Mirakel onder dak Elastieken Prijswinnaars I I Skateboardbaan j 128 juni open!! Vrijmarkt in De Biezenkamp Aktie voor prikken in Afrika LEUSDER KRANT De best verzorgde kat van Leusden NAAST DE MEEST COMPLETE KRANT II VAN LEUSDEN HEBBEN WIJ NATUURLIJK MÉÉR TE BIEDEN. eusder krant geboortekaartjes verlovings- en trouwkaarten uitnodigingskaarten rouwkaarten visitekaartjes WOENSDAG 20 JUNI 1990 [gflSFOORT - De toneelschool Mirakel in Amersfoort waar veel kinderen uit Leusden heengaan, heeft eindelijk een onderkomen gekregen. Vanaf september krijgt de to- jschool eigen ruimte in 'De Korenbloem'. Dit is het grote aan de stadsring waarin tot voor kort de Evangelische ,eschool zat. Bij deze toneelschool spelen kinderen niet toneel, ze zingen en dansen ook. Afgelopen zaterdag ien bijvoorbeeld in een musical in de Flint de kinderen te Bdie namens Mirakel meededen aan het programma Kinde voor Kinderen. Dit programma zal in oktober op de televi- worden uitgezonden en zal daarna nog een staartje op de .visie krijgen. was het een moeilijk stuk. Veel van de jongere kinderen moesten be hoorlijk hun best doen om het te begrijpen. Dan speelde het verhaal zich weer af in de ruimte, dan weer op aarde, dan hier, dan daar. Heel ingewikkeld allemaal en af en toe zelfs voor grote mensen moeilijk te begrijpen. Iedereen deed bij alles mee. De jongste kinderen zorgden steeds weer voor ontspanning en enthousiasme. Zij leken helemaal jor de meeste kinderen die Jopen zaterdag meededen met musical was het mooiste en mendste, het optreden in een e toneelzaal van de Flint. De (al heette: „Mijn ervaring is i-eenvoudig." De musical was jhreven door Ernst Pels, de di- jor van Mirakel. Hij schreef het speciaal voor de oudste groep Èngen, jongens en meisjes van lüen tot achttien jaar. Daarom geen last te hebben van planken koorts. Juist door het ingewikkelde verhaal konden alle spelers goed laten zien hoeveel verschillende rollen ze kunnen spelen, gekke en ernstige, klassieke en moderne en bovendien zingen en dansen. Door de muziek, de belichting en het decor (met een prachtige wereld bol gemaakt door Feike Assel- bergs) werd het bij elkaar een to taal andere musical dan zoals door leerlingen van basisscholen aan het einde van het jaar wordt opge voerd. De leerlingen van Mirakel krij gen dan ook speciaal les, oefenen minstens een jaar en vinden het theater maken duidelijk verschrik kelijk leuk. Wie door de musicals op school de smaak te pakken heeft, weet nu waar hij (want er komen bij Mirakel heel veel jon gens) of zij terecht kunnen. ■eken, misschien een kortstondige, maar in ieder geval intense rage op de straten van Leusden. tSDEN - Elastieken werd vroeger twisten genoemd en toen de tock en rol het moeilijkste. Dat vertelde Hans, de xjraaf die de meeste foto's voor de Leusder Kinder krant ikt. Hij kan het weten want hij deed het vroeger. rige week stond in deze ru- :een oproep aan alle kmderen usden om te vertellen welke tgen zij maken bij het elastie- ahoe ze daarbij zingen. Linda dendaal schreef een uitge- te bnef. Lilian (6) en Yvonne •rtelden het een en ander. Bij ng bij andere kinderen ble- ie meeste kinderen in Leus- elastieken op ongeveer de- te manier. Maar wie weet staan dit verslag toch nog mogelijk- a die nieuw zijn. Een paar kin vertelden trouwens dat het sten alweer bijna voorbij is. rages hebben vaak een kort intens leven. Wie anders lekt' dan Linda, Lilian en te kan dit blijven melden bij tóder Krant. ia schnjft: „Ik doe het zo: 'ken er in, erop, eruit, ge draaid, spring, disco!" Elastieken is volgens haar: „Vier keer springen zodat het elastiek tussen je benen zit en dan van de een naar het ande re (elastiek) spnngen. je moet vier keer springen omdat elastieken vier lettergrepen heeft, dus e-las- tie-ken" volgens Linda. Yvonne zingt het bijbehorende