I Bcusder krant Randenbroek succesvol op Hakhorst-boulestoernooi „Jeu de boules is zeker geen oude mannensport" Chemisch afval leusdense boulers laar ereklasse Galema treedt af als voorzitter golfclub yx Du Pon clubkampioen bij LTV Lookhorst Hakhorst-voorzitter Henk Bokhorst: Linksbinnen sluit ^ioenaf elnt AMBC Kanoën GOLF KIJKKRANT De Dijk in Hoogland Bevolking afgenomen Novib/Gast aan tafel Afscheid pastores Aglow „OENSDAG 20 JUNI 1990 Waarschijnlijk heeft u de «te weken regelmatig naar televisie gekeken als u van $>al houdt en als u niet van Itiol houdt, heeft u waar- veel boeken gelezen wie gemaakt met uw huis den over het feit dat het $e weer aan moest. Menig pi zal ontregeld geraakt door het Wereldkam- fflschap Voetbal in Italië, y al die wedstrijden de kij- jsook iets geboden hebben 0l het de moeite waard is leest er zoveel tijd aan te steden, is nog maar de *g- hietdagmiddag zat ik naar jjbé legen Costa Rica te kij- i Een groot gedeelte van fweede helft heb ik gemist. mijn middagdutje begon wel lekker uitgerust aan de ïid, die voor Nederlandse porters opnieuw een dom- opleverde. heb in al die wedstrijden j weinig spectaculaire en fe momenten gezien. ?]aij Nederland, die ver gheeft ze tijdens de voor- Ie naar huis te sturen, elt West-Duitsland erg tden is kandidaat voor de teldtitel. iel meest heb ik genoten Kameroen en met name de 38-jarige Roger Milla, legen Roemenië als inval- twee prachtige doelpunten ikte. looi voetballers halverwe- ie dertig blijft er nog hoop. Beenhaker toch Frans n e jssen mee moeten nemen?) foar voor zoveel wedstrij- is twee doelpunten van bijna bejaarde spits toch erg weinig. Frits Schoenmaker lun DEN - De Sportorganisatie Li- ihof (SOL) sluit dinsdag 26 Wj en succesvol seizoen af met ron wdminton sport- en spel en, In de vorm van een wed- arcujt zullen deelnemers in pm iegenheid zijn hun vaardighe- ij fy e tonen. Op de winnaar ligt ed aaie pnjs te wachten. noodlijdende sportvereni- ran het verzorgingshuis luid- deze krant de noodklok en nede daardoor het ledental de badmintonvereniging in tijd stijgen van 10 aar 30 le- Een aantal dat voldoende is voortbestaan van de vereni- garanderen. seizoensafsluiting vindt in sportzaal De Meent in de (Groenhouten. De start is om Imr en het evenement duurt 1RVELD - De Achterveldse bromfiets- en motorclub fj houdt zondag 24 juni een t over een lengte van 35 3r. Inschrijven is mogelijk 113.30 uur in café-restaurant i ana de Hessenweg 212 veld (tegenover de kerk), iueer informatie kunnen be lenden bellen met: 03425- LEUSDEN - Het nationale toernooi, dat de Leusdense jeu de boulesclub „De Hakhorst" afgelopen zondag op de sportvelden bij het Burgemeester Buiningpark organiseerde, is een groot succes geworden. Begunstigd door het goede weer, zijn zo'n kleine honderd boulers de hele dag actief geweest. Er werden bijzonder attractieve wedstrijden gespeeld. Uiteindelijk was het meeste succes weggelegd voor de Amersfoortse vereni ging Randenbroek. In de kampioensgroep legden de Randen- broekers Van Plateringen en Neuman beslag op de eerste plaats. B-GROEP In de ochtenduren werden de voorrondes afgewerkt. De boulers van de organiserende vereniging konden toen nog goed meekomen. Liefst vijf doublettes plaatsten zich voor de kampioens groep, bestaan de uit zestien doublettes. Van Ol- men-de Groot sr., Deumer-Vaster- man, Bokhorst-Bokhorst en Ma- nuel-Stienen verdwenen echter al snel uit het strijdgewoel. Simon en Gré Jol hielden het het langst vol. Uiteindelijk verloren zij in de kwartfinales van de Jongh- Anema, het doublette dat de wis selbeker verdedigde. Het duo Jol eindigde daarmee op een verdien stelijke gedeelde vijfde plaats. Het favoriete