SB krant 'Het enige dat overblijft, is het gebouw dicht spijkeren' Bijna miljoen gulden meer nodig voor gemeentewerf Klinkende aubade voor de Koningin Skateboardbaan komt er voor de zomer Albert Kramer voorzitter CDA Bevrijdingsbal BDU Vial teleurgesteld over weren ontwerpbureau Deze week in de Leusder Krant SERVA VOLVO KEISTAD B.V. 5 MEI GEOPEND 8.30-17.00 uur Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Greep in de kassa RESTAURANT DE MOF LEUSDEN VRIJ EN BLIJ... FIETS MEE OP 5 MEI! I MOLENAAR l CITR0ËN MITSUBISHI DIALED Ursulineweg 14 - Leusden - 033-940763 GROOTSE TUINMEUBELSHOW HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV WOENSDAG 2 MEI 1990 - 22e JAARGANG NO. 1 LTUSDEN - Een aubade zoals Gradus van den Hengel, de onlangs afgetreden voorzitter van de Oranjevereniging Leus- den, het graag ziet en hoort. De start van Koninginnedag, maandagmorgen op het plein voor het gemeentehuis Leusden. Dankzij de leerlingen van de Gereformeerde Basisschool, die allen in passende kleding waren verschenen en uitermate tekstvast de bijbehorende liederen ten gehore brachten werd het een geslaagd evenement. Bet mooie weer was er bovendien de oorzaak van dat veel onders, compleet vaak met versierde kinderen, karren, fietsen en wandelwagens, de aubade als vertrekpunt voor een feeste lijke dag hadden gekozen. Mogelijk hebben de overige feeste lijkheden meer met eigen plezier dan met de verjaardag van de Koningin te maken, het begin was in ieder geval een hulde aan ons vorstenhuis. De autoriteiten op het bordes namen de auba de, namens Koningin Beatrix, welwillend in ontvangst. Secretaris Bokkers van de Oranjevereniging Leusden: „Het is vele jaren geleden dat zo massaal gehoor is gegeven aan de oproep mee te doen aan de optocht. Het was verheugend te zien dat een hele school hieraan zelfs meedeed. Hopelijk werkt dit inspirerend voor anuere scholen om volgende keer ook mee te doen. Wij vinden de activiteiten rondom Koninginnedag bijzon der geslaagd." Burgemeester Panis (rechts) spreekt de meiugte toe vanachter het harmo- Min of meer geboeid luisterden ook deze dreumesen naar de samenzang. nie-orkest Lisiduna. LEUSDEN - „Dc ben diep teleurgesteld en boos," zegt Kees Vial naar aanleiding van het besluit van de gemeente om de vesti ging van een ontwerpbureau in 't Claeverenblad niet toe te staan. Die beslissing betekent dat Vial het voormalige cultu reel centrum niet kan verkopen aan het ontwerpbureau Touch Design. De koopovereenkomst was zo goed als rond, totdat de gemeente besliste dat de vestiging van een bedrijf met 7 werk nemers in de oudste boerderij van Leusden onaanvaardbaar is. •Als het gaat om iemand die een vrij beroep beoefent en niet meer dan een of twee werknemers mee neemt, had het wel gekund," geeft wethouder Joost de Jongh als toe lichting op zijn beslissing. ..Ik denk dat het pand dan onver koopbaar is," zegt een verbitterd klinkende Vial. Toen hij van de beslissing hoorde, is hij onmidde- Üjk uit Frankrijk gekomen, waar hij na de sluiting van het cultureel centrum is gaan wonen. „Het eni ge dat overblijft is om het gebouw niet planken dicht te timmeren. Of er moet weer iemand intrappen, die net als ik een cultureel centrum vil beginnen." Vial knapte het ge bouw voor een bedrag van 1 mil joen gulden op en organiseerde onder andere concerten en expo sities in het gebouw. -De gemeente heeft de opbouw van een cultureel centrum over ge laten aan het particuliere initiatief. Mij is toen toegezegd, dat als ik er I mee zou stoppen het mogelijk zou zijn het gebouw te verkopen aan iemand met een vrij beroep. Het blijkt nu dat daarmee het 'weten schappelijk' vrije beroep bedoeld