Sport in cijfers Leos besluit seizoen met een vierde plaats LHV haalt stevig uit Haaien kopje onder tegen kampioen KAZ Revanche voor LTV Lockhorst Geslaagden bij Nieuw Hagenauwe lEiisder krant Mannen verlengen verblijf in promotieklasse Bekerverlies voor LHV WOENSDAG 25 APRIL 1990 Sport LEUSDEN - Bij de vrouwenvolleyballers in de tweede divisie zijn de beslissingen gevallen. Riva/VSC won de laatste wed strijd bij Phoenix, werd daardoor tweede en mag promotiewed strijden gaan spelen. Radius was al kampioen en Allides en Phoenix waren ook al gedegradeerd. Gemini/K zal moeten proberen in beslissingswedstrijden degradatie te ontlopen. Leos klopte in de laatste wedstrijd in Zaandam Molenwiek met 2-3 en eindigde daardoor op een vierde plaats. Bij mannen heeft NVC in de laatste wedstrijd nog één punt nodig om kampioen te worden. Unicornus speelt promotie/de gradatie we dstrij den Leos kwam in de laatste wedstrijd tot een knappe prestatie door in Amersfoort Vollkei 2 met 2-3 te verslaan. De Leusdenaren eindigden op een achtste plaats. De vrouwen kunnen terugkijken op een uitstekende seizoen. Vonge seizoen werd het verblijf in de tweede divisie tijdens de laatste wedstnjd pas veiliggesteld. Onder leiding van het trainersduo Evert van Garderen en Gerrit Harmsen bereikte Leos dit seizoen een vier de plaats. Zij hadden zich voor de start van de compeütie tot doel ge steld bij de eerste vijf te eindigen. Daarin is de ploeg overtuigend ge slaagd. Alleen heeft er in de loop van de competitie veel meer mgezeten. De beide trainers hebben halverwege het seizoen hun optie bijgesteld. Een eerste of tweede plaats zou tot de mogelijkheden moeten beho ren. Daarin zijn zij net niet ge slaagd. Door de blessure van Marja de Wild kwam Leos een dal terecht en die mindere periode heeft te veel punten gekost. Volgens Van Garderen was de blessure van De Wild het begin van een mindere periode. „In die pe riode misten we een dosis ervanng Erna Boonzaaijer... perfecte wed strijd... Evert van Garderen...laksheid be stuur... en routine. Op die momenten mis ten we de koelbloedigheid. Maar goed. wat mag je verwachten van zo'n jonge ploeg. Erna Boonzaaijer is pas 17 jaar en moet toch de ploeg leiden. De hele ploeg is heel jong, 22 jaar of jonger. De Wild is met 27 jaar de oudste." Toch had er volgens hem meer mgezeten, maar heeft de ploeg het zelf laten liggen. „Op beslissende momenten gingen we te gehaast spelen om de zaak te forceren in plaats van rustig te spelen en op de kansen te wachten. Het is jammer, want we hadden dit jaar toe kunnen slaan. Qua spelvatting horen we zeker bovenin thuis. Het is voor ons al met al een leerzaam seizoen ge weest. En als ik alle plusjes en min netjes op eem njtje zet mogen we best tevreden zijn." Van Garderen en Harmsen heb ben nog niet bijgetekend voor het nieuwe seizoen. Eind februari heb ben zij een gesprek met het be stuur gehad waar zij hun eisen op tafel hebben gelegd. „Wij zouden binnen veertien dagen bencht krij gen en dat is niet gebeurd. Eind apil loopt ons contract af en als ik voor mei niets hoor, stop ik acuut. Begrijp me goed, ik wil dolgraag bij Leos verder werken, maar aan laksheid heb ik een hekel. Ik heb inmiddels al enkele leuke aanbie dingen afgewezen, omdat ik er vanuit gmg