na fCTiTl- Z0NNEBRILLEN OP STERKTE EKEL OOi Leusden OPTIEK taakverdeling b en w wijkverlichtingsplannen werk aan de weg vergaderagenda prijsverhoging compostvaten GEMEE CLAEVERBLAD ASSURANTIËN B.V. WOENSDAG 9 MEI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf nr. 26, 9 mei 1990 Het op 1 mei nieuw aangetreden college heeft de taken als volgt ver deeld: Burgemeester mr. A. Panis portefeuille algemene bestuursza ken onder te verdelen in: kabinet, openbare orde en politie, brand weer, hulpverlening en civiele ver dediging. algemene en juridische zaken, coördinatie en planning, coördinatie gewest- en regiozaken, personeel en organisatie, informa tieplanning en automatisering, voorlichting en representatie, bur gerzaken. interne zaken Wethouder drs. A. Vroon le loco-burgemeester portefeuille- welzijn, onderwijs en financieel beleid en beheer onder te verdelen in sport, cul tuur, recreatie en toerisme, jeugd- en jongerenwerk, muziekonder wijs, bibliotheekwerk, volksge zondheid. ouderenwerk, onder wijs. begrotingszaken, financiële beleids- en beheersaspecten grondbedrijf, boekhoudingen ver zekeringen, belastingen en retribu ties. subsidiebeleid, financierings regelingen woningbouw, naamge ving wegen, centrale antenne in richting. Wethouder J. Th. de Jongh 2e loco-burgemeester portefeuille: openbare werken, ruimtelijke ordening, economische zaken en verkeer onder te verdelen in openbare werken, ruimtelijke ordening, wo ningbouw. verkeer en vervoer, bouw- en woningtoezicht, beheer gemeentelijke eigendommen, eco nomische zaken, werkgelegenheid en bedrijfsvestigingen, consumen tenbelangen. monumentenzorg, agrarische zaken, juridische be leids- en beheersaspecten grondbe drijf Wethouder mevrouw C. Vcrduin- Munnik 3e loco-burgemeester portefeuille: sociale zaken, volks huisvesting, emancipatie en milieu onder te verdelen in: sociale zaken, additionele werkgelegenheid emancipatie, kinderopvang en pcuterspeclzaalwerkmaatschap pelijke dienstverlening, woonwa genzaken. volwasseneneducatie, natuur- en milieuzaken, reiniging, volkshuisvesting. Bij het bureau Voorlichting is een (gratis) overzicht van bovenstaan de taakverdeling te krijgen, aange vuld met nadere informatie over de onderlinge vervanging van de col legeleden en de vertegenwoordi ging in commissies en werkgroe pen het op I mei jl. aangetreden college van burgemeester en wethouders met v.l.n r. wethouder J Th de Jongh, wethouder drs A. Vroon burgemeester mr. A. Pa- nis, wethouder mevrouw C. Verduin- Munnik en gemeentesecretaris drs. P van Etteren (foto Janus Visser). De gemeente heeft een onderzoek verricht naar de toestand van de openbare verlichting. Daaruit is gebleken dat deze in de wat oudere wijken niet volledig meer aan de daaraan te stellen eisen voldoet. Om daarin verbetering te brengen is voor iedere w y k een vcrlichtingsplan gemaakt. Bij de opstelling daarvan is ook rekening gehouden met wensen die vanuit de bevolking naar voren zjjn gebracht. behandeling in commissie Alle wijkverlichtingsplannen ko men aan de orde in de commissie Openbare Werken. Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer (OREV). Wie wensen of suggesties heeft kan deze, door ge bruik te maken van het spreek recht, in deze commissie aan de orde te stellen. Voor inzage in de verlichtingsplannen of nadere in formatie daarover kan contact wor den opgenomen met de afdeling Civiel- en Bouwtechnische Werken, telefoon 961761. Princenhof, Hamersveld, De Wetering en Alandsbeek-west De verhchtingsplannen voor de hierboven genoemde wijken ko men aan de orde in de vergadering van de commissie OREV op don derdag 18 mei a.s. Voor de wijk Princenhof wordt uit breiding van de verlichting niet no dig geacht. Voor wat de wijk Ha mersveld betreft, voorziet het ver lichtingsplan in het bijplaatsen van twee straatlantaarns in de Princen- hoflaan en twee straatlantaarns in de Prunuslaan tussen de huisnum mers 2 en 16 In De Wetering zul len op diverse plaatsen in totaal vier straatlantaarns worden bijge plaatst en twee worden verplaatst. Hetzelfde geldt voor de wijk Alandsbeek-west. Met de uitvoe ring van deze verbeteringen is ruim 10 duizend gulden gemoeid. woensdag 9 mei, commissie Sociale Zaken, Volkshuisvesting, Emanci patie en Milieu. Op de agenda van deze commissie staat o a. een notitie over het be leid van de gemeente om langdurig werklozen (weer) in het arbeids proces op te nemen. Verder komen aan de orde een