O* Hockeyers langs de rand van de afgrond Sport in cijfers Antilopen uit de degradatie zorgen Positieve score boulers in nationale competitie De Haaien presteren op internationaal niveau SVA 4 in 't nieuw Vrouwen besluiten met winst Sparta op weg naar kampioenschap Volleybal toernooi Eerste paal tennishal LEUSDEN - De wedstrijd tussen Leeuwarden en Leusden was ei genlijk niet zo belangrijk meer. De Leusdense ploeg zou deze met minstens 5-0 moeten verliezen, wil den ze nog degraderen. Dit was aan het spel te merken. Ondanks het warme weer kon Leusden de eerste 15 minuten aardig goed de bal in hun bezit houden. Er waren diverse kansen van onder andere Maarten Jonges, Robert Kreikamp en Sander Greve, maar deze wer den met benut. Hierna kwam Leusden een beetje m de verdrukking. Leeu warden groeide m de wedstrijd en dit resulteerde m een viertal straf- corners, waarbij de eerste drie goed weggewerkt werden, maar de laatste hard en laag langs de ovengens goed keepende Gert Jan van de Groep heen werd geslagen. De mannen van Leusden lieten hierna het koppie erbij hangen en kwamen met meer in hun spel. Na rust kwam Frank Roggen- kamp in het veld voor Sander Gre ve. Ralph Wessel nam de plaats van linksmidden van Sander over, waardoor Frank Roggenkamp de rechtsachterpostitie innam. Leus den dacht er een beetje te makke lijk over, wat m de 15e minuut weer in een doelpunt van Leeuwarden resulteerde. Dit keer sloot Gert Jan zijn benen net te laat na wederom een strafcorner. Maarten Jongens, linkerspits, kreeg een fraaie kans om zijn ploeg nog iets terug te bengen. Een com binatie van rechtsmidden Flip van Dalen en spits Robert Kreikamp belandde bij Maarten. Deze sloeg rechts langs de paal van een leeg doel. De eerste klasse blijft behouden, waaruit Zwolle en Arnhem gede gradeerd zijn. Wie de coach vol gend jaar wordt van het eerste mannenelftal is nog onzeker. Opstelling: Gert Jan v. d. Groep, Thorvald Goosmann, Ralph Wessel, Joep Rozeboom, Robert Jan Willemsen, Flip van Dalen, Aart Rupert, Diederik Merkens, Sander Greve (Frank Roggenkamp), Robert Kreikamp en Maarten Jongens. DRUK In het begin van de wedstrijd stonden de Leusder vrouwen aar dig onder druk. Shinty wist elkaar blindelings te vinden. Hierna ging het aardig gelijk op. In de 1 le mi nuut resulteerde dit in een echt gevaarlijke aanval, waaruit de eer ste strafcorner dankzij Anke den Boer volgde. Deze werd met ge scoord. De goed op dreef zijnde Imker- spits Renée Tuirunga ontving ver scheidene ballen en wist heel ver te komen, maar het afmaken lukte niet. In de 18e minuut kwam Leus den op voorsprong. Jolanda Koop man ving een slecht uitverdedigde bal op, hep rechts de cirkel in en scoorde met een hard diagonaal schot. Vijf minuten later kreeg Anke den Boer een kans, maar schoot net naast. Twee minuten later zag Shinty kans om over de linkervleugel door te breken en zelfs te scoren. Deze bal kwam net van buiten de cirkel, wat goed gezien werd door de scheidsrechter. Een minuut la ter volgde uit een lange corner de strafcorner die afgeschoven werd op de afscheid nemende Matty An kerman. Deze scoorde met een beetje geluk, daar de bal door de Doelpuntenmaker Matty Ankerman (met haarband), die tegen Shinty haar laatste wedstrijd voor het eerste team speelde, kijkt toe hoe doelvrouwe Charlotte van de Ven reddend mgnjpt. benen van de keepster heenging. Na rust begon Shinty iets meer druk uit te oefenen, maar het duo Charlotte van de Ven en Inge Spijk- man (keepster en laatste man) ston den hun mannetje en hielden diver se aanvallen af. In de 17e minuut had Renée Tuuunga weer een we reldse actie Zij speelde de bal hoog tegen de keepster, ving prachtig de rebound op en schoof de bal af naar Anke de Boer (spits) die een strafcorner veroorzaakte. Deze