G De krant kreeg een prijs!!!! Concurrentie in Leusden-Zuid Sledehond in Leusden Bianca's op de Japanse toer „Ik kan zo kwaad worden op die Duitsers van toen" Kmderen geven mening over oorlogsboeken eusder krant Autokraak WOENSDAG 23 MEI 1990 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De Leusder Kinder Krant kreeg een prijs! Een belangrijke prijs! Zij kreeg de aanmoedigingsprijs voor de nieuwsbladjournalis- tiek 1990! Volgens de juryleden, allemaal mensen die het weten kunnen, is de Leusder kinder Krant "een rubriek die leuk is om te zien en leuk is om te lezen." Zo staat het in het juryrapport. Daarin staat verder: „Vaak zijn kinderkranten aangekocht kant- en klare pakketten en vaak zijn het schoolvoorbeelden van trut tigheid. Dan zijn het geen kinderkranten maar kinderachtige kranten. Dit is hier zeker niet het geval." Zij hebben daarom de aanmoedingsprijs gegeven voor zowel het idee als de uitvoe ring. In Nederland komen heel veel kranten uit. In iedere krant staat meuws. Kranten die iedere dag uit komen. zijn dagbladen. Daann staat vooral meuws uit Nederland en de rest van de wereld. Andere kranten verschijnen niet iedere dag maar bijvoorbeeld om de twee, drie dagen of zelfs maar eén keer in de week. Zo'n krant heet een nieuwsblad. Daarin staat meestal vooral lokaal nieuws De Leusder Krant bijvoorbeeld is een nieuwsblad waann te lezen is wat er in Leusden. Achterveld en Stou- tenburg (bijelkaar de gemeente Leusden) gebeurd is. De mensen waarover artikelen geschreven zijn, wonen m Leusden of weten iets dat voor Leusden belangrijk is. De sportverslagen gaan over wed strijden die door Leusdense spor ters gespeeld zijn. En in de politie berichten staat te lezen hoeveel be keuringen er in Leusden zijn uitge deeld. Zoals alle meuwsbladen wordt de Leusder krant gedrukt en ver spreid door een uitgevenj. De uit geverij die zorgt dat de Leusder krant bij de mensen, die een abon nement hebben, door de bus komt is de Barneveldse Drukkerij en Uit geverij. Afgekort: de BDU. Er bestaat een club voor uitge vers van nieuwsbladen- Dat is de Nederlandse Nieuwsblad Pers. Af gekort de NNP. De BDU hoort bij die club. Deze NNP kiest ieder jaar één artikel of een serie artikelen, die verschenen in één van die tien tallen Nederlandse nieuwsbladen uit, voor de NNP perspnjs. Een jury, bestaande uit deskundige mensen die precies weten hoe een goed krante-artikel moet zijn, neemt de beslissing. TWEEPRIJZEN Dit jaar gaf deze jury met éen pnjs maar twee prijzen Ze gaven net als andere jaren éen pnjs aan een journalist die een sene artike len bedoeld voor grote mensen had geschreven. Dit jaar aan Peter Nefkens, omdat hij in de Meppeler Courant een serie heeft geschre ven over buitenlanders die in Ne derland wonen. Maar de jury be sloot dit jaar voor het eerst, nog een prijs uit te reiken. Een pnjs speciaal bedacht voor de Leusder Kinder krant. Deze rubriek in de Leusder Krant dus. Ze deed dit omdat vol gens de jury de kinderkrant 'onver gelijkbaar is met de andere arti kelen waarover ze moesten oorde len en die allemaal voor grote men sen waren bedoeld. Waarna een heleboel lovende woorden volgen voor de Leusder Kinderkrant die nu al weer ruim een jaar verschijnt. En waarin ie- De rubriek met Leusdens nieuws voor. over en met kinderen van 6 t/m 14 jaar Door Manannc de Valck Landionker 23 Lcusden Tel 033-946824 dere week nieuws staat dat voor Leusdense kmderen belangrijk is of kan zijn. Zoals kmderen soms niet begrijpen hoe grote mensen zich over sommige zaken druk ma ken, snappen grote mensen soms niet waarom m de kinderkrant iets te lezen staat over huisdieren, schoolkampioenen, hobbies of ak- ties door en voor kmderen. De ma ker van de kinderkrant gaat er van uit dat wat kinderen belangrijk vin den, voor hen be'angnjk is. Daar om moet goed, leuk en