dat ik bij Leos zou blij ven." SPELVERDELER Voor het nieuwe seizoen zijn Rona de Koning en Mia van 't Klooster met meer beschikbaar: beide spelers stoppen. De Koning heeft besloten door haar blessure gevoeligheid niet verder te gaan. Van 't Klooster heeft een moeilijk seizeon achter de rug. Zij kwam na een zware blessure terug, maar vond in Erna Boonzaaijer een zware concurrent. Zij kwam niet aan de bak en heeft daarom besloten een punt achter haar carrière te zetten. Van Garderen over nieuwe spe lers: „We zijn bezig met een spel verdeler en buitenaanvaller. Het is nog even afwachten wat dat wordt. Verder lijkt het mij voor Jacobien Smit beter dat ze ergens anders gaat spelen. Zij moet gewoon spe len, want om nog een jaar als reser ve te fungeren lijkt mij met wense lijk." De laatste wedstrijd tegen Mo lenwiek in Zaandam heeft Leos een pnma wedstrijd neergezet. Vooral spelverdeler Ema Boonzaaijer speelde een perfecte wedstrijd. „Ja, zij speelde erg goed en maakte de hele wedstrijd door de goede keuzes welke aanvaller aan te spe len. We hebben daar een heel jaar aan gemvesteerd en nu komt het eruit. In de time-outs had ik ook weinig aan haar spel toe te voe gen." De Leusdenaren wilde koste wat het kost winnen van Molenwiek en zij speelden dan ook zeer gecon centreerd. Alleen m de vierde set ging wat minder, waardoor een be slissende vijfde set nodig was. De setstanden waren 6-15, 15-10, 3-15, 15-6 en 13-15. MANNEN De mannen van Leos hebben een moeilijk seizoen echter de rug. Het doel zich te handhaven m de pro motieklasse hebben de Leusdena ren wel weten te bereiken. De trai ningen waren voor trainer Rob Vooijs het grootste probleem. Hij had moeite om de groep in zijn geheel bij elkaar te krijgen. Naar mate het seizoen vorderde werden de prestaties minder. Vooijs ver woordde het vele malen, dat er geen team in het veld staan maar een stel indidvidualisten. Halverwege het seizoen moesten Vooijs en zijn team afscheid nemen van een tweetal spelers. Henk Wil schut en Peter Zwerus konden de volleybalsport niet meer met hun werkzaamheden combineren. Door het wegvallen werd de selec tie wel erg klem. Deze werd opge vuld door een drietal jeugdspelers uit het tweede. Klaas-Jan Hutten, Mark Brum en Evert Kruiswijk wa ren echter met m staat regelmatig met het team mee te trainen. Voor het volgend seizoen lijken de problemen rond het verkrijgen van een acceptabele selectie al leen maar groter te worden. Ruud Kooien speelde zijn laatste wed- Erik van Dijk...naar Barneveld?... strijd voor Leos. Alex Moraal gaat een stapje terug doen en Niels Noorlander gaat studeren in het oosten van het land. Vooijs: „Dan heb ik er nog maar vier over: Edwin Meijerman, Enk van Dijk, Ronald van Doorn en Rob de Koning. En dan heeft Erik (van Dijk) een aanbieding gehad om bij SSS m Barneveld te komen spelen. Ik zou het niet verstandig van hem vinden om nu al te gaan. Hij kan beter nog een jaar bij ons spelen en nog heel veel leren. Het afgelopen jaar heeft hij al heel veel bijgeleerd. Als hij naar SSS gaat, speelt hij niet, maar zal hij reserve zijn. Dat heb ik ook tegen hem gezegd. Ik hoop dus dat hij blijft." Hutten, Bruin en Kruiswijk staan op de nominatie de selectie aan te vullen. Voor hen is het even af wachten of zij van