wordt, zoals artsen en advocaten. Leusden is echter volgroeid en ik zie het met gebeuren dat er nog mensen uit die beroepsgroepen zijn, die zich hier willen vestigen. Wie heeft er nu een ruimte nodig van 220 m2," zegt hij. Vicil vindt het raar dat het ont werpbureau volgens het bestem mingsplan geen vestigingsvergun ning kan krijgen. „Ik heb soms eve nementen georganiseerd, waarbij 200 mensen kwamen. Er stonden dan 100 auto's hier in de buurt ge parkeerd. De buurt kan er met dit bedrijf alleen maar op vooruit gaan, want het veroorzaakt nauwelijks overlast." De bewoners van de Brink, waar 't Claeverenblad staat, hebben ook geen bezwaar tegen de komst van l Touch Design. „Als het blijft bij een bedrijf met 7 werknemers, is het wat ons betreft goed," zegt H. Hil- dennk, die namens de bewoners een brief geschreven heeft aan de gemeente. „Toen bekend werd dat Kees Vial het gebouw zou verkopen, kwam het geruchtencircuit op gang. Het was voor ons zaak om tijdig van ons te laten horen, voor dat er beslissingen zouden worden genomen. De komst van een hout zagerij zou voor ons bijvoorbeeld onaanvaardbaar zijn geweest," geeft Hilderink als commentaar. Wethouder Joost de Jongh rea geert laconiek op de uitspraken van Vial. „Of de bewoners wel of geen bezwaar hebben, is met het enige waar wij rekening mee moe ten houden. Het gaat om het totale belang. Het bedrijf dat zich nu in 't Claeverenblad wil vestigen, hoort op een bedrijventerrein thuis en niet in een woonomgeving. Als wij dit zouden toestaan, zouden er rare ontwikkelingen ontstaan." Te gen een onderneming als Touch Design blijft De Jongh dus nee zeg gen. Toch wil hij zich niet al te star opstellen. „Ik heb inmiddels een gesprek gehad met de heer Vial en hem gezegd dat hij zijn makelaar maar eens bij ons langs moet laten komen. We kunnen dan altijd be kijken welke oplossingen er in het kader van het bestemmingsplan mogelijk zijn." Overname van het gebouw door de gemeente om er opmeuw een cultureel centrum in te beginnen, zoals Vial suggereert, lijkt De Jongh onwaarschijnlijk. „Het zal toch moeten komen van het particulier initiatief," vindt hij. „Als er bijvoor beeld een stichting zou worden op gericht, die een dergelijk centrum zou willen beheren zou ons dat zeer welkom zijn." LEUSDEN - Er komt een skateboardbaan in Leusden. Deze zal bij aan de Bavoortseweg vlakbij het zwembad De Octopus worden aangelegd. Dat maakte burgemeester en wethouders dinsdagmiddag bekend. De gemeente hoopt dat met de aanleg van de voorziening voldoende wordt toegekomen aan de wen sen van de Leusdense jeugd. Nu zijn kinderen op verschillende plekken in Leusden met hun skateboards bezig en veroorzaken daarmee vaak overlast voor de omwonenden. De nood is ken nelijk zo hoog, dat de gemeente de baan aangelegd wil hebben voor de zomervakanties beginnen. We kunnen de jeugd nu naar de nieuwe baan sturen, als zij elders in de wijken voor overlast zorgen," zei een woordvoerder van de ge meente. Kortgeleden werd een verhoging voor het gemeentehuis ontoegankelijk gemaakt voor 'ska teboarders', die daar regelmatig gebruik van maakten. Zij veroor zaakten daarbij veel overlast voor de ambtenaren. Een groep Leusdense kinderen voert al enige tijd actie voor een eigen skateboardbaan. De ge meenteraad was nogal huiveng om daar geld voor beschikbaar te stellen, omdat zij bang was dat het om een rage gaat, waarvoor de jeugd uiteindelijk haar belangstel ling zal verliezen. In het verleden is er in het Jan Banningpark een fietscrossbaan aangelegd, die er nu vervallen bij ligt. Het was oorspronkelijk de be doeling dat op deze plek de skate boardbaan zou komen. De Sport stichting