duidelijk geschreven zijn waar het over gaat. Wanneer kmderen deze rubnek lezen, ontdekken ze daardoor mis schien hoe leuk het is om de krant te lezen. Ennede krant is wel voor kmderen bedoeld maar dat betekent nog niet dat alléén kinde kinderen met alleen aan hun leef tijdgenootjes duidelijk maken wat zo belangrijk voor ze is maar ook aan grote mensen. Waarom en hoe ze bijvoorbeeld skateboarden, ak- tie voeren of last hebben van het een of ander. In heel Nederland verschijnen kinderkranten. De meesten zijn ge vuld met spelletjes, moppen en verhaaltjes die met echt gebeurd zijn. De jury noemt deze kinderru brieken 'kinderachtig'. Zoals de Leusder Krant het doet is het veel betervolgens de jury. Vandaar dat zij besloot een extra prijs te geven...de aanmoedigingsprijs van het NNP voor de Leusder krant. De jury heeft uiteraard groot ge lijk. De Leusder kinderkrant is goed en leuk en mteressant- ren hem lezen. Grote mensen mo- dank zij julliedus dank gen ook Op die manier kunnen je wel!.. LEUSDEN - Bianca van Dijk (12) is de vriendin van Bianca Westerbeek (10). Samen doen ze niets liever dan frutselen, priegelen en met een eindeloos geduld vouwen. Met andere woorden: ze houden van origami. Bianca van Dijk kan het piepkleine kraanvogels maken. Wanneer je dit vastmaakt aan een speciaal haakje heb je beeldige oorbellen. Op verzoek van een 'speelgoedwinkel' Tom te Tummetot, maakt Bianca ze nu voor de verkoop. Bianca van Dijk maakte hij vrien din enthousiast voor origami. Hoe het precies begonnen is weet ze niet meer. Ze was altijd al bezig met het frutselen met papiertjes. Al lang voordat ze ontdekte wat ongami is. Origami is het kunstig vouwen van papiertjes. Het is door de Japan ners verzonnen. In Japan maken heel veel mensen, hele kunstige vouwwerken. De grootste kunste naars exposeren daar ook hun on- gami-werkstukken. de kunst is ont staan in de kloosters. In Japan ge ven ze allerlei dingen aan hun go den. Ook eten, dieren en vooral bloemen. De geschenken aan de goden moeten mooi zijn en liefst ook lang mooi blijven. Daardoor ontstond het idee om de bloemen van papier te maken. De monniken werden langzaam maar zeker heel goed in het vouwen. Ze verzonnen en maakten steeds mooiere vor men en versierden daar de tempels mee. In Japan vertelt men elkaar ook veel mooie verhalen. De dieren die in deze verhalen voorkomen zijn voor de japanners heel belangrijk. Ze betekenen iets. Kraanvogels bij voorbeeld staan voor de kringloop van het leven, doordat ze steeds komen en weggaan. De Japanners beelden wat ze wensen of bedoelen soms uit door middel van de figuren uit die ver halen. Daardoor werd de kraanvo gel een belangrijk figuur om te ma ken in ongami. Maar de monniken hebben vast nooit bedacht dat een meisje in het verre Leusden. hun gelovige kunst zou gebruiken om er prachtige oorbellen mee te ma ken. De twee Bianca's hebben cursus sen gevolgd bij Latent Talent. Bian ca van Dijk volgde ook de cursus voor kmderen die al iets wisten van origami. Bianca zou nog wel meer willen leren maar er is alleen nog een cursus voor grote mensen. Daar zou ze wel naar toe mogen van haar ongami-juf maar de cursus is te laat op de avond. Dus mag het met van Bianca's ouders. Begrijpe lijk maar wel jammer want Bianca blijft het leuk vinden nieuwe din gen te leren. Ze is na vier jaar nog net zo enthousiast als toen ze be gon. „Misschien woont er wel er gens iemand in Leusden die mij nog meer kan leren" hoopt ze. Die iemand moet dan wel heel goed zijn want Bianca heeft ook zonder cursus niet stil gezeten. Ieder boek over ongami dat ze kan vinden wordt nauwkeurig bestudeerd. „Soms ben je heel lang bezig om uit te vinden hoe het nu moet. Wan neer je op een cursus zit kun je aan iemand om uitleg vragen. In de boeken staat het soms heel ondui delijk beschreven. Maar als ik