.ntilopen boekt overwinning Buiten „Tennishal moet begin oktober klaar zijn" leusder krant Linksbinnen trassend verlies koploper HKC ^en promotie or schakers JjSUCCES, ONGENS! OENSDAG 25 APRIL 1990 plaatselijk nieuws 15 KDEN - Antilopen heeft een nuttige overwinning behaald jevival- In Terschuur hadden de Leusdenaren weinig moei- |et de hekkesluiters: 7-11. Aanvoerder Jan Costa en Paul 5 hielpen met ieder drie doelpunten hun ploeg een heel l op weg. Voor Costa moeten de drie punten een hele ichting zijn geweest, want hij de was de laatste tijd niet r zo schotvaardig. Wallende was het verlies van de lijstaanvoerder HKC. Het bin eigen huis met 9-11 onderuit tegen het Wageningse SSS. [ta kon door een 15-12 overwinning op DOC op gelijke jrte komen. Het degradatieduel Altius tegen Fiducia lever en 5-3 overwining op voor Hilversummers. Lr Antilopen was de wedstnjd hekkesluiter Revival zeer tgnjk Verlies betekende een K bij de allerondersten. Zover ]en de Leusdenaren het niet flcomen in Terschuur. In de helft had de thuisclub de ["mee en voor de ploeg van Lr Wint de Bruin was het zaak iade zo beperkt mogelijk te rn. L eerste punt was voor Fiducia, [de tegenstander van Irene jiendaal haar verraste met een reffend afstandsschot. De ju- [yeenendaal was de vervanger Ie nog niet geheel fitte Margret |eeg n minuut later forceerde Eve lien van Rooijen een strafworp, die door Jan Costa werd benut: 1-1. Daarna gaf Antilopen het iiutitatief niet meer uit handen. Joyce Osna- brugge gaf van afstand de bezoe kers de leiding: 1-2. De thuisclub kon in de eerste helft alleen maar bijblijven, want iedere keer nam Antilopen weer een voorsprong. Vlak voor rust kwam Revival via een strafworp op gelijke hoogte: 4-4. Na rust schroefden de Leusdena ren het tempo op en had opeens ook Paul Hendriks het vizier op scherp staan. Binnen een minuut gaf hij de thuisclub de genadeslag door twee maal van afstand te sco ren. Die twee punten voorsprong Joyce Osnabrugge (links) controleert voor Antilopen de bal. De Leusdenaren behaalde in Terschuur een nuttige 7-11 overwinning. niOTHendnks, goed voor dne treffers, staat op het punt te passen tegen Revival in Terschuur. Aan de zijlijn kijkt |er Wim de Bruin goedkeurend toe. gaf Antilopen niet meer uit handen. De club uit Terschuur kwam nog even terug tot 5-6, maar verder kwam het niet. Antilopen contro leerde de wedstnjd en bouwde de voorsprong langzaam maar zeker uit. Na een half uur spelen in de tweede helft bouwden Debbie Costa en Paul Hendriks de voor sprong uit tot vier punten: 6-10. Trainer De Bruin bracht Maaike Geutjes en Ed Hendriks m de ploeg. De wissels van Osnabrugge en Jack den Heijer moesten de druk op thuisclub nog iets meer verhogen. Dat resulteerde in een fraaie doorloopbal van Irene Veenen- daal: 6-11. Trainer De Bruin was tevreden over het behaalde reslutaat. „Het belang van deze wedstrijd was zeer groot. Verlies je de partij te gen Revival, dan kom je toch m de problemen. We hebben vooral de tweede helft gedomineerd en is Revival er niet meer aan te pas gekomen. Voor rust hebben we met de wind tegen de schade goed beperkt weten te houden. Na de rust hebben we wat meer tempo gemaakt. Al met al hebben we een zeer nuttige overwinning behaald." Verrassend was de nederlaag van HKC, dat thuis de punten aan SSS moest laten. Sparta kon daar door op gelijke hoogte komen door DOC met 15-12 te verslaan. Voor de