S3 leu pkrant jJieuw college gaat op oude voet voort Schade bij ongevallen Honkbalclub Bayern de Holm - Rode Ster Bongerd SERVA VOLVO vereenstemmmg over drie wethouders KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Deze week in de Leusder Krant -<w*v h«t panterhuis Blom doet stap terug ff Openheid door beslotenheid Vernielingen VRIJ EN BLIJ...FIETS MEE OP 5 MEI! INLICHTINGEN: BDU bv s 03420-94200/94201 MOLENAAR CITROËN Konijntje in De Wetering MITSUBISHI DEALER ouu HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV iff) m dov\d-mcl©ug \cj cxptwA ^°[0 NO- 5"l Winkelcentrum Hamcrshol Komenu 4 - LEUSOEN Tel 033-944119 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 Tevredenheid alom over 'oud' nieuw college. Pag. 3 Oud-wethouder Evelien Blom: 'Ik ben gemangeld tussen raad en ambtenaren.' Pag. 5 Bewoners Maanweg zijn racebaan zat. Pag. 7 Roda-zaterdag redt het vege lijf. Pag. 12 Cultuur: Zuid-Afrikaans filmfestival in Amersfoort. Pag. 13 Weekenddienst: vr.-za. middag (14 uur)95 10 11 za. middag - ma (8 uur) 03425 - 12 22 SCH0ENM00E LEUSDEN - Een militair uit Amersfoort vergiste zich in de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks half één, in een bocht op de Asschatterweg. Ter hoogte van de Lapeerseweg vloog de Amersfoorter uit de bocht en be landde met zijn auto in een sloot. De man bleek teveel te hebben gedronken. Een hond werd zaterdag het slachtoffer van een aanrijding op de Arnhemseweg. Het dier stak omstreeks 17.00 uur de weg over en werd gegrepen door een auto mobilist. De hond overleefde de aanrijding niet. Materiele schade was het gevolg van een aanrijding op de Arnhem seweg. Een Nijmegenaar raakte zaterdag de macht over het stuur kwijt en vloog uit de bocht. De man, die overigens ongedeerd bleef, bleek teveel te hebben gedronken. Twee Leusdenaren zijn in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden, terwijl ze een gestolen auto bestuurden. De Leusdenaren namen de wagen uit Amersfoort mee. Een Woudenberger belandde maandag op een talud, nabij de spoorwegovergang op de Maan- weg. De man bleek te hebben ge dronken, maar bleef binnen de wettelijke normen. De auto raakte total-loss. De man is met lichte voor controle naar het ziekenhuis afge voerd. heeft betrekkelijk weinig proble men opgeleverd. De onderhande lingen konden royaal binnen de planning worden afgerond. Voor zitter Hans Pekelharing van de voorbereidingscommissie, noem de de onderhandelingen dan ook 'constructief.' Alleen Leusden'90 heeft tijdens de onderhandelingen nog voor stellen gedaan zelf een wethouder te leveren. Het voormalige Leusden'85 schoof Roef Blauw naar voren als kandidaat. Daarbij teken de de partij echter aan dat Joost de Jongh als WD-wethouder geen ac ceptabele partner zou zijn. Dat standpunt dateen nog van vorig USDEN - De voetbalverenigingen in de gemeente hoeven niet te wanhopen: Gezien de belangstelling voor het loolvoetbaltoernooi, dat woensdagmiddag op het Burge ester Buiningpark werd gehouden, lopen er op de Leusdense Achterveldse basisscholen nog voldoende potentieel talent i Ruim duizend deelnemers, waarmee het record van vorig rwerd geëvenaard, schreven in voor het toernooi. Zesenze- tig teams streden in vijf categorieën (waarvan twee meis- groepen) om de eerste plaatsen. Na afloop moesten 225 dailies om de juiste nek gehangen worden en kregen 25 ivoerders een beker. Jrote winnaar was De Holm, die in vier categorieën de finale bereikte. Drie keer waren de finalisten van