Oranjefeesten 1990 nusJer kraH: WOENSDAG 25 APRIL 1990 De dodenherdenking bij De Stenen Man. Het monument is geadopteerd door de kinderen van Montesorrischool 't Ronde. Ook dit jaar zullen zij weer een krans bij het monument leggen. kende monumenten binnen de gemeente. Inschrijven per gezin ƒ5,-. Die gezinnen die de tocht uitrijden ontvangen een mooie hennneringstegel Start tussen 13.30 en 14.30 uur in De Til. Voor de deelnemers is voor een versnapenng onderweg gezorgd. Al met al bijzonder aanbevolen Kinderfilm In De Til zal de tekenfilm ..Inspec teur Ed' gedraaid worden. Hoofd - instpecteur 'Captain' de hond zwaait de scepter in het bos. In specteur Eddie de muis bewaart de orde in de stad. Bijgestaan door Goliath de vlieg, zijn zij op jacht naar de kat-misdadiger Zero... Een spannende dierende- tective voor jong en oud Een ,,beestachtig"leuke tekenfilm De film begint om 14.00 uur en om 15 45 uur wordt deze een tweede keer gedraaid. Entree voor de film bedraagd 1- Voor dat bedrag wordt ook nog een glas limonade geschonken Kinderverrassing Op de basisscholen zal dit jaar weer een leuke kinderverrassing worden uitgedeeld op donderdag 26 april. Deze verrassing is voor alle kinderen van Leusden die naar het basisonderwijs gaan Voor die kinderen die wel in Leus den wonen, maar niet in Leusden op de basisschool gaan is er de mogelijkheid zich op te geven en zo toch nog een verrassing te krij gen. Dit opgeven kan gebeuren bij H. Bokkers, tel. 941916, of bij R. v Engelenhoven, tel.948498. De kinderen die in Leusden-cen trum wonen, kunnen hun verras sing afhalen bij B. Lagerwey, Ha- mersveldseweg 18, Leusden-C. De kinderen van Leusden-zuid kunnen hun verrassing afhalen bij mevr R. van Engelenhoven, Kon. Wilhelminalaan 3, Leusden-zuid Opgeven voor 25 april. Afhalen voor beide adressen op vrijdag 27 april tussen 16.00 en 17.00 uur. ZATERDAG 5 MEI Vredesvuurln de vroege och tenduren zal door de georgani seerde jeugd van Leusden het vre- desvuur opgehaald worden uit Wageningen. Om 10 00 uur zal dit vuur vanuit De Til naar De Korf gebracht worden. Hierbij zal muziekvereniging „Lis- duna" de lopers voorgaan. Voor De Korf zal het vredesvuur ontsto ken worden. Tijdens het ontste ken van het vuur zullen 45 duiven gelost worden, voorstellende de 45 jaren die we nu in vrede door brengen. Na het onsteken van het vuur zal in De Korf een officieel gedeelte ge houden worden. Van 13.00 tot 23.00 uur: een waar volksfeest met voor elk wat wils De opening van dit feest wordt door de voorzitter van de Oranje vereniging. de heer A. Zwart ver richt. Evenals Koninginnedag vo- ng jaar worden de festiviteiten dit jaar gehouden in het centrum, nl. rondom Jongerencenrum ,,De Til" en Spel- en recreatievereniging ..Blijhof', Hamersveldseweg, Lisi- dunalaan en de Ansfriduslaan. Van 13.00 tot 16.00 uur: Kinderspelen Voor kinderen van 7 t/m 12 jaar is er weer de mogelijkheid om aan allerlei spelletjes mee te doen. Er zijn weer een aantal oude en nieuwe spelletjes opgezet in een cyclus. De kosten van deze cyclus bedragen 2,50 en een deel name- kaart is verkrijgbaar bij de info-stand van de OLV. De ïnfo- stand staat op de hoek Hamers- veldseweg-Lisidunalaan bij ,,De Til" Voor de drie besten van elke leef tijdsgroep is er een leuke herinne ring te verdienen. Inschrijving voor de spellencyclus tot 15.00 uur Zoals gebuikelijk zal er op het terrein ook weer een Rad van avontuur en een Grabbelton aan- wwezig zijn Van 13.00 tot 19 00 uur: Braderie Naar aanleiding van opmerkingen van vong jaar is de braderie dit maal op dezelfde plaats als met Koninginnedag vong jaar BEVRIJDINGSDAG Hamerveldseweg, Lisidunalaan en Ansfnduslaan zullen hiervoor gebuikt worden. Mensen, ver enigingen of winkeliers die nog een kraam hiervoor willen huren kunnen hierover nog contact op nemen met mevr. R. van Engelen hoven. telefoon 033-948498. Van 13.00 tot 17.00 