hun ouders volle dig mogen meetrainen. Vooijs hoopt dat er wat nieuw spul van buiten komt. Over zijn eigen toe komst heeft Vooijs nog geen zeker heid. Hij heeft m pnncipe ja gezegd tegen een verlenging van zijn con tract. „De volgende stap is voor het bestuur en de spelers. Ik wil inder daad blijven, mits de selectie niet al te smal wordt. Ik verwacht echter niet dat het zover zal komen. Aan staande maandag heb ik een ge sprek met de groep en daarvoor hoop ik een gesprek te hebben met het bestuur, zodat ik de groep dan iets mede te delen heb," aldus Vooijs. VOLLKEI De wedstrijd tegen Vollkei 2 stond in het teken in het bij elkaar knjgen van genoeg spelers. Alex Moraal (blessure) en Ronald van Doorn (operatie achillespees) wa ren niet van partij. Rob de Koning had last van een schouderblessure, maar had er tijdens de wedstrijd geen last van te hebben en speelde een goede wedstrijd. Erik van Dijk had last van buik loop, maar speelde toch mee. Hij moest alleen tussen de sets door regelmatig naar achteren. Hutten en Bruin kwamen regel recht van een toernooi in Assen om het zestal te completeren. Ondanks de problemen rond de spelers speelde Leos een puike wedstrijd. In Amersfoort ontspon zich een ge- lijkopgaande strijd, die in vijf sets door de Leusdense ploeg werd ge wonnen. Vooijs: „Ze speelden agressief en wilden graag winnen. Er had een 1-3 zege ingezeten, maar in de vierde set ging de vermoeidheid bij Mark (Bruin) als spelverdeler toch parten spelen." De setstanden waren 13-15, 16- 14,14-16, 15-12 en 10-15. Het was de tweede keer dit seizoen dat Leos een vijfde set (Vooijs noemt het een toegift) binnen wist te halen. Ook de vrijdagavonden waren voor de Leusdenaren een probleem. Slechts één maal wist Leos op een vrijdagavond punten te halen. Spelers Leos (vrouwen): Erna Boonzaaijer, Marjan van Enge lenhoven, Liesbeth Overeem, Marja de Wild, Anita Visser, Rona de Koning, Nadja Gijsen en Astrid van Dijk. Spelers Leos (mannen): Niels Noorlander, Erik van Dijk, Ruud Kooien, Rob de Koning, Klaas- Jan Hutten, Edwin Meijerman en Mark Bruin. VOETBAL Eindstand tweede divisie wen) Uitslag hoofdklasse (zondag) 1. Radius DWSV-SVF 2-1 2. Riva/VSC Celentudo - 's-Graveland 1-5 3. Molenwiek/C Roda'46 - Rivierwijkers 3-3 4 Leos DEV - Scherpenzeel 2-5 S. Delta Lloyd/AMVJ 2 De Meern - SC Nederhorst 1-1 6. Dinto 7 Brother/Martinus 3 Stand hoofdklasse 1 De Meern 2 Scherpenzeel 3 Rivierwijkers 4. Roda'46 5. SC Nederhorst 6. SV Zeist 7. Celentudo 8 DWSV 9.SVF 10. DEV 11.'s-Graveland (zondag) 19-27(36-18) 19-24(35-26) 19-23(31-25) 19-22(38-30) 19-18(28-35) 19-17(33-28) 19-17(26-34) 20-17(27-35) 19-16(25-29) 19-15(30-38) 19-14(26-37) De Meern is kampioen. Programma hoofdklasse (zondag) Celentudo - SV Zeist SVF - De Meern SC Nederhorst - DEV Scherpenzeel - Roda'46 's-Graveland - Rivierwijkers DWSV is vnj VOLLEYBAL Uitslagen tweede divisie D (vrouwen) Gernini/K - Madjoe 3-2 Radius - Varel/CW 2-3 Dmto - Delta Lloyd/ AMVJ 2 1-3 Allides - Brother/Martinus 3 1-3 Molenwiek/C - Leos 2-3 Phoenix - Riva/VSC 0-3 8 Madjoe 9. Varel/CW 10.Ge nuni/K 11. Allides 12.Phoenix Radius is kampioen. Riva/VSC promotiewestnjden. Allides en Phoenix degraderen ni/K. speelt degxadatiewedstnjó Uitslagen promotieklasse (mar Huizen 2-AGAVS NVC - Urucornus Sydec/Vif 2 -Spirit Sydec/Vif - Renswouw Vollkei 2 - Leos Sstand promotieklasse (manna 1. Harderwijk 3 2. NVC 3. Huizen 2 4 AGAVS 5. Renswouw 6. Spirit 7. Vollkei 8. Leos 9. Harderwijk 2 10.Unicornus 11.Sydec/Vif 2 12.Sydec/Vif Sydec/Vif 1 en 2 degraderen. Ur» speelt degradatiewedstr Rob Vooijs...selectie erg smal... LEUSDEN Zondag hebben bij ponyclub Nieuw Hagenauwe de volgende kandidaten een toets Vein htm Ruiterboekje gehaald: toets 1: Alice Peters, Miranda v.d. Berg, Diana Dekker, Florian de Graaf, Sandra Schekkerman, Mar jolein Rigter, Monique Visser, Liesbeth Bakker, Maneke Duinho ven, Natasja Ghurahoo. Steven Pwa, Simon Voorhoeve, Barbara Lempke, Maaike Louw. Op 11 maart jl. haalden ook Ezra Leeger en Denise Baardman toets 1. Toets 2. Esmeralda Stomphorst, Anne mart Kuipers, Barbara Olthoff, Pascalle Grootte, Ezra Leeger. Op Hei slaagden ook: Judith v.d. Blei bos, Conne Groeneveld, Bi) Pronk, Danielle Langens, 1 Bakker, Deborah Peek, Did Nijkerk, Bas v. Roomen, Nicolj Ruiter, Judith Hom, Reb| Goossens en Inge Schvtaj mann. Toets 3: Inge Schwagermann, Maij Dirks, Ronald v.d. Hoven, D rah Peek, Lydia Reij, Ivoline ter, Diana v. Nijkerk, Momqt Spengen en Nicole de Ruiter Toets 4: Eugenie Bokeloh en Maaiü Meel. LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben zich krachtig hersteld van de teleurstellende start in de tweede helft van de veldcompetitie. In Bussum lieten de Leusdenaren koploper BHC volslagen kansloos en keerden huiswaarts met een nog geflatteerde 5-10 overwinning op zak. Bij de pauze leidde de ploeg met 1-5, een stand die nog tot 2-8 werd uitge bouwd. Het uitvallen van Carla Mossel had tot gevolg dat BHC nog enigszins kon terug komen, maar meer dan vijf treffers stonden de bezoekers niet toe. Voor de mannen wordt de situatie in de tweede klasse pre cair. Ondanks een nipte nederlaag tegen nummer drie Fortissi mo (9-8), zagen de Leusdenaren de concurrentie punten pak ken. Het degradatiespook werpt daarmee zijn schaduwen voor uit. De vrouwenploeg van LHV heeft revanche genomen op de ongeluk kige wijze, waarmee de tweede helft van de veldcompetitie werd begonnen. Na twee verliespartijen, waarbij met name die van vonge week tegen concurrent Nijenrodes zwaar te verteren was (11-12), was de positie van de voormalige lijst aanvoerder uit Leusden beduidend verzwakt. Het geblesseerd weg vallen van Anja Douma, één van de spillen in het Leusdense team, leek nog eens extra zout in de wonden te wrijven. De tegenslag werkte echter heil zaam op het moreel van het Leus dense team. In Bussum speelde de ploeg van trainer/coach Theo Geerding één van de beste wed strijden van het seizoen, waarbij vooral de rol van een aantal minder prominente speelsters opviel. De junioren Georgette Reijnders en Hilde Steenbeek, de teruggekeer de Anja Verlinden en keepster Marga Coens ontpopten zich tot volwaardige dragers van het team. Coach Theo Geerding was dan ook buitengewoon te spreken over de prestaties van zijn team. Geer ding: „We hebben het wegvallen van Anja Douma uitstekend kunnen opvangen. Ik heb met name de ju nioren Georgette Reijnders en Hil de Steenbeek de opdracht gege ven meer initiatieven te nemen. En dat is goed uitgepakt. Maar het hele team heeft uitstekend gefunc tioneerd. En