BiOTHERM- ADVISEUSE Leusden De Beuker"' parkeerbeperking voor caravans vijvers krijgen schoonmaakbeurt RHrcmd J. W. KNIEP vergaderagenda actuele folders Bananen kho 1.00 Champignons 200 gram 1.00 Sla 2 voor 1 .00 Komkommers 2 voor 1.00 Kiwi's 4 voor 1.00 WOENSDAG 16 MEI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 27, 16 mei 1990 actuele folder 0NDERWI1SKAART: Uw caravan mag u niet langer dan drie dagen achtereen op straat laten staan. Nu hel seizoen weer is aangebroken om er met de caravan op uit te gaan, zal het vaker voorkomen dat er caravans in de wijken geparkeerd staan. Het in- en uitpakken kost tijd en de buren zullen er als regel best begrip voor hebben dat de caravan daarom zo dicht mogelijk bij huis wordt geparkeerd. Op zich is daar geen bezwaar tegen, als de eigenaar zich maar houdt aan de regels die daarover in de APV (Algemene Politieverordening) zijn opgenomen. De caravan of kampeerauto mag niet langer dan drie dagen achter elkaar - al dan niet met korte on derbrekingen - op de openbare weg of op een voor publiek toegan kelijke plaats worden geparkeerd. Even de straat uitrijden en de cara van vervolgens weer terugzetten geeft dus met het recht om weer drie dagen te mogen parkeren. Van deze regel kan, maximaal één keer per jaar, ontheffing worden aange vraagd bij het college van burge meester en wethouders Echter nooit voor langer dan 30 dagen. Denk er overigens aan dat, wan neer de caravan op de weg wordt geparkeerd, hij geen gevaar vormt voor de andere weggebruikers, zo als bijvoorbeeld fietsers en voet gangers De caravan kan natuurlijk ook in de eigen tuin worden neergezet. Maar dan dient wél rekening te worden gehouden met het volgen de. Het mag alleen als: ,,de plaats met hinderlijk is of wordt geacht voor de omwonenden of anderszins nadelig is of wordt geacht voor de leefbaarheid der omgeving". Al dus de APV onderwijskaart Ga jij het studiejaar 1990-1991 naar het voortgezet onderwijs of het voortgezet spe ciaal onderwijs en ben je op 31 juli 1990 16 jaar of ouder, dan moet je de onderwijs kaart hebben. In sep tember moet er 1133,- lesgeld wor den betaald. Vaak is het mogelijk het les geld vergoed te krijgen via de Tegemoetko ming Studiekosten en Studiefinanciering. Heb je in de maand mei nog geen onder wijskaart ontvangen ga dan naar de admini stratie van je school. Meer informatie staat in de folder: „Onder wijskaart: het entree bewijs voor het nieuwe studiejaar". sluiting gemeentehuis Op donderdag 24 mei (hemelvaartsdag) en vrijdag 25 mei zijn het gemeentehuis en de ge- meentewerf gesloten. In verband daarmee komt ook de vrijdag- avond-openstelling van de afdeling Burgerza ken te vervallen. Op zaterdag 26 mei is de gemeentewerf van 9.00 tot 12.00 uur ge opend voor het storten van grofvuil, chemisch afval, tuinvuil. afge werkte olie, glas en pa pier. afvalhout, bouw- puin en ander afval. donderdag 17 mei, commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer In deze vergadering komen onder meer voorstellen aan de orde over de aanleg van een skateboard-baan aan de Bavoortseweg ter hoogte van het zwembad Octopus, over het nemen van maatregelen om het oversteken van de Burg. van der Postlaan tussen de wijken Clave- renblad en Groenhouten veiliger te maken en over het verbeteren van de openbare verlichting in de wij ken Hamersveld, De Wetering en Alandsbeek-west. Verder zullen het ontwerp-bestemmingsplan De Horst worden besproken, de uit gangspunten voor de nieuwe ge meentewerf en een notitie over het verbeteren van de kruispunten Arnhemseweg/Treekerweg. Arn- hemseweg/Ooievaarshorsterweg en Arnhemseweg/Maanweg. dinsdag 22 mei, commissie Finan cieel Beleid en Beheer. Voorzover de hierboven genoem de voorstellen direkte financiéle gevolgen met zich meebrengen, worden ze in deze commissie be sproken. De commissievergaderingen wor den gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. De te bespreken stukken liggen ter inza ge bij het bureau Voorlichting Brandstof verbruikscijfers van personenauto's Om de afwatering van de vijvers en watergangen in stand te houden moeten deze waterpartijen regelmatig van overtollige plantengroei worden ont daan. Dit gebeurt met een maaiboot die onder water de planten afmaait en het maaisel vervolgens uit het water vist en op de