HV boekt ime zege Avanti loopt promotie op het nippertje mis Winst voor Lookhorst „Als alles klopt hoeft er niet te worden gemopperd" lünksbinnen /rijwilliger Jubileum- toernooi Roda (za) Sport 12 (OENSDAG 9 MEI 1990 MO 5-10 MOi Mo: 5-11! HsdEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben in Maars- tegen degradatiekandidaat DWSM flink uitgehaald. De avende Leusdense selectie had tegen de hekkesluiter in de 5te klasse slechts éen helft tegenstand van betekenis. Na 4-6 ruststand in het voordeel van de Leusdenaren, finishte ormatie van trainer/coach Theo Geerding met 5-12. 35.jjoor de mannen betekende het 9-9 gelijkspel tegen Celeritas 5-14! »s noch vis. De tegen degradatie knokkende Leusdenaren oten met dat resultaat maar bitter weinig op. Om nog enige s op overleving te maken, heeft LHV nog minstens twee ten uit de laatste twee wedstrijden nodig. Tegen BHC en ersfoort, nummers vier en één uit het klassement, lijkt dat stevige opgave. LHV nog een hoge eindklassering bereiken. Trainer/coach Theo Geerding vindt het echter het belangrijkst dat de positie in de eerste klasse is veiliggesteld. Geerding: „We heb ben lange tijd meegedaan om het kampioenschap. Maar met zoveel blessures in één keer en juist tegen de toppers in de poule was al snel duidelijk dat we dat wel konden vergeten. Daarom zijn deze twee punten erg belangrijk. In de laatste twee wedstrijden, waann we het nog erg lastig zullen krijgen, is de druk dan in ieder geval van de ketel. De groep snakt zo langza merhand naar het emde van de competitie. Gelukkig hebben we ons tegen DWSM nog een keer kunnen opladen. Dat is verreweg de zwakste ploeg in deze klasse en zelfs met ons gehavende team had den we daar geen moeite mee. De LHV kwam zondag tegen Celentas niet verder dan een 9-9 gelijkspel. vrouwenhandballers van hebben gedaan wat er van verlangd werd: Twee wed- dpunten halen bij degradatie- didaat DWSM. Het waren de die de Leusdenaren nodig den om in ieder geval ook vol- seizoen weer m de eerste te mogen uitkomen. Meer is i dit weekemde ook niet meer [baar Nijenrodes is na de winst i afgelopen zondag op HVN/At- riet meer m te halen. Wel kan partijen tegen ASV en HVN/Attila zullen ongetwijfeld een stuk moei lijker zijn." De Leusdenaren hadden in Maarssen een helft serieuze tegen stand. Maar volgens trainer Geer ding lag dat aan het team zelf: „We hebben geëxperimenteerd met een offensieve verdediging. Maar in de opstelling, zoals we zondag speelden, hadden we daarmee te weinig ervaring. Daardoor kon DWSM nog te vaak scoren. Toen we eenmaal overschakelden op 6- 0, kwam de ploeg er niet meer door." Tot 4-4 ging de stnjd gelijk op, waarbij LHV overigens het initiatief hield. Bij 0-2 was het verschil het grootst en het zou tot het einde van de eerste helft duren, voordat een dergelijke marge weer op het soc- rebord stond: 4-6. Na de veldwisseling stelden de Leusdenaren, bij wie Jessica van de Bnnk debuteerde, snel orde op za ken. Via treffers van topscorer Jea- net Kok, Ria Meyer ink, To Schoen makers en Carla Mossel, liep de ploeg weg naar 4-10. DWSM liep zich stuk op de hechte verdedi gingsmuur van de Leusdenaren en het was illustratief dat de gastvrou wen pas na 25 minuten weer eens scoorden. Daar had men boven dien een van richting veranderde bal voor nodig, waardoor keepster Marga Coens kansloos werd gela ten. In het restant van de wedstnjd bouwden de LHV-ers de stand ont spannen uit naar 5-12. Morgen (donderdag 10 mei) tre den de Leusdenaren aan voor de voorlaatste ontmoeting. Het duel met ASV, dat voor zondag op de kalender stond, is op verzoek van de Ankeveense degradatiekandi daat, naar een andere, midweekse datum verschoven. De wedstrijd begint om 20.45 uur. „Er is hard gewerkt, maar we hebben teveel mogelijkheden tot scoren laten liggen. Er werd naar mijn