■Vrij volleyballen BDU-TV Buiten '1 spel WK voetbal dagelijks op BDU TV Onze adverteerder van de maand: Leusdenaar Leunis reed 'Luik-Bastenaken-Luik' LEZERSSERVICE TEL 945272 C 0 F 1 N E F Geen wanklanken bij dorpsvolleybaltoernooi Linksbinnen Voetbalkoorts Bel bij klachten over de bezorging van de Leusder Krant direkt onze hoofdagent in Leusden VEEL BELANGSTELLING VOOR ADVERTEREN IN WK-SPECIAL KIJKKRANT AANPASSINGEN KABELKRANT Sport WOENSDAG 13 JUNI 1990 Heel Nederland is in de ban de WK-voetbal in Italië en lijkt nergens anders meer over te kunnen praten. Een gevaarlij ke en besmettelijke koorts? Je zou je er haast zorgen om gaan maken. Maar gelukkig kreeg ik vo rige week het blad 'Sport en gezondheid'. Tussen alle ande re reclamefolders, waardoor mijn brievenbus dagelijks ge leegd dient te worden, vond ik de uitgave van het Nationaal Instimut voor de Sportgezond- heidszorg. Daarin wordt aandacht ge schonken aan het gezond zelf sporten en de gevaren die bij overbelasting kunnen optre den. Het zijn niet echt leuke onderwerpen. Er komt een landehjk onderzoek naar de 'plotse dood' tijdens of na een sportinspanning. De campag ne tegen het voorkomen van blessures is gestart. Ook hoe na je vijftigste aan sport kan doen en natuurhjk wat je moet eten rond het sporten. Allemaal heel mteressante en leesbare artikelen, die be langrijk kunnen zijn als je zelf aan sport doet. Maar de com- bmatie met de reclamepagi na's verbaast mij dan altijd weer. Daarin wordt opgeroe pen tot het gebruik van ge- luidsgolventherapie voor pijn bestrijding; wordt een calo rie-beperkt dieet aangepre zen: een armband zou ontspan nen, rustgevend werken e nieuwe energie geven; op nieuw een afslankkuur en nog een aantal smeermiddelen te gen blessures. Terwijl in alle artikelen naar voren komt dat het sporten het belangrijkste is, dat je gezond moet eten en dat je met moet overdrijven. Dan heb je al die hulpmiddelen toch helemaal met nodig? Frits Schoenmaker Dus wanneer je skateboard of rol lerskate-kniebeschermers hebt zijn die handig om mee te volley ballen. De kinderen die zaterdag meededen aan het toernooi speel den in teams waaraan de naam van een land werd verbonden. Daar door speelden zaterdag in de Meent, België tegen Zwitserland, Ierland tegen Spanje en Zweden tegen Italië. Er werden drie partij en tegelijk bij, uiteraard, drie net ten gespeeld. Hoewel er maar weinig publiek aanwezig was, was er herrie ge noeg. De spelers moedigden zich zelf aan, zongen en gaven regel matig originele aanvalskreten. Bin nen vijf minuten leken de spelers helemaal aan hun team gewend. Wie de fijne kneepjes van volley bal nog niet kende, mocht de bal vangen of werd voor gedaan door de meer ervaren spelers, hoe het ook kon. Bij het Leos schooltoer- nooi waren heel veel kinderen en thousiast bezig. Dus wie zin heeft in een potje herhaling of wie een beetje voorbereiding kan gebrui ken voor het komende campings eizoen, kan nog twee zaterdagen terecht in de Meent: de sporthal in de wijk Groenhouten. LEUSDEN - Het volleybalseizoen wordt afgesloten met vrij volleyballen in gymzaal de Meent. Volleybalvereniging Leos organiseert op drie zaterdagen een tournooi waaraan iedereen tussen de zes en twaalf jaar aan mee kan doen. Iedere zaterdag telt apart zodat liefhebbers die de afgelopen zaterdag gemist hebben, nog alle kans krijgen. Kunnen volleyballen is geen voorwaarde. Je moet alleen een beetje zin en een paar gym schoenen meenemen. Op 16 en 23 juni gaat het tournooi om elf uur 's morgens van start en duurt tot half twee 's middags. Afgelopen zaterdag deden ruim twintig kinderen aan het Leos-vol- leybaltoemooi mee. Daarbij zaten kinderen die nog nooit gevolley bald hadden. Zij waren te herken nen omdat ze geen kruebescher- mers droegen. Kniebeschermers zijn bij volleybal wel handig. Wan neer je probeert bij een bal te ko men is een sliding vaak hard nodig. De vloer van de gymzaal kan dan lelijke schaafwonden veroorzaken. TEVENS OPGAVE .i, NIEUWE -) ABONNEES. fcV/tt. A (advertentie) Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland Redaktie Bert Vos. algemeen hoofdredakteur BDU-TV Reakties naar Redaktie BDU-TV-Comer. Postbus 67. 