er met uit kom blijf ik net zo lang pro beren tot het lukt. Ik leg het wel eens een paar uurtjes weg maar geeft het nooit echt op", zegt Bian ca. Ze laat heel tevreden een doos je zien dat gevlochten lijkt uit strookjes papier. „Dit doosje bij voorbeeld daar ben ik wel vier uur mee bezig geweest. Het leek zo eenvoudig toen ik het voor het eerst zag maar het bleef maar uit elkaar springen." verzucht Bianca. Bij origami is het namelijk de be doeling dat je geen lijm gebruikt. Alles moet precies goed blijven zitten alleen maar doordat het haar scherp en precies goed gevouwen is. Het is Bianca uiteindelijk gelukt en nu ze weet hoe het moet heeft ze al heel wat van die doosjes gevou wen. SPECIAAL PAPIER Ongamipapier is heel speciaal LEUSDEN - Heel de mei-maand staat in het teken van de Tweede Wereld Oorlog. De inval van de Duitsers, de bevrijding vijf jaar later en alle ellende daar tussen in heeft heel veel schrijvers op het idee voor een boek gebracht. Deze maand konden alle kinderen bij de bibliotheek boeken lenen waarin verhalen staan die zich afspelen in de oorlog. Wanneer ze de boeken terugbrachten konden ze op een formulier schrijven wat ze van het meegenomen boeken vonden. Niet zo erg veel kinderen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Be halve dan de leerlingen van de Rossenbergschool. Daarvan hebben heel veel kinderen hun mening over een boek gegeven. Op het formulier staat de volgen- gell|k weggebracht moest worden. Omdat dat met mocht. Ze gingen hun opa en oma ophalen maar....die de inleiding: „Ik heb de oorlog met meegemaakt maar ik heb er wel over gehoord. Steeds beginnen mensen er weer over. Je raakt er ook met over uitgedacht, hoe dat allemaal heeft kunnen gebeuren. Er zijn ook veel boeken geschre ven over de Tweede Wereldoor log." En dan volgt de mening van de lezer. Chiara Buniuk bijvoor beeld koos 'Wie niet weg is word gezien', geschreven door Ida Vos. Uit haar mening blijkt dat ze alsnog kwaad kan worden op het onrecht dat toen zoveel mensen is aange daan. Zij schreef: „Het gaat over een gezin dat moet onderduiken voor de Duitsers. Rita en Esther moesten steeds naar andere plaat sen verhuizen. Toen Esther jarig was kreeg ze een daaboek en een nieuwe fiets, dm waren meegenomen door de Duit sers. Die vuile moffen!!! Ze moesten even later een joden ster op doen. Ze mochten niet op bankjes in het park zitten en in winkels komen was ook verbo den!" Heel veel van de oorlogsboeken gaan over joodse mensen in de oorlog. Maar het boek 'Oorlog zon der vrienden', geschreven door Evert Hartman gaat over de andere kant Het beschrijft een jongen wiens vader bij de NSB is. NSB-ers hielpen de Dmtsers en waren er van overtuigd dat ze groot gelijk hadden. De jongen, Arnhold was het eerst met zijn vader eens. Maar hoe langer de oorlog duurt hoe meer hij gaat twijfelen. De moeite waard volgens verschillende kin deren die helaas niet allemaal hun naam onder hun mening schreven. Ivan Stikelbroed deed het wel. Hij schreef over het boek 'Oorlogs winter' van Jan Terlouw dat hij het goed vond omdat „het gaat over een engelsman die uit de lucht is geknald en in een hut is gestopt door iemand en daar gehouden is." Oorlog als een spannend avontuur maar echt gebeurd en vaak met dodelijke afloop. De papieren waarop de kinde ren hun mening over de gelezen boeken schreven, komen te han gen ui de bibliotheek. Wie ze lees moet wel nieuwsgierig worden naar de oorlogsboeken. De biblio theek heeft er veel. Jeugdtoneel Culdoto ACHTERVELD - De Achterveldse toneelvereniging Culdoto houdt zondag 27 mei een jeugdtoneel voorstelling. Onder leiding van vier leden van Culdoto spelen negen tien kmderen in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar vier toneelstukjes. 