Roda kansloos in duel om promotie tegen Scherpenzeel Veel toeschouwers bij geslaagde autocross Initiatief voor herhaling vatbaar s-Graveland en SVF degraderen Sport kort Handboog- schieten Spandoek LEOS verlengt contract met Van Garderen Beslissingen 'Hockey, jouw sport?' DONDERDAG 3 MEI 1990 11 USDEN - De kaarten in de hoofdklasse zijn geschud. Roda'46 eft het in Scherpzenzeel niet kunnen redden. Het verloor osloos met 3-1 van Scherpenzeel, dat daarmee promotie naar vierde klasse KNVB veilig stelde. Na vorig seizoen te zijn degradeerd, is het nu dus weer terug in de KNVB. Roda liep snel in de eerste helft tegen een achterstand en kon die, danks voortdurende druk, niet goedmaken. De thuisclub kon de snelverkregen voorsprong naar hartelust counteren en eed dat zeer effectief. Een stuk slechter verging het SVF uit Cothen, dat vorig izoen eveneens dergadeerde en nu verder zakt naar de rste klasse. SVF is de dupe geworden van de dadendrang van Graveland, dat zelf eveneens degradeerde. 's-Graveland gon na de winterstop aan een indrukwekkende inhaalrace bracht daardoor ploegen in verlegenheid, die zich al in iligheid waande. Rivierwijker ondervond de kracht van de neg uit 't Gooi en zegevierde op de slotdag uiterst moeizaam >t5-4. Voor 's-Graveland was dat niet genoeg omdat DEV met ij Nederhorst won en zich daarmee in veiligheid bracht. T verloor thuis met 0-3 van De Meern en werd daarmee het nd van de rekening. flet mooie weer had veel men- inaar het veld van Scherpenzeel bracht voor het beladen duel sen de plaatselijke voetbalver- ging en Roda'46. Beide elftallen akten nog kans op promotie ii de vierde klasse KNVB. Voor Leusdenaren lag het veel moei er, want zij moesten winnen om beslissingswedstrijd met het- fde Scherpenzeel af te dwingen, zouden dan wel afhankelijk zijn Freest van de verrichtingen van lerwijkers. werd geen hoogstaande dstrijd, maar de belangen wa- voor beide teams dan ook lot. Er werd voorzichtig ge reld, bang om fouten te maken het tempo lag dan ook niet hoog. la een aftastend begin trok de Esclub het initiatief naar zich toe. defensie onder leiding van laat- Erik van de Vis hield ech- goed stand. Na een minuut of wist Roda zich van druk te ont stelen en zette het een geslaag- aanval op. Het resulteerde in doeltrap voor Scherpenzeel. trap werd de bal ver naar voren geschoten, waar het hart van defensie van de club uit Leusden weifelend optrad. De bal werd niet onderschept. De Scherpenzeelse spits Harold Teske kon de bal aan nemen en passeerde Hans van Bekkum, die twijfelde tussen uitlo pen of blijven staan, met een schit terende lob. Bob Schoordijk was belast met het uitschakelen van de gevaarlijke spits van Scherpenzeel. Harrie Oussoren, normaliter voorstopper, verhuisde naar de linksachter plaats. Schoordijk beleefde een moeilijke middag, ook al omdat hij Teske vaak teveel ruimte gaf. Na de onverwachte openings treffer zocht Roda direct de aanval en was Edwin Boog dicht bij de gelijkmaker. Zijn poging verdween echter over het Scherpenzeelse doel. Daarna volgde een periode waarin slecht geplaatst werd en er even iets van wanhoop was te be speuren. Maar onder leiding van uitblinkers Boog en Evert van den Berg kwamen de Leusdenaren te rug in de wedstrijd. De twee namen met aanvoerder Meindert Vlugt het Peter Knijf (links) en Remco Bosman (12) staan klaar om een aanvaller van Scherpenzeel de doorgang te beletten. voortouw om de thuisclub verder onder druk te zetten. Linksbuiten Henk Stnjbos kwam hierdoor wat meer in de wedstrijd en leverde een aantal strakke voor zetten af. John Jansen kopte de bal éénmaal terug op Van den Berg, maar die kreeg zijn voet