijd, op geluisterd met folkmusic door Ber nard Joyce and Company. Om 20.15 uur speelt theater van het oosten een interpretatie van Wildes to neelstuk „Ernst", met en systeem van dubbelrollen en op leugens en fantasie opgebouwd spel. Fraaie rollen van Eric van der Donk, Porgy Franssen, Annette Nieuwenhujzen en verscheidene anderen. In Theater De Lieve Vrouw exact dezelfde items als op Goede Vrij dag. Bij Accu 88 om 20.00 uur een lezmg door Ton de Gouw over Ar- taud en Kantor, Korte Beekstraat 6. Wie op de muziektoer wil kan kie zen: Poppi Uk gaat zich te buiten aan de pop in De Kelder onder De Lieve Vrouw om 22.00 uur, en vanaf 23.00 uur swingt het in het Amster dams Jazzcafé aan de Stationsstraat 42, met Conny van Bergen, zang. PAASZONDAG Voor de kinderen is er op Paaszondag de kinderfilm „Otto is een neushoorn" om 14.30 uur in Theater De Lieve Vrouw. Het NI- VON laat Von Meyenfeldt om 14.00 uur spreken over de verhouding Rusland-West-Europa. In De In- stee, Zuidsingel 45, gratis toegang. Om 20.00 uur draait in De Lieve Vrouw weer de film „Sweety". PAASMAANDAG Voor de kmderen weer tweeer- lei: „Otto is een neushoorn" om 14 30 uur m De Lieve Vrouw, jeugd - circus Santelli met „Het circus leeft" in het Flinttheater om 15.00 uur Wie op Paasmaandag muziek wil horen kan naar De Instee, Zuid- smgel 45. waar het vokaal ensem ble Jancovic optreedt. Van 12.00 tot 13,30 uur. Om 20.00 uur geven San- der van Manon en de gebroeders Brouwer een trompetconcert in de Sint Joriskerk aan de Hof. In De Lieve Vrouw draait om 20.00 uur „Sweety". MONUMENTEN, TIES EXPOSI- De fraaie Amersfoortse monu menten kunt u op de Paasdagen helaas met bezoeken. Ook de be roemde Mannenzaal aan de West singel is dicht. Dat komt omdat op Goede Vrijdag en de beide Paas dagen Museum Flehite en Galerie De Ploegh gesloten zijn. Wel kunt u in het Pieters en Blokland Gasthuis een expositie zien van schilderen de cursisten van De Sleutel. Maar Studio BAF, aan de Arnhemseweg 177A, waar liefhebbers van moder ne fotografie aan hun trekken kun nen komen, is de beide Paasdagen ook gesloten. (Op Goede Vnjdag èn Paaszaterdag is bij BAF van 13,00 tot 17.00 uur Silk Shadows te zien: high key foto's van Rushka Teekema.) Wie een galerietocht wil maken, of enkele interessante exposities wil bezoeken, heeft genoeg keuze mogelijkheid. In de eerste plaats kan de lief hebber van schone kunsten naar De Zonnehof, waar hij de grafiek van het Duitse expressionisme kan bewonderen. Op Goede Vnjdag, Eerste en Tweede Paasdag is dit exposeum open van 13.00 tot 17.00 uur, terwijl u er op zaterdag 14 apnl van 10.00 tot 17.00 uur een bezoek kunt brengen. De expositie geeft een overzicht van het grafisch werk van de kunstenaars van Die Brucke en Der Blauwe Reiter en aanver wante kunstenaars als Feuunger, Rohlfs, Kokoschka, Beckmann, Grosz en Dix. Alleen op Goede Vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 14 apnl van 10.00 tot 14.00 uur kunt u dan ook even binnenlopen bij de Adriaan Wulfse Startgalerie, Zon nehof 5a, waar Jolanda Meulendijks muursculpturen zijn te zien. Jolanda maakt kleine, monochrome objec ten, die met gevonden metalen hangers, dragers of andere verbin dingsstukken tegen de muur ge klemd worden. De galene is net geopend, ziet er nog wat onbe woond uit. In de binnenstad zou u kunnen beginnen bij Galerie Kapelhuis aan de Breestraat 1, waar m het design de meuwe truttigheid heeft toegeslagen, op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, op zondag van 13.00 Elt de Boer (galene Dubbelzeven) tot 17.00 uur. Jonge ontwerpers grij pen terug. Door de Langestraat is het met ver naar Galerie Valke, Valkestraat 35, waar u op zaterdag 14 maart èn Eerste Paasdag het werk van Pien van den Broek kunt zien: mensbeelden met een warme uitstraling, van 12.00 tot 17.00 uur. Van de Valkestraat de Kamper binnenpoort onderdoor is het een klem eindje naar Art Studio Kei aan de Grote Sint Jansstraat 5, waar u op Goede Vrijdag en zaterdag 14 apnl naast werk van Geert Schreu- der en Bert Kiewiet een typische vrolijk gele Paassfeer aantreft met Deens silhouetpapier en bossen narcissen in fraaie glasschalen. Van 10.30 tot 