'De Opschepper', 'De gefopte rovers' en 'Bij de barbier' van Ben Heuer en 'Kastje dicht' van Sea de Jong-Van Dijk zullen die avond op Ho nlanlron worHon naval De voorstelling begint om 20.00 uur en de zaal gaat open om 19.30 uur. Puzzelrit ACHTERVELD - De Auto-, Motor en Bromfio'sclub Achterveld houdt zondag 27 mei een Puzzelrit over een lengte van ongeveer 35 kilo meter. Inschrijven is mogelijk van af 13.30 uur m café-restaurant De Roskam, Hessenweg 212 in Achter veld (tegenover de kerk). Belang stellenden kunnen bellen met: 03425-1223. Uitslag familie- fietstocht LEUSDEN - De familie Leyenaar is met de slagzin 'Met de Blij hof op de fiets, hoe vmd je zoiets. Het zonne tje erbij maakt ons vrolijk en blij' winnaar geworden van de wed strijd, die verbonden was met de fietstocht van de Blijhof, die zondag 20 mei werd gehouden. Deelne mers moesten bij diverse posten langs de route letters verzamelen, die later het woord 'Blijhof vorm den Daarnaast moest een slagzm worden verzonnen. papier. Behalve dat je het hebt in allerlei kleuren en druktechnieken, heb je het m allerlei kwaliteiten en formaten. De kleinste papiertjes zijn vier bij vier centimeter, de grootste zestien bij zestien centi meter. Van de kleinste maat vouwt de grootste Bianca de oorbel kraanvogels. Het lijkt zo simpel om grote papiertjes, klem te knippen. Echte origami-vouwers doen dit nooit. Door te knippen krijg je na melijk kleine opstaande randen langs de kmpkanten. Dat mag niet. Bovendien moeten origamipapier- tjes precies vierkant zijn. De Bian ca's gebruiken nooit een schaar. Hooguit een hobbymesje. Eigenlijk mag je bij het vouwen ook niets in snijden. Heel af en toe toen ze het wel. Er bestaat trouwens ook een papier-vouwkunst waarbij smjden juist moet. Behalve een hobbymes je gebruiken ze een vouwbeen. Van been is het dmg dat de Bian ca's gebruiken al lang niet meer. tegenwoordig is het van plastic maar het werkt nog hetzelfde. Met het vouwbeen maak je de vouwen scherp en glad. Wanneer je over de vouw met je nagel wrijft, zou je het papier kunnen beschadigen. Met het puntje van het vouwbeen kun je tot m de uiterste hoekjes komen. De twee Bianca's vouwen van alles. Behalve de oorbellen, sier- doosjes, broches, verjaardags kaarten, maskers, bloemen, bollen en kusidama's. Kusidama is het Ja panse woord voor 'feestballon'. Ze zien er meer uit als sterren dan als ballons Bianca van Dijk kan wel zeventierj verschillende doosjes vouwen. De andere Bianca leert veel van haar grote vriendin. Beide verzinnen zelf geen vormpjes maar zijn steeds benieuwd wat nog meer mogelijk is. Vandaar dat ze blijven snuffelen in boeken en blijven uit kijken naar een origami-specialist in Leusden. De redactie van het Lolblad aan het werk. Helmer Helmers. Arjan van Cravenhorst en Pieter van den Buig\ bezig met de laatste edities van het blad. Binnenkort zullen de veertien abonnees het zonder moeten dot LEUSDEN-ZUID - In Leusden-Zuid wordt een kinderkrant ge maakt en uitgegeven. Een echte concurrent van de Leusder Krant. Mét abonnees maar zonder Leusdens nieuws. Het is geen nieuwsblad maar een tijdschrift. Het heet het Lolblad. Iedere maand komt er een nieuw nummer uit. Het Lolblad wordt gemaakt en geschreven door kinderen: Helmer Helmers (12), Arjan van Gravenhorst (12) en Pieter van den Burg (13). Helmer Helmers (12) is de uitge ver, de samensteller en de hoofd redacteur van het Lolblad. Hij wordt al bijna twee jaar geholpen door (13). Dit jaar gaan ze alledne van de basisschool af. Dat betekent het einde van het Lolblad. Op de tweede zaterdag m juni, op de ne gende dus, zal het laatste nummer verschijnen. Eén-en-twintig num mers gingen hier aan vooraf. De veertien abonnees zullen het voor taan zonder moeten doen. Het Lolblad is iedere keer weer behoorlijk dik. De dne jongens schatten zeker tien uur bezig te zijn wanneer er weer een nummer ver schijnt. En dan rekenen