Leusden BI0THER» ADVISEUSE G E M E E N Ti J. W. KNIE TRIM-T0ERCLUB LEUSDEN AVOND FIETSVIERDAAGSE tsiËM gemeentewerf goed voor vuil tunnel Driftakkerweg primeur voor Nederland Rupsen maken „suikerspinnen WOENSDAG 23 MEI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 28, 23 mei 1990 ctoRTEN grofvuil STOSi|nvQlgen -s, waar naar toe met uw afval: de gemeente wijst u de weg (foto Janus Visser) Een kapotte kinderwagen, oud hek werk, bielzen u heeft altijd wel iets dat in de vuilniszak thuishoort maar er niet inpast. Toch moet u van dat vuil af. Het is daarom mo gelijk om op de gemeentewerf afval te storten. De gemeentewerf is aan de Ha- mersveldseweg 105. Als u het ter rein op komt rijden staat aangege ven waar u het vuil kunt storten. Zoals bij het .kleine" huisvuil is het ook bij het grof vuil belangrijk de verschillende stromen te schei den Daarom zijn er aparte contai ners voor ijzer, glas, papier, grof vuil, hout en puin Natuurlijk kunt u ook uw klein chemisch afval bij de gemeentewerf afgeven. De ge meentewerf is zes dagen in de weck geopend. Op werkdagen van 8.00- 12,00 uur en van 13 00 tot 16.00 uur. Ook op zaterdag kunt u op de werf terecht, dan van 9.00-12.00 uur. Het storten is over het alge meen gratis. Alleen voor het storten van bouw- puin moet 30,- per m' betaald worden Dit als bijdrage in de af voerkosten. Grote en zware stuk ken kunnen ook bij u thuis worden opgehaald Dat kost eveneens 30,- per ml In principe wordt alleen op vrijdag het grof vuil opge haald. Voor meer informatie kunt u bellen met de gemeentewerf: 961770. 961710 vergaderagenda donderdag 31 mei, raadsvergadering De raad zal op 31 mei on dermeer besluiten nemen over de aanleg van een skateboard-baan aan de Bavoortseweg, de bouw van een nieuw kantoor an nex werkplaats op de plaats van de huidige ge meentewerf in combinatie met de aanleg van een op slag- en stortplaats aan de Randweg nabij de nieuwe aansluiting op de A28 en het uitvoeren van een aan tal maatregelen die het oversteken van de Burg. Van de Postlaan tussen de wijken Claverenblad en Groenhouten veiliger moeten maken De vergadering begint om 20 00 uur. De volledige agenda met de bijbeho rende stukken ligt vanaf vrijdag 25 mei ter inzage bij het bureau Voorlich ting. sluiting gemeentehuis •Op donderdag 24 mei (he melvaartsdag) en vrijdag 25 mei zijn het gemeente huis en de gemeentewerf gesloten. In verband daar mee komt ook de vrijdag- avond-openstelling van de afdeling Burgerzaken te vervallen. Op zaterdag 26 mei is de gemeentewerf van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor het storten van grofvuil, chemisch afval, tuinvuil, afgewerkte olie, glas en pa pier, afvalhout, bouwpuin en ander afval. Langs de loopt tussen de Heiligenbergerweg en de Barneveldseweg de Driftakkerweg. In verband met het doortrekken van de Randweg ten behoeve van de aansluiting op de A28 was het nodig de Driftakkerweg gedeeltelijk te verleggen en een tunnel onder de Randweg te maken. Zowel uit een oogpunt van vormgeving en constructie als uit een oogpunt van natuurbescherming en landschappelijke inpassing kenmerkt deze tunnel zich door een aantal bijzon dere aspecten. De tunnel is een zogeheten Matiè- re-tunnel, genoemd naar het Fran se bedrijf dat dit product heeft ont wikkeld. Opvallend is de fraaie vormgeving, die bovendien ook nog functioneel is. In tegenstelling tot de conventionele tunnel die donker is en vaak een gevoel van onveiligheid oproept, oogt de Ma- tière-tunnel licht en ruim Ook de constructie wijkt af van wat tot nu toe gebruikelijk was. De Matiére-tunnel wordt geleverd als bouwpakket, bestaande uit twee verticale schaaldelen en een afslui tend horizontaal schaaldeel. De delen zijn van dun beton gemaakt; ten opzichte van de gebruikelijke tunnelbouw levert dit een bespa- ring van materiaalkosten op. Ook de simpele en snelle manier waarop de tunnel in elkaar wordt gezet, levert een besparing op. De Matiè- re-tunnel in de Driftakkerweg is de eerste die in Nederland is ge plaatst. Een ander bijzonder aspect aan de tunnel is, dat er niet alleen