„De gezelligheid bij dorpsclubs is heel belangrijk" Weinig kampioenen bij LTV Lookhorst Trainer Cor Hoogland zegt SV Achterveld na drie jaar vaarwel Uit de bladen A-junioren Roda Leostoernooi Ultra-loper WOENSDAG 30 MEI 1990 ACHTERVELD - "Het is moeilijk een club te trainen waar je zo veel banden mee hebt." Aan het woord is Cor Hoogland, de scheidende trainer van SVA. Het Kerstens Toernooi van vorige week zondag was zijn laatste optreden. De 43-jarige Cor Hoogland is een echte voetbalgek. Hij voetbalde acht jaar lang in het eerste van SVA. Hij was dus al een bekende binnen de vereniging toen hij er als trainer begon. "Hierdoor is het soms moeilijk om boven de spe lers te staan. Je hebt er zelf immers altijd tussen gelopen. Ondanks dat heb ik het heel erg naar mijn zin gehad bij SVA, als voetballer en als trainer. Er is een goede sfeer. Bovendien, en dat is ook be langrijk, heeft SVA een heel goed bestuur. Echt. die mensen verdie nen een pluim. Het zijn allemaal harde werkers die echt hard voor de club hebben." Hoogland begon op 11-jarige leef tijd bij Roda'46. Hij speelde daar 15 seizoenen, waarvan 8 in het eer ste. Daarna maakte hij de overstap naar Achterveld, waar hij inmid dels al 5 jaar woonde. Toen zijn 'carrière' als eerste-elftal speler voorbij was, ging hij een trainingscursus volgen. Hoogland: "Je wilt toch bij het voetbal betrok ken blijven. Dat stukje spanning wat je altijd voor en tijdens de wedstrijd hebt, kon ik gewoon niet missen. Nog niet trouwens. De was eigenlijk van plan om weer te gaan voetballen, maar nu heb ik twee aanbiedingen gekregen. De ene club wil me hebben voor de jeugd. Een vierde-klasser uit de omgeving heeft mij als tweede trainer gevraagd. Welke aanbie ding ik aanneem, weet ik nog niet Cor Hoogland is al 8 jaar actief als trainer. Na het behalen van zijn di ploma werd hij bij Valleivogels uit Scherpenzeel aangesteld als tweede trainer. Daarna ging hij naar de Kieviten uit Voorthuizen. Het is met toevallig dat dit allebei dorps-clubjes zijn: Hoogland vindt de gezelligheid bij die clubs heel belangrijk. "Bij zo'n veremging kan je gewoon weer na de wed strijd bij elkaar aan tafel zitten, ook al heb je nog zo slecht gevoet bald Is het ook zo gezellig als je verlo ren hebt? Lachend: "Dan wil het inderdaad wel eens iets minder zijn. Als we een slecht wedstrijd hebben ge speeld, baal ik daarvan. Gelukkig heeft Joke, mijn vrouw, daar alle begrip voor. Zij staat helemaal achter nujn voetbalpraktijken, en dat is best belangrijk. Zelf doet ze ook veel voor SVA. Ze zit ook in het jeugdbestuur, en is jarenlang leidster geweest van de meisjes pupillen. Daar voetbalden mijn dochters in. Het is dus een echte voetbalfamilie hier." Hij praat nog even door over zijn dochters. Hoogland was zelf één van de mensen die het meisjes voetbal in Achterveld op poten hebben gezet. En dat terwijl hij vroeger "altijd een grote mond had over damesvoetbal!" "Daar ben ik zo langzamerhand wel van terug gekomen. Het blijft natuurlijk een feit dat dames fy siek gezien minder sterk zijn. Daardoor kan het voetbal van da mes nooit op hetzelfde niveau zi- ten als dat van de heren. Maar één ding moet ik ze nageven: ze zijn