had voorgesteld om tege lijkertijd dit sportpark opnieuw in te richten. Dat kost echter volgens burgemeester en wethouders te veel geld. Een nieuwe baan en herinrichting van het park worden begroot op ƒ29.000,--. De herin richting zal nu met worden uitge voerd. De baan zal ongeveer 16.000,- kosten. LEUSDEN - Albert Kramer zal waarschijnlijk Dick Tig- chelaar opvolgen als voorzit ter van het CDA in Leusden. De 32-jarige Kramer is de belangrijkste kandidaat voor de vacante voorzittersfunc tie. De verkiezing van de nieuwe voorzitter moet tij dens de algemene ledenver gadering van het CDA, die 7anavond gehouden wordt in De Korf. Kramer, die directeur is van een medische firma, maakt sinds eind vorig jaar deel uit van het algemeen be stuur. In leeftijd is Kramer het jongste partijkader in de afdeling. Naast Dick Tigchelaar neemt ook G. Apeldoorn af scheid van het plaatselijke afdelingsbestuur van het CDA. Ophalen chemisch afval van belang pag. 3 Dokter Lantink kijkt 30 jaar terug pag. 5 Lintjes en de nieuwe raad pag. 9 Weekenddienst - 941210 - LEUSDEN - De aanleg van een vuilstortplaats bij de A 28 en de verbouwing van de gemeentewerf gaan samen 888.000,-- meer kosten dan aanvankelijk begroot was. Oorspronkelijk ging men ervan uit dat het totale project 3.250.000,-- zou gaan kosten. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt deze overschrijding veroorzaakt, omdat de milieueisen zijn verscherpt en omdat men besloten heeft een aantal gebouwen op het terrein van de gemeentewerf niet te verbouwen, maar te vervangen voor nieuwbouw. Stortplaats en gemeentewerf zijn nu nog op hetzelfde terrein aan de Hamersveldseweg. Er wordt al lan ge tijd gepraat over een nieuwe lokatie voor beide voorzieningen. Het personeel werkt al jaren onder slechte omstandigheden. Door al lerlei oorzaken kon de raad echter niet tot een beslissing komen. Die kwam in zicht, toen er besloten werd om werf en stortplaats te scheiden. Er zal nu een stortplaats komen bij de aansluiting van Leus den op de A 28. De werf blijft op de Hamersveldseweg. Aanvankelijk werd gedacht dat men kon volstaan met de verbou wing van een aantal gebouwen. Dat blijkt nu dus niet mogelijk te zijn. Onder één van de gebouwen be vinden zich gierkelders. Deze ver oorzaken nogal wat stankoverlast. Schoonmaken en dempen is in pnncipe mogelijk, maar het wordt beter geacht om het gebouw te slopen en te vervangen. Op de nieuw aan te leggen stort plaats moeten voorzieningen ko men, die duurder uitvallen, omdat de nulieueisen zijn verscherpt Voor de extra kosten is geen gele gereserveerd. Dit probleem kaï opgelost worden door de voorzie ningen in fases aan te leggen Voorgesteld wordt om met de bouw van nieuwe kantoren er schaft- en wasruimtes te wachter tot een later tijdstip, waarop we geld beschikbaar is. Met de andert voorzieningen zou dan al begonnei kunnen worden. LEUSDEN - Winkelpersoneel in een supermarkt in De Hamershof heeft een dief op heterdaad be trapt. De man deed een greep in de kassa. Alert reagerend personeel sprong de man in de nek, waarna de dief aan ded politie kon worden overgedragen. Hoeveel de man, af komstig uit Breda, had weggeno men, is niet exact bekend. Wel vlo gen, volgens een woordvoerder van de politie, de bankbiljetten bij de aanhouding in het rond. (advertenties) Zaterdagavond organiseren wij een groot met medewerking van het orkest van Siem de Keizer AMERSFOORT DEALER Amslcföamseweg 7 iel 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond. Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 X?r Tuincentrum „Eurofleur" Jffi- 6uii0j8yw 3C ui 0[}ufiucr>

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1