ze het foto- copieren, sorteren en vastnieten niet eens mee want dat doet de technische medewerkster. Helmer zijn moeder. „Niemand dacht dat we het lang zouden volhouden", grinnikte Arjan. „Het begon als een grapje en we konden niet ophou den." Het was zijn idee om met z'n dneén een gezellig blad te maken dat ze wilden verkopen voor vijftig cent per stuk. Later bleek het zestig cent te moeten worden. Hij kreeg het idee op school en vond twee klasgenoten bereid om hem te helpen. Zodra het eerste nummer af was gmgen ze huis aan huis bellen om abonnementen te werven. Natuurlijk wisten ze vooral de huizen van schoolgenoten en leerkrachten te vinden. De meeste abonnees zijn te vinden op school maar het zijn niet allemaal beken den van de redactieleden. Helmer: „We hadden ooit zeventien leden, nu veertien en mijn oma." Hij zegt het alsof zijn oma niet helemaal meetelt. „Tsja kijk, mijn oma is na tuurlijk ontzettend lief. Ze wil alles lezen en zien wat ik gemaakt heb. Maar ik heb toch liever geen fami lie-leden als abonnee", bekent hij „Die zijn namelijk geen abonnee omdat ze het blad zo leuk vinden maar om mij een plezier te doen." Helmer heeft graag kritisch pu bliek. Sommige mensen kunnen natuurlijk kritisch zijn, ook al zijn ze oma. Helmer wil een goed blad maken, dat is duidelijk. Hij verzon de naam. Helmer is belangrijk voor het blad. Hij schrijft en verzint het meeste en vertelt de andere twee wat ze moeten doen. In een map houdt hij precies bij waarvoor ie dere medewerker moet zorgen en wanneer dat klaar moet zijn: „Alle nummers zijn tot nu toe precies op tijd verschenen" zegt hij terecht trots. Een goed blad verschijnt al tijd op tijd. Dat is heel belangrijk. Het Lolblad is bijzonder. De voorkant is vrolijk gekleurd. Alle maal handwerk. Vooral van Pieter Helmer tekent de ene keer een piratenschip en de andere keer een zelfverzonnen stripfiguur. Pie ter kleurt de zeventien nummers, stuk voor stuk in. Officieel wordt hij daann geholpen door Arjan maar deze geeft direkt toe dat Pieter be ter, mooier en langer kleurt dan hij. De hoofdredacteur kleurt met. Hij schrijft en tekent. In het Lolblad staan stnps, al dan niet zelfge maakt. De strips die met door Hel mer zijn gemaakt zitten ingeplakt. Dat betekent dat vooral Arjan en Pieter iedere keer weer uren zitten te zoeken, kmppen en plakken. Ze willen de stnps niet fotoco- piéren. „Door het zo te doen, krij gen we kleur in ons blad en dat staat wel zo goed", volgens slimme Helmer. Vanaf het elfde nummer maakt hij een vervolgstnp voor 'zijn' blad. Daarvoor ontwierp hij twee eigen stripfiguren: Benny Big en Hond Dolf. Ze beleven al ire den lang een avontuur waarvai afloop onzekeris. Bovendien er in iedere nummer van hei 5 blad een verhaal geschreven d Jan Joker. Jan Joker blijkt het pj doniem, ofwel de schuilna voor.... natuurlijk Helmer Helms Arjan zorgt vooral voor het s nieuws, de moppen en de raadjj Onder sportnieuws verstaat K het geven van een eigen comd taar bij een sportfoto of stukjes] „Wat doet de scheidsrechter] het veld'. In zulke artikelen is' lezen, te leren en om te lachen] de eerste nummers stond ook al een kleurplaat. De redactie, l staande uit Helmer, Aijan en Piel heeft in een vergadering vorig jj besloten dat kleurplaten kindi achtig zijn. Sindsdien schreef H mer een paar keer een compia programmaatje. Bovendien staS ieder nummer wel iets over honden, olifanten, nijlpaarden andere bedreigde diersoorten EXTRA DIK Het laatste nummer wordt wa schijnlijk extra dik. Dit artikel m er in komen. Ajan. Piereren Helri hebben beloofd alledrie een scheidsstukje te schrijven. (Piel kreunt nu al, laat hem maar Ida ren) en vooral de stnp moe' 3 Helmer: „Ik denk wel dat we da minstens twee pagina's voor nod zullen hebben want ik heb weer een paar plaatjes maar k geen einde." Hij werkt