„Ik ben gewoon maar een verklede moeder" ;vredenheid alom over 'oud' nieuw college I ■eusder kmnt M I meenten willen inrichting OT-Leusderheide stopzetten leusiflei* krank; Paashaas Tineke: COLLEGE OToren ruiten Geschrokken Automobilist bedenkt zich Commentaar Stuk weg gestolen Jaarvergadering KBO Te laat gestopt Geen voorrang Zakkenroller Koude cellen Feest in Achterveld Deuk KIJKKRANT iNDERDAG 19 APRIL 1990 plaatselijk nieuws j)EN - Geen nieuwe gezichten in het college, geen belang- Iverschuivingen in de portefeuilleverdeling en geen on tbeid over de belangrijkste zaken van het programma voor amende vier jaar. Dat is het resultaat van de onderhande lt tussen de politieke partijen in Leusden, die in de weken verkiezingen hebben plaatsgevonden. redenheid alom dus. Toch i er nog wel zaken, waarover Bdereen even blij mee is. Wet- i Iter Com Verduin vindt het met Hjammer dat haar partij, de l onderwijs kwijtraakt aan het fijToch is ze niet ontevreden ■^et takenpakket dat zij als ader kreeg toegeschoven, jij zijn er behoorlijk vanaf ge- i vindt zij. „Wij wilden on- inleveren als wij daar een compensatie voor terugkre- Pjat is gebeurd, want ik heb nu isting m mijn portefeuille. sel zat eerst bij Blom en later toen zij ziek werd en een 3t bij De Jongh. Ideed de aanvraag van de Igenten bij het rijk (de hoe- Ajd woningen die een ge- Ute in een jaar mag bouwen, Ttie). Wij wilden een einde jn aan deze versnippering, die nu al 10 jaar duurt en dat is dus nu gelukt. Ook hebben wij milieu kun nen behouden." Over een ding is zij niet zo tevreden. „De financien vinden wij een moeilijke zaak. Er zit veel geld in de reserves voor het onderhoud van wegen. Daar hebben wij het moeilijk mee. Wij vinden dat er ook geld moet zijn voor andere zaken." Toch is zij daarover hoopvol ge stemd. „In het verleden is geble ken dat als het echt nodig is, blijkt dat de raad uit de reserves ook geld voor andere zaken beschik baar stelt. Toen er een meevaller was uit de reserves van 7,5 miljoen gulden, bleek er geld beschikbaar te zijn voor de bibliotheek en de raad had ook 3,5 miljoen gulden over voor de aansluiting op de A 28. Dat is nota bene een rijksweg." Als belangrijke zaken noemt Verduin dat het beleid op Sociale Zaken wordt voortgezet en dat het Volkhuisvestingsplan op stapel staat. Ook maakt zij zich sterk voor een goed milieu- en afvalbeleid. „Het is jammer dat wij onderwijs aan het CDA zijn kwijtgeraakt," geeft Verduin als commentaar. „Als wethouder van onderwijs ben je toch het bevoegd gezag van het openbaar onderwijs. De WD en de PvdA hebben daar meer affini teit mee dan het CDA. Ik hoop dat ze er behoorlijk mee omgaan." Wethouder Vroon (CDA) is te vreden over het resultaat van de onderhandelingen. „Het CDA is de grootste partij in Leusden. Dat is teruggekomen in de portefeuille verdeling. Er zijn geen grote ver schuivingen opgetreden. Ik had Fi nancien en Welzijn was ook m han den van het CDA. Daar is Onder wijs nu bijgekomen. Dat geeft de verhoudingen goed weer." Vroon roemt de snelheid waar mee het programma tot stand is gekomen. „We zijn twee dagen eerder klaar dan gepland is," zegt hij. Toch is nog niet alles klaar. Over de financien moeten de partij en maandag nog overeenstemming bereiken. Vroon denkt echter niet dat dit tot problemen zal leiden. „De meeste partijen onderstrepen het tot nu toe gevoerde reserverings- beleid," denkt hij. „Ik hoop dat uiteindelijk de heer Oostra (D 66) zich ook kan vinden in het te voeren beleid." Het belangrijkste bezwaar van de fractievoorzitter van D 66 is, dat er in Leusden meer wordt gereser veerd dan volgens hem nodig is. „De gemeente zet de rente opzij die zij zou knjgen als zij het geld zou beleggen. Zij gaat daarbij uit van de rente op de kapitaalmarkt. Die is op dit moment hoog, acht negen procent. Zij blokkeert daar mee onnodig geld dat gebruikt zouden kunnen worden voor ande re voorzieningen." Dat is het enige punt waar Oostra over valt. Hij karakteriseert het verloop