Panorama Lisiduna [erman Brood komt naar Leusden Ipanplafonds tijger Nieuw repertoire, PLAFOND SHOW leusilEr krant „Lekker turen in het water" >el geld en goed nieuws bij Puddmgproeven Nu ook in uw omgeving: Het qrote succes uit H DUITSLAND Korf De Smidse 1 I Zaterdag 26 mei |_eusden i l 10.00-16.00 uur v 0 F. IDroog voorjaarsweer plaatselijk nieuws „Deze plek heeft zeker in mijn jeugd altijd een belangrijke plaats mgenomen. Mijn vader was bakker/ I buidenier in Achterveld en dan moest ik één keer per week in het buitengebied bestellingen lopen. Als je de kant van Terschuur op moest, was dit een favoriete route Zo via de Barneveldsebeek en de Sloutenburgerlaan. Het bruggetje bij de Eemelaar over de beek was een vast punt m die route en daar bleef ik dan weieens lekker een poosje hangen, even uitrusten. Het was zalig om dan in het water te turen, folzo helder was dat je de vissen kon zien zwemmen. Ik kwam hier dan ook wel om eens een hengeltje uit gooien. „De brug verkeert nu weer m prima conditie, maar dat is weieens anders geweest. Vroeger was het elke teer weer een avontuur of je er wel heelhuids overheen kwam. De brug is op initiatief van de toenmalige I bewoonster van kasteel Stoutenburg, vrouwe Luden, gebouwd. Dat besluit dateert van 1874. Sindsdien was bet ook een plek, die veel door stropers werd gebruikt.„Bewoners uit de omgeving hebben de brug teelal op eigen initiatief onderhouden. Een oom van mij bijvoorbeeld, Jan van Dijk de groenteboer en Ab Meerveld hebben het bruggetje vaak gerepareerd. Desondanks raakte het in verval en in 1977, dat *as op Hemelvaartsdag, hebben vandalen de brug helemaal afgebroken." „Een nicht van mij heeft toen een handtekeningenactie gevoerd om de brug weer te herstellen. Henk ksendrijver, voormahg Achtervelds raadshd, heeft zich daar m de politiek ook bijzonder voor ingespan nen. Dat leidde ertoe dat de brug compleet gereconstrueerd op 28 augustus 1980 weer officieel in gebruik ten omen werd. Dat gebeurde met veel tam-tam. Ik hennner mij bijvoorbeeld dat militairen zonder dat tinand dat wist explosieven in het water hadden aangebracht. Op het moment dat de officiële handeling fferd verricht, werden die tot ontploffing gebracht, waardoor een enorme waterzuil hoog opspatte. Dat een hele happening. „Ec vind het heel terecht dat de brug, eind vorig jaar, bij het 25-jarig jubileum van Henk Ossendrijver r«ar die man vernoemd is. Hij heeft dat werkehjk verdiend. Ik heb ook nog een versje gemaakt voor deze misschien vind je dat leuk. Het gaat zo: 'Ik hoop dat deze brug nog vele jaren mag overbruggen. En een ieder, die eens een heerlijk fietstochtje wil maken, geen brug te ver zal zijn.'" Naam: Bert van Dijk Beroep: Gemeente-ambtenaar (hoofdbode en marktmeester) Favoriete plek: „Het Ossendrijverbruggetje over de Barneveld sebeek" (advertentie) UÏTNÖDÏGÏNG I piatondvakbedni kop,e koffie u te l nodigt u uit °^ru^&deren voortaan kunt I laten informeren hoe u u 1 voorkomen. Tel. informatie 03418-60777 WOENSDAG 23 MEI 1990 loop georganiseerd, 's Avonds zorgden vier bands voor een mini-popfestival. De sponsorloop bracht ruim 1300 gulden op. Hierbij liepen veertien vrijwilligers in anderhalf uur tijd zoveel mogelijk rondjes. Per ronde kregen de hardlopers een bepaald JSDEN - Herman Brood j, september naar Leusden. Nederlandse op het vijfde bij het jonge- De Geut de hoofdact, nog wel geld