ontzettend trouw met trainen. Als je de trainingsopkomst van de vrouwen van het afgelopen sei zoen bekijkt, kunnen de mannen daar een voorbeeld aan nemen." Bewondering Denk je dat een trainer grote in vloed heeft op de opkomst9 "Die invloed zal er zeker zijn Ik denk dat het belangrijk is dat je goed met een trainer op kan schieten. Als ik kijk naar Bert Ja cobs van Vitesse, dan denk ik dat ik van hem geen training zou wil len missen. Dat is zo'n moordvent, die heeft iets aparts. Hij is goud eerlijk en laat zich met voetballen niet imponeren door grote namen. Hij speelt gewoon zijn eigen spel letje En dan zie je ineens dat Vi tesse heel er ver komt. NEDERLANDS ELFTAL Volgens de jubileumkrant van AFC Quick 1890 uit Amersfoort, die ter ere van de wedstnjd tegen het Neder lands elftal werd gemaakt, be hoort Ajaxied Sonny Silooy ook tot de Nederlandse selectie. De verdediger heeft de hele competitie nog geen hele wed strijd voor het eerste van Ajax gespeeld. Volgens de honderdjarige veremgmg zou ook Rob Witschge deel uitmaken van de selectie. Maar de speler van St. Etienne was niet eens bij de 27 spelers die de Been hakker in eerste instantie had uitgenodigd. Wie daar wel bij hoorde, was zijn broer Richard Witschge. Deze Ajaxied gaat ook mee naar Italië, evenals verdediger Danny Blind. Beide spelers maken vol gens Quick geen deel uit van de selectie. Zou de club met zijn honderd jaar toch langza merhand ouderdomsver- schijnselen knjgen. ROMMELMARKT Voorzitter Rob Helsdingen van De Haaien vraagt zich in 't Loodsmannetje, het clubblad van De Haaien, af of er dit jaar nog wel een rommelmarkt zal worden gehouden. Hij constateert dat de be langstelling ervoor tanende is. Volgens hem komt dat onder andere door de dalende op brengst, maar ook dat de men sen die jarenlang de 'motor' waren nu even geen zin heb ben. Toch meent hij dat er ook dit jaar weer een markt moet ko men. Ook al omdat 'een der gelijke actie een met geringe hoeveelheid geld in de club kas kan brengen'. 'En behalve dat: het is ge woon een gezellige activiteit waaraan iedereen zijn steentje kan bijdragen!' Misschien wel de belang rijkste reden om opnieuw een rommelmarkt te houden, is, 'dat alle rommel die u heeft gekocht op de rommelmark ten m mei en juni weer kwijt kan op de nazomermarkt m september'. Een mooie vorm van re-cyc- ling. 25 JAAR VOETBAL In Rodactueel lazen wij een fraaie, maar tegelijk een pijnlij ke 'Wist u dat VELDEN DICHT IN'91 De gemeente schijnt ook zeer voortvarend beslissingen te kunnen nemen. Snel beslis sen deed de gemeente niet bij het gat van Verduin op sport park, want voor dat die ge dicht was. Maar nu heeft de gemeente van Leusden de voetbalvereni ging Roda'46 laten weten dat alle velden met ingang van 1 juni 1991 zijn gesloten. Het clubblad Rodactueel verzoekt de lezers hier rekening mee te houden. Het beste lijkt het ons om voor 31 mei 1991 een andere vereniging op te zoeken, want of de velden ooit nog weer open gaan, wordt m het club blad niet vermeld. TWEE OF DRIE KOLOM Het loodsmannetje onder gaat een vernieuwing staat er boven een artikel in 't Loods mannetje, clubblad van De Haaien. Er zal in de toekomst ge bruik worden gemaakt van een computerprogramma van Alex Kwak, waarmee tijd schriften gemaakt kunnen worden. 