3770ABBarneveld Alle kabelkranten van BDU-TV bren gen een maand lang dagelijks een spe ciale editie rond de wereldkampioen schappen voetbal in Italië Vorige week vrijdag ging de eerste aflevering van start met voorbeschouwingen en programma's. De WK-editie zal dagelijks zoveel mo gelijk na afloop van de wedstrijden worden geaktualiseerd, zodat ook de voetballiefhebbers, die om welke re den dan ook zowel de wedstrijd heb ben gemist en ook de uitslagen nog niet kennen, laat op de avond nog te recht kunnen op de kabelkrant als alle andere zenders het al hebben laten afweten. Verder brengt BDU-TV in haar WK- special dagelijks foto's van het spek takel aangevuld met aardige WK- nieuwtjes. Uiteraard ontbreken ook de standen in de verschillende poules niet en zal het programma voor de volgende dag worden gepresenteerd. Kortom BDU-TV voetbalt mee. /7>\ Taxi van de Broek in Barneveld. Elke zaterdag op de kabelkrant „Taxi v.d. Broek" in Barneveld heeft niet alleen een bedrijf met taxi's. Dat wordt al snel duidelijk, als we het drukke kantoor van het bedrijf bezoe ken, dat door mevrouw v.d. Broek sa men met een medewerkster wordt ge rund. „Ja, we hebben taxi's, maar daarnaast ook bijzondere trouwauto's, een koe riersdienst en natuurlijk verhuren we auto's. Bovendien organiseren we re gelmatig bustochten naar allerlei be stemmingen". Mevrouw v d. Broek is trots op het bedrijf „De afgelopen jaren zijn we steeds bezig geweest om onze klanten zoveel mogelijk te kunnen bieden. Daarin zijn we, dachten wij, aardig geslaagd. Iedereen in Barneveld en wijde omge ving kent ons wel" Toch blijft het bedrijf veel adverteren Mevrouw v.d. Broek: „Uiteraard Neem nou de bustochten die we orga niseren Die moeten we natuurlijk steeds onder de aandacht brengen van het publiek We hebben kortgeleden een „kersentocht" naar de Betuwe ge had. Een leuke dag, die maar 27,50 kost. Belangstelling genoeg, maar juist daarom blijven we veel adverte ren om die belangstelling levend te houden. De kabelkrant is wat dat betreft een ideaal medium, dat we regelmatig ge bruiken. Wij zijn tevreden over de res pons die we hierop krijgen. Prettig daarbij is, dat ik altijd op het aller laatste moment nog een verandering in de advertentie kan laten aanbren gen. Als de bussen bijvoorbeeld volge boekt zijn, kan ik vrijdagmiddag nog bellen om er een andere leuke tocht op te laten zetten Kortom we gaan door met adverteren op de kabelkrant!" De mogelijkheid om in de WK-special te adverteren is een groot succes ge bleken. Tal van adverteerders haak ten in op de mogelijkheid om op spe ciale wijze te adverteren door middel van een ingezonden mededeling op de uitslagen-pagina's. Voor de meeste kabelkranten is de ruimte volledig uitverkocht Voor de advertentie-exploitatie van BDU-TV is deze wijze van adverteren evenals voor de adverteerders een ex periment. Voor deze special waren aparte tarieven vastgesteld. Op grond van de ervaringen zal worden beke ken of een dergelijke manier van ad verteren vaker kan worden toegepast. W voon MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld: Leusden: Ede: Geldermalsen: Buren: Woudenberg: Scherpenzeel Renswoude: Maarn: Ni j kerk: kanaal-63 kanaal 4 kanaal 52 kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertenties: voor alle informatie: 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Door aanpassingen van de kabel- krant-apparatuur en een andere wijze van redaktioneel invoeren, is het mo gelijk dat in de komende periode voor verschillende kabelkranten de nieuwsstroom gedeeltelijk wordt on derbroken. Wij hopen één en ander zo snel moge lijk genormaliseerd te hebben en vra gen begrip voor enig ongemak Boven staande heeft overigens geen gevolgen voor onze dagelijkse WK-special. LEUSDEN „Het venijn zit 'm in de staart", zegt Dick Leunis. Hij heeft vorige week samen met achttien leden van de Toerclub Leusden de wieler-klassieker Tilff-Bas- togne-Tilff in België verre den. „In het voorjaar wordt de rit door de professionals gereden, onder de naam Luik-Bastenaken-Luik. Voor de amateurs is er een aange paste vorm, maar de belang rijkste bergen zitten erbij. De afstand is iets korter en de weg is nie< op alle plaatsen afgezet. Soms moesten we op een kruispunt stoppen om