Nijkerkers een groot aantal tegen doelpunten. Misschien liggen er daar voor Antilopen aanstaande zaterdag mogelijkheden als Sparta op bezoek komt bij de Leusdena ren. Het eerste duel ging m Nijkerk vorig jaar met 8-7 verloren. Waarschijnlijk zal het kampioen schap de week daarop, op 5 mei, in een rechtstreeks duel tussen Spar ta en HKC worden beslist. Voor Antilopen, dat naast Sparta nog te gen DOC en Fiducia moet spelen, is er in deze competitie niet veel eer meer te behalen. De laatste twee wedstrijden zullen in ieder geval gewonnen moeten worden. Doelpuntenmakers Antilopen: Paul Hendriks (3x), Jan Costa (3x), Frans ter Maten (2x), Joyce Osnabrugge, Debbie Costa en Irene Veenendaal. Opstelling Antilopen: Jan Cos ta, Evelien van Rooijen, Martijn Verwoert en Esther Versteeg. Paul Hendriks, Joyce Osnabrug ge (75. Maaike Geutjes), Jack den Heijer (75. Ed Hendriks) en Deb bie Costa. Frans ter Maten, Irene Veenendaal, Marcel Veenendaal en Jeanette Jekel. IDEN - De promotiekansen het eerste team van de vereniging Leusden zijn eken. Die conclusie kon don- igavond om ongeveer elf rokken worden, toen Ar- iPeperkamp in de tweede zit- pjn partij tegen Vianen I op- JNa in totaal zeven uur spelen leen toren verloren, waarna verder doorspelen geen enkele zin meer had. Vianen werd daar door bijna zeker zelf kampioen. Voor Leusden rest niet meer dan een tweede of derde plaats, af hankelijk van de uitslag Bunnik I - Moira I. Omdat alleen de kampioen pro moveert moet Leusden het in het volgende seizoen dus weer in de eerste klasse proberen. Slechts in het uiterst onaannemelijke geval dat Vianen dinsdag verloren heeft De sport in Leusden maakt ËRoeilijke tijden door. Bijna |alieciujbs doen verwoedde mgen met hun club igerop te komen. Vorig seizoen waren de Importers nog redelijk wol, maar dit seizoen inde verwachtingen toch te g geweest. De zaalhandballers hadden fef ï/i de zaal bijzonder ilijk. Demicorkorfballers men in de zaal met de &en over de sloot. De vrouwen-volleyballers men net een paar punten -*ort om een klasse hoger |te tomen. Daar moet u ■trouwens eens gaan kijken, l*ant die meiden spelen heel |?oed volleybal en volgend >en zullen ze weer hoge n gooien. |L Demannehjke collega 's tbben zich weten te Viaven. Roda-zaterdag j^cefnie/ gedegradeert en ■hterveld bleef in de tie klasse. j En de zondag van Roda pn het nu ook wel vergeten. Nhebben ze wel een tijd tove/un meegedraaid. L?a ^elpehjke spel tegen rijkers kan alleen een ikel de club nog aan tornotie helpen. Vthoor u, Roda-fans, iken 'Daar heb je hem ttrmetzijn negatieve yraken'. En daaar heeft u orlijk gehjkin, maar xhien is deze J>ïnnen voor Roda een ™e/ om voor de laatste tegen Scherpenzeel te °kken Als ze het alsnog redden, zal ik de eerste zijn om ze te feliciteren. Of ze inde KNVB thuishoren is een andere zaak. Ja, ik wil graag het laatste woord hebben. Succes, jongens! De Amersfoortse honkbalclub Red Caps komt definitief naar Leusden las ik vorige week m de krant. Iets anders nu: Wat is dat toch met die Amersfoortse clubs. Kan de gemeente Amersfoort niet meer voor haar sportclubs zorgen Kortgeleden zijn er gesprekken geweest tussen de handbalverenigingen LHV en Amersfoort. De samenwerking is afgeketst en Amersfoort komt ruet naar Leusden. Leusden hjkt wel een opvangcentrum te worden voor sportclubs die m Amersfoort geen of weinig kans knjgen. Als erin Leusden behoefte is aan