bal werd wederom afgescho ven op Ankerman, die de bal snoei hard inschoot, maar haar inzet net van de doellijn gekeerd zag. In de 20e minuut kwam Anouk Altenburg (Al) voor Charlotte Pot hoven (Al) in het veld op de rechts- middenpositie. Zes minuten voor tijd moet keepster Van de Ven we derom redding brengen na een mooie aanval van Shinty. Twee mi nuten later werd wederom een strafcorner op Ankerman afge schoven, die haar bal via een puntje van een verdedigende stick net naast zag gaan, een actie waarbij haar stick brak. Drie minuten later kreeg zij haar pubhekswissel en nam Marrit v. d. Scheer haar plaats m (Al). Opstelling: Charlotte v. d. Ven, Inge Spijkxnan, Matty Ankerman (Marrit van de Scheer), Nicole Lipjes, Jupe Schonk, Jolanda Koopman, Letty den Besten, Charlotte Pothoven (Anouk Al tenburg), Evelien Zwart, Anke den Boer en Renée Tuininga. HOCKEY Uitslagen eerste klasse D (mannen) Arnhem - Ares 0-3 EHV-Upward 0-2 GHBS - Tempo'41 4-2 Leeuwarden - Leusden 2-0 DKS-Zwolle 1-3 Eindstand eerste klasse D (mannen) 2.HKC 3.SSS 4. Antilopen 5. Al tius 6. DOC 7.Fiducia 8. Revival 13-21(137-10 13-14(106-10 13-12(98-101 13-10 (102-10 13-10(105-11! 13-9 (85-S! 13-5(105-14! 1. EHV 2. Ares 3. Upward 4. Tempo'41 5 GHBS 6. Leeuwarden 7. DKS 8. Leusden 9 Zwolle 10. Arnhem 18-30(51-20) 18-25(36-26) 18-21(37-27) 18-21(39-31) 18-18(31-30) 18-15(28-33) 18-14(30-48) 18-13(32-34) 18-12(29-42) 18-11(20-40) Programma eerste klasse D geen programma VELDHANDBAL Uitslagen eerste klasse (vrouwen) BHC - HVBS met doorgegj Olympia'25 - ASV Nijenrodes - HVN/Attila 9-8 DWSM-LHV 5 EHV (kampioen) promoveert. Zwolle en Arnhem degraderen. Uitslagen tweede klasse D (vrouwen) Soest - Maarssen 0-0 Leusden - Shinty 2-0 Huizen - Be Fair 1-0 Kromhouters- Maam 7-0 Kameleon - Weesp 3-3 Eindstand tweede wen) 1. Huizen 2. Soest 3 Kromhouters 4. Leusden 5. Maam 6. Weesp 7. Be Fair 8 Kameleon 9. Maarssen 10 Shinty klasse D (vrou- 18-32(44-12) 18-26(38-19) 18-22(42-31) 18-22(28-19) 18-21(32-27) 18-17(34-34) 18-17(21-25) 18-13(24-34) 18-6(14-41) 18-4(9-44) Huizen (kampioen) promoveert Maarssen en Shinty degraderen. Stand eerste klasse (vrouwen) 1. Nijenrodes 12-19(108-1 2. HVBS 11-14(87-! 3.LHV 12-14(139-1! 4. BHC 11-13(83-1 5. HVN/Attila 12-10(91-1! 6. ASV 11-9(72-1 7. Olympia'25 12-9(85-! 8.DWSM 11-4(72-1! Programma eerste klasse (vrouwe LHV - ASV HVBS - DWSM BHC - Nijenrodes HVN/Attila - Olympia'25 d Uitslagen tweede klasse A (mauw Amersfoort - Fortissimo 2 DWSM - Limvio 2 8> Baarn'73 - BHC 2 17- LHV - Celentas 3 Stand tweede klasse A (mannen) VELDKORFBAL Uitslagen eerste klasse D Sparta - HKC Revival - Altius DOC - Antilopen Fiducia - SSS Stand eerste klasse D 18-10 8-14 9-10 Ï.Amersfoort 2. Baarn'73 3. Fortissimo 2 4. BHC 2 5. DWSM 6. Celeritas 3 7. LHV 8. Limvio 2 12-22(286-1 12-19(204-: 12-16(156- 12-11(158-1 12-10(198-1 12-9(1521 12-8(161-1 12-1 (1634 1. Sparta 13-23(135-97) Programma tweede klasse A (ai nen) LHV - BHC 2 Celentas 3 - DWSM Limvio 2 - Amersfoort Fortissimo 2- Baarn'73 Inge Spijkman zet een tegenstander de stick dwars LEUSDEN - Antilopen speelt ook volgend seizoen in de eerste klasse. De Leusdenaren haalden twee belangrijke punten in Bussum, waar DOC met 9-10 werd verslagen. Door de winst van Antilopen moeten DOC, Altius en Fiducia in de laatste wed- LEUSDEN - Eind mei wordt voor de elfde keer in successie het nationale jeugdtoernooi van volleybalvereniging LEOS gehouden, dat de laatste jaren onder de naam 'Moving Soundtoernooi' bekend is ge worden. Het toernooi, dat lan delijk zeer goed staat aange schreven, gaat vnjdag 25 mei van start en duurt tot zaterdag 26 mei, wanneer omstreeks 17.00 uur de prijzen worden uitgereikt. De organisatie heeft zowel bij de jongens als bij de meis jes teams van