o< Klinkers maken Leusdense Ronde interessant 1 Dubbel verlies voor Red Caps Open wielerronde met veel favorieten Jury voor de ronde Wegen afgesloten Jaap de Jager winnaar snelschaaktitelstrijd T-' Regenboog- toernooi Wegman kampioen Nieuwe trainer LIESHOUT LIESHOUT Linksbinnen Handbalknietje Uit de bladen LEUSDEN - „Er valt geen voorspelling te doen, de strijd om de overwinning in de jaarlijkse Ronde van Leusden is altijd weer een open gevecht. Dat komt eigenlijk hoofdzakelijk van wege het klinkerparkoers, dat de ronde een volstrekt eigen gezicht geeft. De Hamersveldseweg is strikt genomen het enige stukje fraai geasfalteerd weggedeelte. Daarom kunnen er nog [oveel favorieten zijn, zowel bij de liefhebbers en veteranen als ]jij de amateurs, aan de meet zal pas blijken, wie in Leusden de iterkste is". Johan Ossendrijver uit Achterveld, sinds jaar en dag wed- itrijdsecretaris van de Leusdense wielerronde, die volgende iveek woensdag voor de veertiende maal wordt verreden, schudt een handvol favorieten uit zijn mouw, maar durft tege- jjkercijd die hand niet uit de mouw in het vuur te steken voor iet aanwijzen van de winnaar. Met andere woorden: de Ronde ran Leusden mag worden gekarakteriseerd als de „Roulette fan Leusden". Om half zeven woensdagmiddag e dertiende, als de braderie in het labijgelegen winkelcentrum de iezenkamp nog volop in gang is, alt aan de Hamersveldseweg het tartschot voor de veertiende edi tie van de Ronde van Leusden voor liefhebers en veteranen. De strijd zal dan gaan over een afstand van vijftig kilometer m 38 ronden. Dat maakt de wedstrijd uiteraard bui tengewoon aantrekkelijk voor de toeschouwers, omdat de renners binnen korte tijd regelmatig passe ren. Vandaar ook dat de jaarlijkse ronde elke keer weer een groot aantal toeschouwers trekt. Er komen dit jaar volgens de voorlopige startlijsten 101 renners aan de start en zoals gewoonlijk bevinden zich onder de deelne mers weer bekende plaatsgeno ten. Tot de prominenten in deze categorie mag in de eerste plaats wordem gerekend Leusdenaar Paul Ossendrijver, broer van wed strijdsecretaris Johan. Paul heeft een goede reputatie opgebouwd; hij was (en is nog altijd de laatste) winnaar van de Ronde van Achter veld m 1988 en werd zondag jongstleden districtskampioen na overwinningen in de Ronden van Apeldoorn en Beuningen. In Leus den is hij een aantal keren zeer dicht bij de emdzege geweest en Paul is er op gebrand winnaar te worden in zijn eigen plaats. Mis schien kan een aantal fans hem daarbij een handje helpen... Andere favoriet mag heten de Achtervelder Hans Versteeg (no.88), die dit seizoen al twee overwinningen op zijn naam bracht, o.a. in de Ronde van Via- nen. Verder kunnen in de eerste linies worden getipt als belangrijke kanshebbers Jan Vlastuin uit Scher- penzeel, Robert Hoffmann uit Er- melo, die het districtskampioen schap van Gelderland oip zijn naam bracht, Henri van IJzendoom uit Ochten, Ab ten Have uit Elburg en i de Ronde van Leusden, die dit jaar voor de veertiende keer in successie wordt gehouden, is weer veel ectaculair bochtenwerk te verwachten. LEUSDEN - De wedstrijd leiding voor de Ronde van Leusden op woensdag 13 juni is als volgt samengesteld: consul: L. de Koster, Den Bosch; voorzitter wedstrijdcommis saris: R.Dorhout, Hilversum; secretaris wedstrijdcommis saris: