Bruidje, elfje en deftige dame samen in de optocht ipion-optocht door lengte bijna stille omgang Parkeerschade Nieuws uit de verenigingen ws uit de verenigingen j LEUSDEN - Een Leusdenaax vond zijn auto, die geparkeerd stond bij een sportzaal in de wijk Groenhouten, beschadigd terug. De auto werd kennelijk geraakt door een ander voertuig. Het on- Winkeldiefstal LEUSDEN - Bij de doe-het-zelfzaak Karwei werd woensdagmiddag een vrouw betrapt op het stelen van van een stuk gereedschap ter waarde van 79,-. Toen zij de win kel wilde verlaten, ging het alarm af. Het personeel hield haar tegen en waarschuwde de politie. Zij werd meegenomen naar het bu reau voor verhoor. Tegen het einde van de middag kon zij naar huis. Prmcenhof LEUSDEN - Sinds kort is de vierde druk van het boekje 'Lente-zomer in het park Pnncenhof gereed. Het boekje, uitgegeven door de werk groep Milieu-educatie van het Co mité Milieuzorg Leusden en de af deling Plantsoenen van de dienst gemeentewerken, beschrijft de planten, bomen en struiken die de wandelaar in het park Princenhof m voornoemde jaargetijden kan aantreffen. De afgelopen winter is gewerkt aan een gewijzigde druk, omdat er in het park het één en ander is veranderd. Bomen werden ge rooid, plantensoorten verdwenen en maakten plaats voor anderen, die zich er spontaan vestigden. Bij zondere nieuwkomers zijn de breedbladige Wespenorchis, een orchidee, en de Veldlathyrus. De Watergentiaan is bijvoorbeeld uit het park verdwenen. De boekjes over het park Prin cenhof zijn gratis verkrijgbaar bij de bibliotheek in Leusden-Cen- trum, op het gemeentehuis bij de afdeling Voorlichting en op het kantoor van de Leusder Krant, As- schatterweg 19. Scholen kunnen zich wenden tot mevrouw N. van der Veen, Tarweland 6. Oud papieractie DWS ACHTERVELD - De Achterveldse muziekvereniging DWS houdt za terdag 12 mei een oud papieractie. Daartoe staat die dag een container opgesteld op het Groot Achter veldplein. Degenen die oud papier hebben, kunnen dat daar kwijt. Mensen die niet in staat zijn het oud papier zelf te komen brengen, kun nen dat vrijdag voor 19.00 uur mel den bij E. Tolboom, telefoon 03425-1833. Inwoners van Stouten- burg kunnen het oud papier bren gen bij W. Wouters, Hessenweg 95 in Stoutenburg. Franse avond LEUSDEN - De afdeling Leusden van de katholieke plattelandsvrou wenorganisatie (KPO) houdt sluit dinsdag 8 mei het seizoen af met een Franse avond. Stokbrood, wijn en kaas zullen niet ontbreken. Deelnemers betalen vijf gulden entree. De avond wordt gehouden in De Kom aan de Hamersveldse- weg en begint om 20.00 uur. geval moet zaterdag hebben plaatsgevonden. Op de Spinnerij staken onbe kenden in de nacht van zaterdag op zondag een autoband stuk. Twee auto's raakten op Konin ginnedag beschadigd bij een aan rijding op de Kromhoutplaats. Een bestuurder raakte met zijn voertuig een andere auto, toen hij de parkeerplaats wilde verlaten. Dagje uit ACHTERVELD - De afdeling Ach terveld van de Katholieke platte- landsvrouwenorganisatie (KPO) gaat dinsdag 15 mei een dagje uit. Het reisdoel is de kasteeltuin in Arcen. Er zijn nog plaatsen be schikbaar. belangstellenden (ook niet-leden) kunnen tegen betaling van 62,- mee. Opgeven en betalen voor 8 mei bij Bep Voskuilen, Ko ningin Julianaweg 28. Voor meer informatie kunnen geïnteresseer den bellen met J. Steenbeek, tele foon: 03425-1261. Burgemeester Parus zal woens dag 9 mei ten overstaan van leden van de KPO Achterveld iets vertel len over zijn functie. De belang stellenden zullen die ochtend om 8.30 uur per fiets vertrekken vanaf de Koningin Julianaweg 28 in Ach terveld. Gebroken gebit LEUSDEN - Een gebroken kunstge bit was het resultaat van een wan deling met de hond. Een vtouw liet haar hond uit en wilde oversteken bij de verkeerslichten achter De Korf op de Burgemeester van de Postlaan. Aan de andere kant van de weg zag haar hond een soortge noot. In zijn enthousiasme vergat het beest zijn bazin en trok haar het zebrapad over. Zij kwam daarbij te val. Avondvierdaagse ACHTERVELD - De Achterveldse avondvierdaagse wordt dit jaar ge houden op 28, 29, 30 en 31 mei. De inschrijving start woensdag 23 mei. Belangstellenden kunnen zich die avond in de Regenboogschool aan de Jan van Arkelweg tussen 19.30 uur en 21.00 uur opgeven voor deelname. Op maandag 28 mei is er tussen 18.00 uur en 18.30 uur gelegenheid in te