niet goed onder de bal en knalde hoog over. Jansen kopte een andere voorzet van Strijbos naast het doel. BOTSING Jansen kreeg bijzonder weinig ruimte van zijn tegenstander. Maar door toedoen van diezelfde speler kreeg hij wel een boeking. De Leusdenaar ging achter een diep tepass aan, die door de keeper werd onderschept. Hij kreeg van achteren een duw, waardoor hij tegen de keeper opbotste. De scheidsrechter vond het nodig Jan sen daarvoor een boeking te ge ven. De Leusdenaren voerden in het laatste kwartier de druk nog ver der op. De thuisclub liet zich gewil lig terugzakken en loerde op de counter. De verdediging van Roda hield de zaak goed dicht. Voorin kreeg het een aantal hoekschop pen, die met voldoende resultaat opleverden. Bij Roda was Edwin Boog de grote animator, die regelmatig zijn tegenstanders op het verkeerde been zette. Bij één van deze acties werd hij onderuitgehaald, hetgeen een boeking opleverde voor Scherpenzeel Uit deze vnje trap, genomen door Boog, knalde Rem co Bosmam de bal hoog over. Dat was meteen het laatste wapenfeit van de eerste helft. Na rust werd Vlugt al na vijf mi nuten met een blessure vervangen door Henk Weishaupt. Deze was opnieuw buiten de ploeg gelaten. Hij nam meteen zijn plaats als cen trale middenvelder in. Zijn eerste vnje trap werd door Boog bij de tweede paal vallend naast gekopt. De strijd werd in het veld wat grimmiger en de scheidsrechter moest regelmatig het spel stilleg gen voor overtredingen. De spe lers van Roda waren daar niet altijd even gelukkig mee. Ook het feit dat de thuisclub aan tijdrekken deed, wekte ïmtatie op bij Roda. De scheidsrechter telde zowel voor als na rust ruim vijf minuten extra tijd bij. De elf van trainer Cor Smink pro beerden met man en macht iets aan de 1-0 achterstand te doen, maar moest oppassen voor de razend snelle uitvallen van Scherpenzeel. In de achttiende minuut was het opnieuw Teske die fraai scoorde. Hij werd, met zijn rug naar het doel, bij de tweede paal aangespeeld. Hij haalde de bal achterover, over Schoordijk heen, en scoorde via het lichaam van Van Bekkum. Te gen zoveel techniek was geen kruid gewassen. GEEN KRACHT De 2-0 achterstand was voor Smink het sein alles of niets te gaan spelen. Daarmee was hij dit sei zoen al een aantal malen succesvol geweest. Hij wisselde laatste man Van de Vis voor aanvaller Frans van den Berg. De bezoekers kregen nog wel een aantal kansen, maar de overtui ging ontbrak- De beste kans was voor rechtsachter Peter Knijf, die een bal goed onderschepte en door Jansen koppend werd be diend. Op het schot van Knijf had de Scherpenzeelse keeper een schitterende redding in petto. Invaller Frans van den Berg kreeg in het laatste deel van de wedstrijd nog een tweetal moge lijkheden. Hij kopte een voorzet van Weishaupt m vrije positie over het doel en hij maaide over de bal heen toen Jansen de bal keurig te ruglegde. Aan de andere kant bleef spits Teske van Scherpenzeel levensge vaarlijk. Bij één van de uitvallen schoot hij van dichtbij tegen de arm aan van Schoordijk, waarna Van Bekkum de bal kon oprapen. Bij een volgende uitval kon Knijf nog ternauwernood zijn voet er tussen krijgen. Evert van den Berg was ook nog een keer goed mee teruggekomen om de thuisclub bij de zoveelste uitval van een derde doelpunt af te houden. In de blessuretijd, toen Scher penzeel al in gedachten met de bloemen stond, scoorde John Jan sen zijn zeventiende treffer van dit seizoen en bracht daarmee de eindstand op 3-1. Trainer Smink was na afloop zeer teleugesteld, maar wist ook maar de zwakke punten lagen: „Er zat gewoon niet meer in vandaag en we hebben verdiend verloren. We hadden er allemaal heel veel zm en als je verliest lijkt of er maar een paar werken. We hebben gewoon als elftal verloren." Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Peter Knijf, Erik van de Vis (65. Frans van den Berg), Har rie Oussoren, Bob Schoordijk, Remco Bosman, Meindert Vlugt (50. Henk Weishaupt), Evert van den Berg, Edwin Boog, John Jan sen en Henk Strijbos. LEUSDEN - De commissie SSD Leusden organiseert een sportinformatieavond over het onderwerp Handboog- schieten. Deze nog vrij onbe kende sport staat deze avond in het middelpunt van de be langstelling. De cie. Stimule ring Sport Deelname heeft ïoor deze avond de hand- boogschietver. Centauer uit Amersfoort bereid gevonden de organisatie voor deze avond op zich te nemen. De avond bestaat uit twee de len: allereerst een inleidend informatief praatje over de sport als zodanig. Achtergron den worden nader toegelicht en vragen worden beant woord. Daarna volgt een shrtqe praktijk. In sportzaal Groenhouten staan daarvoor de benodigde attributen op gesteld waarmee de bezoe kers van deze avond zelf aan de slag kunnen onder des kundige begeleiding van er- jeren schutters. jielangstellenden zijn van welkom op dinsdag 15 mei de vergaderzaal sport- Groenhouten, De Meent, kusden. De entree is gratis. Opl De avond begint om 20.00 di Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretariaat SSD, gemeen tehuis Leusden. NEUSDEN - Tijdens de beslis sende voetbalwedstrijd tussen *herpenzeel en Roda'46 om n promotie werd een span- °ek ontrold. Daarop was de °gende tekst gekalkt: erpzenzeel promoveerd, ^nt Roda is het met weert'. 'Weert' is hoogst waar schijnlijk Scherpenzeels dia lect voor "waard'. Hoe het gesteld met het on derwijs in Scherpenzeel is niet duidelijk, maar dat "promo- veerd' met een 't' moeten wor den geschreven is duidelijk. En als met 'weert' inderdaad 'waard' bedoeld wordt en niet dat plaatsje in Limburg, zal dat eveneens met een 'd' moeten worden geschreven Deze spelfouten hebben natuurlijk geen invloed op de uiteindelijk promotie van Scherpenzeel; het blijft ge woon gepromoveerd (met een 'd'). LEUSDEN - Het trainersduo Evert van Garderen en Gemt Harmsen zal ook volgend sei zoen het eerste vrouwenteam van de volleybalvereniging Leos blijven begeleiden. Ja, wij blijven," zegt Van Gar deren, „wij hebben van het bestuur de verzekering ge kregen dat wij meer trainings faciliteiten zullen krijgen. Er is een aantal spelers dat stopt, maar we zijn bezig met ver vangers. Namen kan ik nog niet noemen. Ik kijk verlan gend en met spanning uit naar het nieuwe seizoen." Van Garderen en Harmsen kwamen dit seizoen als opvol gers van Van Woensel en Ter Schegget. Zij bereikten met Leos dit seizoen een vierde plaats, nadat de strijd om de bovenste twee plaatsen net iets te hoog gegrepen bleek te zijn. In het laatste seizoen met Van Woensel kon Leos in de laatste wedstrijd het ver blijf in de tweede divisie vei lig stellen. Daar waren de Leusdenaren een seizoen eer der in terecht gekomen. LEUSDEN Eindelijk was er dan weer eens een autocross in Leusden. Aan de Asschatterweg was een baan uitgezet waar heel veel publiek uit de wijde omgeving op afkwam. Het mooie weer zorgde er voor dat veel mensen konden genieten van het botsen, wat autocross zo leuk maakt. Zowel op de baan als langs de baan waren enthousiaste mensen aanwezig, die er een gezellige middag van maakten. Net over het Valleikanaal stond langs de Asschatterweg een ijsco jongen, die met het mooie weer veel ijs verkocht. Daar begon het geluid van de speaker van de cross door te dringen. Van enige motor geronk was nog geen sprake. Vlak naast de eerste boerdenj