P.Franssen, Hilversum; wedstrijdcommissaris: W.Kroon, Nieuwegein; aankomstrechter: B. van Hoeyen, Scherpenzeel; starter-rondenteller: H.Bou- man, Hilversum; microfonist: N.de Vries, Hoogland; premiecommissaris: Th.Tromp, Hilversum; commissaris: J.Veenhof, Cu- lemborg; commissaris: K.van Vliet, Utrecht. Peter van Leeuwen uit Zeist. Deelnemers uit de gemeente Leusden zijn verder nog de ge broeders Jos en Wessel Kerkhof uit Achterveld, Ed Dijkhuizen, Rob Hols, Henk van 't IQooster en Ed Smit uit Leusden en met te vergeten Jan Dijkhof uit Achterveld. De Ronde van Leusden geldt als een populaire wielerwedstrijd in het land. Het aantal inschrijvingen is elk jaar groot; er komen aanmel dingen uit het gehele land, zoals blijkt uit de deelnemerslijsten. Wedstrijdsecretaris Johan Ossen drijver spreekt dan ook over een behoorlijke bezetting, zeker wat de amateurs betreft. Hij waagt zich dan ook liever met aan een progno se, ook al vanwege het grote aantal belangrijke kanshebbers op de overwinning. De Ronde van Leus den, ondanks het grote aantal wie lerwedstrijden, die zich aandienen in deze periode tussen de grote evenementen als de Giro en de Tour de France, blijkt grote aan trekkingskracht te hebben voor een grote categorie van wielera- mateurs in het land. De startlijst getuigt ervan. We nemen met Ossendrijver de lijst door en de wedstrijdsecretaris komt al snel tot een aantal promi nenten met superieure winstmoge- lijkhden op de klinkers van Leus den. Hier komen hun namen: Frans Berrens uit Nieuwegein, Rene Beu ker uit Harderwijk, Martin de Jong uit Vianen, Jan Spijker uit Kampen, Wouter van de Bor uit Apeldoorn en de voormalige prof Johnny Broers uit Maartensdijk. Plaatselij ke deelnemers in deze strijd, waann het gaat om tachtig kilome ter over 61 ronden zijn de Leusde- naren Ton van den Berg en Juan- Carlos Merino van Spaanse af komst en de Achtervelder Jim van Overbeek. Om kwart voor acht gaan de amateurs aan de Hamers veldseweg van start. Zoals gebruikelijk wordt de wedstrijd ook nu weer georgani seerd door de Ren- en Tourclub Amersfoort, waarvan Johan Ossen drijver thans voorzitter is. Hij heeft kort geleden de hamer overgeno Zo gingen de amateurs in de vorige editie van de Ronde van start op de Hamersveldseweg. men van de 85-jarige Ties Veltman, die sinds de oprichting van de ver eniging 33 jaar geleden als praeses heeft gefungeerd. Ossendrijver was reeds een aantal jaren wed strijdsecretaris en blijft m die hoe danigheid nog altijd jaarlijks zo'n zes tot zeven wedstrijden per jaar als functionaris aktief. „Geen mogelijkheden meer om zelf nog eens aan de start te komen, zoals in het verleden?" Ossendrijver: „Uitgesloten.Mijn nieuwe maatschappelijke functie maakt mij dat onmogelijk alhoewel ik dat best graag zou willen. Maar ik kan op mijn manier nog genoeg doen voor de wielersport". Dat blijkt. Johan Ossendrijver is al weer volop in de slag voor de Tour de Junior en de Ronde van Achterveld halverwege juli. Maar nu eerst de Ronde van Leusden. „Dat is wat ik heb gezegd weer een prima ronde met veel span ning. De Leusdenaren mogen dat spektakel niet missen". LEUSDEN - In verband met de Ronde van Leusden zal volgende week woensdag 13 juni tussen 18.00 en 21.30 uur een aantal wegen voor alle verkeer worden afgeslo ten. Het gaat dan om de volgen de wegen: - de Hamersveldseweg vanaf de Lisidunalaan tot de