Bridgeclub '80 snakt naar tachtig leden oda een illusie armer SVA 5 kampioen Jubileumloterij Feestelijke open drive bij jubilerende bridgeclub Leusden Welkom op open drive Sport kort VOETBAL e Meern pakt de titel Uit de bladen bondslid en maandelijks ontvangt men individueel bencht omtrent de toegekende meesterpunten. De bond kent drie klassen, „lijnen" ge heten m bndgetermen: een C-, B- en A-lijn; de laatste is de hoogste. Vein de Bridgeclub '80 komen daarin twaalf paren uit. Binnen die lijnen kent men een promotie-degradatieregeling. Ge woonlijk speelt men paarsgewijs. Wil men door welke omstandighe den dan ook van partner verande ren, dan wordt men op de transfer- lijst geplaatst en begint men on geacht de tot dan geleverde pres taties weer onderaan in de C-lijn. Promotie-degradatie,transfers, de vraag dient zich aan of er ook met trainers wordt gewerkt. Ronny de Koning: „Neen, dat niet maar wel kan men op de clubavond een deskundige van de bond vragen om bepaalde biedingen toe te lich ten, waardoor er spelverbetering kan ontstaan. Na de zomer gaan we daar zeker iets aan doen". Bridge is primair een parenspel. Geen echtparenspel, alhoewel de club die ook wel kent. Speel nooit samen met je eigen man of vrouw, heet het vaak. „Maar bij onze club hebben zich in die tien jaar geen echtscheidin gen voorgedaan", aldus de secre taresse geruststellend. Het bestuur van de thans jubilerende bridge club is als volgt samengesteld: Pe ter van Beek, voorzitter, Ronny de Koning, secretaresse, Martin Jeths, penningmeester (van het eerste uur),Wils Pronk, vice-voorzitter en tevens voorzitter van de technische commissie en Magda Vermeulen, evenementencommissie Ronny de Koning tenslotte: „Een enthousiaste groep; dat geldt trou wens voor de hele vereniging. Na tuurlijk probeert iedereen zo goed mogelijk te spelen, maar voorop staat dat we recreatief bezig willen zijn". LEUSDEN - Ter gelegen heid van het tienjarig be staan van de bridgeclub wordt zaterdag 28 april a.s. in de zaal van t Ros Beyaart aan de Hamersveldseweg een feestelijke open drive georganiseerd met tal van prijzen. Iedereen, dus ook niet-leden kunnen deelne men. Het inschrijfgeld be staat tien gulden per per soon. Men kan zich telefo nisch aanmelden bij Sylvia van Dijk in Amersfoort, no. 751249. Betalen kan men op zaterdagavond voor de aan vang van de feestelijke bij eenkomst in 't Ros Beyaart. De avond begint om 19.30 uur. ven voor de gevaarlijke uitvallen van Rivierwijkers. Het sierde de thuisclub dat het tot de laatste minuut bleef probe ren de gelijkmaker te produceren. Al waren er een aantal spelers die er niet meer in geloofde. Zo niet de onverwoestbare Peter Knijf. Hij werd bij vrije trap volledig vrijge laten. Hij ging het strafschopge bied in, passeerde zijn tegenstan der en werd gevloerd: strafschop. In de laatste minuut kon John Jan sen toch nog zijn gebruikelijke doelpunt meepikken. In de drie minuten blessuretijd werd er niet meer gescoord. Aanstaande zondag wordt het nog zeer spannend. Roda heeft nog een heel klein kansje voor promo tie. Het kan nog een beslissings duel uit het vuur slepen door in Scherpenzeel te winnen. Rivierwij kers moet dan wel bij 's-Graveland verhezen en dat is niet onmogelijk. De 's-Gravelanders moeten ook winnen om een minieme kans op een beshssingswedstrijd te behou den. Dan moet De Meern, reeds kampioen, wel bij SVF winnen en DEV verliezen bij Nederhorst. De bal is gelukkig nog steeds rond. Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Peter Knijf, Erik van de Vis (78. Ron Burgstede), Harrie Oussoren, Bob Schoordijk, Rem- co Bosman, Meindert Vlugt, Evert van den Berg (69. Henk Weishaupt), Edwin Boog, John Jansen en Henk Strijbos. ACHTERVELD - Door een overtuigende 5-1 overwmrung op het Amersfoortse Odi, is het vijfde team van voetbalvereniging Achter veld kampioen geworden. In de beslissende wedstrijd namen Wim de Jong en Herman Kerkhof, ieder met twee doelpunten, en Piet Vos de Achterveldse treffers voor hun rekerung. Het kampioenselftal bestaat uit: J. van de Heuvel, A. van Bekkum, A. Voogd, H. Ruitenbeek, E. van Barreveld, T. Kalshoven, C. Hak, B. van de Velde en P. Vos (staand van links naar rechts), P. van Nimwegen, J. Kerkhof, W. de Jong, H. Kerkhof, G. van Putten en J. van Bekkum (zittend van links naar rechts). LEUSDEN - Onlangs werden de prijzen van de eerste trekking m de jubileumloterij van korfbalclub Antilopen uitgereikt. De lotenj moet geld in het laatje brengen voor de activiteiten rond het zilveren jubileum van de vereniging, die in september 25 jaar bestaat. Op de foto reikt Rob Dirks, voorzitter van de Jubileumcommissie, de eerste prijs (een videorecorder) uit aan mevrouw Pas uit Nijkerk. Andere prijzen zijn gevallen op de nummers: 0581, 1762, 1493, 0703, 0812, 1133, 0892, 0835, 0119, 1920, 0571, 0893, 1382, 1906, 0838, 1352, 0563, 0170, 0960, 0992, 0149, 1719, 0532, 0961, 1179 en 0724 Prijswinnaars kunnen zich met de korfbalverenigwg in verbinding stellen. De tweede trekking is op dinsdag 15 mei XUSDEN - „De vereniging telt op het ogenblik 78 leden en zonden er nog een paar bij kunnen gebruiken, zodat we op totaal van tachtig komen. Dat zou een ideaal getal zijn, ook pet het oog op onze naam". Ronny de Koning-Wouda, secre- psse van de jubilerende Bridgeclub '80, vindt het overigens Ijammer, dat er van de zijde van de jeugd geen of nauwelijks logstelling bestaat voor het bridgespel. „Het wordt nog Ujd beschouwd als iets voor oudere mensen, maar vergeten ordt dat het ook voor jongeren een boeiend spel kan zijn". Vis de bal m het strafschopgebied met de hand onderschepte. De scheidsrechter vond van niet en gaf een corner. Daaruit kopte Ri vierwijkers op de paal. De volgen de hoekschop werd weggekopt en door een middenvelder net naast geschoten. Roda haalde opgelucht adem toen het rustsignaal klonk. KOELBLOEDIG De eerste vijf minuten na rust waren voor de thuisclub. Er wer den twee coners versierd. Uit de tweede hoekschop tastte de kee per mis. De door Boog ingeschoten bal werd door een verdediger van de lijn gekopt. In de vierde minuut was er een lange uittrap van Van Bekkum. De bal werd doorgekopt en Van den Berg kon alleen op de keeper af gaan. Hij bleef met een verdediger in zijn nek heel koelbloedig en pas seerde de keeper met een droge schuiver: 2-1. Rivierwijkers zocht daarna mas saal de aanval en ging met vier aanvallers spelen. De thuisclub had het bijzonder moeilijk tegen de goed en snel combinerende Utrechters. Twee minuten na het doelpunt van Van den Berg lag de gelijkmaker al achter Van Bekkum. De verdeding moest twee maal achter elkaar een overtreding ma ken op de rand van het strafschop gebied. De tweede vrije trap werd midde voor het doel hard