uur: Kindermarkt Voor de kinderen is er weer de mogelijkheid om oude en overtol lige spullen aan te bieden. Om moeilijkheden te voorkomen zul len er wel een paar regels aan ge steld worden. Zo moeten de te koop aangeboden waren ,,Non food" zijn en met tassen aan- gvoerd kunnen worden. Aanvoer met de auto is niet mogelijk en niet toegestaan. Eventuele levens middelen of drankverkoop is ook verboden en zal verwijderd wor den. Terein: het parkeerterrein tussen .Blijhof' en ,,De Til". Als dit terrein vol is uitsluitend op de plaatsen die door de mensen van de OVL aangewezen worden. De kinderen nemen een deken mee waarop ze zelf hun „waren" uitstallen en bieden zo hun spulle tjes te koop aan. Vanaf 14.00 uur: 13e Oranje-Zeskamp op het Blij hof speelterrein Een gezellige zeskamp, waarbij een aantal ploegen deelnemen en tevens zullen proberen met de eer te gaan strijken. Het zal weer een spectaculaire show worden met zeephelling en schuimbad. Toegang tot het speelterrein is gratis. Als laatste onderdeel van de zeskamp is er een geweldige play-back show. Play-back show Dit jaar zal de play-back gehou den worden in de openlucht. To neel hiervoor zal zijn de vrachtwa gen waarop overdag het Rad van Avontuur gestaan heeft Iedereen is zo in de gelegenheid om de play-back show bij te wonen. En tree is gratis. De play-back zal gehouden wor den tussen 18.30 en 20.00 uur op het parkeerterrein tussen de Blij hof en De Til. Entree voor leden op vertoon van lidmaatschapskaart 5,-Maximaal 2 kaarten per lidmaatschapskaart. Niet-leden/ 10,-. Kinderen van 6 tot 12 jaar: 2,50. Kinderen tot 5 jaar hebben gratis entree. Leden die gebruik willen maken van hun lidmaatschap ver zoeken wij om kaarten te komen halen in de voorverkoop op dins dag 24 april of vrijdag 27 april vanaf 20.00 uur in De Til. Van 17.00 tot 22.00 uur: Grote barbecue Rond De Til zal dit jaar een grote barbecue georganiseerd worden waaraan iedereen kan deelne men. Ook bij slecht weer gaat de barbecue door, aagezien een ge deelte overkapt zal zijn. Hoe werkt deze barbecue? U koopt een stukje vlees dat voor u geroosterd wordt. Voor vlees wordt gezorgd en de prijzen zul len niet te hoog zijn. Binnen of bui ten "De Til" kunnen deze genut tigd worden We willen hier met ons allen een zeer gezellig dorps feest van maken. Voor muzikale omlijsting zal gezorgd worden in de vorm van een boerenkapel. Tij dens de barbecue, rond 20.00 uur zal ook de prijsuitrijking plaatsvin den van de Zeskamp. Kermis Ook dit jaar zal er weer een grote kermis gehouden worden. Deze zal plaatsvinden op de parkeer plaats achter De Korf. De kermis zal gehouden worden van dinsdag 2 tot zaterdag 5 mei. Vrijdag 4 mei na 18 00 uur gesloten i.v.m. doden- herdeking. Snelheid maken bij de zeepkistenrace achter de Woehge Hoek leusden/achterveld - Er staan een aantal bijzonde re feestdagen voor de deur. Op 30 april is het Koningin nedag. Het is dan 10 jaar ge leden dat Koningin Beatrix werd ingehuldigd. Ook wordt dit jaar gevierd dat er in Nederland 100 jaar vor stinnen zijn. Verder is het 45 iaar neleHen dat de Tweede Oorlog tot een einde kwam. Dat wordt op 4 en 5 mei herdacht. Dat was voor de Oranjevereniging in Leusden en het Feestcomité Achterveld, dat dit jaar 25 jaar bestaat, reden om met een bijzonder programma te komen. Behalve de gebrui kelijke activiteiten zijn er speciale dingen georgani seerd. In Leusden organi seert de Historische Kring een tentoonstelling over de oorlog. Het Feestcomité Ach terveld heeft een speciaal programma wat zich voor een belangrijk deel afspeelt in een feesttent aan de Ruurd Visserstraat. Hieronder een overzicht van de belangrijk ste festiviteiten. Spelletjesmiddag m Leusden-Zuid. In Leusden-Zuid zal weer de traditonele zeepkistenrace gehouden worden Joost en Niels van het Klooster deden vong jaar meemet een zelfgebouwde kar. [aterdag 28 april lekostumeerde