18.00 uur. Even de kamp af, en u vindt op Kamp 77 Galerie Dubbelzeven, waar u op Goede Vnjdag, zaterdag 14 maart van 10.00 tot 17.00 uur èn op Eerste Paasdag van 13.00 tot 17.00 uur een boeiende expositie ziet: Kerami sche architectuurvormen van Elt te Boer, landschapsschildenjen van Hans Olieslager met zijn woon plaats Goedereede als onderwerp, objekten van de Limburgse edels mid-beeldhouwer Lo van der Lon den, die het land als inspiratiebron hebben, en sieraden van Marietje Mazèl met schitterende in zilver gevatte stenen. Aan het Flintplein 7 vindt u Gale rie Kijkeens, waar op Goede Vnj dag, zaterdag 14 april en Eerste Paasdag van 13.00 tot 17.00uur het werk van Marijke Licher en Arend Klempaste wordt geexposeerd, flamboyante mens-dierschilderin- gen en ambachtelijke grafiek. De dne laatste dagen, dat dit werk er te zien is. Bij Geke Steenmets aan het Flintpleintje is Keramiek-uitver- koop. Ik zag mooie objekten tegen afbraakpnjzen. Vlakbij is Galerie Coninck, Corunckstraat 20, met werk van Toon Tieland op goede Vrijdag, zaterdag 14 apnl en Eerste Paasdag van 13.00 tot 17.00 uur. Uitgezonderd de nachte gaal is er geen enkele zang vogel die zo vaak door dich ters is bezongen als de veld leeuwerik. Als men hoog bo- ven het bouwland of de wei landen een vogel onafgebro ken hoort zingen, is er geen twijfel mogelijk, het is een veldleeuwerik. Het is niet tuB eenvoudig de jubelaar in het lefloog te krijgen, maar als het lokt ziet u hem, al zingend, hoger en hoger stijgen. Dit kan wel tot vijf minuten du ren, om dan plotseling zijn :-®. zang af te breken, langs een spiraalvormige baan te da len, de laatste meters lood- -i:B recht neer te vallen om dan aj-| tenslotte toch een zachte lan ding te maken. De veldleeuwerik is niet zo'n erg opvallende vogel (j.H met de kleur van de aardklui ten waarop hij leeft. Door zijn manier van lopen, dribbe lend op een holletje, om dan plotseling stil te stan, is hij ook op de grond moeilijk te volgen. Ook het vinden van zijn nest is een kwestie van geluk. De veldleeuwerik is de trekvogel die het vroegst te rugkeert uit zijn winterver blijf. Al in februari komen de mannetjes om hun territo rium af te bakenen, vaak het zelfde als het jaar daarvoor. Pas veel later komen de wijf jes. Vechtpartijen om het ge bied vinden veelvuldig plaats. In de lucht wordt de indringer aangevallen, de vechtersbazen rollen op de grond waar het gevecht wordt voorgezet. Waarom zo fel gestreden wordt om een nestplaats is niet recht dui delijk want de ruimte, die elk paar ter beschikking heeft, is V v-v -S. j- v x^SSSjjig'- i VC.UO LCtOWCiVK aanzienlijk. Ook broodnijd kan de oorzaak niet zijn, hij is niet eenzijdig wat zijn voed sel betreft, hij eet zowel za den als insekten. Als de wijfjes zijn aange komen, begin april, wordt er een nest gemaakt in een graspol. Dat nest stelt niet zoveel voor; een bescheiden kuiltje in de grond, gevoerd met wortels, halmen en paar- dehaar. Daarin worden drie tot zes groengele, gevlekte eieren gelegd, meestal drie legsels per seizoen. Ze wor den alleen door het vrouwtje bebroed en komen na veer tien dagen uit. De jongen worden hoofdzakelijk met in sekten grootgebracht, maar in de herfst nemen ze genoe gen met zaden en ander plantaardig voedsel en van tijd tot tijd, als toetje, een sap pige spin. De jongen verlaten, als ze negen dagen oud zijn, het nest. Die kunnen dan nog niet vliegen, maar houden zich schuil in de omgeving van het nest. Dit is een tactiek die door meer bodembroeders wordt toegepast om het ge vaar van ontdekking te ver minderen. Vliegen doen ze pas als ze drie weken oud zijn. De leeuweriken hebben nogal wat vijanden als roof vogels, kraaien, vlaamse gaaien en eksters. Maar de grootste vijand is wel de mens in de landen rondom de Middellandse Zee,, vooral de Italianen. Met miljoenen worden ze gevangen in net ten en vervolgens opgege ten. Door vogelbeschermers wordt hiertegen al jaren ge protesteerd, maar tot nu toe met weinig resultaat. G. van Leeuwen OVERIGE EXPOSITIES Op Goede Vrijdag, zondag 15 april en maandag 16 apnl is ook het Centrum voor Natuur en Milieu op het landgoed Schothorst ge opend, Schothorstlaan 