kant zet, waarna het wordt afgevoerd. Vorige week is met de voorjaars- maaibeurt begonnen. De komende weken zullen alle daarvoor in aan merking komende vijvers en water gangen worden „gemaaid". Een paar vijvers zullen daarbij nu wor den overgeslagen Dat zijn de vij vers waarin vissen een paaiplaats hebben gevonden. Ondermeer is dat het geval in de vijvers bij Toer malijn. Essex, Torenakkerweg en Lisidunalaan. Om het paaien niet te verstoren, wordt het maaien van deze vijvers uitgesteld tot half juni. Dan is de jonge vis groot genoeg om tijdens het maaien een veilig heenkomen te zoeken zuinige auto Het beleid van de overheid is er op ge richt de CO:-uitstoot te verminderen en het energieverbruik van het autoverkeer terug te dringen. Dit gebeurt onder andere door het gebruik van zuiniger auto's te stimuleren. Het boekje „Brand- stofverbruikcijfers van personenauto's" is een hulpmiddel voor het vergelijken van het brandstofverbruik. Zo kunt u op een eenvou dige wijze de verschil lende brandstofver- bruikcijfers naast el kaar zetten en laten meewegen in de keuze voor een nieuwe of een andere auto. Al deze folders zijn gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlich ting. Daar staan nog veel meer folders voor u klaar. Iedere morgen kunt u zo bij het bu reau Voorlichting bin nenlopen. wys op reis Honderden vakantie-1 gangers spoorloos Voor radio en televisie I en voor kranten zou I dat groot nieuws moe- ten zijn. Maar je hoon I of ziet er zelden iets I van. Toch gebeurt hei f ieder jaar weer. In de I folder „Wijs op reis' van het Ministerie van I Buitenlandse Zaken I wordt op deze dingen ingegaan. Het is een 32 pagina's tellende bro chure met adviezen en tips voor reizigers naar I het buitenland. Infer- matie over reispapie- ren, verzekeringen, criminaliteit, gewoon- I ten en regels in andere landen en wat bijvoor beeld een consulaat kan betekenen voorde I reiziger in nood. Op reis gaan betekent grenzen overschnj- den. Staatsgrenzen I maar ook cultuurgren zen. Hoe naburig een land ook is. je bent er een vreemdeling en je weet niet alles. Wijs heid op reis begint bij die zelfkennis. w Leusden Tijdschriften INBINDEN, boekenrestauratie. Handboekbinderij Vos- Bette. Tel. 944786 Voor het afdichten van lekke kelders, het injec teren van muren tegen optrekkend vocht en het inpregneren van gevels staan de vaklieden van KELDERTECHNIEK WOLVEGA te allen tijde voor u klaar om u snel van uw vochtprobleem af te helpen. En dat met 10 jaar garantie1 Bel voor inf 03438- 21412 (kantoor Driebergen) of bgg 05610- 17358 Keldertechniek Wolvega. STOFFEREN en restau reren, ook antiek. "Weka" W. Kortes, Mo lenhoekje 6, Leusden, tel. 940607 ook na 18 u. Nog enkele overjarige ZWADHARKEN. Van de Glind Mechanisatie, Achterveldseweg 23, B'veld. 03420- 14002. Voor originele Ford Tractor onderdelen moet u zijn bij van de Glind Mechanisatie, Achterveldseweg 23. B'veld. 03420- 14002 KUNSTGEBITTEN en reparaties. Tandprothe- tische praktijk Leusden. Ook 's avonds en in het weekend Claveren- bladstr 36, Leusden-C, tel. 940022 O.V.M. Leusden, de "ONDERLINGE" Verze keringsmaatschappij in uw omgeving, Hamers- veldseweg 8. Leusden Tel. 033- 950704 Wij hebben een uitge breide collectie GE- BOORTEKAARTEN en huwelijkskaarten. Mo- dellenboeken mag u thuis nakijken. De Leus der Krant. Asschatter- weg 19 Voor TUINAANLEG en onderhoud, ontwerp en advies. Hoveniersbedrijf Groen en Groei, Ermelo, tel. 03417-58736 Gebruikte beregenings- haspel. V.d. Glind Me chanisatie, Achterveld seweg 23. B'veld, 03420- 14002 bekendmakingen Gratis huidanalyse en huidadvies 29-30 mei van 10.00-17.00 uur. DROGISTERIJ-PARFUMERIE \ahkusa r-ontdi itt ljahc-nc-us\r- WINKELCENTRUM HAMERSHOF T ERF 2. TEL 033-941462 - LEUSDEN-CENTRUM GEMEENTE QQGDOOO BU GROENTE- EN FRUITHANDEL rr> Eenjarig bestaan; en hiervan kunt u mee profiteren. WEET U HET NOG: Tevens nog steeds het beste adres voor: - fruitmanden (al vanat 7.50) (klaar lerwi|l u wacht) - diverse soorten rauwkost - natuurlijk hel volledige assortiment, groente en fruit De Biezenkamp 12 Leusden aanvragen om bouwvergunning Do volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een hobbyruimte en carport op het perceel Kon. Wilhelminalaan 3 het bouwen van een carport op de percelen Eremietenhove 1 en 2 het