standplaatsenver ordening voor woonwagens, een notitie over het gevoerde toewijzi- gingsbeleid van koopwoningen in 't Ruige Veld en een notitie over de openingstijden van de gemeente- werf. donderdag 10 mei, commissie Al gemene en Bestuurlijke Zaken. In de vergadering van deze com missie komt ondermeer een voor stel aan de orde om de verordening op de commissies aan te passen aan de sinds 1 mei gewijzigde benamin gen en taakvelden van de commis sies. donderdag 17 mei, commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening. Economische Zaken en Verkeer. De agenda van deze commissie telt 16 punten Een aantal daarvan heeft betrekking op te nemen voor- bcreidingsbesluiten en grondver- kopen. Andere punten die behan deld worden zijn een voorstel tot het plaatsen van een skateboard- baan nabij het zwembad Octopus, Sinds 1984 stelt de gemeente tegen een sterk gereduceerde prijs com postvaten beschikbaar aan inwo ners van de gemeente Leusden. De verkoopprijs is sinds 1984 ongewij zigd 65.- gebleven De inkoop prijs is sindsdien echter van 115 - naar 130.- per vat gestegen. Op grond van de in 1984 afgesproken regeling zou de verkoopprijs nu dus 80,- moeten bedragen. Een zo forse prijsverhoging in een keer vindt de gemeente niet aan vaardbaar. Daarom is besloten deze getrapt in te voeren. Voor 1990 gaat de prijs 72,50 per vat een notitie over te treffen verkeers maatregelen op de kruispunten Arnhemseweg/Maanweg, Arn- hemseweg/Trcekerweg en Arn hemse weg/Ooievaarshorsterweg en een voorstel om de oversteek- baarheid van de Burg. Van der Postlaan ter hoogte van de wijken Groenhouten en Claverenblad te verbeteren. Verder komen nog aan de orde het ontwerp-bestemmings- plan De Horst en de uitgangspun ten voor de nieuwe gemeentewerf. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. De stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. bedragen en in 1991 komt daar nog eens 7,50 bij. Ondanks de prijsverhoging blijft het nog steeds erg voordelig om een compostvat via de gemeente te kopen. Door zelf te gaan compos- teren werkt u eraan mee dat er minder huisvuil naar de verbran dingsovens in Rijnmond hoeft te worden afgevoerd. Dat spaart geld en - wel zo belangrijk - u werkt mee aan een schoner milieu. Geïnteres seerd? Neem dan contact op met de afdeling Gemeentewerken, tele foon 961773. Op diverse plaatsen wordt momenteel hard gewerkt aan 1 de verbetering of vernieuwing van verkeersvoorzienin- gen. Zo worden deze week de werkzaamheden op de Kuperssingel afgerond. Daar zijn op verzoek van bewo ners verkeersremmende maatregelen genomen. Er gaan binnenkort nog meer werkzaamheden van start Komende week wordt begonnen met de hoognodige vervanging van vier voetgangersbruggetjes tussen Wan molen en Ploegschaar en tussen Hooiland en Grasland Ook wordt dan begonnen met de aanleg van twee ver- keersrichels op de Grienden Hiermee wordt voldaan aan een verzoek van de betrokken bewoners. De uitvoering van al deze werkzaamheden kost in totaal zo'n 185 duizend gulden. Het grootste deel daarvan, 164 duizend gulden, komt voor rekening van de maatregelen op de Kuperssingel. inzameling oude gasflessen Wie een oude, al lang niet meer in gebruik zijnde gasfles heeft staan, doet er verstandig aan deze op te ruimen. Zo'n fles levert bij brand onnodig groot gevaar op De brandweer organiseert daarom een inzamelaktic. Op vrijdag 11 mei, zater dag 12 mei en maandag 14 mei kunnen tussen 9 00 en 12.00 uur gasflessen wor den ingeleverd bij de brandweergarage aan de Zwarteweg 18a. Op 14 mei kan dat bovendien ook van 14.00 tot 16.00 uur. In Achterveld kun nen op zaterdag 12 mei van 9.00 tot 12.00 uur gas flessen worden ingeleverd bij de brandweergarage aan de Verjaagde Ruiter- weg. schoolvakanties '90- '91 In overleg met alle school directies in de gemeente Leusden is het rooster voor de vakanties in het schooljaar 1990-1991 vast gesteld. Voor het open baar basisonderwijs is on derstaand schema bin dend, vakantieroosters van het bijzonder basison derwijs kunnen hiervan enigszins afwijken. herfstvakantie. 15 okto ber 1990 t/m 19 oktober 1990 kerstvakantie: 24 decem ber 1990 t/m 4 januari 1991 voorjaarsvakantie: 11 fe bruari 1991 t/m 15 februari 1991 paasvakantie: 29 maart 1991 t/m 5 april 1991 hemelvaart: 9 en 10 mei 1991 pinkstervakantie: 20 mei 1991 t/m 24 mei 1991 zomervakantie: 8 juli 1991 t/m 16 augustus 1991 ondanks prijsverhoging blijft het kopen van een compostvat via de gemeente aantrekkelijk Leusden S -4 t/m +4 cil. 2, daarboven geringe meerprijs. Tijdelijk voor 139.50 bekendmakingen CONTACTLENZEN 7ii:ki \io\ns i.i:\ iK.wcii i< KONTAKTII \S\ I.OIilSTOl 11.