'Alex wil er tijd voor vrijmaken en kan er ook nog mee over weg. Er is voorlopig gekozen voor een meuwe op maak over drie kolommen. Pagina 4 en pagina 5 staan echter keurig in twee kolom men. Pas op pagina 7 zijn de beloofde drie kolommem er. Toch het computerprogram ma nog maar eens nakijken, Alex. Is er ook een speler waar je veel bewondering voor hebt? "Ik heb bewondering voor iedere speler die zich inzet en in dienst van de ploeg voetbalt. De spelers van Ajax zijn een goed voorbeeld. Als ik daar naar kijk, vmd ik dat een lust voor het oog. Lekker aan vallen, snel opsluiten, de tegen stander opjagen. Bovendien heb ben ze een paar spelers met een grote uitstraling Daarbij denk ik bij voorbeeld aan Brian Roy. Die jongen zet een stadion op z'n kop, prachtig!" Je houdt dus niet van counter- voetbal? "Nee, dat vind ik eigenlijk maar niks. Maar soms is het resultaat zó belangrijk, dat het voetbal zelf er ondergeschikt aan wordt Dat zie je vooral bij Europa Cup-wedstrij den en interlands. Daar baal ik vaak van. Alle toeschouwers beta len om een goede pot te zien. En als dat niet het geval is, belazer je de boel." Spanning De kwaliteit van het voetbal gaat Cor Hoogland echt aan het hart. "Laat eens een keer een back speler opkomen. Sonny Silooy, bij voorbeeld, komt razendsnel op, en is ook weer op tijd terug om zijn verdedigende taak uit te voe ren. Dat is toch mooi? Als ik op woensdagavond thuis blijf omdat tk een wedstnjd wil zien, dan wil ik wel spanning!" Hoe belangrijk is Ruud Cullit voor de spanning in het voetbal van het nederlands elftal? "Iedereen is het er wel over eens dat Gullit belangrijk is. Een speler is nooit onmisbaar, maar alleen al het feit dat hij op het veld staat, heeft zoveel invloed dat het zelf vertrouwen van het hele elftal groeit. En dat komt het voetbal weer ten goede." Stel je voor, jij bent Leo Beenhak- Scheidend Achterveld-trainer Cor Hoogland „De gezelhgheid bij dorpsclubs vind ik heel belangrijk. kei. Vlak voor de halve Gnale blijkt dat Cullit een spierblessure heeft. Zou je hem onder verdo ving laten spelen? "Dat is voor mij heel moeilijk om te zeggen, omdat ik nooit zo hoog heb gevoetbald. Zoiets gebeurt al leen op hoog niveau. Ik denk dat je altijd moet oppassen met verdo vingen. De pijn van een blessure wordt onderdrukt, maar de bles sure blijft. Er is altijd een risico dat die verergert, en dat is met de be doeling Maar de belangen zijn ontzettend groot. Ik denkt dat ver dovingen alleen gebruik moeten worden in goed overleg met de speler, de trainer en een arts." Als hij over voerbal praat, straalt zijn liefde voor de sport er van af. Vol enthousiasme vertelt over de EK-wedstrijden tegen Ierland, waar hij met verschillende spelers van de selectie van SVA naar toe is geweest. Of Nederland bij het WK hoog zal emdigen, weet hij niet: "Het is altijd koffie-dik kij ken. Maar omdat Oranje sterke te genstanders heeft in de voorron des, denk ik dat we óf niet eens de kwart-finales bereiken, óf heel ver komen Zoals veel mensen hoop ik op een finale tussen Oranje en Italië Dat zou en mooie wedstnjd