Leusden s Kapsalon Gironde dodenherdenking OOi YOU'RE LOOKING s O Inzamelen chemisch afval GEMEENTE ponterhuis ZIJDEBLOEMEN CLAEVERBLAD ASSURANTIËN B.V. w ONDERDAG 3 MEI 1990 LEUSDER KRANT 4 van 't Erf ^formatierubriek van de gemeente Leusden r. 25, 3 mei 1990 bevrijdingsvuur in Achterveld en Leusden Op zaterdag 5 mei zal bur gemeester Panis om 9 00 uur het bevrijdingsvuur in Achterveld ontsteken. Dit vuur wordt door estafet telopers van Wageningen, waar op 5 mei 1945 de Duitse overgave plaats vond, naar Achterveld ge bracht. Aansluitend vindt een kranslegging bij het monument .Bijna Vrij" plaats. Om 10.30 uur wordt het bevrijdingsvuur in Leus den voor De Korf ontsto ken; ook dit vuur is door estafettelopers vanuit Wa geningen gehaald. Hierna wordt een herdenkingsbij eenkomst in De Korf ge houden. zichtbaar verleden oorlogsmonumenten In de gemeente Leusden Op verzoek van het ge meentebestuur heeft me vrouw M. Vroon-Roubos een boekje geschreven over de monumenten en gebouwen in de gemeente Leusden die verbonden zijn aan de Tweede We reldoorlog. De foto's voor het boekje, dat de titel ..Zichtbaar Verleden" draagt, zijn gemaakt door de Leusdcnsc fotograaf Janus Visser Het boekje kost ƒ5.- en is verkrijg baar bij het bureau Voor lichting. Gooi afval netjes weg Wat opgewaaid papier, een plastic zak tussen het groen, frisdrankblikjes in het water, matrassen op een tuingroendepot, zwerfvuil in Leusden. Ie der jaar verzamelt de af deling gemeentewerken zo'n 1200 m3 in. De kosten voor de gemeente bedra gen ongeveer 100.000,- per jaar. Een legertje van 5 man is het hele jaar bezig met het verzamelen en afvoeren van dit zwerfvuil. Het blijkt dat de hoeveelheid vuil die zomaar op straat rond zwerft, steeds meer toeneemt. Blikjes, zakjes, plastic bekers, dozen, fles sen, kassabonnen, ma trassen, zakken met huis vuil, fietsen, het is alle maal op straat te vinden. Zwerfvuil is een overlast, het is vervuilend en het kost geld. Redenen om eens na te denken hoe we met dergelijk afval om gaan. Gebruikt u de afvalbak ken in het winkelcen trum? Brengt u alleen groenvuil naar het tuin groendepot9 Grof vuil kunt u altijd kwijt op de gemeentewerf aan de Ha- mersveldseweg. Ope ningstijden: op werkda gen van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. En elke zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Grof vuil kunt u ook laten ophalen. U moet dan wel even bel len. Voor meer informatie 033-961770. sluiting gemeentehuis In verband met de Doden herdenking is de afdeling Burgerzaken op vrijdag avond 4 mei gesloten. De wekelijkse avondop- enstellng voor paspoorten en rijbewijzen is ver plaatst naar donderdag avond 3 mei van 19.00 tot 20.00 uur. vergaderagenda Afgelopen dinsdag is de nieuwe raad geïnstalleerd. 'Tijdens die vergadering zijn mevrouw C. Ver- duin-Munnik (PvdA) en de heren drs. A. Vroon (CDA) en J. Th. de Jongh (WD) tot wethouders ge kozen. In verband met de nieuwe taakverdeling bin nen het college van burge meester en wethouders - waarover volgende week meer - wordt ook het taak veld en de benaming van enkele commissies gewij zigd. De commissie Welzijn en Huisvesting en de com missie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu zijn ver vangen door de commissie Welzijn en Onderwijs en de commissie Sociale Za ken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu. Aan de commissie Open bare Werken en Ruimte lijke Ordening zijn de be leidsterreinen Verkeer en Economische Zaken toe gevoegd. Ongewijzigd blijven de commissies Al gemene Bestuurszaken en Financiën hel monument aan de Asschatterkade ter herinnering aan de executie van vier in woners van de buurtschap Asschat op 27 april 1945 Op vrijdag 4 mei vindt weer de herdenking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog plaats In Leusden vindt dat op diverse plaatsen en tijden plaats. kranslegging bij monument ,,Byna Vry" dinsdag 8 mei, commissie Sociale Zaken, Volkshuis vesting, Emancipatie en