die school ook de winnaar, één keer werd De Holm tweede. De Heerd en De Rossenberg legden beslag op de andere eerste plaatsen. Een team van De Hobbit werd na afloop bedacht met de Dichtspijkerprijs. Het team kreeg in het toernooi liefst 25 doel punten tegen en scoorde zelf niet éèn keer. In éen duel, tegen de Gereformeerde Basisschool, moest de keeper van De Hobbit zelfs elf keer vissen. De prijs voor de sportiefste school was voor de Sint Jozef school uit Achterveld. De wedstrijden werden onder goede omstandigheden afgewerkt. De organisatie sprak van een groot succes. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ LEUSDEN - Een van de hoofdoorzaken dat wet- I houder Blom in de nieuwe raad niet terugkeert als wethouder is een aantal bedreigingen. Evelien doet in een exclusief inter- view met de Leusder Krant uit de doeken hoe de andere kant van een wethouderspost kan zijn. De buitenkant, de officié- Ie handelingen met vaak een lachje en een fotootje, komt veelvuldig in het nieuws, iets anders ver- gaat het de vaak woelige binnenkant'. De totstand- koming van de beslissin- gen, de -soms ongeoor- loofde- druk die daarbij uitgeoefend wordt en de partijpolitieke spelletjes E worden vaak niet aan de buitenwacht prijsgege- ven. Wethouder Evelien Blom heeft haar wethouder- schap aan de wilgen ge- hangen. Zij kan het niet 1 meer aan, zij wil het ook niet meer. Tegenslag, on- begrip en bedreigingen hebben ervoor gezorgd, dat Evelien op een gege- ven moment het 'helemaal E niet meer zag zitten'. 1 „Ik voelde mij op gelijke 1 hoogte met de ambtena- ren, maar van een wet- houder wordt wel ver- wacht dat er beslissingen worden genomen. Dat is mij zwaar gevallen. Het is mij duidelijk geworden, dat ik niet hard genoeg r 'Ti ben om wethouder te zijn. Ik kan heel goed een standpunt verwoorden en verdedigen, maar een standpunt bepalen en vasthouden kost mij meer moeite." Duidelijke taal van ie mand, die zich onmogelijk heeft kunnen voorstellen 'hoe ik gemangeld zou worden tussen raad en ambtenaren'. De laatste maanden heeft Evelien ervaren als een soort rouwproces. Het verlan gen en het gevoel van ver antwoording was echter dermate groot dat zij zo dra zij zich hersteld voel de weer aan de slag wilde gaan. Zover is het echter niet gekomen, mede ook op aandrang van haar ei gen partij. ZIE OOK PAGINA 5 =niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii. LEUSDEN - De Amersfoortse honkbalclub Red Caps komt definitief naar Leusden. De weg voor de komst van de honkbalvereniging werd donderdag geëffend door de ledenvergadering van de hockeyclub MHCL. Die ver- Waarde zich akkoord met voorlopige regeling, waarbij de honkbalclub de ■^schikking krijgt over vel den van de hockeyvereni- jfag en mede-gebruik van de kantine faciliteiten. De re eling geldt voorlopig voor deze zomer. Met een royale meerder heid (45 stemmen vóór, 15 te- ïen en 3 onthoudingen) ^haarde de ledenvergade- ^9 zich achter een voorstel dergelijke strekking. Het Jestuur van de MHCL hoopt oor de honkbalclub onder- 'e verlenen, uitbreiding van het kunstgrasveldbestand ,e bewerkstelligen. MHCL ijvert al emge tijd °°r ^tbreiding van het kunst- grasveldbestand. Men wü een bestaand veld van een kunst- stoflaag voorzien. Daarnaast moet er nog een kwart kunst- stofveld voor de mini's van de vereniging komen. Tot nu toe vond de hockeyvereruging geen gehoor. De gemeente plaatste de wens met hoog op de prioriteitenlijst. Toen de Amersfoortse honkbalclub Red Caps