dat geldt zeker ook voor keepster Marga Coens, die Christien Schut moest vervangen. Ze heeft een fantastische wedstrijd gekeept." „We hebben BHC geen moment in het spel laten komen. Zelf heb ben we onze kansen goed afge wacht en afgemaakt. Alleen in de laatste tien minuten vielen we wat terug. Maar toen kwamen we con ditioneel in de problemen, omdat Carla Mossel geblesseerd was uit gevallen. We hadden toen nog maar één wissel over. Echt m de problemen kwamen we echter niet." De Leusdenaren begonnen ui terst voortvarend. Via Jeanet Kok, Ria Meyeririk en Georgette Reijn ders bouwden de Leusdenaren aan een 0-3 voorsprong, waarmee BHC al een mentale opdoffer te verwer ken kreeg. Na een tegendoelpunt liep LHV nog voor de pauze vier doelpunten weg. Anja Verlinden en Carla Mossel tekenden voor 1-5 bij rust. Na de pauze tekende zich een debacle af voor de thuisploeg, die op dat moment nog fier aan de leiding ging in de eerste klasse. De doelpuntenhonger van de Leusde naren bleek nog steeds niet gestild en de verdediging van LHV wenste geen steken te laten vallen. Na de hervatting zorgden Jeanet Kok en Carla Mossel al voor een vroegtij dige beslissing van de wedstrijd door de doelpunten nummer zes en zeven achter de Bussumse keep ster te schieten. Pas daarna kreeg BHC voor de tweede keer de gele genheid te scoren. Daarvoor had de ploeg echter wel een strafworp nodig: 2-7. Nadat Carla Mossel voor 2-8 had gezorgd en Georgette Reijnders voor 3-9, namen de Leusdenaren wat gas terug. De ploeg zag Carla Mossel met een gekwetste enkel uitvallen en dat deed de daden drang Vein de Leusdenaren wat af nemen. Echt profiteren kon BHC met, want verder dan twee treffers kwamen de gastvrouwen niet. Jea net Kok deed die score met het laatste doelpunt van de wedstnjd alweer voor de helft teniet: 5-10. Door de zege op de koploper behoort LHV nog steeds tot de kanshebbers m de eerste klasse. Toch zijn de Leusdenaren wel af hankelijk geworden van fouten bij de concurrentie. BHC staat nog steeds één punt voor en Nijenrodes uit Breukelen zag na zondag de dne punten voorsprong mtact blij ven. LHV ontmoet zaterdag HVBS en heeft daarmee alle teams uit de bovenste helft van de ranglijst ge had. Winst is in Spakenburg een absolute voorwaarde om kansrijk te blijven. Als dat gebeurd en als de Leusdenaren in het verdere ver loop van de competitie geen fouten meer maken, is de race nog niet gelopen. De krachtsverschillen in de top zijn uiterst klein en fouten zijn niet bij voorbaat uitgesloten. Bovendien heeft LHV van de top pers relatief het lichtste program- main de laatste vier weken. ACHTERSTAND Voor de mannen is het perspec tief er m de tweede klasse niet beter op geworden. Hoewel de Leusdense ploeg optisch tegen het als derde geklasseerde Fortissimo een verdienstelijk resultaat boek ten (9-8 verhes), zag LHV de con currentie onderin de ranglijst pun ten pakken. De achterstand op de zesde en veilige plaats is na dit weekeinde, waann Celeritas en DWSM winnend finshten, gegroeid tot dne punten. In de laatste vier wedstrijden hebben de Leusdena ren het lot nog wel in eigen hand, omdat de ploeg nog tegen de di recte concurrentie nog aan de bak moet. Desondanks zal de druk van week tot week toenemen en het is nog maar de vraag of de