idee te gehaast met de kansen omgesprongen Ik denk dat de druk om te moéten wmnen daar voor een belangrijk deel mee te maken heeft gehad. Verder was er te weinig druk uit de tweede lijn. De opbouwers startten te weinig in, om de verdediging van Celentas erg ongerust te maken. Daardoor komt er te weinig ruimte op de cirkel." „We zijn nu al voor een belang rijk deel afhankelijk van de concur rentie. Het motto voor de laatste wedstrijden zal voor ons moeten zijn: De dood of de gladiolen! We 'De traditionele verenigings- ailtuur moet het afleggen re- yen de consumptieve mentah- fcif van de moderne sporter. Heerlijk hè, geschreven taal, oaar waf bedoelen ze daar nu see. Er is onderzoek gedaan aar het vrijwilligerswerk bin- 'en sportveremgwgen. Het ty'kt steeds moeilijker te zijn ^schikte mensen daarvoor te inden Maar meestal is het Jtootste probleem al om er ie- Mnd voor te krijgen. Met 'de comsumptieve '■entaliteit van de moderne porfer' wordt in plat-Neder- inds gewoon bedoeld ge- toon dat de leden van sport- wenigingen het verdommen, m naast het sporten, ook nog raf ander noodzakehjk werk ooi de club te verrichten. Het nderzoek komt tot de conclu- :e dat er meer werk door be- oepskrachten zal moeten lorden gedaan, maar dat kost •eld. Verder wordt geadviseerd e taken van vrijwilligers op te Phtsen en dus kleiner te ma- en. Ook zouden de vaardig eden van de leden moeten 'orden geïnventariseerd, harschijnlijk kunnen deze iviezen bijdragen tot meer wt van de leden, maar vol- *ns mij blijft het meeste werk *h op de schouders van en- -lwgen rusten, die met veel hbliefde gevuld zijn. Het verphchtstellen van vnj- Migerswerk voor de club, is 'k eem mogelijkheid. Bij ten- s" en hockeyverenigingen ordt het al geruime tijd met cces toegepast. °P die manier raak je ook 5 hd meer betrokken bij het idere' verenigingswerk. Frits Schoenmaker ACHTERVELD - De mannenvolleyballers van het Achterveld- se Avanti zijn op het nippertje promotie naar de tweede klasse misgelopen. De Achtervelders, die in de competitie als tweede eindigde, speelden afgelopen donderdag een promotiewed strijd tegen het Nijkerkerveense Doto. In Soest trok de trok de ploeg van coach Obbe pas in de vijfde set aan het kortste eind. Na een heroisch gevecht bleef Avanti, via 15-3, 14-16, 12-15, 15-9 en 15-17 met lege handen. Dit ondanks het feit dat de Achtervelders meer setpunten scoorden dan hun tegenstander (71 om 60!), die nu in de tweede klasse blijft. Het zou de eerste keer in de geschiedenis van de vereniging zijn geweest dat de mannenploeg promoveerde. Het was voor het eerst in de ge schiedenis van de kleine maar ac tieve vereniging uit Achterveld dat het herenteam zover kwam. Dat Avanti nu zo dichtbij promotie was, en het niet haalde kwam ech ter heel hard aan, met name bij de spelers die al jaren bij de club spelen De eerste set werd met 15- 2 gewonnen. Avanti speelde prima. In de tweede set sloegen de zenuwen echter toe, zowel bij de Achtervelders als hun tegen standers. Die maakten net iets minder fouten, waardoor de eind stand 16-14 voor DOTO werd. De volgende set kwam Avanti al snel op een 4-1 voorsprong. Na een time-out van DOTO liep deze ploeg uit naar 11-4. Met name via goed aanvallend werk van Her man van den Berg kwam Avanti terug tot 11-11. Met prima spel van beide teams ging het lang gelijk op, maar DOTO won uiteindelijk met 15-12. Avanti stond in sets nu 2-1 achter, en moest de volgende set winnen. In het begin van deze 4e set leek daar niet veel van te- hebben nog minstens twee punten nodig." Trainer Joop Douma van het mannenteam zag zijn ploeg op ei gen veld onvoldoende resultaat boeken tegen Celeritas. Ondanks een licht overwicht, kwamen de Leusdenaren niet verder dan een 9-9 gelijkspel, waarmee de thuis ploeg eigenlijk niets opschoot. DWSM, de andere degradatiekan