van de onderhandelingen als rustig. „Eigenlijk is er precies datgene uitgekomen wat je uit de verkiezingsuitslag mocht ver wachten." Er zijn een aantal zaken waar de raad de komende vier jaar volgens hem aandacht aan zou moeten besteden. „Ik blijf erop hameren dat er op het gebied van welzijn en cultuur een achterstand is." Hij noemt in dat verband de culturele raad en het Kunstkwartier, waarvoor meer geld beschikbaar zou moeten ko men. Andere zaken zijn volgens hen de bestrijding van de kleine criminaliteit en de controles in het verkeer. „Waarom zou de gemeente geen geld beschikbaar stellen voor de uitrusting van de politie, zodat deze haar taken beter kan uitvoeren," vraagt hij zich af. Wethouder Joost de Jongh is zeer positief over de onderhandelingen. Constructief noemt hij deze. Hij tilt er met zo zwaar aan dat hij huisves ting heeft moeten overdragen aan de PvdA. „Het gaat om de aanvraag van contingenten nieuwe wonin gen bij het rijk. Dat is een handeling die maar eenmaal per jaar hoeft te geschieden, dus waar praten wij eigenlijk over." Zijn partij kreeg daar Agrarische Zaken voor in de plaats. Dat maakte eerst onderdeel uit van de porte feuille van burgemeester Panis. „Dat komt nu bij Economische Za ken, wat ik al onder mijn beheer had," zegt De Jongh. Als belang rijke zaken voor de toekomst noemt hij de ontwikkeling van be drijventerrein De Horst, de uitbrei ding van de Hamershof en het Volkshuisvestingsplan. Ook vindt hij het verkeersplan belangrijk. „De positie van het openbaar ver voer in Leusden moet hoognodig opgekrikt worden," vindt hij. De kritiek die Leusden '90 op hem heeft als wethouder, noemt hij ketelmuziek, waar hij inmiddels aan gewend is. Leusden '90 wilde wel in het col lege, maar niet met De Jongh. „Na de woontorenaffaire (De Jongh had plannen voor woningbouw ter inzage gelegd, zonder de raad eerst te raadplegen) hebben vrij gezegd dat De Jongh tot aan de verkieizngen mocht blijven zitten, maar daarna niet meer in het colle ge mocht terugkomen," legt frac tievoorzitter Ben Stoelinga uit. „Daar hebben wij ons aangehou den. Wij zien het programma en het college als één geheel. Daarom kunnen wij met aan dit college meewerken. De WD was voor ons niet onaanvaardbaar, maar wij had den gedacht dat zij met meer dan een kandidaat zouden komen. Bij de verdeling van de portefeuilles bleek echter dat De Jongh de enige kandidaat was." Toch is Stoelinga met ontevreden over het program ma. „Er zijn een aantal zaken in opgenomen, waarvoor wij ons sterk hebben gemaakt." Hij noent in dat verband de klachtencommis sie die volgens het collegepro gramma ingesteld zal gaan wor den. Leusdenaren die vinden dat zij niet goed behandeld zijn door de gemeente kunnen daar terecht „De commissie komt er niet hele maal uit te zien zoals wij dat willen, maar toch komt er een of ander vorm van afhandeling van klach ten," stelt hij tevreden vast. Belangrijke zaken die de komen de vier jaar gerealiseerd moeten worden zijn volgens hem het Volkshuisvestingsplan en het jeugd- en jongernbeleid. Harm Offereins (GPV/SGP) is te vreden over het programma en de portefeuilleverdeling. „De dne wethouders hebben het goed ge daan," vindt hij. Dat het onderwijs nu bij het CDA terecht is gekomen, moet volgens hem geen verschil maken. „Ik kan mij met voorstellen dat Vroon de belangen van het openbaar onderwijs uit het oog zal verliezen." Volgens hem zal de woningbouw een belangrijk punt worden m de komende raadsperiode. „Wat moet er gebeuren als de provincie met concrete plannen komt over de uitbreiding van Leusden. Moe ten we groeien of alleen bouwen voor eigen behoefte. Dat zijn de dingen die moeten worden afge wogen. We zullen moeten kijken naar de verdere toekomst van Leusden. jescl var SDEN - De gemeenten rond de Leusderhei, waaronder jden, hebben de minister van defensie gevraagd de voorbe- ng van de inrichting van het militaire oefenterrein op de iderhei op te schorten. De Leusderhei moet, in het kader bet