Achterveld gaat met plezier uit de bol I i* hron t Jubilerend feestcomité kijkt terug op geslaagd weekend 1 DONDERDAG 3 MEI 1990 Voor de kinderen was er een clown naar Achterveld gekomen. Meeswingen en meedeinen met de Havenzangers. In het achterste gedeelte de tafels waaraan het wat meer 'bedaagde' deel van de bevolking zitting kan nemen, vooraan de dansvloer en tenslotte een flink podium. Wan neer daarbij 'de Havenzangers' worden uitgenodigd dan is de hele tent ver voor het optreden bar stensvol als is stampvol, gezien het geproduceerde geluid, een betere omschrijving. Lang voor de mu ziek begon, zat de stemming er al in. We gaan naar Rome toe', 'We are de champions' en Olé, olé, olé'. Ondanks de ruime parkeergele genheid op de wei rond de tent en de vele Achtervelders die met de benenwagen waren gekomen, was er tot in de verre omtrek van het feestgedruis geen parkeerplekje meer te vinden. Ruim twaalfhonderd mensen werden toegelaten. Duizend kaar ten waren verkocht in de voorver koop. Niemand werd de toegang gewei gerd. Iedereen ontving het stempel waarmee in- en uitgelopen kon worden en kocht vrijwillig kaarten voor de tradionele pauze-loterij. De hoofdprijs bestond uit een rondvlucht boven Achterveld voor drie personen ('Waarschijnlijk met een helicopter, die kunnen op de plaats rust ronddraaien', aldus het commentaar van iemand die geen loten kocht). De geluidsinstallatie stond op volle kracht. De sfeer van de avond werd bepaald door de meezingers. Tot half tien was een gesprek nog te voeren. Daar werd druk ge bruik van gemaakt aan de lange tafels waar zich groepjes buren of kennissen formeerden waar me mand uit het dorp van werd uitge sloten. Langzaam maar zeker ver anderde de gemiddelde leeftijd van het publiek. Het jonge volk komt wat later maar in grote getale. Zij sloegen de koffiehoek over, waarmee de ouderen overigens ook klaar waren. De temperatuur steeg, de tent liep vol. Het nieuwe publiek was nog slechts bij uitzon dering gekleed voor een avondje uit. Het stortte zich onmiddellijk in de drukte vooraan in de tent ter afwachting van het optreden van 'de Havenzangers." Tegen negen uur werd voor de eerste maal het 'Oh laat ons gauw beginnen' aangeheven, spoedig gevolgd door het Achterveldse lij- flied „Kom laat ons gaan bezuipen in Achterveld." De ongeveer duizend jongeren waren carnaval nog niet vergeten, zagen uit naar het Wereldkam pioenschap voetbal en oefende tussendoor m het optuigen van de stemming. Toen om negen uur voor het eerst de spotlights aangingen en de Havenzangers langzaam uit een flinke dot rook (de enige van die avond) te voorschijn kwamen, hoefde het feest niet meer gemaakt te worden. Het kon ook niet meer kapot. Zelfs met toen halverwege het eerste lied een stroomstoornis op trad die verder optreden het eerst volgende uur onmogelijk maakte. De spanning achter het toneel scherm steeg. Een extra aggregaat werd aangesleept om het noodza kelijke voltage te halen. Men bleef steken bij 190 Volt. Geen van de speakers kon worden uitgescha keld daar het hele programma computer gestuurd was. Uitein delijk bleek het op een andere ma nier aansluiten van een paar boxen de oplossing en kon men met de zelfde voorzieningen als waarmee men begon het programma begin nen. De organisatoren van het feest weekend hechten er aan te verkla ren dat de str oomperikelen niet hun schuld waren. Alsof het pu bhek met de schuldvraag zou zit ten. Geen moment zakte de stem ming. Na de voetbalschlagers, volgden de carnavalshits en daarna bleven er nog genoeg meezingers over om zonder orkest te zingen, te stampen en te hossen. Zodra het orkest begon waren twee maten genoeg om het pubhek eindelijk allemaal hetzelfde hed te laten ho ren en zingen. Hetgeen onmiddellijk polonai ses, zwaaiende aanstekers of tillen op de schouders tot gevolg had. Vanaf een uur of tien ging de show goed van start. De Havenzangers gingen wat langer door dan ge pland en iedereen was dik tevre den. Feesten kunnen ze in Achter veld. Gezien het aantal auto's en fietsen op de toevoerswegen, weet men dit tot ver in de omtrek. VEILING In de feesttent aan de Ruurd Vis serstraat speelde het hele pro gramma van de jubilerende feest commissie zich in dit weekend af. Op zaterdagavond de veiling. Het mooiste stuk dat ter veiling werd aangeboden was een antiek gou den zakhorloge. Het ging voor f 750,- weg. Opvallend was dat het zogenaamde *boeren-antiek' in te genstelling tot vonge jaren geen kopers vond. De paardenstellen, wagenwielen en gebogen dissels bleven hggen. Wel ging een stapel "Katholieke Illustraties' weg. Op maandagavond werd het feestweekend afgesloten met een Country en Western-avond. Ieder een die maar iets met de organisa tie te maken had was gekleed m spijkerbroek, cowboyhemd en eventueel vest en hoed. Waarbij opviel dat de hoofden in Achter veld groter waren dan de gemid delde cowboyhoed of dat men de betreffende hoeden alleen in kin dermaten had kunnen krijgen. Deze avond kwam langzamer op gang dan de avond met de Haven zangers. Voordat het programma begon werd aan de volleybalteams, die 's middags voor de tent gestreden hadden, de prijzen uitgereikt. De teams waren geformeerd uit vrien den, buren en kennissen en droe gen indrukwekkende namen als de Proletariërs en de Losse Handjes. De deelnemers en toeschouwers waren duidelijk te herkennen aan de rode hoofden. De zon had zijn werk op het geimproviseerde veld met verve gedaan. De eerste, tweede en derde prijs ging respectievelijk naar het team van Kees van Weege, de Losse Handjes en het team van Luteyn, terwijl de poedelprijzen gingen naar de Proletariërs, de Victores en het team van de Moespot. De prijswinnaars van de kinderop tocht waren; Willem Vrijhoef als spookrijder, Lianne van het Kloos ter als clowri en Janneke Lammers als bakker. De mooiste versierde fiets was van Robert van de Kooy, het mooi ste paar Ellen en Paul Berg en de mooiste groep Ingrid, Margreet en Fiona als het kaartspel. Op de veiling gingen de spullen voor grof geld van de hand. ACHTERVELD - Feestjes boawen kunnen ze in Achterveld aitstekend. De noodzakelijke ingrediënten worden blijkbaar moeiteloos aangerukt. Te weten; een tent van zestig meter lang en twaalf meter breed. Daarvoor en daarin strategisch opge steld de horeca. Buiten de warme en koude hap, van vis tot andere lekkernijen. Binnen eerst de koffie en verder naar voren het koelere vocht. Rommelmarkt in Achterveld. TOER Q9'9O""~| De Havenzangers waren prominent op het feest aanwezig. Het jubilerende Feestcomité neemt de felicitaties in ontvangst.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 16