21, van 13.00 tot 17.00 uur. Behalve de weelden- ge lente in de tuinen is er de expo sitie „Aap? Mens!", met modellen van primitieve mensen, stambo men en informatie over de vond sten van de Nederlander Dubois op Java. De Amersfoorter, die tijdens de Paasdagen op ziekenbezoek gaat m De Lichtenberg, kan ook en passant enig kunstgenot smaken. In Ziekenhuis De Lichtenberg Utrechtse weg 160, toont Karei de Boer foto's van het Danstheater. Van de hand van Joke de Boer zijn er aquarellen van het Danstheater. In een vitnne staan keramische poppen van Trudy Vliek. Rusthuis De Lichtenberg heeft zeefdrukken van Serafina de Maar en in de fraaie wintertuin keramiek van Trudy Vliek. Uriechtseweg 299. Ziekenhuis en rusthuis zijn dage lijks van 8.00 tot 20.00 uur voor het publiek geopend. In het verpleeg huis de Lichtenberg, Utrechtseweg 293, open dagelijks van 10.00 tot 20.30 uur, toont Charly Egberts- Zuidbroek aquarellen. LEUSDEN - Donderdag 12 april komt Colette Wickenhage als gast- soliste naar café De Swartesteegh (Zwarteweg). Zij trad al enkele ma len met succes bij de Stichting Jazz- podium op. Colette kreeg haar opleiding op de Arts Educational School in Londen. Zij studeerde af in zowel dans als zang. Door een blessure werd zij gedwongen met dansen te stop pen. Behalve met haar eigen tno treedt Colette regelmatig op met de Big band Nijmegen en met het Wiebe Haanstra-kwartet. In deze laatste combinatie is zij donderdag te ho ren. Aanvang 21 uur. LEUSDEN - Zaterdag komt de band Secret Warrior naar de Geut. Deze groep uit de regio Amersfoort be gon in juli 1986 als sessie-band op een festival in Nijkerk. De band bekwaamde zich verder in 'het kleine circuit'. De muziek wordt omschreven als uitgebalanceerde rock met een stevige emotionele leadzang. Toet senist Peter Slagt is geen onbeken de in De Geut Vooral tijdens de middagen houdt hij zich actief be zig met het teenerwerk in Leusden. Begin augustus gaat de band twee weken door Polen toeren samen met de Amsterdamse band NLM. De zaal van De Geut gaat zaterdag om 21 uur open. I Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. I Verachljnt elke woensdag. I Radaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp I "«dakUa-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker I Inlevering kopij en advertenties: I Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur I Radaktle en administratie: I Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op I werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. I Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) I Abonnementsprijs: I Kwartaal 13.30. halfjaar 26.10, jaar 49.50 I Klachten bezorging: |Ai$ abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te I hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met I °fi2e hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18 30 uur). lel 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze ■nspekteur bezorging, overdag 03420-94206 I Nabestellen foto's: ^m««ate In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe ltellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met i duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het num- I foer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. I ,*be8,*"en k08t 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en I n lS,~ voor ,uchtfoto's (formaat 20x25 cm). Lo °°k contant b8talen °P on® kantoor Leusden-Centrum. n9®veer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste 1,0«o('a) thuis. I LEUSDER KRANT Is een uitgave van de J ^"kr®ntenkomblnatle te Barneveld. LEUSDEN - Het college van bur gemeesters en wethouders is niet van plan het beleid bij de toewij zing van zogenaamde premie A woningen in het Ruige Veld te veranderen. Bij de eerste vier fa ses van het plan kregen doorstro mers voorrang. Doorstromers zijn mensen die in een huurhuis wonen. Daarna komen de overige aanvragers, waaronder de star ters - mensen die nog geen wo ning in Leusden hebben - aan de beurt. Vorig jaar stelde Leusden '90 (toen nog Leusden '85) vragen over het toewijzingsbeleid. De partij vroeg wat daarbij de critena zijn. Dat was voor het college aanlei ding om te