liedje voor „E-las-tie-ken, d'r in, d'r op, d'r uit, draaien, springen, dis co, e-las-tie- ken" met als variatie „tip-tap-top, erin, eruit, erop." Het moeilijkste volgens alle kinderen die iets over elastieken vertelden is en blijft de disco. Volgens Linda gaat die zo: „Dan moet je met je voeten onder een lijntje gaan staan en dan spring je op het tweede lijntje. Dan gaat de eerste mee en dan spring je eruit. En dan moeten degene die aan het elastiek staan, wijd en dan doe je precies hetzelfde weer opnieuw." Lilian gaf nog veel meer varia ties. Volgens haar wordt elastieken vooral moeilijk door de houding die de twee kinderen die het elas tiek strakhouden, innemen en door de hoogte van het elastiek. ,Je be gint met één tegel" volgens haar. Dat wil zeggen, met de voeten zo naast elkaar dat er precies een te gel tussen m zit. Het elastiek op enkelhoogte. Daarna volgen ach tereenvolgens twee tegels, heel wijd, de benen dicht naast elkaar en springen op eén been (dun). Daarna kan elastieken nog moeilij ker gemaakt worden door het elastiek steeds hoger te houden. Na op enkelhoogte volgt het 'kui ten'. daarna 'knieholten', vervol gens "billen' met als allermoeilijkste het elastiek op nekhoogte! Op nek- hoogte? Dat leek nauwelijks te ge loven. Lilian en Yvonne legden uit dat het elastiek wel om de nek ging maar dat degene die 'voor paal staat' het voor de buik naar bene den drukt. Anders zou het nog ge vaarlijk worden. Op iedere hoogte worden dezelfde sprongen ge maakt. Net zo'n kunst als skate boarden eigenlijk, alleen heb je er geen baan voor nodig. ><iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Op ons kantoor aan de Asschatterweg (bij de Biezenkamp) kunt u terecht voor: 11 en nog veel meer. Vraag eens informatie. Modellenboeken thuis ter inzage. Asschatterweg 19, Leusden. Telefoon: 033-941495. Dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve op zaterdag). inMiliumiliumminuimmuumuuuuummini De rubriek met Leusdens nieuws voor, over en met kinderen van 6 t/m 14 jaar Door Man,vwo do Vak> Landjonker 23 leusden Te' 033 946824 diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiimiiiMiiiiiimiiiiii^ LEUSDEN - Het is zover!! Op 28 juni 1990 om precies 4 urn 's middags zal wethouder Bram Vroon de eerste Leus- dense skateboardbaan ope nen. De baan zal te vinden zijn in de buurt van het zwembad aan de Bavoortse- weg. Of de openingshande ling van de wethouder zal bestaan uit het maken van een Olly is niet bekend. Mis schien oefent hij daarvoor wel in zijn achtertuin. Wat er allemaal mogelijk is op de skateboardbaan zal in ieder geval duidelijk gemaakt worden door de demonstra- tieploeg RS1 uit Rotterdam. Na de demonstratie mogen de Leusdense skateboarders laten zien wat ze kunnen, op één voorwaarde: Bescher mende kleding verplicht! LEUSDEN - Wie van de laatste vrijmarkt nog spulletjes over heeft, of miskopen kwijt wil, kan volgende week zaterdag terecht in winkelcentrum de Biezenkamp. Op zaterdag 30 juni geeft de winkeliersvereniging alleen aan kinderen weer alle kans. Vanaf tien uur mogen kinderen tot veertien jaar een plekje zoeken, om vier uur 's middags moet het winkelcentrum weer schoon zijn. Vorige week een braderie voor grote mensen, volgende week een braderie voor kinderen. Zoals naar aanlei ding van de vrijmarkt op 5 mei beloofd, hierbij een aantal mogelijkheden om eens wat anders te doen op zo'n vrijmarkt. Reken er op dat er mensen (van de krant) komen kijken of ideeën uit deze rubriek gebruikt zijn dan wel dat er door kinderen nog veel mooiere plannen zijn gesmeed. Het eerste alternatief werd ge vonden in Amsterdam: Sommige kinderen hebben bolletjes waar grote mensen met van af kunnen blijven. Een grote bos krullen of juist stekeltjes die nauwelijks met het blote oog zijn waar te nemen. Maak op de vrijmarkt