gerenommeerde verenigingen weten te strik ken. Acco/Dos, Normis/Onon, Brezan/SSS, Brother/Martinus, PZ/Dynamo en Gevamij/WC zijn namen die de volleybal- liefhebber zeer bekend zullen voorkomen. Lokaal hebben Vollkei en Sovoco een reputa tie te verhezen Het toernooi krijgt een bui tenlands tintje door deelname van het Franse Stade Frangais de Paris. Het toernooi begint vrijdags om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Zaterdags worden de wedstrijden om 9.00 uur ver volgd, waarna de pnjzen naar schatting om 17.00 uur kunnen worden uitgereikt. Toeschou wers betalen 2,50 voor één dag. Een passe-partout kost ƒ3,50. LEUSDEN - Vrijdag 11 mei gaat op het complex van de tennis vereniging LTV Leusden de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw van een tennis- en squashhal. De handeling zal met het nodige feestelijk ver toon 's middags om 15.00 uur plaatsvinden. ACHTERVELD - Het vierde team van de Achterveldse voetbalver eniging SVA is onlangs m het rueuw gestoken. Boomkwekerij Kroeze uit Terschuur voorzag het team van nieuwe trainingspakken. In ruil daarvoor draagt het team de naam van de sponsor uit. Op de foto het team, vlak na de overhandiging van de nieuwe tramingspakken. Geheel rechts sponsor Kroeze. LEUSDEN - Jeu de boules is meer dan alleen maar 'een balletje gooien'. Het jeu de boules ontwikkelt zich meer en meer tot een volwassen tak van sport. Dat is vooral in de maand mei merk baar als de landelijke competitie wordt gespeeld. In liefst ze ven klassen komen de boulers tegen elkaar uit. De Leusdense vereniging De Hakhorst komt met zes teams in deze competitie uit. Met zeventien gewonnen partijen van de dertig werd op de eerste dag een positieve score behaald. De top van de Nederlandse bou lers kwam in Eist in actie. Twee Hakhorst-teams spelen in de hoofdklasse, op de ereklasse na de hoogste landelijke afdeling. „Drie gewonnen partijen", meldt Joost Jacobs van het eerste team, waarin hij samen met Hans Jacobs en Emile Eskenazi uitkomt, „een terechte nederlaag en een partij toch wat onnodig verloren." Met een score van drie uit vijf wedstrij den (m totaal moeten er vijftien partijen gespeeld worden) staat Hakhorst 1 toch in het bovenste gedeelte vein de ranglijst „Erg warm." is de eerste reactie van Kees Bokhorst van Hakhorst 2, dat ook in de hoofdklasse uitkomt. Met Bauke Bokhorst en Joyce Schuier als invaller voor Henk Bokhorst werden twee van de vijf partijen gewonnen Een redelijke aanzet om in ieder geval degrada tie te voorkomen. „We hebben brutaal gebould," al dus Ruud Dam van Hakhorst 3, dat in de derde klasse speelt. Dit team kwam door ziekte van Ton Jacobs - overigens goed vervangen door Peter van Olmen - met in de gebruikelijke samenstelling uit, maar wist toch vier van de vijf par tijen te winnen en ligt daarmee goed in de race voor eventuele promotie. „Gezellig gespeeld en toch goede resultaten geboekt," aldus Roelof de Groot, die met het vierde Leusdense team in de vierde klasse uitkomt. Samen met Martin van Slingerland en Rob van der Werve was de start met een 12-13 nederlaag wat ongelukkig Daarna volgden dne overwinnin gen op rij, maar de vijfde en laat ste partij werd verloren. Daarmee staat Hakhorst 4 in de goede mid denmoot. In de vijfde en laagste klasse kwa men twee Hakhorst-teams uit. Bep en Bob Bloemendal („we hebben heel veel in het trainingskamp in Spanje geleerd"), speelden sa men met Jan van den Mosselaar. Ze kwamen met dne overwinnin gen uit vijf wedstrijden positief uit de eerste wedstnjdronde. Gré en Simon Jol, samen met Ma- njke Hoitinga in de competitie de buterend. begonnen niet zo best. „We moeten nog even wennen," aldus Simon Jol. na drie nederla gen. Dat wennen gebeurde snel, want er volgden daarna nog twee overwinningen. Over