Impala toont combinatie van kracht en lenigheid i I nderlinge wedstrijden trekken veel publiek Nieuwe trainers Antilopen Jeugdtoernooi Roda en Lugano Dauwtrappen Softballers uitgebekerd Uit de bladen jVSDEN - Een lichtblauwe golf bewoog, afgelopen zaterdag, De Korf. In de sporthal bewogen zich de hele dag kleine .isjes, gekleed in lichtblauwe tumpakjes, in bochten die al WH r niet zijn voorgeschreven. Ze werden vol trots gevolgd door publieke tribune die barstensvol ouders en grootouders zat, jan niet gewapend met minstens één fototoestel. Veel meer bliek, volgens insiders, dan ooit. Impala organiseerde vol de voorzitter H.Bunnik 'voor de zeventiende of achttiende tr>de onderlinge wedstrijden. Natuurlijk waren er bekers te pnen. Een tafel vol. Belangrijker voor de 230 deelnemers sen de 6 en 17 jaar was het showen van de kunsten. Daar nden ze maar geen genoeg van krijgen. visie J oost-I IY ukki [11e afdelingen van Impala de- mee. Tussen de 'wedstrijden' toonden demonstratie-groe- wat voor kwaliteit in huis is. gallet, vrouwen-gymnastiek en een mannenturnploeg. Dui- pc werd dat wat men op de visie ziet verrichten door vooral oost-Europese atleetjes minder :elijk gaat dan je zou ver eden. Even een salto voor of lerover. of lichtjes zwaaien met ienen over een van de hengsels het paard, vereist een kracht [een lenigheid waar Leusdense :ten nog enige moeite mee letgeen vooral bi] de mannelijke s die zich aan de paardoefe- Jj wagen diep in het hart tot emg leidde. Sommige atle- ï-oeferungen blijken levensbe- Igend voor jongemannen te Inen zijn. De atletiek-clubs Len niet mee m een competitie, (meeste kinderen komen iedere met dezelfde leeftijdge- in hetzelfde zaaltje onder ^Ifde begeleiding bij elkaar om irerken aan hun oefeningen, hpala beschikt over veertien Jeleiders. Allemaal mensen met betreffende diploma's op zak, ft bij elkaar 35 uur lesgeven bij Impala. De selectie draait 'net on der de top mee' volgens Ingrid Brok, voorzitter technische com missie. Zij zorgde zaterdag vlek keloos voor het juiste cassette bandje bij de verschillende ritmi sche en vrije oefeningen. Ze had een flinke stapel voor zich die ze uit elkaar moest zien te houden. SELECTIE „We hebben niet genoeg trai- ningsuren," legt ze tussen de be drijven door uit, „om meer met de turn-selectie te kunnen doen. De echte topspelers oefenen minstens dertig uur per week. Hier in Leus den trainen we de selectie zeven uur per week, verdeeld over drie dagen, maandag, woensdag en za terdag. Voor de jongens is zelfs maar anderhalf uur beschikbaar." Waarna de verzuchting volgt: „We moeten nodig een sponsor zoeken die meer trainingsuren wil bekosti gen." Topprestaties werden misschien niet geleverd, afgelopen zaterdag in de Korf, maar de inzet was er niet minder om. In het begin van de middag moesten oefeningen wor den afgewerkt op een van de zes •denk dat ik er maai mee stop, zo op die enge brug." LEUSDEN - Al weer een tijdje geleden hebben de trainers van de voetbalvereniging Roda'46 hun contracten gete kend. Teus van Kommer is de op volger van Cor Smink als trai ler van de zondagselectie. Ben te Brake blijft trainer van de leugd van Roda. Voor de selectie van de zater dag is Dick Goossens als assi- tent-trainer