er met i dere dag aan „Af en toe een uuij als ik zm heb. Als het maar op tijd is." Ze zijn vastbesloten nog ma een nummer te maken. Daarna het Lolblad verleden tijd. Janira vinden ze het wel. Helmer voos voelt wel wat voor de journaliste! „Misschien ga ik straks wel ie voor de schoolkrant doen. Dat ij ik wel willen." bekent hij. Dus na schien heeft de schoolkrant vj scholengemeenschap De BergW gend jaar één abonnee. Helmö oma. LEUSDEN - Hij heet Nicolai. Een Russische naam want het is een Siberische Husky Nicolai is echter terecht gekomen in een Ameri kaans-Nederlands gezin zodat hij luistert naar de naam Nikkie. Een Husky is een sledehond. Veel eski mo's hebben zo'n hond maar in Leusden zie je hem met vaak. Je ziet hier ook weimg Amerikaanse sleeën. Voor in de sneeuw dan. Nikkie houdt van sneeuw. Op de dag dat zijn baasje Pamela over hem vertelt hgt hij uitgeteld op de plavuizen vloer. Het is hem te warm buiten. Wie hem zo ziet kan bijna met geloven dat hij anders alleen maar rent. spnngt, danst en speelt. Hij weet mets van alle verhalen die over zijn hondenfamilie de ronde LEUSDEN - Op klaarlichte dag is zaterdag een Leusdense beroofd van een CD-speler ter waarde van 1.500,-. Het apparaat zat in een auto, die geparkeerd stond op de Mulderij. De dieven sloegen een ruit in om de auto binnen te komen. De auto was beveiligd, maar het is niet bekend of het alarm gewerkt heeft. De politie roept eventuele getuigen van het voorval, dat tus sen 15.45 uur en 16.15 uur moet zijn gebeurd, op zich te melden. Uit een auto, die geparkeerd stond bij het AC-restaurant, is za terdag middag een damesjas en een bril weggenomen. De gestolen goederen vertegenwoordigen een waarde van f 1.000,-. doen. Boeken vol heldhaftige ver halen. Zoals bij ons herdershonden tot knappe staaltjes in staat zijn en op de televisie Lassie van alles kan. zo komt in de verhalen die zich afspelen m ijs en sneeuw vaak een Husky als held voor Pamela weet bijvoorbeeld dat toen ooit eens een gevaarlijke besmettelijke ziekte uitbrak terwijl er geen trem kon rijden en geen vhegtuig kon vliegen, de honden de medicijnen konden halen. Echte mensenred ders. Ze vertelt .Je kunt Huskys heel veel leren. Ze luisteren heel goed en willen altijd graag bij de mensen blijven. Ze houden van trekken. Nikkie ook. Wanneer hij de kans krijgt sleept hij de thee doek in de keuken van het haakje en verdwijnt er mee onder de bank. Het leukste dat je volgens hem dan doen kunt is om te probe ren de theedoek terug te pakken. Hij kruipt dan grommend van plezier m het verste hoekje terwijl ik uit alle macht aan die theedoek trekt." Onnodig te zeggen dat de theedoeken bij Pamela thuis geluk kig heel stevig zijn en regelmatig gewassen worden. Volgens Pame la. Wanneer Nikkie met bij de thee doek kan begint hij met evenveel plezier aan het vloerkleed. Of hij kruipt achter de oven op een kastje van bijna een meter hoog. Wan neer hij dan leuk wil doen. springt hij door het kastje alsof het een brandende hoepel m het cirkus is. Klopt want Huskys spelen graag. Nikky is een zilveren Husky. Hij heeft hcht grijze haren. Alleen zijn snuit heeft het witte 'masker' waar aan je alle Huskies kunt herkennen. Je hebt Huskys in allerlei kleuren, tot rood en blauw toe. Nikky hjkt met zijn Imker oog op zijn moeder en met zijn rechteroog op zijn va der. Zijn moeder had namelijk brui ne ogen. zijn vader blauwe ogen met een wit randje. Het blauwe oog van Nikky is zo bla uw als je bij geen enkele andere hond ziet. Door de witte rand hjkt het oog nog lid dan het al is. Kortom hij is zon» dat Pamela heel zuirug op moet zijn. Maar volgens haaiisl vooral 'maf. Nikkie deed toen dat zei. heel even zijn mooie bh we oog open alsof hij zeggen wil 'spasieba'. Siberisch voor je mt bedankt.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12