didaat, vergrootte zondag zelfs de voorsprong op de Leusdenaren nog, door Limvio met ruime cijfers te verslaan. Vrijwel de gehele wedstrijd kon LHV bogen op een kleine voor sprong, maar de marge was met groot genoeg om Celeritas defini tief in verlegenheid te brengen. Vlak na de veldwisseling waren de kansen daarop het grootst toen de Leusdenaren van 5-4 naar 7-4 uitlie pen. Omdat in de tropische om standigheden het vizier van de schutters met geheel op scherp stond, leken drie punten een rede lijke marge. Celeritas sloeg echter snel terug en bracht met twee tref fers op nj de spanning weer terug. 7-6. Toen de ploeg mt Bunnik an dermaal twee keer scoorde en daarmee op gelijke hoogte kwam (8-8) leken de kansen zich zelfs tegen LHV te keren. 8-9 leek dan ook de genadestoot, maar zover liet LHV het toch niet komen. Hoe wel er na de gelijkmaker nog ruim schoots gelegenheid was voor bei de teams om de beslissing te force ren. was de kaars kennelijk op. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Jeanette Kok (6x), Ria Meyerink (3x), Carla Mossel (2x), To Schoenmakers (lx). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Daan Bleuel (2x), Onno Zwaan (2x), Matthijs Jantzen (2x), Ronald Morren (2x), Robert Boer (lx). recht te komen. DOTO nam snel een 4-1 voorsprong. Avanti vocht terug tot 4-4. Daarna kwam in een spannende penode 7-7, 9-9 en uit eindelijk 15-9 voor Avanti op het scorebord. Een vijfde set moest dus de beslis sing brengen Roberto Schnjn werd als spelverdeler vervangen door Marcel Schimmel. Ook nu ging de strijd gelijk op. Prima spel werd afgewisseld met momenten waarop Avanti-coach Obbes met de handen voor de ogen zat. Span nend was het echter wel. Uitein delijk won DOTO met 17-15. Een roos en een bos bloemen rijker, maar een illusie armer zochten de spelers van Avanti de kleedkame- rop. De wedstrijd had ongeveer 2 uur in beslag genomen. Opstelling Avanti: Herman van den Berg, Bas van den Hengel, Ton Ossendrijver, Jan-Willem Kiezenbrink, Rob van Daatse- laar, Roberto Schrijn (Marcel Schimmel). LEOS-manager Gradus Oosterbroek stopt ermee Na zeven jaar trouwe dienst meent hij afscheid. Ze ven jaar lang heeft hij in de schaduw van trainers zijn werk gedaan: onopvallend, maar accuraat. Gradus Oosterbroek is 57 jaar en neemt na afloop van het volleybalseizoen af scheid als manager van het eerste vrouwenteam van Leos. De bescheiden Leusde- naar: „Ik hoef niet zonodig in de belangstelling. Ik vind het ook niet belangrijk op de voorgrond te treden. Dat is mijn taak ook niet. Het is mijn taak ervoor te zorgen alles rond het team op rolletjes loopt." „In die zeven jaar heb ik geen herrie meegemaakt. Gek is dat eigenlijk, nu ik erover nadenk. Voor het grootste ge deelte was dat de verdienste van de trainers. Die zorgden dat de sfeer goed was en bleef. Daarnaast zorgde ik ervoor dat het buiten het veld goed gere geld was. Dat is ook belang rijk, want als iets met gedaan wordt of slecht, krijg je toch wnjving in de groep." Deze maand is een drukke maand voor een manager. „De com petitie is afgelopen en dan moeten de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen wor den gemaakt en ook worden afgerond." Oosterbroek benadert ploe gen voor toernooien en oefen wedstrijden. Daarvoor moeten scheidsrechters benaderd worden. „Alle wedstrijden en scheidsrechters moeten bij de bond worden gemeld en alles moet schriftelijk worden be vestigd. Dus ik heb ook aardig wat papierwerk." „In het begin ben ik wel een keer op mijn gezicht gegaan, omdat ik de kosten voor de scheidsrechter wilde druk ken. Je moet ze reiskosten be talen en een drankje en een hapje geven. Dus wilde ik scheidsrechters uit de buurt hebben. Maar omdat wij zo hoog spelen heb je scheids rechters nodig, die zo'n wed stnjd mogen fluiten. De bond heeft toen 15 