Zwembad bezorgd over 'gevaarlijke haken' Voedseldroppers naar de Moespot Neg naar omroep ligt weer open Geen ontwerpbureau in Claeverenblad Gemeente weigert vestigingsvergunning proep voorzitter heeft succes KEISTAD B.V. Krant later Boiiiiel SERVA VOLVO Deze week in de Leusder Krant VRIJ EN BLIJ... FIETS MEE OP 5 MEI! ■J Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Dronken automobilist Gereedschap voor Ghana uau ri 522 li- het ponterhuis i Winkeldiefstal Aanrijding GROOTSE TUINMEUBELSHOW INLICHTINGEN: BDU bv S 03420-94200/94201 TE HUUR IN LEUSDEN Mestopslag Inbraak Burgervader bij de vrouwen Konijntje in De Wetering 1 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant WOENSDAG 25 APRIL 1990 - 21e JAARGANG NO. 52 ewraakte fietsenrekken bij het zwembad. De constructie bhjkt slecht en het zwembad vmdt dat er mede daardoor een gevaarhjke situatie is staan voorde jeugdige gebruikers van de voorziening. De firma die de spullen leverde, heeft tot nu toe onvoldoende gereageerd op oproepen gemeente om er iets aan te doen. USDEN - Het bestuur van de embadstichting heeft er in een lef aan de gemeente nog eens aangedrongen te zorgen dat er aan de fietsenrekken bij het rembad wordt gedaan. De rembadstichting spreekt in de ef haar ongerustheid uit over t feit dat de zaak inmiddels een sleept, zonder dat er tot nu iets gebeurde. De veiligheid de rekken wordt ernstig in tijfel getrokken en de kwaliteit het gebruikte materiaal ijkt inferieur. Bedrijfsleider ans van de Konijnenburg zei isgevraagd inmiddels te be- hikken over 'een doos vol afge- uken stangen.' „De boel verloe- gewoon en wij worden er op aangekeken", aldus Van de Ko nijnenburg. Het bestuur van de Zwembad stichting maakt zich verder zorgen over de veiligheid van de fietsrek- ken. Van de meeste haken, die voor kmderen op ooghoogte han gen, zijn de beschermende plastic kapjes inmiddels verdwenen. Km deren stoten herhaaldelijk het hoofd, hoewel er van ernstige on gelukken tot op heden geen mel ding is gedaan. De gemeente maakt zich het meest zorgen over de inferieure kwaliteit van de geleverde fiets- rekken. Volgens Theo Hendriks, ambtenaar sportzaken en secreta ris van de Sportstichting, worden momenteel de mogelijkheden on derzocht de firma, die de fietsen rekken leverde, te dwmgen de noodzakelijke maatregelen te ne men. In opdracht van de Sport stichting is de afdeling juridische zaken op het gemeentehuis op dit moment bezig de juridische moge lijkheden op een rijtje te zetten. Verzoeken aan de firma bleven tot nu toe zonder bevredigend resul taat. Hendriks: „De leverancier is herhaaldelijk gevraagd verbete ring in de voorzieningen te treffen. Daar is tot nu toe onvoldoende op gereageerd." Het veiligheidsaspect is voor de gemeente ondergeschikt aan het feit dat slecht materiaal werd gele verd. Hendriks: „Niets wijst er op dit moment op dat er een onveilige situatie bestaat. We hebben wel signalen van kleine ongelukjes ont vangen, maar grote calamiteiten deden zich tot dusver met voor De vorm van de fietsrekken is ook mede in overleg met de gemeente tot stand gekomen en we denken dat daar goed genoeg over is nage dacht om het risico voor ongeluk ken tot een minimum te beperken. Het feit dat er slecht materiaal is gebruikt weegt voor mij veel zwaarder. Het is een slappe con structie, die snel breekt." Het is op dit moment niet duide lijk hoe lang het nog zal duren voor er concreet iets aan de situatie ge daan wordt. LEUSDEN - Het bedrijf dat een ontwerpbureau wil vestigen in boerderij 't Claeverenblad krijgt daarvoor geen vestigingsver gunning van de gemeente. Het bedrijf wil ondermeer een zetterij in het pand installeren en zal 8 tot 14 mensen in dienst nemen. De gemeente vreest nu dat het be drijf teveel overlast zal veroorza ken voor de bewoners van De Brink. Het gebouw was tot voor enkele maanden gelden in dienst als cultu reel centrum en expositieruimte. De eigenaar, Kees Vial, stopte echter met zijn werk en verkocht de boerdenj. Hij had deze 8 jaar geleden voor het symbolische be drag van I,-- gekocht en het histo rische pand voor bijna 1 miljoen gulden verkocht. Bij zijn vertrek kon hij geen op volger vinden die zijn culturele ac tiviteiten wilde overnemen. Uitein delijk verkocht hij het gebouw aan het bedrijf die er een ontwerpstu- dio in wil beginnen. De gemeente zegt dat vestiging van iemand met een zogenaamd vrij beroep (advocaat, arts, ac countant) voor haar wel aanvaard baar is. De plannen van het bedrijf dat nu is afgewezen, hebben vol gens burgemeester en wethouders echter teveel het karakter van in dustriële activiteit. ACHTERVELD - Achterveld zal op 4 mei weer even in de ban zijn van de voedselconfe- rentie, die 45 jaar geleden ge houden werden in de Sint Jo- sephschool (tegenwoordig de Moespot). Op die dag komen ruim 200 geallieerde oudstrij ders, die waren betrokken bij de voedseldroppings in de na dagen van de oorlog. Onder leiding van de Britse luchtmaarschalk en stafchef van de Britse luchtmacht, Perry Evans, zullen 84 Amerikanen, 91Bntten, 10 Polen, 10 Canade zen, 5 Australiërs en 4 Nieuw- Zeelanders een bezoek bren gen aan het lokaal in De Moes pot waar de conferentie plaatsvond. De oud-soldaten zijn hier op uitnodiging van de Stichting Vrijheid en Voedsel. Deze Stichtmg organiseert regelma tig reünies voor mensen die aan de droppings deelnamen. Het zal volgens de Stichting waarschijnlijk de laatste keer zijn dat de oudstnjders naar Nederland komen, omdat de meesten van hen inmiddels hoogbejaard zijn. Het gezelschap zal om 9.45 uur in Achterveld aankomen en door burgemeester Panis in De Moespot worden ontvan gen. Daar is een kleine expo sitie ingericht over de voedsel- conferentie. Om 10.15 uur zal er een krans gelegd worden bij het moniument 'Bijna Vrij', dat bij de roomskatholieke kerk in Achterveld staat. Het beeldje, een meisje met duif, is in 1970 m opdracht van de gemeente Leusden ge maakt door mevrouw W. Al- bers Pistonus-Fokkelman. Het herinnert aan de dagen, waar in de geallieerden met de Duit sers in Achterveld over de droppings onderhandelden. Na de kranslegging vertrekt het gezelschap om 10.45 uur naar paleis Soestdijk, waar het zal worden ontvangen door Prins Juliana en pnns Bernard ZIE OOK PAGINA 11 ÏÏSDEN - De gemeenteraad zal ich in mei weer buigen over de invxaag van de Omroep Leus- en over voor een subsidie van 228.000,--. Eerder besloot het »üege om de omroep geen subsi de te verlenen, omdat het vol- ens burgemeester en wethou- ers niet de hoogste prioriteit üi Bij de behandeling van de be rating in november wilde de ge meenteraad ook geen geld vrij ma- en. De omroep, die bestaat uit rcjwülgers werd aangeraden te gaan samenwerken met de Stads- omroep uit Amersfoort. Dat bleek onder meer om technische rede nen niet mogelijk. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen kreeg de omroep echter een eenmalige subsidie voor het ma ken van twee televisieuitzendin gen. De voorzitter van de Omroep Leusden, Ago Salverda, maakte van deze gelegenheid gebruik om tijdens de rechtstreekse uitzendin gen een oproep te doen naar de politici om toch geld beschikbaar te stellen. Het ziet er naar uit dat deze oproep succesvol is geweest. Burge meester en wethouders doen het voorstel om het bedrag op te ne men in het Meerjaren Activiteiten Plan. Daann legt de gemeenteraad over een periode van vier jaar een aantal verplichtingen vast. In het voorstel wordt ook de sug gestie gedaan aan de raad om een onderzoek te doen naar de haal baarheid van een lokale omroep in Leusden. Met het voorstel ligt de weg naar een door de gemeente gefinancier de lokale omroep weer open. De raad, die vanaf mei in haar nieuwe samenstelling optreedt, zal zich eind mei over het voorstel open. LEUSDEN - Een Leusdenaar werd in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden, omdat hij opvallend rijgedrag vertoonde. De blaasproef wees uit dat de automobilist aanzienlijk te diep in het glaasje had gekeken. De blaastest op het politiebureau verliep niet vlekkeloos, waarna de man weigering van de alco holtest ten laste werd gelegd. Twee automobilisten zijn m het weekeinde betrapt op het njden onder mvloed. Op de Hamersveld- seweg werd een Leusdenaar aan gehouden, die te diep in het glaasje bleek te hebben gekeken. Nadat de man een blaastest had afgelegd, bleek er aanleiding een proces verbaal uit te delen. Op Gildenburg werd een auto mobilist in het weekeinde aange houden, die teveel had gedronken. De man kreeg proces-verbaal. NEUSDEN - De Rotary Leusden onderneemt de eerste dne da- 9en van mei een actie om een school in Ghana te voorzien van gereedschap. Door mid del van een huis-aan-huis col lecte wil men een bedrag van tienduizend gulden zien op te halen Het gereedschap wordt >n Nederland gekocht en wordt dan rechtstreeks