Leusden wwv - uitkering voor gehuwde vrouwen ONDERWIJSKAART: GEMEENTE WANDTEGELS VLOERVERWARMING GR0ENEWIJK B.V. WOENSDAG 13 JUNI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 31, 13 juni 1990 HET ENTREEBEWIJS VOOR HET NIEUWE STUDIEJAAR TEGEMOETKOMING STUDIEKOSTEN: OOK VOOR U OEFINniEVE NORMEN IW0/199I Gehuwde vrouwen die in het verle den geen aanspraak hadden op een WWV-uiterking, omdat zij geen kostwinner waren, kunnen alsnog voor een dergelijk uitkering in aan merking komen. Als ingangsdatum voor de mogelij ke uitkering geldt 23 december 1984 voor die vrouwen die reeds voor die datum een aanvraag voor een WWV-uitkenng hadden inge diend. Voor vrouwen die na die datum een aanvraag hebben inge diend geldt de datum van aanvraag als eventuele ingangsdatum van de uitkering. Om voor de uitkering in aanmer king te komen moeten de vrouwen wel voldoen aan de normale voor waarden die voor de uitkering gel den. Dit houdt in dat zij gedurende de gehele periode van de aanvraag beschikbaar zijn geweest voor ar beid in loondienst, geen baan heb ben gekregen, en geen andere uit kering zoals een arbeidsonge schiktheidsuitkering of werkloos heidsuitkering hebben ontvangen. Binnenkort zal een wetsvoorstel van die strekking aan de Tweede Kamer worden voorgelegd Daarin is opgenomen dat het nog mogelijk is om gedurende drie maanden na inwerking treden van de wet bij het gemeentebestuur een aanvraag voor de WWV-uitkering in te die nen. Het gemeentebestuur mag van de staatssecretaris reeds voor uitlopend op de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Ka mer, aan de wet uitvoering geven. Denkt u, alsnog, in aanmerking te komen voor een dergelijke WWV- uitkenng dan kunt u contact opne men met de afdeling sociale zaken, bij voorkeur tussen 9.00 uur en 10.00 uur, telefoon 961683 of 961681. actuele folders Studiefinanciering, schoolgeld, studiekosten voor de meeste men sen is het een warboel. Vandaar dat het Ministerie van Onderwijs een groot aantal brochures uitgeeft. Maar ook daar dreigt het dat je door de bo<ncii het bos niet meer ziet. Toch is het belangrijk om je goed te informeren over alle rege lingen die er zijn. De twee nieuwste folders zijn de „Onderwijskaart" en „Tegemoetkoming Studiekos ten". onderwijskaart Ben jij op 31 juli 16 jaar of ouder en ga jij het komend studiejaar naar het voortgezet onderwijs of voort gezet speciaal onderwijs, dan moet je de onderwijskaart inleveren. Als het goed is heb je de kaart al in huis. Lever hem dan direct bij de administratie van je school in. Heb je nog geen kaart ga dan meteen naar de school toe en meld je bij de administratie. Daar krijg je een „blanco onderwijskaart" en een uitgebreide brochure. De onder wijskaart is je entreebewijs voor het nieuwe studiejaar. tegemoetkoming studiekosten Hebt u kinderen jonger dan 18 jaar die niet meer naar de basisschool gaan? Dan kunt u in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studiekosten. Op de basis school krijgt uw kind de schoolboe ken en leermiddelen gratis maar in het voortgezet en hoger onderwijs niet meer. U moet dan zelf alles betalen. U krijgt misschien te ma ken met reiskosten, omdat uw kin- der met de bus of trein naar school gaan. En u betaalt lesgeld als uw kind aan het begin van het studie jaar 16 jaar of ouder is. Natuurlijk wilt u uw kind graag laten leren, maar dit kost veel geld. Dan is het goed te weten dat u, afhankelijk van uw inkomen, geld kunt krijgen van de Informatiseringsbank in Groningen. Daarvoor is de rege ling Tegemoetkoming Studiekos ten. De tegemoetkoming is een gift. U hoeft het later niet terug te betalen. Bovendien hoeft u de te gemoetkoming niet op te geven bij de belastingdienst en komt uw kin derbijslag niet m gevaar. Bij het bureau Voorlichting ligt een bro chure waarin u kunt lezen hoe de regeling Tegemoetkoming Studie kosten in elkaar zit, of u in aanmer king komt en hoeveel u kunt krij gen. de horst Het ontwerp-bcstemmingsplan De Horst omvat het gebied ten noor den van de Randweg tussen Rand weg, Horsterweg en Valleikanaal. Het plan beoogt het creëren van werkgelegenheid en het aantrek ken van vooral lokale, regionale en provinciale bedrijven. Daarbij wordt met name gedacht aan werk gelegenheid in de dienstverlenende sectoren met een duidelijke kan toorfunctie Het plan is een globaal eindplan, voorzien van een beschrijving in hoofdlijnen waaruit de meest gewenste ontwikkeling blijkt. Aan het bestemmingsplan is een toet singsplan toegevoegd. Dit bevat de elementen die essentieel zijn voor de gewenste invulling. Op deze wij ze kan, waar dat nodig is, sturing worden gegeven teneinde een opti male invulling van