Zwarte- weg; - de Zwarteweg vanaf de Ha mersveldseweg tot de Eiken laan; - de Prunuslaan; - de Plantanenlaan; - de Berkenlaan vanaf de Pru nuslaan tot de Burg. de Beau- fortweg; - de Burg. de Beaufortweg vanaf de Zwarteweg tot de Ber kenlaan; - de Pnncenhoflaan vanaf de Burg. de Beaufortweg tot de Hohorstlaan; - de Hohorstlaan; - de Wiggeruslaan. - de Rozendaallaan; - de Ansfriduslaan; - de Lisidunalaan vanaf de Hohorstlaan tot de Hamers veldseweg; - de Breehoeflaan met de Brinkhorst, de Bruinhorst, de Dashorst en de Grifthorst. Verder is een parkeerver bod mgesteld op woensdag 13 juni van 12.00-22.30 uur op het grote parkeerterrein bij de Biezenkamp aan de Zwarte weg in verband met de brade rie. LEUS DEN - Op woensdag 6 juni a.s. gaat wederom het open Regenboog toernooi van start op de banen van het Tennis en Squash Centrum aan de Groene Zoom. De fina les zullen worden verspeeld in het weekend van 16 en 17 juni. In totaal moeten er dit jaar zo'n 550 partijen worden afge werkt. Nieuw is het dit jaar dat de deelnemers zelf konden kiezen om in een poulesys teem te beginnen of gelijk in het afvalschema. Eveneens nieuw is het dat het dit jaar voor het eerst mogelijk is om in te schrijven in de E-catego- rie. De E-categorie is een ca tegorie waaraan iedereen mee mag doen die niet hoger gekwalificeerd is. Dat bete kent dat het een leuke gele genheid is voor recreanten en beginners om ook eens mee te doen aan een tennistoer nooi. De deelnemers die veel beschikbaar zijn, kunnen meedoen aan het poulesys teem, zij die over minder vrije tijd beschikken gaan naar het normale afvalschema. De nummers 1 en 2 uit de poules gaan eveneens door naar het afvalschema Er zal elke door de weekse •lag worden gespeeld vanaf ongeveer 18.00 uur tot 23.00 uur en in het weekend de ge hele dag. Het grote voordeel ongetwijfeld de mogelijk heid om binnen te spelen De wedstrijden vinden plaats °P 10 banen. De deelnemers komen uit de gehele omge- en zijn verdeeld over to'n 20 onderdelen. %elopen woensdag vonden de finales plaats van de Be- drijfsbowling competitie. Na 2 Penodes van 7 weken die de diverse teams tegen elkaar belden vonden eerst de kwartfinales plaats van de 24 hooggeplaatste teams. Een week later volgden de halve finales van de 16 over gebleven teams en afgelopen week was het zover dat de fi nales van de acht sterkste teams gestreden moest wor den. Na een zeer spannende strijd waarbij de teams elkaar geen pm toegaven en er zeer hoog gescoord werd werd het team van Wegman uit Kassei kampioen met slechts 8 pins verschil op nummer twee. Roos Automatisering uit Leus den. Bij de start van de finale stond Wegman nog 231 pins voor op Karweihoek uit Leus den, maar in de finale scoorde. 'Roos' Automatise ring zo goed dat ze nu van de vijfde naar de tweede plaats gingen Einduitslag 1Wegman Kassei 2. Roos Automatisering 3. DHV Amersfoort 4. Interieur Design 5. Karweihoek Leusden 6. Chemco I 7 Morton Matadoren 8. Scouting 1 6915 pins 6907 pins 6857 pms 6845 pins 6799 pins 6751 pins 6749 pins 6619 pins LEUSDEN - De Mixed Hockey Club Leusden heeft voor de selectie van het eerste team voor de mannen een nieuwe trainer gecontracteerd. De Utrechter Sjaak Dorresteyn zal proberen het mannenhockey naar een hoger plan te tillen. Volgens het hockeyclubblad 't Sickertje heeft Dorresteyn een aantal jaren Voordaan ge traind