Hora b.v, Leusden BOUWBEDRIJF B.V. GEMEENTE produktiemedewerkers m/v ouderwetse werkster modern salaris VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN (m/v) TECHNISCH ADVIES- EN INSTALLATIEBURO WARMTEB0UW UTRECHT B.V. AC/CY-TECHi\IEKER AANKOMEND C.V.-MONTEIR KOELTECIIMEkER CEES BLOM DONDERDAG 7 JUNI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 30,' 6 juni 1990 op vakantie? veilig gevoel Een paar weken geleden adviseerden wij u om voor de vakantie nog eens sloten e.d. van deuren van uw woning aandachtig te bekijken en zonodig te vervangen. U kunt nu dus rustig met vakantie gaan. Als iemand bij u wil inbreken zal hij er in elk geval wel behoorlijk moeite voor moeten <ioen. Maar als nu toch. Zorgt u er dan in elk geval voor dat er zo weinig mogelijk waardevols bij u te halen zal zijn zoals: geld, cheques, sieraden. Voor weinig geld kunt u gedurende uw vakan tie een kluis bij uw bank huren. Zorgt u er verder voor dat van buiten af al niet met één oogslag is te zien dat u met vakantie bent door b.v. een uitpuilende brievenbus, een gazon waar het gras een halve meter hoog staat. Maak afspraken met een buur, vriend of familielid dit te laten verzorgen. Zeker, risico dat er wordt ingebroken loopt u altijd, maar hou dit wel zo klein mogelijk. 1 ptovinc» V' •v" t- 1 wijkverlich tings- plannen De gemeente heeft een onderzoek verricht naar de toestand van de openbare verlichting. Daaruit is gebleken dat deze in de wat oudere wijken niet volledig meer aan de daaraan te stellen eisen voldoet. Om daarin verbetering te brengen is voor iedere wijk een verlichtings plan gemaakt. Bij de opstelling daarvan is ook rekening gehouden met wensen die vanuit de bevol king naar voren zijn gebracht. Alle wijkverlichtingsplannen ko men aan de orde in de commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer (OREV). Wie wensen of suggesties heeft kan deze, door ge bruik te maken van het spreek recht, in deze commissie aan de orde stellen. Voor inzage in de ver lichtingsplannen of nadere infor matie daarover kan contact worden opgenomen met de afdeling Civiel- en Bouwtechnische Werken, tele foon 961761. rozendaal en hamershof De verlichtingsplannen voor Ro zendaal en Hamershof komen in de commissievergadering van 14 juni aan de orde. In de wijk Rozendaal moet op enkele plaatsen uitbrei ding van de openbare verlichting het zwembad in de wijk Rozendaal waar extra verlichting geplaatst wordt plaatsvinden. Rond de tennisbaan en het zwembad zullen een viertal masten bijgeplaatst worden om vandalisme tegen te gaan Verder moeten enkele paden van verlich ting worden voorzien, omdat deze paden veelvuldig gebruikt worden door de bewoners van de wijk Ro zendaal. In de Hamershof zullen in het win kelcentrum geen masten worden bijgeplaatst. Wel zal in samenwer king met de PUEM het lichtniveau in de doorgangen en passage's wor den gemeten. Er zal een apart ver lichtingsplan voor opgesteld wor den. Op de eerste verdieping in de Hamershof komt er op de Wevers- hilt één lichtmast bij. vergaderagenda Dinsdag 12 juni commissie Welzijn en Onderwijs. In de vergadering aandacht voor het flankerend ouderenbeleid, de bezuiniging op het schoolzwem men en herhuisvesting bibliotheek. Woensdag 13 juni commissie So ciale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu. Er zal in de commissie vooral ge sproken worden over de toepassing van de ecologische richtlijn Op grond van deze richtlijn kunnen agrariërs wel of geen toestemming krijgen om hun bednjf uit te brei den. Dit met het oog op een even tuele aantasting van het milieu. Donderdag 14 juni commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer. De commissie zal zich buigen over