naar een onderwijsinstelling in de binnenlanden van Ghana ge stuurd. De school betreft een voortge zette opleiding voor dove jon gens en meisjes in het dorp Mampong-Akwapim. Het ge bouw staat er reeds, maar de leerkrachten kunnen niet uit de voeten simpelweg omdat de middelen ontbreken. Rota- Leusden heeft zich deze schrijnende situatie aange- dokken en wil nu door middel van de collecte de neipenae hand toesteken. Door interna tionale contacten is men er in geslaagd korte vervoerslijnen af te spreken. Het transport, dat in juni zal plaatsvinden, wordt verstuurd met een Gha- nese regerings-lijnvlucht. Rotary-voorzitter Den Besten: „Met het geld worden de beste materialen uit ons land ge kocht, zodat de middelbare schooljeugd in Ghana met tóp spullen hun opleiding kan af maken. Wij versturen dus geen geld, omdat de mensen daar veel meer hebben aan gereedschap. Wij gaan uit van de aloude ontwikkelingshulp stelling: Geef de mensen een vis en zij eten eenmaal, geef ze een hengel en men heeft een maaltijd voor het leven." De actie is opgezet in samen werking met de Stichting Help Ghana. De Rotary zoekt overi gens nog vrijwilligers, die mee willen helpen de collecte een succes te maken. Voor meer inlichtingen, telefoon: 94 70 22. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 IJ SUPERIORSHOES U UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE Winkelcentrum Hamc.shol Komenu 4 LEUSOEN Tel 033 944119 De Leusder Krant verschijnt in verband met koninginnedag op 30 april een dag later dan nor maal. De krant komt in plaats van woensdag 2 mei op donderdag 3 mei. AMERSFOORT DEALER AmslerdamseKcg 7 iel 033-630154 Belevenissen tijdens de oorlog van een Nederlands gezin pag. Voedselconferentie in 1945 gaf Achterveld landelijke bekendheid pag. Bridgeclub snakt naar 80 leden pag. 11 13 WEEKEINDDIENST: - 952239 - LEUSDEN - Bij een Doe-het-zelf- zaak werd donderdagmorgen om streeks kwart voor tien een klant betrapt op het stelen van een boor-adapter. De man rekende een aantal goederen af, maar bij het verlaten van het pand ging het alarm af. Toen bleek de adapter in de achterzak van de klant te zitten. De man verklaarde met te weten hoe het apparaat daar terecht was gekomen. Er is proces-verbaal op gemaakt. LEUSDEN - Twee automobilisten moesten in het weekeinde bij on gevallen voor observatie naar het ziekenhuis worden afge voerd. Vrijdagmiddag raakte een mede-passagier van een automo biliste licht gewond bij een kop- staart botsing op de Arnhemse- weg. Op de kruising Landweg/Dissel raakte zondagavond omstreeks 18.30 uur een automobilist licht ge wond bij een aanrijding. Twee auto's liepen licht schade op bij een aanrijding op een brug getje op de Horsterweg in Stouten- burg. De auto's passeerden elkaar, maar er bleek te weinig ruimte. De voertuigen raakten elkaar, waarbij schade ontstond. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (advertenties) KONINGINNEDAG GEOPEND 8 30-17 00 uur euro -fleur Tuincentrum „Eurofleur Ursulineweg 14 - Leusden - 033-940763 125 m2 representatieve KANTOORRUIMTE 90 mz KANTOORRUIMTE met 35 mz OPSLAGRUIMTE Tel. informatie: 033 - 942064 Voor schriftelijke reacties: Postbus 92 - 3830 AB Leusden ACHTERVELD - Twee agrariërs in Achterveld zijn door de politie ge waarschuwd toen bleek dat de mest op de bedrijven niet op de juiste wijze was opgeslagen. De ongeoorloofde opslag werd ge constateerd bij een milieuvlucht, die boven het buitengebied werd uitegvoerd. LEUSDEN - Inbrekers hebben uit een kantoortje op de gemeente- werf diverse kantoormaterialen weggenomen. De dieven kwamen binnen door een raam te forceren. LEUSDEN - De Vrouwenraad Leusden heeft op woensdag 9 mei burgemeester Parns uitge nodigd om over zijn taak als burgemeester van de ge meente Leusden te komen spreken. Vooral zijn taak in relatie tot de burgerij zal op deze morgen de aandacht krij gen. Alle vrouwen uit de gemeente zijn welkom om met de heer Panis kennis te maken, vragen te stellen en van gedachten te wisselen. De vrouwen mogen voor deze ontmoeting gebruik maken van de raadzaal in het gemeentehuis. Aanvang is 9.15 uur, de bijeenkomst zal eindi gen rond kwart over elf. De toegang is gratis. lJJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|llllllllll|IA LOL: Lokale oproep"... E ~H 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111 in

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1