aangesteld Hoofdtrainer Nico Romeijn Leeft nog een contract voor een jaar. Verder zal Gerrit Osnabrug- ge worden gecontracteerd voor het verzorgen van de keeperstraining van de jeugd. LEUSDEN - Korfbalvereni ging Antilopen houdt op don derdag 7 juni haar jaarverga dering Deze zal worden ge houden m het clubgebouw op het Burgemeester Buinings- portpark. De aanvang is 20.00 ®ir. Tijdens de vergadering zullen de 'Prestatiebeker' en de 'Larüc-trofee' worden uitge reikt. LEUSDEN - Het derde interna tionale Jeugdtoernooi voor A- B-jumoren van Roda'46 *ordt dit jaar gehouden tij dens het pinksterweekeinde 1 tot en met 4 juni. Deelne mers bij de A-junioren zijn FC Lugano (Zwitserland), AC Gonzaga (Italië), Zwarte j*euw (België), Zuidvogels, kastum, IJsselmeervogels, Hunspeet en Roda. Bij de B-ju- H moren doen mee Verbroede- nng Geel (Belgie), Mantova (Italië), Zuidvogels, IJssel meervogels, DEV en Roda. Tijdens de opening op zater dag 2 juni zullen parachutisten de wedstrijdbal aanbieden aan wethouder Vroon, die het toer nooi rond 10.00 uur zal openen. De deelnemers uit het bui tenland zullen bij gastgezinnen worden ondergebracht. Roda heeft nog behoeft aan gastge zinnen. Men kan zich daarvoor opgeven bij Cees Leijenaar of Perry Wemdel, tel. 941367. LEUSDEN - De A-junioren vein Roda'46 zijn uitgenodigd voor een bijzonder sterk inter nationaal toernooi in Lugano m het weekeinde van 24 tot en met 26 mei. In Zwitserland zal Roda'46 gerenommeerde te genstanders ontmoeten, zoals Eintracht Frankfurt (Bundesli- ga), Atalanta Bergamo (Serie A, Italië), Bohemians Praag (eredivisie), Aalborg (eredivi sie Denemarken), Lausanna Sports en FC Lugano (hoofd klasse Zwitserland), IK Brage (eredivisie Zweden). ACHTERVELD - De jeugdaf deling van tennisvereniging LTV De Eemelaar uit Achter veld houdt op Hemelvaartsdag (donderdag 24 mei) het jaar lijkse Dauwtraptoernooi. 's Morgens om zes uur verzame len de deelnemers zich op de tennisbaan, om daarna op een bijzondere manier de war- ming-up te doen. Als iedereen warm is, wordt een klem ten nistoernooi gehouden. Om ne gen uur is er een uitgebreid ontbijt. Voor meer informane kun nen belangstellenden bellen met: 03425-2255. Een evenwichtsbalk blijkt bij nader inzien maar zeer smal. evenwichtsbalken, bruggen en rekstokken. Terwijl in het midden van de zaal de belangstelling ge trokken werd door de ritmische gymnastiek. Bijna de hele dag door probeerden steeds dne meisjes al dan met voorzien van een touwtje of hoepel zo gracieus als maar moge lijk was capriolen uit te halen. De een deed het met een blijmoedig heid waar het plezier afstraalde, terwijl de ander gevangen leek m de ernst en de eigen begrenzingen Met een strak gezicht werd gedaan wat gedaan moest worden. Fanatiekelingen waren er ook Meisjes zoals Sarah, die hun ziel en zaligheid leggen in het rekken en strekken van hun spieren. Sarah is acht. Volgens Ingrid Brok 'de leef tijd waarop duidelijk moet zijn of ze iets kunnen bereiken'. „Met zes of zeven jaar moet je wel met atletiek bezig zijn, wil je ooit goed kunnen worden." Sarah zal verder komen. Zij viel in spagaat alsof die bena ming iets met spagetti te maken heeft. Zij was een van de meisjes die iedere pauze benutte om even