van de nood een deugd. Stel je hoofd beschik baar. Voor bijvoorbeeld een kwar tje mag iedereen een keer aaien. Van de opbrengst moet je minstens een fles shampoo kunnen kopen. Lange haren zijn ideaal om mee te frunniken. Opmeuw: stel je hoofd beschikbaar. Neem plaats op de vrijmarkt voorzien van linten, strik ken, spelden en elastiekjes. Wie haar wil vlechten, opspelden, dan wil voorzien van linten, stnkken en/of elastiekjes kan bij jou ter- recht. Met een polaroid-camera kun je op de vrijmarkt rijk worden, met zo'n camera maak je foto's die di rect klaar zijn. Voor een rijksdaal der kan iedereen een blijvende herinnering aan de vrijmarkt over houden. Fotografen die in de buurt van de bolstrijkers, dan wel haar- friemelaars blijven kunnen de mooiste kunstwerken vastleggen. Smijten is altijd leuk. Wie durft heeft nog ruim een week de tijd om een bord te maken waardoor min stens een hoofd gestoken kan wor den. Dit bord kan voorzien zijn van een of andere malle tekening. Op die manier zijn twee vliegen in één klap te slaan. De fotograaf kan een foto maken van bijvoorbeeld een aap met het gezicht van degene die zijn of haar hoofd door het gat steekt en de standhouder kan geld verdienen door natte sponzen te leveren. Met die sponzen kan men proberen het vrijwillige slachtoffer dat zijn hoofd door het gat steekt, te raken. In Engeland werkt bij een servie- zenfabnek een 'smijter*. Deze me neer moet alle serviezen met een foutje kapot gooien. Heerlijke baan die veel Nederlanders best zouden willen hebben. Om te proeven hoe dat voelt zou je op de vrijmarkt de gelegenheid kunnen geven. Wie geen oud serviesgoed heeft zou op de rommelmarkt het een en ander kunnen kopen om het voor het dub bele van de prijs te laten kapots- mijten door een ander! Dat is pas handel. eens proberen hoe sterk ze zijn. Daar heb je alleen een personen weegschaal voor nodig en een schoolbord. In de weegschaal mag iemand voor een kwartje knijpen. Op het schoolbord hou je de stand bij. Wie niet sterk is moet slim zijn. Een andere uitdaging is het geblin- doekt laten tasten van truien. Even kijken en dan op de tast vertellen welke trui het is. Ander blinddoek spelletje is 'raadt wat je aan hebt.' Mensen blinddoeken en vragen wat jijzelf of de geblinddoekte draagt van beneden naar boven. Als alles goed verteld is, knjgt ie mand een kwartje extra terug. Wees niet bang, maar weinig men sen weten wat ze aan hebben. Vechten kan natuurlijk ook.' Zwaardvechten' met opgerolde kranten of kussens. Het mooiste is wanneer je kans ziet om de vech tersbazen op een dikke stok of balk te laten zitten waardoor ze met hun voeten niet op de grond kun nen komen. KUNST SCHIETEN Wie met smijten wil, wil mis schien schieten. Hetzelfde als hier boven beschreven kan natuurlijk ook met waterpistolen. Voetbal is in. Sommige mensen kunnen er geen genoeg van krij gen. Presenteer op de vrijmarkt eens voetbal voor watjes. Dat zegt mets over de spelers maar alles over de 'bal'. Maak een bak met een opstaande rand. Een rechthoe kig theeblad kan hiervoor ook ge bruikt worden. Een streep in het midden en twee doelen. Alles wat daarbij nodig is is een watje en twee liefhebbers die al blazend willen proberen het watje bij de tegenpartij in het doel te blazen. Uiteraard maakt een deskundig en luidkeels commentaar bij de wed strijd het kijkspel extra aantrekke lijk. Huur desnoods twee vriendjes in, of koop ze om, voor af en toe een demonstratiewedstrijd. Zien spe len doet spelen. Daag mensen eens uit. Laat ze Ontroerende kinderstemmetjes kunnen geld op leveren, dat heb ben de organisatoren van Kinderen voor Kinderen al lang ontdekt. Steek dat geld eens in eigen zak. Ga zmgen! Daarvoor is geen goede stem nodig, alleen maar durf. Wie het zingt met de grootste lef, ver dient het meest. Alle liedjes zijn goed. Bij de avondvierdaagse heb ben veel kinderen een eigen repe- toire opgebouwd. 