SB usd kpanfe Woongroep bezorgd over bouwlokatie Bewoners boos over verkoop gemeentelijk openbaar groen PitS In 't (b)ootje genomen! ïnder Krant Leusden krijgt prijs Jouwet BDU Ouderen willen wooncomplex Deze week in de Leusder Krant Don Bosco sluit catechese-centrum KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden rm Wiel op hol ponterhuis MITSUBISHI DEALER Gratis leren WK-bal als u voor ons scoort. Zie opgave bon elders in dit blad. Meer inwoners Inleveradres Achterveld Konijntje in De Wetering HOOFDREDAKTEUR Jurvan Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV WOENSDAG 23 MEI 1990 - 22e JAARGANG NO. 4 'lï |hiis aan de Claeverenbladstraat staat er versierd op. Inzetje: Echtpaar De Wit, zojuist aangekomen na een s in Griekenland. SDEN - Maarten de Wit en Carla Ossel, smds vrijdag 11 mei officieel echtpaar De Wit-Ossel, konden hun il geloven. Lekker uitgerust teruggekeerd van een huwelijksreis naar Rhodos bleek bij thuiskomst het enigszins van gedaante te zijn veranderd. Famihe en buur Lablans hadden zich niet onbetuigd gelaten: met eede gehele gevel was ingepakt met zwart landbouwplastic lekker stevig en niet eenvoudig te verwijde- Ij ook binnen was er bijna geen doorkomen aan. De hele hal en trapgat zaten volgepropt met opgeblazen iddag keerde het kersverse echtpaar in Leusden terug van de Griekse reis. De bedoeling was gewoon ithuiskomen, even de post doornemen en dan maandag met frisse moed weer aan de slag te gaan. Evenwel, ras dat was even buiten de familie en de buurt gerekend! M", ontsnapte uit de mond van het jonge bruidje bij het zien van het huis aan Claeverenbladstraat 130. En de s?de buurt genoot met volle teugen! Het bruidspaar wilde overigens geen uitlatingen doen over de pesüeve kinderwagen met inhoud, die op het schuurdak was geplaatst met het opschrift Made in Rhodos' een Maarten konden de grap -na korte tijd- overigens wel waarderen. „De buurt en de familie zal nog van toren en merken", klonk het geheimzinnig. LEUSDEN - „We zijn nogal geschrokken van de bouwplannen, die de Stichting Bejaardenzorg Leusden onlangs naar buiten bracht voor de lokatie aan de Torenakkerweg, bij verzorgings huis 't Hamersveld. We zijn nu erg bang dat onze plannen voor de bouw van huisvesting voor een woongroep op dezelfde plaats in gevaar komt. De politiek moet zich daar nu maar eens over uitspreken." Aan het woord is mevrouw Van der Heide, één van de initiatiefne mers van de groep 'Groepswonen van Ouderen', die in Leusden eigen huisvesting wil realiseren. Dins dagmiddag overhandigde Van der Heide de resultaten van een haal baarheidsonderzoek voor een der gelijk project in Leusden aan wet houder Vroon. Daaruit blijkt dat er ook in Leusden grote behoefte aan een dergelijke nieuwe woonvorm voor ouderen bestaat. Alleen de lokatiekeus lijkt nu een serieus probleem te gaan vormen. De Stichting Bejaardenzorg Leusden bracht onlangs plannen naar buiten om op dezelfde plek aanleunwo ningen te gaan bouwen, waarmee de ruimte voor de initiatiefgroep Groepswonen te klem wordt. Het zoeken naar een compromis lijkt stuk te lopen op ruim twaalf wonin gen. De SBL heeft aangeboden maximaal acht woningen te willen afstaan aan de groep, terwijl de initiatiefgroep zelf minsten 20 tot 25 woningen nodig zegt te hebben. De Leusdense initiatiefgroep 'Groepswonen van Ouderen' werd twee jaar geleden opgestart, naar aanleiding van een voorlichtings bijeenkomst in Amersfoort. Daar liep een aantal Leusdenaren warm voor het idee om oudere mensen, in een nieuwe woonvorm, de le vensfase na het gezin te laten door brengen. Het gaat dan met nadruk om mensen die fysiek en psychisch nog zo gezond zijn, dat ze niet af hankelijk zijn van reeds bestaande medische en para-medische in stellingen. „Wij willen met een aantal redelijk gelijkgestemde zie len op de één of andere manier bij elkaar wonen. De ervaring leert dat dat ook heel goed werkt. Je stimu leert elkaar en mensen blijven vervolg op pagina 3 Bouw tennishal kan doorgaan. Pag. 3 Leusden heeft eigen eco-systeem. Pag. 3 Privatisering begraafplaats Rusthof. Pag. 5 Herman Brood komt!!! Pag. 7 Impala toont kracht en lenigheid. Pag. 9 LEUSDEN - De paters Salesianen van Don Bosco zullen het in Lens