wat oefeningen aan de zijlijn te doen. Ogenschijnlijk voor zichzelf maar wel bewust van het hoog geeerde pubhek. Haar vader heeft het allemaal op video. Sarah's groep won de wisselbeker. TURNPAKJE Sarah geniet al de eer om het donkerblauwe turnpakje, afgezet met paars en lichtblauw, te mogen dragen. Het uniform van de selectie waar door heel wat deelnemers sluiks naar gekeken werd. Wie zo'n pakje mag dragen, is goed. De zenuwen hingen als onzicht bare wolken in de kleedkamers. Wie zich daar waagde werd ge confronteerd met spanning, gegie- bel en 'doe maar gewoon dan gaat het het beste'. Moeders bleken met helemaal ongevoelig voor de sfeer. Ook zij waren soms een beetje ze nuwachtig. En wie dan haar kind kwijt is en vraagt of iemand het gezien heeft, reageert als antwoord op de vraag „Hoe ziet ze eruit" met „Blond met een lichtblauw pakje aan." Een beschrijving die paste bij ruim drie kwart van de deelne mers. De laatste raadgevmgen volg den elkaar soms m rap tempo op; „Denk er aan, strek je tenen en vergeet alsjeblieft nou eens met te groeten." Dat groeten is trouwens voor buitenstaanders een vreemde gewoonte. Zowel voor als na iedere oefeningen volgt een militair aan doend saluut waarbij het de kunst lijkt te zijn met een zo groot moge lijk holle rug, zich zo ver mogelijk te strekken zonder achterover te val len. Opvallend was hoe sommige meisjes op de een of andere ma nier daarbij een verkeerd deel van de buik naar voren wisten te ste ken 'MEVROUWEN' Waar het op aankwam waren de oefeningen. Met boven je hoofd op de tribune je oma, maar twee meter voor je een ernstige mevrouw. Oma kan nog zo hard klappen, die me vrouw laat absoluut met merken of het nou goed ging of met. De meeste deelnemertjes kijken vol verwachting na iedere oefening vooral naar 'die mevrouwen' Wan neer ze niet kijken is duidelijk dat ergens een been niet deed wat het hoofd wilde. Een van de dames vertelde dat ze vooral lette op het vlot uitvoeren van de oefening, de uitstraling en de gestrekte tenen. „Een leuk koppie is met genoeg", vulde Ingrid Brok later aan. „En bonestaken hebben daarbij beslist een voordeel." Kortom, je mocht niet laten mer ken hoeveel moeite het je kostte om soepeitjes over de evenwichts balk gedrapeerd te liggen en er daarna af te spnngen, achterste voren en onderste-boven. Zo iets doe je voor je plezier uit pure lenig heid. Daar is weken op geoefend. Overigens gymen bij Impala beslist met alleen bonestaken. Slechts elf jongens hebben bij Impala voor gymnastiek gekozen. Kleine mannekes waarvan nog niet duidelijk is of ze na het B-diploma zwemmen uit overtuiging voor gymnastiek kozen Straalt bij veel meisjes uit houding en inzet het belang dat zij hechten aan het soe pele bewegen af, de jongens van zeven-acht jaar lijken zich nog met helemaal thuis te voelen. Een indruk welke, misschien volkomen onterecht, bevestigd wordt door de kleding. Lopen alle meisjes trots in het lichtblauw, compleet met passende spelden, elastieken en linten in het haar, bij de jongens is het pak zelden compleet. De een doet het slechts met het herkenba re broekje, de ander koos het licht blauwe hemdje en de derde had nog een voetbalbroek liggen. Kle ding waarbij variatie-mogelijkhe den