Structuurschema Militaire Oefenterreinen, geschikt aaki worden als compagnies oefenterrein. De aanwijzing Leusderhei als COT is al sinds het ontstaan van de nen in het structuurschema omstreden. colleges van b&w van de ge len Leusden, Amersfoort, Woudenberg en Zeist me- n recente ontwikkelingen iding te zien de besluitvor- over de Leusderhei nader te ten. Met name de ontwikke- in de Oostbloklanden, heb- le militaire dreiging aanzien- erminderd, zo menen de ge- ten. ïendien is de ruimtelijke plan voor de provincie, zoals de e nota op de Ruimtelijke Or- cgvan het Rijk en 'Sporen naar oekomst' van de provincie fit een aanzienlijke toename Ie bevolking voorzien. Daar- zal ook de recreatiedruk toe- n, menen de gemeenten. De lerhei is één van de plaatsen, :hikt zou zijn om die druk vangen. ander argument om de voor- idingen voor de inrichting van eusderhei voorlopig stop te ji is gelegen in het feit dat van tègin af aan is onderkend, ook Defensie, dat de Leusderhei ingunstig lag. Dat leidde er al dat de omvang van het Com- lie Oefenterrein (COT) in de tdelijke plannen werd terug gebracht (van 1.000 naar 875 hecta re). Verder is er bij de behandeling van het Structuurschema in de Tweede Kamer een motie aange nomen, waarin werd aangedron gen op een onderzoek naar de 'cu mulatieve effecten' voor de dicht bevolkte omgeving van het oefen terrein. Met name de te verwach ten overlast van geluid en stof zou daarbij nader moeten worden be keken. Verder wijzen de gemeenten m hun brief aan de minister nog eens op meuwe technieken, zoals simu latiemogelijkheden, waarmee de behoefte aan grote oefenterreinen zou verminderen. Ook de bezuiru- gingsopdracht van de minister zou volgens de gemeenten aanleiding kunnen zijn de COT-status van de Leusderhei nog eens nader te be kijken. De opstellers van de brief heb ben inmiddels het college van Ge deputeerde Staten van Utrecht aan hun zijde gevonden. GS zullen de kwestie in een ander verband ook bij de minister aankaarten. Bij de behandeling van een plan voor het instellen van stiltegebieden in de provincie, kreeg GS de opdracht met een verzoek van dergelijke strekking naar de minister te gaan. De aanwezigheid van het oefenter rein op de Leusderhei en de voor genomen uitbreiding daarvan ston den aanwijzing van Den Treek als stiltegebied in de weg. Wethouder Com Verduin, altijd al een verklaard tegenstander van de ontwikkelingen rond de toewij zing van de Leusderheide als COT, is blij dat de betrokken gemeenten en de provincie elkaar m een ge meenschappelijk standpunt heb ben gevonden. Verduin: „Vooral de positieve opstelling van GS is een extra steun in de rug. Boven dien hebben we van de staatsse cretaris inmiddels de toezegging dat er geen spa de grond in zal gaan, voordat er een gesprek met ons is geweest. Maar dat vinden we eigenlijk met genoeg. Wij willen dat de voorbereidingscommissie haar werk opschort. Als er straks een uitgewerkt plan ligt, voor de inrichting van de Leusderhei als compagnie oefenterrein, wordt het erg moeilijk om de zaak nog terug te draaien, als de besluitvorming uiteindelijk toch in ons nadeel uit valt." De statenfracties van PvdA, D66, PPR en PSP/CPN hebben over de kwestie vragen gesteld aan het college van GS. Het college wordt daarin uitgenodigd een duidelijk standpunt in te nemen over het be leid dat ten aanzien van de Leus derheide wordt voorgestaan, in het licht van de nieuwe ontwikkelin gen. MERSFOORT - Een automobilist reed in Leusden met «1 materiaal in zijn auto dat zijn zicht naar achteren volle- belemmerd werd. Bovendien haalde hij op de Ooievaars- iweg in via een pijl voor linksafslaand verkeer en gebeurde illes ook nog op een donkere winteravond. de strafzitting van 12 april hem art. 25 van de Wegen- eerswet tenlaste gelegd: het in lar brengen van de veiligheid het verkeer. Hiervoor wordt schikking aangeboden. Hij er flink van langs van de officier, die voor ieder feit 250,- boete eiste. De kantonrechter, Mr. van Vonderen, legde in