worden!" ANDERE ZAKEN Is voetbal het belangrijkste in je leven? "Nee, absoluut niet. Ik ben een voetbal-gek, en ik zou ook niet goed zonder kunnen. Om een on- gineel antwoord te geven: het be langrijkste is dat je gelukkig en gezond bent. Ik zou nooit mijn ge zin ten koste van het voetbal laten gaan. dat is logisch. Ik ben nu een maal trainer, ik hou van voetbal, en waar het hart vol van is, daar loopt de mond van over. Maar dat betekent niet dat mijn hart en vel met voetbal is gevuld. LEUSDEN - De strijd in de ten- niscompetitie is gestreden. De kampioenen kunnen worden ge huldigd en de degradanten wor den getroost. In de senioren za terdag- en zondagcompatie werd alleen het derde zaterdag- mixedteam van LTV Lookhorst kampioen. Het eerste zondag-nuxedteam van LTV Lockhorst heeft de laatste wedstrijd thuis tegen Wilskracht 4 met 5-3 gewonnen en heeft zich daarmee verzekerd van de tweede plaats achter Soest. Het tweede zondag-mixed van LTV Lockhorst heeft zich in dezelfde 5e klasse gehandhaafd. De heren van het eerste team lie ten het afweten in hun enkelpar tijen, zij het met geringe verschil len. Marcel de Jong verloor in drie sets met 3-6, 6-4, 3-6. De tegenstan der van Frank Vissers nog met 7-5; pas in de tiebreak van de tweede set moest hij zich gewonnen ge ven (6-7); in de derde set keek Vis sers tegen een achterstand aan van 0-5 voordat hij het door had; hoewel hij nog kans zag om langs zij te komen (5-5), waren de laatste twee games toch voor zijn tegen stander (3-7). Ingeborg Richel won gemakkelijk haar damesenkelpartij met 6-1,6-3 Maryse Roelofszen, die inviel voor de geblesseerde Haike de Jongh, won de eerste set met 6-4, viel even terug in de tweede set (4-6), maar rekende in de derde set defi- rutief af met haar opponente (6-1). Hoe sterk het herendubbel van Lockhorst is, moge blijken uit de uitslag: 6-1,6-3 De dames hadden er meer moeite mee, maar klaar den het karwei toch in twee sets 7- 5, 6-4. Van de twee mixedpartijen werd er één gewonnen en één verloren. De Burgemeester Buiningparkbe- woners maken zich op voor de se nioren clubkampioenschappen enkel van 6 t/m 17 juni. De compe titie-kampioenen worden gehul digd in de vooravond van de Nacht van Lockhorst op 22 juni. Uitslagen: Zondag Lockhorst 1 - Wilskracht 4 5-3 Myra 1 - Lockhorst 2 0-8 Lockhorst 3 - Irminloo 3 6-2 Lockhorst 4 - Bilthoven 4 5-3 TVO 1 - Lockhorst 35+ 1-4 Zaterdag Leusden 2 - Lockhorst 1 3-2 Lockhorst 2 - Oudegein 2-3 De Kamp 1 - Lockhorst 3 3-2 Lockhorst 4 - 't Hofland 3 1-4 Rijnsweerd 1 - Heren 1 4-2 Heren 2 - Wel dam 2 6-0 Heren 3 - Bosheim 6 6-0 Junioren 1 - De Eemelaar 1 2-3 Atlanta 3 - Junioren 2 0-5 Hoogland 4 - Jumoren 3 5-0 LEUSDEN VOLGEND JAAR Het le mixed team van Leusden speelde tegen het Shot om de 3e plaats. De uitslag eindigde onbeslist 4-4. Chantal Mot zorgde in de openingspartij voor 1-0, door haar partij te win nen met 4-6/6-3/6-4. Simone Smits zorgde daarna snel voor het 2e winstpunt 6-1/6-2. Daarna werd het 2-1, doordat Tom Lemstra zijn single verloor, 5-7/2-6. Erik Cor- nelissen zorgde echter dat Leus den met 3-1 uit de singles te voor schijn kwam, zijn partij werd ge wonnen met 6-3/7-6. Hierna werd alleen nog de