nodig van het grote spek- Afgelopen zater- daarom een sponsor bedrag van sponsors. „Het aantal lopers viel wat tegen, maar het doel is zeker bereikt," dat zegt Frits Rin gers. Hij is jeugd- en jongerenwerker van de gemeente en organiseert samen met zeventig anderen het Puddingpopfestival. Hij: „Er was iemand met dertig sponsors, die vijfenzestig gulden per ronde wedit Cards'bestaatuit werknemers van de Bank Giro Centrale. Zij opende het Puddmgproeven m De Geut. kreeg. Een ander kreeg negen gul den per ronde, maar die liep maar liefst twaalf rondes. Ikzelf had het bij zevenenhalf wel gezien." Naast de sponsorloop werd voor de derde keer het zogenaamde „Puddmgproeven" gehouden. Dit leverde zeshonderd gulden op. Fnts Ringers: „Er is ongeveer tweeduizend gulden bij elkaar ge bracht voor Puddingpop. Dat is bo ven verwachting De organisatie kan tevreden terugzien op een ge slaagde dag." De muziek werd verzorgd door bands, die hun oefenruimte in De Geut hebben. In ruil daarvoor ge ven ze een keer per jaar een gratis optreden. De avond werd geopend door de „Credit Cards", een band gevormd door werknemers van de buurman van het jongerencentrum: de bankgirocentrale. Ondanks de korte oefentijd, zegden zij voor actuele rockmuziek. „Knickers in a twist" was de eni ge niet-Leusdense band, namelijk afkomstig uit Den Haag. Het werd een vrolijk optreden, met deels Ne derlandstalige teksten. De derde band bestond uit medewerkers van De Geut, „One night stand". Het is de tweede keer dat zij hun mu ziek ten gehore brachten. Ook dit jaar werd de show door hen gesto len. Tot slot kwam „Livfe" met symfonische rock. Deze band heeft nog iedere „Puddmgproeven" van zich laten horen. „Puddingpop", dat op 1 septem ber plaatsvmdt, is niet erg groot, maar wel het enige jaarlijkse pop festival in deze regio," zegt Frits Ringers „Wij hebben al vier jaar achter Herman Brood aangelopen. Ieder jaar ging hij in september op vakantie. Nu staat zijn optreden of ficieel vast. Brood zorgt ook voor de geluidstechnici. Verder komt Magie Frankie en misschien een ska- en reggaeband, maar dat is nog niet rond." Fnts Ringers probeert zelfs het popfestival een internationaal tintje te geven. Hij: „Dat staat echter nog allemaal niet vast. Misschien spre ken Nederlandse bands wel het meeste aan." Er wordt gestreefd naar een zekere oorspronkelijk heid in de programmering. Rin gers: „Dat wil zeggen dat wij bin nen vijf jaar geen herhaling op het podium willen zien. Een band als „Fatal Flowers" is al eens geweest en wordt nu niet uitgenodigd." Vong jaar werd De Geut bezocht door zo'n twaalfhonderd poplief hebbers. Dit jaar worden er veel meer verwacht. „De tent, die bij De Geut komt te staan, zal twee keer zo groot zijn dan andere jaren. Wij zijn bezig met een schaalvergro ting, alles wordt professioneler. Daar zit ook een prijskaartje aan." Het jongerencentrum heeft dit jaar voor het eerst een kleine subsidie aangevraagd. „Verder worden nog adverteerders gezocht. Wij hopen nog wat geld te krijgen door het verkopen van de videoband van Puddingpop '89." „Puddingpop overstijgt en over leeft De Geut." De gemeenteraad heeft besloten dat er vlakbij de ijs baan een nieuw centrum wordt ge bouwd. Er is een meuwe stichting in opnehtmg. „In de zestien jaar dat ik jongerenwerk doe, heb ik nog nooit in een goed gebouw gewerkt. Ik wil het nieuwe jongerencentrum en de