overwegen of het toe wijzingsbeleid veranderd zou moeten worden ten gunste van de starters, omdat de vraag van die groep erg groot is. Deze week be sloot het college zich te houden aan de cntena zoals die nu gelden, zo dat de doorstromers voorrang blij ven houden. Binnenkort zal begon nen worden met de vijfde fase van het Ruige Veld. Deze week komt er ook een nota over het toewijzings beleid voor het Ruige Veld. LEUSDEN - Meubelzaak Lieshout aan de Hamersveldseweg bestaat 30 jaar. Dat wordt ondermeer gevierd met een jubileumaktie. Klanten die tus sen donderdag 12 en maandag 16 apnl (tweede paasdag) voor meer dan 200,-- besteden, maken kans op een prijs. De zaak is op tweede paasdag open van 10.00 uur tot 16.00 uur. ACHTERVELD - Maandagavond, Tweede Paasdag, zendt de KRO een documentaire uit onder de titel 'De Edelsmidse Bron en de Geest Gods.' In dit programma komen kerkelijke kunstschatten voor de camera vanuit de Achterveldse Pa rochiekerk. De vijftig-minuten durende do cumentaire over de edelsmeden Jan en Leo Bron komt op de zender Nederland I, om 22 uur LEUSDEN - Onbekenden hebben op de Biezenkamp en op de Mid denweg een telefooncel vernield. De schade is aanzienlijk. LEUSDEN - Leusden heeft bij Ge deputeerde Staten van Utrecht bezwaar aangetekend tegen de stadsvernieuwingsplannen van Amersfoort. Deze plannen zijn in februari goedgekeurd door de Amersfoortse gemeenteraad. Eerder maakte Leusden zijn be zwaren al kenbaar bij de Amers foortse raad. De bezwaren gel den vooral de gevreesae aantas ting van de verbindingen met de buurgemeente. Zo heeft Amers foort plannen om de Ponlijn te ge bruiken voor ontsluiting voor het autoverkeer. Dat betekent dat dit tracé niet meer geschikt zou zijn voor gebruik door het openbaar vervoer. Ook heeft Amersfoort bij de behandeling van het plan toege geven dat het plan een zwaardere belasting van de T11 kan inhouden. Ook m Amersfoort heeft het plan zware kntiek te verduren. Zo vin den veel inwoners het plan te grootschalig en gaat het teveel geld kosten. Bij de laatste gemeen teraadsverkiezingen werd vooral de PvdA in Amersfoort hier voor gestraft. De fractie werd ge halveerd en ging van 12 naar 6 zetels. LEUSDEN - In restaurant Bos en Heide, Doornseweg 29, treedt dins dag 17 april het kwartet op van Cees van der Wilden/Pim Dijkstra. Het optreden is onder auspicién van jazzclub Jazz-sen. De ervaren pianist Cees van der Wilden heeft vele jaren gespeeld in het Off Road Sextet. Cees speelt ui deze bezetting met zijn zoon Jas per, een drummer die binnenkort aait nci v.uiisei vaiunum gaat stude ren. Pim Dijkstra, tenorsaxofonist en fluitspeler, heeft veel binnen- en buitenlandse ervaring. Tijdens een concours in Loosdrecht heeft hij de solistenprijs gewonnen. Bassist Hans Felderhof heeft naam gemaakt als begeleider van Jaspe- rina de Jong en Mischa Mengel berg en door zijn optredens met Jazz Behind the Dikes. Aanvang 20.30 uur. LEUSDEN - Een inwoner van De Bilt kwam donderdagmiddag onzacht ui aanraking met de brug m de Lockhorsterweg De vrouw merkte een tegenligger te laat op en wilde uitwijken. Daarbij raakte ze de brugleuning. De bestuurder kwam met de schnk vrij. LEUSDEN - De laatste hobbel op weg naar de installatie van een Seniorenraad is deze week geno men. Het college van burgemees ter en wethouders maakten be kend dat zij niet zullen vasthou den aan de benoeming van twee bestuursleden van de WOL als leden van de Seniorenraad. Dat betekent dat de leden die door het college worden aangewezen bij de komende gemeenteraads vergadering benoemd kunnen worden. De groep ouderen die het initia tief voor de instelling van de Senio renraad hebben genomen, maak ten bezwaar tegen het plan van het college om bestuursleden van de WOL zitting te laten nemen in het adviesorgaan. Zij waren bang dat op deze ma nier een tegenstelling van belan gen zou kunnen ontstaan binnen de Senioenraad. De Wol vraagt name lijk elk jaar de subsidie aan voor het flankerend ouderenbeleid. Een van de taken van de Seniorenraad is om over de verdeling van deze subsidie over de verschillende aanvragers te adviseren.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7