bepaalde sportverenigingen zijn die natuurhjk van harte welkom. Maar dat betekent wel dat als een Amersfoortse club naar Leusden toekomt het een Leusdense vereniging wordt. De Red Caps kunnen terecht op de velden van de hocheyveremging aan het Valleikanaal. Daar sla je een home-run als je bal in het kanaal slaat. Dezelfde hockey vereniging heeft ondertussen wel de trainer van het eerste team van de 'herenGé Rehe, op non-actief gezet Op verzoek van de spelers. Toevalkg had de voorganger van Rehe, Rob Weers, niets te doen en hij zal de taak van trainer tijdehjk overnemen. Rehe zal de degradatie van Leusden gelukkig niet hoeven mee te maken. Fnts Schoenmaker van Ons Genoegen II en dat de wedstnjd Bunruk I - Moira I in 4-4 is geëindigd zou Leusden alsnog kampioen zijn, maar zelfs de groot ste optimist aan Leusdense kant durft daar niet op te hopen De onderlinge competitie lag don derdag stil voor de tweede voor ronde van het clubkampioen schap snelschaken. In twee paral- lelgroepen werd gestreden om zes plaatsen in de kampioens- groep van de slotronde. Jaap de Jager was in groep A weer eens de sterkste: met 8,5 uit 9 bleef hij Carel Vos juist voor. Deze laatste mocht overigens niet mopperen, want tot tweemaal toe won hij in een verloren stelling door tijds overschrijding. Groep B werd een gedeelde overwinning voor Hans Peperkamp en Shahrizadeh, met ieder 9 uit 10. Voor de kampioensgroep van de slotronde hebben zich nu ge plaatst Agterberg, Jaap en Pieter de Jager, Langman, Hans Peper kamp, de Rijke, Shahrizadeh, Stie- nen, Uneken en Vos. Zij zullen worden aangevuld met de vier met-geplaatste spelers met de hoogste snelschaakrating. Zaterdag waren vijf spelers van Leusden present bij het jaarlijkse Rabobank-snelschaaktoemooi in Hoogland, waar sinds enige jaren ook de wisselbeker voor de sterk ste snelschaker uit Eemland te verdienen is. Voor het eerst in de geschiedenis kwam die in handen van een Leusdenaar, namelijk Jaap de Jager. Slechts twee sterke hoofdklassers, Erik Knoppert en Bas van Gaaien, moest hij voor zich laten. Met een andere hoofd klasser, Hein-Piet v.d. Spek, deelde hij de derde plaats in het toernooi met 11 punten uit 15 par tijen. Daarmee bleef hij alle an dere spelers uit de regio minstens een vol punt voor Ook Hans Pe perkamp speelde een buitenge woon goed toernooi. Met 10 uit 15 eindigde hij op een gedeelde zesde plaats in groep A Van de spelers uit de regio was hij ge deeld tweede. Bert Uneken was minder goed op dreef. Hij kwam in de B-groep te recht en eindigde daar op een ge deelde vierde plaats, met 8,5 punt Nog slechter ging het met Arnold Peperkamp, die zelfs in de C- groep belandde en alleen dankzij een redelijk eindschot nog op 7,5 punt kwam. Geert Wisman kon met zijn prestatie (6,5 punt in C) ook niet echt tevreden zijn. Eindstand groep A: 1 .J. de Jager jr 2 Vos 3/4 Agterberg Uneken 5 Nijhof 6. v. Kampen 7. v. Dokkum 8/9 Moed Verschuur 10. Boogaard Eindstand groep B: 1/2. H. Peperkamp Shahnzadeh 3/4. Langman Suenen 5. Staal 6 Elschot 7 Boemaars 8/9. Halkes Schouten 10/11 v.d Pol Veenendaal 8.5 uit 9 8 6.5 6.5 5 4 3 1.5 1.5 0.5 9 uit 10 9 7,5 7.5 5.5 5 4,5 2.5 2.5 1 1 Uitslagen en Standen Huisvrou wen Bowlen Hoofdklasse A Wilma Elsinger - Margriet Kals- beek XVi-Vh Ria v. Bentum - Kryna Groe- neveld 3-0 Cinta v. Diemen - Christina Stein- fort 2-1 Ingrid v. Blerk - Juli Choy 3-0 1Wilma Elsinger 12-13Vt 2. Ria