met het verkeer rekening is gehouden. De tunnel biedt namelijk ook door gang aan rondtrekkend kleinwild. Aan een zijde van de tunnel is een 2'/>-meter brede strook vrijgehou den. die niet verhard is. Aan weers zijden van de tunnel sluit de strook aan op een dichte beplanting met struiken als meidoorn en slee doorn. Deze bieden beschutting en bescherming aan de dieren die hun weg in dit gebied zoeken. Hiertoe behoren o.a. wezels en bunzings en mogelijk komt hier ook nog de das voor. De natuurvriendelijke voor zieningen in en rond de tunnel zor gen ervoor, dat zij ook na de reali sering van de aansluiting op de A28 hun weg kunnen blijven vinden. ïSC'BR: de Mattere-tunnel m aan- bouw; inmiddels ts de tunnel voor ^'e' 1 erkeer opengesteld 4 (foto Janus Visser) Op verschillende plaatsen zijn de rupsen van despj mot weer aktief. Ze vreten bomen en struiken kj geven deze het uiterlijk van een suikerspin. Vooral doorns zijn by de spinselmot in trek. De jonge rupsen, die in september uitgekomen verblijven gedurende de herfst en de winter ond schildjes. In april verlaten de nog steeds uiterstk rupsen de eischildjes door zelf gemaakte openq Daarna begeven ze zich naar de top van uitlop bladeren. Na ongeveer tien dagen gaan ze overtj maken van spinsels rond de bladeren In deze spiny ten vreten ze aan het blad. De nesten worden 1 hechter en groter gemaakt. Soms ontstaan hierbij, vereniging van kolonies, zeer grote spinselnestté wel 1000 rupsen. Dat zijn de suikerspinnen" diei zien zijn. Op het eerste oog zien de activiteiten van de spinsj) rupsen er nogal verontrustend uit. Toch blijkt deyj in de praktijk erg mee te vallen. Al vrij snel m ontbladering door de rupsen krijgen de getroffen ba en struiken nieuwe blaadjes en in de loop van dej staan ze net zo vol in blad als de met-getroffen e ren. Omdat de rupsen als regel geen blijvende schade richten, wordt de spinselmot door de gemeente bestreden Bestrijding is in feite alleen met cherq middelen mogelijk en daarom ook minder wensd een ,,nest" rupsen van de spinsd» (foto Janus Visser) Leusder bekendmakingen GEMEENTE bouwvergunningen 't Koendert (plan 't Ruige Veld), bouwen van een kantoor Leusbroekerweg 14, verbouwen woning Hamersveldseweg 6, uitbreiden van pand met een garage Maisland 11, plaatsen dakkapel Herikhof 4, plaatsen dakkapel Lijsterbcslaan 42, plaatsen dakopbouw Asschatterweg 223, vervangen werktuigenloods Dinkelwijk 55, plaatsen dakkapel Heetvelderweg 1, plaatsen veldschuur/wagen- loods Eikenlaan 47, uitbreiden bedrijfsruimte Appelweg 1, bouwen fitness-, kleed- en ont spanningsruimte Zilverreiger 14. plaatsen dakopbouw Van Hardenbroeklaan 42. plaatsen dakkapel H Schoutenstraat 11, uitbreiden/verbouwen woning Hamersveldseweg 22, bouwen van een maga zijn- opslagruimte (wijziging) Maten 51. plaatsen schutting Kollenkamp 12. bouwen carport Kollenkamp 10, bouwen carport Platanenlaan 30, uitbreiden woning (tussen hal en berging) Lisidunalaan 18, plaatsen kantoor (tijdelijk) van Waldeck Pyrmontlaan 3. bouwen carport en uitbreiden berging Lindenlaan 30, uitbreiden woning Arnhemseweg 52, uitbreiden woning Rosmolenstraat 17, bouwen berging diverse vergunningen A. J. Jacobs, 5x innemen standplaats J. C. Roest, ventvergunning ventgebied I J. C Roest, ventvergunning ventgebied VI C-1000, Wahle, terras, spel en poppenkast ge durende 3 dagen, 17, 18 en 19 mei verleende vergunningen Trim- en Toerclub Leusden, avondvierdaagse 28 mei t/m 1 juni Trim- en Toerclub Leusden. reklameborden Muziekver Lisiduna, sponsorloop 26 mei W. G. van den Hengel, ventvergunning ventge bied I met consumptie ijs P. H. Dammers, standplaatsvergunning Alands- beek P H Dammers, idem Claverenblad/Wilden- burg D. H Schleiffert, standplaatsvergunning Alandsbeek D. H. Schleiffert, idem Claverenblad/Wilden- burg C. Icke, standplaatsvergunning Alandsbeek C'. Icke, idem ClaverenbladAVildenburg G. Timmer, standplaatsverg. Claverenblad/Wil- denburg Batavus B.V.. Toertocht Midden Nederland 1-9-90 Muziekver. DWS, reklameborden KMTP afd. Amersfoort Omstr., geranium- markt 19 mei kapvergunning