aanwezig zijn. De jongens amuseerden zich tus sen de bedrijven door met een wedstrijd 'wie kan het shirt het verst over de kmeën trekken'. Als het aan de kledmg ligt kunnen ze nog jaren mee bij Impala. De twij fels, zo die bestaan hebben, of ze dit doen zullen afgelopen zaterdag wel onder druk hebben gestaan. Hetgeen vooral te danken kan zijn aan de demonstraties van de man- nenselectie. Vier jonge mannen in imposante witte, strakke broeken en hemden die de schouders zicht baar houden, heten zien waartoe combinaties van kracht en lenig heid kunnen leiden. SIERLIJK De meisjes-selectie doet mee in de middenmoot van de provinciale kampioenschappen, een paar ook aan de Grand Prix wedstrijden (waarrn Dona Tolboom onlangs elf de werd). Impala het zaterdag zien een vereniging te zijn waar veel kinderen vinden wat ze zoeken. Sierlijke beweging gecombineerd met een optimaal gebruik van de lenigheid van het lichaam. Kunstjes zijn niet het uitgangspunt, wel het beheersen, het weten wat je doet en kunt. Dat heten ze afgelopen zaterdag zien. Ze hielden er min stens een herinnenngsstandaard aan over. Uitslagen onderlinge wedstrijden Gymnastiek Jongens 6 jaar en onder: 1 BasRenooy 2. Ronald Meijer 3. Knstian Russcher 4 Reint van Rooy 5. Django Punt Turnselectie: 1 Bart van Empel 2 Arthur v Scherpenzeel 3. Koos van Empel 4 Marco Kooyman Meisjes 10-11 jaar: 1 Titia Gijsbertsen 32.20 2. Rosahnde Voskuilen 32,10 3. Femke Kok 31.90 4 MantaVoogt 31.40 4. WilmaRenooy 31.40 Meisjes 12 jaar en ouder 1 Marjolein Heitmuller 33,40 2Selina Bunnik 33,20 3 Ahesde Wolf 32,50 4 Nancy van Roomen 32.20 5. Aruta Overvest 31.80 LEUSDEN - De softballers van The Red Caps hebben in de tweede ronde van het Henk Martens-bekertoer- nooi hun meerdere moeten erkennen in voormalig plaatsgenoot en hoofdklas ser Quick uit Amersfoort. De Leusdense ploeg, die zelf in de eerste klasse uitkomt, ging na zes innings met 2-9 onderuit. The Red Caps konden het verlies beperkt houden door goed veldwerk. Vooral kor- testop Vanessa Manz viel op door de vele nullen die zij in samenwerking met eerste honkvrouw Judith van Eyk maakte: negen in totaal. Het thuisspelende team kon ech ter niet verhinderen dat Quick meerdere malen over de thuisplaat kwam, wat in totaal negen punten oplever de. Goed pitchwerk van Quick voorkwam tegelijker tijd dat de thuisploeg de nodi ge puntjes mee kon pakken. Pas in de laatste innings slaagden The Red Caps erin de hatelijke nul van het sco rebord te halen. Lindy Schuin en Vanessa Manz tekenden voor de Leusdense punten, twee in getal. Meisjes 6-7 jaar: 1 Tamara Meyer 29,90 2. Madeion Klappe 29,40 3 Miranda van Beek 28,50 4 Tineke Tilma 28,20 5. Caroline Feith 28,00 Meisjes 8-9 jaar: 1 Petra Triel 30,80 2. Diana v Stitselaar 30,20 3 Sonja Hakvoort 30,10 4 Bouiqe Kassenaar 29,70 4 GreetjeBanga 29,70 4 Silvia Haverkamp 29,70 Ritmische gymnastiek Meisjes 5-7 jaar: 1 Danielle Meulenbelt 20,30 2. Marloes Dijkhuizen 3. Bianca Timmerman 4. Tamara StelJaard 5. Gaby v. Scheijen 5. Wendy v/d Hengel Meisjes 11 jaar en ouder: 1Linda Blotenburg 2. Tanja Tolboom 3. Ploru Lotens 3. Mirjam v/d Post 5 Esther Wap Meisjes 8-10 jaar: 1 Sara Zanan 2. Eveline Jansen 3. Malou Kleij 4 Sascha Stavenuiter 5. Linda Veenendaal 