v. Bentum 12-13 3. Cinta v. Diemen 12-11 4. Kryna Groeneveld 10-11 5. Ingrid v. Blerk 12-8 6. Margriet Kalsbeek 12-7Vz 7. Chnstina Steinfort 10-5 8. Juli Choy 6-3 Hoogste game: Christina Steinfort 170 le klasse A Margriet v. Toren - Agnes Kok 1V4-1V4 Annemiek Horst - Maja v/d Berg 3-0 Jannie v Ravenhorst - Betsie Mentink 3-0 1Margriet v. Toren 12- 14% 2. Annemiek Horst 12-12 V2 3. Maja v/d Berg 12-11 4 Agnes Kok 12- IOV2 5Jannie vRavenhorst 12-10 6. Lia Vink 10-6 Hoogste game: Margriet v Toren 151 2e klasse A Dynphie Stuart - Gerda Ham 3-0 Gon Reus - Lies Schuurman 3-0 Nanrue Doeland - Eigen gem 3-0 Ria Oostwal - Egen gem 3-0 1 Dynphie Stuart 12- 14% 2. Gon Reus 12-14% 3. Nannie Doeland 12-12 4. Lies Schuurman 12-11 5. Ria Oostwal 12-8% 6. Gerda Ham 10-3 Hoogste game: Gon Reus 152 Uitslagen en standen 50+ bowlen Hoofdklasse B Rie de Ridder - Maasje v/d Braak 3-0 Ali Bontje - Annie Biel 1 %-l% Heyman Roeper - Loes Neder- pelt 0-3 Willy v/d Lagemaat - Jetty v Don selaar 1Rie de Ridder 2. Ali Bontje 3. Heyman Roeper 4. Willy v/d Lagemaat 5. Loes Nederpelt 6. Maasje v/d Braak 7. Jetty v. Donselaar 8. Annie Biel 1-2 12-15 12-10% 12-10 12-8 8-8 12-7 12-5 12-5V2 3. Jode Wild 12-8 4. Trijrue Winkel 10-8 5. Miep v. Kampen 10-6 6. Lerue Graaf 10-6 7. Gre v/d Wel 12-5 8. Ida de Jong 10-5 Hoogste game: Jo de Wild 167 2e klasse B Riek v. Oyen - Sjefv. Oyen 3-0 Reynie v. Gils - Annie v. Bentum 3-0 Annie Verungs - Joke Los 3-0 Jo Min - Neel Wanner 3-0 1. Riek v. Oyen 12-16 2. Reyrue v, Gils 12-13 3. Annie Vennings 12-10 4. Jo Min 10-9 5. Joke Los 12-8 6. Neel Wanner 12-8 7. Annie v. Bentum 12-5 8. Sjefv. Oyen 12-4 Hoogste game: Annie Vennings 159 3e klasse B Riet Bartels - Dick v Hee 2-0 SjaanEggens - Gerda Wessels 2-0 Gre v. Balen - Adne Hogenbrug 3-0 Hennie Holthuis - Ger du Pree 0-3 Hoogste game: Rie de Ridder 157 le klasse B Wim Jansen - Tnjnie Winkel 3-0 Dora Paulen - Gre v/d Wei 3-0 Jo de Wild - Ida de Jong 1-2 Miep v. Kampen - Lerue Graaf 0-3 1. Wim Jansen 12-17 2 Dora Paulen 12-17 1 Riet Bartels 2. Sjaan Eggens 3. Gre v. Balen 4 Hennie Holthuis 5. Ger du Pree 6. Gerda Wessels 7. Dick v Hee 8. Adrie Hogenbrug 12-14 12-12 12-10% 12-9'/2 10-9 10-7 10-5 8-3 LEUSDEN - „Ik hoop dat een hal de Smit en Dorlashal wordt genoemd, maar daar moet nog met het bestuur over gesproken worden," zegt Willem Hülsenbeck over de nog te bouwen ten nis- en squashhal van LTV Leusden en het Squash Rac ket Genootschap Leusden (SRGL). De twee huidige ver harde tennisbanen bij LTV Leusden worden overkapt en voor de squashclub worden er drie banen bijgebouwd. Willem Hülsenbeck is met alleen directeur van Smit en Dorlas koffiebranders bv, maar ook voorzitter van de stichting de Wetering. Deze stichting is twee jaar geleden opgericht met het realiseren van een sporthal als oogmerk. „Ik kende de ex-voorzitter van LTV Leusden. Hij wist dat ik wel sport-minded was. Hij heeft mij gevraagd of ik als onpartijdige Leusdenaar in het bestuur van de stichting wilde komen." Het bestuur bestaat verder uit iemand van de ten- rusvereniging en iemand van squash. „De eerste paal gaat 11 mei de grond in. Voor die feestelij ke gebeurtenis zijn wij nog op zoek naar een bekende Leus denaar. Het complex moet vijf maanden later geheel staan, omdat dan de competitie be gint. Wij hebben van de aanne mer de garantie gekregen dat de hal 1 oktober wordt opgele verd", aldus Willem Hülsen