te kennen gaf naar Leusden te willen verhuizen en onderhandelingen daarover met clubs op het Burgemees ter Buiningpark spaak dreig den te lopen, wierp de hoc keyclub zich op als kandidaat. Het hockeybestuur stelde aan vankelijk voor de Red Caps onderdak te willen verlenen, in ruil voor uitbreiding van het kunstgrasveldbestand. Met een regelrechte ruil wilde de gemeente niet instemmen. Wel lijkt de hockeyclub door de voorgenomen samenwer king een hogere urgentie te bereiken. Voorzitter Pim Goldsmann van de hockeyvereniging: „Ondanks het feit dat we van de gemeente geen keiharde toezeggingen hebben gekre gen over subsidie voor één en een kwart kunstgrasveld, heb ben de betrokken wethouders zich in gesprekken daarover dermate positief uitgelaten dat wij de gok aandurfden. We gaan het nu deze zomer met de honkbalclub proberen en dan zullen we wel zien hoe de sa menwerking uitpakt. Wat mij betreft zijn er voldoende garanties voor succes. De sei zoenen van beide sporten lo pen maar voor een deel paral lel, zodat we maar in beperkte mate met elkaar te maken zul len hebben. Natuurlijk is het afwachten hoe beide clubs op elkaar reageren, maar op voorhand heb ik daar alle ver trouwen m. Bovendien zijn er met de Sportstichting goede afspraken gemaakt over het onderhoud van de velden. We hebben geëist dat de velden, die in de zomer voor het honk ballen worden gebruikt, daar niet bovenmatig van te lijden hebben." ZIE OOK DE SPORT PAGINA. LEUSDEN - De onderhandelin gen over het collegeprogram ma en de portefeuilleverdeling zijn in alle stilte verlopen. Dat is voor Leusden overigens niet ongewoon, want de onderhan delingen worden al jarenlang in beslotenheid gedaan. Dat hoeft volgens de meeste partij en ook niet te veranderen. Openbare beraadslagingen zoals bijvoorbeeld in Amster dam gebruikelijk is, zullen in Leusden niet aan de orde ko men. „Dat is een farce," zegt Corri Verduin (PvdA), „want partij en maken dan van te voren afspraken. De onderhandelin gen die wij gevoerd hebben, hadden ook achteraf niet openbaar gehoeven," vindt zij. „We hebben nu in goede ver standhouding vergaderd." „Bram Vroon (CDA) is het met haar eens. „Als je in het openbaar gaat vergaderen, loop je het risico dat mensen stellingen gaan betrekken. Nu kon iedereen vrijuit spreken en zelfs formuleringen van an dere partijen overnemen." Zelfs Leusden '90, een partij die zich in het verleden sterk maakte voor openheid, maakt zich niet druk over de beslo tenheid van de onderhandelin gen. „Het had voor ons wel gemogen, maar het was niet echt noodzakelijk," zegt Ben Stoelinga. Ep Oostra van D 66 maakt zich wel druk om de manier waarop het college is ge vormd. „Waarom zou je niet in het openbaar durven zeggen, wat nu achter gesloten deuren is gebeurd. In de raad moet je toch ook voor je mening dur ven uit te komen." De fractievoorzitter van de GPV/SGP, Harm Offereins, is het daar met mee eens. „Dat zijn toch twee verschillende zaken," is zijn mening. „In het openbaar moet je toch hardop denken en dat maakt het toch anders." „Wij hadden niets te verber gen," reageert Joost De Jongh (WD). „Door de beslotenheid konden wij in openheid pra ten. De fracnes konden vrijuit commentaar geven op de ze telverdeling." voorjaar, toen De Jongh via een omstreden procedure in een bou- waffaire in 't Ruige Veld in op spraak kwam. Bij behandeling van die kwestie in de raad, sprak Leusden'85 zich al tegen De Jongh uit. Dat leidde bij de collegonder- handelingen tot de eis