Milieu woensdag 9 mei, commis sie Welzijn en Onderwijs donderdag 10 mei, com missie Algemene Be stuurszaken De hierboven vermelde vergaderingen worden ge houden in het gemeente huis en beginnen om 20 00 uur. De te behandelen stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlich ting. Bij het monument Bijna Vrij" aan de Jan van Arkelweg vindt op 4 mei om 10.15 uur een kranslegging plaats door leerlingen van de rooms-katholieke basisschool ,,St. Jozef'. Deze plechtigheid vindt plaats in het kader van de adoptie van het monument door de St Jo zefschool en zal worden bijge woond door onder meer burge meester Panis en 200 oud-militai ren die hebben deelgenomen aan de voedseldroppingen in mei 1945. De onderhandelingen daarover hebben destijds in Achterveld plaatsgevonden en ter herinnering daaraan is het monument Bijna Vrij" opgericht. kranslegging op Russische ereveld Op het Russische ereveld van de begraafplaats Rusthof worden om 10.30 uur de 865 Russische solda ten herdacht die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Nederland om het leven zijn gekomen. Aansluitend wordt een rondgang gemaakt langs de graven van de uit andere landen afkomstige soldaten die op Rusthof liggen begraven en worden kransen gelegd bij het monument Koednest en het monument ,,De Stenen Man" op de fusilladeplaats van het Kamp Amersfoort. kranslegging bij De Stenen Man In 1985 heeft de Montessoribasis- school ,,'t Ronde" het monument ,,De Stenen Man" geadopteerd Sindsdien leggen leerlingen van deze school ieder jaar op 4 mei een krans bij het monument. Dit jaar vindt deze plechtigheid om 13.30 uur plaats, ondermeer in aan wezigheid van de wethouder van onderwijs drs. A. Vroon. stille tocht naar Stenen Man en Rusthof Op 4 mei vertrekt om 19.00 uur de Stille Tocht vanaf het museumge bouwtje op het terrein van de poli tieschool aan de Appelweg. De tocht gaat via het monument ,,De Stenen Man", de Appelweg, Laan 1914 en Dodeweg naar de begraaf plaats Rusthof, waar de stoet tegen 20.00 uur aankomt. Op Rusthof worden de twee minuten stilte in acht genomen, waarna de tocht wordt ontbonden Op 4 mei is het museumgebouwtje, waarin een kleine expositie over het Kamp Amersfoort is ingericht, geopend van 10.00 uur tot 15.30 uur en van 19.00 uur tot 20.30 uur. Op 5 mei is het museumgebouwtje van 10.00 uur tot 16.00 uur ge opend. stille tocht naar het monument As schatterkade Om 19.30 uur vertrekt op 4 mei vanaf de boerderij aan de Asschat- terweg 217 de Stille Tocht naar het monument aan de Asschatterkade. Daar wordt o.a. een krans gelegd door leerlingen van de rooms-ka tholieke basisschool ,,De Klimrak- ker", die dit monument in 1988 heeft geadopteerd. het monument ,,De Stenen Man" op de fusilladeplaats van hel Kamp Amers foort (foto Janus Visser) Maandag 7, dinsdag 8 en woensdag 9 mei wordt het klein chemisch afval opgehaald. Het gaat om batterijen, medi cijnen enz. Als schadelijke stoffen met het gewone huis vuil worden ingeleverd, komen ze na verloop van tijd in de bodem of het water terecht, waardoor er bodem- en waterverontreiniging ontstaat. Daarom is het noodza kelijk dat de schadelijke stoffen apart worden ingeza meld. Zonder uw medewerking kan het geen succes worden. Wanneer komt de chemokar? Maandag 7 mei 9.00-9.30 Waterloo, standplaats chalet Waterloo, Ha- mersveld. Rossenberg, Rozenboom, Rozendaal, Alandsbeek, De Wetering, 't Ruige Veld. Dinsdag 8 mei Leusden-zuid, Claverenblad, Wildenburg, Groenhou ten, Hamershof, Akkerhoeve. Woensdag 9 mei Noordwijck, Langenbeek, Bosveld, Munnikhove, Zwa nenburg. 13.00-14.00 uur: Stoutenburg, Hessenweg t/o nr. 95. 14.15-17.00 uur: Achterveld. 