de nieuwbouw van de brandweer- garage, een fietspad langs de Hes senwegen aktiviteiten rioolbeheer. De commissievergaderingen wor den gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. De te bespreken stukken liggen ter inza ge bij het bureau Voorlichting. wegafzetting deel Randweg In verband met werkzaamheden in het kader van de aansluiting op de A28 wordt de Randweg tussen de Zwarteweg en de Schotkamp afge sloten. Het verkeer wordt omge leid via de Schotkamp en de Ruige Velddreef. De werkzaamheden beginnen maandag 11 juni en duren tot 12 juli. actuele folders zwemmen in open water Zwemmen in open water is in de provincie Utrecht op veel plaatsen goed moge lijk. Maar niet overal. Op sommige plaatsen is het water niet schoon ge noeg en kan het ongezond zijn om er te gaan zwem men Op andere plaatsen is het levensgevaarlijk. Denk maar eens aan druk ke scheepvaartroutes. Soms is zwemmen zelfs verboden. In natuurgebie den bijvoorbeeld, waar het rustig moet blijven. In die gevallen controleert de provincie de water kwaliteit dan ook niet. Er zijn wettelijke normen voor de waterkwaliteit. De provincie controleert regelmatig de zogenaam de bacteriologische kwali teit van zwemwater in een laboratorium. Op plaat sen waar veel gezwommen wordt, gebeurt dit eens in de twee weken. Op een aantal zwemplaatsen is het water nogal troebel. Bij troebel water kun je niet goed zien hoe diep het is en wat er op de bodem ligt. Pas vooral op bij dui ken, in water waarvan je de bodem niet kunt zien. De provincie heeft een folder uitgegeven met in formatie over de kwaliteit van het zwemwater. De folder „zwemmen in open water" is gratis te verkrij gen bij het bureau Voor lichting. wjjs op reis Honderden vakantie^ gers spoorloos. Voor dio en televisie en kranten zou dat nieuws moeten zijn. i[< je hoort of ziet er zelj iets van. Toch gebeurt! JL ieder jaar weer. In def «i der „Wijs op reis" ministerie van Built El landse Zaken wordt deze dingen ingegcj ot Het is eer 32 pagina' lende brochure met adv zen en tips voor reizi^ ju naar het buitenland.) formatie over reisp<p n ren, verzekeringen, era rg naliteit, gewoonten enj gels in andere landen wat bijvoorbeeld een c sulaat kan betekenen v de reiziger in nood. reis gaan betekent gr zen overschrijden. Stai grenzen maar ook cults grenzen. Hoe naburig< land ook is, je benter< vreemdeling en je i niet alles. Wijsheid opi begint met die zelfkeni /n leusden cijfers Een handzaam oven* met de samenstelling de Leusdense bevollcn de leeftijdsopbouw en burgerlijke staat. Ook gevens over de schd het aantal woningen ea gemiddelde woningbej ting per wijk. Leuke in* matie, af te halen bij bureau Voorlichting. VS w C' Leusden 3833 GN Leusden Hamersveldseweg 137 Industrieterrein Ambachtsweg fabriceert aluminium en messing ramen voor scheeps- en jachtbouw. Voor direkte indiensttreding zoeken wij: Enige ervaring in de metaalbewerking strekt tot aanbeveling. Voor nadere informatie, tel. 033-941295. bekendmakingen GEMEENTE Wij wonen in Leusden-Zuid en zoeken een voor een Eén morgen in twee weken lijkt ons voldoende. Tel. 033-942331. van ^Quitenbeek'ó Wij zijn op zoek naar Reakties, zowel mondeling als schriftelijk aan Van Ruitenbeek's Bouwbedrijf B.V., Hessenweg 231, 3791 PH Achterveld. Tel. 03425-1597. is een installatiebedrijf dat sinds jaren op het gebied van verwarming en klimaatbeheersing de techni sche installaties verzorgt en onderhoudt van diverse bedrijven in de randstad en daarbuiten Ter versterking van diverse afdelingen zoeken wij met spoed mensen voor onbepaalde tijd die zelf standig en in een prettig teamverband kunnen werken Wij zoeken met ruime vakkennis en ervaring op het gebied van klimaatbeheersing op MTS- of HTS-niveau of degenen die hiervoor opgeleid willen worden. met ruime vakkennis en ervaring op het gebied van koeltechniek op MTS- of HTS-niveau met aanvul lende koeltechnische opleidingen. Wij bieden. - goede secundaire arbeidsvoorwaarden - opleiding via of in het bedrijf - prettige werksfeer Schriftelijke sollicitaties zien wij gaarne tegemoet Postbus 1075. 