schrijven voor deelname en wel bij het startpunt van de vierdaagse in De Moespot aan de Jan van Arkelweg. Volgens de commissie Avondvierdaagse Achterved, de organisator van het evenement, is het tijdens de vier daagse ook mogelijk slechts één of enkele tochten mee te lopen. Ledenvergadering CDA LEUSDEN/ACHTERVELD - De af- deling Leusden/Achterveld van het CDA houdt donderdag 3 mei de algemene ledenvergadering. Tij dens de vergadering zal afscheid genomen worden van de raadsle den Marius Boersen, Henk Ossen drijver en Gijs van Woudenberg. Ook afdelingsvoorzitter Dick Tig- chelaar legt zijn functie neer. Na het officiële gedeelte zal het CDA verkiezingsprogramma van provinciale staten worden behan deld. De statenleden Wortman, Zwaanenburg en Heijmans zullen de vergadering met hun aanwezig heid opluisteren. Deze chauffeur doet de naam van zijn auto eer aan. voorzien had van een passend pakje. Haar zonen liepen daardoor als gevangenisboeven gekleed met bijpassend zeer kort stekeltjes kapsel. „De tondeuze even extra op drie gezet." Het politieke aspect ontbrak zelfs in de lampionnenoptocht niet. Op een meegevoerd spandoek stond de intrigerende tekst; „Geen huizen m Zuid. Ons lam wil er uit!" Bij navraag bleek het de bedoeling geweest te zijn om in de bolderkar een heus lam mee te voeren. Maar het lam wou niet blijven zitten dus zaten er kinderen voor m de plaats. Het muziekkorps begon rustig aan met gevoel voor mededogen. Eerst werd het 'Lang zal ze leven' gespeeld in een straat waarin een jarige woonde, daarna speelde slechts de trom, omdat in de buurt iemand overleden was. Pas daarna ging in het een fris tempo vooruit. Volgens ervaren lampionlopers was het tempo in vergelijking tot vorige jaren enigszins aangepast. De peuters hoefden niet meer voorgesleurd te worden. Ze moes ten wel blijven doorstappen. Wat niet meevalt in een berenpak met lampion. In Leusden-Zuid leek een zonnige middag. Koekhappen hoort bij koninginnedag. 'f - Ruim honderd vijftig kinderen, met allemaal één ouder, liepen mee met de lampionnenoptocht in Honderddertig verklede kinderen hadden zich De niet-verklede kinderen waren ver in de overigens deden dit jaar veel meer kinderen mee afgelopen jaren. Met als gevolg dat de lampionnen die startpunt verkocht werden, binnen de kortste keren jtverkocht. Wie geen lampion meer kon krijgen moest het met een vlaggetje doen. Bovendien werd de stoet heel erg lang. Zo lang dat wie achteraan liep, het muziekkorps vooraan nog nauwelijks kon horen. Achteraan was het daardoor meer een stille omgang. Het muziekkorps liep op de maat. De kinde ren die meeliepen, waren minder maatgevoelig en hadden kortere beentjes. Ze hadden vaak moeite het tempo bij te houden, maar dat kon het plezier niet drukken. te zien dat het kaarsje nog brandt. Tenminste...als de lampion het tot dan gehouden heeft. Het blijft span nend om met vuur rond te lopen, maar het sprookjesachtige is er een beetje af. Des te meer aan dacht voor de kleding. Een stoet bruidjes, elfen, kabouters, india nen, bad'boys'. muizen, katten, ruimtevaarders, clowns, deftige dames en pink-panther die door de schmink bijna meer licht gaf als de lampions. Het kind in de man lijkt nooit te sterven, hier en daar deed een va der mee met behulp van een pas send hoofddeksel. Wie meer dan twee kinderen had, kon voor een groeps-aankleding kiezen. Zoals de groep Langeveld, waarbij moe der de maandelijkse scheerbeurt In verband met de her- de Tweede Wereld je bibliotheken in Leus- dagavond 4 mei en za- gesloten. In plaats van Jd is de bibliotheek in antrum donderdag- tfend. fcd met een tentoonstel- Bl-o-theek Hamertje Tik 'ot en met 15 mei ge- De paters Salesianen «sco houden Pinksterza- wu. een 'WUlibrord- °P het terrein aan de Toor de jeugd, die in pa- ^ef zijn. Het gaat onder misdienaars, akolieten, kmderkoren en bezor- ^ochiebladen. De dag ^creatief karakter. Meer 3 &jn verkrijgbaar bij krom, telefoon: 943544. tod licht Op de kruising van de ®aan met de Noorderin- "oensdagmiddag een e{ser aangereden door tost die door het rode jongen moest met "^dingen naar het zie den gebracht. Na be- hij naar huis. Snel gepakt STOUTENBURG - Nog voordat de bewoners van een woning aan de Hessenweg in Stoutenburg wisten dat er in hun huis was ingebroken, konden de daders al opgepakt worden. Zij hadden hun woning om 7.45 uur verlaten. Toen zij