mixed van Simone en Erik gewonnen. In de zaterdagkompetitie wer den 4 teams kampioen. Vooral de winst van het 2e team tegen Lock horst 1 met 3-2 mocht er zijn. Hier door komt Leusden volgend jaar met 2 teams uit in de hoofdklasse. John den Boer won de openings partij met 6-1/6-0 van C. HolJeman, maar daarna kwam de stand m evenwicht doordat Hennètte Schneiders haar single verloor van Greet Hoksbergen met 2-6/2-6. Lockhorst kwam daarna met 2-1 voor te staan, doordat Margreet v. Marwijk en Ferry v Uffelen de mi xed verloren met 4-6/4-6. De 2 dub bels waren daarna erg spannend, maar werden beiden door Leusden gewonnen. De damesdubbel tegen Gisela Bolk en Greet Hoksbergen met 4-6/6-3/6-3 en de heren dubbel tegen Ruud Hoksbergen en C. Hol leman met 4-6/6-3/6-1. Het le mixed team reeds spelende in de hoofd klasse behaalde een 5-0 zegen te gen Vreeswijk en eindigde hier door op de 3e plaats achter Alta en de Meent. De overige kampioensteams wa ren: Leusden 4 bestaat uit Biep Hoekstra, Annelies v. Staveren, Jaap Gielen en Bert Zonneveld. Leusden 5 bestaande uit Margriet v. Loo, Alette Mulder, Bert v. Loo en Henk v. Noordenburg. Jongens 2 bestaande uit Egbert Jan Louwerse, Egbert v Schoonhoven en Niels Wildervanck. LTV Leusden Zondag Leusden 1 - Shot 4 4-4 Iduna 8 - Leusden 2 6-2 Leusden 3 - Vale Ouwe 3 8-0 Leusden 4 - Volta 1 7-1 Heren 1 - Spieghel 1 3-3 Randenbroek 3 - Heren 2 2-4 Laakhuisje 1 - Heren 3 6-0 Junioren 1 - Naaldwijk 1 0-8 Naaldwijk 1 - Leusden 35+ 4-1 Heren 35+ - Dnjver 1 2-4 Zaterdag Leusden 1 - Vreeswijk 1 5-0 Leusden 2 - Lockhorst 1 3-2 Breukelen 1 - Leusden 3 4-1 Meyenhagen 1 - Leusden 4 2-3 Gooiland 2 - Leusden 5 0-5 Leusden 6 - Ludenti 4 3-2 Tautenburg 4 - Leusden 7 2-3 Heren 1 - AMEV 2 1-5 Miland 1 - Heren 2 3-3 Heren 3 - Hilverheide 1 0-6 Junioren 1 - Soesterberg 4 1-4 Uitwijk 1 - Meisjes 1 1-7 Meisjes 2 - Hilversum 1 4-4 Shot 2-Jongens 1 4-4 Jongens 2 - Amerongen 1 7-1 Almere 1 - Jongens 3 1-7 Laren 4 - Jongens 4 2-6 Jongens 5 - Hoogland 2 1-7 Vervolgens vertelt hij uitgebreid over zijn werk bij het Rijks Oud heidkundig bodemonderzoek (het ROB) in Amersfoort, waar hij nu ruim twee jaar werkt. De over stap van de bouw-wereld - hij was al meer dan 20 jaar timmer man - naar 'het Rijk', viel hem in het begin niet gemakkelijk. Nu is hij blij dat hij toch doorgezet heeft, want: "Ik heb het gevoel dat ik er veel van leer. Ik moet ook allerlei cursussen volgen, zodat ik iedere keer weer bijleer. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Gelukkig gaat het hier met om een echt diploma, zoals bij de trainingscursus het ge val was. Daarvoor moest ik op een gegeven moment het hele mense lijke lichaam kennen. Alle spiert jes, alle organen, alles moest ik weten om Oefenmeester II te ha len. Als ik het me goed herinner, vlogen de boeken hier door de kamer toen ik het met meer zag zitten. Op mijn examen zat er een man voor me constant te roken. Hij vroeg me of ik ook een shag- gie wil draaien, maar ik hoefdi niet. Blijkt later dat die man alle piepklein aan de binnenkant vy zijn pakje shag heeft staan! Hij i trouwens wel geslaagd, maar c dat een leuke manier is om je d> ploma te halen... Ik heb die vej