uitbreiden van de woning op het perceel v.d. Lagemaathof 23 het bouwen van een woning (ter vervanging van de bestaande woning) op het perceel Hessenweg 155 het bouwen van een woning aan de Kon Julia- naweg (achter Hessenweg 170) het bouwen van twee woningen op percelen aan de Eikenlaan (nabij de muziekschool). De tekeningen liggen van donderdag 17 mei t/m woensdag 30 mei 1990 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeen tehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algeme ne Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Cen trum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend verleende vergunningen diverse vergunningen Resp. Verleend aan. Ten behoeve van Oranjever Leusden, verkoop van frisdranken en kleine etenswaren Rotaryclub Leusden c.a., reklame spandoeken M.H.C. Leusden, ontheffing sluitingsuur, dans en muziekverg. K.C. Antilopen, ontheffing sluitingsuur, dans en muziekvergunmng R F. Aalbers, vergunning speelautomaat Oranjever. Leusden, vergunning art. 38 Drank en Horecawet R Bunnik, terrasvergunning Pon's Automobielhandel, verg. gebruik ge luidsinstallatie St Bejaardenzorg Leusden. fancy-fair St. Bejaardenzorg Leusden, verg. art. 38 Drank- en Horecawet St. Bejaardenzorg Leusden, loterijvergunning Wandelsportver. Kruiskamp, wandelverg. Comm. Avondvierd. Achterveld, avondvier daagse C. A. van Bemmel, straatfeest A. L. Boutens, terrasvergunning Hessenweg 172 Golfclub „De Hoge Kley", wegafsluiting Kon. Ahold N.V., verg. opstelplaats winkelwa gens R. J. J. van der Wijst, buurtfeest E. Pot-Venrooy, pleinfeest A. L. Boutens, ontheffing sluitingsuur bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), tele foon 961752 (kapvergunningen). verlening hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 10 april 1990 een vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanlei ding van de aanvraag van de heer R. van de Kraats, woonachtig Emelaarseweg 15 te Achter veld. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 16 mei 1990 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling di en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, c dagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovca iedere vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uurq afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erfl.z na tevoren gemaakte afspraak, telefoonl 961742, ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan roep worden ingesteld bij de Afdeling vox geschillen van bestuur van de Raad van Si Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage da a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling zwaren hebben ingebracht tegen het alge van de gevraagde vergunning of tegea ontwerp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aanto dat hij redelijkerwijs niet in staat isge«< bezwaren in te dienen tegen het afgeven» de gevraagde vergunning of tegen de 0 werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de berce| termijn van kracht tenzij voor deze daturaI roep is ingesteld en met toepassing van aitJ 107 van de Wet op de Raad van State een» zoek wordt gedaan tot schorsing van de bescè king dan wel tot het treffen van een voorlof voorziening. Het verzoek tot schorsing of c voorlopige voorziening moet worden geré aan de voorzitter van de Afdeling voor de schillen van bestuur van de Raad van Su Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voort op dat verzoek is beslist. ter-inzage-legging aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester cn wethouders van Leusden n ken ingevolge artikel 24, tweede lid. onder cvj de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne kend, dat vanaf 16 mei 1990 gedurende W weken ter gemeentesecretarie, afdeling nul'1 en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1. op we" dagen van 08.30 tot 12.30 uur en hovend* iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op' afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1.*"" na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 0- 961742, de ontwerp-beschikking(en) ter inzaj ligt (liggen) op een verzoek om een nieuwe gehele inrichting omvattende vergunning"1^ volge de Hinderwet van de heer H. C J Roomcn, woonachtig Asschatterweg 217 Leusden.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4