en deze club naar de Overgangsklasse geleid. Dor resteyn volgt Gé Rehe op, die in het eerste jaar een tegen vallend seizoen met de ploeg doormaakte. Pas op de slotdag van de competitie stelde Leus den verlenging van het verblijf m de eerste klasse definitief veilig. Hans van de Linden zal ook het komende seizoen het eer ste team van de vrouwen trai nen en coachen. LEUSDEN - Zaterdag traden de Red Caps aan in Veenendaal te gen The Blue Soeks. De Veenen- dalers raakten de Red Caps wer per gelijk goed. In de eerste in ning werden er maar liefst twee homeruns geslagen op het kleine veld. De Slagploeg van de Leus denaren daalde wederom, zodat de stand na één inning 4-1 was. De volgende innings kreeg de Blue Sockswerper het ook moei lijk, door negen keer vier wijd en twee honkslagen van Theo Hak- voort en Raymond Mennen kwa men The Red Caps op voorsprong: 4-9. In de volgende innings kwam The Blue Soeks weer op voor sprong door een grand-slam ho merun van Eric Blom, 12-11. De laatste innings zou de beslissing brengen. Door een honkslag van Eddie de Lely kwamen The Red Caps wederom op voorsprong 12- 13. Blue Socks had de laatste slag beurt. Er volgden twee honkslagen Vervolgens trad Eric Blom weder om in het slagperk. Deze Veenen- daler sloeg zijn derde homerun en daarmee de winst binnen 15-13. Maandag was er een thuiswed strijd tegen koploper BSCU On danks de matige werper van de Utrechters werd hij toch nauwelijks geraakt. Gedurende de gehele wedstrijd werden er slechts drie honkslagen geslagen en wel van Nick van Vulpen, Eddie de Lely en Bnan Barends. Daaruit werden drie punten gescoord. BSCU had een betere slagploeg. Door zes honk slagen moest de eerste Red Caps werper Jacques Knopf al na 1% innings het werpen staken, de stand was toen al 3-9. De volgende werper, Eli Blom hield het ook slechts 2V3 innings vol, hij kon de bal bij de stand 3-13 overdragen aan André Hakvoort. Uiteindelijk moest ook catcher Nick van Vul pen de werpheuvel betreden. De uiteindelijke stand werd 3-22. De grootste nederlaag smds twee sei zoenen. Wederom is gebleken dat de slagploeg van The Red Caps nog te kort komt. Slechts elf honk slagen uit drie wedstrijden is voor deze klasse onvoldoende. Overi gens waren deze wedstrijden wel tegen de koplopers uit deze klasse. Daarmee is de eerste helft van de kompetitie afgesloten. Red Caps staat in de middenmoot, met 6 pun ten uit 8 wedstrijden. LEUSDEN - Net als vorig seizoen heeft Jaap de Jager behalve de ge wone titel ook de snelschaaktitel van de sv Leusden binnenge haald. Echte concurrentie onder vond hij hierbij alleen van zijn broer Pieter, die hem zijn emge nederlaag toebracht, maar die zelfs tegen twee nullen aanliep. In de eerste ronde presteerde hij het om tegen Bert Uneken in een par tij twee dames weg te geven, waardoor hij meteen al een punt achterstand opliep. In de ne gende ronde speelden de broers tegen elkaar, met Pieter als win naar, zodat beiden 8 uit 9 hadden. Een barrage leek er aan te komen, maar in de voorlaatste ronde ver speelde Pieter zijn kansen door van Jan van Baardewijk te verlie zen. De prestaties van Carel Vos en Arnold Peperkamp vielen nogal tegen. Egbert Moed speelde een heel slecht toernooi; hij behoorde misschien niet tot de favorieten, maar een schamel half puntje uit elf partijen is toch wel erg weinig. In de reservegroep was