nieuwe ontwikkelingen hel pen opzetten. Er zullen dan ook meer activiteiten mogelijk worden. Ik hoop dat het eind '91 klaar is." met een lang weekeinde in zicht, dus schitterende per spectieven. Een onweerssto ring boven Zwitserland zal niet bij machte zijn het weer bij ons drastisch te laten ver slechteren. Hij druipt af in oostelijke richting en zal het weer op de Balkan gaan ver gallen. Bij ons is het wachten op de eerder genoemde nieu we hogedrukimpulsen. Voor dien zal er weinig verande ren. Het blijft droog, want de kans op een bui lijkt erg klein. Het traditionele dauw- trappen zal morgen in aller vroegte zonder regenjas kun nen plaatsvinden. Het zal wel aan de frisse kant zijn. Over dag komt de zon het geheel opsieren bij een temperatuur van ongeveer 19 graden. In het weekeinde draait de wind opnieuw naar het noordoosten en gaat de tem peratuur in stijgende lijn. Het lijkt erop dat de zomer dan weer wat steviger in het za del gaat komen. De tweede tien-daagse pe riode scheelde thermisch ge zien een jas met de eerste decade. In Leusden werd 12.7 graden gemeten, tegen ruim 17 begin mei. Daarnaast was het een stuk minder zon nig. Er kwam gedurende deze periode 31 mm regen in de meters. De grootste hoe veelheid neerslag viel op 12 mei. Toen was de eerder ge noemde koudeput aktief en bezorgde medeweker Kiel- stra 16.8 mm. In Achterveld werd 39.5 mm afgetapt. PCOB LEUSDEN - De PCOB heeft op woensdag 30 mei een bijeenkomst in verzorgingshuis 't Hamersveld. Er zal worden teruggekeken op het afgelopen seizoen en er zal een begm worden gemaakt met het programma voor na de zomer. Me vrouw Ockhuijzen zal dia's van haar reizen laten zien. De bijeenkomst begmt om 14.30 uur. Onderscheiding kok politieschool LEUSDEN - De heer J. Lorist, chef kok bij de politieschool De Bos kamp, kreeg vorige week van bur gemeester Panis de eremedaille van de Orde van Oranje Nassau m zilver uitgereikt. De heer Lorist werkt al sinds 1964 op de politie school. Op 1 november 1989 was hij daar 25 jaar m dienst. Ook is hij bestuurslid van de Auto- Motor- en Bromfietsclub. Van 1976 tot 1985 was hij voorzitter van deze vereni ging. Reformation zoekt pianist LEUSDEN - De gospelgroep 'Refor mation' zoekt een nieuwe pianist. Het reportoire van de groep be staat uit originele gospels en mo derne religieuse muziek, belang stellenden kunnen contact opnbe- men met gert manée (947454) of met Gert-Jan Vis (945542). Het gemengd koor Leusden trad zondag op m de kantine van de streekschool SBBO. Het was het oficiële debuut van de nieuwe dirigent van het koor Bert Eerden. Onder zijn leiding is het koor bezig zijn reportoire te vernieuwen. Er werden ondermeer werken uitgevoerd van Thomas Morley, Anton Bruckner, Richard Rogers en Irving Berlin. Tekenfilm in De Blijhof LEUSDEN - Bij speel- en recreatie vereniging De Blijhof wordt zater dag 26 mei de tekenfilm 'Benny's badkuip' vertoond. De film is in het Nederlands nagesynchroniseerd en geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. de film gaat over een jongetje dat in een saaie flatwijk woont en thuis nog geen visje mag houden als huisdier. Dan beleeft hij een fantastisch avontuur onder water. De voorstellingen beginnen om j 10.30 uur en 13.30 uur. Leden van de j vereniging betalen 2,- entree, met-leden betalen een gulden meer. Belangstellenden kunnen J voor nadere informatie bellen met: 619931 of 