Prunuslaan 16, kappen van ceder bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere inlichtingen over voornoemde vergun ningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningenen kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), tele foon 961752 (kapvergunningen). verzoek om vergunning hinderwet Op de secretarie van de gemeente Leusden, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, ligt vanaf 23 mei 1990 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur op de afdeling burger zaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033-961742, gedu rende een maand ter inzage. 1. het verzoek met bijlagen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in gevolge de Hinderwet van de heer G. H. van Valkengoed, woonachtig Leusbroekerweg 16 te Leusden. ingekomen op 26 april 1990, voor een veehouderijbedrijf met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie en petroleum op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie D, nummers 1873 en 1875, plaatselijk bekend Leusbroekerweg 16 te Leusden; 2. het verzoek met bijlagen om een vergunning ingevolge de Hinderwet van de heer A. de Lange, woonachtig Leusbroekerweg 11 te Leusden, ingekomen op 1 mei 1990, voor het oprichten en in werking hebben van een ge mengd agrarisch bedrijf met mestopslag, als mede opslag van dieselolie en propaan op het perceel kadastraal bekend gemeente Leus den, sectie K, nummer 309, plaatselijk be kend Leusbroekerweg 11 te Leusden; 3. het verzoek met bijlagen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in gevolge de Hinderwet van de heer W. G. nummer 1337, plaatselijk bekend Laapccrse- weg 6 te Leusden. Voskuilen, woonachtig Hessenweg 104 te Achterveld, ingekomen op 7 mei 1990. voor een veehouderijbedrijf met mestopslag, als mede opslag van dieselolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Stoutenburg, sectie C, nummer 1816. plaatselijk bekend Hessenweg 104 te Achterveld; 4. het verzoek met bijlagen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in gevolge de Hinderwet voor de heer A. W Brouwer, woonachtig Laapeerseweg 6 te Leusden. ingekomen op 4 mei 1990, voor een veehouderijbedrijf met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel kada straal bekend gemeente Leusden, sectie G, Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennis geving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelij kertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren kun nen op verzoek, mondeling in persoon of bij gemachtigde worden ingebracht op een openba re zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag. Een verzoek tot het houden van bedoelde zitting kan gedaan worden tot één week voor bovenge noemde datum Beroep tegen de op het verzoek om vergunning genomen beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van de woning op de percelen Koolzaadland 17 en Beltmolen 10 het uitbreiden van de woning (tussen hal en berging) en het bouwen van een berging op het perceel Dioriet 8 het bouwen van een overkapping op het perceel Lindenlaan 3 het bouwen van een carport op de percelen Veldschoren 15 en 17 het bouwen van een schutting op het perceel Hohorstlaan22 het bouwen van een berging op de percelen Kuperssingel 128 en Rosmolenstraat 83 De tekeningen liggen van maandag 28 mei t/m vrijdag 8 juni 1990 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeente huize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Gratis huidanalyse en huidadvies 29-30 mei van 10.00-17.00 uur. N DROGISTERIJ-PA RFU MERK WINKELCENTRUM HAMERSHOF T ERF 2. TEL 033-941462 - LEUSDEN CEN organiseert de jaarlijkse In onze fraaie omgeving zal van 28 mei t'm 1 juni avondfietsvierdaagse plaatsvinden mei elke avond een andere route AFSTANDEN: 15-30 km per avond STARTPLAATS: Roda-kantine, Burg. Buiningsportpark STARTTIJD: tussen 18.00 en 19.00 uur KOSTEN: 2.50* voor kinderen tot 12 jaar. 5.00* vanaf 12 jaar en ouder incl. herinnering VOORVERKOOP: RIJWIELSPECIAALZAAK Zwarteweg 27 - Leusden - Tel. 033-9414'

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4