er van spanning nauwelijks sprake. Jos Boemaars won met overmacht. Al leen Van Kampen kon verder nog boven de vijftig procent scoren. In deze groep bleven de prestaties van Geert Wisman en Gerard van de Weerd beneden de maat. Motor- avondvierdaagse LEUSDEN - In samenwerking met een dnetal motorclubs uit de afde ling Utrecht, houdt de Leusdense motorclub 'Multiforce' een motor- avondvierdaagse. De deelnemers vertrekken op 11, 12, 13 en 14 juni steeds bij een andere pleister plaats voor een nt door de provin cie. De eerste start is bij partycen trum 'Houteveen' in Hooglander veen, de tweede in Achterveld bij 'De Moespot'. Op de derde avond vertrekken de deelnemers vanuit Woudenberg en de slotavond start in Nieuwegein. Er kan gestart worden nissen 19.00 uur en 20.00 uur. Van de vier avonden mag de tweede of de der de gemist worden. Het inschrijf geld bedraagt 12,50 en daarbij zijn inbegrepen vier routebeschrij vingen, consumpties en een aan denken. KNMV-leden krijgen kor ting. Voor meer informatie kunnen belangstellenden contact opne men met: Steef Grimbergen (tele foon: 033-616956) of Theo van de Zijden (telefoon. 03404-20530) of met één van de organiserende ver enigingen. |lNTEfM/1EUBEl Hamersveldseweg 22 3833 GP Leusden tel 033-941331 ALLES VOOR UW WONING: TAPIJT-GORDIJNEN MEUBELEN-SLAAPKAMERS WK op TV LEUSDEN - De wedstrijden van het Nederlands elftal tijdens het W.K. in Italié zullen m jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg op televisie te volgen zijn. Er zullen vier toestellen worden opgesteld, om fans m de gelegenheid te stel len de verrichtingen van Oranje m groter verband dan de huiselijke kring te volgen. Toeters, bellen en andere zaken kunnen, ter verho ging van de feestvreugde worden meegenomen. De zaal is steeds vanaf 20.00 uur open. 9°vd?negslotfen p\oe9 JNTEfM/IEUBEl Hamersveldseweg 22 3833 GP Leusden tel 033-941331 ALLES VOOR UW WONING: TAPIJT-GORDIJNEN- MEUBELEN-SLAAPKAMERS Eindstand Kampioensgroep 1. J de Jager jr. 2 P de Jager 3/4. H. Peperkamp Shahnzadeh 5. De Rijke 6. v. Baardewijk 7. Uneken 8. Stienen 9. Vos 10. A. Peperkamp 11Agterberg 12. Moed Eindstand Reservegroep: 1. Boemaars 2.v Kampen 3/7 Nijhof Rietveld Valkenburg Verschuur v.d Weerd 8. Modin 9/10. v.d. Pol Wisman 11Veenendaal 10 9 7 7 6.5 6 5.5 5 4.5 3 2 0.5 9 7.5 5 5 5 5 5 4.5 4 4 1 Vorige week bogen onge veer duizend sportgeneeskun- digen uit zeventig landen in de RAI m Amsterdam zich over knieblessures. Iedereen kent de natuurhjk de beruchte knieblessure bij het voetbal; het welbekende 'voetbalkruetje'. Nu bleek op het congres dat de kapotte meniscus bij hand ballers veel vaker voorkomt dan bij voetballers. Dus eigen lijk zou de voetbalknie 'hand balknietje' moeten heten. Een Zweed becijferde dat de wereld 25 miljoen actieve voetballers telt. Een kwart van de blessures in het voetbal betreft de knieën en veertig procent van alle kniekwetsu ren m de sport zijn het gevolg van partijtje voetbal. Maar volgens de orthopeed Sjeng Hermans mag sport in het algemeen en voetbal in het bijzonder niet louter als scha- dehjk voor het kniegewricht worden afgeschilderd. Volgens hem is sport en met name joggen een goede thera pie als het om de revalidatie van knieën en heupen gaat. Dus mocht u een knieblessu re hebben opgelopen tijdens een potje sporten dan kunt u altijd nog opnieuw gaan spor ten