17.00-17.30 uur: Standplaats De Moespot. U dient de schadelijke stoffen persoonlijk bij de chemo kar af te leveren U mag ze absoluut niet aan de weg zetten. Kunt u één van de dagen het afval niet afgeven dan is het mogelijk om: - uw buren of kennissen te vragen het af te geven, - het naar de gemeentewerf te brengen. De volgende stoffen moet u apart houden en in leveren: batterijen, oude medicijnen, fotochemicaliën, verfres- ten, olie, terpentine, kwastenreiniger, wasbenzine, verf- afbijtmiddelen, schoonmaakmiddelen, bestrijdingsmid delen (plus verpakking), schrijfmachinelinten, type- out-vloeistof, tl-buizen, energie-zuinige lampen, accu's, petroleum, cosmetica (remover, nagellak), zuren, spuit bussen, kwikthemometers. En verder alles waar u over twijfelt of het chemisch afval sluiting gemeentewerf In verband met Bevrij dingsdag is de gemeente werf op zaterdag 5 mei ge sloten. Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Waarden 27, plaatsen van een erfafscheiding Rozenhaag 38, verbouwen/uitbreiden van de woning van Hardenbroeklaan 26, uitbreiden woning Waarden 25a, verbouwen/uitbreiden ,,de Hak- horst" Zilverreiger 15, plaatsen erfafscheiding Rosmolenstraat 39, bouwen berging en erfaf scheiding Pachter 17, plaatsen dakkapel Egelwier 6, bouwen tuinmuur met deur Langesteeg 10, bouwen woning (ter vervanging van de bestaande woning) Nabbert 11, het plaatsen van een erfafscheiding v.d. Bergstraat 17, bouwen bergingen wijzigen achtergevel van de woning Vicarishove 47, plaatsen dakkapel Hohorstlaan 35, vergroten woning Zaagmolenhof 14, plaatsen erfafscheiding Begijnhove 12, uitbreiden woning (tussen hal en berging) 't Koendert/Speelkamp,. bouwen bedrijfswo ning met bedrijfsruimte bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden informatie Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, tele foon 961729 (diverse vergunningen), telefoon 961752 (kapvergunningen). wegafsluitingen Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend, dat in verband met de feestelijkhe den georganiseerd door de Oranje Vereniging Leusden op zaterdag 5 mei 1990 van 6.00-20.00 uur voor alle verkeer uitgezonderd voetgangers, de onderstaande wegen zullen wórden afgeslo ten: de Hamersveldseweg vanaf de Lisidunalaan in noordelijke richting tot de Rozengaarde/Berg- roos; de Lisidunalaan vanaf de Hamersveldseweg tot de Ansfriduslaan; de Ansfriduslaan van de Lisidunalaan tot de Rozendaallaan; de Rozendaallaan van de Ansfriduslaan tot de Hamersveldseweg De omleidingsroutes zullen ter plaatse worden aangegeven. ter inzage-legging ontwerp bestemmingsplan munnikho ve-bosveld 1990" De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat met ingang van maandag 7 mei 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan ..Munnikhove-Bosveld 1990", omvattende de gelijknamige bestaande woonwijk. Het ontwerp-bestemmingsplan behelst met name een regeling van de bestaande toestand en de mogelijkheden voor woninguitbreiding en de realisering van bijgebouwen e.d. Gedurende de termijn van de terinzage-legging kan een ieder eventuele bezwaren tegen het ontwerp-bestem mingsplan schriftelijk indienen bij de gemeente raad. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208). Leusden, 2 mei 1990 De burgemeester mr. A Panis. Uit onze vooijaarskollektie '90: de California voetbedsandaal. Zachtverend en comfortabel. In diverse wijdtematen verkrijgbaar. SCHOENMODE a Maandagmiddag Winkelcentrum Hamershof aenoend omemi 4 - LEUSOEN Tel 033-944119 Vrijdag koopavon voor de vrouw die weet wat haar beweegt.' Zoutig 1e etage - Krommestraat 18, Amersfoort - tel. 033-619220 UW ADRES VOOR: PENSIOENEN, HYPOTHEKEN, FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN R. VERSLOOT PACHTER 3 3834 CA LEUSDEN, 033-943712 03495-35301 FAX: 03495-37060 Vakmanschap, ons visitekaartje. a zomer tinten zijn binnen. We zorgen er voor dat je haar er perfekt uit komt te zien. Een kleurshampoo kost bij Stap eens team, geeft Wil je een deze en je krijgt (geldig in mei) cxcl. wassen. ons 16,50*. binnen, ons deskundig je vrijblijvend advies. kleurshampoo, neem advertentie mee yf 10% korting Heren en Dames Biezcnkamp 8 - Lcusdcn - Tel. 944443 "Voor een coupe met allure Le Club de Coiffure".

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4