Leusdena ren dat aan kunnen. In Cothen had LHV goede zaken kunnen doen, als de ploeg iets pro- duktiever waren geweest. Tegen het als derde geklasseerde Fortis simo, dat overigens geen moment die status kon bevestigen, waren tien doelpunten genoeg geweest voor de volle winst. En dat is een aantal waar een handbalploeg zich normaal gesproken in eén helft met echt druk om hoeft te maken. Zondag konden de LHV-ers dat echter niet. Met name de schutterij uit de tweede lijn was niet in vorm en in de break-out heten de Leus denaren teveel kansen hggen. In het bijzonder in de beginfase heten de LHV-ers mogehjkheden onbe nut om via snelle uitvallen op royale voorsprong te komen. Een slecht hanteerbare bal stelde met name Willem van der Heyden voor on overkomelijke problemen. Nu duurde het ruim tien minuten voor de eerste treffer aangetekend kon worden. Robert Boer brak de ban door uit de hoek wel raak te schie ten. Vanaf dat moment ging de stnjd gehjk op tot 3-3, waarbij LHV het initiatief hield. Toen stokte de produktie echter en kon Fortissimo uitlopen tot 6-3 bij de rust. lülül! Die achterstand kon LHV na de pauze slechts gedeeltehjk onge daan maken, hoewel de Leusdena ren eerst vier treffers achter kwa men: 8-4. Via Robert Boer, Onno Zwaan en Ronald Morren kwam de ploeg uit Leusden nog dicht m de buurt (8-7), maar het dichten van de laatste kloof lukte niet. Een toege kende strafworp voor Fortissimo betekende de nekslag voor de Leusdenaren, die in de slotase nog op 9-8 kwamen door een afstands schot van René van Garderen. LEUSDEN - De vrouwen- handballers van LHV zijn dinsdagavond in de tweede ronde van het afdelingsbe kertoernooi door het Hilver- sumse EMM uitgeschakeld. De Leusdense bekerhouder ging in de verlenging op vreemde bodem met 11-9 on deruit. In een slecht geleide en daardoor te harde confronta tie keek LHV, dat zonder de gebleseerden Anja Douma, Carla Mossel en Christien Schut aantrad, langdurig te gen een (kleine) achterstand aan. Door een uiterst dubieu ze treffer van EMM kwamen de Hilversummers voor de pauze op 6-4. Na de rust hield LHV ver dedigend het hoofd koel en slaagde er in de achterstand in de laatste minuten goed te maken (8-8), waardoor er een verlenging nodig was om de winnaar aan te wijzen. In de laatste twee maal vijf minu ten toonde EMM aan over de sterkste zenuwen te beschik ken. Met drie treffers op rij werd LHV op te grote achter stand gezet. Daar kon een doelpunt van Jeanet Kok in de laatste minuut ook niets meer aan veranderen: 11-9. De mannen treden van avond aan in de tweede ron de van het bekertoernooi. De tegenstander heet eveneens EMM. De wedstrijd wordt in Hilversum afgewerkt. De Leusdenaren bereikten de tweede ronde, door twee we ken geleden het Bameveldse Adrastea met 16-15 te ver slaan. LEUSDEN - Het eerste mannen waterpoloteam van de Haaien speelde afgelopen zaterdag de laatste wedstrijd van dit sei zoen. Zij speelden een thuiswedstrijd tegen de koploper, het Amsterdamse KAZ. KAZ had nog maar één punt nodig om kam pioen te worden en dat is gelukt. Ondanks het verlies zijn De Haaien ook gepromoveerd naar de eerste klasse district. In de eerste periode namen de bezoekers meteen een voor sprong door in de eerste twee mi nuten te scoren. De Haaien ant woordden