totaal 400,- op. Nog iemand uit Leusden had zich bezondigd aan het rijden met een auto zonder voldoende zicht. Dat Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redsktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp todiktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. Bedaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsprijs: Kwartaal 13.30. halfjaar 26,10, jaar 49.50 dachten bezorging: abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te "«bben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze JlsPeMeur bezorging, overdag: 03420-94206 ^battelien foto's: Oa msatte In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe llen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met u d®"Ihe vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num- van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, wettellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- - - Ukunt voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). q ook contant betalen op ona kantoor Leusden-Centrum. dr,e tot v,®r weken na betaling ontvangt u de gewenste 'otof») thuis. 2JMDER KRANT Is een uitgave van de U-Krantenkomblnatle te Barneveld. kwam door het aangevroren zijn van alle ruiten. Volgens het pro- ces-verbaal was er alleen op de voorruit een kijkgaatje van 20 cm. Verdachte protesteerde. Hij had wel degelijk aan alle kanten de boel goed schoon gekrabd, vond hij. „Maar het slaat onmiddellijk met condens weer aan. Met een paar minuten rijden is dan de auto voldoende opgewarmd. Maar 30 meter verderop waren agenten met fietsers bezig en die zagen die beslagen ramen." „Tegen die agenten heeft u gezegd dat u haast had en naar de tandarts moest," las de kantonrechter uit het verbaal voor. „Dat is een ander verhaal. Mensen hebben meestal niet zo'n haast om naar de tandarts te gaan." „Zeer gevaarlijk, zo'n geblin deerde auto," vond ook de officier. „Onbegrijpelijk dat we hier discus sie over moeten voeren." Conform de eis kreeg hij de hoogst mogelij ke boete: 75,-. „Een belachelijk laag bedrag." mopperde de offi cier. LEUSDEN - Op de Berkenlaan kwam donderdag een bewoner van de Benedictijnerhove ten val, nadat hij schrok van een passeren de auto. De bestuurster moest uit wijken voor een auto die verkeerd op de weg geparkeerd stond. De man moost met een lichte hoofd wond naar het Elisabethziekenhuis. LEUSDEN - Op de kruising van de Hertenhoeve met de Burgemeester van de Postlaan liepen twee auto's flinke schade op door de onoplet- tenheid van een van de bestuur ders. De man kwam van zijn wo ning op de Reeënhoeve en wilde rechtdoor op de Burgemeester van de Postlaan. Op het laatste moment bedacht hiij zich en sloeg af in de richting van het postkantoor. Daar door kwam hij in botsing met een passerende auto. De schade loopt in de duizenden guldens. LEUSDEN - „Een ei, nog één en daar weer één". Hon derdvijftig kinderen hebben afgelopen zaterdag samen met paashaas Tineke het Lockhorsterbos afgespeurd naar eieren. Traditiegetrouw organiseerde Speel- en re creatievereniging „Blijhof1 het eieren zoeken voor Leus- dense basisscholieren. Paashaas Tmeke is in het dagelijks leven moeder en vrijwilligster bij de Blijhof. Dit jaar was ze voor het eerst paas haas. „Ik heet Tineke Bruine de Bruin en m'n meisjesnaam is de Haas. Toen er een paashaas nodig was heb ik dan ook ge zegd ach, ik ben m'n hele leven al 't haasje, laat mij dan nu maar paashaas spelen. Om in de stemming te komen heb ik de afgelopen dagen de telefoon opgenomen met: Met de paas haas. Sommige mensen moes ten wel lachen, maar anderen dachten dat ik de telefoon op nam met m'n meisjesnaam". „Ik ben vanochtend ge schminkt en met m'n pak aan op de fiets gestapt. Het leukste van het paashaas zijn, vond ik wel de reacties van de mensen terwijl ik langs fietste. Ze rea geerden namelijk niet! Ze ke ken alleen maar en pas als ik groette en m'n hand opstak, zeiden ze wat terug". In het bos huppelde paas haas Tineke rond met een mandje eitjes