aan de linkerkant was de ingang en was emge geluid van auto's hoor baar. Ondanks de oproep van de Oranje ver emgmg van Leusden om zoveel mogelijk op de fiets te ko men, stond het parkeerterrein vol met auto's. Maar de fietsers hadden zich ook niet onbetuigd gelaten, getuige de honderden fietsen. Waarschijnlijk hadden de organisatoren geen re kening gehouden met zoveel fiet sen, want het was moeilijk om nog een plaatsje voor je fiets te vinden. Bij de entree bleek dat er tien gulden moest worden betaald om het crossterrein op te mogen. In de krant had gestaan dat alleen voor het parkeren van een auto een gul den moest worden betaald. Dat was dus een beetje een domper, vooral als je maar een tientje had meegekregen om iets te drinken te kopen. Maar voor het tientje kreeg men ook iets te zien. Onder een stralende hemel reden de ver schillende plaatselijke coureurs hun rondjes. De baan was vrij kort en gelegen in een soort vierkant. Men kon langs het hele parcours de gehele baan overzien, zodat men de wed strijden goed kon volgen. Bij de start schoten meestal een zes- of zevental auto's weg en in de eerste bocht ging dan de voorste auto meestal dwars op de baan staan: geslipt. De achtervolgers lie pen zich dan veelal vast op deze auto. Een trage starter wist om de berg blik heen te rijden en de race te winnen. Voor het publiek waren deze si tuaties natuurlijk om te smullen. Want ze kwamen toch om auto's tegen elkaar op te zien botsen; liefst nog een keer over de kop, maar dat was niet echt noodzake lijk. Als het doffe geluid van blik dat tegen elkaar botst opklonk, ging er een gejuich op bij de vele toe schouwers. Vooral in de eerste bocht was het regelmatig raak. Maar wat is er ook mooier om te zien dat auto's elkaar de berm induwen. Op de gewone weg mag dat met en zie je dat liever ook met gebeuren, maar je denkt het wel eens bij jezelf: "wat zou ik dat graag een keer doen". Langs de kant was het een ge zellige boel, waarbij het stof met veel bier werd weggespoeld. De veelal jonge deelnemers de den hun best om in de baan te blijven of met vast te raken in het mulle zand. Natuurlijk was het ook zaak om de auto zo heel mogelijk te hooden om ook met een volgende manche mee te kunnen rijden. Langs stonden vrienden en fami lieleden de verrichtingen te bekij ken en een geslaagd rondje of een pirouette was al aanleiding voor een applaus. De auto's varieerden van Audi's tot BMW. Er deed zelfs een VW- busje mee, maar die had nogal wat moeite om de bocht door te komen. Ook een DAF reed zeer verdien stelijk mee. Hoe ziet zo'n crossauto eruit? Een tweedehands auto, die met meer op de weg mag, is zoveel mogelijk uitgekleed. De meeste losse on derdelen zijn er afgesloopt. Geen ruitewissers, vaak ook geen ruiten meer, geen spiegels. Alleen een stoel voor de bestuurder. Mis schien een wat zwaardere motor om de wagen door het zand te trek ken. De meeste wagens kwamen van de sloop en waren na afloop helemaal rijp voor de sloop. Slope rij Mastenbroek uit Leusden deed goede zaken, want verscheidene crossauto's kwamen daar vandaan. Terwijl de coureurs op de baan alles deden wat op de weg niet mag, aten de politie-agenten op hun een gemake een broodje. Ge lukkig hoefde zij niet handelend op te treden. Langs de baan waren verschil lende EHBO-mensen aanwezig en op het middenterrein was brand weer aanwezig om eventuele brandjes te blussen. Essentieel voor de wedstrijden waren de tractoren, die na iedere manche de gestrandde auto's van de baan moesten halen. Zonder deze tracto ren zou de baan binnen de kortste keren vol hebben gestaan met ge- strandde auto's. Want de meest jonge njders