twee weken is de tweede competitieronde. Inmiddels is bij de boulers van De Hakhorst het tienjarig bestaan met ongemerkt voorbijgegaan. Vorige week werd er een groot feest ge houden van 'twaalf tot twaalf. Be gonnen werd met een tireerwed- strijd, waarna men via een rally en een plaatswedstrijd naar de gezel lige Brink in Laren ging. Het motto was 'we maken er een beesten boel van'. In Laren werd een hus- seltoemooi gehouden, waarna 's avonds nog een gezellige feest avond in De Hakhorst volgde Winnaar van het gehele gebeuren werd Hans Jacobs, die 35 punten scoorde en beslag legde op de ju bileumbeker. Op de tweede plaats volgde erelid Rob Bouwer, die speciaal voor deze dag uit Lim burg was overgekomen. Hij be haalde 33 punten en bleef daar mee Tiny Dam en Peter van Ol men één punt voor en Arie van den Bremer, Ineke Hooijer en Kees Bokhorst twee punten. De poedelprijs, plaats 61, was voor Piet Woortman. LENTETOERNOOI Het volgende grote evenement voor de boulers van De Hakhorst is het Lentetoernooi, dat zaterdag 12 mei op de eigen banen van het vernieuwde complex bij het ge lijknamige eetcafé wordt gehou den. Dit doublette-toemooi begint om kwart over tien, de finale is rond vijf uur afgelopen. strijd uit gaan maken wie met Revival degradeert. Voor de ploeg uit Terschuur viel het doek na het verlies tegen Altius. In de strijd om de eerste plaats versloeg Sparta naaste con current HKC en heeft nu alleen de leiding genomen. De Nijker- kers hebben in de laatste wedstrijd aan een punt genoeg om kampioen te worden. Na het kampioenschap in de zaal zou dat het tweede succes worden van dit jaar. dacht besteed aan het afvangen onder de korf, zowel aanvallend als verdedigend. Verder was de con centratie tijdens de wedstrijd volop aanwezig." Ondanks de magere 9-10 eind uitslag kwam de overwinning van Antilopen geen enkel moment m gevaar. De hele wedstrijd keek de thuisclub tegen de achterstand aan. Na de pauze bouwden de Leusde naren de voorsprong uit naar 7-3. Zij probeerden daarna, vooral in het middenvak, zo min mogelijk energie te verspillen. De nadruk moest in de verdediging en de aan val liggen. Ondanks het warme weer wist DOC toch nog gevaarlijk dichtbij te komen (7-8). Een kwar tier voor tijd scoorde invaller Maai ke Geutjes 7-9. De Bussummers deden nog ver woedde pogingen dichterbij te ko men, waardoor een rommelige pe riode aanbrak, met veel overtre dingen en blessures. Regelmatig moest het spel worden onderbro ken, maar die onderbrkingen vormden een welkome verfrissing. Na de laatste score van DOC, zes minuten voor tijd, besloot Antilo pen op balbezit te gaan spelen. Ondanks de hitte en de slopende wedstrijd slaagden de Leusdena ren daar goed in. Zodat de over winning werd veiliggesteld en daar mee tevens het verblijf m de eerste klasse. Aanvoerder Jan Costa scoorde opnieuw dne doelpunten, waarvan twee uit een strafworp en was daar mee opnieuw topscorer. Het ma ken van doelpunten is de Leusde- naar nog niet vergeten; al zijn de afstandschoten nog niet wat het ge weest is. In Bussum scoorde hij wel op belangnjke monenten. In het begin van de wedstnjd bracht hij met een goed uitgevoerde vrije Antilopen heeft de competitie één wedstnjd voor het einde in haar eigen voordeel beslist. De ploeg van trainer Wim de Bruin won in Bussum met 9-10 van DOC. Door de winst werd het verblijf m de eerste klasse veiliggesteld. De Bruin: „Dat was ook wel no dig, want anders was het weer op de laatste wedstnjd aangekomen. Na de slechte westrijd tegen Sparta hadden we natuurlijk wat goed te maken. Tijdens de trainingen heb ben we de afgelopen week aan- Jan Costa...drie maal raak... LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde vonden er in het Gel derse Veenendaal internationale zwemwedstrijden