3600 BB Maarssen Telefonische inlichtingen onder nr. 030-432274. Na kantoortijd 033-946473 of 03480-14087. SCHILDERS- EN BEHANGERSBEDRIJF ALLES OP 1 ADRES!!! SCHILDERWERK: GLASZETTERIJ: BEHANGERIJ: voor binnen en buiten op hout, steen, i/zer of beton zowel nieuwbouw als reparatie van blank glas, gefigureerd glas, glas in lood, isolatieglas en inbraakbeveiligd glas voor het behangen van papier, vinyl, linnen of wollen wand- bekleding, het aanbrengen van structuur- en sierpleister. WINKELVERKOOP: van glas, verf, behang en wand- weefsels, verf en materialen voor de volksschilderkunst, autolakken, inlijstwerk en zonwering VERHUUR: van tapijtreiniger en behang- afstomers HET JUISTE ADRES. HESSENWEG 230 - TEL. 03425-1623 - ACHTERVELD. verleende vergunningen Gasbedrijf Centraal Nederland, standplaatsver gunning Beheerscomm. Kerkelijke Gebouwen, Muziek vereniging Jeugdhonk L.T.V. Lookhorst, ontheffing sluitingsuur L.T.V. Leusden, ontheffing sluitingsuur Beemden 45, plaatsen dakopbouw Landweg 341, uitbreiden woning Moorsterweg 13-15, vervangen kippenschuren tussen Hamersveldseweg 15 en 19, bouwen wo ning Langesteeg 3, verbouwen woning Esdoornhof 26, bouwen carport Ruisvoorn 24, bouwen tuinhuisje en kippenren bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), tele foon 961752 (kapvergunningen). wegafsluiting Op woensdag 13 juni 1990 van 18.00-21.30 uur zal voor alle verkeer worden afgesloten in ver band met de Ronde van Leusden: - de Hamersveldseweg vanaf de Lisidunalaan tot de Zwarteweg - de Zwarteweg vanaf de Hamersveldseweg tot de Eikenlaan - de Prunuslaan - de Platanenlaan - de Berkenlaan vanaf de Prunuslaan tot de Burg. de Beaufortweg - de Burg. de Beaufortweg vanaf de Zwarteweg tot de Berkenlaan - de Princenhoflaan vanaf de Burg. de Beau fortweg tot de Hohorstlaan - de Hohorstlaan - de Wiggeruslaan - de Rozendaallaan - de Ansfnduslaan - de Lisidunalaan vanaf de Hohorstlaan tot de Hamersveldseweg - de Breehoeflaan met de Brinkhorst, de Bruin- horst, de Dashorst en de Grifthorst Een parkeerverbod is ingesteld op woensdag 13 juni 1990 van 12.00-22.30 op het grote parkeer terrein bij de Biezenkamp aan de Zwarteweg in verband met de braderie. inspraak ontwerp- bestemmingsplan „De Horst" het plan Het ontwerp-bestemmingsplan ,De Horst" om vat het gebied ten noorden van de Randweg, tussen Randweg, Horsterweg en Valleikanaal en beoogt het creëren van werkgelegenheid en het daarvoor aantrekken van vooral lokale, re gionale en provinciale bedrijven. Daarbij wordt met name gedacht aan werkgelegenheid in de dienstverlenende sectoren met een duidelijke kantoorfunctie. Gekozen is voor een zogenaamd „globaal eind- plan", voorzien van een beschrijving in hoofdlij nen waaruit de meest gewenste ontwikkeling blijkt. Aan het bestemmingsplan is een „toet singsplan" toegevoegd. Dat toetsingsplan bevat de elementen die essentieel zijn voor de gewens te invulling. Op deze wijze kan, waar nodig, sturing worden gegeven teneinde een optimale invulling van het plan te bereiken. de inspraakprocedure Van 18 tot en met 22 juni 1990 wordt er gelegen heid geboden van het plan kennis te nemen. In verband hiermede wordt er een expositie inge richt. De expositie is te bezichtigen op: - maandag 18 juni en dinsdag 19 juni, 's avonds van 19.30 uur tot 21.30 uur - vanaf