duo de Jongh-Ane- ma haalde de finale niet. In de halve finale moesten zij aantreden tegen de Amersfoorters Van Platenngen en Neuman, die zich nota bene via een beslissingswedstrijd hadden moeten klasseren voor de kam- pioensgroep. Het werd de meest spannende en ook de langst durende partij (ruim anderhalf uur) van het toer nooi. Uiteindelijk wonnen de Amersfoorters met 13-9. In de finale moesten de Amers foorters het opnemen tegen de Vries-van Leeuwen van de Barne- veldse vereniging Jan van Schaffe- laar. Van Plateringen en Neuman toonden zich met 13-6 het sterkst en mogen daardoor de wisselbeker, die nu al voor de vierde keer op het spel stond, mee naar huis nemen. Ook in de B-groep plaatsten zich vijf doublettes van de organiseren de Leusdense vereniging. De dou blettes Mei-Hoitinga, Bloemendal- Bloemendal en de Groot-Hoitinga begonnen met een nederlaag. In de kwartfinales strandde het duo Shngerland-Sciortmo. Vrij verrassend gingen Tiny de Boer en Zei Swaaf door naar de laatste vier. Toen was het echter afgelopen met hun succes. Ze ein digden tenslotte op de vierde plaats, maar ze waren daarmee wel de Leusdenaren, die met de groot ste bekers thuiskwamen. In deze B-groep won het duo Houg-Leijer- zapf van Les Cailloux de finale van hun clubgenoten Houg-Bosson: 13- 2. Ook in de C-groep kwamen ten slotte vijf doublettes van De Hak horst in actie. Ook hier was de oogst voor „eigen" publiek gering. De doubletten Haagen-Stet en Van den Mosselaer-Houkes overleef den de eerste ronde met. In de volgende ronde verloren ook Bok- horst-Knuyt en Bisschops-Bis- schops. Jo van Riezen en Wim van den Berg gingen het langst door. Ze haalden zelfs de laatste vier, maar daarmee hield hun zegereeks op. Maar ook de vierde plaats leverde een beker voor dit sympathieke boules-paar op. De C-groep werd overigens een totale Amersfoortse aangelegen heid. De eerste dne plaatsen wer den door Randenbroekers bezet, te weten Dijkhuizen-Organo, Dijk- huizen-Elyazidi en Dijkhuizen-K2a- versteijn. Het troosttoernooi tenslotte werd wel een Leusdense aangelegen heid. Bep en Bob Bloemendal won nen hun drie partijen met de beste score. Peter van Olmen en de Groot kwamen hier tot een derde plaats. Uitslagen: KampioensgToep, finale: Van Platerin- gen-Neuman (Randenbroek) - de Vnes-van Leeuwen (Jan van Schaffe- laar: 13-6. KampioensgToep, om de derde plaats: Anema-de Jongh (Les Cailloux) - Poel- Luidinga (Boulaere): 13-8. B-groep, finale: Houg-Leijerzapf (Les Cailloux) - Houg-Bosson (Les Cailloux): 13-2. B-groep, om de derde plaats: Gironiu- Wunng (De Gemshoorn) - De Boer- Zwaaf (De Hakhorst): 13-4. C-groep, finale: Dijkhuizen-Organo (Randenbroek) - Dijkhuizen-Elyazidi (Randenbroek): 13-11 C-groep, om de derde plaats: Dijkhui- zen-Klaverstijn (Randenbroek) - van den Berg-van Riezen (De Hakhorst): 13-10. Troosttoernooi: 1. Bloemendal-Bloe mendal (De Hakhorst) 3 +27; 2. Bae- tens-Schepers (JBC Zevenaar) 3 +8; 3. Van Olmen-De Groot (De Hakhorst) 3 +5. LEUSDEN - De comissie sti mulering sportdeelname (SSD) houdt mandag 2 juli een infor matie-avond over 'kanoen'. Op de avond komen zowel prakti sche als theoretische zaken rond de kano-sport aan bod. Zo is er bijvoorbeeld gelegen heid, als het weer meewerkt, om onder leiding van een in structeur daadwerkelijk in een kano te stappen en een stukje te peddelen. Plaats van handeling is de kantine van korfbalvereniging Antilopen op het Burgemees ter Buiningpark. De avond be gint om 20.00 uur en de kosten bedragen 2,50. In een kortlopende serie artikelen zal de Leusdense mi- lieuboer Fokko Tilma enige voorlichting geven over za ken, die de burger zelf kan aanpakken om de milieuver vuiling en -belasting