den gevestigde centrum voor ge- LEUSDEN - „Op het gemeente huis weten ze met hoe ze de wet Ruimtelijke Ordening moeten toepassen," zegt F.M. Kluvers. Zijn buurman wil een stuk openbaar groen van de gemeente kopen en er een ga rage met inrit op bouwen. Klu vers woont op de Houtvester en is bang dat als de plannen van zijn buurman doorgaan, dit zijn woonomgeving zal aan tasten. „Ik heb mijn huis ge kocht m de omgeving waar het nu staat en ik vind dat dit zo moet blijven." Volgens hem is datgene wat zijn buurman wil in strijd met de wet en is de gemeente ten onrechte inge gaan op het verzoek het stuk grond te verkopen. „Het bestemmingsplan voor onze wijk is op dit moment in behandeling bij de gemeente raad," zegt Kluvers. „Dan kan er dus helemaal geen open baar groen verkocht worden." Hij heeft inmiddels een ge sprek gehad met wethouder Joost de Jongh, die heeft toege zegd de zaak weer m herover weging te nemen. „De heer Kluvers is vorige week bij mij op bezoek geweest en zijn ar gumenten waren voor mij aan leiding om nog eens naar de zaak te kijken. Wat mijn ant woord zal zijn, kan ik nog niet zeggen, maar sneller als wij nu werken kan haast niet," zegt De Jongh, die daarmee een eventuele klacht voor wil zijn dat de gemeente Leusden klachten en bezwaren traag af handelt. Volgens De Jongh is er niets aan de hand met het verkoop beleid van de gemeente ten aanzien van het openbaar groen. Dat verwijt is te beluis teren bij de heer Kluvers die een voorbeeld aanhaalt van een familie die een stuk groen van de gemeente wilde kopen en bij de tuin wilde voegen. „Het gaat daarbij maar om een klein stukje grond, waar nie mand wat aan heeft. Bij mijn buurman gaat het echter om een groter stuk grond, waarop hij ook nog eens een gargage wil bouwen." Het geval waarop hij doelt is dat van de famihe Fecken, die het stuk grond langs de schut ting van de tuin van hun wo ning aan de Begijnehove wilde kopen. „Een stukje van 35 m2," zegt mevrouw Fecken. „Dat ligt tussen de schutting en de parkeerplaats. Volgens de ge meente zou het om structureel groen gaan dat straatbeeldbe- palend is," legt zij uit. „Dat klopt," geeft De Jongh als commentaar. „Er zijn stuk ken groen in Leusden. die niet voor verkoop in aanmerking komen, omdat het onlosmake lijk met de wijk verbonden is. Welke stukken er wel en niet verkocht mogen worden, staat keurig op een kaart ingete kend, die voor iedereen ter inzage bij de gemeente ligt. Daar is dus niets vreemd aan." zins- en gemeenschapscatechese 1 juli sluiten. „Nu gezinscateche se en catechese in gastgezinnen in veel parochies gemeengoed is geworden, durven wij onze werk zaamheden op dit gebied te beëindigen. Maar ook een drei- aend tekort aan personeel heeft bij deze beslissing meege speeld." Het centrum startte in het begin van de jaren zeventig in de paro- chies van Amsterdam, maar groei de al snel uit tot een landelijk cen trum. Vanaf 1983 werkte dat vanuit Leusden. Het stuk groen op de Houtvester dat de bewoner wil kopen om er eei garage met inrit te kunnen bouwen. ERSFOORT/LEUSDEN - „Totaal overdonderd en verrast", Krste woorden van Marianne de Valck vrijdagmiddag na Ja ontvangst nemen van de eervolle vermelding voor 'haar' ijkse kinderkrantpagina in de Leusder Krant (BDU). De dse Nieuwsblad Persprijs, naast een oorkonde een ag van tweehonderdvijftig gulden, is volgens jury ter hoogleraar Stappers voor 'een charmant, onverge- produkt, dat leuk is om te zien en te lezen'. De hoofd- is toegekend aan Peter Nefkens voor zijn serie Meppel tal in de Meppeler Courant. jeugd op een duidelijke en voor hen begrijpelijke taal in de krant staat. Manarine: „In de loop der tijd ben ik steeds onafhankelijker ge worden van scholen en voorlich ters. De nadruk is meer op het land komen te liggen Ik had overigens niet verwacht dat een kinderpagi na zo hoog gewaardeerd zou wor den, onbewust wellicht is de Leus der Krant dan trendsettend. In de nabije toekomst streef ik naar meer discussie in de krant. Een ander aandachtspunt wordt het nog meer vertalen van het landelijk nieuws naar de lokale berichtgeving." Algemeen BDU-hoofdredacteur Van Ginkel vindt de prijs in eerste plaats een compliment voor de schrijfster. „Wij mogen met recht