om 17.00 uur terugkwamen, kregen zij te ho ren dat er in hun huis was ingebro ken. De politie had in Zeist een auto zien staan met geluid- en compu terapparatuur van de Stoutenburg- se familie. Een van de dieven kon worden opgepakt, de andere is nog voortvluchtig. Snelheidscontroles LEUSDEN/STOUTENBURG - In Stoutenburg werd buiten de be bouwde kom op de Hessenweg woensdagavond een snelheids controle gehouden. Op dat punt is een snelheid van 80 kilometer per uur toegestaan. De politie deelde bekeuringen uit aan 15 automobi listen die harder dan 95 kilometer per uur reden. De hoogst gemeten snelheid was 115 kilometer per uur. Er werd ook op de Noorderin slag gecontroleerd. Daar kregen 33 automobilisten een bekeuring die harder reden dan 65 kilometer per uur. Toegestaan is 50 kilome ter. De hoogst gemeten snelheid was 82 kilometer. Lidia zwaaide naar zieke Ronald die vanachter zijn raam, de stoet bekeek. Precies om negen uur kwam de kop van de stoet bij het beginpunt aan. Om tien over negen was niets meer te zien van de grote gezellige drukte, die ruim een uur geduurd had. En Leusden-Zuid, de buurt viel terug in de normale, da gelijkse rust. Twee pandabeertjes lopen voorop bij de lampionnenoptocht in Leusden-Zuid. onoren Sportfolder LEUSDEN - De commissie Stimule ring Sportdeelname, een commis sie die zich bezighoudt met het op zetten van activiteiten voor de re creatiesporter, heeft een foldf sa mengesteld, waarin een O' ^cht wordt gegeven van de aCv iteiten voor het komende jaar. Nieuw zijn onder meer het midgetgolfen bij zwembad Octopus, tennis bij LTV De Eemelaar in Achterveld en fit ness op de zaterdag bij Sportschool 2000. De folder is vanaf 4 mei op het gemeentehuis verkrijgbaar bij de afdeling Voorlichting. Op 5 mei is de commissie SSD vertegenwoor digd met een stand op de braderie. Ook daar is de folder beschikbaar. Oud papieractie LHV LEUSDEN - De Leusder handbal vereniging (LHV) houdt in het weekeinde van 4 en 5 mei een oud papieractie. Daartoe zal op vrijdag en zaterdag een container staan opgesteld op de parkeerplaats voor het Burgemeester Buining- park. De container is bemand op vrijdagavond (4 mei) van 18.30 uur tot 19.30 uur. Op zaterdag kunnen mensen die oud papier kwijt willen terecht van 10.00 uur tot 11.00 uur en van 14.30 uur tot 16.00 uur. Degenen die niet in staat zijn zelf te komen, kunnen bellen met: Mar- ga Coens, telefoon: 943727. geen straat overgeslagen te wor den. Hetgeen memgeen de ver zuchting deed slaken nooit gewe ten te hebben dat Leusden-Zuid zoveel straten telt. In de Wilhelminastraat gingen de eerste peuters op de nek, in de Van Boetzelaerlaan (ongeveer hal verwege) haakten de eersten af. Zover vaders de taak nog niet had den overgedragen aan moeders, om zelf voor publiek te gaan spe len. Voor het overgrote deel van de kinderen tot een jaar of acht bleef het ongewone genoeg energie ge ven. „Mogen we wel midden op de weg lopen?!" „Komen er nu geen auto's aan!", verdrong het „Zijn we er bijna?" De afdeling Leusden Kruis zal op dinsdag 8 bloeddonoren in het zon en, die 25 respectievelijk loed gegeven hebben. De nsten worden gehouden [rakhorst en beginnen om eenkomst De afdeling Leusden- an de Nederlandse Vrouwenbond (NCVB) indag 7 mei een bijeen- raai het thema 'Milieu' ral staan. Mevrouw C.C. en-van Alkemade zal het eiden. De avond wordt het gereformeerd entium aan de Burge de Beaufortweg 18. Be rden zijn van harte wel- YB maakt donderdag 17 reisje naar Dordrécht, boottocht door de Bies- een bezoek aan Avifauna gamma staan. De kosten bs bedragen 33,-. Be tden (ook niet-leden) zijn welkom. Voor meer in namen geïnteresseerden tt 948092 of 945372. Op het schoolplein van de basis school de Loysderhoek was het vlak voor het vertrek om acht uur, een drukte van belang. Een beer kreeg op het laatste moment nog een bruine neus. Een ervaren moe der toverde een rol plakband uit haar zak waarmee de lampion op vitale punten werd verstevigd. Een vader hield zijn sigaret brandend om links en recht kaarsjes in de lampionnen aan te steken; „Recht houden, met zwaaien en vooral ver voor je buik houden." Het mvoeren van de zomertijd heeft desastreuze gevolgen voor lampion-optochten. Pas bij aan komst om negen uur is een beetje 'Zandvoort'm Leusden-Zuid. Deze coureur deed mee aan de zeepkistenra ce.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 15