voor „zielige" kinderen die zelf geen ei kon den vinden. De paashaas kon niet vóórzeggen waar de eie ren lagen, want dat wist ze zelf ook met. De eieren waren na melijk door anderen verstopt, terwijl Tineke m het pak gehe sen en geschminkt werd. De meeste kinderen durf den de paashaas wel een hand te geven en iets te vragen. Een enkeling was nog wat angstig. „Er was één jongetje dat heel bang keek. Ik heb toen maar gezegd Hee joh, dit is niet echt hoor, ik ben ook gewoon maar een verklede moeder". Wat pasen, de paashaas en eieren met elkaar te maken hebben kon haas Tineke uit leggen: „Pasen is een feest ter ere van de lentegodin Ostara. De haas was haar lievelings dier. De eieren zijn een teken van vruchtbaarheid en dat hoort bij de Lente. Het is trou wens maar goed dat de haas het lievelingsdier van de godin was, want zie jij bijvoorbeeld al een koe huppelend door het bos eieren verstoppen?" De paashaas heeft zich in het bos niet alleen met de kinde ren en de eieren bezig gehou den. „In m'n mandje had ik ook een papiertje en een pen. Veel ouders stonden langs de kant naar hun kinderen te kijken. Ik ben ze toen gaan vragen of ze het leuk zouden vinden om af en toe te helpen bij een activi teit van de Blijhof. We hebben op het moment namelijk een tekort aan vrijwilligers. Ik ben waarschijnlijk de enige paas haas die mensen heeft geron seld!" De Blijhof was oorspronke lijk alleen een speeltuin. Er kwam na enige tijd een peuter speelzaal bij en nu is het ook nog een vereniging die allerlei evenementen voor basis school kinderen organiseert. „We hebben elk jaar een aan tal vaste activiteiten zoals sin terklaas, kerst en pasen. Elke laatste zaterdag van de maand organiseren we een filmmid dag. Meestal vertonen we dan een tekenfilm, en we streven er ook naar een Nederlands gesproken film te laten zien. In de meeste school vakanties or ganiseren we ook iets leuks. De komende pinkstervakantie gaan we bijvoorbeeld kleding verven en de laatste drie da gen van de zomervakantie willen we een groot indianen dorp gaan bouwen." Terwijl de meeste kinderen al weer thuis zaten, stapte haas Tineke op haar fiets. „Ik ga nu naar huis en daar gaat m'n pak uit en de schmink van m'n ge zicht. Dan ben ik weer een moeder, die de was moet gaan doen." LEUSDEN - Op de bouwplaats van de aansluiting op de A 28 zijn woensdagnacht bouwmatnalen gestolen met een waarde van 2000,--. De platen lagen buiten het hek van de bouwplaats en waren eigendom van een aannemer uit Uden. LEUSDEN - Op de kruising van de Horsterweg met de Hessenweg reed donderdag onmstreeks 18.15 uur een inwoner uit Barneveld te gen 2 stilstaande auto's. In de eer ste zat iemand uit Achterveld. Ach ter hem stond een inwoner uit Hoe velaken. Bij de kettingbotsing raakten niemand gewond. Wel werden de drie auto's beschadigd. LEUSDEN - Woensdagmorgen 25 april houdt de Leusdense af deling van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) de jaarver gadering. Op de jaarvergadering worden de kandidaten voor de Seniorenraad voorgesteld en wordt gesproken over „Hoe ka tholiek zijn wij?". Het jaarverslag van de KBO ver meldt dat het bestuur, samen met de andere Leusdense Ouderenor- ganisaties en een paar leden van Probus-Leusden, veel tijd en ener gie heeft besteed aan het tot stand brengen van een Seniorenraad. Omdat de verordening, welke de gang van zaken van de Senioren raad regelt, binnenkort wordt goedgekeurd door de gemeente raad, zal het KBO-bestuur de leden vragen of zij kunnen instemmen met twee voor te dragen kandida ten voor deze Seniorenraad. Daarnaast zal emeritus pastor B. J. ter Bekke spreken over „Hoe katholiek zijn wij?". De leden is ge vraagd op een formulier aan te ge ven welke activiteiten men wenst en wat voor suggesties men heeft zodat de KBO nog beter kan func tioneren en kan beantwoorden aan zijn doel: het behartigen van de belangen van ouderen m het alge meen en van zijn leden in het bij zonder. De bijeenkomst vindt plaats in De Kom, naast