plaats, met onder meer Westduitse deelname, georganiseerd door de plaat selijke vereniging DDVZC. De Leusdense zwem- poloclub De Haaien was van de partij met een brede wedstrijdselectie. Naast enkele individuele prestaties sprongen vooral de presta ties van de equipe als geheel in het oog. Het resultaat was er dan ook naar: 28 gouden-, 25 zilveren- en 13 bronzen medailles. De Leusdense deelname is tussen de twee Duitse en vier Neder landse verenigingen bepaald niet onopgemerkt gebleven. Er werd bijzonder sterk gezwommen en dat zorgt, met de Knng- en de Na tionale kampioenschappen nog op de wedstrijdkalender, voor een optimistische stemming in het kamp van De Haaien. Individueel werd een van de beste prestaties geleverd door Jan Willem van Dijk die een uit 1981 daterend Haaien- clubrecord wist te verbeteren. Op de 200 meter schoolslag bracht hij een uiterst snelle 2.42.8 op de klokken. Daarnaast waren er de fraaie per soonlijke records voor Tamara van Gorkom op zowel de 200 meter schoolslag als de 100 meter vlin derslag Op die laatstgenoemde afstand slaagde Saskia Helsdingen er in haar al zeer scherpe persoon lijke record nog verder te verbete ren. Xandra Verschuur en Elwine Hermans leverden vergelijkbare prestaties op de 100 meter rugslag en Chester Marsman, Jan Willem van Dijk en Rogier Tolboom maak ten van de wat minder courante 50 meter vlinderslag een waar spec- takel, wat ieder van hen een ere plaats en meuw persoonlijk re cord opleverde. De geheel van zijn blessure herstelde Rogier Tol boom slaagde er bovendien in zijn al rappe tijd op de 50 meter vrije slag met bijna een seconde om laag te zwemmen. Daarnaast le verde de 100 meter vrije slag fraaie verbeteringen van de per soonlijk beste tijden op voor Wer ner v.d. Berg, Kim Bijleveld en met name Sandra van Wegen die een zeer snelle 1.07.8 op de klokken bracht Tenslotte lieten twee estafette ploegen op de 4x50 meter vrije slag. Helsdingen, Van Gorkom, Van Dijk en Sybrandy bij de da mes en Van Wegen, Van Dijk, Kü- the en Marsman bij de heren, een meuw clubrecord in de boeken bijschrijven. Marcel Veenendaal...laatste tri fer... worp de stand op 1-2. Zes minuten later benutte hi) strafworp, die door Evelien Rooijen was geforceerd. Teg Sparta faalde hij nog op een ciaal moment, maar tegen K maakte hij geen fout: 1-3. Ni pauze scoorde hij opmeuw via strafworp, nadat tegen Maar Geutjes een overtreding was gaan. Geutjes stond net binnen lijnen als de vervanger van^ Rooijen. De overige punten wen verdeeld over de rest van het ten Voor aanstaande zaterdag sta er geen wedstrijden op het p gramma. De laatste wedstnj* worden op zaterdag 19 mei speeld. Antilopen zal dan p# om alsnog een derde plaats te 1 halen door een overwinning op ducia, dat daarmee dan zal des deren. Voor het bezetten var, derde plaats is het wel noodfll lijk dat SSS van DOC verlies'. Bussummers zullen zeker po* gen in die richting ondernem om niet voor onaangename verr singen te worden gesteld. Zo bijvoorbeeld winst van Fiduoa' een gelijk spel van Altius. De Bruin: „Wij zullen onze5? tieve plicht vervullen. Boverd hebben we nog een appelt)e schillen met Fiducia. Nee, wert ten deze competitie gewoon nen afsluiten en dat zit er rwsso nog een derde plaats in." Eerde: seizoen, op 21 oktober, verloor tilopen met 6-5 van Fiducia Doelpuntenmakers AntiM* Jan Costa (3x), Debbie C<* Frans ter Maten, Joyce 09 brugge, Esther Versteeg, Hendriks, Maaike Geutjes Marcel Veenendaal. Opstelling Antilopen: Jan ta, Evelien van Rooijen (55. WJ ke Geutjes), Martijn Verwoe Esther Versteeg (75. Irene nendaal). Paul Hendriks, J°> Osnabrugge, Jack den Heije Debbie Costa. Frans ter M Margret Versteeg, Marcel nendaal en Jeanette Jekel.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12