het plan te be reiken. botulisme In de zomer kunnen veel watervo gels dood gaan aan botulisme. U kunt meehelpen om massale sterfte van watervogels te voorkomen. Want het is erg belangrijke dat zie ke of gestorven dieren snel worden opgeruimd. Elk dood dier vormt weer een nieuwe besmettingsbron voor andere dieren. Botulisme is een voor dieren be smettelijke verlammingsziekte. Dc oorzaak van de ziekte is een vergif inspraak Inwoners van de gemeente en die belangen hebben in beide bieden kunnen tot en met 2 1990 hun mening schriftelijk bij gemeentebestuur kenbaar mal Daarvoor kan gebruik worden maakt van inspraakformulieren tijdens de expositie verkrijgt zijn. De expositie is te bezichtigen c - maandag 18 en dinsdag 19 ju» avonds van 19.30 tot 21.30 uur - vanaf woensdag 20 juni tot met vrijdag 29 juni op werkd^ van 8.30 tot 12.30 uur De expositie is te bereiken via trap aan de achterkant (Burg.i Postlaan) van het gemeentehui 's Morgens is de expositieruii via de hoofdingang en de lift m hal van het gemeentehuis bert baar. dat door een bacterie wordt) vormd. Besmetting treedt op 4 het eten van voedsel waarin hei zich bevindt. Ziet u zieke of 4 dieren? Pak de telefoon (9617] of kom even langs op de gemeej werf, Hamersveldseweg 105 kunt de dode dieren ook koo afgeven, maar gebruik dan plastic handschoenen en eenpla zak! raak de zieke of dode dk niet met uw blote handen aan, Botulisme komt gelukkig in U den niet zo veel meer voor. Mi het blijft opletten. In een wa zomer kan de ziekte weer snel kop opsteken. Wilt u meer wen Haal de botulisme-folder op gemeentehuis! vergaderagenda Woensdag 13 juni commissie So ciale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu. De com missie behandelt de toepassing van dc ecologische richtlijn Op grond van deze richtlijn kunnen agrariërs wel of geen toestemming krijgen om hun bedrijf uit te breiden Dit met het oog op een eventuele aan tasting van het milieu. Donderdag 14 juni commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer. De commissie zal zich buigen over de nieuwbouw van de brandweergarage, een fietspad langs de Hessenweg en aktiviteiten rioolbeheer. Maandag 18 juni commissie Alge mene en Bestuurlijke Zaken. Op de agenda van de commissie staan de nieuwbouw van de brandweer garage, de verordening persoons registratie en de voorjaarsnota. Dinsdag 19 juni commissie Finan cieel Beleid en Beheer. De behan deling van de voorjaarsnota en de vergoeding aan de WSL in verband met het middengebied van 't Ruige Veld zijn twee zaken waar de com missie zich mee bezighoudt. expositie groenhouten en de horst .flöpjUD orfc. aïÖr.l. Van 18 tot en met 29 juni wordt er in de kelder van het gemeentehuis een expositie gehouden over de ontwerp-bestemmingsplannen voor de wijken Groenhouten en De Horst. Voor de wijk Groenhouten wordt een gedetailleerd bestemmings plan voorbereid. Op dit moment geldt voor de wijk nog een globaal bestemmingsplan. Het in voorbe reiding zijnde plan behelst het vastleggen van de bestaande situa tie. Het beoogt tevens een goede regeling te bieden voor woninguit- breiding en bebouwing in de tui nen. Verder geeft het de meest gewenste ontwikkeling voor de strook langs de Hamersveldseweg Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen Anjerfonds/Prins Bernardfonds en voor deze Muziekver. Lisiduna, EHBO ver. afd Hamers- veld, Chr. gem. Zangver. „Kunst Veredelt" en muziekver. DWS, kollektevergunning. Ver Welzijn Ouderen Leusden, Drank- en Ho- recawetvergunning. Ver. Tafeltennisclub Leusden, Drank- en Hore- cawetvergunning. PI. Regelingscie Avondvierdaagse Hoevelaken, Vergunning doorkomst deelnemers Avondvier- Het bouwen van 44 woningen in plan 't Ruige Veld (Maten en Boterkamp). Het bouwen van een berging op de percelen Wildenburgstraat 7 en 9, Mariënhove 1 en Kuperssmgel 142. Het bouwen van een afdak op het perceel De Pirken 25. De tekeningen liggen van vrijdag 8 juni t/m donderdag 21 juni 1990 op werkdagen 's mor gens van 8.30 tot 12.00 uur ter inzage ten ge meentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/ Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leus den-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders worden ingediend. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), tele foon 961752 (kapvergunningen) aanvragen om (bouw)vergunning De volgende aanvragen om (bouw)vergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. wegafsluiting Op woensdag 13 juni 1990 van 18.00-21.30 uur zal voor alle verkeer worden afgesloten in ver band met de Ronde van Leusden: - de Hamersveldseweg vanaf de Lisidunalaan tot de Zwarteweg - de Zwarteweg vanaf de Hamersveldseweg tot de Eikenlaan - de Prunuslaan - de Platanenlaan - de Berkenlaan vanaf de Prunuslaan tot de Burg. de Beaufortweg - de Burg. de Beaufortweg vanaf de Zwarteweg tot de Berkenlaan - de Princenhoflaan vanaf de Burg. de Beau fortweg tot de Hohorstlaan - de Hohorstlaan - de Wiggeruslaan - de Rozendaallaan - de Ansfriduslaan - de Lisidunalaan vanaf de Hohorstlaan tot de Hamersveldseweg - de Breehoeflaan met de Brinkhorst, de Bruin- horst, de Dashorst en de Grifthorst Dat een parkeerverbod is ingesteld op woensdag 13 juni 1990 van 12.00-22.30 op het grote par keerterrein bij de Biezenkamp aan de Zwarte weg in verband met de braderie. verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens bekend, dat zij besloten hebben bij de Geertrudishof een parkeerplaats naast de hoofdingang ten behoeve van rolstoelgebruikers te verbreden en door middel van het plaatsen van een bord 54c uit bijlage II van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens aan te duiden als algemene invalidenparkeerplaats. Dit besluit ligt voor een ieder op werkdagen van 08.30 uur en 12.30 uur gedurende een termijn van 30 dagen na het dagtekening van deze be kendmaking ter inzage op het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken, 't Erf 1, kamer 209. Iedere belanghebbende kan gedurende deze ter mijn beroep instellen tegen deze maatregel. Het beroepsschrift dient aan H.M de Koningin ge richt te worden, maar te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 31 mei 1990 de volgende voorbereidingsbesluiten als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen: - voor het perceel Koningin Julianalaan 71 te Leusden-zuid (kadastraal bekend gem. Leus den, sectie D, nr. 1443) in verband met wo ninguitbreiding en bouw garage; - voor het perceel Hessenweg 155 (kadastraal bekend gemeente Stoutenburg, sectie B, nr. 1730) in verband met vervanging van de be staande woning; - voor het perceel Hessenweg 170 (kadastraal bekend gemeente Stoutenburg, sectie C, nr. 2009) in verband met de bouw van een wo ning; - voor het perceel Hessenweg 183 (kadastraal bekend gemeente Stoutenburg, sectie B, nr. 1860) in verband met vervanging van de be staande woning. De voorbereidingsbesluiten liggen vanaf maan dag, 18 juni 1990, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). milieubericht Gedeputeerde staten van Utrecht maken, gelet op artikel 5 van de Interimwet Bodemsanering, bekend, dat het ontwerp-programma bodemsa nering 1991 voor de provincie Utrecht van 5 juni tot 5 juli 1990 tijdens werkuren ter inzage ligt in kamer Z4-43 van het provinciekantoor Rijns- weerd, Galileilaan 15 te Utrecht. Het ontwerp-programma bevat de in de provin cie Utrecht gelegen gevallen, waarin de bodem zodanig is of dreigt te worden verontreinigd, dat ernstig gevaar bestaat voor de volksgezondheid of het milieu. Tevens bevat het gevallen waarin dient te worden onderzocht of zich zodanige omstandigheden voordoen. Ten tijde van het opstellen van het ontwerp-pro gramma is de voorlopige inventarisatie van ge vallen van verontreiniging of dreigende veront reiniging van waterbodems nog niet afgerond. Deze inventarisatielijst zal afzonderlijk, in de periode van 28 juni-12 juli 1990 ter inzage wor den gelegd, eveneens op kamer Z4-43 en op de secretarie van alle gemeenten. Het ontwerp ligt tevens gedurende de termijn van 5 juni tot 5 juli 1990 ter inzage op de secreta rie van alle gemeenten. Gedurende de genoemde termijn van 5 juni tot 5 juli 1990 kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp schriftelijk inbrengen bij ge deputeerde staten van Utrecht, postbus 80300, 3508 TH Utrecht. Tegen de inventarisatielijst van verontreinigde waterbodems kan eveneens door een ieder bezwaar worden gemaakt. Deze periode is van 28 juli-12 juni 1990. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot het bureau Bodembescherming van de Pro vincie Utrecht (030-583626 of 583645). v.:»wy v. ZANDBRINK V INST ALLATIEWEF Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusdeo Tel 033-931346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking zmkwei gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden 24-uurs service ZUDEBJLOEMEN 3outicisoie 1e etage - Krommestraat 18, Amersfoort - tel. 033-619220 V.A. 25 m' PLAVUIZEN GRATIS GELEGD KAMERVLOEREN 00 cn vanafZOiOU perff Nieuw in ons assortiment DE GROOTSTE K0LLEKTIE VAN NEDERLAND, 00K NATUURSTEEN! compl. aangelegd a f fllj vanal1 OjU'Vj Amersfoort - Neptunusplein 13 - Tel. 033-75: Zwolle - Van Karnebeekstraat 86 - Tel. 038-2' ALLES MET GARANTIE AANGEBRACHT DOOR EM GESPECIALISEERD PERSONEEL!

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4