te verminderen. Onderwerpen die aan de orde komen, zijn onder andere 'plastics', 'composte- ring' en 'vuilverbranding'. Vandaag aandacht voor het inzamelen van het huishoudelijke chemische afval. De tekst op de vuilniszak 'kan meer hebben'is aan vervanging toe. Binnenkort staat op verfbussen, vilststiften en batterijen een logo, dat aangeeft dat deze produkten apart dienen te worden aangeboden bij de reinigingsdienst. Naast 'papier apart' en 'glas apart' dus binnen kort ook 'schadelijk afval apart'. Voor het zogenoemde klem che misch afval zijn speciale verbrandingsovens gemaakt. Het Leusden se huisvuil, dat zoveel mogelijk vrij dient te zijn van schadelijke stoffen, kan tot 2004 worden verbrand bij de Afval Verwerking Rijnmond. Daarna zal het vuil vermoedelijk worden afgevoerd naar Barneveld of de Flevopolder. Per inwoner ontstaat jaarlijks gemiddeld circa vier kilogram scha delijke afvalstoffen. Zeker als we electnsche apparaten ook onder de probleemstoffen scharen. Elke gemeente kent een speciaal depót voor dit soort afval. De inzameling aan huis wordt door een voertuig verricht dat is voorzien van speciale bergingen. In de gemeente Ba am is dit de wekelijks langskomende vuilnisauto, m Meppel de Chemo-aanhang er, in Veenendaal de Gifbus en in Leus den de Chemokar. In sommige gemeenten beschikken de huishou dens over een bewaarbox voor batterijen, verf en dergeUjke. De gescheiden inzameling beperkt zich dan tot circa vier keer per jaar. Bij een frequente inzameling lijkt een bewaarbox overbodig. In sommige gevallen is het mogelijk om het chemisch afvalprodukt in de winkel te laten staan. Zo zijn er verven te koopmet minder chemie en meer natuur. Een eenvoudig voorbeeld is het potlood en de viltstift. Wellicht dat ook voor het tubetje solutie dat gebruikt wordt om Fietsbanden te plakken, een milieuvriendelijke variant gevonden wordt. Ook een bijna lege tube van dat goedje moet nu apart gehouden worden. Over enige tijd ontdekt u het aan het logo. Door deze actie van het ministerie van VROM wordt het sorteren aan de bron aangemoedigd en steeds duidelijker. De verbrandings ovens en ons miheu zijn ermee gebaat. Hoe schoner de verbranding, hoe schoner de weilanden er omheen, nietwaar? Fokko Tilma. LEUSDEN - De competitie »r de Leusdense jeu de irs van „De Hakhorst" formidabele wijze afge- Twee triplettes, Emiel i, Hans en Joost Ja- en het trio Henk, Bauke 'Kees Bokhorst, zijn er via totiewedstrijden in ge- om te promoveren de ereklasse. De is de hoogste afde- die de Nederlandse jeu boolesbond kent. h de hoofdklasse kwam Leusdense triplette Joost Bans Jacobs en Emile Es- in de laatste ronde tot redelijk resultaat met gen in drie van de wedstrijden. Dat bleek om de promotieronde kalen. j!*Bet tweede Hakhorst- S**- met Henk, Bauke en Bokhorst, dat ook in de fdklasse uitkomt, stond »at minder goed voor. In laatste ronde werden ech- alle vijf partijen gewon- waarmee dit team zich nderwijze ook plaat- 'oor de promotieronde. I^e promotiecompetitie verliep zeer gunstig voor de Leusdenaren, al bleef het lang spannend. Emiel Eske- nazi, Hans en Joost Jacobs wonnen twee partijen van de eerste vier wedstrijden. Dat bleken ook de andere vijf teams gedaan te hebben. Het werd daarom zo spannend als in de poule van de voet ballers van Nederland en En geland, de laatste ronde moest de beslissing brengen. De drie teams, die tot een zege zouden komen, waren zeker van promotie. Het luk te de Hakhorst-spelers om tot winst te komen en zo te pro moveren. Triplette Bokhorst begon ook met twee overwinningen uit vier wedstrijden. Dat bleek toen echter al voldoen de voor promotie, zodat de laatste wedstrijd niet meer gespeeld