beck. KOSTEN De kosten van de meuwe sporthal zijn 825.000,-. De ge meente Leusden bedraagt een subsidie bij van 75.000. „Voor de overige financiering heeft de Stichting de Wetering een lening moeten aangaan." Waarom al deze inspanningen en kosten, terwijl in Leusden het tennis-squashcentrum De Inslag staat? „LTV Leusden heeft onenig heid om de baanverhuur met De Inslag gehad. De exploitant had een heel ander idee over de kosten van de huur dan LTV. De Inslag is namelijk een commerciële instelling, die al len per uur wil verhuren. Voor een vereniging is het erg lastig met het heffen van de contri butie, bovendien waren de ta rieven te hoog. Ook de uren waarover SRGL kon beschik ken waren lastig te combine ren." Met name de squashvereiu- ging is nun of meer uit elkaar gevallen. Het was niet moge lijk om in verenigingsverband te sporten. De tweehonderd vijftig leden moeten nog steeds elders in de regio squashen, bijvoorbeeld in Har derwijk. Hülsenbeck is van mening dat er grote behoefte is aan een nieuwe hal. „Het enthousiasme voor squash neemt toe. In de regio is dit de emge club. Met vaste behui zing en eigen banen kan de ontwikkeling van squash ge woon doorgaan. Maar ook de tennissers kunnen gemak heb ben van een hal, vooral tijdens de winter." Smit en Dorlas zoekt nog be drijven, die willen helpen met de exploitatie. „Verenigingen zitten altijd te gillen om spon sors. Dan kan alles wat ruimer gedaan worden. Wij gaan ook sponsoren, alleen is er nog geen vast bedrag afgespro ken. HONKBAL Willem Hülsenbeck doet zelf aan tennis en aan honkbal. Dat laatste noemt hij zijn grote passie. Zijn bedrijf is in 1974 dan ook begonnen om de honkbalvereruging Quick uit de financiële problemen te halen. Hij: „Het is begonnen als liefdewerk oud papier. Nu is het tot professionele sponso ring uitgegroeid. Quick speelt nu hoofdklasse en daar heeft het bednjf ook publiciteits- waarde van." Op 28 april be gint de nieuwe competiüe voor Quick op het veld Dorrestein. „Wij hebben vier nieuwe, goe de spelers aangetrokken. Het is de bedoeling dat Amers foort weer honkbalstad wordt." Naast het sporten houdt Willem Hülsenbeck zich ook bezig met muziek. Sinds sep tember worden de concerten van de Jazz-societeit Leusden naar zijn bedrijf genoemd. „Ik zwichtte voor mijn buurman. Hij is lid van de sociëteit en hij vroeg rruj om hun te helpen." Tot slot zegt Hülsenbeck over de steun, die hij aan de Leusdense clubs geeft: „Het is leuk om te sponsoren vanuit een klein bedrijf. Als bijvoor beeld Quick iets getypt moet hebben, dan doen onze secre taresses dat vaak. Of ze mogen onze computers gebruiken. Dat is vaak aardiger dan ge woon geld geven." Willem Hülsenbeck, voorzitter van stichting De Wetering, dat de bouw en exploitatie van de tennishal op het Valleipark moet gaan realiseren. vervolg van pagina 3 genoeglijke, maar voor een derge lijke happening qua accommodatie bij lange met toereikend onderko men was voor deze gelegenheid verruild voor het grote restaurant van het Pon-concem, dat onher kenbaar was herschapen m een soort van overdekt biljartstadion met rondom zittribunes, vanwaar men de verrichtingen op het im mense strijdtoneel van 2.84 bij 1.42 meter voortreffelijk heeft kunnen volgen. Verder was alles aanwezig wat maar wenselijke en denkbaar is voor een confrontatie met biljar ters van wereldniveau: de grote matchtafel - Cees van Oosterhout: „Er is wereldwijd