'Iedereen' kent de kinderen voor kmderen liedjes voor minstens de helft uit het hoofd en hits als 'Daar gaat ze' van Clou- seau blijven erin gaan als koek. Een zekere Willie Alfredo heeft ooit eens het geld voor zijn boter hammen verdiend door te rijmen. Heel snel. Op aangeven van een trefwoord mt het pubhek, maakte deze meneer razendsnel een rijmpje. Ook een idee voor de vrij markt. Rijmen is iets anders dan dichten. Andere kunstvormen kunnen uiteraard ook heel geschikt zijn: zoals straattekenen, portretteke nen, muziek maken en vergeet het voorlezen, de poppenkast, goo chelen, cirkusnummers, dansen en toneelspelen niet. „Wie danst met mij de Lambada" zal zeker een suc ces zijn. Alleen blokfluiten, gitaren en accordeons zijn te beperkt. Hele orkesten zijn samen te stellen, ze ker wanneer je daarvoor in keu kenkastjes en gereedshapskisten naar instrumenten zoekt. Ook hier bij geldt: fantasie en enthousiasme zijn de beste investering. De vrijmarkt wordt op zaterdag gehouden. Dat betekent dat er veel mensen zullen rondlopen die boodschappen moeten doen. Biedt aan om klusjes te doen, zoals bood- schappenkarren (terug)rijden, brillen poetsen, in de rij staan bij de slager, lege flessen terugbrengen of op peutertjes of de hond passen. Een schoenen en/of autopoets stand is trouwens ook een idee. Pas op dat je de poets van deze twee niet door elkaar haalt. Natuurlijk kun je op de Vrijmarkt ook de spullen verkopen. Vorig jaar stond in deze rubnek een aan tal tips voor uitstallen en verkoop. Wie deze goede raad vergeten ls kan een kopie van dit artikel halen bij de Leusder Krant. Dat kost een kwartje (onze eigen vrijmarkt). LEUSDEN - Snorretje, de kat van Deborah van Bekkum, is uitgeroe pen tot de best verzorgde kat in Leusden. Twee weken geleden het Deborah, Snorretje keuren door de dierenarts die op 't Erf stond. Snor retje bleek schone ogen, oren en tanden te hebben en een glanzen de vacht zonder vlooien. Goedge keurd dus. Met een oorkonde als bewijs ging Deborah (8) naar huis maar daarmee bleek het verhaal met afgelopen. De organisatoren oordeelden dat Deborah een pnjs verdiende voor de goede verzor ging van Snorretje. Aanstaande za terdag moet zij, met Snorretje, bij het beeld op t Erf de pnjs in ont vangst nemen. Ze krijgt dan een laarabonnement op de dierentuin in Amersfoort. Deborah is met de prijs heel ge lukkig. Ze houdt van katten. Thuis zijn overal katten te vmden. Alleen Snorretje is echt, de rest is van aardewerk, getekend en zelfs door Deborah geborduurd. Het laatste voor haar oma, die is ook al gek op katten net als Deborah's moeder en overgrootmoeder. Het zit in 't bloed, dat is duidehjk. Snorretje is de laatste aanwinst. Hij is nu anderhalf. Tot Deborah's grote spijt is het geen schootkat maar wel gezelhg. Het meest op vallende aan Snorretje is dat hij heel veel weet te zeggen zonder woorden. Wanneer hij bijvoor beeld vindt dat het etenstijd is, gaat hij tegen het kastdeurtje aanliggen waarachter het eten te vinden is. Daarbij kijkt hij iedereen die in de buurt komt zo smekend aan dat ze de bedoeling wel duidehjk is. Wan neer Deborah thuiskomt kan hij luid miauwend van de trap afren nen. Deborah moet dan wel begrij pen hoe blij hij is, zeker wanneer hij zich eens even lekker uitstrekt. De borah vat het samen met hij is lollig en hij is eigenwijs. Vroeger, nog met eens zo lang geleden, sprong hij graag achter een bal aan maar tegenwoordig is hij zo wijs om dat voetballen maar onzm te vinden. En meegaan vindt hij leuk, zolang het maar niet naar de dierenarts is. Die man kan hij niet uitstaan. Bij binnenkomst wei gert hij uit de tas te komen. Hij maakt zich zo breed en dik moge lijk en houdt met zijn nagels de tas stevig vast. Maar zodra