woensdag 20 juni tot en met vrijdag 29 juni, op de dagen en tijden, dat het gemeente huis voor publiek geopend is (8.30 uur tot 12.30 uur). De expositie wordt gehouden in de kelder van het gemeentehuis, tijdens de twee avonden te bereiken via de trap aan de achterkant (zijde Burg. v.d Postlaan) van het gebouw (als traplo pen voor u bezwaarlijk is, kunt u bellen bij de hoofdingang, zodat u per lift de kelder kunt bereiken). Tijdens de gebruikelijke openingstij den van het gemeentehuis is de kelder via de lift in de hal van het gemeentehuis bereikbaar. Inwoners van de gemeente en zij die belangen in het plangebied hebben kunnen tot en met 2 juli 1990 schriftelijk hun mening ten aanzien van het plan bij het gemeentebestuur kenbaar maken. Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van in spraakformulieren die tijdens de expositie op het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. inspraak ontwerp- bestemmingsplan Groenhouten-1990 het plan Voor de wijk Groenhouten wordt een gedetail leerd bestemmingsplan voorbereid. Het plange bied wordt begrensd door de Noorderinslag, de Hamersveldseweg, de Burgemeester van Postlaan en de Groene Zoom. Op dit mora geldt voor de wijk nog het globale bestemmii plan „Groenhouten". Voor een klein gedei te weten de woningen tussen de Korte Geer de Burg. v.d. Postlaan, geldt nog het glob bestemmingsplan Leusden-centrum 2e fas Het in voorbereiding zijnde bestemmingsp behelst enerzijds een vastleggen van de besla de situatie en beoogt anderzijds een goede r« ling te bieden voor woninguitbreiding en bebi wing in tuinen en geeft verder de meest gewc te* ontwikkeling voor de oostrand, de stro langs de Hamersveldseweg, aan. de inspraakprocedure Van 18 tot en met 29 juni 1990 wordt er gelee heid geboden van het plan kennis te nemen verband hiermede wordt er een expositie ie richt. De expositie is te bezichtigen op: - maandag 18 juni en dinsdag 19 juni, 's ava van 19.30 uur tot 21.30 uur - vanaf woensdag 20 juni tot en met vrijdag juni, op de dagen en tijden, dat het gemeen huis voor publiek geopend is (8.30 uur 12.30 uur). De expositie wordt gehouden in de kelder* het gemeentehuis, tijdens de twee avonden bereiken via de trap aan de achterkant (zi Burg. v.d. Postlaan) van het gebouw (als trap pen voor u bezwaarlijk is, kunt u bellen b hoofdingang, zodat u per lift de kelder h bereiken). Tijdens de gebruikelijke openings den van het gemeentehuis is de kelder via de in de hal van het gemeentehuis bereikbaar Inwoners van de gemeente en zij die belangen het plangebied hebben kunnen tot en met 2j 1990 schriftelijk hun mening ten aanzien vanl plan bij het gemeentebestuur kenbaar mal Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van spraakformulieren die tijdens de expositie het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. aanvragen om (bouw)vergunning De volgende aanvragen om (bouw)vergunn liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij verzoeken behorende tekeningen, het bouwen van 44 womngen in plan 't R' Veld (Maten en Boterkamp) het bouwen van een berging op de perce Wildenburgstraat 7 en 9, Mariënhove 1 en 1 perssingel 142 het bouwen van een afdak op het perceel Pirken 25 De tekeningen liggen van vrijdag 8 juw donderdag 21 juni 1990 op werkdagen sc gens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordent Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te L< den-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van' passing zijnde ontwerp(deel-)uitwerkingen art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele zwaren schriftelijk bij burgemeester en wet ders worden ingediend.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4