volgcursus niet voor de tweede keer geprobeerd te doen De: wilde ik mijn vrouw en landery besparen. Hij lacht er hartelijk om. "Nee, even serieus, die cursus was ge woon veel te moeilijk vor rruj kan gewoon niet zo goed lerea, en dat accepteer ik. Trainen doe ik voor mijn plezier, en ik hoefnid zo nodig dat papiertje te hebbe En ik zou nu toch niet als hooi trainer naar een club willen hoog speelt. Ik blijf nog eei beetje trainen, maar ga het a langzamerhand wat rustiger aai doen. Als ik kan trainen, en daai naast genoeg tijd over heb voo andere dingen, ben ik een geluk lag mens!" LEUSDEN - De A-junioren van Roda'46 hebben afgelopen weekeinde deelgenomen aan een bijzonder sterk internatio naal toernooi in Lugano (Zwit serland). Roda behaalde daar een eervolle zevende plaats. In de poule werd verloren van Bohemians Praag (4-1) en FC Lugano (3-1). Tegen het Deen se Aalborg werd 0-0 gespeeld. Het spel van de Leusdense ploeg dwong veel bewonde ring af. Vooral ook omdat de aanwezige topploegen vier maal per week trainen en Ata lanta Bergamo zelfs twee maal per dag. In strijd om de zevende en achtste plaats wonnen de Leusdenaren met strafschop pen van het Zweedse IK Brage (2-2). Het toernooi werd gewon nen door Atalanta Bergamo, die in de finale Lausanna met 3-0 klopte. Voor Roda-speler Harold Prophiflus kreeg de pnjs voor het scoren van mooiste doel punt van het toernooi. LEUSDEN - Het elfde Leos Mo ving Sound Toernooi werd vrij dag en zaterdag in De Korf gespeeld. Bij de meisjes ging de eerste plaats naar Avero uit Sneek, die in de finale de thuis club Leos versloeg. Bij de jon gens won Ichtus uit Enschede de finale van Orion uit Doeti- chem. De eindstand bij de meisjes: l.Avero, 2. Leos, 3.Sovoco, 4.Longa'59, 5.Set-up'65, 6.Vollkei, 7.Brother/Martinus, 8.Dynamo-Tubbergen, 9.Stade Frangais Pans, lO.Thornax. De eindstand bij de jongens: 1.Ichtus, 2.0non, 3.Brother/ Martinus, 4.Beaphar/Salvora, SThornax, 6.Vollkei, 7JBrezan/SSS, 8.Acco/Dos, 9Stade Frangais Paris. lO.Leos. Er waren ook nog enkele individuele prijzen te winnen, die door de coaches konden worden verdeeld. Erna Boon- zaaijer van Leos werd voor het tweede achtereenvolgende jaar verkozen tot de beste spelverdeler bij de meisjes. Tot beste aanvaller werd Ju dith Lazonder van Stam/Sovo- co uit Soest gekozen. Bij de jongens gingen de beide prijzen naar Ichtus uit Enschede. De beste aanvaller werd G.Dikken en de beste spelverdeler was M.Fhij. Avero Olympus uit Sneek kreeg de eerste pnjs voor het team dat zich tijdens het toer nooi het beste heeft gepre senteerd. Erna Boonzaaijer LEUSDEN - Lange afstandlo per Bertus van Kommer nam afgelopen vrijdag en zaterdag deel aan een ultra estafette loop over 24 uur in Apeldoorn Het Team van Van Kommer liep een afstand van 371 kilo meter en behaalde daarmee een veertiende plaats. Het in ternationale deelnemersveld bestond uit 77 teams Voor de Leusdenaar was het vierde keer dat hij de ultra-loop tot een goed emde wist te bren gen. Cor Hoogland en de spelersgroep van Achterveld voor de start van het seizoen '89- '90, dat het laatste zou wordet van de Amersfoortse oefenmeester.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12