langs de muur geschoten: 2-2. Rivierwijkers bleef komen en drong de thuisclub steeds verder terug. Boog speelde inmiddels al als extra linksachter en kwam aan aanvallen met meer toe. Een kwar tier lang deed de bezoekende ver eniging verwoedde pogingen het verlossende doelpunt te maken. Trainer Cor Smink begreep dat zijn elftal aan een gelijk spel ook niet zoveel had en bracht Henk Weishaupt in het veld voor Evert van den Berg, die overigens een uitstekende wedstnjd speelde. Twee minuten later werd Van Bek kum voor de derde maal gepas seerd. ALLES OF NIETS Via een vlotte aanval, waarbij de spits met een aantal schijnbewe gingen een aantal mensen uitspeel de, kwam Rivierwijkers tot een ge vaarlijk schot. Van Bekkum wist het schot te pareren, maar in de re bound was de spits er als de kip pen bij om de bal over hem heen in het doel te liften. Voor Smink bleef er mets anders over om alles of mets te spelen. Hij verving Van de Vis voor aanvaller Ron Burgstede. Met nog tien minu ten te spelen gooide Roda alles op de aanval, maar moest attent blij- !DEN - Onder matige publieke belangstelling heeft Roda rde laatste kansen voor promotie gestreden. Het kwam niet vi? de noodzakelijke winst. De wedstrijd tegen Rivierwijkers na ligde onbeslist 3-3. Roda kwam in blessuretijd op gelijke Kjte door een benutte strafschop van de verder onzichtbare 9e< d Jansen. let het gelijke spel kan Roda waarschijnlijk nog het meest reden zijn. Rivierwijkers was vooral na rust de betere ploeg x>og een 2-1 achterstand om in een 2-3 voorsprong, die in voor het behalen van het kampioenschap in de hoofdklasse j ssuretijd toch nog verloren ging. De Leusdenaren kunnen zondag. wedstrijd was voor beide gen van groot belang: alleen 5 i telde. Desondanks begon ïy ondag heeft er van alles aan- alleen door winst op Scherpenzeel nog een beslissingsduel tegen diezelfde club afdwingen. Daarbij zullen ze wel de steun nodig hebben van Rivierwijkers. De Utrechters gaan op bezoek bij 's-Graveland, dat alleen bij een overwinning nog enige hoop mag hebben op een verlenging van het verblijf in de hoofdklas se. De Meern speelde 1-1 tegen Nederhorst en dat was genoeg Roda de wedstrijd tegen Rivierwij kers zonder middenvelder Henk Weishaupt, maar met verdediger 10NDER KEEPER Het eerste team van Roda- ledaan in het wedstrijdritme e blijven om in de laatste twee redstnjden een gooi te doen aar een promotieplaats. In Rodactueel staat dat de oefenwedstrijd tegen HDS een bi nuttige en rustige wed- 1 trijd is geweest. Bovendien probeerde trainer Cor Srrunk ci de tweede helft het 4-5-3 systeem uit. Volgens Rodactu- eel ging dat met veel beter dan gebruikelijke 4-4-2. Het spelen zonder keeper iflet ons sowieso erg moeilijk. korfbalslecties Succes voor korfbalspelers hn Antilopen. Een drietal spelers is uitgenodigd om in tWegenwoordigende teams te spelen. Zo lezen wij in Iet clubblad van de korfbal vereniging Antilopen, 'Prik ker. "Voor de voorlopige A-se- ketie voor een vertegenwoor digend team van de afdeling Jpdden-Nederland is Margret 'ersteeg uitgenodigd.' Het team 2a] op koninginnedag ■eelnemen aan het tien afde- Jgentoernooi in Dordrecht. jP Hemelsvaartsdag zal in «om tegen Belgie worden ïespeeld. Voor de voorlopige jeugd- telectie (tot en met twintig die ook in Dordrecht zul- 611 uitkomen, zijn Martijn Ver hit en Paul Hendriks uitge- ^9d. Alle