om te revalideren. Frits Schoenmaker 25 JAAR VOETBAL Vonge week lazen wij in de Leusder Krant in de rubriek 'Uit de bladen' het volgende: In Rodactueel lazen wij een fraaie, maar tegelijk een pijnlij ke 'Wist u datEinde mede deling. Het vervolg werd u onthou den. Hier komt het alsnog. Wist u dat .'de Roda-zater- dag wel een tournooi weet te organiseren in verband met het 25-jang bestaan, maar de leden (Ko de Kruiff en Ruud Veenendaal) die al 25 jaar za terdags voetballen vergeet te huldigen'. BESTUURDERS In 'De Gravelton', het club blad van de tennisvereniging Lockhorst staat onder het kopje 'Het bestuur kan mij nog meer vertellen', dat het nog niet zo lang geleden het ge bruikelijk was dat het bestuur mededelingen deed in de ru briek 'Van de bestuurstafel'. 'De laatste tijd is die rubriek, door gebrek aan informatie, opgeheven.' De redactie vraagt zich dan ook met zorg af of het bestuur nu echt mets meer te vertellen heeft? Maar volgens voorzitter Ab Noordkamp 'kent een goed lo pende vereniging autonomie Vein elke commissie en de daaraan verbonden bestuur der, ook ten aanzien van publi caties en P.R.. Voor het artikel van de voorzitter blijven dan alleen de kruimels en de brok ken over, welke door de overi ge bestuursleden achter gela ten zijn.' De vervulling van de bar dienst is een brok die hem zwaar op de maag ligt. Het blijkt niet mogelijk te zijn om de bar met leden te bemannen. Leden van de tennisclub zijn verplicht een aantal malen per jaar een bardienst te draaien. Of het ontbreken van de ru briek 'Van de bestuurstafel' de oorzaak is van het zeer stroef lopen van de bardiensten kun nen wij niet beoordelen. Volgens de voorzitter zijn er naast de barbezetting nog een aantal ergenissen. Die varië ren van onheuse telefoonbe handeling. jonge beginnende tennissers afblaffen, glaswerk langs de banen laten staan tot het wegblijven zonder af te zeggen. Misschien zijn deze ergenis sen een reden de bestuursru- briek opnieuw te starten. NOG MEER BESTUURDERS Ook bij de Jeu de Boulesclub 'De Hakhorst' hebben de be stuurders het niet al te makke lijk. In het clubblad 'Bouletin' wordt bekendgemaakt dat 'elk bestuurslid bloot staat aan kri tiek. Ook wedstrijdsecretaris Ruud Dam ontkomt daar met aan. Als gevolg daarvan heeft hij er geen plezier meer in heeft om bestuurslid te blijven.' Volgens Dam is enthousias me noodzakelijk om goed te kunnen fuctioneren. Het bestuur heeft voor de leden dan ook een goede raad. Zij schrijft dat er in het Bouletin nogal wat zaken staan, waaruit blijkt dan met alles altijd even goed gaat. 'We zijn natuurlijk met tot in detail op alles inge gaan. Dat is onnodig en on juist.' Het bestuur vraagt de leden dan ook 'niet via onderlinge gesprekken, al gissend, tot conclusies te komen', maar be stuursleden te vragen naar de juiste achtergrond-informatie. 'Aan een geruchtencircuit hebben we niets'. Maar door zo weinig infor matie te geven, komen de ge ruchten toch juist op gang. Toch heeft bestuurslid zijn gelukkig ook zijn positieve kanten. Voorzitter Henk Boek horst was zeer blij verrast toen hij na afloop van zijn vakantie een fles wijn kreeg aangebo den. 'Zoiets doet je goed. Be stuurder zijn is niet altijd even makkelijk. Maar als je merkt dat je zorg en werk wordt ge waardeerd, dan is je dag weer goed'.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13