scheidsrechters afgewezen die ik aan had ge schreven. Dat koste toen een hoop extra werk. Nu let je daar op. Ik heb er van geleerd." Verder stelt hij met de trai ners van de mannen en de vrouwen een trainingsschema voor de zaal op. Hij heeft voor een heel jaar een rooster voor Gradus Oosterbroek: „De organsiatie rond een team is erg belang rijk. lijnrechters bij thuiswedstnj- den. Hij regelt het vervoer bij uitwedstrijden en zorgt dat de uitslagen en standen bij deze krant terecht komen. En als het moet maakt hij zelf ook nog de raambiljetten. „Ik heb het altijd met veel plezier gedaan. Door het werk bouw je natuurlijk veel con tacten in het land op. En ik moet zeggen dat Leos aardig bekend is in het land. Dat komt natuurlijk omdat we hoog spe len (tweede divisie, daar zit nog boven eerste en eredivi sie, red.) en door het jeugd- toernooi, het Moving Sound- toernooi, dat Leos elk jaar or ganiseert." De Leusdenaar, van beroep gereedschapsconstructeur, heeft zeven jaar lang zijn zaken op de rails gehad. „De organi satie rond zo'n team is belang rijk. Als alles klopt, hoeft er niet te worden gemopperd of iets dergelijks. En als een trai ner zich helemaal geeft, dan doen de vrouwen mee en dan hebben ze geen tijd om te lum melen. Dan heb je de belang rijkste elementen voor een goede sfeer." Hij heeft vijf jaar met Ad van Woensel gewerkt en één jaar onder Van Garderen. Over beide trainers is hij zeer en thousiast. „Het zijn twee goede trainers. Staan altijd klaar voor de spelers. Van Garderen en Harmsen vormen een hecht duo, die elkaar heel goed aan voelen." Na zeven jaar vindt hij het tijd dat een ander het maar eens moet doen. „Mijn opvol ger is al zo goed als zeker; het is ook een echte Leos-man. Ik wil het iets rustiger aan gaan doen, ook al omdat ik het op mijn werk bijzonder druk heb Want je bent toch iedere zater dag in touw van augustus tot eind mei. In het begin toen mijn dochters nog in het eerste speelden, ging mijn vrouw ook altijd mee. Zij vindt nu wel prettig als ik eens een heel weekend thuis ben en daar heeft ze gelijk in en ook recht op." Gradus Oosterbroek's grootste hobby is zijn kleinkin deren). ,Ja, dat is prachtig. Er zijn er nog twee op komst, dus ik kan mijn lol op. Het mooiste is natuurlijk dat wij ze geen 24 uur per dag hebben, zoals de ouders." Leos zal nog vaak aan deze bescheiden man terugdenken Hij blijft de club in ieder geval volgen en mocht hij ooit de behoefte krijgen iets te gaan doen, dan zal hij het ongetwij feld weten vinden. LEUSDEN - Won LTV Lookhorst vorige week thuis met 6-2 van Randenbroek 3, zondag won het uit van het jonge Vleuten/ De Meern 3, wederom met 2-6. Waarmee de Burgemeester Buiningparkbewoners nu één wedstrijd hebben verloren met 1-7 en drie wedstrijden hebben gewonnen met 1-7, 6-2 en 2-6. Het wachten is nu op de misstap van Soest. En weer was het de 13-jange Irene Beaumont, die haar enkelpartij in drie sets wist te winnen. Het eerste zaterdag-mixedteam verloor thuis met 2-3 van Bosch en Duin 1. LTV LEUSDEN Leusden 1 was tegen het op de le plaats staande Iduna kansloos. Na vijf 3-setters werd het team van Leusden met een nederlaag van 8- 0 naar huis gestuurd Heren 1 blijft winnen. Nu was Wilsangh 1 het slachtoffer. Edwin Brinkman en Arhur Kappers wonnen de tweede resp vierde single met 7- 5/4-6/6-2 en 6-3/6-2. Edwin Comelissen en Mark van der Grij verloren de eerste resp. derde single met 1-6/4-6 en 3-6/6- 4/3-6. De twee dubbels waren daarna voor Leusden en bepaal den de uitslag op 4-2. In de zaterdagkompetitie gaat het een stuk beter. Leusden 1 won op nieuw, nu van Weesp 1, met 5-0. Marja Slijper en Arjan Vermey wonnen hun singles met 6-3/3-6/6- 3 en 6-1/6-3 De mixed van Betty Klave en Paul Slijper werd 6-2/6-4 en de 2 dubbels werden gewon nen met 6-3/7-6 en 7-6/1-6/6-3. Ook het 