20,20 20,10 19,20 18,70 18,70 20,70 20,30 19,60 19,60 19,00 21,10 20,20 19,70 19,60 19,50 SPARTA NIJKERK In de Prikkel, het clubblad van de korfbalvereniging An tilopen, feliciteert de voorzitter alvast Sparta Nijkerk met te behalen kampioenschap. Fred Ferrageau, altijd goed voor een aantal interessante uitspraken, zegt in zijn schrij ven 'Van de voorzitter' het vol gende: 'U weet dat ik beslist geen fan van het soort korfbal wat Sparta speelt ben, maar eerlijk is eerlijk...ze zijn de meest constante ploeg ge weest en verdienen dus de promotie naar de over gangsklasse voor 100%. Wan neer je een naaste concurrent (HKC, red.) met zo'n enorm pak slaag naar huis stuurt, dan verdien je een pluim en komt het kampioenschap terecht bij de ploeg die er het meest recht op heeft.' De voorzitter rept wijselijk met geen woord over de sma delijke nederlaag die 'zijn' club leed tegen Sparta. Het werd 5- 12 voor de Nijkerkers en daar mee werd zijn uitspraak dat Sparta boerenkoolkorfbal speelt al genoeg weerlegd. TOERNOOIEN Nu voor veel clubs de com petitie afgelopen is, putten de verenigingen zich uit in het or ganiseren van toernooien ge koppeld aan feesten. Wat daar bij opvalt, is, dat veelal de hele familie of kennissenkring wordt betrokken. Voetbalvereniging Roda'46 kent zijn Reus van Leus-toer- nooi op 9 juni. Een beetje op een ongelukkig moment, want dan is het wereldkampioen schap in Italië net begonnen. Handbalvereniging LHV houdt op 24 juni haar familie- toernooi, waarbij gestreden wordt om de familietrofee. De activiteitencommissie zal zorg dragen voor een verantwoor de warmmg-up. Het toernooi wordt voorafgegaan door een slotfeest op 23 juni. Ook korfbalvereniging An tilopen houdt een zogenaamde 'ploegenslotdag', waar het sei zoen door middel van een toer- nooitje gezellig met z'n allen wordt afgesloten. De klap op de vuurpijl daar is dat er 'live- music' aanwezig zal zijn. Andere toemooiactiviteiten zijn onder andere het Tikkie- terug-toernooi bij Roda'46, waarbij alleen oudere jonge ren mogen meedoen. Als je tenminste boven de dertig jaar bent. Gelukkig mag er tijdens de wedstrijden onbeperkt ge wisseld worden. LHV doet mee aan het Snel- wiek Pinkstertoernooi in Rot terdam. Voor de kampeerlief- hebbers wordt er voorafgaand aan het toernooi een kampeer- weekend gehouden. Ook bij de zwem- en polo club De Haaien zijn de voorbe reidingen in volle gang. Voor de jeugd wordt een 'Pinkster kamp' gehouden in kamphuis 'De Heiderand' m Vierhouten. Voor alle Haaienleden is er aanstaande zaterdag een 'grandiose Caraibian party'. Het feest wordt voorafgegaan door een 'leuke alles-en-ieder- een-door-elkaar estafette' en een 'kleine water-volleybal competitie'. Bij de tennisverenigingen wordt er volop competitie ge speeld, maar ook daar is er gelegenheid voor 'farrulie'- evenementen. Tennisvereniging De Ee melaar uit Achterveld houdt op 29 juni een '12-uurs-toernooi' in de vorm van een 'Caribean mght'. Dat betekent veel dan sen. muziek, eten, cocktails en gelukkig wordt er ook nog ten nis gespeeld voor zover dat mogelijk is. Volle tribunes m De Korf tijdens de onderlinge wedstrijden van Impala. Gratie op de evenwichtsbalk.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9