werd. Henk, Bauke en Kees Bokhorst komen dus ook volgend seizoen in de ereklasse uit. Hakhorst 3, dat in de derde klasse speelt, won in de laat ste ronde twee van de vijf partijen. Ruud Dam, Sieds Hoitinga en Ton Jacobs kwa men in totaal tot acht over winningen uit de vijftien ge speelde wedstrijden. Ze ein digden daarmee op de negen de plaats. Het vierde Leusdense team, ditmaal bestaande uit Roelof de Groot, Martin van Slingerland en invaller Mim- mo Sciortino kwam in de laat ste ronde eveneens tot twee overwinningen en boekte in totaal ook acht zeges. Dat was goed voor een zesde plaats in de vierde klasse. In de vijfde klassen komen twee Hakhorst-teams uit. Bep en Bob Bloemendal en Jan van den Mosselaax won nen in de laatste ronde twee van de drie wedstrijden en eindigden met in totaal acht overwinningen uit twaalf wedstrijden op een fraaie derde plaats. Dat betekent dat dit Leusdense triplette volgende week promotie wedstrijden speelt voor de vierde klasse. Gré Jol, Simon Jol en Marijke Hoitinga be sloten de competitie met slechts één overwinning in de laatste ronde. Met vijf ze ges uit dertien wedstrijden eindigde dit debuterende drietal op de negende plaats. Het Lente-toernooi, dat in mei verregende, wordt ko mende zaterdag op de banen bij De Hakhorst gehouden, aanvang 10.15 uur. Dick Galema neemt in 1987 de fehcitaties van Prins Claus m ontvangst bij de opening van de golfbaan op de Hoge Klei). Galema zal tijdens de najaarsvergadering van de golfclub terugtreden als voorzitter. LEUSDEN - In de komende na jaarsvergadering van de golfclub De Hoge Kleij treedt de heer Dick Galema, die sedert de oprichting vijf jaar geleden de vereniging heeft geleid, af als voorzitter. Het bestuur stelt als zijn opvolger voor Willem Verboon. Dick Galema is éen van de initia tiefnemers van de Leusdense golf club. Samen met de heren G. Key- ser, K. Visser en P. van Vonderen wendde hij zich op 18 september 1974 tot het bestuur van de N.V. Den Treek - Henschoten met een brief, waar werd verzocht te willen bezien of er ergens dertig hectaren grond te huur zou zijn voor de aan leg van een negen-holes golfbaan. Aanvankelijk leek er van het initia tief weinig terecht te zullen komen, maar mede dank zij het doorzet tingsvermogen van de Leusdense oogarts en diens echtgenote kreeg het plan geleidelijk aan vastere vormen. In 1978 werd door Dick Galema samen met J. Havelaar een stichting opgericht waarvan het doel was „de bevordering van de golfsport in de gemeente Leusden en omgeving". De weg naar de tot standkoming van een golfbaan in Leusden zou een lange worden, een weg van voorzichtig manoeu vreren en lobbyen. Moedeloosheid maakte zich meester van het be stuur van de stichting Golf in Leus den toen de noodzakelijke conces sies van de zijde van het provin ciaal bestuur jaar na jaar op zich Üeten wachten. Dick Galema nam evenwel in augustus 1984 het initia tief voor een pubhciteit trekkende aktie. Daartoe werd op 1 november van dat jaar in de Korf een openba re informatieavond georganiseerd, die tevens gold als oprichtingsver gadering. De avond werd ee groot succes: ongeveer duizend belang stellenden gaven zich op als kandi- daat-bd. Het bestuur presenteerde zich onder leiding van de heer Ga lema met E. van der Lande als se cretaris, F. Roelfsema, penning meester, mevrouw H. Dirks-van Genderen en H. Bonnet, leden. De vereniging De Hoge Kleij werd officieel opgericht op 1 april 1985. Sindsdien leidt Dick Galema de golfclub op bekwame, inne mende wijze. De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershot. Wi| leveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen - dekbedden dekbedhoezen - toilet- en badkamerkleedjes - karpetten tafekleden zonwering douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix Gardisetle Jap - Tulipan - Forbo Desso Boras - enz. INTERIEURVERZORGING VAN KERSBERGEN I Erl 5. n.iasl Hcma Leusden-C Tclctoon 033-9-16611 VOOR MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld - 63 Leusden 4 Ede 52 Geldermalsen 4 -f Buren 4 Woudenberg 4 Scherpenzeel 4 Renswoude 4 Maarn 4 Ni j kerk 4 Centrale redaktie BDU-TV 03420-94290 Lokale redaktie. zie de colofon van de krant Advertenties: voor alle informatie: 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek zonder foto. hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info 03420-94888 LEUSDEN - De zestienjarige Wil lem dn Pon heeft tijdens de club- titelstrijd va de tennisvereniging Lookhorst de titel in de zwaarste categorie voor zich opgeëist. Dn Pon bleef in de finale De Jong ruimschoots de baas: 6-3, 6-1. Bij de dames ging de titel naar de Lensdense Jennifer Capriati. De 13-jarige Irene Beaumont zege vierde in de hoogste categorie ten koste van clubgenoot Roelof- sen: 6-3, 3-6, 6-3. In de B-categorie was de clubti- tel bij de mannen voor Van Duin kerken, die in de finale korte met ten maakte met Jansen: 6-2, 6-1. Meer spannend was de mannenfi- nale in de C-categorie, waar De Roo behoorhjk weerstand onder vond van Van der Meer 7-5,6-7 en 6-3. Bij de vrouwen waren de win naars in de B- en C-categone dui- debjker ten opzichte van de con currentie. Salverda bet Mol weinig illusies in de B (6-3, 6-1) en met dezelfde cijfers won Koudijs ten koste van Visser de C-categorie (6-3, 6-1). HOOGLAND - De populaire forma tie 'De Dijk* komt zondag 24 juni naar Hoogland. Zij sluiten het sei zoen W90 af van DAJON/KREJON, een stichting die avonden in Hoog land organiseert. De Nederlandse band is in 1981 opgencht, maar het duurt tot 1985 voordat het eerste plaatsucces met "Binnen zonder kloppen' begint. Zij spelen in zaal Concordia, kerklaan 1 in Hoogland LEUSDEN - In de maand apnl is het inwonertal van de gemeente Leus den met acht gedaald. Op 1 mei telde Leusden 27.295 inwoners en dat wwaren er een maand eerder 27.303. In januari van dit jaar woon den er 27.272 mensen in Leusden. De daling in april werd vooral veroorzaakt door een groot aantal vertrekkers. Liefst 106 Leusdena ren verruilden hun woonplaats voor een andere. Dat aantal kon slechts gedeeltebjk gecompen seerd worden door nieuwkomers, 82 in getal. In april werden er ruim twee keer zoveel Leusdenaren geboren, als er overleden. In 35 Leusdense gezinnen werd een baby geboren, terwijl er vijftien sterfgevallen te betreuren waren. Het geboorte overschot komt daarmee op 16. AMERSFOORT - De pastores S.P.M. Hoorneman en mevr. L Schi maker nemen afscheid van de St. Franciscus Xavenusparochie. Tij dens de eucharistieviering van zondag 1 juh nemen zij afscheid. S.P.D. Hoorneman is meer dan 43 jaar als pastor en deken werkzaam geweest. Mevr. I. Schimaker is tien jaar pastoraal werkster in de paro chie geweest. AMERSFOORT - Manan Rothuizen spreekt op de bijeenkomst van 'De Aglow" m Amersfoort. Aglow is een internationale organisatie van christenvrouwen, ontstaan in de Verenigde Staten. De afdeling Amersfoort houdt maandebjks bij eenkomsten. De eerstvolgende is op 26 juni, om 9.15 uur in het ont moetingscentrum 'de Fonteinkerk' aan de Robert Kochstraat. Voor ïn- bchting kan men beben met 033- 948518. LEUSDEN „Jeu de boules is beslist geen oude mannen- sport. Het heeft wel een beetje dat imago, maar bij voorbeeld in Frankrijk doen ook veel jongeren aan de toernooien mee," zegt Henk Bokhorst, voorzitter van de Jeu de Boulesclub 'De Hak horst'. „Als je het spel speelt zie je hoe interessant het ei genlijk is. Het