moesten hun enthousiasme nog al eens bekopen met een botsing of raakte vast m het mulle zand. Lek ker de bocht uit slippen was ook een graag beproefde actie. Gelukkig waren de meeste njders zo verstandig om een valhelm te dragen. Opvallend waren de vele deel nemers uit Achterveld, maar daar zijn de gemotoriseerde sporten toch al zeer in trek; denk maar aan de jaarlijkse trekkertrekwedstrij- den. Aan het Valleikanaal zaten de vissers in alle rust te genieten van de stilte en klonk alleen in de verte de muziek die bij de hockeyvelden vandaan kwam. Daar hield de hoc- keyvereniging een familietoemooi. Zo omstaan er files. In de hoofdklasse zondag zijn de beslissingen gevallen: De Meern is kampioen gewor den, Scherpenzeel promo veert als tweede. De degra danten zijn SVF en 's-Grave land. Als debutant in de hoofd klasse heeft Roda'46 een op vallende rol gespeeld. Het heeft eigenlijk vanaf het begin aan de top meegedraaid. De vier verliespunten tegen DEV (0-0), De Meern (1-1) en 's-Gra veland (1-0) in maart van dit jaar hebben het team van trai ner Cor Smink uiteindelijk de das omgedaan om door te sto men naar de KNVB. Srrunk was de opvolger van Ruud Maas, die Roda naar de hoofdklasse begeleidde. Het doel dat hij zich had gesteld, in de middenmoot meedraaien, is ruimschoots gehaald. Roda begon de competitie wat moeizaam, maar haalde toch vijf punten uit drie wed strijden. Waarbij m de eerste twee wedstrijden wel een achterstand moest worden weggewerkt. Roda speelde toen nog Bert Staubach, Coen van Dijk en Frans van den Berg in de gelederen. Staubach ver dween toen Erik van de Vis als laatste man werd binnenge haald en Meindert Vlugt naar het middenveld verhuisde. Coen van Dijk gaf er na on enigheid over het te spelen systeem de brui aan. Na de winterstop speelde Roda met twee spitsen: John Jansen en Henk Strijbos. Strijbos ver drong Van den Berg naar het tweede. Henk Weishaupt keerde na de winterstop terug in het elftal, maar moest de laaste wedstrijden toch genoe gen nemen met een plaats op de reservebank. Met zijn inval beurten drukte hij echter wel vaak een stempel op de wed strijd. Topscorer werd natuurlijk opnieuw John Jansen met 17 doelpunten, waarvan twee uit een strafschop. Hij maakte te gen DWSV vijf doelpunten (0-5 overwinning). Frans van de Berg werd met vijf doelpunten tweede, terwijl Edwin Boog en Remco Bosman een gedeelde derde plaats haalden met ie der drie doelpunten. Coen van Dijk en Evert van den Berg scoorden ieder twee maal. Verder troffen Meindert Vlugt (strafschop), Henk Strijbos, Bob Schoordijk en Perry Wen- del één maal doel. Wendel scoorde als invaller al na der tig seconden tegen SVF. Twee doelpunten werden in eigen doel geschoten. Keepers Hans van Bekkum en Marco Oussoren moesten in totaal 33 maal de gang naar het net maken. De grootste overwinning be haalde Roda in Utrecht; een 2-6 overwinning op Celeritudo. In de laatste wedstrijd werden de Leusdenaren gepasseerd door Rivierwijkers, dat met 5-4 van 's-Graveland won. LEUSDEN - De Mixed Hoc key Club Leusden biedt kin deren van de lagere school, die voor 1 augustus 1984 zijn geboren, een kennismakmgs- pakket hockey aan. Het pak ket bestaat uit vier trainingen, uit een stick en een bal. Wordt het kind lid dan volgt nog eens 25 gulden korting op het lidmaatschap. Op de woensdagen 9. 16, 23 en 30 mei kan en tussen 16.00 en 17.00 uur de kinderen de hoc- keysport laten proberen. Aanstaande zaterdag 5 mei zal de hockeyclub met een stand op de braderie staan. Daar kan men meer informatie ver krijgen Dan kan ook telefo nisch bij L. Haket tel. 03498- 3683.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11