de R.K. kerk aan de Hamersveldseweg, woensdag 25 april 's morgens om 10.00 uur. Zo wel leden als andere belangstel lenden zijn welkom. Informatie bij secr. M. Oude Egberink-v.d. Veen, tel 942301. LEUSDEN - Een bromfietser uit Bussum reed dinsdagmiddag over de Groene Zoom in de richting van Pon. Daar kwam hij in botsing met een Leusdense, die van de Burge meester van de Postlaan kwam en hem geen voorrang gaf. Er was alleen materiële schade. LEUSDEN - Een zakkenroller sloeg vrijdagmiddag omstreeks 14.00 uur zijn slag. Uit een handtas van een Leusdense verdwenen autopapie ren en geld. LEUSDEN - Op de Biezenkamp, de Asschatterweg en de Wedenk werden donderdagnacht drie tele fooncellen vernield. Het glas was uit de cellen geslagen. De kogel is door de kerk. De poli tieke partijen zijn er uit: het nieuwe college is gevormd. Drie wethou ders op een rij: Vroon (CDA), De Jongh (WD) en Verduin (PvdA) zullen zich de komende vier jaar sterk maken voor het te voeren beleid. Geen Leusden 90 in de top van het bestuur, geen wethouders zetel voor Stoelinga en zijn trawan ten. De gooi naar de zetel is ook niet serieus geweest, immers van de VVD eisen dat haar sterkste man opstapt, is zichzelf -bewust?- buitenspel zetten. Het CDA is bhjkbaar geschrok ken van de ineenstorting van wet houder Blom en heeft van de claim op een tweede wethouderszetel geen halszaak gemaakt. Het ge maakte CDA-voorbehoud is in de twijfel blijven steken. De kiezer moet zoiets dan kennelijk maai be grijpen! De vraag of de verkiezingen no dig zijn geweest kan inmiddels ont kennend worden beantwoord. Vrijwel op dezelfde voet voortgaan had ook zonder verkiezingen ge kund. Temeer daar op de avond van 21 maart de kaarten al geschud leken. En dat is toch wel een beetje wrang! Meest opvallend aspect bij de uitkomst van de besprekingen is de inlevering door de PvdA van een 'typisch socialistisch' beleids onderwerp: het onderwijs. De par tij moet tevreden zijn met de porte feuille volkshuisvesting. Merk waardig mag verder de verschui ving van de agrarische portefeuille naar de WD genoemd worden. Het kan raar lopen in het lokale politieke wereldje! ACHTERVELD - Het Feestcomité Achterveld bestaat 25 jaar en wü dit groots vieren. De festiviteiten be ginnen al op vrijdag 27 april. Dan begint om 19.00 uur een stertocht met 5 muziekkorpsen. Daarna is er een grote feestavond. Op zaterdag 28 april is er een grote Boeldag met diverse activiteiten, zoals een au- totrtekdemonstratie (9.00 uur), een veiling (13.00 uur), en een boeren- bal (20.00 uur). Een dag later op zondag 29 apnlbgint om 11.00 uur het friihshoppen met een volks dansgroep. Om 15.00 uur treedt DWS op. De Havenzangers komen ook naar Achterveld. Zij treden op om 20.00 uur. Op koninginnedag is er een druk programma. Om 8.00 uur begint al de rondgang door het dorp met DWS. Om 11.00 uur be gint het volleybaltoernooi en om 14.00 uur is er een programma voor de kinderen met Appie en Flappie in Ons Gebouw. Appa Looza ver zorgt een Country en Western avond vanaf 20.00 uur. Op de kin dermiddag (Ons Gebouw) na zijn alle activiteiten in de grote feesttent aan de Ruurd Visserstraat. De voor verkoop is op 20 april van 20.00 uur tot 22.00 uur bij snackbar De Ber ken in Achterveld. LEUSDEN - Een bezoekster van de Hamershof had haar auto dinsdag middag geparkeerd op de Librije, achter Albert Heijn. Toen zij terug kwam, was haar auto beschadigd. Een onbekende automobilist had een deuk in haar linkerportier ge reden. VOOR MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld - 63 Leusden 4 Ede 52 Geldermalsen 4 Buren 4 Woudenberg 4 Scherpenzeel 4 Renswoude 4 Maam 4 Nijkerk 4 Centrale redaktie BDU-TV. 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van de krant Advertenties. voor alle informatie: 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betalmg). Felicitatie-rubriek zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: 03420-94888

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3