uitgenodigde ^lers maken deel uit van de Electie van Antilopen, die ge- ^utd wordt door Wim de De uitnodiging van de wers zal door de trainer ze- *r als een compliment voor werk worden opgevat. PROMOTIEFILM De jeugdafdeling van Anti lopen is bezig met het maken van een videofilm, wat een promotiefilm voor de korfbal sport moet woorden. De afdeling is op zoek naar een aantal attributen en kos tuums. Baarden, pruiken, don kerkleurige lappen, jute zak ken, oude en witte lakens en lange (schoen-) veters staan op het verlanglijstje. Boven dien is men op zoek naar bont huiden (liefst nep-bont) voor een scène die zich in de pre historie afspeelt. Wij zijn benieuwd wat korf balsport en prehistorie met el kaar te maken hebben. Zou er in grotten al een vorm van korf bal hebben plaatsgevonden met behulp van bijvoorbeeld knuppels. EERSTE PAAL Op vrijdagmiddag 11 mei zal de eerste paal van de nieuwe de nieuwe tennishal worden geslagen. Voor 1 oktober van dit jaar moeten de nieuwe ten nis- en squashbanen klaar zijn. Dit schrijft secretaris Bert Eerden namens het bestuur van de Stichtmg 'De Wetering', die de hal zal gaan beheren, in het clubblad van de LTV Leus den 'Vallei-service'. De sport hal zal onderdak bieden aan de tennisclub Leusden en het Squash Racket Genootschap Leusden. In dezelfde Vallei service meldt vice-voorzitter Joop van Loenen dat de tennis hal 1 oktober klaar zal zijn. 'Het is zoverDe vereni ging draait op volle toeren.' 'Door een groep eigen leden is eigenhandig het hek ge sloopt van de harde banen en ik hoop dat de oefenkooi in middels weer is opgebouw.' Je kan wel zeggen dat de LTV Leusden aardig in bewe ging is. Evert van de Berg. De thuisclub startte vanuit een zeer defensieve stelling, want ook linkerspits Henk Stnjbos speelde op middenveld en Edwin Boog was op de Imkerkant de meest vooruitgeschoven man. Daardoor kwam spits John Jansen wel heel geïsoleerd te staan. Hij kwam in het hele stuk dan ook met voor. Bovendien moest hij optornen tegen een voorstopper, die hom bijzonder weinig ruimte gaf. Toch was de eerste kans voor John Jansen; daar zou het, wat hem betrof, ook bij blijven. Hij kon de bal aannemen en op zijn bekende manier inschieten. De keeper van de bezoekers kon er nog met de vingertoppen bij en via de paal ging de bal naast. Een paar minuten later werd bal verlies van laatste man Erik van de Vis bijna door de Utrechters afge straft. Hij meende op zijn gemak terug te kunnen wandelen naar zijn verdediging, maar een dieptepass en een voorzet brachten de spits in kans rijke positie. Deze schoot echter zeer slap in, maar het hob belige veld bracht keeper Hans van Bekkum alsnog in de proble men. Hij kon de bal met klemmen, maar linksachter Bob Schoordijk wist de bal op doellijn nog redding te brengen. De misser van Van Bekkum deed hem geen goed, want de hele wed stnjd bleef hij zeer onzeker spelen. Daar kwam bij dat hij ook een zwak spelende laatste man voor zich had. De jonge Van de Vis bleek de druk niet aan te kunnen en kon geen leiding geven aan zijn achterhoe de. Hij was onzeker met het opzet ten van de buitenspelval en was te weinig resoluut bij het opruimen. Voor zo'n jonge speler blijft de laat ste man positie moeilijk, want hij met zelf nog zo'n hoop leren. Ge lukkig voor Roda en trainer Smink hielden Peter Knijf, Harrie Ousso ren en Schoordijk het hoofd