hier onmiddellijk op met een doelpunt van Gerko Rem- kers. De Haaien namen zelfs een voorsprong, nadat de bal in hoog tempo naar voren gespeeld werd, waar Willem Burger zijn voordeel mee deed. Hij bracht de stand op 2-1. De overige minuten werden gevuld met gemiste kansen van de beide partijen. In de tweede periode liepen de waterpoloërs van De Haaien nog verder uit. Eerst kregen Lex van Dijk en Willem Burger de kans om doelpunten te maken, maar die kans lieten zij schieten. Weer was het Gerko Remkers die van de stand 3-1 maakte. Lang genoten De Haaien niet van hun voorsprong. Zij zakten een beetje in: tot twee keer toe misten de schoten doel Ook de straf worp, die door Willem Burger ge nomen mocht worden, werd door de keeper van KAZ gestopt. In de derde penode nam KAZ het initiatief in eigen handen. Zij kwa men als de betere ploeg naar vo ren. In de eerste minuut scoorden zij al. Voor de tweede keer kwam KAZ bij het doel van De Haaien, en maakten met een mooie omhaal de stand gelijk. 3-3. Allebei de partijen misten nu kan sen om doelpunten te maken. KAZ liet zelfs een man meer situatie on benut als Bart Borgman er in de laatste minuten van deze penode er voor vijfendertig seconden uit moet. De laatste periode was voor De Haaien geen houden meer aan. KAZ scoorde vrij snel, met een worp van lange afstand Reinald Bakker probeerde nog twee keer te scoren, maar beide keren ble ven zonder resultaat. In de derde minuut waagde KAZ nog eens een lange afstandsschot, wat 3-5 ople verde. Gerko Remkers mocht voor De Haaien een strafworp nemen, maar de KAZ-keeper wist de bal te stoppen Hiena maakte KAZ nog maals een doelpunt. In de laatste minuten van de wed stnjd ontstond er een man meer situatie, die door Reinald Bakker benut werd Dit was ook het einde van de wedstnjd: stand 4-6. Ondanks het verlies was Haaien- trainster Helma Wanrooy niet on tevreden over de wedstrijd. „In pnncipe waren wij zelfs wat ster ker dan KAZ. De ploegen waren echt aan elkaar gewaagd." Over de tweede periode zegt zij. „In die penode hebben wij een straf worp gemist. Dat was de omme keer in de wedstnjd. Vanaf dat moment kwam KAZ terug en lie pen De Haaien achter de feiten aan." „KAZ is een ploeg, die boven het niveau van deze klasse speelt. Zij zijn vooral fysiek erg sterk. Eigen lijk kan KAZ wel meespelen in de derde klasse bond." Beide ploe gen gaan echter naar de eerste klasse district. „De drie beste ploegen promoveren. Het is nog onduidelijk of wij tweede of derde zijn, maar de promotie is een feit. In het komende seizoen zullen wij KAZ dein ook weer tegen komen." De vorige wedstrijd tegen de Am sterdammers eindigde in een ver lies voor de Haaien met 2-10. „Daarbij vergeleken is deze wed strijd natuurlijk een hele verbete ring. Als je dan nog bekijkt dat Harry Abbing, wegens ziekte, maar een halve wedstnjd heeft ge speeld, dan zegt dat wat over de kracht van onze ploeg. Eigenlijk hadden wij kunnen winnen." Helma Wanrooy vond het optre den van de scheidsrechters type rend bij deze wedstrijd. „Het was een fysiek spel. Het is altijd moei lijk om zo'n krachtig spel goed te fluiten Het verliep pnma." Het was een mooie wedstnjd voor het publiek. Het spel voltrok zich in een hoog tempo. Er was geen moment sprake van enige rust