lampionnen/kin eroptocht nun.v. Muziekvereniging „LISI- )UNA" Alle kinderen uit Leus- :en mogen hieraan meedoen, leb je geen lampion, dan kun je ■oor 1 gulden een compleet setje ;open bestaande uit een lampion, en stokje en een kaarsje. We ste en hem zelfs nog voor je aan. Ve vertrekken vanaf het school- ilein van de Chr. School "Loys- en" aan de Pnnses Beatnxlaan. je mee wilt doen met de wed-^ tnid kun je je daar in laten schnj- en, want voor de kinderen die ich het mooist hebben verkleed f versierd, stelt de O.V.L. weer en aantal leuke pnjsjes beschik- aar die bij de winnaars thuisbe- orgd zullen worden. Inschrijven an 19 30 tot 20.00 uur Vertrek om 000 uur. loute Kon Beatrixlaan, Pr. Irene- un, Pr Bernhardlaan, Kon. Wil- elminalaan, Pr. Mauntslaan, Pr. tenelaan, W. de Zwijgerlaan, v. laidenbroeklaan, Nassaulaan, Saksenlaan, Kon. Julianalaan, Lv Solmslaan, Pr. Irenelaan. maandag 30 april koninginnedag - Reveille fet is een goed gebruik dat we orunginnedag openen met een Eveille. Iedereen kan hieraan «edoen met kar of fiets, dus niet »t brommer of auto. Bind maar wat geluid maakt achter je eis om de orajewekker op die iamer af te laten lopen. Voor eusden-Zuid is de start bij de ihool aan de Kon. Beatrixlaan. eusden-Centrum: bij „De Til" oor het gedeelte en westen van bmersveldseweg Tussen de cholen de „Vallei" en de „Bon- erd" voor het gedeelte ten Kten van de Hamersveldseweg stan is op alle vertrekpunten Muur. Optocht tm.v. Muziekvereniging „LISI- IUNA" Wij dagen iedere Leusde- «f ui? om mee te doen met deze Ptocht. Alle kinderen die mee- °en krijgen in ieder geval een ^on om op te laten en op die ^er mee te doen aan de ballon nenwedstrijd. De eigenaar/eige nares van de ballon die vanuit het verste punt terugkomt krijgt een pnjs. Startplaats voor de optocht is „De Til" aan de Lisdunalaan, om 19.15 uur. De muziek zal echter vertrekken vanuit het „Hemersveld", daarna over de Asschatterweg, Hamers veldseweg, Lisidunalaan. Hier sluit de optocht achter de muziek aan We vervolgen de route vanaf de Lisidunalaan, Rossenberglaan, Groenhouten-noord Landweg, Ha mersveldseweg, De Kuiperij, De Smidse, 't Erf. waarna aansluitend de aubade. Aubade Om 10.00 uur begint de aubade voor het gemeentehuis. Hier zul len de burgemeester en de voor zitter van de Oranjevereniging een korte toespraak houden. Daarna gaan we met de bevolking de volgende liederen zmgen: „Wier Neerlands bloed", „Op de blanke top der duinen", „Wij leven vrij" en het „Wilhelmus". De tekst van de liederen zal ter plekke worden uitgereikt. Daarna volgt de oplating van de ballon nen. Openluchtconcert Wij hebben het geluk dat er op Koninginnedag een orkest van de Volkswagenfabneken uit Wolfs burg m Leusden is Op 29 apnl verzorgen zij een avond in „De Flint" Deze mensen willen de Leusdense bevolking een „Pro- menadekonzert" aanbieden. Dit zal om 11.00 uur beginnen. Bij goed weer op het bordes van het gemeentehuis. Bij slecht weer zal dit onderdeel helaas niet door kunnen gaan. De toegang tot dit concert is gratis en wordt ons aan geboden door de firma PON Autocross Na jaren is het ons gelukt een ter rein te vinden waar we een auto cross kunnen houden. Ook heeft de gemeente er zijn toestemming aan verleend zodat ons mets meer in de weg staat en de liefhebbers hievan kunnen genieten. Het is een cross met louter en alleen amateurs, waarvan de meeste deelnemers uit Leusden komen Het terrein is aan de Asschatter weg net voorbij het kanaal. Wij roepen iedereen op om er op de fiets naar toe te gaan. Er zal een bij de zeskamp van vorig jaar. gratis fietsenstalling aanwezig zijn Zij die toch met de auto komen verzoeken wij dringend om van het aanwezige parkeerterrein ge bruik te maken, daar in de wijde omgeving van het crossterrein een parkeerverbod zal gelden. Kosten voor parkeren zullen ƒ1,- bedragen. Het terrein zal vanaf 12.00 uur ge opend