voor mijn Wilhel- mina-tafels zoveel belangstelling, ik heb ze onlangs kunnen leveren in Moskou en Miami en het gaat maar door met aanvragen in mijn toch eigenlijk betrekkelijk kleine bednjf met amper twintig werkne mers" - en het elektronisch score bord, de wedstrijdballen (van ivoor voor de demonstratie) en de kost bare keu's. Ed Servaas, hoofd van de afde ling public relations van Pon, an nonceerde de deeelnemers van deze byzondere biljartmiddag: buiten de beide prominenten Pon's president-commissaris Mijndert Pon en algemeen direkteur Jan Smeets, die op grond van een soort pro-am systeem, gebruikelijk bij golfwedstrijden, waarbij amateurs aan beroepsspelers worden ge koppeld, in de strijd kwamen met respektievelijk Cees van Ooster hout en Raymond Ceulemans. BILJARTFEEST Het is deze middag bij Pon een biljartfeest geworden, waaraan de organiserende, jubilerende vereni ging met voldoening kan terugden ken. Niet in de laatste plaats was dat te danken aan de uitgenodigde prominenten. Ceulemans, tussen de bedrijven door: „Ik vind dit na al die jaren topsport zo fantastisch, heerlijk ontspannend. En eigenlijk kan ik dat alleen maar met Cees (van Oosterhout -GT) want wij vormen samen een team, dat precies weet wat de biljartliefhebbers van ons verwachten. We vullen elkaar vol ledig aan. Ik zou dit ook met nie mand anders kunnen en willen doen". Goed, wedstrijden dus. Eerst tweemaal vijftien caramboles drie banden tussen de matadoren en het leek niet zo moeilijk te voor spellen dat ieder een keer zou win nen. Daarna kwamen de koppels aan bod: Ceulemans met Smeets en Van Oosterhout met Pon. En wat men nauwelijks had verwacht: de amateurs scoorden uit de meest onverwachte situaties. Grote vreugde en hilariteit, ook van de zijde van de high professional-kop pelgenoten. En natuurlijk volop ap plaus van de tribunes. Dan als toegift een royaal aantal kunststoten van Cees van Ooster hout en het Belgische fenomeen; de middag kon niet stuk. En zoals Cees van Oosterhout, de sympa thieke, nog altijd eenvoudige Am sterdamse oud-wereldkampioen tegen de jubilerende Leusdense biljarters hardop verklaarde: „Als jullie nog eens een feestje hebben, bel me maar". Hoogste game: Ger du Pree 141 Springklasse: 1.TruusStreefiand 12-12 2. Anrue de Vries 12-8 LEUSDENSE BOULERS VER LIEZEN INTERLAND LEUSDEN - Zo'n vijfentwin tig leden van de Leusdense jeu de boulesclub „De Hakhorst" hebben een uniek trainings kamp achter de rug. De boulers zijn tien dagen naar Spanje geweest en heb ben daar m Salou dagelijks op de banen van het aan de schit terende boulevard gelegen boules-terrein gespeeld. Hoogtepunt was de inter land-wedstrijd, die op eerste paasdag tegen de petanque- club Salou werd gespeeld. De Spanjaarden bleken op de ei gen, bekende banen te sterk voor de Leusdenaren. In de eerste ronde nam Salou al een 3-1 voorsprong. Alleen triplet- te Cor en Ineke Hooijer en Wim van den Berg wisten een wedstrijd te winnen. In de vol gende twee rondes voerden de Spanjaarden hun score op tot 11-1. In de laatste ronde viel het tweede Leusdense suc cesje. Rudolph de Groot, Ton Jacobs en Rob van der Werve wisten hun Spaanse tegenstan ders te verslaan. De eindstand werd zo 14-2 voor Salou. Voor dit toernooi hadden de Spanjaarden een vriend schapsbeker beschikbaar ge steld, die aan de Leusdense ploeg werd overhandigd.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 15