er in de verdediging wel bij. AANLEIDING In de beginfase kreeg Roda een aantal corners, waarbij de keeper van Rivierwijkers ook niet al te ze ker optrad. In de negentiende minuut ontfut selde aanvoerder Meindert Vlugt de verdediging de bal en ging al leen op de keeper af. De Utrechter legde hem neer en mocht blij zijn dat hij alleen een boeking kreeg. Merkwaardig genoeg was de vrije trap de aanleiding tot een doelpunt aan de andere kant. De slechtgenomen vrije trap leidde tot een uitbraak van Rivier wijkers. De spits werd op tijd aan gespeeld en mocht alleen op Van Bekkum afgaan. De Leusdenaar zag de bal onder hem doorgaan en via zijn lichaam net over de lijn verdwijnen: 0-1. Bij een volgende aanval kon Van de Vis de spits alleen nog maar vastpakken, maar de goed leiden de scheidsrechter zag er geen strafschop in. De Leusdenaren moesten het vooral hebben van individuele ac ties, omdat de aansluiting vanuit de achterhoede te vaak ontbrak. Zo'n individuele actie bracht Roda na een half uur spelen op gelijke hoogte. Remco Bosman ontbrak de opbouw van Rivierwijkers op de middenlijn en begon aan een lange solo. Op zijn bekende wijze ging hij op snelheid alleen door en tikte de bal langs de keeper 1-1. Vlak voor rust kwam Roda op nieuw heel goed weg. Bij een uit braak van de bezoekers werd Schoordijk gepasseerd, maar kreeg geen rugdekking. Uit de voorzet leek het erop dat Van de De gelijkmaker van Remco Bosman m de maak....hij pikt de bal op middellijn op... e Bndgeclub '80 vond naar leis ui de cursus „Latent Talent" jaar geleden, toen zich een gp van ongeveer zestien dames r.'i iieren aanmeldde voor de geor- s v jeerde bndgelessen. ben de cursus afgelopen was men zich bij de bestaande vere- \q wilde opgeven bleek dat geen ruimte meer bestond nieuwe leden. Bovendien zou ipelruveau voor de kersverse wielingen te hoog zijn. sloten werd dan ook tot de chting van een nieuwe club. initiatief daartoe werd geno- üjdens een bijeenkomst op 26 1980. Half november werd een sie ledenvergadering belegd, nn een bestuur werd gekozen, lande uit Rinus Belderok, etter, Marty Braggaar.secreta- i, Martin Jeths, penningmees- Annelies van Rooyen en Piet en. Gestart werd met 36 leden, t inschrijfgeld werd bepaald i. gulden, de contributie op m derd gulden per jaar. GEWIJZIGD de afgelopen tien jaar zijn die bedragen ongewijzigd gebleven, evenals plaats en tijd van samen komst: de boerderij Groot Krak- horst, waar elke maandagavond de kaarten worden geschud, de ene week voor het spelen in competi tieverband, de andere week voor het „vnj bridgen". In 1980 werd al onmiddellijk be gonnen met een onderlinge com petitie. Nadat de club twee jaar na haar oprichting was toegetreden tot de landelijke bond werd in 1984 tevens deelgenomen aan de dis trictscompetitie voor viertallen. Het ledental breidde zich van jaar tot jaar uit: 52 in 1982 en 72 in 1986 tot het huidige aantal van 78. Geruime tijd heeft er een wachtlijst bestaan, maar die is sinds kort op geheven. MEESTERPUNTEN Bij het bridgen kent men het sys teem van zogenaamde meester punten, die van bondswege aan de hand van de resultaten tijdens wed strijden in competitieverband, maar ook tijdens toernooien wor den toegekend. Ieder clublid is automatisch ook Het vijfkoppige bestuur van de jubilerende bridgevereniging.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13