dat Leusden'90 slechts in het college wilde deelnemen, als de WD met een andere kandidaat zou komen. Een voorstel in die richting, waarbij de PvdA op een zijspoor zou wor den gerangeerd, haaide het echter niet. Het onderhandelingsresultaat zal maandag in een afrondende verga dering worden vastgesteld. Het nieuwe college en de meuwe raad zullen 1 mei worden geïnstalleerd. uani in n, J SUPERIOR SHOES 1/ ÖOIMUPl UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE BROGUES IN MEERDERE WIJDTES USDEN - Het nieuwe college van b&w in Leusden zal bestaan drie wethouders. Dinsdagavond hebben de raadsfracties, rtegenwoordigd in een speciale commissie, in principe over stemming bereikt over een beleidsprogramma en de ver ging van de portefeuilles. De partijen die de afgelopen jaren een wethouder leverden, Jen ook na 1 mei in het college vertegenwoordigd zijn. Het levert één portefeuille in, waarmee het aantal wethou- n wordt teruggebracht tot drie. el CDA krijgt in het meuwe lege de portefeuille financien, Izijn en onderwijs. Bram Vroon die portefeuille gaan beheren, a de Jongh (WD) blijft verant- wdelijk voor openbare werken ruimtelijke ordening, economi- e zaken en krijgt agrarische gelegenheden toegeschoven. PvdA levert in de persoon van m Verduin een wethouder, die iele zaken, emancipatiezaken, ieu en volkshuisvesting tot haar competenties zal rekenen. Bram Vroon blijft loco-burgemeester. Met de nieuwe portefeuillever deling verandert er niet veel ten opzichte van de situatie, zoals die de afgelopen jaren bestond. Met name de laatste maanden opereer de het college, door ziekte van Evelien Blom, al grotendeels in de samenstelling, zoals die nu wordt voorgesteld. Door de ziekte van Blom, die de portefeuille welzijn en huisvesting beheerde, werden haar taken opgedeeld tussen Bram Vroon, die welzijn kreeg, en Corri Verduin. Die situatie wordt feitelijk geformaliseerd, met dien verstan de dat Verduin nu het hele volks huisvestingsbeleid toegeschoven krijgt. Met name de aanvraag van de contingenten berustte nu bij Joost de Jongh. Het enige grote verschil is dat de Partij van de Arbeid onderwijs heeft moeten mieveren, ten faveure van het CDA. De WD lijkt de min ste pijn te lijden van de verkie zingsuitslag. Joost de Jongh be hield, afgezien van een stukje volkshuisvesting, zijn portefeuille. Bovendien kreeg De Jongh agrari sche zaken toegeschoven, een taak die eerder bij burgemeester Panis berustte. De onderhandelingen over een nieuw collegeprogramma en de in vulling van de wethoudersfuncties LEUSDEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag huis gehouden in de omgeving van jongerencentrum De Til. Twee Amersfoorters vonden, nadat ze het jongerencentrum verlieten, hun auto vernield terug. Er waren deu ken in het plaatwerk getrapt. De bezitter van een fiets vond op de zelfde tijd zijn voertuig totaal ver nield terug. In Achterveld haalden twee naar schatting 18-jarige Amersfoorters bij een benzinestation een vlagge- mast neer en stalen de vlag. De jongens konden door de gealar meerde politie in de kraag gegre pen worden. Het drietal, dat de komende vier jaar met burgemeester Parus het dage- hjks bestuur van Leusden gaat vormen: Joost de Jongh (WD), Bram Vroon (CDA) en Corri Verduin (PvdA). Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond NIEUW COLLEGE: Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724654 ...„Dag vogels, dag Blom(men)"...

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1