zijn. Aanvang van de wed strijden is om 13.00 uur. Einde om 17.00 uur Leusden-Zuid Van 11.00 tot 14 00 uur: 1. Oud-hollandse spelen Diverse oud-hollandse spelen zijn weer opgesteld Het spellencir- cuit begint om 11.00 uur. Inschrij ving is mogelijk vanaf 10.00 uur en de deelname hieraan kost 2,50 per persoon. Van 14.00 tot 15.00 uur: 2. Kindervoorstelling Een speciale kindervoorstelling is de „Woelige Hoek" Deze voor stelling is een verrassing en de toegang hiertoe is gratis 15.00 tot 17.00 uur: 3. Zeepkistenrace Deelnemers kunnen zich hiervoor de hele dag opgeven. Een zelfge bouwde zeepkist is toegestaan als er maar deugdelijk remmen op zit ten. Overigens is het dragen van een helm hiervoor verplicht. De helling wordt zoals andere ja ren weer op de Pr. Irenelaan ge bouwd. Deelname is gratis. Van 19.00 tot 20.30 uur: 4. Kinderdisco Disco zal gehouden worden in de „Woelige Hoek" en is bestemd voor kinderen tot 14 jaar. De en tree hiervoor is gratis. Vanaf 21.00 uur: 5. Jongerendisco met band Ook deze disco zal plaatsvinden in de „Woelige Hoek". De entree zal 3,50 bedragen. De band die een deel van de avond zal spelen is de uit Amersfoort afkomstige band „Second Opinion". WOENSDAG 2 MEI Vossenjacht Deze wordt gehouden in de wijk „Akkerhoeve". Inschrijven is mo gelijk bij de caravan van de Amersfoortse Krant. Deze zal staan aan de Uilenhoeve ter hoogte van 19.30 uur: Vertrek naar het monu ment Hier zal ook de 2 minuten stilte in acht genomen worden. Tentoonstelling 45 jaar bevrijding is voor de Histo- nshe Knng Leusden aanleiding geweest om in de kelder van het gemeentehuis een tentoonstelling te organiseren over de oorlogsja ren, met name geconcentreerd op onze omgeving. Deze tentoonstelling zal gehou den worden tussen 26 april en 11 mei, zodat ook de scholen in de gelegenheid zijn, deze tentoon stelling te bezoeken De titel van de tentoonstelling is: De tweede wereldoorlog. De openingstijden hiervoor zijn hiernaast vermeld donderdag 26 april van 19.00-21.00 uur vnjdag 27 april van 19 .00-21.00 uur zaterdag 28 april van 10 00-17.00 uur zondag 29 april gesloten maandag 30 apnl van 10.00-17.00 uur dinsdag 1 mei van 19.00-21.00 uur woensdag 2 mei van 19 00-21.00 uur donderdag 3 mei van 19.00-21.00 uur de Montessorischool Vanaf 18.30 tot 19.00 uur kun je voor 1 gulden een deelnemerskaart krijgen Tot 20.00 uur kun je die daar weer in leveren. Tijdens de vossenjacht wordt er een versnapering uitgedeeld op vertoon van je deelnemerskaart. Voor elke leeftijd wordt er een leuk prijsje beschikbaar gesteld. Wat is vossenjacht? Vossenjacht is het verzamelen van 10 letters en door deze dan in de juiste volg orde te zetten, kun je dan een woord vormen wat enigszins be trekking heeft op bevrijdingsdag Er zijn ook een aantal valse vossen welke bij de puntentelling straf- punten opleveren. LET OP! Er worden tijdens de vos senjacht geen drukke rondwegen overgestoken. VRIJDAG 4 MEI Herdenking van de gevallenen Stille tocht De stille tocht wordt om 19.20 uur opgesteld bij de ingang van de fam. H. van Roomen. Asschatter weg 217. vrijdag 4 mei gesloten zaterdag 5 mei van 10.00-17.00 uur zondag 6 mei gesloten maandag 7 mei van 19.00-21.00 uur dinsdag 8 mei van 19.00-21 00 uur woensdag 9 mei van 19.00-21.00 uur donderdag 10 mei gesloten vnjdag 11 mei van 19.00-21.00 uur. Koninginnedag 1990 in Leusden-Zuid Ook dit jaar maakt Jongerenvere niging „JUID" er op Koninginne dag weer een groot feest van met een aantal aktiviteiten in Leusden- zuid. 1 spelencircuit voor kinderen vanaf 6 jaar. 2. Kindervoorstelling. 3. Zeepkistenrace 4. Jongerendisco Gezinsfietstocht Voor de liefhebbers van een fiets tocht heeft de OLV een gezinsfietstocht uitgezet. Deze tocht is ongeveer 25 kilometer lang en voert uitsluitend over Leusdens grondgebied en langs enkele bekende en minder be-

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9