is een kwestie van je goed concentreren en je niet laten afleiden. De taakverdeling in het spel is erg belangrijk. Je moet el kaar goed aanvoelen en hel pen. De wedstrijden op hoog niveau kunnen heel span nend zijn. Zo'n wedstrijd duurt soms wel twee uur." De Jeu de Boulesclub heeft nu zo'n honderd leden, in de leeftijd van veertig tot en met vijfenzeventig jaar. Henk Bok horst zegt: „Ik zou wel graag meer jonge leden op de club zien. Het is echter zou dat de toeloop pas op latere leeftijd begint. Het is prettig om ook mensen van 20-40 jaar te heb ben." Sinds april zijn er vijftien ba nen ter beschikking. „Met honderd leden zitten wij aan de grens van de mogelijkhe den. Er zijn veel banen bezet, maar wij denken nog niet aan een ledenstop. Wij kunnen al tijd nog het aantal clubavon den uitbreiden. Het is wel jam mer dat wij met vijftien banen niet aan clubontmoetingen mee kunnen doen, daarvoor is de ruimte te klein. Wij kunnen met meedoen aan uitwisselin gen. Maar toch blijven wij bij de Hakhorst, er hangt daar een goede sfeer." Afgelopen zondag werd voor de vierde keer een lan delijk toernooi gehouden. Er werd twee aan twee gespeeld, zogenaamde doubletten. „Een team uit Amersfoort heeft ge wonnen. Ikzelf viel uit tijdens de wedstrijden in de A-poule. Maar dat is het risico van het vak." Henk Bokhorst, inmiddels bijna tien jaar lid van de club, is dit jaar in de nationale compe titie gepromoveerd naar de ereklasse. De besten van die klasse mogen meedoen aan de wereldkampioenschappen jeu de boules, dit jaar gehouden in Thailand. „Ik speel nu samen met mijn twee zonen. Dat be gon vijf jaar geleden. Wij be gonnen in de derde klasse en nu zitten wij in de ereklasse. Tegenwoordig duurt die weg langer, omdat de competitie is uitgegroeid tot en met zeven klassen. De jeu de boules bond is vorig jaar met tweeduizend tot achtduizend leden ge groeid." Naast 'Bokhorst' speelt ook het team Jacobs in de ereklas se. „Ik ben trots dat deze twee ploegen bij de beste tweeen dertig van Nederland horen." Henk Bokhorst gaat het in de eerste plaats om het plezier in het spel. „Het is leuk om zo hoog mogelijk te komen, maar ik ga er niet drie uur per dag voor trainen. Mijn training is de wekelijkse clubavond en de wedstrijden. Ik denk dat jeu de boules niet alleen om de tech niek van het gooien gaat, maar ook om de goede verstand houding binnen het team. Dat is zeker belangrijk voor een goede prestatie." Verder is de club vooral re- Hakhorst voorzitter Henk Bokhorst: „We zitten aan de grens van onze mogelijkheden." creatief gericht. „Binnen de club worden veel toernooien georganiseerd. Zaterdag 7 juli wordt er een jeu de boules- marathon gehouden. Vanaf 7.00 uur 's ochtends tot 12.00 uur 's avonds gaan wij boulen. Dat is zeventien uur achter el kaar, met een middag- en avondpauze van elk een half uur. De wedstrijden duren drie kwartier met vijf minuten pau ze ertussen. Dat is wel een hele prestatie, 's Avonds is er rond zes uur een barbeque, maar voor ons duurt die niet langer dan een half uurtje," AMERSFOORT - De collecte voor Novib/Gast aan tafel heeft m Amersfoort en Hoevelaken ruim d vierduizend gulden opgeleverd. De collecte maakte deel uit van de p landelijke actieweek van Novib/ Gast aan Tafel in de week van 6 tot en met 13 mei. Het thema van de actie was 'Maak van Moederdag een Wereldfeest'. De opbrengst heeft landelijk in totaal anderhalf miljoen gulden opgebracht. De op brengst is bestemd voor vrouwen en moeders in de Derde Wereld. Zij gebruiken het geld voor het op zetten van volkskeukens waar zij gezamelijk een goede en goedko pe maaltijd klaar kunnen maken.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11