in het spel. De beide ploegen hiel den zich in het algemeen goed aan de regels, beiden waren spor tief bezig Het was jammer dat De Haaien niet beter tegen de agres sievere speelwijze van hun tegen stander opgewassen waren. Het waterpoloteam van De Haaien had het verlies min of meer ver wacht. Zij waren dan ook niet echt treurig dat KAZ de champag had meegenomen. Deze wa een sportieve sfeer opgedros terwijl de trainer van KAZ dei winning moest ontgelden ma nat pak „Wij hebben goed gespeeld is de mening van speler Re Bakker. „Het is niet zo heele: wij van de koploper verloren ben. Wij hebben ons gewoce beetje laten overdonderen hun pressie." Over de opbouw van de aam; Reinald Bakker nog wel wall „Er was te weinig onderstel van achter uit. De midvoorvre de aanval vaak een eenling. D het moeilijk om een doelpc maken. KAZ kon de balles ook vaak onderscheppen e breken." LEUSDEN - Verloor het eerste mixedteam van LTV LocW* twee weken geleden de eerste competitiewedstrijd nog met van Soest 4, zondag revancheerde datzelfde team zich dofl tweede wedstrijd met dezelfde cijfers te winnen van HA heide 3 in Hilversum. Na zeven wedstrijden zal bekend zijn of de verschillen in deze 5e klasse werkelijk zo groot zijn als ze nu doen vermoeden. Het zelfver trouwen in de ploeg van Lock horst is in elk geval weer geheel terug. Van de acht partijen wer den er zeven in twee sets beslist. Marcel de Jong won met 3-6, 4-6 en Frank Vissers met 2-6,6-7. Inge borg Richel walste de eerste set over haar tegenstandster heen (0- 6). In de tweede set kwam ze ach ter te staan met 4-2, maar toch wist ze de set nog te winnen met 5-7. Alleen Haika de Jongh verloor haar partij met 6-1,6-4. In de dubbels wist Hilverheide slechts één set te winnen. Dat was de tweede set in de herendubbel (7-5); de eerste en de derde set wonnen Marcel de Jong en Frank Vissers met respektievelijk 2-6 en 0-6 De overige setstanden waren: damesdubbel 3-6, 5-7, rruxed-dub- bels 3-6, 0-6 en 2-6, 2-6. Daar kon het stuk slaan van zijn racket door een speler van Hilverheide geen verandering in brengen. Zondag speelt LTV Lockhorst thuis tegen Randenbroek 3. Het tweede zondag-mixedteam, dat eveneens m de 5e klasse uitkomt, kwam goed uit de enkelpartijen tegen Huizen 1 (3-1). De terugslag kwam in de dubbels. Geen partij werd meer gewonnen, zodat ver loren werd met 3-5. Het eerste zaterdag mixei dat twee weken geleden no? met 0-5 van Hilversum, moe terdag de eer laten aan Sos> 4) ZEGE De LTV Leusden boekte he'1 lopen weekend met haai* team een uitstekende 7-1 gen het sterke Vechtlust overwinning kwam eerst to:i na het spelen van vijf 3-setteS Na de singles was de standi bereikt. Chantal Mot, Smits, Tom Lemstra wonnen* Ene Comelissen verloor n 2/5-7/1-6. De dubbels daarna allen door Leusde: wonnen. Het eerste herenteam, uit Edwin Brinkman, EdwinCj lissen, Mark van de Grijpen' Kappers, behaalde in de zijn 2e overwinning, that15 Groenekan met 6-0 verslag^ Het eerste zaterdagteam staande uit Betty Klave, Ma# pen, Paul Slijpen, en Arjan meg, uitkomende in de h klasse, trof het niet na vorigej nog met 4-1 gewonnen te nö van Griffensteym werd than> 5-0 van Alta verloren. Rona de Koning... laatste wed strijd... Alex Moraal...stapje terug..

Leusder Krant | 1990 | | pagina 14