hij hoort dat hij weg mag loopt hij waardig en zwaar beledigd helemaal zelfstan dig de tas in, met een gezicht alsof hij zeggen wil: ,,Ik wens nu naar huis gedragen te worden". Debo rah's Snor snort. Dat zal hiermee duidelijk zijn. LEUSDEN - Leerlingen van basisschool de Hobbit hebben aktie gevoerd om kinderen in west Afrika te kunnen prikken. Dat lijkt gemeen, maar dat is heel aardig. Het geld dat de scholieren bij elkaar gekregen hebben door allerlei karweitjes te doen zal gebruikt worden door de stichting 'Red de Kinderen.' De leer lingen brachten tweeduizend gulden bij elkaar. Van dit geld kan de Stichting zorgen dat heel veel kinderen in west Afrika kunnen worden ingeënt. Daardoor wordt een aantal ernstige ziektes voorkomen, zoals polio, typhus, tetanus en pokken. Ziekten die in Afrika veel voorkomen en waar nog veel kinde ren door gehandicapt raken of dood gaan. Heel wat Afrikaanse Kmderen zullen piepen wanneer ze de prik krijgen en niet direkt blij zijn met dit geschenk van Nederlandse Ion- deren. Die blijschap komt later- zeker weten. Ieder jaar maken de leerlingen zich sterk voor één goed doel. Welk goed doel aan de beurt komt. beslissen de kinderen voor een groot deel zelf. Hoe ze zich voor dit goede deel willen inzetten, ook. De oudenaad stelde dit jaar een lijstje op van de goede doelen die wel wat geld konden gebruiken. Daar stond van alles bij, van deze inen- tingsaktie tot een aktie die moest zorgen voor blindengeleide hon den. De kinderen mochten stem men welke aktie zij wilden. Dat werd met grote meerderhei de ak tie ten bate van het inentingspro gramma west Afrika van de stich ting 'Red de kinderen.' Daarna be sloten ze het benodigde geld zelf te verdienen. Ze kozen voor een soort 'heitje voor een karweitje aktie'. Overal in de buurt, bij kennissen, familie en winkels vroegen ze of ze ergens mee mochten helpen voor een kwartje. Ze wasten auto's, harkten tuinen aan, deden boodschappen, lieten honden uit en maakten hok ken schoon. Bij elkaar leverden dat ruim achtduizend kwartjes op. Morgen krijgt iemand van de Stichting die kwartjes mee, althans de cheque van tweeduizend gul den. om mee te kunnen prikken. De winnaars van de kleurwedstrijd van Het Panterhuis krijgen hun prijzen. LEUSDEN - Een hele lijst prijswin naars dit maal: Bij de kleurwedstrijd van het Pan terhuis in winkelcentrum De Ha mershof wonnen de volgende kin deren ieder vier toegangskaarten voor de Flevohof: Sabrina en Patricia Bloemendal, Bauke en Sietse Boorsma, Lia en Inge Dekker, Kasper Fransen, Ka- miel Gaillard, Marion Jansie, Chris Loeffen, Thomas Nauta, Manska Viester, Mark van der Werf, Maar ten van Woerkom. De organisatoren van de dieren dag in de Hamershof zullen aan staande zaterdag 21 juni de volgen de prijzen bij het beeld op 't Erf uitdelen: Deborah van Bekkum, een jaar abonnement voor de dierentuin in Amersfoort, voor het best verzorg de dier: de kat Snorretje. Zie elders m deze rubriek. Erik en Arjan Saaltink krijgen vrijkaartjes voor een bezoek aan de dierentuin omdat zij met de apartste dieren naar 't Erf kwamen, namelijk de schildpadden Miepie en Kees en de vis met de naam vis. De kleurwedstrijd van het die renpark Amersfoort is gewonnen doorAlbert Dros. Ook hij knjgt een jaarabonnement voor de die rentuin. Bob Weyers werd tweede en Elisabeth Veldt derde. Hen wacht aanstaande zaterdag een verrassing. De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen dekbedden dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes karpetten tafekleden zonwering douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix Gardisette Jap Tulipan Forbo Desso Boras - enz. INTERIEURVERZORGING VAN KERSBERGEN WINKH.CINTRUM ..MAMERSHOP" t Erl 5. naast Hema. Leusden-C. Telefoon 033-946611

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13