\ Leusderweg 90 (l.o. kazerne) Tel 033-632596. Ameisloorl V J T I UW ADRES VOOR: PENSIOENEN, HYPOTHEKEN, FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN R. VERSLOOT PACHTER 3 3834 CA LEUSDEN, 033-943712 03495-35301 FAX: 03495-37060 Rozendaallaan 11 3833 BE LEUSDEN Tel. 033-941235 Erkend li' BI Unel° «aII Beveihgings- Installateur Als u voor uw vakantie nog wilt beveiligen, neem dan nu contact met ons op Uitvaartverzorging Z —warteveen _eusden 4 Vastleggen persoonlijke wensen in ons archief Levering grafmonumenten (dag en nacht te bereiken) 033 - 944 844 Kantoor Amhcmseweg 45 Postbus 337 3830 AJ Lcusdcn GEMEENTE hinderwet 27 maart 1990 een vergunning is verleend ingevol ge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van de heer A. G van Houten, woonachtig Hes senweg 147 te Achterveld voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderijbedrijf met mestopslag. alsmede opslag van dieselolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Stouten- burg, sectie B, nummer 1626. plaatselijk bekend Hessenweg 147 te Achterveld De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen vanaf 25 april 1990 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling milieu en bouw en woningtoezicht, 't Erf 1, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerza ken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren ge maakte afspraak, telefoon 033-961742, ter inzage Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling bezwa ren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont- werp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp beschikking De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra venhage De beschikking wordt met van kracht voordat op dat verzoek is beslist. voorbereidingsbesluit De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 26 april 1990 de volgende voorbereidingsbesluiten als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen: - ten behoeve van het perceel Rozengaarde 4 (geref basisschool) kadastraal bekend gemeen te Leusden. sectie F, nrs 3778 en 5159 (met het oog op uitbreiding van de school) Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf maandag 14 mei 1990, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van de woningen op de percelen L. de Colignylaan 2, Maria Stuartlaan 7. Stad houderslaan 9, Rossenberglaan 19 en Landweg 341 het verbouwen/uitbreiden van de boerderij op het perceel Emelaarseweg 18 het bouwen van een garage op het perceel Snoekbaars 13 het bouwen van een carport op het perceel Es doornhof 26 De tekeningen liggen van donderdag 10 mei t/m woensdag 23 mei 1990 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeen tehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algeme ne Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusdeoi trum. Voorzover vereist liggen dan tevens de vaal passing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele zwaren schriftelijk bij burgemeester en weib ders worden ingediend. verleende vergunningen bouwvergunningen Leusbroekerweg 16, uitbreiden ligboxenstè Claverenbladstraat 36, plaatsen dakkapel van Diepenheim Scheltuslaan 26, uitbro woning Bitterschoten 17, bouwen garage Beverhoeve 30, plaatsen dakkapellen Laapeerseweg 7, bouwen van een hal M woning Beverhoeve 87, bouwen garage Beverhoeve 32, plaatsen dakkapellen Pachter 19. plaatsen dakkapel Ravenhorst 18. uitbreiden woning tussenhi' berging) Beltmolen 14, plaatsen dakkapel Hamersveldseweg 124a, bouwen van eenü ling Treekerweg 2a, bouwen van een serre aan woning kapvergunning Karakiet 11, kappen van 2 berken bezwaren Belanghebbenden die door een vergum rechtstreeks in hun belang zijn getroffen.! nen daartegen binnen 30 dagen na het vend nen van deze bekendmaking bezwaarschnf indienen bij het college van burgemeester wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusdtf inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunt gen is na telefonische afspraak op werkda{ van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimteb) ordening en algemene zaken, kamer 208. K foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer telefoon 961729 (diverse vergunningen) 1 foon 961752 (kapvergunningen).

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4