2e team wist zijn topposi tie inde le klasse te handhaven, door een overwinning van 4-1 te gen Hilversum 1 Henriëtte Schneiders verloor haar smgle met 1-6/1-6 maar John den Boer herstelde het evenwicht door een overwinning met 6-3/6-4. De mixed Margreet v Marwijk- /Ferry v. Uffelen werd 6-3/6-4 en de 2 dubbels werden gewonnen met 1-6/6-1/6-3 en 6-4/6-2. Het eerste zondag mixedteam kwam slecht uit de startblokken. Zowel Marcel de Jong (6-1, 7-6) als Frank Vissers (6-1, 6-4) verloren hun enkelpartij, waarmee al direct tegen een achterstand werd aan gekeken. Achteraf bleken dat de emge punten te zijn, die Lockhorst moest achterlaten, want vanaf dat moment werd geen partij meer verloren van het jeugdig kwartet van Vleuten/De Meern. Ingeborg Richel won de eerste set m haar enkelpartij gemakkelijk met 0-6; meer moeite had zij m de tweede set (6-7). Haika de Jongh liep over haar tegenstandster heen (1-6, 1-6). De herendubbel bleef ongeslagen; met 4-6,6-7 werd weer aan het langste emd getrokken. De damesdubbel was goed voor 4-6, 2-6. Alleen de mixedpartij van Frank Vissers/Ingeborg Richel kwam nog even in gevaar. De eerste set werd gemakkelijk met 2-6 gewonnen. In de tweede set zaten zij echter in een dalletje, waar ze niet op tijd uit konden komen. Met 6-2 moest deze set gewonnen worden gegeven. Op tijd kwamen zij nog terug m de derde set: 3-6. De mixedpartij van Marcel de Jong/Haika de Jongh werd gemakkelijk gewonnen met 1-6,3-6. Volgende week gaat Lock horst naar Barneveld. In dezelfde vijfde klasse verloor Lockhorst 2 met 1-7 van Maam 1. LWO:Sportagenda.lwo Donderdag 10 mei. 09.00 uur: Sportinstuif SSD, De Korf. 20.45 uur: Veldhandbal (dames), LHV - ASV. Burgemeester Buiiung- park. 10.00 uur: Hatha-Yoga, SSD, gymzaal Lijsterbeslaan. 13.30-15.30 uur: Tnmmen, SSD, de Ooievaarshorst, Treekerweg. 20.30 uur: Recreatiehandbal, SSD, sportzaal De Meent. Vrijdag 11 mei. 13.00 uur. Tennis, SSD, Burge meester Buiiungpark. 14.30 uur: Zwemmen, SSD, zwembad Octopus. 11.00 uur: Fitness, SSD, Sport 200C Zaterdag 12 mei. 10.30 uur Voetbal, jubileumtoer- nooi Roda'46, Buiningsportpark. Zondag 13 mei. 12.15 uur Handbal (mannen), LHV - BHC 2, Buiningsportpark 17.00 en 18.00 uur: Bowlen, SSD, De Korf. Maandag 14 mei. 09.15 en 10.15 uur: Grondgymnastiek, SSD, De Korf. 13.30 uur: Badminton, SSD, De Korf. Dinsdag 15 mei. 14.00 uur Jeu de Boules, SSD, De Hakhorst. LEUSDEN - Na het prima verlopen nederlagentoernooi tegen le klas zaterdag-ama teurs met als winnaar DOVO - 6-0 winst - uit Veenendaal, staat zaterdag 12 mei het vol gende evenement ter gelegen heid van 25 jaar Roda '46 afde ling zaterdag op het jubileum programma. Ditmaal komt niet alleen het vlaggeschip van de Roda-zaterdag in actie, maar zullen ook de overige zater dag-spelers hun sportieve bij drage leveren bij het groots opgezette jubileumtoernooi. Met met minder dan zes elftal len vormt gastheer Roda '46 de basis van het evenement waar aan door negen clubs met in totaal 24 teams wordt deelge nomen. Naast regionaal bekende clubs als Scherpenzeel, Wou denberg en IJFC uit IJsselstein, zullen ook de in de afdelmg Utrecht minder bekende voet balclubs op de velden van het Burgemeester Buiningp ark verschijnen: CDN (Drieber gen) en OSO (Hilversum) ko men nog redelijk uit de buurt, anders is dat met SDS uit We- kerom, Olympia '60 uit het Bra bantse Dongen en VCG uit het Drentse Geesbrug. De clubs zijn in zes poules ondergebracht. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur en worden door negen scheids rechters uit Leusden en omge ving geleid. Om ongeveer 16.30 uur loopt het toernooi ten emde waarna de prijsuitrei king zal plaatsvinden. Met een barbecue en een disco zal het jubileumevenement in het clubhuis van Roda '46 worden afgesloten.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13