944951. Swing Sociëty LEUSDEN - In De Hakhorst treedt, onder auspiciën van de Jazz Socië teit Leusden zondag 26 mei de Stichtse Swing Society op. De band bestaat uit muzikaal leider John van Asten, drummer Tonny Nusse, bas sist George van Deyl en Pim Dijk stra. Het optreden begint om 14.30 uur. Fancy-fair bij Nijntje LEUSDEN - Peuterspeelzaal Nijntje organiseert voor woensdag 30 mei een fancy-fair met attracties als grabbelen, zaklopen schminken en poppenkast. De opbrengst is voor de aanschaf van speelgoed en an dere benodigdheden voor de speelzaal. De fancy fair is op de Rozengaarde 22 en is van 14.00 uur tot 17.00 uur. Balletoptreden BARNEVELD - De Barneveldse balletschool 'Donka Bakker', met een aantal Leusdense leerlingen m de gelederen, treedt zaterdag 2 juni op in de Barneveldse Veluwe- hal. De balletschool verzorgt een middag- en een avondoptreden. De voorstellingen beginnen om 14.30 uur en om 20.00 uur De entree bedraagt 10,- voor volwassenen en 7,50 voor kmderen tot en met 12 jaar. Voor meer informatie kun nen belangstellenden bellen met Balletschool Ilonka Bakker, tele foon: 03420-12363. 'Livfe' in The Wish LEUSDEN - In café The Wish, vroe ger ook bekend als De Brouwerij, aan de Zwarteweg, treedt zaterdag 26 mei de Leusdense symfonische rockgroep 'Livfe' op. De groep speelt eigen nummers, maar ook werk van Ene Clapton, Roxette en Bob Dylan. De groep bestaat uit: Herbie Koekoek (slag-sologitaar), Mark Hakkenes (basgitaar/zang), Moni que Schouren (zang), Niels Houting (drums) en Ton Koekoek (synthesi zers). door Jan Verleegt We hebbel in de bloei- I maand nog ;cht dagen voor I de boeg. To<n ik eerder deze I week de mest verse compu- Iterkaarten,geldig tot en met I londag oncfer ogen kreeg, be- I kroop mij iet gevoel dat mei I van zins op jacht te gaan I naar een ibsolute topklasse- 1 ring in dee eeuw. Dat is op- I aenbareid, want gedurende 142 jaar heeft de welhaast I gouden meimaand van 1947 I de leiderstrui gedragen en I leek onaantastbaar. Toen I werd een gemiddelde tempe- 1 latuur van 15.1 graden op de I mat gelegd. Vorig jaar werd J net 14.6 graden en slechts 10.1 laf er dan in 1917, een der- 1 ie plaats veroverd. De gemiddelde etmaaltem- peratuur na 21 dagen ligt nu op 14.6. Hoewel de natuur vanaf Hemelvaartsdag over schakelt op een meer zomers ritme, is het nog lang niet zeker dat de coupe zal sla gen. De reden is de positie van een nieuw hogedrukge- bied, dat na donderdag be palend zal gaan worden voor het weer bij ons. Het is af komstig van de Oceaan en gaat zich nestelen boven Scandinavië, ter hoogte van Noorwegen. Tegelijkertijd berekenen de computers la- gedruk boven Noordoost-Eu ropa. Hierdoor wordt de stro ming versterkt noordoost, zo dat er lucht wordt aange voerd die van oorsprong droog en vrij fris is. Die zal ons in het weekeinde berei ken met een temperatuur tus sen de 20 en 22 graden. Door die ontwikkeling zal er mo gelijk dagelijks te weinig van de opgelopen achterstand worden ingehaald, zeker als de nachten aan de koude kant zullen blijven. En zo zie je maar, dat de geniepige koudeput van twee weekein den geleden flink roet in het thermische eten heeft ge gooid. Maar met de fabelach tige eindspurt die april op de valreep nog warm maakte in het achterhoofd, kan het wel eens een nek aan nek race worden. De weerkaarten bieden,

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7