trots zijn op een nationale prijs lijkt mij. Zoiets straalt ook af op de hele krant en ondersteunt ten overvloede de kijk van BDU op de jonge lezers. Een kinderpagina op deze creatieve manier is goed voor de ontwikke ling van de jeugd zelf, een uitste kend middel in de strijd tegen de kijkcultuur alleen. Wij zijn dan ook warm voorstander van het project 'Krant in de klas'." |pri)s voor de nieuwsbladjour- bestaat inmiddels vier ►Hoewel de categorie 'eervolle gelding' officieel niet bestaat, "de jury toch besloten de Kin- [fcant te onderscheiden. Stap- 1 ..Eigenlijk doet de jury dat Tl om aan te geven dat een inzending onvergelijk- gsmet andere inzendingen. De sbladjournalistiek is zeker 'e meest commerciële tak van l^derlandse journalistiek; dat Pde lokale bladen echter met Inhouden van redactionele pstëcatie of van segmentering J^elgroepen. Des te opmerke- is dat nog eens een doel- binnen de lokale doelgroep -aal wordt benaderd in dit Me doelgroep van de lezers toekomst, de jeugd. Deze blijkt charmante pro- tn op te kunnen leveren, getui- IJ* Leusder Kinderkrant, be- rjjoor kinderen van een jaar of r** mongeveer veertien jaar. [^tklaart de krant dat de on- i die in de kinderkrant worden behandeld aansluiten bij de belevingswereld van de kinde ren, maar ook bij lokale gebeurte nissen waarbij kinderen betrokken zijn en bij lokale zaken die voor kinderen belangrijk kunnen zijn. Daarom verschijnen er in die ru briek ook verslagen van lokale ge beurtenissen waar kinderen zelf bij verslaggeving zijn betrokken." Mananne de Valck is blij met haar prijs: „Eigenlijk bij toeval was ik ter plaatse om de prijs in ontvangst te nemen. Uiteraard was ik op de hoogte van de inzending van de Kinderkrant, maar dat de artikelen ook genomineerd stonden daar wist ik niets van. Ik ben blij met een stuk waardering, die ook afstraalt op de kinderen die m de loop der tijd aan de rubriek hun medewer king hebben verleend. Ook in dit verband valt het mij op, dat mensen het zo bijzonder vinden dat kinde ren aan het woord komen. Terwijl kinderen toch een groep groep vormen in onze samenleving!" De kracht van een kinderpagina ligt in het feit dat de mening van de Leusder Kinderkrant-redactrice Mananne de Valck ontvangt uit handen van juryvoorzitter Stappers de versier selen die behoren bij de eervolle vermelding van de persprijs van de Nederlandse Nieuwsbladpers. LEUSDEN - Een bewoner van een huis aan de Asschatter weg keek woensdag om streeks kwart voor één raar op, toen er een autowiel door de voordeur naar binnen kwam. Het wiel was afkom stig van een auto, die op dat (advertenties) moment langsreed. Over de oorzaak van het euvel tast de politie nog in het duister. De voordeur werd compleet ver nield. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE Winhciceniium Hamc.-»hot Komenu J LEUSDEN Tel 033-944119 '»JOO .q-n.od jq geopend Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amslefdamsewcg 7 lel 033-630154 LEUSDEN - In het eerste kwartaal van dit jaar is het in wonertal van Leusden met 31 gestegen. De grootste stijging werd in de maanden januari en februari genoteerd. In die maanden werden er 65 babies geboren en overleden er 18 mensen. Er vestigden zich 229 mensen m Leusden en in die maanden vertrokken er 203 mensen naar elders. In maart werd het aantal inwoners weer kleiner. Dat kwam voorname lijk omdat er meer mensen vertrokken (143) dan er in Leusden kwamen wonen (98). Het aantal geboortes was 40 en er overleden 17 mensen. ACHTERVELD - Voor alle verenigingen, instellin gen en particulieren in Achterveld, die graag een artikel of berichtje in de Leusder Krant willen heb ben is er sinds deze week weer een nieuw inlever adres in het dorp zelf. Bij mevrouw Van Houten aan de Van Geijnstraat 14 kan men alle kopij voor de krant inleveren. Voor de goede orde wijst de redac tie er op, dat vroegtijdige aanlevering van wezen lijk belang is. Verzoeken kan men ook telefonisch melden aan de redactie aan de Asschat terweg 19(033-94 14 95) in Leusden. Verenigings nieuwtjes, zakelijke be richten en sportverslagen graag getypt bij mevrouw Van Houten inleveren! KRANT KRIJGT PRIJS Da's niet kinderachtig"...

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1