de auto's voor te laten gaan." Dick Leunis, die nu zo'n ze ven jaar bezig is met wielren nen, deed voor de tweede keer mee. Hij: „Het is goed gegaan. Ik was sterker dan vorig jaar. Dat kwam omdat ik me beter had voorbereid. Ik had mijn krachten beter verdeeld en nu wist ik na tuurlijk waar de moeilijke stukken zaten." Leunis vond 'La Redoute', de één na laatste berg, het moei lijkste. „De helling was 20% en dat is erg zwaar fietsen. Bovendien zaten er op de smalle wegen materiaalwa gens in de weg zodat ik het laatste stuk heb moeten lo pen. Het speet mij wel; die berg wilde ik juist halen, om dat ik daar vorig jaar ook al heb moeten lopen." „Ik ben om zes uur 's och tends gestart. Het is een zware tocht van 215 kilome ter en dan komt het op spier kracht aan. Na 100 kilometer komt de vermoeidheid, maar het eigenlijke werk begint dan pas. Je kan niet zomaar aan zo'n toer beginnen, als training moet je minimaal tweeduizend kilometer in de benen hebben. Het is zweten, maar de aankomst geeft vol doening." „In het begin blijf je bij el kaar. Na een kwartier komen de eerste bergen in zicht en dan ga je individueel verder. Je rijdt echt voor jezelf. Vooral 's middags is het zwaar. Er zijn wegen, die vals plat worden genoemd. De weg gaat tergend lang zaam omhoog, wat haast niet te zien is. Soms wel vier kilo meter lang." „Er doen ongeveer zesdui- Leusdenaar Dick Leunis reed de recreatie-versie van de wielerklas sieker Luik-Bastenaken-Luik, voor het onderscheid genaamd Tilff- Bastogne-Tilff. zend mensen mee aan de toer. Er zijn ook veel toe schouwers. Ik kwam bijvoor beeld bij een stempelpost. Daar is het ontzettend druk. Iedereen wil water hebben. Iemand zag aan mijn T-shirt dat ik uit Leusden kwam. Dat kwam hij zelf ook en hij had een jerrycan met water bij zich." „Je ziet mensen met de fiets in de hand lopen. Sommigen zeggen 'ik verkoop mijn fiets' omdat het niet meer gaat. Ik heb tot drie keer toe mensen uit de bocht zien vliegen, die dalen te onvoor zichtig af. Dat doe ik niet, ik wil wel heelhuids thuis ko men. Soms heb je wel een dieptepuntje als er weer zo'n berg voor je opdoemt. Dan moet je jezelf oppeppen. Ik ga toch volgend jaar weer. Het is namelijk een sfeervol fietsevenement. In Tilff staan honderden mensen met bloe men te wachten. Dat is een hele happening, het lijkt of je even een professional bent." Dick Leunis is werkzaam bij het gemeentehuis in Leus den. „Sinds twee jaar fietsen we met een groepje ambtena ren. We trainen wekelijks. Het breidt zich langzaam uit, er komen er steeds meer bij. Op zeven september gaan wij met tien ambtenaren van Parijs naar Leusden fietsen. Dat is 550 kilometer, maar het is minder zwaar omdat het vlak is. Wij hopen in drie da gen weer in Leusden terug te keren." ACHTERVELD - De Achterveldse volleybalafdeling van omm-vereniging Avanti mocht afgelopen zaterdag een record-aantal teams inschrijven voor het mmiddels traditie geworden 'doprsvolleybaltoernooT. Liefst 28 tecims schreven in, om de afsluiting van het voleybalseizoen op te luiste ren. Nadat het toernooi 's morgens om half tien was begonnen, barstte de£ sportieve strijd los, die tot ver in de middag zou duren. Even werd de organisatie opgeschrikt, toen een speler met een blessure naar het zie kenhuis moest worden afgevoerd. Daar bleek de schade echter mee te vallen en verdere ongemakken bleef het toernooi bespaard. Wmaars van de ochtendpoules werden respectievelijk 'Flying high' en 'De Zandbrinks'. Beide teams wonnen al hun wedstrijden. 'Kallenbroek 2' kreeg de poedelprijs, omdat het team met 0 punten onderaan eindigde. In de middagpoule waren 'De Vosjes' en het team 'Schrijn'de sterksten. 'Impex'bleek ook aanspraak op de hoogste klassering te kunnen maken, maar bleek op grond van het onderlinge resultaat met de latere winnaar de verhezer. 'De Halve Zolen' eisten 's middags de poedelprijs voor zich op. Grote inzet op het Leos volleybaltoernooi voor de jeugd, die de sport nog niet kent. Nog twee zaterdagen kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen en meedoen in sporthal De Meent. Actie bij het dorpsvolleybaltoernooi van Avanti, de afsluiting van het seizoen.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10